>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Andrzej Gołota vs Przemysław Saleta - 23.02.2013

Status
Zamknięty.
groven 2,2K

groven

Forum VIP



Tobet
23 lutego 2013 roku na ringu w Trójmiejskiej Ergo Arenie swoje rękawice skrzyżują legendarni polscy bokserzy Andrzej Gołota i Przemysław Saleta. Będzie to ich pierwsze i od lat wyczekiwane starcie na ringu. Podczas gali Polsat Boxing Night odbędzie się również 5 innych zawodowych pojedynków bokserskich. Wydarzenie pokaże w systemie PPV platforma Cyfrowy Polsat. Czyli za dostęp do transmisji trzeba będzie zapłacić. Ile? Jeszcze nie podano. Wcześniej tego typu transmisje z meczów piłkarskich oraz walk bokserskich i KSW kosztowały od 20 do 40 złotych.​
Andrzej Gołota właśnie przyleciał do Polski, by wziąć udział w konferencji prasowej, która odbędzie się w poniedziałek 7 stycznia 2013 roku o godzinie 12.00 w znanym sportowym klubie Champions w hotelu Marriott w Warszawie. W konferencji weźmie również udział Przemysław Saleta. Do połowy stycznia organizatorzy poinformują o wszystkich bokserskich gwiazdach, które tego wieczoru stoczą pojedynki. Według mnie bardzo trudno wskazać faworyta. Gołota już przed trzema laty w pojedynku z Tomaszem Adamkiem zaprezentował się tragicznie. Walkę Gołoty z Saletą traktuję w kategoriach show, które ma przyciągnąć przed ekrany sporą liczbę kibiców.
Gołota czterokrotnie stawał przed szansą na zdobycia tytułu zawodowego mistrza świata różnych federacji. Najbliżej powodzenia był 27 kwietnia 2004 roku, gdy w jego pojedynku z Chrisem Byrdem sędziowie wytypowali remis, a to oznaczało, że Amerykanin zachował pas championa organizacji IBF. Łącznie stoczył 51 walk, z których 41 wygrał, w tym 33 przez nokaut. Na koncie ma też 8 przegranych i 1 remis.
Saleta jest nieznacznie młodszy od Gołoty. On 45 lat skończy 7 marca. Karierę sportową rozpoczął od kick-boxingu. W formule full contact był mistrzem świata i Europy. Zawodowym bokserem został w 1991 roku. Jedenaście lat później osiągnął największy sukces. W Dortmundzie znokautował Luana Krasniqi (Niemcy) i został mistrzem Europy w wadze ciężkiej. Tytułem cieszył się trzy miesiące.
 
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
Dla mnie oczywiście głównym faworytem jest Andrew, po pierwsze podobno cały czas trenuję, po drugie przygotowywał się do walki z Bowe, a po trzecie Gołota to wielki bokser który jeśli nie walczyłby w czasach Lewis&#39;a i Tyson&#39;a to na pewno byłby mistrzem świata w najważniejszych kategoriach wagowych, bo jeśli przyrównać Gołotę z najlepszych lat i braci Kliczków obecnie to prawda jest taka że Gołota miałby wszystkie najważniejsze pasy (chociaż u niego zawsze z psychiką było źle, a nie umiejętnościami).
Saleta jeśli chodzi o boks to tak naprawdę był &quot;kelnerem&quot;, a jakieś mistrzostwo Europy to sobie może położyć obok dyplomu który dostał za wygraną z Najmanem. Co do jego ostatnich walk, przecież ten człowiek prawie dwa razy przegrał z największym sportowym nieudacznikiem tego kraju, więc on miałby wygrać teraz z Gołotą w walce bokserskiej? Dla mnie nie ma takiej opcji, ale grać po kursie 1,20 to na pewno nie zamierzam i jeśli będzie większa oferta to polecam grać na na to że Adrew wygra przez KO bo 12 rund to ta walka raczej nie potrwa.
 
K 326

kurekq

Użytkownik
Saleta jeśli chodzi o boks to tak naprawdę był &quot;kelnerem&quot;, a jakieś mistrzostwo Europy to sobie może położyć obok dyplomu który dostał za wygraną z Najmanem.
Kelnerem???

Saleta miał niezłą technikę, dobre body punche i potrafił bardzo dobrze boksować. Miał nawyk opuszczania ręki, którego nigdy nie wyeliminował przez co miał wielkie problemy z mocno bijącymi zawodnikami.

Prime Saleta dużo przewyższał poziom np. Granta od Adamka.

Nigdy nie był tak dobry jak Gołota na przełomie wieków i jestem więcej, niż pewien, że gdyby ta walka odbyła się na początku 2000 roku to Gołota by bez problemu znokautował Przemka. Teraz jest tak wiele niewiadomych, że ten kurs 1,20 się nie opłaca, ale wciąż dość oczywistym faworytem jest Gołota.
 
dani88 30

dani88

Użytkownik
Hehe Gołota faworytem...zastanawiałbym się na cover&#39;em między remisem a zwycięstwem Salety.Takie notowania bukmacherów mogłyby być z 10 lat temu wtedy podobnie bym myślał bo Andrew był w świetnej formie.Szczerze ciężko coś napisać o tych 2 sportowcach bo przecież są w wieku przekraczającym kariery bokserskie,nie walczą zawodowo długi czas i bardziej ten pojedynek będzie przypominał show,pokazówke niż wyśmienitą technike,kondycje.Dla mnie starcie wyłącznie pod publike i szkoda marnować kasy oraz czasu na obejrzenie tego &quot;spektaklu&#39;.Tyle ode mnie ????
 
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
Prime Saleta dużo przewyższał poziom np. Granta od Adamka.
????
O czym Ty mówisz? Jesteś z jego rodziny? Jakbym miał go porównać do jakiegoś boksera który walczy obecnie to porównałbym go do jakiegoś Maddalone, a nie sory, on przecież walczył z takim mistrzem jak chociażby Holyfield, a Saleta? Z jakimiś Ruskami, na amatorskich galach, jak tak teraz patrzę to m.in. w Świebodzicach, Włocławku i Jaworznie. Dodam że to nie było na początku jego kariery tylko jak był &quot;na szczycie&quot;. Poza tym jak zmierzyliby się jakieś 10 lat temu to ta walka skończyłaby się pewnie w pierwszej rundzie i wygrałby ją oczywiście Andrew.
 
berciq89 473

berciq89

Użytkownik
Podpisuje się pod słowami usera dani88, nie wiem do czego ma prowadzić sparing emerytów i rencistów po za względami finansowymi. Wg mnie trzeba poczekać aż buki wystawią zakłady na rundy i jeśli będą jakieś przystępne kursy to wtedy można spróbować bo wiadomo że miedzy rundami Polsat będzie robił spory hajs na reklamach i walka powinna potrwać chwile zresztą sami fighterzy też nie będą forsować tempa.
 
mareq_7 134

mareq_7

Użytkownik
Wg mnie warto kupić kurs wcześniej kurs na Saletę, a później, gdy kurs na Gołotę wzrośnie to skontrować, bo to jest raczej pewne że walka się nie zakończy w 2-3 rundach.
 
T 1,3K

termii

Użytkownik
Wg mnie warto kupić kurs wcześniej kurs na Saletę, a później, gdy kurs na Gołotę wzrośnie to skontrować, bo to jest raczej pewne że walka się nie zakończy w 2-3 rundach.
Saleta jest w wysmienitej formie, ostatnie 2 walki wygral w fenomenalnym stylu przed czasem!. Tylko, ze to w mma i to z showmenem ????
 
N 23

nekar

Użytkownik
Z tym fenomenalnym stylem zwycięstw to chyba przesada, cytat z Wikipedii &quot; Powrócił jednak 5 listopada 2011 roku, aby stoczyć rewanż z Najmanem na zasadach K-1 podczas gali MMA Attack 1. Zwyciężył w 1. rundzie wskutek kontuzji nogi Najmana.&quot;
n.
 
K 326

kurekq

Użytkownik
a Saleta? Z jakimiś Ruskami, na amatorskich galach, jak tak teraz patrzę to m.in. w Świebodzicach, Włocławku i Jaworznie. Dodam że to nie było na początku jego kariery tylko jak był &quot;na szczycie&quot;.
Aha, to fakt, że walczył ze słabymi zawodnikami oznacza, że był kelnerem? To według Ciebie fakt z kim się walczy świadczy zawsze o umiejętnościach? Saleta &#39;2000 zjadłby Maddalone, nie wiem w ogóle jak można porównywać tych dwóch zawodników.

Widziałeś walkę Saleta - Krasniqi I? Trudno mi w tej chwili przytaczać jakieś argumenty, bo jeżeli nie widzisz gołym okiem, że Saleta był lepszy od Maddalone to z Twoim czytaniem boksu nie jest najlepiej.

Już sam fakt popularności Salety, którą nie zdobył występami w Big Brotherze tylko uczciwym boksowaniem świadczy, że to nie był kelner...
 
bebad 46

bebad

Użytkownik
Ja tam tego nie ruszam, jeden i drugi może przegrać nie dostając ani jednego ciosu ????
Chociaż gdybym miał przystawioną lufe do bani to postawiłbym na Gołego
Poczekam na kursy reszty pojedynków, a jak patrze to będzie z czego wybierać ????
 
cibeles 969

cibeles

Użytkownik
Jeżeli ten pojedynek ma służyć tylko nabiciu kasy to x po kursie 23 wygląda przyzwoicie... Wzrośnie wtedy ciśnienie na rewanż, a to znowu kolejne ppv i parę groszy dla Solorza. Jeżeli ma być czysto, to Przemysławowi nie daję najmniejszych szans - bicie i to ostre ma zagwarantowane.
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Remis - 23,00
Panowie o co wy się tutaj kłócicie? Typowanie tej walki pod względem sportowym mija się z celem. Jaki jest teraz Gołota, a jaki był kiedyś wszyscy dobrze wiemy, tak samo jest i z Przemysławem Saletą.
To ma być show i przyciągnięcie widzów do telewizorów. Osobiście typuję tutaj remis, kurs duży i warto spróbować choćby nawet za te 10 zł.
Może dojdzie do remisu i promotorzy będą chcieli zrobić rewanż, żeby znowu zarobić?
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
:grin:
Nie głupie, remis w mediach by się nieźle sprzedał. Ale nie wierzę, że będzie remis, bo uważam że nie będzie rewanżu. Znajdą sobie innych: Koksa, Włodarczyka, Adamka, Pudziana, Szpilke i na nich będą zarabiać. Wiem, że w Polsce sporty walki to niestety, przede wszystkim dobry interes dla organizatorów, ale przecież Polak nie jest aż takim idiotą, ani tak zaściankowy żeby wcisnąć mu remis. Sam osobiście tą walkę mam gdzieś, raz że będzie w PPV, dwa że nie lubię takich układów, że dwóch kretynów wyjdzie się ponapierdalać dla pieniędzy. To nie jest sport, więc dzięki i pozdrawiam.
 
bebad 46

bebad

Użytkownik
Żeby rewanż sie sprzedał to pierwsza walka musi przynieść emocje. Tutaj fajerwerków nie będzie więc ustawienie remisu w celach zarobku na rewanżu raczej odpada.
Polsat ma w obwodzie inne sposoby zarobku na ppv. Są gale KSW, niedługo być może Adamek - Pulev w pl itp itd. Opcji jest dużo, rewanżu nie będzie.
Wiadomo jakie beda wszystkie walki?
Jutro jest konferencja i tam wszystko będzie powiedziane ;)
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
... Aby sprowadzić co poniektórych na Ziemię:
http://gwizdek24.se.pl/boks/golota-saleta-andrzej-gmitruk-andrew-golota-to-brylant-wywiad_299169.html
&quot;Super Express&quot;: - Jakie są pierwsze wrażenia po rozpoczęciu treningów z Gołotą?
Andrzej Gmitruk: - Andrzej świetnie rusza się w ringu, ma dobry czas reakcji. Jeszcze się aklimatyzuje, muszę go obserwować i dopasować mu treningi. Mamy 7 tygodni do walki, po 2-3 treningach dobiorę Gołocie sparingpartnerów.
- Z Gołotą podobno ma trenować mistrz Europy Mateusz Masternak.
- Mateusz to zawodnik o doskonałej pracy nóg. Wie, jak sparować z bokserami wagi ciężkiej, bo w Niemczech ćwiczył m.in. z Kubratem Pulewem, z którym ma zmierzyć się Tomek Adamek. Masternak ma rutynę i jest wartościowym partnerem. Sparingi potrwają około czterech tygodni.
- Jakie plusy i minusy ma 45-letni Gołota?
- Minusów nie ma. Życzyłbym sobie, by inni się tak poruszali w jego wieku. Długo nie mieliśmy kontaktu, więc trzeba złapać rytm, ale najważniejsze, że jest zmotywowany, dynamiczny i szybki.
- Trenowanie Gołoty to podróż sentymentalna.
- Dzięki temu wracam pamięcią do wspaniałych czasów polskiego boksu. Jeden z ekspertów z USA mówił po walkach z Riddickiem Bowe&#39;em (1996 rok - red.), że Andrzej to najlepiej wyszkolony zawodnik wagi ciężkiej na świecie. Takie opinie nie były odosobnione, więc cieszę się, że Gołota wraca, bo jest częścią historii boksu. Trenować go to wielka nobilitacja.
- Cały okres przygotowawczy spędzicie w Warszawie. Nie zabraknie treningu wysokogórskiego?
- Zostało za mało czasu, by nastawiać się na góry. Może zrobimy jednak weekendową sesję wyjazdową, ale bardziej w formie relaksu.
- Gołota miał problemy z psychiką. Czy teraz, gdy nie ciąży na nim tak duża presja, będzie lepiej?
- Na temat kariery Andrzeja mam własne zdanie, które przysporzyło mi wielu wrogów. Gołota był wielkim talentem, ale oszukano go co najmniej dwa razy w walce o mistrzostwo świata. Niektóre decyzje w jego karierze mocno mnie irytowały, bo powinien być inaczej prowadzony. Gołota to brylant. Był nim, jest i będzie. Mimo 45 lat ma motorykę i ruchliwość, a co najważniejsze - motywację. Niektórzy w jego wieku chodzą już tylko z pieskami na spacery.
- Na co trzeba zwrócić uwagę u Przemka Salety?
- Nad tym muszę się jeszcze zastanowić (śmiech).
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom