>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Urząd skarbowy a bukmacherzy naziemni.

W 272

wesolutki

Użytkownik
Witajcie, temat był już poruszany wiele razy na forum, znalazłem wiele informacji w googlach ale albo nie odpowiadają w 100% na moje pytanie albo są tak stare (2006/2007), że strach im wierzyć. Byłem również w US ale miła Pani poinformowała mnie, że ona się nie orientuje i informacji powinienem szukać tam gdzie gram. Próby kontaktu mailowego z STS spełzły na niczym, a po spytaniu w punkcie, kolejna miła Pani, nie posiadała odpowiedniej wiedzy. Jak widzicie jesteście moją ostatnią deską ratunku. ????
A teraz do rzeczy.
Gram w STS, jednorazowa wygrana na kuponie to ~500zł i potrafi być ich kilka w ciągu miesiąca. Grzecznie płacę podatek w STS przy zawieraniu kuponów, żadnego innego już nie muszę płacić bo jednorazowo wygrana nie przekracza tej kwoty ~1200zł. Z moich informacji wynika, że nie muszę już nic robić tj. uwzględniać tego w żadnych rocznych rozliczeniach PIT itp. i płacić żadnych dodatkowych podatków. Czy moje informacje są prawidłowe?
 
madman01 12,1K

madman01

Użytkownik
Nie musisz odprowadzać żadnego podatku bo buk to robi za ciebie przy zawieraniu zakladow te 12 %, a jak wygrasz powyzej 2100 czy cos takiego to placisz wiekszy podatek od wygranej przy czym tez nie musisz sie z tego rozliczac , bylo juz pisane na forum to setki razy wystarczy troche czasu i bys znalazl odpowiedziedz
Przy wyzszych kwotach jesli grasz przez neta w stsie mozesz poprosic o imienne zaswiadczenie o wygranej w razie jakby sie urzad doczepil.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
W 272

wesolutki

Użytkownik
No dobrze, znalazłem ale mam jeszcze 2 pytania.
1. Ta wygrana powyżej 2100 to musi być jednorazowa? Jeżeli wygram przykładowo 5000zł przez 10 kuponów po 500zł to też nie muszę dopłacać żadnego podatku i żadnego uwzględniania tego wszystkie w rocznych rozliczeniach.
2. Załóżmy sytuację, że wpływy zaczynają być naprawdę spore (jeszcze nie, ale kto to wie;p). Pieniądze odbieram w punkcie w gotówce i zbieram sobie do skarpetki. Nagle uzbierałem sporą kwotę i wpłacam ją do banku. Bank gdzieś zgłasza duży wpływ (nie znam się dokładnie na tym) i zaczyna się US interesować skąd te pieniądze. I co teraz? Gram anonimowo, daje kupon, odbieram kasę. Potwierdzenia przy odbiorze takich kwot jak 500zł nie dostaję. Co wtedy?
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
@wesolutki , kwota wolna od podatku od wygranych to 2280zł i dotyczy to tylko wygranych w zakładach prostych ( single lub AKO ) , tak więc grając ew. systemowo możesz mieć większą łączną wygraną niż 2280zł , która jednak nie będzie wtedy podlegała temu poborowi podatku , gdyż będzie stanowiła sumę wygranych poszczególnych kombinacji systemu.
Ten w/w podatek od wygranych wynosi 10% i jest pobierany od podstawy wygranej , czyli od niej całej - a nie jedynie od kwoty powyżej 2280zł.
Wygranych z wielu kuponów nie sumuje się.
...............

Zaświadczenia o wygranej:
http://www.arslege.pl/imienne-zaswiadczenie-o-uzyskanej-wygranej-ewidencja-zaswiadczen/k185/a17458/

..............

http://interpretacje-podatkowe.org/zaswiadczenia/ibpp4-443-258-12-pk

.
 
Otrzymane punkty reputacji: +25
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
1. Ta wygrana powyżej 2100 to musi być jednorazowa? Jeżeli wygram przykładowo 5000zł przez 10 kuponów po 500zł to też nie muszę dopłacać żadnego podatku i żadnego uwzględniania tego wszystkie w rocznych rozliczeniach.
2. Załóżmy sytuację, że wpływy zaczynają być naprawdę spore (jeszcze nie, ale kto to wie;p). Pieniądze odbieram w punkcie w gotówce i zbieram sobie do skarpetki. Nagle uzbierałem sporą kwotę i wpłacam ją do banku. Bank gdzieś zgłasza duży wpływ (nie znam się dokładnie na tym) i zaczyna się US interesować skąd te pieniądze. I co teraz? Gram anonimowo, daje kupon, odbieram kasę. Potwierdzenia przy odbiorze takich kwot jak 500zł nie dostaję. Co wtedy?
1. Tak właśnie omija się płacenie podatków od wygranej powyżej 2100zł (trochę mniej ale nie pamiętam ile dokładnie).
2. Jeśli wygrywasz legalnie, w legalnym buku który odprowadza podatki to chyba nie jest to zabronione i nie trudno udowodnić że pieniądze są z legalnego źródła...?
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
madman01 12,1K

madman01

Użytkownik
Ad.1 Tak jednorazowa.
Ad.2 Według mnie bank nie powinien sie doczepic, chociaz przy mniejszych kwotach tez moglbys poprosic o zasiwadczenie nie gram w stsie wiec na 100 ci nie powiem jak to jest, ale masz wytlumaczenie ze np grales,w stsie i wygrywales male kwoty az w koncu ci sie uzbieralo spora kwota, na to nie ma haku lub wg mnie przynajmniej nie powinno byc
 
W 272

wesolutki

Użytkownik
@edi8 dzięki ????
@dawid1892
Właśnie nie biorąc za każdym razem zaświadczeń o wygranej, bardzo ciężko udowodnić. Każdy kto ma jakieś nielegalne źródło dochodu, mógłby powiedzieć, że gra legalnie u bukmachera i płaci 12% podatku, a potwierdzeń nie bierze - bo nie dają. Trzeba się o nie upomnieć, więc nie brał. Dobrze rozumuję, czy się mylę?
 
ted 9,5K

ted

Forum VIP
jednorazowy podatek od wygranej przy kwocie 2280zł, dlatego można kupony rozbijać na mniejsze stawki
jak wiesz że dla US jesteś podejrzany to zbierasz zaświadczenia o wygranej i tyle to nic nie kosztuje, jest taka opcja że możesz raz na tydzień/miesiąc przychodzić po grupowe zaświadczenie z historii grania, tylko raczej kartę sobie załóż członkowską
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
@wesolutki &gt;&gt; czym innym są imienne zaświadczenia wygranej a czym innym bezimienne ( anonimowe ) kasowe dowody wypłaty , które dostaje się od ręki.
 
M 1

michalpop18

Użytkownik
Witam,
Podpinam się pod temat i od razu swoje pytanie chciałbym skierować do użytkownika edi8. Pozwolę sobie skopiować część zapytania z prywatnej wiadomości:
Mianowicie, poza STS firmy Totolotek i Fortuna wystawiają na życzenie potwierdzenie odbioru wygranej. Nie mówię tu o imiennym zaświadczeniu zwanym przez STS &quot;certyfikatem&quot;. Czy po przedstawieniu tego potwierdzenia wypłaty wygranej skarbówka w pełni stwierdzi legalność pieniędzy czy do tego zabiegu potrzeba imiennego zaświadczenia?
Pozdrawiam.
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
To nie jest pytanie do mnie a raczej do Urzędu Skarbowego ????

Bowiem w/w &quot;potwierdzenie odbioru wygranej&quot;, nie jest w przeciwieństwie do certyfikatu drukiem ścisłego zarachowania, więc nie jest wystawianie imiennie - a zatem interpretacja tego, czy stanowi to wystarczający dowód co do wytłumaczenia stanu swojego posiadania w trwającym postępowaniu, leży po stronie US.

Pozdrawiam

.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
@michalpop18, raczej tu nikt nic więcej nie wniesie - ponieważ każda sprawa jest indywidualnie rozpatrywana i nie działa tu zasada precedensów , czyli casusów.
 
A 85

aksior

Użytkownik
Odkopuję żeby nie zakładać owego tematu...
Ponieważ z braku czasu nie śledzę zmienności prawa (pis wprowadza dużo zmian) chciałbym się dowiedzieć czy aktualne jest to , że wygrane w &quot;naziemnych&quot; nie trzeba nigdzie zgłaszać w US i uwzględniać tego w rocznym Pit? czy może zmieniło się coś w tej materii?
Jak to wygląda fizycznie- zaświadczenie o wygranej (najlepiej brać imienne?) i ile trwa? rozumiem że podczas odbioru wygranej zgłaszam potrzebę posiadania takiego zaświadczenia i pani mi to wypełni po okazaniu dokumentu tożsamości?tak? Czy jest to robione od ręki czy dopiero np za 2 dni do odbioru? takie zaświadczenie jest ścisłym dowodem zarachowania dla ukazania potencjalnych dochodów?
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Odkopuję żeby nie zakładać owego tematu...
Ponieważ z braku czasu nie śledzę zmienności prawa (pis wprowadza dużo zmian) chciałbym się dowiedzieć czy aktualne jest to , że wygrane w &quot;naziemnych&quot; nie trzeba nigdzie zgłaszać w US i uwzględniać tego w rocznym Pit? czy może zmieniło się coś w tej materii?
Jak to wygląda fizycznie- zaświadczenie o wygranej (najlepiej brać imienne?) i ile trwa? rozumiem że podczas odbioru wygranej zgłaszam potrzebę posiadania takiego zaświadczenia i pani mi to wypełni po okazaniu dokumentu tożsamości?tak? Czy jest to robione od ręki czy dopiero np za 2 dni do odbioru? takie zaświadczenie jest ścisłym dowodem zarachowania dla ukazania potencjalnych dochodów?
Chyba wygrane powyżej 2500zł czy coś koło tego trzeba wpisywać w PIT i rozliczyć samemu dlatego trzeba rozbijać bety... Większość buków ma zresztą taki komunikat jak by tyle wyszło. U naziemnych nie mam pojęcia bo tylko raz byłem, ale nic nie grałem bo starsi panowie, kolejka i niekompetentna pracownica odechciały mi grania raz na zawsze w ziemniakach. No i straszne kursy ! Zastanawiam się kto tam jeszcze gra.
 
piotrex007 91K

piotrex007

Użytkownik
Chyba wygrane powyżej 2500zł czy coś koło tego trzeba wpisywać w PIT i rozliczyć samemu dlatego trzeba rozbijać bety... Większość buków ma zresztą taki komunikat jak by tyle wyszło. U naziemnych nie mam pojęcia bo tylko raz byłem, ale nic nie grałem bo starsi panowie, kolejka i niekompetentna pracownica odechciały mi grania raz na zawsze w ziemniakach. No i straszne kursy ! Zastanawiam się kto tam jeszcze gra.
Co Ty piszesz za brednie? Wygrane powyżej 2280zł owszem, są obarczone dodatkowym podatkiem wynoszącym 10%, ale on jest odliczany od wygranej i tego dotyczy komunikat, żeby o tym wiedzieć, a np. Milenium zrobił udogodnienie, że jak chcesz zagrać kupon np. Za 1000zł po kursie 3, to możesz dać kupon za 500zł i ilość kuponów dać 2 i gra Ci wtedy za 1000zł bez dodatkowego podatku w przypadku wygranej i omija Cię też ewentualna zmiana kursu.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Co Ty piszesz za brednie? Wygrane powyżej 2280zł owszem, są obarczone dodatkowym podatkiem wynoszącym 10%, ale on jest odliczany od wygranej i tego dotyczy komunikat, żeby o tym wiedzieć, a np. Milenium zrobił udogodnienie, że jak chcesz zagrać kupon np. Za 1000zł po kursie 3, to możesz dać kupon za 500zł i ilość kuponów dać 2 i gra Ci wtedy za 1000zł bez dodatkowego podatku w przypadku wygranej i omija Cię też ewentualna zmiana kursu.
Ok o to mi chodziło. Czyli nie ma także w tym wypadku obowiązku składania PIT bo jest płacony przez buka ?
 
adam_adam 181

adam_adam

Użytkownik
Jeśli grasz w tzw. &quot;legalnym&quot; to nie ma potrzeby - zrobią to za Ciebie. Jeśli przebywasz poza Polską i zagrasz w &quot;zagranicznym&quot; a podatki płacisz w Polsce, wtedy każdą wygraną powyżej 2280 trzeba wykazać w rozliczeniu.
 
Do góry Bottom