>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<

NBA - Under/Over jak oni to robią??

R 190

rednee

Użytkownik
Witam serdecznie,
Poszukuję informacji osoby zorientowanej na pytanie jak Buki wystawią kurs over/under w NBA bliski wynikowi końcowemu w meczu?
Powiedzmy: Orlando - Bulls FT 110:100, a buk wystawił przed meczem over/under 209,5 po kursie 1,9. Tak jest w większości meczów. Przecież na podstawie statystyk z ostatnich meczów nie jesteśmy tak w stanie dokładnie przewidzieć, każdy mecz jest inny wg. mnie ????
Pozdrawiam,
rednee
 
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
ojej no na pewno ze statystyk - suma śr. liczby zdobytych gospodarzy u siebie i traconych gości na wyjazdach i na odwrót. +/- jakieś dodatkowe czynniki jak osłabienia, może b2b, może ranga spotkania - nie wiem, nie interesowałem się tym jakoś bliżej, bo nie ma to dla mnie większego znaczenia ????
 
twojprzyjaciel 70

twojprzyjaciel

Użytkownik
To świadczy tylko o tym jak dobrze czytają gre, statystyki, dyspozycje i wszelkie inne aspekty oddsmakerzy. Ty podales typ ktory trafili idealie ale jest też cala masa linii ktore grubo nie zostaly pokryte lub wysoko przezucone, co niekoniecznie oznacza ze linia byla źle wyznaczona.
. Przecież na podstawie statystyk z ostatnich meczów nie jesteśmy tak w stanie dokładnie przewidzieć
Chyba niedlugo śledzisz NBA.
Tu sie nie zgodze.
Jesli siedzisz w NBA, to po pewnym czasie bez wiekszego namysłu, tylko poprzez spojrzenie na druzyny ktore bedą grać mecz jesteś w stanie mniej wiecej okreslić linie jaką ustawią buki. Chyba wiekszosc osob z działu NBA sie ze mną zgodzi.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
Jesli siedzisz w NBA, to po pewnym czasie bez wiekszego namysłu, tylko poprzez spojrzenie na druzyny ktore bedą grać mecz jesteś w stanie mniej wiecej okreslić linie jaką ustawią buki. Chyba wiekszosc osob z działu NBA sie ze mną zgodzi.
hehe no dokładnie. ja to w ogóle nie patrzę na żadne staty zdobywanych i traconych pkt home/road, a bardzo często trafiam linię dosłownie w pkt, więc coś w tym jest ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
toudi 715

toudi

Użytkownik
Podbijam. Czy naprawdę nikt nie wie? Może chociaż ktoś ma jakieś pomysły/domysły?
Pytanie dosyć głupie więc i odpowiedzi mało. Chyba nie myślisz, że wiedza o NBA gości od których zależy los milionów dolarów ogranicza się do przejrzenia statów z kilku ostatnich meczów? Kierują się dosłownie wszystkim co ma jakikolwiek wpływ na mecz np. statystykami, kontuzjami, formą graczy, zmęczeniem, prawdopodobną taktyką.
 
L 181

lorak

Użytkownik
Witam serdecznie,
Poszukuję informacji osoby zorientowanej na pytanie jak Buki wystawią kurs over/under w NBA bliski wynikowi końcowemu w meczu?
Powiedzmy: Orlando - Bulls FT 110:100, a buk wystawił przed meczem over/under 209,5 po kursie 1,9. Tak jest w większości meczów. Przecież na podstawie statystyk z ostatnich meczów nie jesteśmy tak w stanie dokładnie przewidzieć, każdy mecz jest inny wg. mnie ????
Pozdrawiam,
rednee
za podstawę służą zapewne ppg i opp ppg home/away oraz pace. do tego pomocne mogą być dane z rodziny +/-, szczególnie RAPM i jeśli potrafimy dość dobrze przewidzieć rozkład minut graczy w danym meczu to na podstawie samego RAPM skuteczność naszych predykcji będzie... hmm, bardzo zadowalająca ;] ale takie dane nie są już dostępne za darmo, a żeby je samemu stworzyć to trzeba bardzo dobrze znać się na matematyce.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
R 190

rednee

Użytkownik
Dzięki Panowie za odpowiedzi.
Dorzucam pytanie. Dlaczego linie Under/Over które wyznaczają bukmacherzy, są u kilku buków (z reguły większość) takie same? Skąd wychodzi propozycja? Czy każdy buk ma swoich oddsmakerów? Wiem, że to pytania do których większość z nas nie ma odpowiedzi, hmm.. warto spróbować.
Pzdr.
 
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
bwin podaje zawsze kursy już kilka dni przed meczami i często potem ta ich linia skacze nawet o kilkanaście pkt, bo jest brana z kosmosu.. Teraz Unibet się wychylił - dał linię 187 na mecz Mavs@Rox, o czym pisałem u siebie w temacie. Wynik oczywiście zdecydowany over. Większość jednak czeka na linie takich buków jak pinnacle i potem dopiero sami wystawiają.
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Dlaczego linie Under/Over które wyznaczają bukmacherzy, są u kilku buków (z reguły większość) takie same? Czy każdy buk ma swoich oddsmakerów?
Tak, każda firma bukmacherska ma swoich oddsmakerów , a odpowiedzią na Twoje pytanie może być to, że oni korzystają z tych samych danych wejściowych i tego samego oprogramowania , uważanego za aktualnie najlepsze na rynku - co daje taką a nie inną prognozę wyniku oddaną linią u/o .

Pamiętam, że ładnych kilka lat temu na innym forum był wpis byłego już pracownika któregoś buka, który poinformował że używany wtedy w jego firmie tego typu program bazuje aż na 33 danych.

.
 
G 13

gris

Użytkownik
A są jakieś strony z prognozami sumy punktów? Znam progsport.com oraz vitisport.cz ale może są jeszcze inne.

edit: super dzięki
 
edyyy 0

edyyy

Użytkownik
witam. takie pytanko o typy parzyste/nieparzyste w NBA. jak buki to rozliczają kiedy jest dogrywka? do regulaminowego czasu gry? czy wliczają w to dogrywkę? wydaje mi się, że rozliczają włącznie z dogrywką, ale wole się upewnić ????
temat może trochę inny, ale po co zakładać nowy dla jednego pytania.
pozdrawiam
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Masz zbyt długi staż na forum jak na takie pytania, bo przecież mając w zasięgu ręki tak potężne narzędzie jak google , wystarczy dosłownie moment aby samemu to sprawdzić w regulaminie buka, grą u którego jesteś zainteresowany, bo może być i taki który ma oddzielne zakłady na odd/even tylko na 4 kwarty i oddzielne na 4 kwarty + ew. OT a buk nie uwzględni żadnej reklamacji nawet gdy napiszesz, że &quot;przecież dostałem taką informację od kolegi z FB&quot; ????

BetGun:
Zakłady na koszykówkę są obstawiane na końcowe rozstrzygnięcie (czas regulaminowy + ewentualne dogrywki). W przypadku odstępstwa od powyższej reguły betgun.com zamieści informację przy zakładzie, którego takie odstępstwo dotyczy.

https://williamhill-lang.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/7446/~/basketball-rules

TOTAL MATCH POINTS ODD/EVEN:

Predict whether the total points scored in the match will be an odd or even number.
Overtime counts.


.
 
Do góry Bottom