>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Kolarstwo - rozmowy, dyskusje, ciekawe linki i filmiki.

dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Witajcie wszyscy.
Obserwuję Wasze dyskusje nt kolarstwa z zaciekawieniem i mam do Was pytanie, jako że wygląda, iż znacie się na rzeczy. A jest rzecz, która bardzo mnie ciekawi, a nie znam odpowiedzi na tę (dla mnie) zagadkę.
Mianowicie chodzi mi o to na czym polega pomoc kolegów z drużyny danemu zawodnikowi. Chodzi o dyktowanie tempa (swojemu zawodnikowi, zawodnikowi przeciwników) - nie mam pojęcia? Wytłumaczycie?
Wszystko zależy od taktyki zespołu na dany etap. Teoretyczne mamy dwa rodzaje pomocy.
Pierwsza na etapach płaskich gdzie przeważnie drużyny mają w swoich szeregach tzw sprinterów, wtedy drużyna tworzy tzw pociąg. Czyli wychodzi na czoło peletonu i po kolei kolarze nadają tempo peletonowi a na ostatnich 300 m wypuszczają swojego lidera od sprintów na finisz. Perfekcyjnym przykładem rozgrywania sprintów była drużyna HTC niestety już nie istniejąca, jak oni wchodzili na czoło peletonu na 5 km przed metą to było pozamiatane.
Druga forma pomocy to na etapach górskich, tam zależy wszystko od taktyki zespołu. Drużyna może zdecydować się na wysokie tempo tak jechała drużyna SKY na TdF czy Liquigas na Giro. Są też opcje gregario gdzie lider na górskie etapy ma swojego indywidualnego pomocnika. Np Alejandro Valverde ma Quintane, jest to zawodnik który pomaga na trudnych podjazdach swojemu liderowi. Są też tzw stacje przekaźnikowe, oznacza to iż zespół wypuszcza najpierw swoich zawodników oczywiście z umiarem 2-3 do przodu w ucieczkę, a gdy lider decyduje się na finałową ucieczkę, tak jak dzisiaj zrobił to Contador to ma wyżej swoich pomocników i wtedy oni idą w trupa czyli nadają maksymalne tempo przez najdłuższy czas jaki są w stanie i odpadają a lider jedzie dalej i dojeżdża do kolejnego zawodnika ze swojej drużyny.
 
K 326

kurekq

Użytkownik
Wszystko zależy od taktyki zespołu na dany etap. Teoretyczne mamy dwa rodzaje pomocy.

Pierwsza na etapach płaskich gdzie przeważnie drużyny mają w swoich szeregach tzw sprinterów, wtedy drużyna tworzy tzw pociąg. Czyli wychodzi na czoło peletonu i po kolei kolarze nadają tempo peletonowi a na ostatnich 300 m wypuszczają swojego lidera od sprintów na finisz. Perfekcyjnym przykładem rozgrywania sprintów była drużyna HTC niestety już nie istniejąca, jak oni wchodzili na czoło peletonu na 5 km przed metą to było pozamiatane.

Druga forma pomocy to na etapach górskich, tam zależy wszystko od taktyki zespołu. Drużyna może zdecydować się na wysokie tempo tak jechała drużyna SKY na TdF czy Liquigas na Giro. Są też opcje gregario gdzie lider na górskie etapy ma swojego indywidualnego pomocnika. Np Alejandro Valverde ma Quintane, jest to zawodnik który pomaga na trudnych podjazdach swojemu liderowi. Są też tzw stacje przekaźnikowe, oznacza to iż zespół wypuszcza najpierw swoich zawodników oczywiście z umiarem 2-3 do przodu w ucieczkę, a gdy lider decyduje się na finałową ucieczkę, tak jak dzisiaj zrobił to Contador to ma wyżej swoich pomocników i wtedy oni idą w trupa czyli nadają maksymalne tempo przez najdłuższy czas jaki są w stanie i odpadają a lider jedzie dalej i dojeżdża do kolejnego zawodnika ze swojej drużyny.
Dziękuję.

A zatem jeśli drużyna HTC robiła pociąg przed peletonem by na koniec wypuścić swego najlepszego sprintera dlaczego inni najlepsi sprinterzy nie władowali się za ten pociąg. Lub po co pociąg temu sprinterowi - nie mógłby sam ruszyć na czoło peletonu?

Albo po co w etapach górskich dwóch &quot;idzie w trupa&quot;? Chodzi o to, że trudno jest nadać sobie samemu odpowiednie tempo?
 
przemasso 38

przemasso

Użytkownik
Dziękuję.

A zatem jeśli drużyna HTC robiła pociąg przed peletonem by na koniec wypuścić swego najlepszego sprintera dlaczego inni najlepsi sprinterzy nie władowali się za ten pociąg. Lub po co pociąg temu sprinterowi - nie mógłby sam ruszyć na czoło peletonu?

Albo po co w etapach górskich dwóch &quot;idzie w trupa&quot;? Chodzi o to, że trudno jest nadać sobie samemu odpowiednie tempo?
Osłaniają lidera od wiatru. Oglądałem kiedyś na Discovery program o Armstrongu i wykazano tam, że zawodnik jadący w środku peletonu zużywa 25% mniej energii niż gdyby jechał samotnie i zbierał cały opór powietrza na siebie. W jeździe pod górę ma to już mniejsze znaczenie bo kolarze jadą z wolniejszą prędkością, ale wciąż pomoga.
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
vitoss 18

vitoss

Użytkownik
Ja mam pytań parę do znawców tej dyscypliny która mi jako laikowi wydaję się ciekawa po obejrzeniu 3 etapów Vuelty. Moja przygoda z kolarstwem dopiero się chyba zacznie, nie będę się zmuszał na siłę do oglądania/obstawiania jak nie złapię tego przysłowiowego bakcyla. Wiedza moja też nie jest za wielka, więc tutaj proszę o parę rad ???? Od czego powinniem zacząć jeśli chce się w to wkręcić ? Jaka wiedzia jest mi potrzebna i skąd ją czerpać ;] Czy dobrze rozumuję że do poprawnego obstawienia wydarzeń trzeba rozszyfrować taktykę danego teamu ?
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Ja mam pytań parę do znawców tej dyscypliny która mi jako laikowi wydaję się ciekawa po obejrzeniu 3 etapów Vuelty. Moja przygoda z kolarstwem dopiero się chyba zacznie, nie będę się zmuszał na siłę do oglądania/obstawiania jak nie złapię tego przysłowiowego bakcyla. Wiedza moja też nie jest za wielka, więc tutaj proszę o parę rad ???? Od czego powinniem zacząć jeśli chce się w to wkręcić ? Jaka wiedzia jest mi potrzebna i skąd ją czerpać ;] Czy dobrze rozumuję że do poprawnego obstawienia wydarzeń trzeba rozszyfrować taktykę danego teamu ?
Cieszę się że kolejna osoba zainteresowała się tym pięknym sportem, jak rok temu zostawałem modem od kolarzy to rozpisałem sobie plan na ten dział no i po kolei wszystko się sprawdza :razz:;)????
Trzeba oglądać wyścigi i zapoznawać się z zawodnikami danych drużyn, każdy zaczynał od zera więc w ciągu roku jak załapiesz bakcyla ogarniesz większość zawodników. Komentatorzy z ES dają radę i jak jest np Daniel Marszałek chyba najbardziej ogarnięty człowiek w Polsce który ogarnia kolarstwo to można sporo się dowiedzieć. Ale i Adam Probosz, Jaroński czy Wyrzykowski dają radę. Do tego serwisy informacyjnie linki do tych portali widnieją w temacie BAZA LINKÓW. Mi bardzo pomaga ta strona http://www.cyclingfever.com/ i to z niej głównie czerpię swoją wiedzę na temat wyścigów, zawodników, minus jest po angielsku ale dość prostym językiem więc nawet osoba która jest na podstawie z angielskiego da radę. No i trzeba się tam zarejestrować by widzieć wszystko.
Jak typować? jak będziesz miał trochę wiedzy to załapiesz o co chodzi. Będziesz miał czujkę ;) taktyki raczej nie rozszyfrujesz bo to ściśle tajne. Ale jak poznasz zawodników to będziesz się domyślał na kogo może pojechać dany zespół. W zależności czy to jest górski etap, czy klasyczny czy płaski dla sprinterów. Kolarstwo to specyficzny sport do ostawiania, w każdym etapie/wyścigu jest 180 kolarzy możliwości wyniku są bardzo różnorodne, ciężko jest analizować kolarstwo bo może zdarzyć się wszystko ale tak jak mówię będziesz miał czujkę co zagrać ;)
Tymczasem zachęcam do udzielania się, nawet mniej merytorycznie ale z czasem będzie lepiej ????
 
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Wstępna lista startowa Drużynowych Mistrzostw Świata 2012
Ostatecznie składy będą liczyć po sześciu zawodników.
WorldTour

AG2R LA MONDIALE
BOUET Maxime
GAZVODA Gregor
GEORGES Sylvain
KADRI Blel
LEMARCHAND Romain
MONTAGUTI Matteo
PERAUD Jean-christophe
RIBLON Christophe
ROCHE Nicolas

ASTANA PRO TEAM
BAZAYEV Assan
BRAJKOVIC Janez
DYACHENKO Alexsandr
GRIVKO Andriy
GRUZDEV Dmitriy
KANGERT Tanel
KASHECHKIN Andrey
KESSIAKOFF Fredrik Carl Wilhelm
MURAVYEV Dmitriy

BMC RACING TEAM
BALLAN Alessandro
BOOKWALTER Brent
GILBERT Philippe
MORABITO Steve
PHINNEY Taylor
PINOTTI Marco
QUINZIATO Manuel
SCHÄR Michael
VAN GARDEREN Tejay

GARMIN – SHARP
BAUER Jack
DEKKER Thomas
MAASKANT Martijn
MARTIN Daniel
MILLAR David
NAVARDAUSKAS Ramunas
ROSSELER Sebastien
TALANSKY Andrew
VAN SUMMEREN Johan

KATUSHA TEAM
BELKOV Maxim
BRUTT Pavel
GUSEV Vladimir
IGNATYEV Mikhail
KUCHYNSKI Aliaksandr
MENCHOV Denis
SMUKULIS Gatis
VICIOSO ARCOS Angel
VORGANOV Eduard

EUSKALTEL – EUSKADI
ANTON HERNANDEZ Igor
ASTARLOZA CHAURREAU Mikel
AZANZA SOTO Jorge
IZAGUIRRE INSAUSTI Gorka
IZAGUIRRE INSAUSTI Jon
OROZ UGALDE Juan Jose
SICARD Romain
VERDUGO MARCOTEGUI Gorka

FDJ-BIG MAT
BOUCHER David
CASAR Sandy
LADAGNOUS Matthieu
ROLLIN Dominique
ROUX Anthony
ROY Jeremy
SOUPE Geoffrey
VAUGRENARD Benoit
VEIKKANEN Jussi

LAMPRE – ISD
BONO Matteo
CIMOLAI Davide
GRAZIATO Massimo
HONDO Danilo
MALORI Adriano
PETACCHI Alessandro
PIETROPOLLI Daniele
RIGHI Daniele
VIGANO Davide

LIQUIGAS-CANNONDALE
BODNAR Maciej
DALL’ANTONIA Tiziano
KOREN Kristijan
MOSER Moreno
NIBALI Vincenzo
OSS Daniel
PATERSKI Maciej
SABATINI Fabio
SAGAN Peter

LOTTO BELISOL TEAM
BAK Lars Ytting
BILLE Gaetan
DE CLERCQ Bart
DEBUSSCHERE Jens
HANSEN Adam
KAISEN Olivier
ROELANDTS Jurgen
VAN DEN BROECK Jurgen
VAN LEIJEN Joost

MOVISTAR TEAM
AMADOR BAKKAZAKOVA Andrey
CASTROVIEJO NICOLAS Jonathan
FARIA DA COSTA Rui Alberto
GUTIERREZ PALACIOS Jose Ivan
HERRADA LOPEZ Jesus
KARPETS Vladimir
KIRYIENKA Vasil
PLAZA MOLINA Ruben
VALVERDE BELMONTE Alejandro

OMEGA PHARMA-QUICKSTEP
BOONEN Tom
CATALDO Dario
CHAVANEL Sylvain
GRABSCH Bert
MARTIN Tony
STYBAR Zdenek
TERPSTRA Niki
VANDEWALLE Kristof
VELITS Peter

ORICA GreenEDGE
BEWLEY Sam
DURBRIDGE Luke
HEPBURN Michael
LANCASTER Brett
LANGEVELD Sebastian
MEYER Cameron
MOURIS Jens
TUFT Svein
VAITKUS Tomas

RABOBANK CYCLING TEAM
BOOM Lars
CLEMENT Stef
FLENS Rick
GESINK Robert
KELDERMAN Wilco
LEEZER Thomas
MATTHEWS Michael
SANCHEZ GIL Luis Leon
VAN WINDEN Dennis

RADIOSHACK-NISSAN
GALLOPIN Tony
IRIZAR ARANBURU Markel
KLODEN Andreas
POPOVYCH Yaroslav
ROULSTON Hayden
SANTOS SIMOES OLIVEIRA Nelson Filipe
SERGENT Jesse
VOIGT Jens
ZUBELDIA AGIRRE Haimar

SKY PROCYCLING
BOASSON HAGEN Edvald
DOWSETT Alex
FLECHA GIANNONI Juan Antonio
FROOME Christopher
HENAO MONTOYA Sergio Luis
PORTE Richie
ROGERS Michael
STANNARD Ian
THOMAS Geraint

TEAM SAXO BANK-TINKOFF BANK
BOARO Manuele
CHRISTENSEN Mads
CONTADOR VELASCO Alberto
MORKOV Michael
NUYENS Nick
ROBERTS Luke
SORENSEN Nicki
TANNER David
TOSATTO Matteo

VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM
BOECKMANS Kris
DE GENDT Thomas
KEIZER Martijn
LARSSON Gustav
MARCATO Marco
MARCZYNSKI Tomasz
RUIJGH Rob
VEUCHELEN Frederik
WESTRA Lieuwe

Profesional Continental

ACQUA &amp; SAPONE
BETANCUR GOMEZ Carlos Alberto
CIAVATTA Paolo
CODOL Massimo
DI PAOLO Francesco
GARZELLI Stefano
MIHOLJEVIC Vladimir
NAPOLITANO Danilo
REDA Francesco
TABORRE Fabio

CAJA RURAL
ARAMENDIA LORENTE Javier Francisco
BROCO Hernani
DE LA CRUZ MELGAREJO David
DOMAGALSKI Karol
FERRARI Fabricio
GARCIA Marcos
MOYANO Enzo
PIEDRA PEREZ Antonio
RIABKIN Alexander

COFIDIS, LE CREDIT EN LIGNE
FOUCHARD Julien
GARCIA ECHEGUIBEL Egoitz
GHYSELINCK Jan
LABBE Arnaud
MONIER Damien
SIJMENS Nico
TAARAMAE Rein
VALENTIN Tristan
ZINGLE Romain

RUSVELO
ERSHOV Artur
FIRSANOV Sergey
KAYKOV Valery
KOZONTCHUK Dmitry
MARKOV Alexey
OVECHKIN Artem
ROVNY Ivan
SEROV Alexander
TRUSOV Nikolay

SAUR – SOJASUN
BESSY Cyril
ENGOULVENT Jimmy
FEILLU Brice
LEMOINE Cyril
MANGEL Laurent
POUX Paul

TEAM ARGOS – SHIMANO
DE BACKER Bert
DE KORT Koen
GENIEZ Alexandre
GRETSCH Patrick
KLUGE Roger
SINKELDAM Ramon
SPRICK Matthieu
STAMSNIJDER Tom
TIMMER Albert

TEAM TYPE 1 – SANOFI
BERTOGLIATI Rubens
BODROGI Laszlo
EL FARES Julien
LAENGEN Vegard Stake
LOZANO RIBA David
MEGIAS LEAL Javier
PREIDLER Georg
ROSSKOPF Joey
VERSCHOOR Martijn

TOPSPORT VLAANDEREN – MERCATOR
ARMEE Sander
DE VREESE Laurens
DECLERCQ Tim
JACOBS Pieter
NEIRYNCK Stijn
VAN HOECKE Gijs
VANDOUSSELAERE Sven
VANSPEYBROUCK Pieter
WAEYTENS Zico

Continental

ADRIA MOBIL
DURASEK Kristijan
FAJT Kristjan
GNEZDA Matej
KUMP Marko
MUGERLI Matej
NOSE Tomaz
PAVLIN Simon
ROGINA Radoslav

CCC POLSAT POLKOWICE
BATEK Dariusz
GAWRONSKI Piotr
KIENDYS Tomasz
MATYSIAK Bartlomiej
MIHAYLOV Nikolay
OWSIAN Lukasz
RUTKIEWICZ Marek
STEPNIAK Grzegorz
TACIAK Mateusz

ITERA – KATUSHA
GRIGORIEV Alexander
KOCHETKOV Pavel
KOSYAKOV Dmitriy
KUZNETSOV Viacheslav
POKIDOV Maxim
POMOSHNIKOV Sergey
RYBAKOV Alexander
SOLOMENNIKOV Andrei
ZAKARIN Ilnur

MTN QHUBEKA
DEBESAY Frekalsi
GRMAY Tsgabu Gebremaryam
JANSE VAN RENSBURG Jacques
JANSE VAN RENSBURG Reinardt
POTGIETER Bradley
RUSSOM Meron
VAN NIEKERK Dennis
VENTER Jacobus

TABRIZ PETROCHEMICAL TEAM
ALIZADEH Hossein
ASKARI Hossein
JAHANBANIAN Kamnabi Hossein
KHALILIKHOSROSHAHI Behnam
KOLAHDOZHAGH Amir
MALEKI MIZAN Ramin
MIZBANI IRANAGH Ghader
NATEGHI Hossein
SAFARZADEH Saeid

TEAM OPTUM PRESENTED BY KELLY BENEFIT STRATEGIES
ANTHONY Jesse
CREED Michael
FRIEDMAN Michael
HANSON Ken
MUMFORD Reid
SOLADAY Thomas
ZIRBEL Tom
ZWIZANSKI Scott
źródło: naszosie.pl
 
grzesio 38,5K

grzesio

Forum VIP
Onet i Eurosport się połączyli i niestety straciłem stronę zapisaną w zakładkach.
Blog Jaroński &amp; Wyrzykowski &quot;Starzy , ale Jarzy&quot;.
Jest opcja http://www.eurosport.fr/starzy-ale-jarzy_blog189/chris-i-won-k.a-mac_post1890276/blogpostfull.shtml i cofamy się wstecz , ale chodzi mi bardziej o wszytskie arty z bloga.
Są widzę na onecie , ale tam nie ma wg autorów , albo żem ślepy.
Mam nadzieję , że ktoś pomoże.
Widzę , że tutaj jest http://starzyalejarzy.blog.pl/ , ale ledwie parę wpisów
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Hiszpański kolarz śmiertelnie potrącony przez samochód

Hiszpański kolarz Victor Cabedo z baskijskiej grupy Euskaltel-Euskadi został śmiertelnie potrącony przez samochód podczas czwartkowego treningu w okolicach miasteczka Almedijar w prowincji Castellon.
O tragicznym wypadku zawodnika poinformował dyrektor sportowy ekipy Miguel Madariaga, powołując się na relację innego kolarza tej drużyny, mistrza olimpijskiego z Pekinu Samuela Sancheza. Cabedo zderzył się z samochodem, a następnie spadł w przepaść.
Jeszcze w ubiegłym tygodniu 23-letni Cabedo startował w Tour of Britain. Kontrakt zawodowy z grupą Orbea (II dywizja) podpisał w ubiegłym roku, w którym odniósł swoje pierwsze i jedyne zwycięstwo - na czwartym etapie wyścigu Dookoła Asturii.
 
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Kalendarz WorldTour 2013:

22.01.2013 27.01.2013 Tour Down Under AUS
03.03.2013 10.03.2013 Paris – Nice FRA
06.03.2013 12.03.2013 Tirreno-Adriatico ITA
16.03.2013 16.03.2013 Milano-Sanremo ITA
18.03.2013 24.03.2013 Volta Ciclista a Catalunya ESP
22.03.2013 22.03.2013 E3 Prijs Vlaanderen – Harelbeke BEL
24.03.2013 24.03.2013 Gent – Wevelgem BEL
31.03.2013 31.03.2013 Ronde van Vlaanderen / Tour des Flandres BEL
01.04.2013 06.04.2013 Vuelta Ciclista al Pais Vasco ESP
07.04.2013 07.04.2013 Paris – Roubaix FRA
14.04.2013 14.04.2013 Amstel Gold Race NED
17.04.2013 17.04.2013 La Flèche Wallonne BEL
21.04.2013 21.04.2013 Liège – Bastogne – Liège BEL
23.04.2013 28.04.2013 Tour de Romandie SUI
04.05.2013 26.05.2013 Giro d’Italia ITA
02.06.2013 09.06.2013 Critérium du Dauphiné FRA
08.06.2013 16.06.2013 Tour de Suisse SUI
29.06.2013 21.07.2013 Tour de France FRA
27.07.2013 27.07.2013 Clasica Ciclista San Sebastian ESP
27.07.2013 03.08.2013 Tour de Pologne POL
12.08.2013 18.08.2013 Eneco Tour ITA
24.08.2013 15.09.2013 Vuelta a España ESP
25.08.2013 25.08.2013 Vattenfall Cyclassics GER
01.09.2013 01.09.2013 GP Ouest France – Plouay FRA
13.09.2013 13.09.2013 Grand Prix Cycliste de Québec CAN
15.09.2013 15.09.2013 Grand Prix Cycliste de Montréal CAN
05.10.2013 05.10.2013 Giro di Lombardia ITA
09.10.2013 13.10.2013 Tour of Hangzhou CHN
16.10.2013 20.10.2013 Tour of Beijing CHN
naszosie.pl
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Armstrong zakładał się o swoje wygrane:
&quot;Co grozi Armstrongowi? Pewnie mu oficjalnie odbiorą zwycięstwa w Tour de France, choć takie skreślania nie mają sensu. Dla statystyków, kibiców i komentatorów, bo już zainteresowani kasą mają o co walczyć. Czytam w depeszy Polskiej Agencji Prasowej, że dotkliwe mogą być finansowe konsekwencje dyskwalifikacji siedmiokrotnego triumfatora Wielkiej Pętli. Decyzje jeszcze nie zapadły, ale Francuska Federacja Kolarska zapowiedziała już w końcu sierpnia, że będzie domagać się zwrotu nagród wypłaconych Armstrongowi podczas Tour de France i innych imprez w tym kraju, których łączna suma wynosi 2,95 miliona euro. O zwrot jeszcze wyższej sumy – 7,5 miliona dolarów – występować będzie zapewne amerykańska firma SCA Promotion, w której Armstrong „obstawiał” swoje zwycięstwa w Tour de France. Po pierwszych doniesieniach o ewentualnym dopingu Amerykanina SCA zawiesiło wypłatę wygranego zakładu. Armstrong wystąpił jednak do sądu, który po długotrwałym procesie uznał w 2006 roku jego argumenty i w efekcie kolarzowi wypłacono łącznie 7,5 miliona dolarów. Zarządzający SCA Promotion Bob Hamman oświadczył, że jeśli oskarżenia potwierdzone zostaną na drodze sądowej, podejmie starania o odzyskanie tej kwoty.&quot;
http://starzyalejarzy.blog.pl/2012/10/12/wpadl-na-amerykanskiej-poczcie/

.
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Mark Cavendish podpisał trzyletni kontrakt z ekipą Omega Pharma-Quick Step.

Brytyjski supersprinter miał w ostatnim czasie sporo problemów, związanych z rozwiązaniem kontraktu ze swoją ekipą - Sky.

W oświadczeniu na stronie ekipy Dave&#39;a Brailsforda znajdujemy potwierdzenie tej informacji. Szczegóły kontraktu nie są jeszcze znane.
szosa.rowery.

Jednak.Mówiło się o tym jakiś czas temu bo sezon w Sky za bardzo udany nie był więc przeniósł się do Omegi.Kiedyś czytałem, że Brytyjczycy dali mu 1,4 mln, ciekawe ile teraz dostanie.
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Międzynarodowa Unia Kolarska zatwierdziła sankcje nałożone przez Amerykańską Agencję Antydopingową na Lanca Armstronga. Oznacza to, że Amerykanin jest dożywotnio zdyskwalifikowany i utracił wszystkie wyniki osiągnięte od dnia 1 sierpnia 1998, w tym siedem zwycięstw w Tour de France (1999-2005).

- UCI nie złoży odwołania do Sportowego Trybunału Arbitrażowego, a tym samym uznaje sankcje USADA nałożone na Lanca Armstronga - powiedział prezydent UCI Pat McQuaid. - UCI nałoży na Amerykanina dożywotni zakaz startów i odbierze siedem tytułów Tour de France. Lance Armstrong nie ma miejsca w kolarstwie - dodał.

UCI zatwierdziła również kary nałożone przez USADA na innych zawodników.

Podczas konferencji McQuaid stwierdził, że światowe władze kolarskie całe są zaangażowane w walkę z dopingiem, a on sam nie ma zamiaru rezygnować z zajmowanego stanowiska.
szosa.rowery.org


czyli w skrócie:

Olano brąz na IO, TdS 01 dla Simoniego, Dauphine 02 dla Landisa, Dauphine 03 dla Mayo, Georgia 04 dla Voigta, podium TdF09 dla Wiggo

TdF:

99: Zulle
00: Ullrich
01: Ullrich
02: Beloki
03: Ullrich
04: Kloeden
05: Basso

:grin: śmiesznie by to wyglądało, oby zostawili puste miejsca
 
grzesio 38,5K

grzesio

Forum VIP
Dajcie spokój.
Pokażcie mi dowód w postaci próbek , a nie zeznań.
Francuzi , którzy tak na niego polowali - chyba nic nie znaleźli [nie wiem jak z tą próbką z TdF 1999 bo coś było słychu , ale nie wiem jak się skończyło].
Jak wygrał i w maksimum rok po zwycięstwie w TdF nie udowodniono dopingu to zostawmy.
Landis zaszalał i go ukarano dość szybko.
Równie dobrze można by badać na lewo i prawo próbki mistrzów olimpijskich czy innych mistrzostw sprzed wielu lat.
Z tej listy niby zwycięzców to chyba Beloki wydaję się najczystszy.
Kloeden też chyba bez jakiejś większej przygody.
Ullrich i Basso to panowie , którzy mieli przygody w większym lub mniejszym stopniu z dopingiem [chociazby doktor Fuentes].
Zulle podobno też w coś zamieszany [nie kojarzę tego kolarza]
Tour oglądam w mniejszym lub większym stopniu od 2002 roku.
Przewinęło sie sporo koksów , sporo harcowników , sporo anonimów.
Już nie te czasy , gdzie odjeżdża kilku kolarzy i reszta dostaje 4-5 minut na małej górce - w ostatnich latach raczej widzimy grupki typu Schlekowie-Evans-Contador-Wiggins + 2-3 kolarzy.
Ostatnia Vuelta nawiązywała do tych czasów gdzie odjeżdżano , ale tam między TOP 4 a resztą spora różnica poziomu.
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Francuzi , którzy tak na niego polowali - chyba nic nie znaleźli [nie wiem jak z tą próbką z TdF 1999 bo coś było słychu , ale nie wiem jak się skończyło].
Brał wtedy kortyzol i wykpił się receptą na otarcia od siodełka z datą na chwilę przed wyścigiem - recepta była lewa.
Z tego co ja rozumiem to nie mają mocnych dowodów na to, że brał doping, a głównym zarzutem jest to, że nakłaniał i rozpowszechniał proceder dopingowy w swoim teamie.
Też taką teorię czytałem, że nabawił się [ o ile tak można powiedzieć ] raka przez branie dopingu i też go to nic nie nauczyło.
Głupia sprawa, prawdopodobnie nie będzie przyznanych pierwszych miejsc.
Davey komentował to na forum rowerów, ale u Nas nie wspominaliśmy - niby pokłosie tych informacji Rabobank wycofuje się z kolarstwa i nie będzie już firmował swoją nazwą Holendrów.Dadzą hajs na rok 2013, ale team nie będzie się już nazywać Rabobank.17 lat w peletonie bankowców.
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
UCI samo jest umoczone, te przelewy od Bossa &quot;na rozwój kolarstwa&quot; jak to wygląda? Jakby pan Amber Gold słał przelewy na zakup komputerów dla prokuratury.
Dla dziejowej sprawiedliwości dobrze się stało, że w końcu go ukarano.
Za taką działalność z zimną krwią, wyrachowanie, ostracyzm zawodników, którzy byli przeciwko Bossowi(np. Simeoni), praktycznie koniec kariery tych, co nie chcieli brać. Od początku jego zwycięstw chodził za nim taki smrodek(ale to nie żaden ewenement w kolarstwie), najpierw wałek z receptą z kortyzonem, EPO w moczu(ale potem ze względu na złe przechowywanie nie można się byłą tą próbką posłużyć), zeznany żony Frankiego Andreu dotyczące jeszcze okresu gdy był w szpitalu, no i na koniec zeznania większości kolegów z zespołu, nawet wydawałoby się , że przyjaciół - jak Hincapie.
A zeznania pod przysięgą w Stanach, to nie przelewki. Armstrong zrezygnował z możliwości obrony, więc może mieć pretensje tylko do siebie.
Żaden kryminalny majstersztyk to nie był, za szeroki był krąg osób, które wiedziały i się w końcu musiało to posypać. Omerta była mocna ale do czasu.
Do tego dochodzi doktor Ferrari. &quot;Schumi&quot; dostawał słone przelewy od Armstronga, ponad milion dolarów. A same kontakty z nim obecnie to już połowa drogi do dyskwalifikacji -&gt; Włosi w tym roku zabronili startu w reprezentacji wszystkim zawodnikom, którzy byli jedynie podejrzani o doping, co jest już absurdem.
Reguła tych 8 lat nie ma tu zastosowania, bo poza używaniem Armstrongowi doczepili nakłanianie od dopingu i rozpowszechniania środków. Więc odebrali mu wygrane na tyle lat wstecz.
Ale przyznawanie wygranych innym zawodnikom z &quot;rodowodem&quot;, to trochę porażka... Ulle z tego co pamiętam oświadczył, że nie przyjmie wygranej i uznaje swoje 2 miejsca. Wymazać z pamięci tych wyników się nie da, to kawał historii kolarstwa.
Żeby nie było, ja sam się wychowałem na Armstrongu i ogólnie jestem przeciwny kresleniom w historii, jesli już to wolę puste miejsce.
Szukać uczciwych i &quot;czystych&quot; zwycięzców, to pewnie trzebaby się cofnąć do Gino Bartalego ;) jeśli w ogóle...
W środę prezentacja Grand Boucle 2013, na żywo na eurospocie o 11:30 ????
a co do Rabobanku, to z odsieczą przychodzi mi Millar:
David Millar ‏@millarmind
Dear Rabobank, you were part of the problem. How dare you walk away from your young clean guys who are part of the solution. Sickening.
 
Do góry Bottom