>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<
Fortuna bonus

Jak analizować mecze? - Poradnik

hopkirk 3,2K

hopkirk

Forum VIP
Zależy co typujemy, ale statystyki to ponad 60% typu, moim zdaniem.
Przykład:
Jak drużyna A w meczach strzela po 3 bramki, i gra przeciwko drużynie B która traci często 3 bramki na mecz to wiadomo, że święci nam się over.
Jak mecz wydaje się overowy, to kursy już będą odpowiednio ustawione. Nie będę mówił o rożnych, kartkach, bo to całkiem nie moje typowanie.
Statystyki
Mamy mecz zespołu A z zespołem B. W poprzedniej kolejce zespół A grał z zespołem C, a zespół B z zespołem D, to co mnie obchodzą statystyki z poprzednich meczów, jak dzisiaj jest kompletnie inny przeciwnik. Takie statystyki to jedynie dodatek do ważniejszych czynników.
Oglądanie meczów daje nam wiedzę na temat stylu danego zespołu, wpływu konkretnego gracza na zespół. Po statystykach najczęściej nie możesz dowiedzieć się czy dany zespół ma dobrą obroną, czy może przeciwnik słaby atak. W statystykach nie ma najważniejsze czynnika, czyli kontuzji. Po co statystyki zespołu, jak dzisiaj zagrają inni zawodnicy.
Kierowanie się głównie statystykami jest za łatwe, żeby zarabiać na zakładach sportowych.
 
marian78 20

marian78

Użytkownik
w piłce nożnej statystyki często nie przewidzą pewnych zdarzeń, bo w tym sporcie jest bardzo duża ilość nieprzewidywalnych zmiennych
ale np. w koszykówce prawidłowy odczyt statystyk daje dużą przewagę w określeniu przebiegu spotkania
więc uważam że kosz miażdży wiele innych dysyplin pod paroma względami,
a przede wszystkim nie jest tak nieobliczalny i zmienny w odniesieniu się do statystyk
ale nawet w pilce nożnej jeżeli wiemy że w 1-szej połowie strzelają mniej, to po krótkim oglądnięciu przebiegu meczu szybko stawiamy np. wynik do przerwy 0:0 bo już widzimy w tym dwa value: statystykę tych druzyn + to co widzimy
 
maryman 117

maryman

Użytkownik
ale nawet w pilce nożnej jeżeli wiemy że w 1-szej połowie strzelają mniej, to po krótkim oglądnięciu przebiegu meczu szybko stawiamy np. wynik do przerwy 0:0 bo już widzimy w tym dwa value: statystykę tych druzyn + to co widzimy
Wydaje mi się, że to chyba nazbyt duże uproszczenie sprawy. Value to raczej nie będzie bo kurs zakładu live już będzie dostosowany do statystyki (np. mecz A z B, w którym według statystyk drużyn do przerwy masz mniej goli niż w drugiej połowie, jak postawisz na live powiedzmy w 20 minucie, że będzie mniej goli niż w drugiej połowie lub 0-0 to kurs będzie już odpowiednio skorygowany i nie złapiesz żadnego value).
Value jest tylko wtedy kiedy kurs odbiega od poprawnego oszacowania. Linia prawie zawsze jest na statystyce, która kiedy trzeba jest korygowana. Np. rzuty rożne w piłce nożnej - dzisiejszy przykład:
Wigan - Manchester City
Średnia ilość rzutów rożnych wygląda tak:
WIGAN
dla Wigan 6.4/mecz (H)
przeciw Wigan 5.6/mecz
RAZEM 12/mecz
CITY
dla Manchester City 5.7/mecz (A)
przeciw Manchester City 5.6/mecz
RAZEM 11.3/mecz
Kurs Bet365 na ilość rożnych dwudrogowo:
powyżej 11 - 1.97
poniżej 11 - 1.82
Oferta na rożne danej drużyny:
Wigan powyżej 4.5 - 1.83
Wigan poniżej 4.5 - 1.83
City powyżej 6.5 - 2.00
City poniżej 6.5 - 1.72
Widać od razu kogo faworyzuje bukmacher uznając, że City będzie atakować, a Wigan będzie się bronić i bić po rogach. Stąd też i szacunek, że samo City nie nabije tylu rożnych żeby przekroczyć statystyczną linię 11 rzutów. Kurs na rożne danej drużyny zdaje się to potwierdzać. Widać, że bukmacher oceniając dziś szanse Wigan na rożne skorygował je o &quot;współczynnik City&quot; (co wziął pod uwagę - tego nie wiemy, ale zapewne posiadanie piłki, obronę, która rzadko zbija na rożne, itp.). Wedle statystyki powyżej, zakład na Wigan over 4.5 jest źle oceniony i jest tu jakaś wartość. Statystyka mówi wyraźnie żeby zagrać Wigan over 4.5 bo to linia prawie o dwa rożne mniej niż ich średnia. Z drugiej strony zakład na City poniżej 6.5 - ich średnia zdobytych rożnych to 5.7/mecz, a średnia &quot;oddanych&quot; rożnych przez Wigan na mecz to 5.6. Tak więc ze statystyki wynika że do 6.5 też brakuje więc zakład na under powinien być słuszny.
Pytanie kto nagnie statystykę do rzeczywistości, bo statystyka obrazuje tylko średnią, a nie rozkład danych tworzących tą średnią. I w tym miejscu mamy do czynienia z tym o co pytał LaCoka, tu się przydaje wiedza i oglądanie sportu. Gdyby grać na ogromnie długiej próbie to pewnie dałoby się polegać tylko na statystyce (bo ona pokazuje przeciętne - normalne możliwości - potencjały, uczestników zdarzenia). Budżet jest jednak zawsze ograniczony, a statystyka potrafi być złośliwa - w myśl powyższego. Można sobie wyobrazić odpływ budżetu zanim uda się wypracować poziom średniej.
Sytuacja ta - rozkład danych a średnia jest poruszona w książce Moneyball: The Art of Winning an Unfair Game na podstawie, której zrobiono nawet niedawno film, pokazujący &quot;trochę&quot; wykorzystanie statystyki w baseballu, co ostatecznie doprowadziło do małej rewolucji w tej dyscyplinie.
 
wojciechj 30

wojciechj

Użytkownik
Moja rada jest taka aby w Piłce nożnej unikać topowych lig. Naprawde znacznie łatwiej znaleź spotkanie z dużym value w Bułgarskiej, Czeskiej, ukraińskiej lub w ligach z Ameryki Południowej, niż w Premier League, Serie A itp. Oczywiście łatwiej znaleź info na temat znanych i popularnych lig ale trzeba pamiętać, że bukmacher zawsze znajdzie na ten temat lepsze informację od ciebie. Takie ligi jak angielska, włoska, francuska, hiszpańska są bardzo widowiskowe a co za tym idzie bardzo wyrównane i nie trudno tutaj o niespodzianki. Dlatego polecam analizować niszowe ligi i dyscypliny w okół, których nie ma wielkiego bum i szału. Bukmacherzy maja do wytypowanie tysiące spotkań dziennie, jeśli chcesz wygyrwać skupiaj się na kilku mniej popularnych ligach i stań się ich ekspertem;). Do tego polecam analizowanie spotkań pod HandiCapy. Jest to wyższa szkoła jazdy ale wg mnie HA to najlepszy system zarobku.
 
rons 2

rons

Użytkownik
Statystyki mogłyby zapewnić nawet ponad 90% skuteczności gdy typujemy z podwójną szansą 1x lub x2 , niestety ze statystyk nie wyczytamy czy np. mecz został ustawiony , sprzedany itd.
Nie wyczytamy również ze statystyk tego czy jakiś zawodnik nie zrobi jakiegoś głupiego faulu w polu karnym i dostanie czerwoną kartkę , a właśnie takie sytuacje nieraz się przyczyniały do tego , że drużyny silniejsze przegrywały ze słabszymi .
 
loretin15 186

loretin15

Użytkownik
Witam nie znalazłem gdzie mozna zadac pytania mógłby ktoś mi podać tutaj link z terminarzami na 2012-13 kolejka po kolejce lig europejskich itd jest takie cos wgl ?
Pozdro
Dzięki Ramzes!
 
C 12

calvaria

Użytkownik
Moim skromnym zdaniem po pierwsze nie sugerowac sie statystyka. Czesto jest dokladnie odwrotnie niz statsy mowia - np. druzyna A przegrala z C, druzyna B wygrala z C, duryzna A wygrywa z B. Najlepiej zdac sie na mobilizacje i na to jak danej druzynie zalezy na wygranej i czy moze sobie pozwolic na &quot;pozyczenie&quot; (czyli pewien rodzaj ustawki) punktow przeciwnikowi.edit admin
Pzdr.
 
G 2

garbaty

Użytkownik
witam, jest moze stronka z aktualnymi kontuzjami czolowych lig europejskich w pilce moznej? i ew. sklady przedmeczowe? prosze o linki,pozdro.
 
wojtekk5 80

wojtekk5

Użytkownik
Poszukuje stronki na której znajde info odnośnie sposobu zdobycia gola, np. ile goli dana drużyna strzeliła z główki, ile z karnych, wolnych, ile samobóji a ile po zwykłym strzale;D Istnieje taka stronka wogóle? Jeśli ktoś zna to prosze o linki;)
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Poszukuje stronki na której znajde info odnośnie sposobu zdobycia gola, np. ile goli dana drużyna strzeliła z główki, ile z karnych, wolnych, ile samobóji a ile po zwykłym strzale;D Istnieje taka stronka wogóle? Jeśli ktoś zna to prosze o linki;)
Strona - tu na przykładzie Bundesligi - gdzie podają jak zostały zdobyte bramki:
[URL='http://www.transfermarkt.co.uk/en/1-bundesliga/torverteilung/wettbewerb_L1.html']http://www.transfermarkt.co.uk/en/1-bundesliga/torverteilung/wettbewerb_L1.html[/URL]
........
 
dawid_z 0

dawid_z

Użytkownik
Moim zdaniem to bardzo pomocny poradnik. Zwłaszcza dla kogoś, kto tak jak ja zaczyna przygodę z bukmacherstwem i i obstawianiem meczy. Przyda się, dziękuję!
 
S 0

september

Użytkownik
Nurtuje mnie kwesta czym sugerować się przy selekcji typów do analizy, nie sposób przeanalizować wszystkich spotkań i wybrać odpowiednie. Jeśli analizuję jakieś spotkanie to często miewam wiele wątpliwości w jaki zakład zainwestować pieniądze. Przecież, czynnik A przemawia za 1 a czynnik B za 2, możliwości multum przecież można grać na bramki itp.itd. Gdy zaczynacie analizować mecz to pod jakiś konkretny zakład, czy wychodzi to podczas analizy?
 
vde 119

vde

Użytkownik
Ja zazwyczaj chcę zagrać jakiś mecz. Bo np. jest w TV. I wtedy siadam i sobie rozpisuje maksymalnie różne wskaźniki. Które są kluczowe, a które mniej to już trzeba samemu głową rozważyć.
Przed analizą najlepiej nie patrzeć na kursy. Bo wtedy podświadomie można grać po kursach i swoją analizę robić pod dany zakład, bo np. kurs fajny itp.
Trudno powiedzieć, musisz usiąść i pomyśleć, może jakiś unikalny sposób dla siebie znajdziesz, który da Ci to czego oczekujesz.
Jedno jest pewne, nawet najlepsza analiza nie daje 100% pewności trafienia.
 
Do góry Bottom