>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

1 kolejka T-Mobile Ekstraklasy 19.07-22.07.2013

Status
Zamknięty.
anzelmo 135,7K

anzelmo

Użytkownik
20/07 15:30 Zawisza Bydgoszcz - Jagiellonia Bialystock 1 1x 2,4 1,37 ⛔⛔oddsring
Soccer - Polish Soccer - Ekstraklasa

Początek naszej ukochanej ligii i juz pewnie sporo osób wtopiło na inauguracji ja zaczynam ostrożnie for fun za drobne. Udało sie trawić remis Wisły, myślę ze najpewniejszym betem koje-ki będzie starcie w Bydgoszczy pomiędzy beniaminkiem Zawisza a przezywająca spore zmiany Jagiellonia.Można powiedzieć ze postawa obu zespołów to troszkę nie wiadoma, ale beniaminkom z reguły gra sie łatwiej. 1 sezon plus na pewno mobilizacja chęć pokazania sie przed własną publika jest po stronie gospodarzy.Zawisza ma kilu ciekawych doświadczonych zawodników, dość długo dobijali sie do ekstraklasy. Rywal na pewno nieprzewidywalny grający słabo w obronie- tutaj upatruje szansy popularnej zetki, która ma nieźle stale fragmenty gry.Jaga stara sie grac ofensywnie, ale kuleje zdecydowanie skuteczność plus gra w obronie -łapią sporo kartek może sa bardziej ograni, bardziej doświadczeni na boiska ekstraklasy ale Zawisza powinna grac najrówniej z beniaminków i spokojnie sie utrzymać bazując na bardzo solidnej postawie na własnym stadionie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
R 4,1K

robson1416

Forum VIP
Przyjrzę się bliżej niedzielnemu meczowi rozegranemu w Kielcach przy ul. Ściegiennego Między gospodarzami Koroną a zespołem Śląska Wrocław. Korona w przerwie letniej wzmocniła się skrzydłowym Jackiem Kiełbem, napastnikiem Danielem Gołębiewskim (obaj Polonia Warszawa) oraz Przemysławem Trytką i Marcinem Trojanowskim ( Warta Poznań). Dwaj pierwsi powinni być znaczącymi wzmocnieniami i stanowić o sile ofensywnej Korony. Zresztą już byli zawodnikami Korony za czasów Leszka Ojrzyńskiego także ich aklimatyzacja i wprowadzenie w zespół powinno być o tyle prostsze. Korona w sparingach nie prezentowała się jakoś wspaniale ale grali oni składami mieszanymi także patrzenie na wyniki sparingów może być o tyle zgubne. Optymalnym składem zagrali dopiero mecz z Cracovią wygrany 2:0. Nad zespołem Śląska od czwartku są zachwyty jak to oni nie zagrali w kwalifikacjach LE z czarnogórskim Rudarem. Ale oglądając wczorajszy mecz Zagłębia z Pogonią, można powiedzieć kolokwialnie chciało się żygać jak komentatorzy Polsatu Sport każdą akcję w meczu porównywali do akcji Dudu z Paixao. Okej mogę się zgodzić że Śląsk w czwartek zagrał fajny mecz z polotem. Ale czy Rudar, 5 zespół poprzedniego sezonu ligi czarnogórskiej to jest rywal nad meczem z którym powinno się tak wychwalać zespół Śląska ? Moim zdaniem nie bo śmiem stwierdzić iż połowa zespołów polskiej ekstraklasy by sobie z nimi poradziła. Potencjał Śląska będzie można sądzić dopiero po meczach ligowych i jak przyjdzie im się spotkać w następnej rundzie el. LE z silniejszym rywalem. Myślę że mecz ten będzie jednak pod dyktando gospodarzy. Mają mocną obronę z chyba najlepszym duetem bocznych obrońców, solidny środek no i doświadczoną ofensywę. O zespole Śląska więcej nie będę pisał bo każdy oglądający czwartkowy mecz sam może sobie wystawić opinię. Mnie to na razie nie przekonuje. Nie wiem jakim wyjdą składem, jak podejdą do tego meczu ani jaką taktykę ułoży trener Levy ale dla mnie to będzie niewystarczające na zespół Korony. Podejrzewam że złocisto-krwiści wyjdą takim składem: Małkowski-Golański, Stano, Malarczyk/Dejmek, Lisowski- Jovanovic, Lenartowski, Sobolewski, Kiełb-Gołębiewski. Na ten mecz gram dwa warianty, jeden bezpieczniejszy i drugi bardziej ryzykowny.
Korona Kielce - Śląsk Wrocław 1 2.6 bet365
Korona Kielce AH-1 - Śląsk Wrocław 1 4.4 bet365
Soory, ale analiza trochę anty-Śląsk, bo muszą przegrać i koniec. Mogę się zgodzić, że zachwyty nad Śląskiem są zbyt duże, ale czy na przeciętną Koronę to nie wystarczy? W ogóle Korona jako faworyt, nie pasuje Mi. Bez Korzyma to zespół przeciętny. To co ich łączy ze Śląskiem to to, że po odejściu Kijanskasa, mają taką samą dziurę w obronie jak Śląsk.
Ale czy będzie wiadomo jak zagra Korona ? Bez Korzyma, Kijanskasa ?
Odpowiedź brzmi NIE. Popatrz sparingi Korony:
z Bogdanką 4:1 w
z Radomiakiem 3:3 r
z Dolcanem 1:1 r
z Banikiem Ostrava 2:1 w
z Niecieczą 2:4 p
z Cracovią 2:0 w

Wyniki z tamtego sezonu:
Sezon 2012/2013 – Ekstraklasa
Śląsk Wrocław – Korona Kielce 2:0
Korona Kielce – Śląsk Wrocław 1:1
Wyniku nie przesądzam, sprawa otwarta, ale moim zdaniem będzie Overowo.
http://forum.bukmacherskie.com/f344/1-kolejka-t-mobile-ekstraklasa-19-07-22-07-2013-a-94033.html#post3737789
Co do składu Korony to raczej zagra Malarczyk, Dejmek dopiero dołączył do zespołu i trener być może nie będzie chciał ryzykować.

EDIT:
Dorzucam Strzelców:
M. Paixao @ 4.0
W. Sobota @ 5.0

Betsafe
 
P 72

picenty

Użytkownik
Legia - Widzew DNB 2 7,70 Fortuna
Upatruję w tym meczu niespodzianki i straty punktów przez Legię. Legioniści dopiero trzy dni temu grali wyjazdowy mecz LM w Walii. Zaprezentowali tam dwa różne oblicza. Bezradność w pierwszej połowie oraz poprawność w drugiej. Jednak i w drugiej połówce nie ustrzegli się błędów w obronie, co przy lepszym zespole skutkowało by stratą bramek. Legia personalnie prezentuje się od mającego niepewny budżet Widzewa, zdecydowanie lepiej. Grają także u siebie. Mimo wszystko uważam, że wystawianie takich wysokich kursów na jakikolwiek mecz naszej Ekstraklasy, gdzie jak wiadomo może zdarzyć się wszystko to spora przesada. Dlatego gram ten typ.
 
k42a 112

k42a

Użytkownik
Zawisza - Jagiellonia 1 2.34 Sbobet ⛔ 0-1
Ekstraklasa po 19stu latach wraca do Bydgoszczy. Miasto żyje tym od kilku dni - ulice pozaklejane plakatami, wyższe niż zazwyczaj natężenie niebiesko-czarnych szalików, dzisiaj bez wątpienia gospodarze będą mogli powiedzieć, że mieli dodatkowego zawodnika. Spodziewana jest wizyta grubo powyżej 10 000 kibiców Zawiszy, co jak na tamte realia jest wynikiem naprawdę godnym uwagi. Sezon przygotowawczy minął w Bydgoszczy całkiem nieźle, warto wspomnieć o zakontraktowaniu Goulona - bądź co bądź wychowanka słynnej szkółki Clairefontaine. Poza tym żadnych ubytków w wyjściowym składzie nie odnotowane - większość składu z I ligi chce walczyć o jak najwyższe miejsce w Ekstraklasie w tych samych barwach.
Po drugiej stronie staje Jagiellonia. Już bez Tomasza Hajty na ławce, a z Piotrem Stokowcem. Człowiekiem, który nie tak dawno potrafił ze zbitku zawodników utworzyć zgrany kolektyw. Ktoś pewnie powie - jeśli udało mu się w Polonii to czemu nie ma się udać w Białymstoku. Ano dlatego, że drużyna nie ma kompletnie nikogo kto potrafiłby utrzymać w ryzach defensywę. Formację, która w zeszłym sezonie spisywała się beznadziejnie. I nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić. A w starciu z rozpędzonym beniaminkiem pewnym jest, że kilka razy zostanie wystawiona na ciężką próbę z której nie powinna wyjść cało.
Warto wziąć pod uwagę jeszcze dwa czynniki - fakt iż Zawisza jest beniaminkiem, a ci zwykle pierwsze mecze na wyższych szczeblach mają zaskakująco dobre. Zwłaszcza z przeciwnikami na poziomie Jagiellonii. Z drugiej jednak strony jest 1. kolejka, a wiadomo z jakim dystansem należy podchodzić do pierwszych spotkań naszej ligi.
 
gujon301 951

gujon301

Użytkownik
Zawisza -Jagiellonia BTS @ 1.94 Unibet⛔

Dzisiaj w Bydgoszczy wielkie święto. Na podstawie sparingów trudno ocenić dyspozycję zespołów. Patrząc na składy obu ekip mecz wydaję się być overowy. Zespoły, które prowadził Tarasiewicz zawsze grały bardzo ofensywnie, nie inaczej grać będzie Zawisza. Stokowiec raczej też preferuje ofensywny styl gry. Obie drużyny jakoś specjalnie w defensywie nie błyszczą. Takie nazwiska jak Ziajka,Ciechanowski z jednej strony czy Noramburena, Straus z drugiej strony do tuzów naszej ligi nie należą.
Spodziewam się dzisiaj wbrew pozorom otwartego widowiska z dużą ilością sytuacji podbramkowych. Myślę, że zobaczymy w tym meczu bramki strzelone przez jedną jak i drugą drużynę. Potencjał obu drużyn jest dość duży. W Bydgoszczy dzisiaj postrzelają....przynajmniej mam taką nadzieję. ????
 
szczypior1990 5

szczypior1990

Użytkownik
co przy lepszym zespole skutkowało by stratą bramek.
NIestety, ale chyba Widzew nie jest tym lepszym zespołem. Legia zagrała słabo w pierwszej połowie to fakt ale już w drugie po przeprowadzeniu zmian przez Urbana, wszystko wróciło na właściwe tory. Świetnie zagrali zwłaszcza wprowadzeni po przerwie Furman i Kucharczyk jeśli dzisiaj zagrają Legia powinna gładko wygrać, zwłaszcza że rywal jak dla nich jest bardzo prestiżowy i wokół tego meczu krąży wiele kontekstów.
 
P 72

picenty

Użytkownik
Ja nie neguję, że Legia nie jest faworytem, bo jest nim zdecydowanie. Wiadomo, że jeśli Warszawiacy zagrają na swoim dobrym poziomie to Widzew nie ma czego szukać. Uważam, jednak, że takie kursy na naszą Ekstraklasę to spora przesada, więc zaryzykować można. Po za tym Legioniści potrafią zagrać także równie słabo co pierwszą połowę w Walii, cały mecz. Jest to chyba, nie biorąc pod uwagę, czy zdobędzie majstra czy nie, najlepsza drużyna w kraju. Jednak nawet i ona często gra bardzo słabe mecze.
 
P 907

pawel-1

Użytkownik
Zawisza Bydgoszcz - Jagiellonia Białystok
Paweł Abbott strzeli bramkę @ 4.00 Betsafe
Oczywiście, że value. 4.00 na gola jedynego napastnika faworyzowanego zespołu to niespotykany kurs. Sam Abbott w poprzednim sezonie na zapleczu Ekstraklasy był skuteczny. 15 goli w 27 meczach, czyli nieźle. Za sobą ma Masłowskiego, ze zmysłem do niekonwencjonalnych zagrań. Do tego są doświadczeni Dudek i Hermes. Obaj potrafią zagrać dobrą piłę. Na skrzydle sporo wiatru powinien robić szybki Wójcicki. Obrona Jagi w poprzednim sezonie spisywała sie bardzo slabo. Do tego ta drużyna na wyjazdach jest słaba. W Bydzi ogromne parcie na Ekstraklase. 10000 ma pęknąć na trybunach. Mobilka jest, będą nacierać. Abbott dobrze gra głową. W ostatnim meczu z Polonią Bytom wykonywał karnego, więc jest nadzieja, że ewentualnie by podszedł strzelać jedenastkę. Albo coś dobije do pustej. Kurs przegięcie i to ostre, nie umiem przejść obojętnie.
 
giedezet 398

giedezet

Użytkownik
Zawisza - Jagiellonia typ: 2 @ 3,50 Bet365 0:1 ✅ TME da się lubić ;)
Pogram w kierunku gości z Białegostoku. Zawisza wraca po niemal 20 latach do TME i moim zdaniem nie będzie to powrót drużyny, która coś tam zwojuje. Bardzo ciekawi mnie co z Jagą zrobi Stokowiec. Były trener Polonii, w końcu będzie pracował w normalnych warunkach. Bronią Jagi w tym meczu powinna być linia pomocy, Kupisz, Plizga i Quintana w dobrej dyspozycji mogą znacznie nakręcić białostocką maszynę. Jaga już bez Franka, ale jest dość ciekawy Piątkowski, który miał dobry sezon w Ząbkach. Zawisza jakoś mnie nie przekonuje. Z graczy godnych uwagi jak na moje oko Abbott i Masłowski. Wrażenia nie robi na mnie defensywa bydgoszczan. Z beniaminków wyżej oceniam szanse Pasów i moim zdaniem dziś Zawisza zapłaci frycowe.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
gregorczen 1K

gregorczen

Użytkownik
Zawisza Bydgoszcz - Jagiellonia Białystok - poniżej 2,5 @ 1.66 Bet365 ✅✅✅

wynik: 0:1




Myślałem sobie trochę o tym spotkaniu i poszedłem do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem będzie tu under 2,5 bramek. Nie spodziewam się tu więcej niż jeden bramki, dla którejś ze stron. Jeśli poparzymy na Jagiellonię to atak wydaje się jej najsłabszą formacją. Jest praktycznie tylko jeden napastnik - Mateusz Piątkowski. Niby niezły sezon w Dolcanie ale jest różnica między 1 ligą a Ekstraklasą, w której Mateusz dopiero zadebiutuje. Ofensywnie Jaga nie prezentuje się więc najlepiej. W dodatku Zawisza grając u siebie na pewno będzie chciała zachować czyste konto. Nie wydaje mi się aby w tym spotkaniu miały paść aż 3 bramki. W mojej opinii będzie wyrównany, niezbyt ciekawy mecz.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
brykenjr 3

brykenjr

Użytkownik
Ruch Chorzów - Lech Poznań
21.07.2013 [20:30]


Na inaugarację ligowych zmagań Lech przyjedzie do Chorzowa.
Poznaniacy, którzy w minionym tygodniu wygrali z fińską Honką 1-3 są faworytem tego spotkania. Podczas okienka transferowego nie mieliśmy głośnych transferów ze strony obu klubów. Lech zatrzymał swoich najlepszych piłkarzy, do Ruchu doszedł Łukasz Surma co jest niewątpliwie wzmocnieniem drugiej lini Niebieskich.
Jak już pisałem, Lech ma za sobą mecz w Finlandii, po którym 4 dni odpoczynku mogą nie wystarczyc by zagrac na 100% świeżości.
Ruch pokonał w ostatnim sparingu krakowską Wisłę 0-2. Drużyna wydaje się byc dobrze ułożona, skład jest wyrównany, a piłkarze pod okiem Jacka Zielińskiego dobrze wykorzystali okres przygotowawczy. Niebiescy rozegrali 4 mecze towarzyskie z bilansem 3-1-0, strzelili 4 bramki nie tracac żadnej.
Lech jest faworytem, jednak to Ruch gra u siebie, a piłkarze Lecha z pewnością odczują mecz jak i podróż z Finlandii.
Nie spodziewam się wielu bramek under 2.5 jest jak najbardziej wskazany jednak kurs 1.59 (Betsson) nie jest kuszący. Dlatego gram w tym meczu na remis, po kursie 3.25.

Mój typ: X
 
k42a 112

k42a

Użytkownik
Legia (-1,5) - Widzew 1 2.05 bet365 ✅ 5-1
Pierwotnie miałem nie ruszać tego spotkania, ale mimo wszystko - im bliżej tym coraz bardziej przekonuję się do łatwej wygranej Wojskowych.
Widzew, jak zresztą co sezon, stawiany jest w roli faworytów do spadku. W letniej przerwie przez klub przewinęła się masa testowanych randomów, większość została odpalona, a większość nowych nazwisk to juniorzy albo nazwiska z niższych lig. Warto wspomnieć, że dzisiejszy mecz będzie ostatnim dla filara defensywy Widzewa, Thomasa Phibela, który i tak siłą został zmuszony do gry. Historia też nie przemawia za gośćmi, którzy ostatni raz pokonali Legię w 2000 roku... Wymowne.
Jan Urban zapowiedział, że w przeciwieństwie do środowego meczu wyjazdowego, tym razem jego drużyna od pierwszej minuty wyjdzie w 100 procentach nastawiona ofensywnie. A nazwiska takie jak Kosecki, Saganowski, Furman czy nowy nabytek Helio Pinto tylko potwierdzają słowa trenera.
Nie widzę innej opcji jak wygrana gospodarzy i to dosyć pewna, kilkoma bramkami.
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Przeglądałem z ciekawości ofertę na strzelców w meczu Legii z Widzewem i przy słabych kursach, wręcz żałosnych na niektórych grajków, rzucił mi się w oczy kurs na Kucharczyka. 5,95 na zawodnika w takiej dyspozycji? Legia wyjdzie w mocno okrojonym składzie. Saganowski, Dwali, Kosecki na ławce więc odpowiedzialność za zdobywanie bramek może spaść na skrzydłowych, ale zobaczymy też co pokaże Mikita. Warto pograć Kucharczyka przy takim kursie, polecam. Zaliczył fantastyczne wejście w meczu z TNS. Dobrze też prezentował się w przygotowaniach. Na żywo widziałem go w meczu z Partizanem i też zrobił na mnie pozytywne wrażenie. Bardzo aktywny, nie bał się trudniejszych zagrań. W Unibecie na Kucharza jest tylko 3,45. Co więcej razem z M. Żyro są wyceniani tak samo..
Dusan Kuciak
Jakub Rzeźniczak
Tomasz Jodłowiec
Mateusz Cichocki
Tomasz Brzyski
Helio Pinto
Dominik Furman
Michał Żyro
Michał Kucharczyk
Miroslav Radović
Patryk Mikita
Kucharczyk strzeli 5,95 Betsafe ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +54
Z 21

zarzi

Użytkownik
W zeszłym sezonie było podobnie a jednak zaskoczyli, teoretycznie teraz braki są większe, ale kto wie ...
Nie myśl sobie, że ja cie tu ganie za taką a nie inną analizę, ale tylko przypominam &quot;widzewskie cuda początku zeszłego sezonu&quot; :p
Na razie cudu nie było, ale mimo wyniku Widzew nie zagrał jakoś słabo. W kolejnych meczach, ze słabszymi zespołami od mistrza kraju mogą spokojnie powalczyć.
Co do teorii spadku. Ja nie stawiam ich wśród klubów, które mogą pożegnać się w Ekstraklasie. Podałem tylko opinię dziennikarzy i ekspertów.
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Na razie cudu nie było, ale mimo wyniku Widzew nie zagrał jakoś słabo.
Nie zagrał słabo? Przecież to była padlina totalna.
Jedyne zagrożenie stwarzał Pawłowski i to on mi się najbardziej podobał w tym spotkaniu. Okachi też solidnie.
Miej na uwadze to, że Legia zagrała w mocno rezerwowym składzie. Świetnie pokazał się Mikita, który mógł jeszcze bardziej upokorzyć ten słabiutki Widzew. Wynik mógł być tu dużo wyższy. Kucharczyk też mógł coś dołożyć jeszcze przy dobrych wiatrach.
Goście całkowicie bez wiary podeszli do tego spotkania. Trafią im się 2-3 kontuzje kluczowych graczy i nie będą mieli kim grać, bo w tej drużynie wyraźnie brakuje umiejętności.
 
Z 21

zarzi

Użytkownik
Nie zagrał słabo? Przecież to była padlina totalna.
Jedyne zagrożenie stwarzał Pawłowski i to on mi się najbardziej podobał w tym spotkaniu. Okachi też solidnie.
Miej na uwadze to, że Legia zagrała w mocno rezerwowym składzie. Świetnie pokazał się Mikita, który mógł jeszcze bardziej upokorzyć ten słabiutki Widzew. Wynik mógł być tu dużo wyższy. Kucharczyk też mógł coś dołożyć jeszcze przy dobrych wiatrach.
Goście całkowicie bez wiary podeszli do tego spotkania. Trafią im się 2-3 kontuzje kluczowych graczy i nie będą mieli kim grać, bo w tej drużynie wyraźnie brakuje umiejętności.
Trudno się nie zgodzić. W sumie lekko na siłę szukam jakichś pozytywów w grze Widzewa. Jakby nie patrzeć mają kilku ciekawych graczy, którzy parę punktów mogą zapewnić Łodzianom. Tak jak wspomniałeś w pewien sposób wyróżniał się Okachi i Pawłowski.
Nie da się ukryć, że ciężko będzie Widzewowi, ale nasza Ekstraklasa to tak dziwna liga, że nie łatwo w tym momencie ocenić, jak będą wyglądały następne kolejki.
 
tomeczekp90 157

tomeczekp90

Użytkownik
Korona Kielce - Śląsk Wrocław
Zbyt duża wiara w możliwości Widzewiaków i osłabienie Legii po meczu kwalifikacyjnym spełzła na niczym. Tu nie będę szukał niespodzianek. Nic nie trwa wiecznie i myślę, że twierdza Kielce z początkiem tego sezonu padnie. Po meczu kwalifikacyjnym z Rudarem mimo słabej klasy przeciwnika w ofensywnych akcjach Śląska było widać bardzo wysoką jakość. Dobrze w sezon wstrzelił się nowy nabytek - Paixao, którego dwie czwartkowe bramki dadzą mu potrzebną dla napastnika w nowej drużynie pewność siebie. Do zmiany jest Plaku, który jako meczowy &quot;joker&quot; potrafił ustrzelić jedną bramkę. Doświadczenie w środku pola w postaci Mili oraz Kaźmierczaka, przetrzebiona ale również solidna defensywa z nowym nabytkiem - Dudu Paraibą oraz siła ofensywa szczególnie w postaci Soboty, który robi w przodzie Śląska bardzo, bardzo dużo powinna wystarczyć na Koronę, która nie daje mi za wielu argumentów by grać w jej kierunku.
Mimo krótkiego czasu na regenerację wierzę w umiejętności Śląska oraz w kunszt trenerski Levego, który powinien doskonale wiedzieć jak poustawiać drużynę do rozpoczynającego meczu ligowego po czwartkowym &quot;boju&quot; o LE.
Legia pokazała jak powinien rozpoczynać sezon myślący o obronie tytułu Mistrz Polski. Śląsk chcąc jej w tym przeszkodzić nie powinien odpuszczać początku ligi. Jeśli pogodzi zwycięstwa w lidze ze starciami w europejskich pucharach pokaże prawdziwą dojrzałość i klasę jako zespół.
Co do składu Śląska trener Levy podejmie decyzję o zmianach w wyjściowej jedenastce po niedzielnym rozruchu. Wierzę, że podbudowana czwartkowym zwycięstwem jedenastka w komplecie zgłosi gotowość do gry z Koroną.
Przeszkodą w drodze do zwycięstwa Śląska będzie ostra gra po stronie Kielczan. Brak Kijanskasa oraz Korzyma powinien być bardziej znaczący niż ubytki defensywne Śląska. W przodzie Scyzorów straszyć będą Kiełb oraz Gołębiewski. Uważam, że póki co jest to trochę za mało na korzystne wyniki. Nie zdziwiłby mnie wynik remisowy (w sumie to już nic nie powinno dziwić w tej pokręconej jak świński ogon lidze ???? ), jednak na przekór swoim &quot;obsesyjnym poszukiwaniom niespodzianek&quot; ufam, że Śląsk zepnie się i wywiezie z Kielc komplet punktów
Śląsk AH (0,-0,5) 2.250 Zwrot/⛔
Bet365
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Przestrzegałbym przed huraoptymizmem przy stawianiu na Śląsk w starciu z Koroną. Grali dobrą piłkę, pomimo, że rywal był słabiutki. O tym jednak za chwilę. Korona u siebie to cholernie mocna drużyna. W ostatnich dwóch sezonach przegrali przed własną publicznością jedynie 5 spotkań. W minionym sezonie udało się to jedynie Lechii Gdańsk i Lechowi Poznań.
Na pewno Kielczanie zaproponują swoją brutalną grę i zobaczymy jak na to zareaguje ten nowy zaciąg Śląska. Na ustach wszystkich jest oczywiście Paixao, który błyskawicznie wkupił się w łaski kibiców z Wrocławia. Ciekawe jednak co powie po zderzeniu ze Stano czy innym zawodnikiem Scyzorów.
To co rzuciło mi się w oczy w meczu Ligi Europy to fakt, że Śląsk dużo piłek grał po ziemi. Mało balonów w pole karne sprawiało, że mecz dobrze się oglądało. Sporo prób prostopadłych podań i wydaje mi się, że to może być jakaś recepta na Koronę. Wiele drużyn próbuje tu przyjeżdżać i wdawać się w tą bijatykę w powietrzu. To było tylko jednak takie moje drobne spostrzeżenie po ostatnim meczu, a trzeba zobaczyć jak to będzie faktycznie wyglądało w lidze.
Jeśli chodzi o typowanie to zdecyduję się tu na trafienia obu drużyn. Overa się boję, bo śmierdzi gdzieś tam w stopach 1:1. Ostatnie mecze obu drużyn w Kielcach kończył się wynikami 2:1/1:1 i tu spodziewam się po raz kolejny podobnego wyniku.
Śląsk fajnie się wprowadził, ale nie da rady pokonać Kielczan, którzy u siebie przegrywają mało spotkań.
Korona - Śląsk
Obie drużyny strzelą 1,91 Williamhill ⛔ 0:0
 
nr69 1,4K

nr69

Użytkownik
Każdy kibic naszej ekstraklasy pamięta inaugurację zeszłego sezonu, gdzie Lech rozjechał się po Ruchu i wiele osób uważa, że teraz znów Lech pokryje handi z lekkością. Muszę Was zapewnić, że Kolejorz z taką łatwością nie wygra, ale jeśli wygra nawet różnicą dwóch bramek to mnie to nie zdziwi.

Zacznę od drużyny z wielkopolski. Powoli do gry wracają Szymek Pawłowski, Karol Linetty, Kebbay Cessay oraz Bartek Ślusarski. Cała czwórka zagrała wczoraj połówkę w meczu rezerw Kolejorza prowadzonych przez Kniata z Hapoelem Beer Szewa. Jeśli chłopaki zagrały wczoraj po 45 minut to jasne jest, że dziś nie wystąpią od początku i Lech wyjdzie w podobnym składzie jak z Honką, a więc w silnym zestawieniu. Jedyną zmianą w składzie ma być zastąpienie na prawej stronie defensywy Możdżenia przez Tomka Kędziorę, a na pewno na tym zespół nie ucierpi, bo wychowanek Lecha świetnie gra w defensywie a jego centry są poprawne. Natomiast Mateusz ma przejść wyżej i zastąpić Ubiparipa. Same pozytywy. Oglądając sparing z Nordsjeland było widać dobrze poukładany zespół, którym o dziwo kierował Drewniak i to jest póki co zaskoczenie in plus w niebiesko-białych barwach. Wszystkich kibiców z Poznania ucieszyła też forma Teodorczyka, który regularnie strzela i świetnie centruje, co pokazał w meczu z zespołem z Finlandii. Rumak świetnie dogaduje się z zespołem i największym zadaniem dla niego będzie pogodzenie gry co 3 dni, a jeśli wszyscy chłopacy będą do dyspozycji, to pierwszy trener Lecha wraz z Cyrakiem na spokojnie to poukładają.

Muszę się przyznać, że po zakończeniu sezonu byłem pewien, że Ruch będzie głównym faworytem do spadku, ale zdanie te zmieniłem. Dobry ruch ze strony Zielińskiego, który połączył zespół występujący w najwyższej klasie rozgrywkowej z rezerwami i teraz o skład walczy 30 chłopa. Wszyscy zawodnicy wypowiadali się, że nareszcie jest walka o skład i mobilizacja. Jednakże, żeby to wszystko poukładać, potrzeba czasu i zespół z Chorzowa w początkowej fazie rozgrywek może zawodzić, a terminarz mają nieciekawy. Przyszedł Surma, ale już w barwach Lechii nie oślepiał mnie swoim blaskiem, więc Ruchowi może jedynie pomóc zadomowić się nad miejscami spadkowymi. Moim zdaniem realnie oceniając szansę drużyny z Cichej na koniec sezonu znajdą się na miejscu 10-12. Wątpię, by jutro obrona z Sadlokiem. Stawarczykiem, czy Szyndrowskim miała powstrzymać Teo i spółkę.

Jednakże jest to początek sezonu, drużyny dopiero będą łapać świeżość, Ruch na razie nie powinien odpalić, ale jak to bywa w naszej lidze, na żyle można nie jeden punkt zdobyć. Lech grał w pucharze w czwartek, ale tłumaczenie, że będą zmęczeni do mnie nie przemawia, bo są to profesjonaliści, a dopiero zaczynamy sezon. Ubezpieczam się w tym meczu, bo dopiero więcej o wszystkich drużynach będzie można powiedzieć po 2-3 kolejkach.

Lech DNB @ 1.50 Marathon ZWROT
 
stratus 2,2K

stratus

Użytkownik
Korona Kielce - Śląsk Wrocław

Śląsk w spotkaniu z Rudarem zaprezentował się bardzo dobrze, odniósł przekonywujące zwycięstwo i co równie ważne na tle dość przeciętnego rywala pod każdym względem był zdecydowanie lepszy. Jednak w kontekście pojedynku z Koroną w Kielcach nie będzie to miało większego znaczenia bo i przeciwnik z wyższej pułki i stawka meczu inna. Patrząc jeszcze przez pryzmat wcześniej wspomnianego spotkania z Rudarem, można zauważyć to o czym wcześniej mówił trener Levy a mianowicie o zmianie systemu gry na bardziej ofensywny. Całkiem przyjemnie oglądało się ofensywne poczynania Paixao z Milą czy z Sobotą, czy też solidność Dudu. Porównując grę wcześniej wspomnianych zawodników do minionego okresu gdzie podobne role mieli pełnić Diaz czy Voskamp a także Gikiewicz, można patrzeć w przyszłość bardziej optymistycznie. Oczywiście na ocenę gry poszczególnych zawodników, którzy przed sezonem wzmocnili wrocławski zespół potrzeba zdecydowanie więcej czasu. Z zawodników, którzy opuścili Wrocław na pewno szkoda Ćwieląga a także Kowalczyka.
Jeśli chodzi o zespół Korony to przed sezonem kielczanie pozyskali min. Kiełba, Gołębieskiego z Polonii czy Trytkę z Warty. Moim zdaniem zawodnicy Ci będą jedynie uzupełnieniem zespołu a nie znaczącym jego wzmocnieniem. Po stronie strat zapisać można brak Kijanskasa a przede wszystkim Korzyma, który stanowił o sile ofensywnej zespołu.
Śląskowi nigdy nie grało się w Kielcach dobrze, historia spotkań między tymi zespołami nieznacznie na korzyść Korony. Większość spotkań wyrównanych, w którym obie drużyny zdobywały gole. I na takie spotkanie liczę także dziś. Jak już wspomniałem choć to dopiero początek to widać różnicę w poczynaniach ofensywnych Śląska, który zdobywa gole a także stwarza sporo sytuacji pod bramką przeciwnika. Przed wrocławianami rewanż w Czarnogórze, który wydaje się być formalnością więc pełna koncentracja będzie dziś na mecz ligowy.
Zgadzam się z typem użytkownika Robson1416 o overovym wyniku tego spotkania, a także myślę że, to Śląsk będzie bliższy zwycięstwa w tym meczu.
Moje propozycję to:
Śląsk Wrocław powyżej 1.5 goli @2.90 sportingbet
Śląsk Wrocław (dnb) @1.98
pinnacle
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom