>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Zostać sędzią piłkarskim

T 9

tosterkm

Użytkownik
Witam
Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem zapisania się (i ukończenia;) ) na kurs sędziowski.
Piłka to moja pasja, zawsze w nią grałem, gram i grał będę. Nigdy jeszcze mi się nie zdarzyło sędziować nawet meczu na podwórku, ale chciałbym spróbować. Nie ukrywam też, że sędziowanie to też jakieś pieniądze ;)
Czy ktoś z was sędziuje choćby b-klasę?
Co sądzicie o byciu sędzią?
Chciałbym poznać waszą opinię.
Pozdrawiam
 
nowak 0

nowak

Użytkownik
Witam !

Ja sędziuje w lidze powiatowej. Narazie jestem bocznym bo wiadomo odrazu głownym byc nie moge. Mnie namówił kumpel który juz kilka lat sedziuje. Musze powiedziec ze jest to fajna sprawa. Na początku co prawda trzba wydac te 200zł na strój ale pozniej same zyski.... ???? A co do kursow to na początku trzeba zaliczyc jeden ( jakies 10 stron nauki - przynajmniej ja tyle miałem) a pozniej egzaminy są co pół roku. Ogólnie polecam to. Fajna sprawa no i te powroty do domu ( ze tak powiem pod wpływem) :p Kasy moze za duzej sie nie wyciągnie. Jeszcze wszystko zalezy od meczu - czasami za mecz sie wezmie 50zł a czasami 30zł (dlatego ja w wekeend najczęsciej biore sobie do sędziowania ok 4 mecze) zawsze kasy wiecej ????
 
dark1976 22,3K

dark1976

Użytkownik
witam,
ja byłem sędzią przez około 6 lat , zaczynałem od tych najniższych lig łącznie z trampkarzami itd, sędziowałem V lige (okręgówkę ) na środku i linie na IV i III lidze, przy tych wyższych ligach są obowiązki , co miesiąc kadry - szkolenia (obowiązkowe bieganie , testy itd,) dodatkowo za mecz od V ligi dostaje się noty od obserwatorów, tak tez jest w przypadku awansu na wyzszą ligę np z B klasy do A masz obserwatora który Ci pisze co powinieneś zrobić a co nie, niestety ze względu na pracę zawodową i studia zaoczne musiałem zrezygnować , choc to świetna przygoda i polecam , poznaje się też wiele ludzi , działaczy , mozna poznac piłke od środka i te ciemne strony i te normalne też , a dla fanatyków piłki to wszystko co najlepsze świetne mecze na żywo których nikt nigdy nie pokaże np, jak grają młodziki , gdzie jest prawdziwy sport a nie gwiazdorstwo , warto.....
 
nikifor 402

nikifor

Forum VIP
Są jakieś ograniczenia wiekowe?
Jakieś specjalne wymagania?
Gdzie można coś więcej przeczytac/dowiedziec się na temat zdawania kursów?
 
dark1976 22,3K

dark1976

Użytkownik
Są jakieś ograniczenia wiekowe?
Jakieś specjalne wymagania?
Gdzie można coś więcej przeczytac/dowiedziec się na temat zdawania kursów?
ograniczenia wiekowe, jak ja zaczynałem miałem prawie po 18 i chyba trzeba mieć ukończone chyba że są zmiany bo to było z 12 lat temu ;) pamiętam też że po 32 roku jest ciężko dostać się wyżej , chyba że byłeś zawodnikiem jakieś klasy rozgrywek to masz duże szanse, gdzie info , musisz się dowiedzieć gdzie w Twoim miejscu zamieszkania jest podokręg \ okręg piłki nożnej , Kolegium Sędziowskie jest zawsze w takim podokręgu i na zebraniu jeśli nie mają stałego urzędowania mozna się dowiedzieć szczegółów , wiem że jest różnie w niektórych rejonach jest nadmiar sędziów , gdzieniegdzie brak
 
nikifor 402

nikifor

Forum VIP
ograniczenia wiekowe, jak ja zaczynałem miałem prawie po 18 i chyba trzeba mieć ukończone chyba że są zmiany bo to było z 12 lat temu ;) pamiętam też że po 32 roku jest ciężko dostać się wyżej , chyba że byłeś zawodnikiem jakieś klasy rozgrywek to masz duże szanse, gdzie info , musisz się dowiedzieć gdzie w Twoim miejscu zamieszkania jest podokręg \ okręg piłki nożnej , Kolegium Sędziowskie jest zawsze w takim podokręgu i na zebraniu jeśli nie mają stałego urzędowania mozna się dowiedzieć szczegółów , wiem że jest różnie w niektórych rejonach jest nadmiar sędziów , gdzieniegdzie brak
Ok dzięki.
Jak ktoś będzie jeszcze coś wiedział to proszę o info ;)
 
nowak 0

nowak

Użytkownik
ograniczenia wiekowe, jak ja zaczynałem miałem prawie po 18 i chyba trzeba mieć ukończone chyba że są zmiany bo to było z 12 lat temu ;) pamiętam też że po 32 roku jest ciężko dostać się wyżej , chyba że byłeś zawodnikiem jakieś klasy rozgrywek to masz duże szanse, gdzie info , musisz się dowiedzieć gdzie w Twoim miejscu zamieszkania jest podokręg \ okręg piłki nożnej , Kolegium Sędziowskie jest zawsze w takim podokręgu i na zebraniu jeśli nie mają stałego urzędowania mozna się dowiedzieć szczegółów , wiem że jest różnie w niektórych rejonach jest nadmiar sędziów , gdzieniegdzie brak
Nie trzeba miec ukończone 18 lat.... ja zaczynałem to miałem jeszcze 16... ????
 
fcbialas 91

fcbialas

Forum VIP
tez o tym wsumie myslałem.Tylko czasem moze byc gorznie , znam to na własnego doswiadczenia.Jak sedzia po meczu czasem miał ciezko ;P a pozatym sa czasem dojazdy gdzies i to na włąsny koszt chyba..
 
hugo_bosss 0

hugo_bosss

Użytkownik
siemka nowak Ty jestes z Ostrowca?? Jak tak to w naszym okręgu jeśli się nie mylę to jeszcze nie utworzyli b-klasy, chyba że się mylę ????
 
T 9

tosterkm

Użytkownik
tez o tym wsumie myslałem.Tylko czasem moze byc gorznie , znam to na własnego doswiadczenia.Jak sedzia po meczu czasem miał ciezko ;P a pozatym sa czasem dojazdy gdzies i to na włąsny koszt chyba..
tez to znam ;)
wiem ze sedzia musi sie nasluchac czasem jakim to jest ***, *** i ***. sam jestem dosc impulsywny i mam pare kartek za zniewazenie sedziego, moze sie zdarzyc ze w morde bedzie trzeba dostac, oby nie, ale mnie na razie to nie odstrasza...
co do wyjazdow to slyszalem ze jest dieta za mecz plus koszt dojazdu, nie wiem tylko ile daja tego zwrotu za dojazd, moze malo
jak zostaniesz sedzią to daj znac
$$
jasne;)
wspolnymi silami ogramy buki :p a potem nas zamkna i w gazetach nasze nazwiska zostana ograniczone do pierwszej literki ????
siemka nowak Ty jestes z Ostrowca?? Jak tak to w naszym okręgu jeśli się nie mylę to jeszcze nie utworzyli b-klasy, chyba że się mylę
Dokładnie hugo! Jest tylko A-klasa!
hehe... no nowak wytlumacz sie ????
 
nowak 0

nowak

Użytkownik
siemka nowak Ty jestes z Ostrowca?? Jak tak to w naszym okręgu jeśli się nie mylę to jeszcze nie utworzyli b-klasy, chyba że się mylę ????
Heh no to walnołem... Az sam sie śmieje z tego ???? No to co ja sędziuje :?: ???? Napewno młodziki. (ale młodziki to na bankj sędziuje) To jak powiedzmy jade na mecz do Bori to co tam jest za liga nie B klasa :?: ????

A co do doojazdów na meczy to zawsze jeden sedzia ma samochód i sie z nimi jedzie.

Hugo znasz Misze :?: ????
 
hugo_bosss 0

hugo_bosss

Użytkownik
To jak powiedzmy jade na mecz do Bori to co tam jest za liga nie B klasa :?: ????

Hugo znasz Misze :?: ????
To jest liga powiatowa:p Bo sam w niej gram ;] ale w przyszłym roku mają utworzyć b-klasę i b-klasa będzie nasza ????
Znam kilku sędziów np. Tomka Kuchar..... kojarzysz??
 
nowak 0

nowak

Użytkownik
To jest liga powiatowa:p Bo sam w niej gram ;] ale w przyszłym roku mają utworzyć b-klasę i b-klasa będzie nasza ????

Znam kilku sędziów np. Tomka Kuchar..... kojarzysz??

Hah no to sędziuje w lidze powiatowej. (przepraszam ze wprowadziłem w bląd) A Tomka nie znam.... moze jak bym zobaczył to bym wiedział który to, bo z nazwiska to nie kojarze.
 
filip_r2 583

filip_r2

Użytkownik
Całe FB pójdzie na sedziów a pózniej jak juz dojdzie sie to 1 ligi to bedziemy ustawiac całe golejki od 1 do 3 ligi hehehe ;) i jak sie połapą to nam wrzucą zoraganizowaną grupe przestępczą Tez kiedys myślałem nad tym ale chyba bym sie na sedziego nie nadawałb o jak bym juz sedziował kiedys 3 lige to bym wypaczał wyniki meczy na remisy hehe ;) zeby wypłata była wieksza ale ogólnie nie głupie ale pieniądze tak małe za az prosi sie aby próbowac tez cos dodatkowo chodz niewiem ile dokładnie dostaje 3 ligowy sędzia
 
T 9

tosterkm

Użytkownik
Całe FB pójdzie na sedziów a pózniej jak juz dojdzie sie to 1 ligi to bedziemy ustawiac całe golejki od 1 do 3 ligi hehehe ;) (...)
hehe... jakos wszyscy podobne plany tu snuja, Ted tez cos wspominal :p
(...)niewiem ile dokładnie dostaje 3 ligowy sędzia
z tego co wiem sa to stawki rzedu kilkaset zl
jakby sie udalo posedziowac tylko 4 mecze w miesiacu (plus mecze w innych ligach i moze na linii w wyzszej lidze ;) to bylaby wyplata, taka srednia krajowa powiedzmy...
ale na razie to chcialbym to zrobic dla pasji i pilki, nie spodziwam sie kokosow w trampkarzach i B-klasie
 
Do góry Bottom