>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Dyskusje nt. angielskiej piłki nożnej

Status
Zamknięty.
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
Przecież ja nie napisałem nigdzie że popieram tego typu artykuły ,ale w każdym z nich ziarnko prawdy jest.Na pewno kibicowi danej drużyny ciężko na to tak spojrzeć obiektywnie to samo jak się mogli czuć kibice Juve? wielki klub z tradycjami nikt się nie spodziewał a fakt stał się faktem .Z dystansem do tego podchodzę i tyle.
Ale czy ja napisałem, że się całkowicie z tym nie zgadzam? Po części się zgadzam bo widzę co wyczynia Ferguson przy liniach nie raz, szkoda mi tych sędziów technicznych nawet bo i oni zbierają te suszarki. Na pewno ma to jakiś wpływ na dalsze decyzje, jakaś obawa czy coś. Ja jestem po prostu czuły na doszukiwanie się teorii spiskowych. Wielu managerów się nawet wypowiadało, że sędziowie się boją Fergusona. Ale kto mu tego zabroni ? Korzysta z tego co budował przez ponad ćwierć wieku.Można nie lubić Fergusona ale szanować go trzeba. Jeszcze raz podkreślam, że obiektywność nie jest mi obca.
 
kylu88 806

kylu88

Użytkownik
Wszystkim nigdy nie dogodzisz a prawda jak zwykle lezy po srodku ;)

Fakty sa takie, ze Ferguson budowal swoja reputacje na angielskich boiskach przez lata. Facet jako pierwszy stworzyl podwaliny tego co widzimy w dzisiejszym futbolu - komercjalnego i marketingowego klubu. To on wyniosl United ze zgliszczy na sam piedestal i przez lata staral sie utrzymac klub na samej gorze. Kazdy wie, ze latwo jest sie wspiac na sam szczyt, bo ma sie cel, ale ile sily wymaga utrzymanie sie na tej gorze to juz zupelnie &quot;inna bajka&quot;. Dlatego przez te wszystkie lata byly momenty tryumfow i chwaly, ale tez momenty bezsilnosci i frustracji ze wzgledu na brak trofeow. Ale po tym poznaje sie mistrzow charyzmy i wytrwalosci. I tego nie mozna szkotowi odmowic (bo trzeba dodac, ze trenerem jesli chodzi o taktyke to jest on przecietnym).

A skoro juz potrafil on w taki sposob skomercjalizowac futbol w Manchesterze to rowniez wplynelo to napewno na caloksztalt Premier League jako ligi ktora widzimy i ogladamy dzis. I to, ze jego zdanie jest tak wazne, ze kazdy sie z nim liczy a nawet sie go boi - w moim odczuciu jest rzecza moze nie tyle naturalna, co zrozumiala. Przez te wszystkie lata zmieniali sie trenerzy w doslownie wszystkich ekipach, przybywaly nowe teamy i odchodzily inne. A on ciagle trwal na tym samym, jednym stanowisku. Wiec nie mozna sie dziwic, ze to on po czesci tworzy historie najwyzszej jakosci angielskiej pilki. A jesli juz ja tworzy to tez ma jakis mniejszy badz wiekszy, bardziej badz mniej &quot;czysty&quot; wplyw na jej przebieg. Nalezy sie z tym po prostu pogodzic, ze Sir Ferguson to Premier League, a Premier League to Sir Ferguson.

Jesli chodzi o instytucje FA oraz instytucje przydzielajaca sedziow do meczow to moga byc dwie zupelnie osobne organizacje ktore nie maja na siebie wplywu i sa niezalezne. Ci pierwsi moga momentami zganiac United za byle co z czystej niecheci natomiast Ci drudzy &quot;ciagnac&quot; w odwrotna strone czyli od czasu do czasu przydzielic odpowiedniego sedziego. Taki jest po prostu futbol ;)
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Były bramkarz reprezentacji Anglii Chris Kirkland został znokautowany przez kibica podczas meczu. Do zdarzenia doszło w piątkowy wieczór, kiedy Sheffield Wednesday podejmowało Leeds United.

W 77. minucie Pawie doprowadziły do wyrównania i wówczas kilku kibiców wyskoczyło z własnego sektora. Jeden z nich postanowił wbiec na murawę i uderzyć Chrisa Kirklanda. Były golkiper m.in. Liverpoolu FC długo był opatrywany przez sztab medyczny. Kibic, który dopuścił się tego czynu uciekł na trybuny, lecz policja dysponuje monitoringiem ze zdarzenia i doskonale widać na niej twarz atakującego.



http://www.youtube.com/watch?v=J9xElKblt5E&amp;amp;feature=player_embedded



sportowefakty.pl






Btw. ciekawe co na to Campbell :?: :|
 
ryba_gangsta12 665

ryba_gangsta12

Użytkownik
Ferguson obwinia Naniego​


Sir Alex Ferguson wypowiedział się na konferencji wprost, iż winą za porażkę w meczu z Chelsea obarcza zawodnika swojego zespołu - Naniego. Menedżer Czerwonych Diabłów skrytykował Portugalczyka, który stracił piłkę, po której rywale wywalczyli karnego.

Do całego zdarzenia doszło tuż przed upływem regulaminowego czasu gry, gdy United prowadzili różnicą jednego gola. Ostatecznie, po dogrywce, Chelsea wygrała 5:4.

- Całkowicie kontrolowaliśmy to, co działo się na boisku i to było karygodne stracić w takim momencie piłkę. Właśnie przez to rywale strzelili trzeciego gola. Gdyby Nani wtedy przytrzymał futbolówkę, byłoby po meczu - mówił rozgoryczony Ferguson.

- Uważam, że to my dyktowaliśmy warunki gry. Chelsea miała przewagę i atakowała, ale praktycznie nic z tego nie wynikało. O brak awansu możemy mieć jednak pretensje do samych siebie - dodał Szkot.

źródło : ESPN
Co powiecie na to? Według mnie takie rzeczy nie mogą mieć miejsca w tak klasowej drużynie jak Manchester United. Ferguson przesadził. Takie rzeczy nie mają prawa wyjść poza szatnię. Pokazał jaki z niego &quot;sir&quot;...
 
kylu88 806

kylu88

Użytkownik
To jak ? Kierunek Rosja czy Wlochy ? ;)

Ferguson tym samym dal otwarcie do zrozumienia, ze Nani nie jest mile widziany w zespole. Zreszta juz przy okazji meczu United-Spurs (2-3) pisalem, ze jest konflikt na linii Fergie-Nani. Jak myslicie, dlaczego ostatni raz w podstawie zagral wlasnie przeciwko Spurs ? Potem z tego co widze jedynie ostatnie 15min przeciwko Stoke (z lawki). W LM zagral tylko 45min przeciwko Bradze a w Cluj nie wystapil.

Dla mnie osobiscie otwarta krytyka wobec tego pilkarza ma na celu dac zielone swiatlo potencjalnym zainteresowanym, ze tak jest on na sprzedaz. Takze dni Naniego wydaja sie byc juz policzone...

A to z przed doslownie paru dni :

http://www.goal.pl/235349-nani-nie-wiem-co-dalej.html
 
kuchcik 4,6K

kuchcik

Użytkownik
Ferguson zdurniał
teraz już mu naprawdę odbiło! Nie dość ze Nani jest g.... winny, zaliczył asystę i strzelił bramkę to jeszcze go publicznie krytykuje. Zero klasy.
Na miejscu Portugalczyka to ja bym dawno z takiego burdelu odszedł. Nikt nie jest ślepy, wszyscy z boiska i z ławki wiedzą, że dwójka Keane-Wotton nie sprostała zadaniu. Ba, grali jak ostatnie ofermy i przegrali nam ciężki mecz.
Jeśli Ferguson tak chce dodawać wiary młodym zawodnikom (poprzez żałosne zwalanie winy na innych) to brawo.
U mnie stracił cały respekt i jak kiedyś, podczas pobytu na OT byłem dumny, że mogę go na żywo zobaczyć, to teraz niech spie....a. Ponownie powtarzam - ZERO klasy.
Co do odejścia Portugalczyka - droga wolna. Dużo dla nas zrobił, nigdy nie robił problemów. Żaden z kibiców nie życzy mu źle.
 
rownykrzys 0

rownykrzys

Użytkownik
jesli nie wygra to raczej nie awansują do fazy pucharowej tylko awansuje Juventus, który po dzisiejszym meczu będzie miał na 99% 6pkt i zepchnie w przypadku remisu Chelsea na trzecie miejsce. W nastepnej kolejce Shakhtar wygrywa z Nordsjaelland, a w ostatnim meczu z Juventusem zagra o pietruszkę, bo awans będzie miał już pewny. Chelsea jeśli nie wygra to raczej napewno zagra tylko w lidze europejskiej. Raczej prościej załatwić sprawę na SB z Shakhtarem, bo na
Stadiodelle Alpi, Juve nie sprzeda łatwo skóry.
 
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
A ja zaproponuje inny temat co myślicie o zmianie w City Manciniego na Guardiole :&gt; :?: Są spekulacje że właśnie w nie długim czasie ta zmiana nastąpi. Jestem całkowicie za Włoch to typowy arogant który nie liczy się z nikim konflikt z Dżeko, Mariem czy Tevezem o tym świadczy nawet z Lekarzem już się zdążył pokłócił więc niech wraca do Włoch tam potrenuje Pescarę i może zmieni temperament.. ,,
 
kamil9414 82

kamil9414

Użytkownik
Doberman:
Nie jest to takie głupie, każdy wie, że Guardiola bez baardzo drogich zachcianek nie istnieje, a akurat dobrodzieje w MC takie prezenty bardzo chętnie mu zagwarantują. Jednak nie jestem przekonany, czy w klubie, gdzie musiałby coś udowodnic potrafiłby się odnaleźc, w Hiszpanii był legendą jako piłkarz, nic nikomu nie musiał już pokazywac, tutaj sam by musiał sobie zapracowac na szacunek. Jeśli perspektywa, że po ok. pół roku już mógłby wyleciec z klubu, gdyby tylko wyniki nie były takie, jakie byc powinny by go nie przerażała, ten pomysł jak najbardziej może wypalic.
 
r-o-b-i-n-h-o 1,4K

r-o-b-i-n-h-o

Użytkownik
A ja zaproponuje inny temat co myślicie o zmianie w City Manciniego na Guardiole :&gt; :?: Są spekulacje że właśnie w nie długim czasie ta zmiana nastąpi. Jestem całkowicie za Włoch to typowy arogant który nie liczy się z nikim konflikt z Dżeko, Mariem czy Tevezem o tym świadczy nawet z Lekarzem już się zdążył pokłócił więc niech wraca do Włoch tam potrenuje Pescarę i może zmieni temperament.. ,,
Rozbawiłeś mnie.Mancini to arogant?Hahaha no pewnie jasne.Przecież to on gasi w klubie wszystkie pożary i potrafi podejmować właściwe decyzje we właściwym czasie.Może i nie jest w TOP3 trenerów na świecie,ale jest w tej klasyfikacji nie wątpliwie wysoko.W Interze osiągnął sporo,w City zdobył już 3 trofea i należy mu się należyty szacunek.Manchester City to całe szczęście nie jest klub gdzie w ciągu roku przewija się 20 trenerów i widać ,że szejk mimo wszystko ma do niego zaufanie widząc że drugi sezon z rzędu nie wychodzą z grupy w LM.Guardiola w Barcelonie osiągnął wielkie rzeczy,ale powiedzmy sobie szczerze nie musiał się bardzo wysilać.Miał gotowy skład który wystarczyło dobrze przygotować mentalnie,a tu w Anglii musiałby pierwszy raz w swojej karierze trenerskiej pokazać czy potrafi stworzyć coś z innym zespołem niż maszynka do zwycięstw jaką jest Barca.Ja uważam,że Mancini powinien zostać,bo sobie na to zasłużył.Guardiola może wypalić,a może to być zwykły niewypał.Takie jest moje zdanie.
Tak po za tym konfliktu z Dżeko nie ma i nigdy nie było,to zwykły wymysł mediów ze względu na to że Dżeko często siedzi na ławie.Tyle.
 
kylu88 806

kylu88

Użytkownik
Rozbawiłeś mnie.Mancini to arogant?Hahaha no pewnie jasne.Przecież to on gasi w klubie wszystkie pożary i potrafi podejmować właściwe decyzje we właściwym czasie.Może i nie jest w TOP3 trenerów na świecie,ale jest w tej klasyfikacji nie wątpliwie wysoko.W Interze osiągnął sporo,w City zdobył już 3 trofea i należy mu się należyty szacunek.Manchester City to całe szczęście nie jest klub gdzie w ciągu roku przewija się 20 trenerów i widać ,że szejk mimo wszystko ma do niego zaufanie widząc że drugi sezon z rzędu nie wychodzą z grupy w LM.Guardiola w Barcelonie osiągnął wielkie rzeczy,ale powiedzmy sobie szczerze nie musiał się bardzo wysilać.Miał gotowy skład który wystarczyło dobrze przygotować mentalnie,a tu w Anglii musiałby pierwszy raz w swojej karierze trenerskiej pokazać czy potrafi stworzyć coś z innym zespołem niż maszynka do zwycięstw jaką jest Barca.Ja uważam,że Mancini powinien zostać,bo sobie na to zasłużył.Guardiola może wypalić,a może to być zwykły niewypał.Takie jest moje zdanie.

Tak po za tym konfliktu z Dżeko nie ma i nigdy nie było,to zwykły wymysł mediów ze względu na to że Dżeko często siedzi na ławie.Tyle.
Taa, Mancini to specjalista od gaszenia konfliktow :


&quot;Mancini: Byłem bliski opuszczenia Manchesteru&quot;

http://www.anglia.goal.pl/index.php?dzial=aktualnosci&amp;amp;artykul=236176

&quot;Niefortunna&quot; wypowiedz na dzien przed meczem z WHU (0-0) a takze bardzo waznym rewanzme z Ajaxem (2-2). Nie ma to jak pokazac wszystkim graczom, ze tak naprawde po (nazwijmy go srednio udanym, zdobyli EPL ale w LM zawiedli totalnie) jednym sezonie spedzonym juz chce sie ulotnic.


&quot;Mancini: Nie jesteśmy gotowi wygrać LM&quot;

http://www.anglia.goal.pl/index.php?dzial=aktualnosci&amp;amp;artykul=236391

Kolejna perelka w przeddzien rewanzowego starcia z Ajaxem. Nie ma to jak podbudowac wlasnych graczy i powiedziec wprost mediom, ze moj wlasny zespol jest za slaby na walke o puchar LM ;)


&quot;Rysa na relacjach Manciniego z drużyną&quot;

http://www.anglia.goal.pl/index.php?dzial=aktualnosci&amp;amp;artykul=235449

Konflikt z waznymi ogniwami w swoim zespole.


Po drugie Man City JESZCZE nie odpadli z LM i ciagle mnie zastanawia, ze wszyscy juz widza Citizens za burta ;) Maja teraz mecz z Realem u siebie ktory sa w stanie wygrac i sprawa awansu moze sie rozstrzygnac w Niemczech wiec caly czas jest o co walczyc. Osobiscie bede stawial na wygrane Citizens.


Czym takim Mancini sobie zasluzyl ? Zdobyl mistrza kraju ale byly to okolicznosci (z 1-2 na 3-2 z QPR w doliczonym czasie gry) ktore do dzis budza wiele watpliwosci jesli chodzi o wynik. W LM byla klapa tak jak w pucharach krajowych. Jedyne co bylo to styl, Citizens grali ladnie dla oka i z checiami, czego napewno nie mozna powiedziec o nich teraz.
 
krzysztofix 1,2K

krzysztofix

Użytkownik
Kontuzja kapitana Chelsea

Około cztery tygodnie trwać będzie przerwa w grze Johna Terry&#39;ego. Kapitan Chelsea doznał urazu w trakcie niedzielnego meczu Premier League przeciwko Liverpoolowi. Lekarze stwierdzili u niego drobne uszkodzenie kolana.

Początkowo obawiano się, iż u Terry&#39;ego
mogła odnowić się kontuzja, z którą zmagał się w poprzednim sezonie. Przeprowadzone w poniedziałek badania wykazały jednak, iż Anglik wróci do gry jeszcze w 2012 roku.

Terry nabawił się wspomnianego urazu po
kolizji z napastnikiem Liverpoolu, Luisem
Suarezem. [...]
anglia.goal.pl
 
buleczka 4,2K

buleczka

Forum VIP
Di Matteo zwolniony z Chelsea!

Roberto Di Matteo nie jest już menedżerem Chelsea Londyn - poinformował klub. Władze klubu zdecydowały się na rozstanie z włoskim szkoleniowcem ze względu na słabe wyniki w ostatnich spotkaniach.

O zwolnieniu szkoleniowca zadecydowała w głównej mierze wtorkowa porażka 0:3 z Juventusem w Lidze Mistrzów. Po tym spotkaniu The Blues spadli na czwarte miejsce w tabeli grupy E.
- Dyspozycja drużyny w ostatnich spotkaniach i wyniki nie były wystarczająco dobrze. Właściciel i zarząd klubu uznali, że zmiana była konieczna już teraz, aby utrzymać klub zmierzający w dobrym kierunku - czytamy w oficjalnym komunikacie londyńskiego klubu.
- Właściciel i zarząd pragnie podziękować Roberto za wszystko, co zrobił dla klubu, od momentu przejęcia go w marcu. Roberto poprowadził nas do historycznego triumfu w Lidze Mistrzów i siódmego Pucharu Anglii. Nigdy nie zapomnimy jego ogromnego wkładu w historię klubu. Zawsze będzie mile widziany przy Stamford Bridge - czytamy dalej.
Nazwisko nowego menedżera ma zostać ogłoszone w najbliższym czasie.
goal.pl
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
Chelsea poległa na The Hawthorns. Di Matteo już przed meczem zaskoczył sadzając na ławce Mate i Oscara. Gra The Blues się nie kleiła, dobre okazje w II połowie marnował Sturridge i kolejna ekipa z The Hawthorns wyjeżdża z kwitkiem. Czarne chmury zawisły nad Di Matteo, teraz wyjazd do Turynu na LM, następnie mecz u siebie z City. Jak tak dalej pójdzie to Romek w końcu znajdzie pretekst by zwolnić Włocha.
Nie powiem że jestem zaskoczony, ba spodziewałem się tego tylko, że po niewygranym mecz z City. Sprawdzałem jeszcze w poniedziałek kursy na to, że Di Matteo będzie &quot;następnym&quot; managerem co straci pracę w Premier League, kurs oscylował w granicach 14, za dychę miałem lekko zagrać ale jednak Ten Hughes wydawał mi się mocnym rywalem tym bardziej, że ten tydzień ma być podobno dla niego kluczowy. Podobno Fernandes uparcie obstaje z Markiem więc może jeszcze trochę pociągnie.
Ciekawe co Romek wymyśli. Niby mówi się o Benitezie ale założę się, ze wcześniej postara się o Guardiolę.
edit/ JW :razz:
 
C 8

cesar90

Użytkownik
Mark Hughes zwolniony z funkcji menedżera Queens Park Rangers! - Decyzja została podjęta po wielu spotkaniach zarządu w ostatnich dniach - czytamy w oficjalnym oświadczeniu wydanym przez klub. To kolejny menedżer klubu PL, który w tym tygodniu traci pracę.
W jutrzejszym meczu przeciwko Manchesterowi United zespół poprowadzą Mark Bowen i Eddie Niedzwiecki.
Rangersi z zaledwie czterema punktami po 12. kolejkach w tabeli Premier League zajmują ostatnią pozycję.
http://www.goal.pl/238114-hughes-zwolniony-z-qpr.html
Tak szczerze to dość długo z tym czekali
 
krzysztofix 1,2K

krzysztofix

Użytkownik
Mark Hughes zwolniony z funkcji menedżera Queens Park Rangers! - Decyzja została podjęta po wielu spotkaniach zarządu w ostatnich dniach - czytamy w oficjalnym oświadczeniu wydanym przez klub. To kolejny menedżer klubu PL, który w tym tygodniu traci pracę.
W jutrzejszym meczu przeciwko Manchesterowi United zespół poprowadzą Mark Bowen i Eddie Niedzwiecki.
Rangersi z zaledwie czterema punktami po 12. kolejkach w tabeli Premier League zajmują ostatnią pozycję.
http://www.goal.pl/238114-hughes-zwolniony-z-qpr.html
Tak szczerze to dość długo z tym czekali
to ja dodam, że nowym managerem został Harry Redknapp
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom