>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

10. Kolejka Enea Speedway Ekstraligi - 2 czerwca

Status
Zamknięty.
kosa7 0

kosa7

Użytkownik
Mecz niby się odbywa, więc mogą buki rozliczyć handi, mecz, i pary Leszno-Rzeszów, lecz pary Rzeszowskie zwroty... ale jak to będzie to się okaże..
edit: w Tobet mam już zwrot Pavlic-Okon.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Marta Półtorak już wyciera sobie łapy Lee Richardsonem... to jest cios poniżej pasa jak żałosna jest ta kobieta to brak mi słów.
Rzeszowianie odmówili wyjazdu na tor w Lesznie. - Zawodnicy bali się jechać w czwórkę - mówi prezes PGE Marmy Marta Półtorak, która jest oburzona wydarzeniami związanymi z tym spotkaniem.
- Nie mam komentarza. Mogę jedynie powiedzieć, że jest mi bardzo przykro i zastanawiam się poważnie nad tym, jaki jest sens sportu żużlowego - powiedziała w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl prezes rzeszowskiego klubu.
Rzeszowianie mieli dużo zastrzeżeń do przygotowania leszczyńskiego toru. Tak było przed planowaną godziną rozpoczęcia spotkania jak i później, kiedy sędzia zarządził na nim dodatkowe prace. Zawody wystartowały, ale goście nie zamierzali brać w nich udziału i nie wyjeżdżali do kolejnych wyścigów, które kończyły się wynikiem 5:0 dla gospodarzy. - Gospodarze usiłowali tor doprowadzić do tego, żeby dało się na nim jechać zawody. Zawodnicy jednak mówili, że boją się na takim torze jechać w czwórkę - wyjaśniła Marta Półtorak.
- Te dodatkowe prace i poprawki na torze nie dały absolutnie nic. To było tylko po to, żeby on wyglądał ładnie na zewnątrz. Tor przypominał jednak plastelinę. Sugerowano nam, że zasłaniamy się tym, że Nicki nie jest w optymalnej formie. Zaproponowaliśmy gospodarzom, że w przypadku doprowadzenia tego toru do odpowiedniego poziomu pojedziemy bez Nickiego, tak aby takiego argumentu nie było, bo zawsze można mówić, że z jakiegoś powodu nie chcieliśmy pojechać. Ja już jedną tragedię przeżyłam i do kolejnej nie dopuszczę. Jeżeli zawodnicy twierdzą, że tor jest niebezpieczny, to ja nie mam prawa ich przekonywać, że jest inaczej – zakończyła Marta Półtorak.
Rzeszowianie, eskortowani przez policję, opuszczają w tej chwili Leszno. Szerszy komentarz przedstawicieli obu ekip postaramy się przedstawić w najbliższym czasie.

Sportowefakty.pl
 
ozborn86 2K

ozborn86

Użytkownik
Wiesz elfilozof nie ma nawet sensu przytaczać jakiś takich określeń, że jesteśmy z rolniczego regionu itp bo co to ma wspólnego z żużlem. Inne kluby po prostu musiały sobie wymyślić jakieś przezwisko, żeby się dowartościować. Z żużlowego punktu widzenia prawda jest taka jaką każdy zna ale czasami nie chce przyjąć czyli, że Unia jest najlepszą drużyną w historii z największą tradycją i jest stolicą tego sportu, a to że taki Toruń skombinował trochę kasy w ostatnich latach i ma wielkie aspiracje bo zadaszyli sobie stadion plus dołożyli lobby w mediach to może zamydlić prawdę sezonowcom a nie ludziom, którzy wiedzą o tym sporcie coś więcej.
E: elf ja nie mam kompleksów, że jesteśmy z rolniczego terenu, jest to dla mnie obojętne po prostu nie widzę związku z żużlem więc mało mnie to interesuje w tym kontekście. To tak jakby pisać, że Częstochowa musi wygrać każdy mecz bo ma u siebie klasztor Paulinów, a np Marma zaoszczędzi na paliwie bo sprowadzi sobie tanio z Ukrainy. Można wynajdywać takie &quot;powiązania&quot; ale mija się to według mnie z celem.
 
elfilozof 100

elfilozof

Użytkownik
OK, ale dla mnie to, że Leszno jest stolicą najlepszego rejonu Polski nie tylko w żużlu ale i w rolnictwie to nie jest powód do wstydu.
Anyway, zadałem sobie trochę trudu, żeby sprawdzić jak to wygląda od strony regulaminowej:
REGULAMIN ZAWODÓW MOTOCYKLOWYCH NA TORACH ŻUŻLOWYCH
Art. 9a.
1. W każdym przypadku, przygotowując tor do zawodów, organizator uwzględnia prognozy pogody publikowane przez portal yr.no lub w przypadku
niedostępności tego portalu przez portal meteo.icm.edu.pl, na 48 i 24
godziny przed godziną zawodów oraz panujące rzeczywiste warunki
atmosferyczne na co najmniej 12 godzin przed godziną zawodów
i realizuje taki sposób przygotowania toru, aby rozegranie zawodów było
jak najbardziej prawdopodobne.
2. Podmiot zarządzający ma prawo do 48 godzin przed godziną rozpoczęcia
meczu do kwalifikacji każdego meczu jako zagrożonego ze względu
na prognozowane warunki pogodowe (mecz zagrożony = mz). Informację
o powyższym podmiot zarządzający przekazuje organizatorowi, sędziemu
zawodów, komisarzowi toru oraz przewodniczącemu Jury Zawodów,
jeżeli zostało ono powołane na dane zawody. Podmiot zarządzający może
w każdym czasie zmienić kwalifikację meczu na niezagrożony.
3. Organizator meczu zakwalifikowanego jako mecz zagrożony, w szczególności:
1) jest zobowiązany niezwłocznie po uzyskaniu informacji, o której mowa
powyżej, jednak nie później niż do godziny 20.00 na dwa dni przed datą
zawodów, do ubicia całej nawierzchni toru, aby umożliwić spływanie
wody na płytę wewnątrz toru w przypadku wystąpienia opadów,
2) nie jest uprawniony od godziny 20.00 dnia poprzedzającego dzień
zawodów do przeprowadzania zawodów, treningów lub innych aktywności na torze, które mogą pogorszyć jego stan, z zastrzeżeniem art. 37 ust. 2.
4. Nieprzestrzeganie zasad, o których mowa w ust. 1 oraz 3, będzie potraktowane jako nieregulaminowe przygotowanie toru do zawodów z winy organizatora.
5. Organizator utrwala prognozę pogody na 8 godzin przed godziną
rozpoczęcia meczu oraz prognozy, o których mowa w ust. 1, a także inne
według polecenia komisarza toru w postaci kolorowego wydruku, a ich
kolorową kopię udostępnia na żądanie sędziemu, komisarzowi toru,
przedstawicielowi SE, Jury Zawodów lub SE.
Moje wnioski z powyższego:
a) jeśli mecz był meczem zagrożonym, to tor powinien być ubity najpóźniej w piątek do 20:00
b) od godz. 20:00 w sobotę nie wolno przeprowadzać aktywności na torze, które mogą pogorszyć jego stan.
I teraz - Ozborn - najważniejsze: rolnicy na całym świecie, nie tylko w Lesznie ;) , wiedzą, że po to, żeby mokrą i ubitą glebę jak najszybciej osuszyć to się ją bronuje, więc nawet jeśli w niedzielę rano tor był ubity a potem został zbronowany, to po to, żeby go szybciej wysuszyć i wyrównać, a nie żeby komuś zrobić na złość.
Po czym przecież można go znowu ubić jeśli trzeba, kein problem.
No ale skąd taka nadęta paniusia z Rzeszowa, która ziemię i pole ogląda w telewizji co najwyżej, może o tym wiedzieć?
I skąd mogą o tym wiedzieć miastowe tępaki plujące na Leszno w telewizji i internecie?
Więc może sobie Tępa Strzała pokazać zdjęcia, że tor był zbronowany w niedzielę rano a potem się nimi podetrzeć, bo na pewno nie było to niezgodne z regulaminem, a wręcz przeciwnie.
Nie wspominając - oczywiście - o &quot;drobnym&quot; fakcie, że sędzia i komisarz dopuścili tor do jazdy.
Tyle w temacie, pozdro dla normalsów! ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
Panowie zgadzam się z Wami tutaj w całej rozciągłości. Nie widziałem toru ale jestem pewien, że gdyby to były zawody w Anglii, Szwecji czy Danii to nikomu by przez myśl nie przeszło, żeby robić takie cyrki. Tam niejednokrotnie były tory takie, że ciężko było się składać w łuk, a mimo tego jeździli całe spotkania. Poza tym skoro Przemek Pawlicki robi na takim torze rekord, to chyba jest najlepsza rekomendacja tego, że można było tam jechać.
A co do tego, co Dawid wrzucił wywiad z Marcią Półtorak, to jej chyba się we łbie poprzewracało, od tego jak kochany Maciuś do Lublina odszedł i nie ma komu szpary popuszczać... Dla mnie to powinni dać taką karę Stali, żeby odczuła przez długi czas.
 
Otrzymane punkty reputacji: +15
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Wrzucam tu,proszę moderację o przepięcie postu jeśli znajdą lepsze miejsce dla niego;)
Polonia Bydgoszcz-Start Gniezno: Gniezno +14,5 @1,85 Betsafe✅✅50-40
Co się zmieniło w Bydgoszczy od kompromitacji z Toruniem? A no nic w sumie.Zawodnicy rozjechali się po Europie,więc trenowali tylko juniorzy,Szczepaniak i Kościecha.Dla Hancocka i Andersena oraz Buczkowskiego ta nawierzchnia nadal pozostaje zagadką(tak przynajmniej się tłumaczyli po Derbach).I to dla mnie wystarczający argument żeby liczyć na 38 pkt Gniezna w dzisiejszym meczu.Mają pewnego Zagara,Watta który na każdym torze coś przywiezie no i Pedersena,który zaskoczył mnie ostatnim występem w Toruniu więc może dziś też powalczy.Wiadomo,że najwięcej zależy od postawy Świderskiego i Ułamka(nie wierzę że Adamczak pojedzie).Potencjał obaj mają.Polonia jest faworytem i pewnie to wygra,ale nie w stosunku 53-37 czy wyższym.Nie ma mocnych punktów w Bydgoszczy,poza młodzieżą.Ale co z tego jak w ostatnich dwóch meczach wielki menago dał im po 3 starty,a Hansiowi który ledwo łamał motocykl w Gorzowie-dał 6 biegów.
Pogoda jest ok,więc dziś nie żadnego zagrożenia że nie pojadą.
@Cekaem a byłeś na meczu że takie wnioski wyciągasz?!????o widzę t.gogo następny,ale beka nagle cała Polska była dziś na meczu Polonii a ja naliczyłem jakieś 2,5 tys ludzi max
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
Polonia Bydgoszcz-Start Gniezno(+12,5) 2 @ 1,95 Tobet✅50-40
Jak dla mnie, to przyzwoita linia na Gnieźnian, bo spodziewałem się niższej ale skoro tak, to próbujemy. Polonia w tym sezonie poza meczem ze Spartą, to u siebie nie błyszczy, bo ledwo co wygrali ze Stalą oraz dostali lanie od Apatora, które byłoby wyższe, gdyby nie te cyrki z &quot;defektami&quot; Galopa. Hancock w Szwecji punktów ostatnio mnóstwo zdobył ale czy teraz w Bydzi to powtórzy, to nie wiem, bo jakoś dziwnie jeździ w barwach Polonii. Wraca do składu Kościecha, który będzie prowadził parę i to dla mnie jest cyrk... Ciekaw jestem czy Hansio zrobi swoje czyli koło dychy, bo forma nie zbyt dobra ale w domowych spotkaniach póki co, nawet nie zawodził. Juniorzy powinni tutaj być mocni i zdobyć trochę punktów, co będzie plusem dla Gryfów. Start poza meczem w Toruniu, to w kazdym wyjazdowym spotkaniu zdobywał przynajmniej 40pkt, a jeździli w Lesznie, Gorzowie czy też Czewie więc tereny trudniejsze na moje. Liderować powinni Zagar z Wattem. Wiadomo, że liczę też na punkty Bjarnego Pedersena i oczywiście Damiana Adamczaka, który jako wychowanek Polonii powinien zrobić te kilka punktów. Jakieś grosze niech dorzucą Świder i juniorzy i będzie fajnie.
Na moje, to Start stać by zdobyć te 39 &quot;oczek&quot; które gwarantuje powodzenie zakładu i dlatego tak też gram.
Edit: Widzę, że Levy zaproponował wyższy handicap z Betsafe ale i tak podtrzymuje moje zdanie.

Greg Hancock-Matej Zagar 2 @ 2,00 Betsafe▶8-8
Przewaga startów zapewne będzie po stronie Zagara, który dzisiaj 6 razy nawet może pojawić się na torze. Jeśli ktoś ma liderować Orłom w Bydzi, to z pewnością będzie to reprezentant Słowenii i od niego można oczekiwać, że przywiezie ponad 10pkt. Herbie tak jak pisałem, to jakoś średnio spisuje się na własnym torze, a dzisiaj dostał do pary Buczka na którym może tracić, a potem z kolei jedzie z Loktaevem czyli też jednym z jaśniejszych punktów Polonii. Tak więc przewaga startów oraz fakt, że Hancock nie najlepiej jeździ w Bydzi powinno zrobić swoje i Zagar tutaj wygra.
 
T 1,5K

torretoo

Użytkownik
Greg Hancock - Aleksandr Loktajev 2 4,00 Betsafe ⛔
Hah. A kurs niby z jakiego powodu ? Po pierwsze wymieszanie par w mojej ocenie na korzyść &quot;Saszki&quot;, ponieważ na Kostku wątpię, że będzie tracił punkty. Po drugie Greg złapał formę ale czy pokaże ją dzisiaj w Bydgoszczy ? Nie wiem. Z pewnością coś drgnęło u Buczkowskiego więc kto wie czy na nim punktów nie straci. Pojadą razem z Gregiem w biegu 13 i tam lepsze pole w mojej ocenie będzie miał Loktajev. Nie widzę nic innego sensownego do gry więc spróbuję taki o to typ po wysokim kursie. Tym bardziej, że Polonia takich rywali powinna niszczyć u siebie a jak będzie zobaczymy więc handicapu nie ruszam.
 
S 202

szymontom

Użytkownik
Dyscyplina.Zuzel Eksraliga Polska
Spotkanie Polonia Bydgoszcz - Lechma Start Gniezno : Handicap ( 0 : 13.5 ) HE ✅ 50-40
typ.2
kurs.1,85
buk.http://bs.serving-sys.com/BurstingPipe/adServer.bs?cn=tf&amp;c=20&amp;mc=click&amp;pli=6293827&amp;PluID=0&amp;ord=[timestamp]]Betsson[/url]
data.06.06.2013 g.19.00
Analiza.
Dzisiaj zalegle spotkanie pomiedzy ekipami ktore zamykaja tabele Ekstraligi a wiec mecz Polonia Bydgoszcz - Lechma Start Gniezno.Jak dla mnie spotkanie bardzo wyrownane,a to z tego powodu,ze obie ekipy maja bardzo chimerycznych zawodnikow,ktorzy co mecz jada inaczej...Maly plus dla Bydgoszczy bo jada u siebie ale,zeby dawac takie handi na Gniezno to juz lekka przesada,plus 13,5 punkta dla Gniezna biore i gram to.W Bydgoszczy pewny jedyny Hancock,Lotajew,Buczkowski problemy sprzetowe a Kosciecha i Andersen to slabizna.Przewage moga zrobic juniorzy,ale to takze zalezy jak im wyjdzie bo z Gorzowem blyszczeli a z Toruniem juz bylo slabo.Teraz Gniezno-lider Zagar a potem solidny Watt i dobry na wyjazdach Swiderski.Co raz lepiej jedzie Pedersen ktory odstawil tytan a dodatkowo pojedzie Ulamek zamiast Adamczaka-powinien sie zmobilizowac bo to jego ostatnia szanse i Seba wie o tym...Juniorzy slabsi niz w Bydgoszczy,ale na wyjazdach zawsze pare punktow przywiezli.Reasumujac to Gniezno po za batami w Toruniu wszedzie ukulalo na wyjazdach 40 i wiecej punktow a bylo to w Czestochowie,Gorzowie czy Lesznie...Tak wiec Bydgoszcz nie jest w stanie tyle wygrac,nie wydaje mi sie...Ja po cichu licze na wygrana Gniezna...Polecam.
 
C 407

cekaem

Użytkownik
Miałem pisać bet na Zagara przeciwko Herbiemu ale widzę , że Kapszti mnie uprzedził to skupię się na innym becie przeciwko Herbiemu
Greg Hancock (-2 ) - Hans Andersen 2 4.0 Betsafe ✅
Herbie to nie ten sam zawodnik do którego przyzwyczailiśmy się. Hans jeździ natomiast bardzo w kratkę jednak reasumując ten sezon na razie na pewno można zapisać dla niego na plus. Nie spodziewałem się po nim takich występów w Ekstralidze. Szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę jego dyspozycję w Bydgoszczy gdzie radzi sobie zdecydowanie lepiej aniżeli na wyjazdach. Herbie do tej pory 8,9i10 oczek natomiast Hansior 11 , 9 oraz 6 oczek na bydgoskim owalu. Dwukrotnie bet zostałby trafiony. Dzisiaj do tego Herbie ma w parzę Buczka, także ma na kim tracić punkty w parze a do niewątpliwie przy okazji słabszego rywala stwarza większą możliwość podwójnych zwycięstw. Herbie jest raczej zawodnikiem , który nie ucieka do przodu a stara się pomagać kolegom z pary , więc przypuszczam , że przy okazji podwójnego prowadzenia Herbie może puścić Buczka przodem i go asekurować. Podsumowując kurs 4.0 z handicapem chętnie pobieram.
Generalnie to widzę , że Betsafe za wysoko ceni sobie Hancocka, a jak każdy wie jego forma w tym sezonie nie jest rewelacyjna i szukałbym jakiś betów przeciwko niemu , jak np napisał Torrettoo z tym Loktajevem. Zdecydowałem się na jednak na Hansa biorąc pod uwagę to , że Saszka zdecydowanie lepiej sobie radzi na wyjazdach.
Co do grania w stronę gości zdecydowałem się tego nie tykać. Samo spotkanie uważam może potoczyć się różnie. Obie drużyny mają w swoich szeregach bardzo chimerycznych zawodników i nie zdziwi mnie równie dobrze jak w Starcie nikt oprócz Zagara nie odpali i mecz zakończy się pogromem. Jak to było po meczu z Bydgoszczan z Wrocławiem napisane &quot;Jeden Woffinden to za mało&quot; , żeby podobnie nie było jutro z tym , że będzie tam wpisany Zagar. Przypomnę , że spotkanie zakończyło sie 18 pkt wygraną gospodarzy. Myślę , że jakby było handi na poziomie 9-11 to prędzej bym się skusił w stronę gospodarzy.
Pozdrawiam
EDYCJA: Tak jak pisałem Betsafe przecenił możliwości Herbiego.. także kto grał przeciwko niemu ładnie się dorobił na Andersenie i Buczku. Sam mecz no cóż , fatalna postawa bydgoskich juniorów zadecydowała , że mecz był wyrównany. Gdyby pojechali na swoim normalnym poziomie ( a przynajmniej nie gorzej niż jeden junior drużyny gości) spokojnie w okolicach 16 punktów by wygrali.
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
t.gogo 1K

t.gogo

Użytkownik
Tobet
Krzysztof Buczkowski (suma punktów)
Typ: Krzysztof Buczkowski under 9,5
Kurs: 1,70

Buczek jest wolny. Szczególnie w Polsce sobie kiepsko radzi i niestety nie jest póki co tak pewnym punktem przy Sportowej jak w minionych sezonach. Dzisiaj zdecydowanego przełamania się nie spodziewam choć rywal teoretycznie sprzyjający. Jest tam jednak paru zawodników, z którymi może polec, a dodatkowo jedzie w parze z Hancockiem (3 biegi), Andersen i nominowanym. Głównym &quot;winowajcą&quot; powodzenia typu powinien być właśnie prowadzący tę parę, Amerykanin, Greg Hancock. Wczoraj cudowny mecz w lidze szwedzkiej, który powinien tylko pomóc zawodnikowi w odbudowie formy, zdobyciu pewności siebie. Z bonusami Krzysiek zapewne przekroczy tę linię, ale nie na tym polega zakład.
Wynik: K.B.: 3,1,1,2,2 - 9
Komentarz: Zgodnie z przewidywaniami Krzyśkowi nie udało się zrobić dwucyfrowego wyniku. Ale z punktami bonusowymi już tak (2 bonusy).

Matej Zagar (-4) - Hans Andersen (dwudrogowo)
Typ: Matej Zagar (-4)
Kurs: 1,95

Hansio lansio znajduje się w parszywej formie. W praktycznie każdej lidze obniżył loty. Początek roku był bardzo obiecujący, ale niestety wyniki poszły w dół. Szkoda, bo lubię tego zawodnika, choć w tym roku kevlar uszył wyjątkowo brzydki. ;) Zagar w Bydgoszczy w lidzę 8 pkt w 2010 i 7 pkt w 2012, a w tegorocznym SGP zajął 2 miejsce z 14 pkt (7 biegów). Spodziewam się, że Andersen pojedzie max 4 razy (bez nominowanego wobec kiepskiej formy).
Wynik: M.Z.: 1,3,0,1,3 - 8; H.A.: 3,2,1,3,2 - 11 =&gt; 4:11
Komentarz: Hans Andersen zaskoczył chyba wszystkich kibiców. To właśnie on został jednym z ojców dzisiejszego sukcesu Polonii. Matej pojechał mimo wszytko poniżej oczekiwań. Przy 11 punktach Duńczyka poradzenie sobie z handicapem było zupełnie poza jego zasięgiem.

* * *
Betsson/Betsafe
Greg Hancock (-2) - Hans Andersen (dwudrogowo)
Typ: Greg Hancock (-2)
Kurs: 1,20

Kurs słaby, ale typ wydaje się pewny. Argumentacja w dwóch powyższych typach, więc nie będę powielać.
Wynik: G.H.: 0,2,3,3,0 - 8; H.A.: 3,2,1,3,2 - 11 =&gt; 6:11
Komentarz: Herbie naturalnie także nie dał rady z tak dysponowanym Andersenem. Nawet przy nieco mniejszym handicapie.

Krzysztof Buczkowski - Hans Andersen
Typ: Krzysztof Buczkowski
Kurs: 1,70

Nieco mniej pewny bet niż powyżej, ale kurs to rekompensuje. Argumentacja również powyżej.
Wynik: K.B.: 3,1,1,2,2 - 9; H.A.: 3,2,1,3,2 - 11 =&gt; 9:11
Komentarz: Najbliżej był Krzysztof Buczkowski, który pojechał na niezłym poziomie.

* * *
Sportingbet
Robert Kościecha - Sebastian Ułamek (-0,5)
Typ: Sebastian Ułamek (-0,5)
Kurs: 1,65

Seba wrócił do Anglii i powinno być tylko lepiej, bo jego napędza częsta jazda. Poza tym lubi i umie jeździć na tym specyficznym torze. Kostek w tym roku jest b. słaby. Ostatnie dwa mecze na ławie (jechał Mateusz Szczepaniak), więc formą też z pewnością nie zachwyci. Kostka przy słabszej jeździe mogą zmieniać solidni juniorzy, a w parze powracający na właściwy tor Loktaev.
Wynik: R.K.: 3,3,3,1,3 - 13; S.U.: 2,0,2,0,- - 4 =&gt; 13:3,5
Komentarz: Drugim, a właściwie pierwszym bohaterem polonistów był Kostek, który po dwóch meczach na ławie pokazał kawał dobrego żużla. Ułamek bez błysku, ale mimo wszystko jest nadzieja, na lepszą jazdę Ułamka w Polsce. Anglia w końcu zacznie procentować. Jeszcze 2-3 tygodnie i Seba powinien robić po 8 punktów w meczu.

* * *
Milenium
Polonia Bydgoszcz - Start Gniezno (+16 - trzydrogowo)
Typ: Start Gniezno (+16* / *+15,5)
Kurs: 1,70

Bardzo wysokie handi, bodaj najwyższe z dostępnych. Polonia raczej to wygra, ale czy przekroczą 50 pkt? Śmiem twierdzić, że nie. A nawet jeśli to jest 2-punktowy zapas.
Szczerze mówiąc im więcej myślę o tym meczu tym bardziej zaczynam wątpić w gospodarzy. Kursy na gości są naprawdę wysokie, a wbrew pozorom mają kim wygrać ten mecz. Tutaj czarnym koniem mógłby się okazać Seba Ułamek, który gdyby pojechał tak jak rok temu (13+1 w 7, w tym taśma w 15 biegu). Leciutko można więc spróbować na czystą dwójke z kursem 7+.
Wynik: 50:40 =&gt; 50:56
Komentarz: Poloniści wygrali stosunkowo pewnie, zachowując szanse na bonus. Formacje młodzieżowe 7:4 na korzyść gości. Zabrakło punktów Zagara i Ułamka. Te same punkty wylądowały na kontach teoretycznie najsłabszych w drużynie gospodarzy: Kościechy (13) i Andersena (11).

* * *
Bet365
Piotr Świderski (suma punktów - trzydrogowo)
Typ: Piotr Świderski powyżej 6* (*6,5)
Kurs: 2,10

Świder jeździ wszędzie tylko nie... u siebie. W zeszłym roku przy problemach z nogą, późnym wejściu w sezon i porównywalnie mocnej Polonii zrobił 6 w 6 biegach. Dzisiaj jest w pełni sprawny, startuje od początku sezonu i wydaje się być w niezłej formie. Dodatkowo wobec dobrej pogody w Bydgoszczy spodziewam się nawierzchni bardziej podobnej do tej na Gorzów (przyczepny, trochę dziurawy), aniżeli betonu a&#39;la na Toruń, co będzie dodatkowym argumentem na korzyść Piotra, który lepsze wyniki osiąga na bardziej wymagające nawierzchnie. W parze jest 3x Watt, Zagar, nominowany i być może rezerwa taktyczna. Spodziewam się, że Piotr pojedzie na 8 pkt (5)/10 pkt (6).
Wynik: P.Ś.: 2,1,2,0 - 5
Komentarz: Do połowy meczu wyglądało to obiecująco. Szczególnie jego trzeci bieg dawał nadzieje na powodzenie typu - 5:1 na dobrze dysponowanym Andersenie. Niestety w swoim czwartym starcie był tylko tłem dla reszty stawki i naturalnie nie został nominowany do któregoś z dwóch ostatnich biegów.

2/5
 
emil1702 380

emil1702

Użytkownik
Bjarne Pedersen w ostatnich dwóch meczach Lechma Startu Gniezno zastąpił słabo spisującego się Antonio Lindbaecka. Duńczyk został zgłoszony do składu z juniorami - Oskarem Fajferem i Wojciechem Lisieckim, więc o punkty łatwiej. Sportingbet proponuje handicap dodatni z młodzieżowcem Polonii - Mikołajem Curyło, który w meczu ze Stalą Gorzów na własnym torze zdobył 11 oczek, a trzy dni później także w Bydgoszczy w pojedynku z Unibaxem Toruń wywalczył 3 punkty. Bjarne Pedersen z tym samym rywalem (Toruniem) na własnym torze zapisał na swym koncie 9 punktów, tydzień później, na MotoArenie zdobył punkt mniej (8). Pedersen swój ostatni występ w Bydgoszczy zaliczył w sezonie 2010, wywalczając 10 oczek.
Według mnie Curyło otrzyma szansę 3 lub 4 startów, natomiast Bjarne Pedersen może wystartować nawet 6 razy, dodatkowo otrzymując w gratisie 1.5 punktów od Sportingbet oraz mając najłatwiejszych kolegów w parze - juniorów.
Bjarne Pedersen (+1.5) - Mikołaj Curyło (-1.5) /(+1.5=9.5) 8:2 easy ✅ + 4.55j
1.65
Sportingbet
7/10
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Bydgoszcz - Gniezno +12,5 2 @ 1,90 Betsson ✅
Bydgoszcz - Gniezno 2 @ 7,00 Tobet
⛔
Bydgoszcz jak na razie zachowuje się tak jakby przy Sportowej jechała na wyjeździe. Brak liderów bo jazdę Grega Hancocka w Bydgoszczy można określić tak... Buczkowski kłopoty sprzętowe. Kościecha żenująca forma. Sasza kłopoty sprzętowe. Hansio Lansio oprócz Anglii to nigdzie przyzwoicie nie jeździ. Spory atut na juniorce ale jak już Levy pisał, geniusz menago nie pozwala na pełne wykorzystanie tego atutu. Gniezno również banda najemników ale z dobrym liderem Zagarem. Watt i Pedersen ostatnio jeżdżą więcej niż przyzwoicie. Świderski punkty przywozi. A dla Ułamka ostatnia szansa na wywalczenie miejsca w składzie ostatnio w Anglii bardzo dobre zawody niby zakupił nowe silniki także ma być znowu dobra dyspozycja. Juniorka słaba i fajnie by było jakby nie przegrali młodzieżowego 5-1, no ale to graniczy z cudem. Reasumując mocno liczę dzisiaj na Gniezno.
Kościecha - Ułamek -0,5 2 @ 1,65 Sportingbet ⛔ 13 Kościecha ????????

Seba jak wyżej musi się pokazać, dzisiaj w parze z Zagarem więc lekko nie będzie ale te 6 oczek może spokojnie zdobyć. Kaościecha w żenującej formie, w przez z Saszą i raczej na nim nic nie zdobędzie. Do tego może być zmieniany przez juniorów, a że w SB wystarczy że raz stanie pod taśmą i zakłady się liczą to gram przeciwko Robertowi.
 
C 407

cekaem

Użytkownik
Do Levy42 : Nie byłem na meczu ale do wczoraj myślałem, że potrafię analizować wyniki. Wystarczy spojrzeć na biegi z udziałem bydgoskich juniorów:
2. (62,20) Fajfer, Woźniak, Curyło, Lisiecki 3:3 (6:6)
4. (61,95) Andersen, Fajfer, Pedersen, Woźniak 3:3 (12:12)
6. (61,37) Zagar, Andersen, Curyło, Ułamek 3:3 (20:16)
8. (62,01) Watt, Świderski, Andersen, Woźniak 1:5 (24:24
12. (62,00) Watt, Fajfer, Kościecha, Curyło 1:5 (38:34)
Czy to jest ich normalny poziom? Żaden bieg nie zakończył się wygraną. Jakby ugrali kilka oczek więcej to by tak się stało. Za dużo od nich wymagam? Można gdybać , że wtedy Gniezno robiłoby taktyczne ale jak widać po wczorajszej ich postawie gdzie żaden nie punktował solidnie ta taktyczna niewiele mogłaby przynieść. Porównując ich postawę do meczów z Wrocławiem, Gorzowem i Toruniem pojechali poniżej oczekiwań. Rywal bardziej klasy Wrocławia i Gorzowa aniżeli Torunia , więc podobnej ilości punktów myślę, że się od nich oczekuje. No ale cóż jeśli nie będąc na meczu nie można się na jego temat wypowiedzieć to Cię przepraszam. Może oświecisz nas wszystkich skoro byłeś zapewne na spotkaniu i przedstawisz nam swoją teorię.
Pozdrawiam
EDYCJA:
Ale żeby nie było , że przytoczyłem tu tylko juniorów postawę to z osobna każdego ocenię zgodnie z moimi oczekiwaniami dotyczącymi tego spotkania gdzie rywalem był Start Gniezno:
Hancock delikatnie na -
Buczek swoje
Kosciecha duży +
Loktajev -
Andersen swoje ( tak uważam , że dotychczasowe jego występy na bydgoskim owalu plus zmiana pary skłaniają mnie do tego , iż uważam, że jego występ za miarodajny do oczekiwań)
Curyło -
Woźniak -
Reasumując daje mi to wygraną jednak powyżej 10 oczek. Co mnie już by zadowalało. Jak pisałem w przedmeczowej analizie przy handi 9-11 skłaniałbym się do zagrania na gospodarzy. Jednak nie bywam na meczach w Bydgoszczy, więc ***** być może wiem.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Jest decyzja komisji w sprawie meczu Leszno-Rzeszów, obydwie drużyny dostały spore kary finansowe (Unia 150 tysięcy, Stal 250 tysięcy), a co najważniejsze obydwa zespoły mają po jednym punkcie mniej w tabeli.
http://www.speedwayekstraliga.pl/redir,index?wiecej=505&amp;amp;wiecej_news=1
Właśnie przeczytałem decyzję SE. I powiem tylko jedno dzisiaj jest apogeum kompromitacji żużla w Polsce.
Ciekawe czy Marta P. wycofa drużynę bo mówiła że jak dostaną karę to się wycofają. Czekam na info z Podkarpacia :grin:
 
elfilozof 100

elfilozof

Użytkownik
I powiem tylko jedno dzisiaj jest apogeum kompromitacji żużla w Polsce.
Kompromitacja to za delikatnie. Wszystkiego się spodziewałem, ale jednak nie aż takiego idiotyzmu.
To był &quot;zakład dwudrogowy&quot;, albo Rzeszów jest winny, albo Leszno, ale widać że te leśne głąby nie mają ani mózgu, żeby logicznie pomyśleć, ani jaj, żeby podjąć jakąś męską decyzję.
Czekam na uzasadnienie tej pokrętnej &quot;logiki&quot;, bo jak rozumiem (przy utrzymanym 75:0) uznano winę obustronną - Unia za tor, Rzeszów za odmowę jazdy, ale moim zdaniem tego orzeczenia się nie da utrzymać w połączeniu z takimi karami.
E: Tzn. da się utrzymać, bo to Polska właśnie, tylko że będzie to mało logiczne ????
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom