>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<
Fortuna bonus

Arkusz kalkulacyjny vCalc

V 256

vernix

Użytkownik
W przeszłości korzystałem z wielu różnych polskich i zagranicznych arkuszy, jednak w każdym czegoś brakowało. Część wymagała ciągłych kopiowań formuł, niektóre były mało przejrzyste i nieintuicyjne w obsłudze, a jeszcze inne nie miały podstawowych funkcji, które trzeba było liczyć samemu przy pomocy kalkulatora. Było to niekiedy bardzo irytujące i odpychało od regularnego zapisywania swoich poczynań. Postanowiłem zatem zebrać rozwiązania z tych arkuszy w jeden, łatwy w obsłudze skoroszyt. Korzystam z niego już od kilku miesięcy i postanowiłem się nim z Wami podzielić.

Po kilku poprawkach i wprowadzonych paru nowych funkcjach przedstawiam Wam vCalc - skoroszyt, dzięki któremu rozliczenie swoich zakładów sprowadza się do jednego kliknięcia!
Do zalet arkusza zalicza się między innymi:
  • wsparcie dla obsługi darmowych zakładów (freebetów),
  • wsparcie dla obsługi zakładów LIVE,
  • wsparcie dla obsługi wszystkich handicapów azjatyckich,
  • wyliczanie wielu szczegółowych statystyk zakładów w ujęciu miesięcznym i rocznym, również w oparciu o bukmachera i/lub dyscyplinę,
  • wyliczanie odrębnych statystyk dla zakładów Pre-play i In-play,
  • przechowywanie uproszczonych statystyk rocznych z ostatnich 3 lat,
  • uproszczone zarządzanie własnymi środkami pieniężnymi.


Do poprawnego działania skoroszytu wymagany jest pakiet Microsoft Office 2007 lub nowszy. Skoroszyt nie działa poprawnie z wcześniejszymi wersjami tego pakietu oraz z otwartoźródłowym LibreOffice (dawniej OpenOffice).
Wszelkie podstawowe informacje odnośnie skoroszytu można znaleźć w pliku, w arkuszu &quot;Wstęp&quot;.
Błędy w działaniu arkusza proszę zgłaszać w tym temacie lub na PW. Zachęcam również do przedstawiania swoich pomysłów na dalszy rozwój arkusza.

Skoroszyt można pobrać z tego linku: vCalc 2.0.xlsx
 
Otrzymane punkty reputacji: +45
w0jtek 199

w0jtek

Użytkownik
Bardzo mi się podoba, będę używał póki co może zostanę z nim na dłużej ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
A 226

adiqq

Użytkownik
fajny arkusz - jedynie do czego mogę się przyczepić, to limit na 150 typów miesięcznie....zdecydowanie za mało jak dla mnie....
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
V 256

vernix

Użytkownik
fajny arkusz - jedynie do czego mogę się przyczepić, to limit na 150 typów miesięcznie....zdecydowanie za mało jak dla mnie....
5 typów/kuponów dziennie. Serio stawiasz więcej? Jak będzie kolejna aktualizacja arkusza o nowe funkcje to dodam więcej wierszy, choć możesz oczywiście je sobie dodać już teraz, pamiętając o skopiowaniu odpowiednich formuł z kolumn ????
 
D 0

dpzs

Użytkownik
rozbudowa vCalc
Dobry arkusz, jaki jest postęp prac nad jego wspomnianym rozbudowaniem. Chętnie dam płatne zlecenie nad jego dostosowaniem do moich potrzeb.
 
V 256

vernix

Użytkownik
Dobry arkusz, jaki jest postęp prac nad jego wspomnianym rozbudowaniem. Chętnie dam płatne zlecenie nad jego dostosowaniem do moich potrzeb.
Płatne dostosowanie nie wchodzi w grę. Arkusz był, jest i będzie darmowy dla wszystkich. Kolejna aktualizacja będzie najwcześniej pod koniec czerwca/na początku lipca, ponieważ teraz nie mam zbyt wiele wolnego czasu aby przy nim pracować na bieżąco.
 
A 226

adiqq

Użytkownik
5 typów/kuponów dziennie. Serio stawiasz więcej? Jak będzie kolejna aktualizacja arkusza o nowe funkcje to dodam więcej wierszy, choć możesz oczywiście je sobie dodać już teraz, pamiętając o skopiowaniu odpowiednich formuł z kolumn ????
oj dużo więcej.. ????
efekt grania tylko singli ????
u mnie zawsze szło dużo typów, co wcale nie znaczy że wszystkie stawiam, ale prowadzę rozbudowane statystyki.....symulacje itp.
a tak uczciwie, od 1.06 dochodzę do nr 50 dla typów 1X2, dla AH dochodzę do 40...a to ledwo tydzień ????
arkusze już oczywiście powiększyłem ????
 
gemsetmecz 927

gemsetmecz

Użytkownik
Program bardzo dobrze zrobiony. Szkoda tylko, że na pierwszy rzut oka wydaje się mało czytelny. Powinieneś na początek dać mniej opcji, niektóre kolumny zupełnie niepotrzebne, ale gratulacje za stworzenie.
Wypróbuję i dostosuję do własnych potrzeb.
 
V 256

vernix

Użytkownik
Program bardzo dobrze zrobiony. Szkoda tylko, że na pierwszy rzut oka wydaje się mało czytelny. Powinieneś na początek dać mniej opcji, niektóre kolumny zupełnie niepotrzebne, ale gratulacje za stworzenie.
Wypróbuję i dostosuję do własnych potrzeb.
Niepotrzebne kolumny można usunąć lub schować, jeśli nie posiada się bardzo dobrej wiedzy nt. Excela.
Mógłbyś napisać dokładnie co w nim jest mało czytelne? Jesteś pierwszą osobą, która o tym mi napisała ????
Niebawem udostępnię nową wersję arkusza, nad którą prace dobiegają już końca ????
 
gemsetmecz 927

gemsetmecz

Użytkownik
Niepotrzebne kolumny można usunąć lub schować, jeśli nie posiada się bardzo dobrej wiedzy nt. Excela.
Mógłbyś napisać dokładnie co w nim jest mało czytelne? Jesteś pierwszą osobą, która o tym mi napisała ????
Niebawem udostępnię nową wersję arkusza, nad którą prace dobiegają już końca ????
Chodzi mi o to, że tych kolumn jest pełno. Niektóre powyrzucać, albo zrobić kolumny mniejsze. Nie potrzebne jest aż tyle tego, żeby można było spokojnie z tego korzystać. Zostaw tylko te podstawowe dane i moim zdaniem te 100 kuponów to maks w miesiącu.
 
V 256

vernix

Użytkownik
Chodzi mi o to, że tych kolumn jest pełno. Niektóre powyrzucać, albo zrobić kolumny mniejsze. Nie potrzebne jest aż tyle tego, żeby można było spokojnie z tego korzystać. Zostaw tylko te podstawowe dane i moim zdaniem te 100 kuponów to maks w miesiącu.
Co kto lubi ????
adiqq kilka postów wyżej pisał, że miejsca starczy mu ledwie na tydzień. Crock natomiast chętnie widziałby statystyki wg dyscyplin.
Lepiej jest więc dodać jakąś funkcjonalność i ją ukryć (wspomniane wyżej kolumny) niż żeby jej wcale nie było.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
O 7

odyn

Użytkownik
fajny arkusz, ale jest jeden błąd - funkcja PW (dla HA) nie działa tak jak powinna - np. przy stawce 100 zł i kursie 1,5 i zaznaczeniu PW powinien być zwrot 125 zł, a jest 75 zł.
pozdrawiam
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
V 256

vernix

Użytkownik
fajny arkusz, ale jest jeden błąd - funkcja PW (dla HA) nie działa tak jak powinna - np. przy stawce 100 zł i kursie 1,5 i zaznaczeniu PW powinien być zwrot 125 zł, a jest 75 zł.
pozdrawiam
Zgadza się. Dzięki za zwrócenie uwagi. W poniedziałek razem z nową wersją udostępnię również tą obecną bez błędów, mam nadzieję ????
 
A 226

adiqq

Użytkownik
ten problem jest chyba bardziej złożony
dla stawki 10, kursu 1,5 i PW jest tak jak kolega napisał powyżej (czyli nie połowa wygranej, ale 1/4 straty)
dla stawki 10 i kursu 2,0 i PW - jest tak jakby był zwrot stawki.
dla stawki 10 i kursu 3,0 i PW jest zysk 5, a powinien być 10
a o ilości kuponów na miesiąc to już pisałem...mogę dodać tylko, że jak ligi ruszyły, to typów mam jeszcze więcej ????
ale to nie problem, rozbudowałem sobie arkusz o dodatkowe komórki, to nic trudnego....
tyle że przy większej ilości danych arkusz nie wyrabia - szczególnie przy kopiowaniu danych z jednego do drugiego, ale to pewnie wina samego excela....
 
A 226

adiqq

Użytkownik
ja już sobie poprawiłem błęda...wystarczyło wyłączyć ochrone i dopisać w części odpowiadającej za PW +$O9/2 no i potem oczywiście przekleić do wszystkich pozostałych komórek ????
 
M 0

mics

Użytkownik
Jakim programem otworzę ten arkusz? .xlsx. Czekam na odpowiedz na PW a ten post do usunięcia by nie zaśmiecał tematu.
 
V 256

vernix

Użytkownik
ja już sobie poprawiłem błęda...wystarczyło wyłączyć ochrone i dopisać w części odpowiadającej za PW +$O9/2 no i potem oczywiście przekleić do wszystkich pozostałych komórek :smile:
Dokładnie tak jak piszesz. Zabrakło zwrotu z takiego zakładu; arkusz liczył tylko wygraną ????
Jakim programem otworzę ten arkusz? .xlsx. Czekam na odpowiedz na PW a ten post do usunięcia by nie zaśmiecał tematu.
Potrzebujesz Microsoft Office 2007 lub nowszy. Arkusz nie działa poprawnie z Libre Office (dawniej Open Office)!
 
V 256

vernix

Użytkownik
Witam, poniżej udostępniam nową wersję skoroszytu, w którym:
  • poprawiłem błąd dla handicapu azjatyckiego, gdzie połowa stawki wygrywa (PW) zgłoszony przez OdYn ^^,
  • dodałem możliwość wyświetlania statystyk zakładów w oparciu o bukmachera i/lub dyscyplinę sportową,
  • dodałem arkusz &quot;Finanse&quot;, który pozwala zarządzać swoimi środkami u bukmacherów,
  • zwiększyłem domyślny limit zakładów do 400 miesięcznie,
  • poprawiłem kilkanaście formuł, które zawierały niepotrzebne dane lub w pewnych sytuacjach błędnie wyświetlały statystyki,
  • dokonałem drobnych poprawek w wyglądzie arkuszy.

Zrezygnowałem z poprawiania pierwszej wersji skoroszytu, ponieważ byłoby to zbyt czasochłonne.
Skoroszyt w wersji 2.0 można znaleźć pod poniższym linkiem: vCalc 2.0
Wysokich wygranych życzę :grin:
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
Do góry Bottom