>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Kolarstwo 2012 - Vuelta a Espana (18.08-09.09)

Status
Zamknięty.
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Wczoraj nie dokończyłem oglądać na żywo - odcięło mi prąd ???? ... (awaria). Przed chwilką oglądałem po raz pierwszy końcówkę.
Zawodnicy dojeżdżali do mety baaaardzo zmęczeni, wyczerpani. Niektórzy na ostatnich metrach nawet chwiali się na rowerach. Ciekawi mnie jak dojechało grupetto - oni dopiero musieli mieć dramat. Wczorajszy etap to była prawdziwa próba sił - można było się przekonać kto jest mocny.
Purito bardzo mnie zaskakuję, nie spodziewałem się, że będzie aż tak mocny. Contador nie może go zgubić, a na ostatnich metrach znów przegrał kilka sekund. 28 sekund przewagi Rodrigueza to w sumie nie jest dużo, ale czy Contador da radę mu odjechać w sobotę? Na pewno będzie próbował i to nie raz...
Trzecie miejsce już zapewnił sobie Valverde. Froome miał wczoraj straszny dramat. Na ostatnim kilometrze strasznie się męczył. W sobotę czekają go kolejne cierpienia. Czuję, że może w sobotę stracić jeszcze więcej bo z każdym kolejnym etapem wygląda coraz gorzej.
Trochę szkoda, że etap dla Cataldo. Kibicowałem de Gendtowi, jednak tym razem był słabszy. Może Belg powalczy o koszulkę najlepszego górala? Sprawdzę zaraz jak tam wyglądają kursy.
Na koniec kilka słów o Polakach. Pojechali na swoim poziomie. Marczyński był 16, Niemiec 22, a Majka 33 - wcześniej wykonał pracę dla Contadora. Marczyński utrzymał 11 miejsce i dalej ma szansę na Top-10. Do Roche&#39;a który odczuwa trudy wyścigu + TdF w nogach traci tylko 49 sekund. Może w sobotę Tomek odrobi stratę do Irlandczyka?
EDIT:
Klasyfikacja górska - Thomas de Gendt 3,25 bet365
Belg w generalce jest bez szans na dobre miejsce. Czołówka górskiej: Clarke 38, Rodriguez 36, de Gendt 33. Koszulka najlepszego górala Vuelty to fajny kąsek i moim zdaniem Belg będzie o nią walczył. Odjazd w sobotę na początku i walka na premiach górskich powinna mu zapewnić triumf w klasyfikacji górskiej.
 
F 24

faulik

Użytkownik
dawid.400 jestes niesprawiedliwy. Bo przy odjeciu czasowki to Purito ma lepszy czas łączny. Purito w tym wyscigu jest najsilniejszy. Podejrzewam że jakby po czasowce mial 30 straty to by je odrobil. Wiadomo ze tak nie bylo i nie musial atakowac tylko sie broni. Dla mnie trasa Vuelty jest idealna, jedna czasowka, bonfikaty(ucieczki nie dojezdzaja) i mamy co etap walke najlepszych !! Dla mnie bomba.
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Ja podzielam zdanie kolegi wyzej,co za duzo czasowek to nie zdrowo,jedno TT i ewentualnie TTT wystarczy,na TdF chyba ze 100km tego bylo,zdecydowaniw za duzo.
Wiadomo,ze podczas Vuelty dziala to na korzysc Purito bo nie ogarnia zbytnio tego,ale nie odzalowalbym jakby kolejne GT przegral na ostatnim etapie podczas TT jak na Giro.

Fajnie jakby poprawil ten element,ponadto licze ze Frooms zmieni grupe,ale to rozmowa nie na ten temat.

Gratuluje wszystkim,ktorzy sie udzielaja w temacie,sporo dobrego.
 
przemasso 38

przemasso

Użytkownik
dawid.400 jestes niesprawiedliwy. Bo przy odjeciu czasowki to Purito ma lepszy czas łączny. Purito w tym wyscigu jest najsilniejszy. Podejrzewam że jakby po czasowce mial 30 straty to by je odrobil. Wiadomo ze tak nie bylo i nie musial atakowac tylko sie broni. Dla mnie trasa Vuelty jest idealna, jedna czasowka, bonfikaty(ucieczki nie dojezdzaja) i mamy co etap walke najlepszych !! Dla mnie bomba.
Czasówki to też część wyścigu i nie można mówić, że Purito ma lepszy łączny czas od Pistoleta bo to nieprawda. Co do reszty się zgodzę. Bonifikaty sprawiają, że jest o co walczyć na każdym etapie, dzięki czemu Rodrigez jest liderem.
 
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Nie ma co dzielić na czasówki, górskie etapy, bonifikaty itd. Wygrać wyścig może tylko wszechstronny kolarz. Purito zdecydowanie poprawił czasówki, gdyby nie to pewnie przegrałby 2-3 minuty do Contadora tak jak wielu przypuszczało. Mam też wrażenie, że lepiej jeździ też w wysokich górach (pokazał to wczorajszy etap). Do tego bardzo dobrze radzi sobie na etapach &quot;klasycznych&quot; z czego był znany od dawna. Trzeba go pochwalić za pracę jaką wykonał żeby wygrać tegoroczny wyścig. Czy uda mu się utrzymać przewagę nad Contadorem? Myślę, że tak, ale o tym przekonamy się pewnie dopiero w sobotę.
Tegoroczna Vuelta bardzo mi się podoba. Organizatorzy super ułożyli wyścig:
- drużynowa czasówka
- ok 40 km, indywidualna czasówka
- po kilka etapów dla sprinterów, harcowników, klasyków i prawdziwych górali
- bonifikaty na mecie
To wszystko sprawia, że wyścig jest bardzo interesujący. Faworyci muszą cały czas się pilnować. Nie ma takiej sytuacji jak na TdF. Gdzie można cały wyścig przejechać pasywnie, nie atakować i wszystko załatwić na czasówkach.
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Dokładnie, wyścig jest przekozacki.
Końcówka ostatniego etapu, a właściwie jazda niektórych zawodników na ostatnim podjeździe, przypominało mi moje próby podjazdu na okoliczne wzgórze które miałem za oknem, do którego prowadził podjazd ponad 20% (fakt że max. 100m ale zawsze ???? ) Tempo 1km/h i zygzak ????
Rodriguez jest w tym wyścigu po prostu najlepszy. Skoro wczoraj nie tylko wytrzymał ataki Contadora, ale nawet poprawił na końcówce to nie ma mowy by przegrał ten wyścig na przedostatnim etapie gdy ma pół minuty zapasu (wczoraj Valverde stracił tylko 17s) a jeszcze jeden etap wręcz idealny dla niego. Choć, może Alberto specjalnie szykuje takiego thrillera? Buki wystawiają kursy (1,12-5,00) ...
Wczoraj byłem lekko rozczarowany. Liczyłem na atak w typie &quot;wóz albo przewóz&quot;, zwłaszcza że JRod był bez pomocy Moreno przez długi czas, a tutaj el Pistolero znów uraczył nas takimi krótkimi skokami które nie miały szansy urwać takiego rywala. Ale widocznie nie jest po prostu w stanie zgubić Purito. Pytanie czy Rodriguez jest taki dobry, czy po prostu Contador nie jest tak silny jak miał być. Prawda leży pewnie gdzieś po środku...
Powiem szczerze, że dzięki Waszych typach z zeszłego tygodnia na live, prawie cały etap śledziłem wszystkich buków i polecam odwiedzać stronkę b365. Wczoraj w pewnym momencie mieli kursy De Gendt 1,85 Cataldo 5,00 gdy inne buki nie dopuszczały już do możliwości że nie dojadą do mety, przy czym kursy były porównywalne do h2h 60-40%, a Bet wystawił taki kurs na Cataldo, że szok.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
dawid.400 jestes niesprawiedliwy. Bo przy odjeciu czasowki to Purito ma lepszy czas łączny. Purito w tym wyscigu jest najsilniejszy. Podejrzewam że jakby po czasowce mial 30 straty to by je odrobil. Wiadomo ze tak nie bylo i nie musial atakowac tylko sie broni. Dla mnie trasa Vuelty jest idealna, jedna czasowka, bonfikaty(ucieczki nie dojezdzaja) i mamy co etap walke najlepszych !! Dla mnie bomba.
Jazda indywidualna na czas tak jak koledzy wyżej Ci wyjaśnili to element wyścigowy, więc nie jestem niesprawiedliwy i Purito jak na razie prowadzi ze względu na bonifikaty czasowe jakie zdobywał. Co oczywiście nie zmienia faktu że jest przekozakiem i imponuje mi na tym wyścigu. Chociaż ciągle liczę że gdzieś strzeli i Alberto wygra tegoroczną Vueltę.
Co do wyścigu to nie trudno się zgodzić według mnie to najlepszy wyścig od Tour de France z 2003 r . Chociaż nie, tu jest lepiej. Ciągłe ataki, Alberto chyba nie jest na tyle mocny by się urwać tak jak rok temu na Giro zostawiał Scarponiego i innych i to tworzy bardzo emocjonujący wyścig.
Co do typu Kulu odnośnie typu na De Gendta dostałem zapytania na PW więc ustosunkuję się tutaj. Ciężko stwierdzić czy De Gendt jest w stanie jutro i w sobotę pojechać w ucieczce, na Giro pokazał że jest dobrym góralem i potrafi się szybko regenerować. Kurs jest wysoki i jest to lekkie value, chociaż Rodriguez jest na tyle mocny że to on może zgarnąć laur najlepszego górala.
 
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
Co do typu Kulu odnośnie typu na De Gendta dostałem zapytania na PW więc ustosunkuję się tutaj. Ciężko stwierdzić czy De Gendt jest w stanie jutro i w sobotę pojechać w ucieczce, na Giro pokazał że jest dobrym góralem i potrafi się szybko regenerować. Kurs jest wysoki i jest to lekkie value, chociaż Rodriguez jest na tyle mocny że to on może zgarnąć laur najlepszego górala.
A Clarke sie liczy czy tylko wchodza w gre powyzej wymienione 2 nazwiska ?
Opisalby ktos jutrzejszy etap ? Mozna go porownac do ktoregos z poprzednich ? Do 6 albo 12 ?
Dlaczego buki jako faworyta upatruja Valverde w parze z Purito ?
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
A Clarke sie liczy czy tylko wchodza w gre powyzej wymienione 2 nazwiska ?
Opisalby ktos jutrzejszy etap ? Mozna go porownac do ktoregos z poprzednich ? Do 6 albo 12 ?
Dlaczego buki jako faworyta upatruja Valverde w parze z Purito ?
Ten Clark to chyba miał tylko jeden strzał więc wątpię żeby był w stanie wygrać klasyfikację górską.
Jutrzejszy etap do 12 to kompletnie nie ma porównania tam była ściana jutro jest długa wspinaczka po średnim procencie.
za chwile coś naskrobię :razz:
 
wasek1 135

wasek1

Użytkownik
Jutrzejszy etap specyficzny. Po dniu przerwy jazda obok oceanu, może nie przy samym, ale niedaleko więc zapewne mocne podmuchy podmęczą kolarzy. Finisz pod górę. Nie jest to stromizna, mamy długi podjazd, nachylenie utrzymuje się cały czas w okolicach 4%.


A więc do betów.
W tobecie para Valverde-Contador 1,48-2,45. Hmm... Czy można mówić o value? jak kto woli, podjazd nie ostry, w sam raz na Alejandro. Ale czemu nie spróbować na Albercika? Valverde swojej pozycji już nie wzmocni, ani nie straci. Nie mam pomysłu na ten typ. Ale może spróbuję na El Pistolero.

Laurens Ten Dam - Bart De Clercq 1.65 2.10. Tu mamy fajny typ. Oczywiście na faworyta, Ten Dama. W drugiej połowie wyścigu widać ma nogę. Belg zbyt późno zaczął jechać w tym wyścigu, jedzie już na luzie, bez presji, ale i o nic nie walczy. Ten Dam będzie się chciał utrzymać w top10.

A w expekcie prawdziwe value. Daniel Moreno - Rinaldo Nocentini 1.65 2.10. Oj Hiszpan dołoży Włochowi parę minut. Tu nie zastanawiał bym się ani minuty. Moreno dokładał na poprzednich górskich etapach Nocentiniemu po 4 minuty. Podoba mi się to :cool:

Jutro coś się wrzuci z sts-a
 
Otrzymane punkty reputacji: +13
F 24

faulik

Użytkownik
Purito-Contador 1 1,57 unibet

Nie oszukujmy sie , Contador nie dal zgubic Purito przez 3 ostatnie dni wyscigu, wiec po dniu przerwy nie ma szans, zwlaszcza ze etap nie jest az tak trudny. Wiadomo Contador bedzie atakowal ale nie da rady. I pewnie Purito minie go przed metem. Powtorka z rozrywki.

Verdugo-Uran Uran 2 2,6 unibet

Henao ostatnio pomagal Froomowi teraz kolej na Urana.Uran dostal dzien odpoczynku w poniedzialek , dzis wiadomo drugi. Jutro na pewno bedzie musial sie pokazac . Verdugo w ostatnich 2 etpach byl slabszy od glownego pomocnika Frooma.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Etap 17
Wracamy po dniu przerwy, finałowy podjazd nie jest aż tak strony ale jak będzie bardzo mocne tempo, a będzie to peleton spokojnie się porwie, jestem ciekawy taktyki Saxo Banku, mocne tempo czy może stacje przekaźnikowe? raczej to pierwsze, ale jutro nie urwą Purito. Mocno przygotowałem się do tego etapu i czytałem opinię o podjeździe, chyba też widziałem wpis Marszałka no ale ogólnie to jest wymagający podjazd mimo tego że te procenty nie odstraszają. Ogólnie to polecam cały blog/stronę najbardziej ogarniętego człowieka w Polskim kolarstwie http://danmarszal.pl/

Premie górskie:
Collado de Ozalba (kat.3; 124,3 km; 5,9 km; 6,6%)
Collado La Hoz (kat. 2; 138 km; 5,7 km; 7,6%)
Fuente Dé (kat. 2; meta; 17,3 km; 3,9%)

Profil etapu:

Daniel Moreno - Rinaldo Nocentini 1 @ 1,70 Sportingbet
⛔ 21-5
Moreno musi jutro jechać do pewnego momentu razem z Purito bo inaczej ten może mieć problemy mimo że finisz nie jest z wielkimi nachyleniami to Purito czasami ma problemy z utrzymaniem swojej dyspozycji na dłuższym podjeździe i w takim momencie jest mu potrzebny Daniel. Moreno też jedzie dobry wyścig jest 5, przyjeżdża w czołówce, na awans nie ma szans ale spokojnie to utrzyma. Jest w formie. Nocentini bardzo źle wyglądał na 16 etapie, ogólnie to AG2R w pierwszym tygodniu i w części drugiego wyglądało nieźle teraz jest gorze. Kurs na prawdę wygląda fajnie patrząc na dyspozycję ogólną zawodników w całej Vuelcie.
Tomasz Marczynski - Nicholas Roche 1 @ 1,85 Tobet ✅ 22-26
Najlepsza 10 dla Polaka na GT? No Marczyński ma wszystko w swoich rękach, tzn w nogach. Jest w gazie ma 49 sekund straty do Roche i ja uważam że go objedzie, musi go zerwać a jutro na długim podjeździe jest szansa że jak Roche strzeli to może stracić sporo czasu. Irlandczyk ma problemy w 3 tygodniu ścigania jest na równi pochyłej i jutro albo w sobotę spektakularnie strzeli.

Alejandro Valverde - Joaquin Rodriguez 2 @ 2,00 Tobet
⛔ 2-10
To jest przesada. Nie wiem czemu aż tak faworyzują Valverde. Sporo w tym typie zależy od.. Contadora. Jak on będzie wariował i próbował uciekać a będzie to Purito musi iść za nim. Valverde przy skokach tej dwójki odpada, ale później Ci za dużo się czarują i on dojeżdża, ale jeśli przerwa zrobi się zbyt wielka to możne już nie dojechać do tej dwójki. Do tego ten finisz tzn ostatnie 1,5 km chyba bardziej podchodzi Purito więc taki kurs to value i ja gram na Katalończyka.
Igor Anton - Robert Gesink 1 @ 1,65 Tobet ⛔ 30-20
No też przesada. Anton w 3 tygodniu wygląda o wiele lepiej niż Gesink. Według mnie Anton jeszcze zaatakuje 7 pozycję w generalce. Verdugo mu dość solidnie pomaga więc jutro powinien sobie spokojnie poradzić. Rabofail i Gesink tak jak Roche z dnia na dzień wygląda gorze. Mnie swoją jazdą kompletnie nie przekonuje. Jak by dojechali w jednej grupie to jednak Gesink jest ciut szybszy ale jednak obstawiam że Robert gdzieś wcześniej polegnie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +21
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
A jakie szanse ma jutro juz rozslawiony przez sts Gilbert ? Jak go zestawia z kims z czolowki to lokata czy moze jeszcze powalczyc o jakis etap ?
edit : ucieczka jakas ma jutro szanse przyjechac ? W bwin jest 1,50 na reszte a w zestawieniu zawodnicy ktorzy raczej nie zabiora sie w ucieczke...
edit 2:
ehhh stsik chyba czyta nasze forum i widzi jak ich wysmiewamy i odgapil oferte od innych...
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Ja mimo,ze nie zagram to zastanawialem sie czy jakis STS nie wystawi czegos z Gilbertem ???? .Za dlugi ten podjazd,zdecydowanie.
raczej nie gralbym Urana z Verdugo,ten pierwszy wyglada slabo,ponadto jest szansa,ze Frooms zostanie wiec tak czy tak Kolumbijczyk nie pojedzie sam.Gorka caly czas szansa na dobra pozycje wiec zapewne przyjedzie w czolowce,nie wiem czy ma jakies zobowiazania wobec Antona,ale wyglada niezle teraz.
edit :Gilbert juz wygral etap na Vuelcie,porownaj sobie 9etap z jutrzejszym i zobaczysz,ze 17 km na takim stalym nachyleniu nie przejedzie.Co do ucieczki to niech inni sie wypowiedza bo ja nie wiem czy Saxo badz Katiusza beda pilnowac,ale raczej tak bo jesli sa bonifikaty na mecie to Purito ma szanse znow zyskac.
 
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Dziś na etapie na pewno będzie ciekawie. Contador pewnie po raz kolejny będzie próbował zgubić Rodrigueza - szans nie ma zbyt dużych, ale musi próbować. Tak jak wspomnieliście finałowy podjazd niespecjalnie trudny ale bardzo długi. Jeśli grupy liderów rozkręca mocne tempo to ewentualna ucieczka może mieć spory problem żeby dojechać. Różnica między Rodriguezem a Contadorem nie jest zbyt duża więc sądzę, że będą chcieli powalczyć o bonifikaty. Spodziewam się, że wielu ataków, także tych zawodników z dalszych pozycji np: walczących o &quot;10&quot; jak Marczyński.

Andrew Talansky
- Winner Anacona 1,33 ✅ 18 - 28
Christopher Froome - Alejandro Valverde 1,30 ✅ 32 - 2
Igor Anton - Robert Gesink 1,60 ⛔ 30 - 20
AKO: 2,77 ⛔ sportingbet /i znów ten Anton...
Udało się stworzyć fajne AKO. Talansky spisuje się bardzo dobrze w wyścigu - 7 miejsce w generalce. Jego forma idzie w górę. Anacona też spisuję się nieźle, ale wg mnie trochę słabnie, nie wytrzymuję trudów trzytygodniowego wyścigu. Dzisiaj spodziewam się, ze Talansky przyjedzie wyżej od Anacony.
Froome-Valverde? Tutaj chyba nie ma żadnych wątpliwości. Froome słabnie z dnia na dzień, jedzie już na oparach. Valverde spokojnie go dzisiaj ogra - końcówka stworzona trochę pod niego. Hiszpan pokazał, że na takich podjazdach może wygrać nawet z najlepszą dwójką wyścigu.
O trzeciej parze pisał dawid.400. Zgadzam się z tym, że Anton wygląda dużo lepiej niż na początku wyścigu, natomiast cały Rabobank trochę słabnie - w poniedziałek spektakularnie strzelił Mollema. Też stawiam w tej parze na Antona.
Na koniec wrócę do mojego typu: klasyfikacja górska - de Gendt. Myślę, że można spróbować, ale raczej za małą stawkę. Nie wiadomo czy Belgowi będzie zależeć na wygraniu tej klasyfikacji. Jeśli tak - to na pewno poradzi sobie z Clarkiem. Wg mnie Clarke jest zbyt słaby w górach żeby dać radę. Spore szansę na wygranie kolejnej klasyfikacji ma także Rodriguez. Purito ma szansę żeby wygrać cztery klasyfikację indywidualne. To byłaby ciekawa sprawa...
 
inzaghi78 2,7K

inzaghi78

Użytkownik
Dzis nie mialem okazji ogladac od poczatku wiec stad moje pytanie, co sie takiego stalo ze nagle Purito tak bardzo siadl ???

Na tak trudnych etapach nie dawal Contadorowi chwili watpliwosci kto wygra i widac bylo lekkosc a teraz widze ze stracony juz dla wszystkich Alberto (nawet buki placily juz okolo 4,5-5 na zwyciestwo) wygra Vuelte w cuglach jesli tak to sie utrzyma jak w tej chwili ????

Cos Katiusza dala ciala po calosci :-|

Byc moze znaczenie mialo to ze Alberto wczoraj w dniu przerwy jednak wsiadl na 2 godziny na rower co wydaje sie normalnym i standardowym zachowaniem a Purito w swoim rozkladzie dnia ponoc nie mial zadnego rozruchu :;/:

Innego wytlumaczenia po prostu nie moge znalezc tym bardziej ze Valverde jednak mozna powiedziec wytrzymal to tempo bo strata nie byla duza choc wiadomo ze jechal w grupie a nie samotnie jak Alberto z tym ze caly czas jako pierwszy wiec pomoc tez zadna z tego byla.

Co do naszych to chyba zrobili co mogli jednak na miejsce w 10 chyba jeszcze za wczesniej i musimy poczekac na kolejny Tour ...
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik

Nawet nie trzeba było deszczu by odmienić generlakę o 180 stopni. Często tak bywa, że po dniu przerwy ktoś ma kryzys. Contador i Saxo bojs w dniu przerwy mieli przejażdżkę z Riisem, cośtam żartowali, a ponoć taktykę na dziś wymyślono przed samym etapem.
Zaskoczyli wszystkich. Na takim etapie atak na przedostatniej górce to szaleństwo. Spodziewałem się bardziej ataków na ostatniej, gdzie procenty takie bardziej Contadorowe.
Purito musiała też strzelić psycha, jak stracił Contadora z oczu.
Szkoda Rodrigueza, bo pewnie znowu nie wygra wielkiego wyścigu, a latka lecą, to mogła być ostatnia taka okazja. No i dziś mu zabrakło Moreno.
Ale zrobiła Katiusza? ???? dla nich.
Fajnie, że udało się wreszcie Bertiemu dojechać i wygrać etap. Z drugiej strony jego jazda w końcówce i taktyczne rozstawienie Movistara to majstersztyk. Brawo panie Unzue.
Właśnie takiego przewrotu brakowało mi by uznać tegoroczną Vueltę za ideał. W ostatnich latach za fascynujący to można było uznać Giro 2010, wcześniej to chyba Tour 2003, tam to było ściganie, gdzie prawie każdy wielki miał swoje 5 minut, jadący ze złamanym obojczykiem Tyler, Alpe i Mayo, Vino, Ulle, Virenque, Simoni, Sastre, no i Armstrong na Luz Ardiden. Szkoda tam było tylko kraksy i praktyczie końca wielkiej kariery Belokiego.
Ale Vuelta 12 mi bardzo imponuje, aktywna jazda czołówki, dwójkowy pojedynek Purito - Alberto, ciągłe ataki Contadora, no i na większości etapów bardzo mocne tempo. Do tego dla Polaków emocje z powodu dobrej jazdy naszych. No i genialnie skrojona trasa, a Contador z tego uszył fantastyczny wyścig.
Vamosik Albertosik! ???? Zobaczymy co przyniesie Bola.
A teraz wyczytałem, że podobno Purito chory, jeśli to prawda to straszna szkoda ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
T 19

trewor

Użytkownik
Taki mały komentarz ode mnie...

Jak ES połączył się z Vueltą to ucieczka już poszła. Z tego co mówili na ok. 40-50 km przed metą wyskoczyła grupa z Contadorem. Pomagał mu m. in. Paulinho, który ciągną jego i pewną grupkę do drugiej premii. Po bonifikatę Contador wyjechał z Tiralongo, który grzecznie mu odpuścił te kilka sekund premii. Następnie dawali sobie zmiany nawzajem, aż pewnym momencie Contador poszedł sam. Jego największa przewaga to 2 min. 30 sek. nad grupą Rodriguez/Valverde, którą prowadził Losada z Katiuszy. Kiedy po kilku kilometrach Losada padł grupę przejął lider wyścigu (już były). Wydawało się, że jadącemu za nim Valverde zależy tylko na obronie 3. lokaty w generalce (w tym czasie Froome był już daleko w tyle). Jednak nic bardziej mylnego. Kiedy Rodriguez się jeszcze trochę podmęczył, Valverde wyskoczył do przodu z kolegą z zespołu Quintaną. Lider Katiuszy próbował ruszyć za nimi, ale po kilku przekręceniach odpuścił albo raczej poczuł, że nie da rady. Przewaga Valverde nad Rodriguezem rosła tak samo szybko, jak topniał dystans do Contadora. Po drodze lider Movistaru napotkał kolegę Intxausta, który mu pomagał w nadrabianiu straty i niwelowaniu przewagi zarazem. Valverde mijał kolejnych mniej istotnych rywali, aż w końcu na kole do samego końca tempo wytrzymali tylko Henao z Verdugo. Przewaga Contadora nikła w oczach, ale na szczęście wysiłek kolarza z Saxo Banku nie poszedł na marne. Oprócz zdobycia koszulki lidera (co było wiadomo już od x kilometra) w spektakularny sposób wygrał etap.

Przewaga Contadora w generalce to 1&#39;52&#39;&#39; nad... Valverde i 2&#39;28&#39;&#39; nad Rodriguezem. Jeśli poniedziałkowy etap został obwieszczony najlepszym z dotychczasowych to dzisiejszy można nazwać najlepszym z tych co był i z tych co jeszcze się odbędą na tegorocznej Vuelcie.
Cały wyścig dla kibica... marzenie.

* kolarstwo śledzę od tegorocznego TdF, a dokładniej od etapu kiedy Evans przejechał się po gwoździach i peleton ładnie na niego zaczekał, także mogą się zdarzyć jakieś błędy/niedopatrzenia
 
marasspec 21,9K

marasspec

Użytkownik
witam .Ogromna prośba ,zagrałem że NIEMIEC lepszy od ANACONA w Unibecie za 500 zł i mam rozliczony zakład jako przegrany .Czy rzeczywiście Anacona był lepszy w dzisiejszym etapie?
z góry dziękuję za pomoc
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom