>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Powrót Kubicy do F1

V 31

vector77

Użytkownik
podobno robert przerwal mileczenie i po ostatniej operacji rozmowil sie z dziennikarzami i opisal czemu milczal tak dlugi czas.

wydaje sie ze bedzie dobrze i jesli zdrowie pozwoli to robert moze wrocic. wciaz ta reka i ruchomosc w stawie lokciowym wazna dla f1. jezdzil rally car ale to nie to samo bo tam nie ma takich przeciażeń i predkosc inna. jesli bedzie dobrze z reka to o kondycje roberta sie nie martwie. nie pije nie pali nie prowadzi sie brzydko.
 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
Kubica testował rajdówkę Forda!
Christian Loriaux, dyrektor techniczny Forda w WRC zdradził, że Robert Kubica odbył czterodniowe testy w samochodzie rajdowym jego zespołu.
Testy zespołu Ford odbyły się na francuskim torze Circuit des Ecuyers. Robert Kubica pomimo swoich obaw wziął udział w czterodniowych testach samochodu WRC.
- Solberg, Latvala i tajemniczy kierowca, który nie chciał rozgłosu wobec tej współpracy, jeździli podczas tego testu. Ten kierowca ma doświadczenie w jeździe po asfalcie. Przyjechał na testy na własny koszt i pracował znakomicie, z dużym zaangażowanie i bardzo profesjonalnie. Podczas naszego pierwszego kontaktu, powiedział, że nie wie, czy będzie fizycznie w stanie podołać zadaniu, ale poradził sobie tak dobrze, jak kiedyś - powiedział Christian Loriaux.

http://www.sportowefakty.pl
 
wojcirej 2K

wojcirej

Użytkownik
Autosport potwierdził wiadomość o testach Roberta Kubicy z fabrycznym zespołem Forda. - Wiemy, że Robert jeździł samochodem przez jeden dzień - powiedział tygodnikowi informator z Włoch. - Wiemy również o tym, że dobrze sobie radził. To wielki pasjonat rajdów.
Wcześniej Kubica wynajął Fiestę RS WRC z włoskiego teamu, żeby przygotować się do testów na Circuit des Ecuyers. - Jak wiadomo, mieliśmy czterodniowe testy rozwojowe na torze we Francji - i to wszystko - oświadczył Malcolm Wilson. - To były prywatne testy i nie jestem przygotowany, żeby udzielać dalszych informacji.
Autoklub.pl
Źródło: Robert Kubica Fanclub na facebooku
a tu po angielskiemu ;) http://www.autosport.com/news/report.php/id/102019
 
snajper 322

snajper

Forum VIP
Oficjalny powrót Kubicy do rajdów?!

Jak donosi serwis &quot;rallynoticias.com&quot; już 14 września Robert Kubica razem z Jakubem Gerberem zasiądą ponownie w samochodzie rajdowym!

Wszystko wskazuje na to, że półtora roku po ciężkim wypadku w rajdzie Ronde di Andora, Robert Kubica oficjalnie pojawi się na trasie rajdowej. Jego pilotem ponownie będzie Jakub Gerber, a załoga ma pojawić się na starcie do zawodów San Martino di Castrozza, 14-15 września.

Gdyby jednak nie udało się wystartować w tym rajdzie, to Kubica może pojawić się tydzień później na Rally del Appenino Reggiano.

Polska załoga prawdopodobnie będzie ścigać się samochodem Peugeot 2007 S2000 należącym do zespołu Efferre Team.

SportoweFakty.pl​
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
snajper 322

snajper

Forum VIP
&quot;Te newsy są jeszcze słabe przy tym co za niedługo ujrzy światło dzienne ;)&quot; - ciekawe ????
Podobno podczas tego rajdu, ma być konferencja prasowa i wielce prawdopodobne, że Kubica oświadczy, w jakim kierunku pójdzie.
EDIT: Na włoskich forach upierają się, że Kubica pojedzie w ten weekend, w barwach Team Erreeffe i to Subaru WRC
EDIT 2:
Well, the wait seems to be over already! Robert, in fact, is about to take part in a test-test with the Subaru Impreza WRC S12 First Team then will ride the Rally San Martino di Castrozza scheduled for September 14 to 16! The conditional is a must but Kubica - who will run with Polish license - has already tried the Subaru (ex-Uzzeni Franco) in Belgium, being immediately comfortable thanks to the fact that it is equipped with a gearshift on the steering wheel, so much less tiring to use than the normal lever.
And the news is not over. In addition to its presence in the second stage of the Rally San Martino di Castrozza - valid for the Trophy Asphalt admits that at the start of the World Rally Car with electronic controls - Kubica would be in contact with the Automeca to run in the future with the Peugeot 207 S2000 French team.
Czyli wszystko uklada sie w calosc. Najpierw test z Subaru WRC (mozliwe, ze w ten weekend na rajdzie), a nastepnie SanMartino - by bohdi f1wm.pl
O(M) ; Robert Powraca:!: Dyskusja o przyszłości Polaka w sporcie motorowym. Formuła 1, a może rajdy:?: Wyraź swoją opinię;)
 
snajper 322

snajper

Forum VIP
Oficjalny powrót Kubicy. Najpierw rajdy, potem F1? - dyskusja
Wielki powrót Roberta Kubicy!

Można to już oficjalnie ogłosić -Robert Kubica wraca do sportu motorowego! Dziennikarz oraz przyjaciel Polaka potwierdził, iż krakowianin wystartuje w ten weekend w rajdzie Ronde Gomitolo di Lana.

Informacja, że Robert Kubica wystartuje w rajdzie już w ten weekend krążyły od czwartku na włoskich forach internetowych. Zostały one w końcu potwierdzone przez serwis &quot;autorace.it&quot; oraz Mikołaja Sokoła, który tą wiadomością podzielił się z kibicami na swoim blogu. Polak pojawi się na starcie krótkiego rajdu Ronde Gomitolo di Lana we Włoszech. Kubica pojedzie samochodem Subaru Impreza WRC, a jego pilotem będzie Giuliano Manfredi.
http://www.sportowefakty.pl/rajdy-samochodowe/308965/wielki-powrot-kubicy
 
snajper 322

snajper

Forum VIP
Szerokości Robert! ????
Kubica exclusively SkySport24: after so many months of hospitals and physiotherapy I wanted to see the first curve.
Kubica wyłącznie SkySport24: po tylu miesiącach szpitalach i fizjoterapii chciałem zobaczyć pierwszą krzywą(zakręt)
Robert Kubica: F1? Objective 2014 but now it &#39;too early do not even know where I bring&#39; my path
Robert Kubica: F1? Cel 2014 ale teraz jest zbyt wcześnie, nawet nie wiem, gdzie mogę zabrać &quot;moją ścieżkę
 
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
Robi się ciekawie. Może nawet jakiegoś wywiadu udzieli? Nie trzeba byłoby się znowu wszystkiego domyślać jakby wszystko powiedział, np. co z jego powrotem do F1. ????
Ogólnie Massa jest na wylocie więc Ferrari już tam czeka. ????
PS
Raczej nie ma możliwość żeby taki rajd oglądać na żywo?
 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
&quot;Pragniemy przedstawić Wam kursy zaproponowane przez jedną z osób odwiedzających nasz blog, użytkownika Obserwator (M). Czy Robert Kubica wróci do Formuły 1?
Wczoraj na blogu pojawił się krótki post o powrocie Kubicy do jazdy i jego triumfie wyścigu Ronde Gomitolo di Lana. Pod nim wpisał się Obserwator (M) z takim oto komentarzem:
A może by tak wystawić kursy na powrót Roberta do F1 lub rajdów? Przecież macie najlepsze zdarzenia i skoro wystawiacie ofertę na liczbę zjedzonych pączków w tłusty czwartek, to powyższa propozycja powinna być dla Was pikusiem, a i powodem do dumy (…)“ No więc podjęliśmy rękawice skupiając się na F1! I tak prezentujemy Wam kursy na to, czy Robert Kubica pojedzie w Formule 1 w sezonie 2013 lub 2014 jako kierowca jednego z teamów, lub jako kierowca testowy? Wyglądają one następująco:


Cytując mój ulubiony blog;) &quot;A Wy jak myślicie? Zobaczymy Roberta w F1 w tym czasie? W jakim charakterze? Czekamy na opinię!&quot;
Wszystko Betsafe
 
gmark 765

gmark

Użytkownik
Odpowiedz jest prosta. NIE - gdyż tak to wygląda na dzień dzisiejszy.

Pewnie będą testy, to na pewno ale powrót myślę że można wykluczyć. Pewnie znajdzie miejsce w innej serii. Żeby wrócić do F1 za wiele czynników musi być spełnionych.

Oczywiście życzę mu jak najlepiej, i chciałbym powrotu do F1.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
twojprzyjaciel 70

twojprzyjaciel

Użytkownik
Bardzo sie ucieszylem jak zobaczylem ze robert takie wyniki osiagnal w tym rajdzie. Niestety zdjecia na ktorych widac jego prawa reke nie napawaja mnie optymizmem.
Smutne to i dla mnie ale gdybym byl bardziej cierpliwy to spokojnie wylozylbym grubiej na to ze nie wystartuje w zadnym wyscigu do konca sezonu 2014.
W swoim zyciu mialem troche stycznosci z osobami po wypadkach i z uszkodzeniem ukladu nerwowego, i powiem jedno, najciezej, najdluzej i najrzadziej zawsze wraca do sprawnosci dloń i wszelkie zdolnosci manualne. Jest poprostu najbardziej skomplikowanym &quot;urzadzeniem&quot;. Wieksze miesnie latwiej wytrenowac i przywrocic ich sprawniosc. Ile ruchow mamy w lokciu czy w barku a ile w dloni? skomplikowanie i wielkosc problemu sa kilka razy wieksza. Widzialem te ostatnie zdjecia z subaru gdzie widac reke roberta i zauwazyc mozna ze chwytu w tej recejest mocno uposledzony a precyzji w dloni to ja bym sie nie spodziewal. Osobiscie jestem przekonany ze Robert nawet nóz do obiadu ma ciezko w niej utrzymac. Takie sa fakty i mnie tez to boli.
Nadmnienie jeszcze ze proces rehabilitacji przy uszkodzeniach tego typu najwieksze skutki przynosi w ciagu pierwszych dwoch lat od wypadku. Mam nadzieje ze Robertowi jeszcze sie poprawi.
Kurcze ale fajnie by bylo zeby Robert w te rajdy WRC mocniej sie wkrecil bo F1 to niestety...
Daj Bog bym sie mylił ale...
Czy Robert Kubica będzię kierowcą w przynajmniej jednym wyścigu cyklu Formuła 1 Grand Prix do końca sezonu Formuły 1 2014? NIE@1,70 to jedyny racjonalny typ.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
alexdamiao 392

alexdamiao

Użytkownik
Robert nie wróci do F1.
Nie wiadomo czy będzie miał sprawną rękę, a po za tym moim zdaniem ważnym akcentem jest to iż chyba żaden zespół nie pozwoli sobie na zatrudnienie tak bezmyślnego człowieka.
Będąc w elitarnym gronie kierowców F1 Robert zdecydował się na udział w jakimś tam rajdzie 3 kategorii w Andorze &quot;bo wyścigi to jego pasja&quot; jak mi moderator napisał w wiadomości. Trzeba mieć we wszystkim umiar i czasem pomyśleć że nie ma sensu ryzykować niepotrzebnego wypadku bo przez swoją głupotę można dużo stracić.
Właściciele teamów F1 nie będą ryzykować, po co mają się przejmować zatrudniając głupka, który zaraz to znowu sobie wymyśli udział w byle jakimś rajdzie &quot; bo wyścigi to jego pasja przecież&quot;.
Dziwię się niektórym ludziom mocno wierzącym w powrót Roberta do Formuły 1. Było wielu piłkarzy posiadających niesamowity talent ale ze względu na swoje charaktery, głupotę albo inne wady nie zrobili karier na miarę oczekiwań. To samo Robert. Przez swoją bezmyślność kariery w F1 nie zrobił i już nie zrobi.
 
wojcirej 2K

wojcirej

Użytkownik
Nie wiadomo czy będzie miał sprawną rękę
Wiadomo - on sam już przyznał, że ręka nigdy nie powróci do pełnej sprawności.
a po za tym moim zdaniem ważnym akcentem jest to iż chyba żaden zespół nie pozwoli sobie na zatrudnienie tak bezmyślnego człowieka.
Renault jakoś się skusiło.
Będąc w elitarnym gronie kierowców F1 Robert zdecydował się na udział w jakimś tam rajdzie 3 kategorii w Andorze &quot;bo wyścigi to jego pasja&quot; jak mi moderator napisał w wiadomości. Trzeba mieć we wszystkim umiar i czasem pomyśleć że nie ma sensu ryzykować niepotrzebnego wypadku bo przez swoją głupotę można dużo stracić.
W Formule 1 też kierowcy ginęli, tracili kończyny, lądują w szpitalach do dziś. Poza tym Renault wyraziło zgodę na starty Roberta w rajdach, dodając taki zapis w kontrakcie. Mało tego, przed każdym rajdem Kubica miał tyle pokory, że mimo wszystko pytał Erica Bouliera o zgodę na start i bez problemu ją dostawał. Nie wiem więc, o co kaman.
Właściciele teamów F1 nie będą ryzykować, po co mają się przejmować zatrudniając głupka, który zaraz to znowu sobie wymyśli udział w byle jakimś rajdzie &quot; bo wyścigi to jego pasja przecież&quot;.
Udziały w pobocznych dyscyplinach wśród kierowców F1 to przecież normalka. Button z powodzeniem udziela się w triatlonie, Webber bawi się w kolarstwo.
Dziwię się niektórym ludziom mocno wierzącym w powrót Roberta do Formuły 1
Ja dziwię się tym wszystkim, którzy dają sobie ręce uciąć, że już nie wróci.
To samo Robert. Przez swoją bezmyślność kariery w F1 nie zrobił i już nie zrobi.
No w takim razie Robert to kretyn nad kretynami, bo już przeżył co najmniej 3 wypadki, które POWINNY go zabić. A on żyje i jeszcze miał czelność startować! No zbrodnia! ;)
Osobiscie jestem przekonany ze Robert nawet nóz do obiadu ma ciezko w niej utrzymac.
Osobiście jesteś przekonany, bo osobiście to widziałeś, czy tak?

Jedyna przeszkoda, która stoi na drodze do F1, to ograniczone możliwości kierowania bolidem jednomiejscowym - po prostu prawa ręka ma jeszcze za małą sprawność, by &quot;zmieścić&quot; się w kokpicie i bez problemów wykonywać manewry kierownicą. Przeniesienie łopatek wrzucających i zbijających biegi z prawej strony na lewą nie jest problemem, o czym wspominał po wypadku sam Boulier, kiedy wypowiadał się o tym, że ma gotowy bolid na ewentualne testy sprawdzające Roberta.

Ja to się w ogóle cieszę, że Robert wrócił do wyczynowego sportu. To oznacza, że jego organizm już jest na tyle silny, że jest w stanie wytrzymać warunki, które przyjdzie mu znieść na dwugodzinnym dystansie (obciążenie mięśni, nieraz wysokie temperatury organizmu) oraz nadal ma pozostałe cechy potrzebne do ścigania - refleks, szybkość, panowanie nad autem. Powrót do F1 jest dla mnie zagadką ze względu na wspomniane przeze mnie możliwości prawej ręki, bo sam Robert nie ujawnia szczegółów, a media tak nadążają, że wedle nich w rajdzie powinien brać dopiero udział za dwa tygodnie i gdyby lista startowa nie wyciekła, bo pewnie by trwały w tym przekonaniu aż do ogłoszenie oficjalnych wyników... ????
 
snajper 322

snajper

Forum VIP
Boże ludzie ja nie wiem, czy niektórzy żyją tylko onetem i wp?
Zachodnie media były pod wrażeniem powrotu Kubicy do ścigania, Lauda również się wypowiedział na ten temat. Dodatkowo Adam Malecki dotarł do włoskiego wywiadu Roselli i Lanzy, gdzie lekarze nie wykluczają powrotu. Jeżeli Kubica dalej będzie tak pracował jak do tej pory, to istnieje szansa, że łokieć będzie mieścił się w kokpicie. Dodatkowo w płatnym serwisie &quot;Autosportu&quot; pojawił się równiez artykuł, dlaczego F1 potrzebuje Kubicy. Ale oczywiście Polak zawsze coś znajdzie przeciwko innemu Polakowi, bo dlaczego ma mieć lepiej? Nie wróci do F1. Dlaczego? Bo nie - takie są odpowiedzi właśnie.
Kubica przyznał, że się pogodził z tym co sie stało i trzeba iść dalej. Pogodził się z tym, że nie jeździ teraz z Alonso w Ferrari. Jednak zasiadł po 20 miesiącach za kółkiem samochodu rajdowego i widząc go uśmiechniętego... to mi wystarcza. Widząc wideo z jego ręką oraz poruszanie się samego Kubicy, blizny na ręcę... zdałem sobie sprawę, co on musiał przezywać i jaki tak naprawdę był stan jego zdrowia. A teraz wrócił do ścigania i czy to będą rajdy czy inna seria wyścigowa. Nie musi być już F1. Wrócił do tego co kocha i niech robi to jak najdłużej.
 
alexdamiao 392

alexdamiao

Użytkownik
Renault jakoś się skusiło.
Chodzi mi o sytuację obecną, czyli po wypadku w rajdzie Andory.
W Formule 1 też kierowcy ginęli, tracili kończyny, lądują w szpitalach do dziś.
Po to podpisywał kontrakt w F1 że jakby już mu się zdarzył jakiś wypadek to w miejscu pracy czyli w F1.
Udziały w pobocznych dyscyplinach wśród kierowców F1 to przecież normalka. Button z powodzeniem udziela się w triatlonie, Webber bawi się w kolarstwo.
To jest istna perełka Twojego postu. Przeczytaj to raz jeszcze. Dobre porównanie: wyścigi rajdowe do bawienia się w kolarstwo. Było jeszcze napisać, że Hamilton z powodzeniem bawi się w szachy. Po za tym to jest żaden argument że inni kierowcy F1 uprawiają inne sporty oprócz F1. Polskich kibiców inni kierowcy nie interesują. Button coś sobie zrobi przy tym triatlonie? Niech się Brytyjczycy martwią że będą mieli jednego przedstawiciela w F1 mniej. Nasz Polak oczywiście zdrowym rozsądkiem się nie popisał (zresztą czego można oczekiwać od człowieka który ukończył tylko podstawówkę) i musiał brać udział w tych rajdach &quot;no bo przecież inni kierowcy też się udzielają w innych dyscyplinach&quot;. Po prostu głupek i tyle. Nie doceniał tego co ma to teraz mu pozostanie oglądanie F1 w telewizji, a i Polskich kibiców przy tym też zdenerwował.
No w takim razie Robert to kretyn nad kretynami, bo już przeżył co najmniej 3 wypadki, które POWINNY go zabić. A on żyje i jeszcze miał czelność startować! No zbrodnia! ;)
Nic nie rozumiesz gościu. Jeździ Robert w F1 to niech te wypadki jakie mają mu się przydarzyć niech ma w tym F1 a nie gdzie indziej. Gdyby miał ten wypadek z Andory w F1 to bym nie miał nic do niego, bo to w F1 podpisał kontrakt, z tym chyba wiązał swoją przyszłość i tam chciałem go oglądać.
Głupio jest ryzykować kontuzję w jakimś śmiesznym rajdzie w Andorze na rzecz udziału w F1 nie uważasz?
 
wojcirej 2K

wojcirej

Użytkownik
Chodzi mi o sytuację obecną, czyli po wypadku w rajdzie Andory.
A sytuacja uległa jakoś szczególnie zmianie? Robert już pomykał w rajdach o wiele wcześniej aniżeli przed tym feralnym Ronde di Andora i wtedy nikt nie psioczył, że może mieć wypadek czy coś.
Po to podpisywał kontrakt w F1 że jakby już mu się zdarzył jakiś wypadek to w miejscu pracy czyli w F1.
???? Kontrakt w F1 podpisuje się, żeby się ścigać, a nie myśleć o wypadkach, bo jakby tak każdy myślał, to by w ogóle do bolidu nie wsiadł.
Dobre porównanie: wyścigi rajdowe do bawienia się w kolarstwo.
Cóż, dla Roberta wyścigi rajdowe od zawsze były zabawą i rozwijaniem pasji i on sam to podkreślał. Głównym celem była F1 i nawet rajdy tego nie zmieniły. A przy tej zabawie w kolarstwo to Webber sobie tak rękę załatwił na &quot;tej zabawie w kolarstwo&quot;, że w Korei Płd. 2010 roku przegrał mistrzostwo świata. Zapewne byś o tym wiedział, no ale przecież
Polskich kibiców inni kierowcy nie interesują.
I wolą psioczyć na swojego...
Nic nie rozumiesz gościu.
To ty nic nie rozumiesz, &quot;gościu&quot;. Pierwszy śmiertelny wypadek miał jako CYWIL, PASAŻER SAMOCHODU OSOBOWEGO. Też byś napisał, że po co wsiadał do auta? Rękę miał nieźle połamaną, skończyło się na metalowej płytce, kilku śrubach i... wygranej na Norisringu w F3.
Nasz Polak oczywiście zdrowym rozsądkiem się nie popisał (zresztą czego można oczekiwać od człowieka który ukończył tylko podstawówkę
Ty tutaj za to błysnąłeś nie wiadomo czym ???? Zazdrość, że po podstawówce Kubica jest najbardziej rozpoznawalną polską twarzą w świecie motorsportu? Mądrości życiowej ze szkoły nie wyniesiesz (wystarczy spojrzeć, co się teraz w gimnazjach dzieje) i wątpię też, że wiedza szkolna w czymś by mu się przydała w F1. Co zrobisz, system edukacji od dawna jest tak z******, że się nie opłaca uczyć i zdobywać tytułów, które i tak o niczym w większości przypadków nie świadczą. Shit happens.
Głupio jest ryzykować kontuzję w jakimś śmiesznym rajdzie w Andorze na rzecz udziału w F1 nie uważasz?
Kontuzje mogą zdarzać się wszędzie. Wypadki chodzą po ludziach. Przykłady podałem wyżej.
 
Do góry Bottom