>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<
Fortuna bonus

Kolarstwo 2013 - 100. Tour de France (29.06 - 21.07)

Status
Zamknięty.
valverde 9,7K

valverde

Użytkownik
Dzisiejszy etap to niemal kopia wczorajszego z tą tylko różnicą, że ostatnia górka bedzie piętrzyć się na 12.5 kilometra przed metą. Dlatego też w mojej ocenie to idealna szansa dla Sagana na rehabilitację za wczorajsze niepowodzenie, jak również kolejna okazja do powiększenia przewagi w klasyfikacji punktowej nad Cavendishem, Kittelem, czy też Grepelem, którzy ponownie powinni odpaść od głównej grupy dużo wcześniej.
Sagan wygra etap? Tak @ 2.78 Pinnacle ⛔
Ponadto parę parek:
Gilbert - Valverde 1 @ 1.60 Bwin ✅
Hiszpan na pewno będzie wysoko, ale wątpię czy będzie chciał ryzykowac, jakąś kraksę z szalonymi sprinterami w kontekście jego ambicji w klasyfikacji generalnej. Z kolei Gilbert takie etapy traktuje na zasadzie do or die. Niewykluczone, że Belg może nawet spróbować skoczyć na ostatnim podjeździe.
Evans - Fuglsang 1 @ 1.541 Pinnacle ✅
Podobnie jak wczoraj uważam, że Evans zadba o swoje sprawy i będzie starał się względnie wysoko zakończyć etap, tak by uniknąć kraksy tudzież jakiejś sekundowej straty. Fuglsang raczej będzie kilka pozycji niżej, gdyż raczej nie ma takiego doświadczenia i wprawy co Australijczyk w bezpiecznym finiszowaniu na szybkich etapach.
 
M 139

marcato

Użytkownik
SB

Valverde vs Chavanel - 2,00 1,727

Zgadzam się z dawidem, że jutro Piti powinien się liczyć. Ten kurs powinien być odwrotnie.

Kreuziger vs Porte - 1,60 2,20

Dlaczego Romek jest faworytem w tej parze? Bóg jeden wie. Chyba dlatego że dzisiaj przyjechał kilka miejsc wyżej. Szanse mają równe więc kurs na Porte to value.
 
radhu21 4K

radhu21

Użytkownik
Mi wpadł w oko taki typ na Tobecie, mianowicie pojedynek dwóch Francuzów S. Chavanela i T. Voecklera. Profil trasy bardzo podobny do wczorajszego. Gram na kolarza Omegi, gdyż po pierwsze zakończył 2 etap na 34, Voeckler na 84, myślę, że dziś będzie zbliżona różnica miejsc. Formą błysnął wczoraj Michał, inny kolarz belgijskiej ekipy, ale role mogą się odwrócić i Chavanel będzie chciał powalczyć o zwycięstwo. Nie widzę wysoko Thomasa, to nie etap dla niego. On zaatakuje przy innych okazjach.
S. Chavanel - T. Voeckler 1 @ 1,50 Tobet
 
Otrzymane punkty reputacji: +20
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Rzadko wspieram forumkowych patriotów, ale jutro trzymam kciuki za Kwiato i jego Omegę.
Faworyci jak zwykle ci sami, Omega, SKY, Garmin, Orica. Sporo będzie zależeć od Tonego, trasa czasówki nie jest jakoś bardzo kręta, choć te zakręty dość ostre, ale rekompensują to wszystko długie proste odcinki. Tony, Chava, Kwiatek, Velits, Niki.
SKY z połamanym Thomasem i Stannardem chyba nie dadzą rady.
Boję się Garminu.
Jazda!
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Pojawiła się oferta w Bet365 ale pary tak dobrane że ciężko coś zagrać, zobaczymy co inne firmy zaproponują.
Jedno pytanie i jedna odpowiedź jest prosta. Kto będzie ostatni? i dlaczego będzie to Euskaltel :grin::grin:
 
valverde 9,7K

valverde

Użytkownik
Kto wygra etap 4 - Garmin-Sharp @ 3.10 WilliamHill
Jeszcze przed rozpoczęciem wyścigu wiadome było, że walka na drużynowej czasówce rozegra sie pomiędzy drużynami Garmina i Omegi. Jednak w trakcie wyścigu sytuacja uległa znacznej zmianie, gdyż mocno poturbowany jest aktualnie najlepszy specjalista w indywidualnej jeździe na czas Tony Martin, zaś Terpstra leżał na dzisiejszym etapie. Z kolei dla Garminu wygrana na drużynowej czasówce to element filozofii drużyny forsowanej przez Vaughtersa. Dodatkowo zwycięstwo etapowe przełoży się na żółta koszulkę dla Millara, także motywacji nie powinno zabraknąć.
Ryder Hesjedal, Andrew Talansky, Dan Martin, Christian Vande Velde, Tom Danielson, David Millar, Ramunas Navardauskas, Jack Bauer, Rohan Dennis, tu naprawdę nie ma zbytnio komu odstawać. Kurs jak najbardziej do gry.
 
Otrzymane punkty reputacji: +38
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Wygra TTT? Omega Pharma @ 3,00 Unibet ⛔ 2 miejsce niecała sekunda różnicy ????
Cóż wcale nie jest to typ patriotyczny. Sylvian Chavanel mistrz Francji w ITT, Peter Velits mistrz Słowenii w ITT, Tony Martin mistrz Niemiec w ITT, Nicki Terpstra wicemistrz Holandii w ITT, Michał Kwiatkowski wicemistrz Polski w ITT - czy muszę coś dodawać do tego typu :?: Dodam tylko tyle że jest jeszcze szybki Cavendish, szybki Steegmans. Dla mnie Omega jest zdecydowanym faworytem, do tego mają cel - Kwiatkowski od jutra w Maliot Jaune. Cel jak najbardziej do zrealizowania. Rywale:?: na pewno Garmin, ale oni nie mają aż takiej siły, są mocni Navardauskas, Millar czy Vandevelde. Ale jest też balast w postaci Daniela Martina i jako że to najlepszy góral drużyny to nie mogą go nigdzie zostawić. Dalej Sky, ale tylko na papierze bo ze składu wypada jeśli chodzi o 100% dyspozycję Staanard i Thomas który się poobijali, czyli dwa najważniejsze ogniwa SKY w TTT. Na niespodziankę mogą liczyć drużyny Movistar i Oricy ale to bardziej walka o podium niż o wygraną.
Euskaltel - Sojasun 2 @ 2,05 Tobet ✅ 21-18
Wychodzę z założenia kto będzie ostatni? i dlaczego będzie to Eustaltel? Hiszpanie a nawet Baskowie to najgorsza drużyna pod słońcem jeśli chodzi o TTT, na Tourze dwa balasty Nieve i Anton ogólnie drużyna bardzo kiepska i jedyny który potrafi jechać czasówkę to Francuz Sicard. Sojasun trochę nołnejmy, ale jestem pewny że ambicji im nie zabraknie. Na czas nieźle jeździ Hivert, do tego Feillu, Simon i Vuillermoz. Myślę że ambicją załatwią Basków.
Connondale - Astana 2 @ 1,95 Sportingbet ⛔ 13-16
Gdyby Astana jechała 9 zawodnikami to by zmiotła były Liquigas z powierzchni ziemi, ale jadą w 8 bo wycofał się Kashechkin. Szkoda. Ale w drużynie są bardzo dobrzy czasowcy tacy jak Brajkovic, Fuglsang, Kessiakoff. Szybcy Bazzayev, Gasparotto i Gavazzi. Dla mnie skład bomba i gdyby nie brak zawodnika to mogli by być w TOP6. Connondale ma Bodnara w składzie ale on sam nic nie zrobi. Nie podoba mi się skład Włochów na ten wyścig, na czasówce to oni raczej nie mają czego szukać. Wszystko tu rozbija się o brak tego jednego zawodnika oby ten brak nie był widoczny.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Sagan znów dziś drugi. Pocieszeniem dla niego jest zielona koszulka, która także jest dla niego bardzo ważna. Znów z bardzo dobrej strony pokazał się Michał Kwiatkowski. Dziś czwarty, a jak dobrze pójdzie to jutro może nawet zostać liderem.
Czwarty etap to drużynowa jazda na czas. Trasa krótka, płaska, bez specjalnych utrudnień. Faworyci to na pewno Garmin, Omega, Sky. Tak jak pisaliście wcześniej ciężko ugryźć ten etap. U niektórych buków oferta jest bardzo uboga.
Na jutro proponuję dwa zdarzenia, kursy jednak szału nie robią:

Radioshack - Saxo Bank 1,50 betsafe ✅ 11 - 4
Skład Radioshack wygląda bardzo dobrze, ale tylko na papierze. Schleck bez formy od początku sezonu, na dodatek zawsze słabo jeździł na czas. Gallopin sporo już stracił, natomiast Kloeden i Monfort leżeli na pierwszym etapie. Saxo Bank wygląda dużo lepiej na TdF, mocna czwórka Contador, Roche, Kreuziger i Rogers + ktoś dojdzie im do pomocy (np: Paulinho) i mogą wykręcić dobry czas. W tej parze stawiam zdecydowanie na Saxo Bank.

Top-3 - Garmin Sharp 1,285 sportingbet ⛔ 6
Garmin to dla mnie faworyci jutrzejszej TTT. Mają bardzo mocny skład: Hesjedal, Vande Velde, Talansky, Millar, Navardauskas i Danielsson. Ta szóstka może zapewnić drużynie nawet wygrana. Ci zawodnicy powinni sobie bardzo dobrze poradzić na takiej trasie. Ja zagram asekuracyjnie, miejsce na podium. Jednak wg mnie drużyna Garmin wygra 4 etap.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
szymo58 742

szymo58

Użytkownik
Team Europcar - Lampre Pinnacle 1.52 ✅✅✅
Nie za wysoki kurs ale mnie satysfakcionuje.dwie druzyny które maja zupelnie inne cele na ten wyscig.Francuska druzyna nastawiona na ucieczki i proby wygrywania etapów,Rolland walczy o najlepszego górala wiec nie maja zawodnika na klasyfikacje generalna.w Lampre sytuacja jest odwrotna musza pojechac dobrze czasówka gdyz maja dwóch kolarzy na KG.patrzac na składy obaj nie powalaja ale lampre z Malorim wyglada duzo lepiej. w dodatku Włoska grupa w tym roku dobrze spisuje sie w czasówkach gdyz w przerwie zimowej duzo pracowali w tunelach nad czasówkami.motywacja i umiejetnosci na korzysc Lampre.
 
Otrzymane punkty reputacji: +23
radhu21 4K

radhu21

Użytkownik
pytanie, jak myślicie jak rozliczą zakład Garmin na podium na dzisiejszym etapie, jeśli już nic się nie zmieni? Niby są ta 4, ale równy czas z Lotto.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
pytanie, jak myślicie jak rozliczą zakład Garmin na podium na dzisiejszym etapie, jeśli już nic się nie zmieni? Niby są ta 4, ale równy czas z Lotto.
Nie ma cudów, zawsze przegrana w takim przypadku liczy się miejsce, a Garmin wtedy był 4.. Ajajaj zabrakło 1 sekundy do wygranej Omegi :-|:-| można się wk***ić.
 
K 1,5K

kulu

Użytkownik
pytanie, jak myślicie jak rozliczą zakład Garmin na podium na dzisiejszym etapie, jeśli już nic się nie zmieni? Niby są ta 4, ale równy czas z Lotto.
Teraz to i tak nieaktualne, ale dla mnie nie ma wątpliwości - mieli taki sam czas jeśli chodzi o sekundy, ale Lotto było lepsze o ileś tam setnych sekundy. Dlatego zakład Garmin na podium byłby rozliczany jako przegrany.

Wracając do TTT to strasznie szkoda, Michał Kwiatkowski był bardzo blisko żółtej koszulki. Zabrakło niecałej sekundy, może się uda jeszcze zdobyć koszulkę przed górami. Czasówka bardzo wyrównana, podium zmieściło się w dwóch sekundach. Przez to różnice w generalce są dalej minimalne.
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Może być jutro ciekawie, w końcówce 2 ostre zakręty.
Cavendish - Greipel 2 2.0 tobet ⛔ no i w końcu odpalił, ale po takim kursie było value
Jutro etap sprinterski, ale z drobnymi utrudnieniami. Cavendish ponoć chory i na antybiotykach, Omega pechowa póki co na tym wyścigu. Nie zdziwię się, jak Manxman jutro nie podoła. A w tych kadłubowych sprintach o zieloną koszulkę jakoś anemicznie jechał, a Greipel póki co z peletonu ma skuteczność 3/3 jeśli się nie mylę. Lotto mocarne, co pokazało na TTT, więc pociąg będzie mocny, troszkę nie mieli wcześniej okazji tego pokazać.
Evans - Nico Roche 1 1.72 b365
Stary Evans trzyma się nieźle, w doświadczeniu jego broń, zawsze z przodu i trzyma się wysoko na mecie w okolicy 20 miejsca.
Kristoff - Sagan 1 3.75 b365 ⛔ dość blisko, ale jednak brakło
Nie za duży ten kurs? Sagan przegrał z Gerransem mając świetną pozycje wyjściową. Chyba te obdarcia z 1 etapu mają większy wpływ niż przypuszczałem.

A na deser:
Greipel - Kittel 1 1.40 betson ✅ luzik arbuzik, ale głównie dzięki pechowi Marcela
Marcel jako 1 do odstrzału przez profil, spora na to szansa.
 
Otrzymane punkty reputacji: +20
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Jestem bardzo ciekaw jak potoczy się jutrzejszy etap. Długa, pagórkowata trasa sprzyja harcownikom, ale chyba za wcześnie żeby peleton odpuścił ucieczkę. Jeśli będzie mocne tempo w głównej grupie to znów uda się odczepić sprinterów. Wtedy głównym faworytem jest Sagan, który jest bardzo uniwersalnym zawodnikiem. Kolejny wariant, chyba najbardziej prawdopodobny to dojazd do mety całego peletonu. Wtedy do walki z Saganem ruszą Cavendish, Kittel, Greipel, Kristoff, Goss, Bouhanni czy Degenkolb. Etap jest dla mnie zagadką dlatego będę szukał typów &quot;uniwersalnych&quot;.
Peter Sagan - Matthew Goss 1,50 sportingbet ✅ 3 - 169
Od razu rzuciło mi się w oczy żeby pograć na Słowaka. Sagan po pechowym upadku na pierwszym etapie radzi sobie całkiem nieźle. Zajął drugie miejsce na 2 i 3 etapie. Na pewno liczył na więcej, ale i może być w miarę zadowolony. Na dodatek prowadzi w klasyfikacji punktowej - to kolejny powód dla którego Słowak będzie walczył o jak najwyższe miejsce na mecie. Goss na razie bardzo zawodzi. Na pierwszym etapie zamieszany w kraksę, na dwóch kolejnych szybko odpadał zajmując 146 i 152 miejsce. Dla mnie faworyt w tej parze jest oczywisty.
Aleksander Kristoff - Nacer Bouhanni 1,50 sportingbet ✅ 6 - 156
Norweg po drugim miejscu na 1 etapie później szybko odpadał z peletonu zajmując dalekie miejsca. Dobrze radził sobie na lotnych finiszach i dzięki temu zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji punktowej. Bouhanni na razie bardzo zagubiony, na pewno nie ma dobre początku na TdF. Kristoff wg mnie jest w lepszej formie, potrafi dobrze zafiniszować i podczas sprinterskiej końcówki pokona Francuza.
Cadel Evans - Nicolas Roche 1,67 William Hill ⛔ 27 - 25
Podpisuję się pod tym co pisał Davey_Watt. Evans bardzo mądrzejeździ końcówki etapowe. Cały czas w czubie peletonu, zajmuje miejsca około 20. Do tej pory dwukrotnie lepszy był Evans, raz minimalnie wyżej był Roche. Wg mnie można spokojnie pograć na Cadela.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Jutro znów końcówka dla sprinterów ale to co wcześniej nie do końca musi im się spodobać. Niby te górki to nic strasznego i większość sprinterów powinna dać radę się utrzymać. Ale jeśli komuś się zachce podkręcić tempo na ostatnich podjazdach to nie każdy wytrzyma. Jeśli już ktoś ma odpadać to na pierwszy rzut bardzo prawdopodobne że pójdzie Kittel. Typy więc wybrany pod wariant Niemca w grupetto.
John Degenkolb ₋ Davide Cimolai 1,60 WilliamHill ✅ [12-61]
Jeśli Kittel nie da rady to miejsce lidera w Argos przejmie Degenkolb. Wielkiej straty jakościowo by nie było, bo to jest kolarz, który może nawiązać walkę z najlepszymi. Zawodnik Lampre szczerze mówiąc do tej pory nie wpadł w moje pole widzenia. Na drugim etapie finiszował tuż za podium ale w walce ze sprinterami raczej polegnie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Edvald Boasson Hagen - Jose Joaquin Rojas 1 @ 1,86 Betsson ✅ 2-10
Jest zawyżony kurs bo b365 daje @1,60. Hagen sprawia niezłe wrażenie, dzisiaj dość aktywnie w TTT, na etapach widać że jest ok. Na podjazdach trzyma się Frooma a na finiszach potrafi się ustawić. Ogólnie jutro etap jest taki że jak na moje oko nie dojadą sprinterzy do finiszu, tzn nie im będzie dane walczyć o wygraną. Czyli Cave, Goryl, Kittel pokroju tych zawodników nie widzę jutro w czołówce bo mają gdzie odpadać. W 2007 roku dojechała na takim etapie ucieczka w tym też by mogła gdyby nie takie małe różnice. Ale wracając do typu na 2 etapie końcówka i sam etap były podobne, Hagen był 5 Rojas 122 stracił 13 minut. Natomiast na 3 etapie ale ten był inny bo po zjeździe było jeszcze dużo prostego a nie sam zjazd, Rojas był 3 , Hagen 11. Widać Norweg cały czas równo, Rojas ma skoki i duże wahania formy. Myślę że zawodnik Sky jutro powalczy o wygraną jak nie będzie topowych sprinterów w finałowej grupie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
valverde 9,7K

valverde

Użytkownik
Jak spojrzałem po raz pierwszy na sam profil etapu, te te pagórki zapowiadały etap bardzo podobny do tych nr 2 i 3, kiedy to sprinterzy tacy jak Cavendish, Kittel, czy Greipel zostawali za główną grupą i nie brali udziału w finiszu. Jednak po dokładniejszej analizie to podjazdy nie są aż takie groźne
Cote de Chateauneuf-Grasse (kat. 3; 22km; 1,4 km; 8.4%)
Col de l’Angel (kat. 4; 93km; 1,6 km; 4.1%)
Cote de la Roquebrussanne (kat. 4; 154km; 3,5 km; 4.2%)
Cote des Bastides (kat. 4; 198km; 5,7km; 3.1%)
i zwiastują typowo sprinterski finisz z dużej grupy.
Dlatego też stawiam na Greipela, który nie dość, że ogrywał Cavendisha, Sagana i Kittela na lotnych premiach to w dodatku ma doskonały team i na ostatnich metrach moze liczyć na pomoc Marcela Sieberga, Jurgena Roelandtsa i Grega Hendersona. Marcelowi na pewno pewności siebie dodaje też niedawno zdobyty trykot mistrza Niemiec oraz to że jak na razie jedzie w Tourze bez większych przygód.
Greipel wygra 5 etap @ 4.20 Betsafe
 
E 6

ekostaffik

Użytkownik
jak myslicie warto zagrac ze kwiatkowski wygra klasyfikacje mlodziezowa? w STS jest na to kurs 10
edit: na bwin na to samo jest 6.00
 
martinus 491

martinus

Użytkownik
jak myslicie warto zagrac ze kwiatkowski wygra klasyfikacje mlodziezowa? w STS jest na to kurs 10
edit: na bwin na to samo jest 6.00
Na to, że wygra końcową klasyfikacje młodzieżową?
Szkoda kasy. To jeszcze nie jest ten etap w jego karierze, aby mógł powalczyć z najlepszymi w tak wysokich górach. Zwłaszcza, że konkurencja bardzo mocna - TVG, Pinot, Quintana...
Jak koniecznie chcesz taki patriotyczny typ to na Betfair masz nawet po kursie 17.
Joaquim Rodriguez - Rui Alberto Costa 1 @ 1.80 Unibet ⛔
Kurs wydaje mi się zdecydowanie zawyżony. Dzisiaj mamy etap mocno pagórkowaty, dużo zamieszanie może zwłaszcza spowodować ostatni podjazd (na którym nie znajduje się górska premia), czyli Col de la Gineste. Wydaje mi się, że faworyci do wygrania klasyfikacji generalnej zdają sobie sprawę, że należy dzisiaj pojechać bardzo uważnie i starać się być bardzo blisko czołówki. Spodziewam się dzisiaj widzieć Rodrigueza w granicach 20-25 miejsca co powinno wystarczyć by pokonać nie wyróżniającego się póki co w peletonie Rui Costy.
Oprócz tego zdecydowanie podpisuję się pod propozycją Kolegów, aby grać przeciw Kittelowi. Jeżeli nie był wstanie utrzymać koła peletonu na etapie drugim, gdzie miał żółty trykot lidera to tym bardziej nie da rady dzisiaj na chyba troszeczkę trudniejszym etapie.
Greipel - Kittel 1 @ 1.40 Betsafe ✅
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Jutro dość płasko. To znaczy jest nawet trudny 5 km podjazd ale na 100 km do mety, więc zapewne przyleci caly peletonik. Bo wątpię by na tej ostatniej hopce coś się porwało.

Ostatnie km tak się prezentują:

Będzie więc pewnie finisz z całego peletonu i Cav wygra ale po takim kursie nie gram. Znalazłem sobie inną opcję. Mianowicie zwycięzcę 1 etapu - Kittela.
Niemiec może odpadać nawet na minimalnych trudnościach ale jutro pewnie dojedzie w grupie i powalczy z Cavendishem i Greipelem o wygraną. Na 1 etapie pokazał że forma jest b.dobra. Dla mnie to właśnie on a nie Goryl jest głównym rywalem dla Cava, bo Greipel był wyraźnie wolniejszy na dzisiejszym etapie. Dziś gdyby nie kraksa w której Kittel brał udział to by się spokojnie zabrał z czołową grupą. Tak praca grupy poszła trochę na marne, bo Degenkolb nie jest aż tak dobrym sprinterem by na łatwych końcówkach powalczyć z najlepszymi. Jutro determinacji Marcelowi nie zabraknie, już zapowiada że jutro powalczy o win: “It’s such a shame that I came down. Before the race we knew that it would be a difficult stage today with the hills so we decided to go for John but if I was still be in the bunch we would sprint for me. However the moment we wanted to change plan I came off and as it was approaching the finish it was impossible to get back up there. Apart from missing skin on my left I am ok. Tomorrow will be another chance, the team is looking good and everybody is focused and motivated. So I am really looking forward to that!” Goss słabiutko się prezentuje, Greipel do pokonania a Sagan czy Kristoff i reszta to jednak półeczkę niżej na takich końcówkach także:
Marcel Kittel TOP3 @ 2,40 Unibet ✅ ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom