>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Siatkówka Mężczyzn - Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012

dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP


Po wspaniałej dla naszej drużyny Lidze Światowej zaczynamy przygotowania do najważniejszej imprezy siatkarskiej czyli Igrzysk Olimpijskich. W Londynie nie będzie łatwo, chociaż Polska na pewno należy do faworytów. Według mnie moce będą drużyny Włoch i Rosji bo jak wiemy poświęcili w tym roku LŚ na to by lepiej przygotować się do IO. Troszkę nie rozumiem faworyzowania Brazylijczyków, jeden ich argument to, to że &quot;to Brazylia&quot;. W LŚ grali fatalnie i przegrali oba mecze. Zwyżkuje forma USA, przed 4 laty Jankesi pokonali w finale Brazylię. Cykl ich przegotowań jest tak skonstruowany by szczyt formy przyszedł właśnie na najważniejsze mecze IO. Są jeszcze nie doceniani Serbowie i młodzi Argentyńczycy, nieobliczalną siatkówkę grają Niemcy. Turniej będzie bardzo ciekawy, oby skończył się pomyślnie dla Polaków czyli ze zdobyczą medalową.

GRUPA A
- Polska
- Argentyna
- Bułgaria
- Włochy
- Wielka Brytania
- Australia
Terminarz grupy A
29.07
Wielka Brytania - Bułgaria
Australia - Argentyna
Włochy - Polska
31.07
Polska - Bułgaria
Włochy - Argentyna
Wielka Brytania - Australia
2.08
Australia - Bułgaria
Polska - Argentyna
Wielka Brytania - Włochy
4.08
Wielka Brytania - Polska
Australia - Włochy
Argentyna - Bułgaria
6.08
Australia - Polska
Włochy - Bułgaria
Wielka Brytania - Argentyna
W tej grupie wydaje się że awans wywalczą Polska, Włochy, Argentyna i Bułgaria. Na papierze te 4 drużyny zdecydowanie odstają od Australii i Wielkiej Brytanii. Kto wygra grupę? Ja stawiam na Włochów którzy odpuścili LŚ, teraz będą grali na świeżości, Włosi tworzą niesamowity kolektyw, popularne &quot;Makarony&quot; dla mnie są jednym z faworytów do medalu na tegorocznych IO.

GRUPA B
- Rosja
- USA
- Brazylia
- Serbia
- Niemcy
- Tunezja
Terminarz grupy B
29.07
Rosja - Niemcy
Stany Zjednoczone - Serbia
Brazylia - Tunezja
31.07
Serbia - Tunezja
Stany Zjednoczone - Niemcy
Brazylia - Rosja
2.08
Serbia - Niemcy
Rosja - Tunezja
Brazylia - Stany Zjednoczone
4.08
Niemcy - Tunezja
Rosja - Stany Zjednoczone
Brazylia - Serbia
6.08
Rosja - Serbia
Stany Zjednoczone - Tunezja
Brazylia - Niemcy
W grupie B dla mnie faworytem są Rosjanie i myślę że to Sborna wygra tą grupę. Brazylia tak jak pisałem nic nie gra, a jeśli zaprezentują się tak jak na LŚ to o wyjście z grupy nie będzie wcale łatwo. Amerykanie powinni spokojnie wyjść. Niemcy i Serbia bardzo nieodliczalne drużyny i jak im wyjdzie turniej to mogą może nawet w półfinale zagrać.

Mecze rozgrywane będą na Earls Court Exhibition Centre - to zespół dwóch hal na który odbędą się mecze zarówno siatkówki kobiet jak i mężczyzn.


DRABINKA TURNIEJOWA
OFERTA U BUKMACHERÓW (unibet)


Zapraszam do dyskusji oraz podawania typów wraz z analizami
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
cibeles 969

cibeles

Użytkownik
Długoterminowy dubelek z Millenium

Kto wyżej w grupie

Polska - Argentyna 1 za 1,25
Włochy - Bułgaria 1 za 1,30

Po odliczeniu podatku mamy 43% lokaty. Oczywiście jest to sport i wszystko może się zdarzyć, ale.... olimpiada to olimpiada i żartów nie będzie. Argentyna to fajna ciekawa ekipa, ale nam zdecydowanie leży i w bezpośrednim meczu ich połkniemy. Bułgarzy są w mega dole i nie ugrają tu za dużo. Jeden mały minus - Włochy z Bułgarami grają ostatni mecz w grupie i może istnieć prawdopodobieństwo ustawki na rywala z drugiej grupy. Jestem jednak przekonany, że do tego meczu Włosi będą mieli +2 nad Bułgarami i to wystarczy
 
expekt-betclic 293

expekt-betclic

Użytkownik


Oferta na 1 dzień z Expekt.
Najciekawiej zapowiadają się mecze Polski z Włochami oraz USA z Serbią.
Co sądzicie o tych spotkaniach? Na kogo warto grać? Kto może zrobić niespodziankę?
Czekam na Wasze przemyślenia ;)
 
ding 125

ding

Użytkownik
Gdyby spojrzeć na statystykę to po zdobyciu złotego medalu w LŚ medal olimpijski mamy niemal pewny. W pięciu dotychczasowych edycjach LŚ w roku olimpijskim złoty medalista World Leaque czterokrotnie zdobywał medal na Olimpiadzie, w tym aż trzykrotnie był to medal złoty. Ale to tylko statystyka. W Londynie wszystko będzie inne. Postaram się przedstawić swój punkt widzenia na zbliżające się Igrzyska.

Polska
Nie lubię zbytniego optymizmu, zawsze spoglądam realnie na wszystko to, co może się wydarzyć, ale patrząc na grę Polaków nie można napisać nic innego jak tylko to, że jesteśmy głównym faworytem do złotego medalu. Mamy wszystko czego faworyt potrzebuje: świetnych graczy, zawodników w formie, prawdziwego wodza na ławce trenerskiej, dobrą atmosferę w zespole, passę zwycięstw za sobą, wartościowych zmienników. Czego chcieć więcej? Czytałem wiele komentarzy dot. formy naszych siatkarzy. Czy, aby nie za szybko przyszła? Czy nie gramy za dobrze? Za równo? A ja powiem tak: Przecież my możemy grać jeszcze lepiej. Taki strateg jak Anastasi wie co robi. Nie przygotowałby szczytu formy na LŚ. To ciągle etap przygotowań. Szczyt przyjdzie w Londynie. Jestem tego pewien.
Jeżeli Kurek nie straci nagle 20 cm na zasięgu, Ignaczak dalej będzie bronić niemożliwe piłki, Nowakowski dalej będzie łapał piłki ponad dłońmi rywali, Żygadło czy Zagumny będą posyłali szybkie piłki do skutecznego Bartmana, a z Winiarskiego nagle nie wyparuje technika ataku i przyjęcia to będzie dobrze.
Mój typ: Złoto.

Włochy
Jedna z dwóch największych zagadek przed IO. Odpuścili LŚ by dobrze przygotować się na Londyn. Niesamowita siła zagrywki to ich główny atut. W bloku też są nieźli, ale to wiąże się bardzo z zagrywką. Gorzej z obroną i przyjęciem. Zespół relatywnie zgrany z którym ostatnio grało nam się ciężko, ale to był zeszły rok i początek naszej wielkiej drużyny. Mimo tego dobrze, że mamy ich w grupie. Oznacza to, że do ewentualnego ponownego spotkania dojdzie dopiero w walce o medal (zakładam, że Polska i Włochy zajmą dwa pierwsze miejsca w grupie). Ciekawy jestem czy można przygotować się do IO nie rozgrywając w sezonie meczu o stawkę pierwszą szóstką.
Mój typ: Medal.

Argentyna
Drużyna, którą bardzo lubię. Młoda, zdolna z indywidualnościami. Ich gorące głowy trochę przeszkadzają w grze, ale styl i zachowanie na boisku sprawiają, że ogląda się ich przyjemnie. Co mogą osiągnąć? Wszystko powyżej 1/4 finału byłoby dużą niespodzianką. To jeszcze niedoświadczona ekipa. Brakuje im ogrania na dużych imprezach.
Typ: 3 miejsce w grupie i porażka w ćwierćfinale.

Bułgaria
Zespół targany konfliktami rozpadł się jak domek z kart. W Final Six to Niemcy podarowali im awans do półfinału. Z grupy na IO zapewne wyjdą, ale tylko dlatego, że jest słaba. O tej drużynie dużo zostało napisane przy okazji ostatniego turnieju finałowego, więc trudno napisać cokolwiek nowego.
Typ: 4 miejsce w grupie i porażka w ćwierćfinale.

Australia, Wielka Brytania
Outsiderzy grupy. Drużyny te najpewniej stoczą ze sobą pojedynek o 5 miejsce w grupie, choć po cichu, ale bardzo, liczę, że Australijczycy powalczą z Bułgarią o awans.
O Brytyjczykach trudno mi cokolwiek napisać. Widziałem ich kilka lat temu na turnieju towarzyskim w Polsce, jeszcze za kadencji Lozano. Tyle...

Brazylia
Mamy problem panie Rezende. Dla mnie rok 2008 to był początek upadku Brazylii w tym składzie. Wydaję się, że to co rozpoczęło się w Pekinie może dopełnić się w Londynie. Trudno wskazać zawodnika, który byłby w formie. Visotto nie doszedł do siebie po kontuzji, Murillo czy Dante stracili na swej skuteczności, a powrót Ricardo nic nie wniósł. Samo powołanie go do kadry pasuje w sam raz do powiedzenia &quot;tonący brzytwy się chwyta&quot;. Ten sezon to pasmo porażek. Wraz z nimi przyszły oskarżenia o brak szacunku, noszenie głowy w chmurach ect. kierowane pod adresem naszego zespłu po każdych przegranych meczach. Coś pękło w tej drużynie i myślę, że nie uda się tego skleić w tak krótkim czasie.
Mój typ: Mimo powyższego, 1 miejsce w grupie i medal.

Rosja
Druga wielka zagadka. Odpuścili początek LŚ licząc, że rezerwami zakwalifikują się do Sofii, a tam zanotują próbę generalną przed IO. I się przeliczyli. Ściągnięcie podstawowych graczy na dwa ostatnie turnieje nic nie dało i Rosjanie mają problem. Ostatnio sparingów odmówiła im Bułgaria, a jeszcze wcześniej odrzucono ich chęć wzięcia udziału w MHW. Drużyna w podobniej sytuacji jak Włoska, ale w jakże innej. U Włochów wszystko to było zaplanowane, robione na większym spokoju, a u Rosjan jakoś tak na dziko mam wrażenie.
Typ: 2 miejsce w grupie i porażka w meczu o brąz.

USA
Obrońcy tytułu od początku LŚ pokazują, że forma rośnie. Naród gdzie lizy się tylko złoty medal olimpijski. Sukces z Pekinu powtórzyć będzie niezwykle ciężko. Drużyna bez mózgu jakim był Lloy Ball. Nie wydaje mi się, aby w Londynie osiągneli coś znaczącego. Grają niezłą siatkówkę, ale na medal olimpijski to za mało.
Typ: 4 miejsce w grupie i porażka w ćwierćfinale.

Serbia
Drużyna młoda. Skład, który zagra na Igrzyskach wystąpił w tegorocznej Lidze Światowej, a to zaprocentuje, ale podobnie jak i u Amerykanów nie ma w tej drużynie gracza, który w trudnych momentach mogłby pociągnąć grę, wziąć na siebie ciężar gry. Tutaj również nie spodziewam się fajerwerków ze strony Serbów. Awans z grupy byłby już niezłym wynikiem.
Mój typ: 5 miejsce w grupie.

Niemcy
W fazie grupowej LŚ grali świetnie. Zawiedli mnie bardzo w rundzie finałowej. Trudno powiedzieć czy byli podmęczeni ciężkimi treningami przed Sofią czy może wynikało to najzwyczajniej ze słabszego dnia. Jeżeli w Londynie Niemcy wrócą do tego co grali w fazie preeliminacyjnej to mogą być groźni. Trudno będzie im pokonać Brazylię czy Rosję, ale na trzecie miejsce w grupie na pewno ich stać.
Mój typ: 3 miejsce w grupie i porażka w ćwierćfinale.

Tunezja
Najsłabsza drużyna w grupie. Podobnie jak o Brytyjczykach trudno cokolwiek napisać. Urwane pojedyńcze sety będą sukcesem tej drużyny.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
T 1,9K

telich

Użytkownik
Nie zgodze sie, ze Niemcy zajma 3 miejsce w grupie, nie wyobrazam sobie sytuacji, gdzie druzyna bez zadnego doswiadczenia na duzych imprezach bedzie wyzej od Serbii i USA, ogladalem Niemcow w kwalach do IO i potem w Final Six i ta druzyna w ogole mnie nie przekonuje, Grozer sam im tego miejsca nie wygra, tym bardziej, ze jego forma faluje
Co do Brazylii, to dla mnie kulminacja ich spadku formy miala miejsce dopiero w ubieglorocznym finale LŚ z Rosja, nie wiem po co Rezende &#39;odkurzal&#39; Ricardo, jak ten gosciu to nie wiem czy gra 20% z tego, co pokazywal przed wyrzuceniem go z kadry
Jeszcze co do Australii to na 100% bedzie wyzej niz UK, tyle z mojej strony ????
 
Z 582K
Moj typ na pierwsza trojke to
1.Rosja
2.Brazylia
3.Polska
Wiem ze wszyscy po wspanialym finale ligi swiatowej widza nas juz na piewszym miejscu jednak o koncowy sukces bedzie niezmiernie ciezko.Rosja ewidentnie odpuscila lige swiatowa i teraz bedzie niezmiernie grozna,zas Brazylia juz tak slabo jak ostatnio niebedzie grala .Nasi chlopcy beda musieli sie sprezyc w meczu cwioercfinalowym zeby niepozostac bez medalu.Mysle ze jednak Kurek i Bartman zagraja na miare swoich mozliwosci i medal zdobedziemy.
 
ding 125

ding

Użytkownik
Niemcy w Final Six grali beznadziejnie. Nawet wygrany mecz z USA w ogólie mnie nie przekonał. Tak jak napisałem nie wiem z czego wynikała słabsza forma. Jestem jednak zdania, że jeżeli powrócą do dyspozycji z meczów w fazie eliminacyjnej to będą groźni, a pokonanie Amerykanów czy Serbów nie będzie niczym zaskakującym...
 
T 1,9K

telich

Użytkownik
Niemcy w Final Six grali beznadziejnie. Nawet wygrany mecz z USA w ogólie mnie nie przekonał. Tak jak napisałem nie wiem z czego wynikała słabsza forma. Jestem jednak zdania, że jeżeli powrócą do dyspozycji z meczów w fazie eliminacyjnej to będą groźni, a pokonanie Amerykanów czy Serbów nie będzie niczym zaskakującym...
dobra, ale kogo oni mieli w grupie? Portugalia bez komentarza, Bulgaria majaca klopoty wewnatrz zespolu i od jakiegos momentu grajaca 2 skladem i Argentyna, ktora tez chyba tylko przez pierwsze trzy mecze grala podstawowym skladem, wiec nie mozna mowic o formie tej ekipy na tle tych zespolow ????
 
pablo92 531

pablo92

Użytkownik
Co do 3 miejsca w grupie też trudno jest mi się zgodzić.
Niemcy w grupie z Brazylią ,Rosją i USA nie mają szans na pokonanie kogoś z tej trójki.
Ciężko może być im również z Serbią ale jeśli Grozer będzie w dobrej formie 4 miejsce jest realne.
Co do grupy Polaków to dwa pierwsze miejsca przypadną Polakom i Włochom które moim zdaniem mogą zrobić na tych IO wielką niespodziankę.
3 miejsce zapewne przypadnie Argentyńczykom no chyba że rozbici Bułgarzy dadzą z siebie 200 %.
 
ding 125

ding

Użytkownik
dobra, ale kogo oni mieli w grupie? Portugalia bez komentarza, Bulgaria majaca klopoty wewnatrz zespolu i od jakiegos momentu grajaca 2 skladem i Argentyna, ktora tez chyba tylko przez pierwsze trzy mecze grala podstawowym skladem, wiec nie mozna mowic o formie tej ekipy na tle tych zespolow ????
Owszem. Rywale nie byli zbyt wymagający, ale nie zmienia to faktu, że Niemcy pokazali dobrą siatkówkę. Grali równo i pewne. Rosjanom i Brazylijczykom nie dadzą rady. Ale naprawdę sądzisz, że nie mogą powalczyć z USA czy tym bardziej z Serbią? Ja uważam, że mogą. Gdyby iść Twoim tropem to tak:
Amerykanie. Kogo mieli w grupie? Drugą szóstkę Włochów, przeciętnych Francuzów i bodaj Koreańczyków. Nic trudnego, a jednak ich awans nie był wywalczony zbyt pewnie.
Serbowie. Słaba Japonia, grająca w kratkę Kuba i nieprzygotowana Rosja.
Liczę, że Niemcy przypakują na treningu i w Londynie pokażą niezłą grę. I naprawdę trzecie miejsce w grupie to nie będzie zaskoczenie. Stać ich na to.
 
T 1,9K

telich

Użytkownik
Owszem. Rywale nie byli zbyt wymagający, ale nie zmienia to faktu, że Niemcy pokazali dobrą siatkówkę. Grali równo i pewne. Rosjanom i Brazylijczykom nie dadzą rady. Ale naprawdę sądzisz, że nie mogą powalczyć z USA czy tym bardziej z Serbią? Ja uważam, że mogą. Gdyby iść Twoim tropem to tak:
Amerykanie. Kogo mieli w grupie? Drugą szóstkę Włochów, przeciętnych Francuzów i bodaj Koreańczyków. Nic trudnego, a jednak ich awans nie był wywalczony zbyt pewnie.
Serbowie. Słaba Japonia, grająca w kratkę Kuba i nieprzygotowana Rosja.
Liczę, że Niemcy przypakują na treningu i w Londynie pokażą niezłą grę. I naprawdę trzecie miejsce w grupie to nie będzie zaskoczenie. Stać ich na to.
po pierwsze ja nic nie pisalem o meczach USA w grupie, odnioslem sie do Twojego postu o formie Niemiec i ich meczach w grupie, po drugie nie napisalem, ze nie maja szans, tylko ze obu ekip na pewno nie wyprzedza, jedna z nich moze, ale zeby wyprzedzic obie ekipy i zajac 3 plac to bedzie bardzo ciezko, po trzecie nie wiem czy zauwazyles, ze wszystkie zespoly, ktore wyszly z fazy grupowej do Final Six, oprocz Bulgarii ( gospodarz), wszyscy grali w najsilniejszych skladach i jak sie potem okazalo, skladach olipmpijskich, wiec nie ma co brac pod uwage meczow w grupach, bo o grupie Polakow moglbym napisac : Kanada i Finlandia to nie nasza polka a Brazil slaba jak nigdy, po czwarte sam napisales o formie Niemiec w Final Six, w grupie ok slabe zespoly ale jak przyszlo co do czego, przyszly lepsze ekipy i wyszla slaba forma zespolu, po piate doswiadczenie Serbii i USA na tego typu imprezach,nawet jesli nie maja zawodnikow, ktorzy ciagneli te zespoly to np. na ME po raz pierwszy nie bylo Grbica i zdobyli zloto, USA bez Balla niby i final Final Six, dla mnie Niemcy beda musieli sie napocic zeby w ogole wyjsc do QF, ale kazdy ma swoje zdanie i gra jak uwaza ????
 
T 11,4K

tadzin

Użytkownik
po czwarte sam napisales o formie Niemiec w Final Six, w grupie ok slabe zespoly ale jak przyszlo co do czego, przyszly lepsze ekipy i wyszla slaba forma zespolu, po piate doswiadczenie Serbii i USA na tego typu imprezach,nawet jesli nie maja zawodnikow, ktorzy ciagneli te zespoly to np. na ME po raz pierwszy nie bylo Grbica i zdobyli zloto, USA bez Balla niby i final Final Six, dla mnie Niemcy beda musieli sie napocic zeby w ogole wyjsc do QF, ale kazdy ma swoje zdanie i gra jak uwaza ????
Juz tak tych biednych Niemcow nie spisujcie na straty, Argentynczycy dwa razy grali 1. skladem przeciwko Niemcom w fazie grupowej i dwa razy dostali ogromne lanie. Mecz przeciwko Bulagorm wyraznie Niemcom nie wyszedl jednakze grali przeciwko gospodarzowi, a jak ciezko gralo sie wlasnie przeciwko Bulgarom u siebie pokazal chocby mecz o 3. miejsce gdzie Kubanczycy o maly wlos rowniez by przegrali (w przypadkui neutralnego terenu sadze ze taki mecz zakonczylby sie zdemolowaniem Bulgarow). Przeciwko USA, Niemcy zagrali jjuz solidnie i wygrana zasluzona, tak wiec skoro &quot;katastrofalnie&quot; grajacy Niemcy pokonali USa to ciekaw jestem jakie okreslenie mozna nadac komus kto zostal pokonany przez zespol grajacy &quot;katastrofalnie&quot;.
Co do zlota dla Serbow to nazwalbym to zrządzeniem losu i serią losowych wydarzen ktore po sobie wystepowaly. Forme Serbow &quot;zrewidował&quot; Puchar Swiata gdzie na poczatku zostali wbici w parkiet.
 
wojcirej 2K

wojcirej

Użytkownik
Ja to się naprawdę dziwię, że każdy jest tak zapatrzony w Argentynę, bo młodzi, bo fajnie grają, a Niemców, rozsianych do dobrych ligach europejskich, to się lekceważy. A trzeba jasno napisać, że Niemcy na Igrzyska mogliby jechać równie dobrze po Interkontynentalnym turnieju w Sofii, gdzie z 0-2 doprowadzili do TB w starciu z tymi &quot;arcygroźnymi i niedobrymi&quot; Włochami. A już ocenianie ich przez pryzmat meczu z Bułgarią w Final Six to szczyt wszystkiego, gdyż ten, kto mecz widział, być może się ze mną zgodzi, że ten mecz przegrał im trener, a nie sami zawodnicy posłani w bój.
Nie będzie to żaden patriotyzm, jeśli napiszę, że Polska to najbardziej kompletna ekipa na tych Igrzyskach. Wyrównana dwunastka, system gry powoli dopracowany do perfekcji, odpowiednia mentalność - to wszystko może nam dać upragnione złoto. Kto nam może zagrozić? Moim skromnym zdaniem układ sił wyznacza... Puchar Świata 2011, z lekka korektą na korzyść naszych, oczywiście.
Brazylia ma swoje problemy, przede wszystkim na skrzydłach. Visotto jest cieniem samego siebie, choć w Final Six zagrał co najmniej dobry mecz przeciw nam, a Wallace o technice użytkowej póki co nie ma zielonego pojęcia - jak nie dostanie piłki na gwoździa, to chłopak nie pamięta, od czego jest. Lewe skrzydło w ofensywie gra różnie. Murillo MVP MŚ 2010 to już trzeba zapomnieć, Dante... aż żal patrzeć na niego. Giba pokazał pewne przebłyski. Jedyną niewiadomą jest Thiago Alves - wiecznie rezerwowy, teraz być może nadszedł jego czas. Środek ciągle groźny, w ataku, bloku i zagrywce. Duet Lukas-Sidao zapewnia to wszystko, a na ławie Rodrigao to chyba gość z wyciętym układem nerwowym - nigdy nie traci głowy i wie, co ma zrobić. Na rozegraniu Bruno, bo niestety człowiek noszący na koszulce &quot;Ricardo&quot; to na dzień dzisiejszy dziadek z nadwagą, który wraca do pięciu latach do piaskownicy i nie może się dogadać z ziomkami.
Rosja ma wyraźne problemy. Misterny plan Alekny poszedł w diabły - awans do Final Six rezerwami i generalny sprawdzian w finale na najwyższym poziomie, tuż przed Igrzyskami, nie wypalił. Ba, śmiem nawet twierdzić, że wszystko schrzanił. Wybił z rytmu podstawowych grajków, którzy w późniejszej fazie szukali formy, a momentami nawet pojawiło się kombinowanie z innymi zawodnikami na przyjęciu. Kilku zawodników wraca po urazach - Chtiej i Wołkow. Butko też miał jakieś problemy ze zdrowiem, ale chyba wszystko gra, skoro jest zgłoszony. Na dodatek nie będzie żadnych towarzyskich gier, więc pojadą nieco w ciemno, co na pewno nie będzie sprzyjało już i tak nieco chwiejnej psychice. Jak to Ruskie.
Włosi, jak i Amerykanie, to przede wszystkim ofensywa i siła na siatce, połączona z żelazną taktyką. Obie ekipy bez porządnych sypaczy, z super maszynkami do zdobywania punktów na lewym skrzydle - odpowiednio Savani i Anderson. Dwa odejścia na prawym skrzydle w postaciach Łasko i Stanley&#39;a i dziurą na drugiej pozycji przyjmującego. Bo Rooney to gracz nieobliczalny, podobnie jak Zajcew, który jednak dysponuje lepszą zagrywką i większym potencjałem w ataku. Oczywiście obie ekipy się ratują weteranami - Papim i Priddy&#39;m.
Bułgaria targana problemami, jedzie więc bez presji. Trochę potencjału w tej ekipie jest. Odżyje Aleksjew, który już nie będzie obrywał za wpadki Kazijskiego na boisku. Po przekątnej dwa porządne żądła, jednak na dystansie brakuje albo grania (Sokołow) albo stabilności (Nikołow). I tyle z pozytywów.
Argentyna jak pisałem na początku, większość uważa, że to młoda i &quot;fajnie grająca&quot; drużyna. Pełna zgoda. Ale strzel im ze 3-4 mocniejsze bomby z zagrywki, potem dla utrudnienia podaj flota i już zaczyna się problem. Tam nie ma kto grać z wysokiej piłki. Z porządnymi, Europejskimi markami, już zaczynają się problemy.
Serbia bez dwóch swoich żądeł i bez nadziei na ich godne zastępstwo. Ciągle jednak z dobrą szkołą Bałkańską, którą teraz trzeba powoli wcielać. Jawi się nowy lider - Nikola Kovacević. Cała ekipa poniżej pewnego poziomu nie zejdzie.
Niemców nikt nie docenia, z tego co widzę. Może dlatego, że mało kto ich zna. A oni są jakieś 4-5 lat później od nas. Swoją pozycję odbudowują od jakichś 3 lat - odkąd wygrali Ligę Europejską. Zawodnicy w dobrych włoskich i rosyjskich klubach. Obok Serbów pachną mi jako czarny koń tychże rozgrywek.
O reszcie nie będę pisał. Nie to, żebym ich nie doceniał, lecz taka jest siatkarska mapa - Europa z domieszką Ameryk i dłuuugo, długo nic...
Podium według mnie:
1. Polska
2. USA
3. Włochy
 
T 11,4K

tadzin

Użytkownik
Dwa odejścia na prawym skrzydle w postaciach Łasko i Stanley&#39;a i dziurą na drugiej pozycji przyjmującego. Bo Rooney to gracz nieobliczalny, podobnie jak Zajcew, który jednak dysponuje lepszą zagrywką i większym potencjałem w ataku. Oczywiście obie ekipy się ratują weteranami - Papim i Priddy&#39;m.
o ile w przypadku USA to prawda bo maja jedna wielka dziure, tak u Makaronów dziura? a w życiu nigdy i przenigdy, ja bym rzekł że nawet obfitość na tej pozycji ogromna, Savani ,Zajcew podstawowa para ale mamy przeciez Parodiego i nastepnie dopiero Pappiego.
Co do podium no to USA na podium no to oni by musieli chyba jakis mecz zycia zagrac, Andersona ostatnio dobrze grajacego widzialem na Pucharze Świata, a bez jego gry to ja nie widze zeby USA wyszlo chocby z cwiercfinalow.
Liga Swiatowa o tym ze byli w finale bym sie tym nie sugerowal bo wiemy jaka byla tegoroczna LS i tak naprawde jak zagrali z kim dobrym (czytaj Polska w finale) to natychmiast zostali sprowadzeni do parteru.
 
wojcirej 2K

wojcirej

Użytkownik
o ile w przypadku USA to prawda bo maja jedna wielka dziure, tak u Makaronów dziura? a w życiu nigdy i przenigdy, ja bym rzekł że nawet obfitość na tej pozycji ogromna, Savani ,Zajcew podstawowa para ale mamy przeciez Parodiego i nastepnie dopiero Pappiego.
W przyjęciu to może i obfitość, ale w ataku to marność nad marnościami i wszystko marność. Papi jak wchodził na zmiany, to nie przypominam sobie, czy w ogóle dochodził do pierwszej linii, a Parodi od transferu do Maceraty to nie wiem, czy pokazał choćby 75% tego, co w Cuneo. Priddy przynajmniej jak wejdzie, to co mu Suxho podeśle, to skończy.
Liga Swiatowa o tym ze byli w finale bym sie tym nie sugerowal bo wiemy jaka byla tegoroczna LS i tak naprawde jak zagrali z kim dobrym (czytaj Polska w finale) to natychmiast zostali sprowadzeni do parteru.
Równie dobrze można napisać, że zwycięstwem Polski w LŚ nie ma się co sugerować, bo nikogo innego porządnego w tych rozgrywkach nie było.
 
T 11,4K

tadzin

Użytkownik
W przyjęciu to może i obfitość, ale w ataku to marność nad marnościami i wszystko marność. Papi jak wchodził na zmiany, to nie przypominam sobie, czy w ogóle dochodził do pierwszej linii, a Parodi od transferu do Maceraty to nie wiem, czy pokazał choćby 75% tego, co w Cuneo. Priddy przynajmniej jak wejdzie, to co mu Suxho podeśle, to skończy.
Priddy ? :O
jest bez formy od tak dawna ze przez ten czas zdazyl stracic miejsce w skaldzie Zenitu (tak tak dawne dzieje, ale z czegos sie wzielo ze w szostce przestal wychodzic, a teraz juz w Zenicie nawet nie gra) i musi mocno rywalizowac i szostke w ekipie USA. Knippe mocno kombinuje ostatnio z przyjmujacymi poczatkowo za Priddiego zmiane dawal Rooney i bylo widac poprawe, jednak chyba w finale doszlo do tego ze trzeba bylo zmienic Anderson bo tak slabo gral i wtedy kiszka sie niezla zrobila ????
Równie dobrze można napisać, że zwycięstwem Polski w LŚ nie ma się co sugerować, bo nikogo innego porządnego w tych rozgrywkach nie było.
Mozna tylko ze my 4 razy pokonalismy aktualnie dalej zespol nr 1 na listach FIVB czyli Brazylie i po reszcie &quot;ogona&quot; z list sie przejechalismy jak walec drogowy, a takie USA? Od nas dostali od Niemcow tez dostali, w grupie grali jak grali (slaaboo). Jak przyszło co do czego i Polacy mieli pokazac ze maja &quot;tych slabszych&quot; pokonac to pokonywali ich i to 3-0. ;)
 
pawelek78 1,7K

pawelek78

Użytkownik
Fajnie by było zdobyć złoto jak kiedyś w Montrealu pod woodzą Huberta Wagnera. Będzie naprawdę bardzo ciężko ale złoto jest najbardziej realne od kilku lat. Szkoda że tylko siatkarze z gier zespołowych awansowali do Igrzysk w Londynie. Będzie komu kibicować. Trzymajmy wszyscy kciuki. Ciekawe czy będą strefy kibica tak jak wtedy gdy nasze &quot;Orły&quot; (raczej nieopierzone kurczaki) grały na Euro.

Typ: Polska zajmie miejsce w pierwszej dwójce
Kurs: 1,80

efortuna
 
ding 125

ding

Użytkownik
Inne ciekawe propozycje:

Siatkowka M. -gr.A-kto lepszy
Bułgaria - Argentyna
Typ: Argentyna
Kurs: 1,85
Nie wyobrażam sobie, aby Bułgarzy z taką formą jaką zaprezentowali w Sofii mogli wyprzedzić Argentyńczyków w Londynie. Typ jak najbardziej do grania. Dosyć pewny w mojej opinii.

Siatkowka M. -klas.konc.
Typ: Włochy w przedziale 1-4
Kurs: 1,60
Również interesujący kurs na co najmniej półfinał Włochów. Wiele już zostało napisane o tej drużynie...

Efortuna
 
alexdamiao 392

alexdamiao

Użytkownik
Inne ciekawe propozycje:
Siatkowka M. -gr.A-kto lepszy
Bułgaria - Argentyna
Typ: Argentyna
Kurs: 1,85
Nie wyobrażam sobie, aby Bułgarzy z taką formą jaką zaprezentowali w Sofii mogli wyprzedzić Argentyńczyków w Londynie. Typ jak najbardziej do grania. Dosyć pewny w mojej opinii.
efortuna
Ja to pograłem po kursie 1.95 w totomix. Parę dni później już spadło. Dorzuciłem jeszcze że w grupie B Ruscy wyżej od USA 1.40 Ogólnie zagrałem tego dubla bardzo grubo.
Czekam na ten wielki dzień jakim będzie 4 sierpień 2012 i co Pinnacle wystawi na Argentynę z Bułgarią? Gdyby dali to co jest mniej więcej tutaj u ziemniaków to postawię tak przynajmniej za kilka stów na ARG. Ten kurs to pomyłka ziemniaków i trzeba z tego skorzystać. To co grają obecnie Bułgarzy wszyscy widzieli na LŚ, z takim potencjałem jakim dysponują to raczej nic się nie zmieni - chyba że &quot;najlepszy sypacz&quot; LŚ Georgi Bratoev odpali! :)
Do składu ARG wrócą De Cecco, Conte i Pereyra i będzie pozamiatane.
 
T 11,4K

tadzin

Użytkownik
na stsie jest zakład Bułgaria-Argentyna 1.55-2.15 wiec kursiwo jeszcze lepsze.
Ktos powyzej podał kurs na Polska top2 po 1.8, to to już w ogole jest kompletna pomyłka buka, bo taki bwin to daje 1.8 ale na wygrana grupe przez Polskę.
Jesli ktos &quot;nie boi sie&quot; niskich kursow to proponuje tez lokate na pinnacle &quot;Bułgaira top3 nie&quot; po 1.167. Jak dla mnie 17% lokaty to i tak fajny motyw, aczkol;wiek na razie limit tylko 400 zl ; /
 
Do góry Bottom