>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

ABC początkującego? Podstawy podstaw tradingu?

feekus 1,7K

feekus

Forum VIP
Nie spotkałem się wcześniej z tradingiem. Nie ukrywam, że zaciekawiło mnie to, gram u buka już kilka lat i chciałbym &#39;nauczyć&#39; się czegoś nowego. Jest to dość niestandardowa forma zakładów jak dla mnie jednak wydaje się być interesująca. Problem jest taki, że nie bardzo mogę załapać jak to wszystko prosperuje. Przeglądałem bazę linków, ale nigdzie nie spotkałem czegoś co mogłoby nauczyć mnie podstaw grania w ten sposób. Może jakiś update?
Tak, wiem co oznacza lay, back, tick, in-play, pre-play itp, szukałem co nieco w sieci i takie pojęcia nie stanowią dla mnie problemu. Próbowałem też wesprzeć się pomocą betfair, ale też niezbyt czytelnie (bynajmniej dla mnie) jest wszystko wyjaśnione.
Może znalazłby się jakiś chętny, żeby stworzyć taki bardzo podstawowy poradnik odnośnie tradingu? Ewentualnie linkiem (język angielski nie stanowi problemu) z basics też nie pogardzę, a wręcz przeciwnie - odwzajemnie się (i myślę, że nie tylko ja) plusikiem do repa.
 
A 44

ab178

Użytkownik
Kolego, nie myśl, że dostaniesz na tacy podane jak zarabiać na tradingu. Skoro masz podstawy wiedzy to teraz tylko kupuj tanio, sprzedawaj drożej, Oto cała filozofia. Ale jak to robić musisz dowiedzieć się sam. Obserwuj rynki, szukaj powtarzalnych sytuacji i je wykorzystuj. Poza tym jeśli dobrze poszukasz to znajdziesz wiele techik tradingu a także zasady zarządzania budżetem. Mogę Cię nawet pokierować. Dużo informacji znajdziesz na forum geeks toy w sekcji trading. Musisz jednak włożyć w to swoją energię, nikt bowiem nie da Ci recepty ani za tego &quot;plusika&quot; ani za dużo więcej.
Powodzenia
 
C 22

caciavita

Użytkownik
zainstaluj sobie geeks&#39;a. Ma on opcje trainig mode..możesz grac za wirtualne pieniadze..Geeks jest bardziej &quot;czytelniejszy&quot; niż strona betfair. Nie trac czasu na na poznawanie zasad panujących na stronie tylko od razu korzystaj z geeks&#39;a
 
Y 32

yavor

Użytkownik
korzystam bezposrednio ze strony i jest ok. mam geeksa zainstalowanego, ale to masakra jakas jest. nie wiadomo o co w ogole chodzi.
 
G 30

gareth

Użytkownik
korzystam bezposrednio ze strony i jest ok. mam geeksa zainstalowanego, ale to masakra jakas jest. nie wiadomo o co w ogole chodzi.
Jestem zdecydowanym przeciwnikiem wszelkich programów wspomgających dla początkujących. To tak jak nauka matematyki w klasach 1-3 przy pomocy kalkulatora. Tak nie wolno.
Trading jest w zasadzie prosty i dla mnie ma swoje podstawy w powiedzeniu &quot;back high, lay low&quot;. Kup kurs wysoko i sprzedaj jak spadnie. Zaraz wyjaśnię.


Jako że NIC tak nie daję wiedzy jak przykłady - Oto jeden:
Obecnie leci mecz Polonia Bytom z Cracovią Kraków. Jest połowa a Cracovia prowadzi jedną bramką. Po stronie Back (niebieska) na Cracovie jest kurs 1.63, a po stronie Lay (różowa) kurs 1.64.

Jeśli teraz postawię (BACK) 100 funtów na Cracovię po kursie 1.63 to mój zysk (bez prowizji, pomińmy chwilowo) wynościć będzie 63 funty jeśli Cracovia WYGRA. Widać zależnoć BACK czytaj zdarzenie WYGRA lub nastąpi.
100 x 1,63 = 163
(100 było na początku twojego wkładu a przyrosnąć może o czyjeś 63, czyli 63 ewentualnego zysku);

Jeśli jednak położę (LAY) po kursie 1,64 dajmy stawkę 100 to moje ZOBOWIĄZANIE wynosić będzie 64 funty a zyskać mogę 100 funtów (UWAGA to sprawia kłopoty początkującym, przez stawkę przy lay rozumiemy co chcesz wygrać a nie ile ryzykujesz, czyli odwrotnie jak back)
100 x 1,64 = 164
Wzór wygląda tak samo ALE gdzie indziej MY się znajdujemy. 100 to nasza ewentualna wygrana i czyjeś pieniądze, 164 to cała pula pieniędzy jaka jest w naszym zakładzie czyli te 64 to nasze zobowiązanie. Spójrz na przepływ pieniędzy. Owrotnie. W gruncie rzeczy to banalne ale na początek dla umysłu przyzwyczajonego do jednej strony, ciut za dużo.
Jak już opanulesz LAY możemy zacząć trading do którego jest wiele sposobów i technik (co obecnie jest mało istotne).


JA nie gram tego meczu, ale jako przykład będzie ok. Zakładam, dla celów naukowych ( ???? ), że taki wynik utrzyma się przez pierwsze 10 minut drugiej połowy.
Daje te 100 funtów po kursie 1,63 by wygrać 63.
Zobowiązanie 100
Kurs 1.63
Wygrana 63

Czekam do 57 minuty, kurs obecny 1.54

No to teraz daje LAY
stawka/wygrana 100
kurs 1.54
zobowiązanie 54

Co się stało?
100 funtów zobowiązania zostanie pokryte 100 funtami wygranej z drugiego zakładu a co zostanie?

- z pierwszego zakładu zostanie ci TYLKO wygrana 63 bez zobowiązania (SUPER)
- z drugiego zostanie ci TYLKO zobowiązanie 54 funty bez wygranej.

Czyli 9 funtów już bez ryzyka.
To tylko wstęp i przykład. Później postaram się podać parę popularnych sposobów gry, ale to powyżej do czysta podstawa.
Wacham się czy puścić tego posta. Jak to czytam to sam nie wiem czy to ładnie wyjaśniłem. Postaram się to uprościć, ale wpierw pytaj jak czegoś nie rozumiesz.
 
Otrzymane punkty reputacji: +22
C 22

caciavita

Użytkownik
Jestem zdecydowanym przeciwnikiem wszelkich programów wspomgających dla początkujących. To tak jak nauka matematyki w klasach 1-3 przy pomocy kalkulatora. Tak nie wolno.
po kupnie komputera używaj tylko klawiatury..Myszka,To tak jak nauka matematyki w klasach 1-3 przy pomocy kalkulatora
 
B 26,1K

bosky

Użytkownik
Mam problem, a właściwie prośbę o pomoc. Zadebiutowałem dzisiaj w tradingu, postawiłem 15 euro na Sabine Lisicki po kursie bodaj 1,89. Dzięki temu systemowi cashout bardzo fajnie i łatwo widzę na którym etapie kursów zyskuję, a do kiedy tracę (przy kursie 1,87 na back miałem już 0,08 euro zysku, OK). Ale teraz pytanie, czy ten cashout uwzględnia podatek który będę musiał od kursów zapłacić? Jeśli nie, a domyślam się, że tak jest, to przy jakiej różnicy kursów mniej więcej ten interes zacznie mi się opłacać? ????
Z góry ogromne dzięki za wszelką pomoc ????
 
asashoriu 90

asashoriu

Użytkownik
czy ten cashout uwzględnia podatek który będę musiał od kursów zapłacić?
Nie uwzględnia.

Podatek zostanie odliczony dopiero po rozliczeniu rynku (czyt. zakończeniu meczu). W tym wypadku 5 % od 0,08 euro to bardzo mała kwota,która zapewne i tak nie zostanie odjęta z Twojego konta
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
jajo-sdz 88

jajo-sdz

Użytkownik
Moim zdaniem nie opłaca się korzystać z systemu cashout gdyż jest to tylko niewielkie ułatwienie dla użytkownika a traci się pieniądze na rzecz betfair. Lepiej samemu dać lay&#39;a, niewiele roboty a pięniążki zostają w kieszeni ????
 
artur5236 2

artur5236

Użytkownik
Moim zdaniem nie opłaca się korzystać z systemu cashout gdyż jest to tylko niewielkie ułatwienie dla użytkownika a traci się pieniądze na rzecz betfair. Lepiej samemu dać lay&#39;a, niewiele roboty a pięniążki zostają w kieszeni ????
W jaki sposób traci się pieniądze poprzez cashout? Myslalem, że to jest to samo co postawienie lay.
 
barcelonismo 0

barcelonismo

Użytkownik
Jako że NIC tak nie daję wiedzy jak przykłady - Oto jeden:
Obecnie leci mecz Polonia Bytom z Cracovią Kraków. Jest połowa a Cracovia prowadzi jedną bramką. Po stronie Back (niebieska) na Cracovie jest kurs 1.63, a po stronie Lay (różowa) kurs 1.64.

Jeśli teraz postawię (BACK) 100 funtów na Cracovię po kursie 1.63 to mój zysk (bez prowizji, pomińmy chwilowo) wynościć będzie 63 funty jeśli Cracovia WYGRA. Widać zależnoć BACK czytaj zdarzenie WYGRA lub nastąpi.
100 x 1,63 = 163
(100 było na początku twojego wkładu a przyrosnąć może o czyjeś 63, czyli 63 ewentualnego zysku);

Jeśli jednak położę (LAY) po kursie 1,64 dajmy stawkę 100 to moje ZOBOWIĄZANIE wynosić będzie 64 funty a zyskać mogę 100 funtów (UWAGA to sprawia kłopoty początkującym, przez stawkę przy lay rozumiemy co chcesz wygrać a nie ile ryzykujesz, czyli odwrotnie jak back)
100 x 1,64 = 164
Wzór wygląda tak samo ALE gdzie indziej MY się znajdujemy. 100 to nasza ewentualna wygrana i czyjeś pieniądze, 164 to cała pula pieniędzy jaka jest w naszym zakładzie czyli te 64 to nasze zobowiązanie. Spójrz na przepływ pieniędzy. Owrotnie. W gruncie rzeczy to banalne ale na początek dla umysłu przyzwyczajonego do jednej strony, ciut za dużo.
Jak już opanulesz LAY możemy zacząć trading do którego jest wiele sposobów i technik (co obecnie jest mało istotne).


JA nie gram tego meczu, ale jako przykład będzie ok. Zakładam, dla celów naukowych ( ???? ), że taki wynik utrzyma się przez pierwsze 10 minut drugiej połowy.
Daje te 100 funtów po kursie 1,63 by wygrać 63.
Zobowiązanie 100
Kurs 1.63
Wygrana 63

Czekam do 57 minuty, kurs obecny 1.54

No to teraz daje LAY
stawka/wygrana 100
kurs 1.54
zobowiązanie 54

Co się stało?
100 funtów zobowiązania zostanie pokryte 100 funtami wygranej z drugiego zakładu a co zostanie?

- z pierwszego zakładu zostanie ci TYLKO wygrana 63 bez zobowiązania (SUPER)
- z drugiego zostanie ci TYLKO zobowiązanie 54 funty bez wygranej.

Czyli 9 funtów już bez ryzyka.
To tylko wstęp i przykład. Później postaram się podać parę popularnych sposobów gry, ale to powyżej do czysta podstawa.
Wacham się czy puścić tego posta. Jak to czytam to sam nie wiem czy to ładnie wyjaśniłem. Postaram się to uprościć, ale wpierw pytaj jak czegoś nie rozumiesz.
Mam dwa pytania co do tego przykładu:
1. Czy dobrze rozumiem, że jeśli Cracovia nie wygra tego meczu to nasz bilans wyniesie 0?
2. Co jesli nikt nam nie przyjmie tego zakładu w 57 minucie po kursie 1.54?
 
favago 69

favago

Użytkownik
Czy jeżeli ustawie się w kolejce ze wskazanym przeze mnie kursem na dane wydarzenie a w międzyczasie zmieni się wynik wydarzenia to mój kupon zostaje automatycznie anulowany czy może zostać przyjęty?
 
Y 32

yavor

Użytkownik
jezeli przed zmiana wyniku twoje pienadze nie zostaly skupione, to bedziesz sie musial ustawic po odwieszeniu rynku ponownie.
 
feekus 1,7K

feekus

Forum VIP
zacząłem ten temat dawno temu, a dopiero teraz czas pozwolił zainteresować się bardziej. Jednak nadal nie wszystko do końca jest jasne i płynne. Wiadomo, że do wszystkiego trzeba czasu, ale spójrzmy na ss.

Jest to mecz live liga Izraelska, około 7 minuty, zrzut z geeks toya. Jak wiadomo lay na over 1.5 i back na under 1.5 to jest to samo. Nie skupiajmy się na dostępnej ilości Ojro przy layu overa, bo nie o to chodzi.
Jak na pierwszy rzut oka rozpoznać czy bardziej warto kupić back undera czy lay overa? Są jakieś proste wzory bez przeliczania tego (sposób na szybkie przyrównanie kursów)? Wiadomo, że kursy szybko się zmieniają, a nie zawsze jest czas żeby to wszystko przeliczać. Załóżmy, że interesuje mnie zakład, że podtrzyma się tendencja bezbramkowa - działanie cs 0:0 odstawmy na bok, bo to jest oczywiste.
Tak czytałem jak Gareth tłumaczył kilka postów wcześniej to na przykładzie Craxy, aczkolwiek nadal są jakieś wątpliwości.
Jakieś rady?;)
 
D 27

doggi123

Użytkownik
Jako że NIC tak nie daję wiedzy jak przykłady - Oto jeden:

Obecnie leci mecz Polonia Bytom z Cracovią Kraków. Jest połowa a Cracovia prowadzi jedną bramką. Po stronie Back (niebieska) na Cracovie jest kurs 1.63, a po stronie Lay (różowa) kurs 1.64.


Jeśli teraz postawię (BACK) 100 funtów na Cracovię po kursie 1.63 to mój zysk (bez prowizji, pomińmy chwilowo) wynościć będzie 63 funty jeśli Cracovia WYGRA. Widać zależnoć BACK czytaj zdarzenie WYGRA lub nastąpi.

100 x 1,63 = 163

(100 było na początku twojego wkładu a przyrosnąć może o czyjeś 63, czyli 63 ewentualnego zysku);


Jeśli jednak położę (LAY) po kursie 1,64 dajmy stawkę 100 to moje ZOBOWIĄZANIE wynosić będzie 64 funty a zyskać mogę 100 funtów (UWAGA to sprawia kłopoty początkującym, przez stawkę przy lay rozumiemy co chcesz wygrać a nie ile ryzykujesz, czyli odwrotnie jak back)

100 x 1,64 = 164

Wzór wygląda tak samo ALE gdzie indziej MY się znajdujemy. 100 to nasza ewentualna wygrana i czyjeś pieniądze, 164 to cała pula pieniędzy jaka jest w naszym zakładzie czyli te 64 to nasze zobowiązanie. Spójrz na przepływ pieniędzy. Owrotnie. W gruncie rzeczy to banalne ale na początek dla umysłu przyzwyczajonego do jednej strony, ciut za dużo.
Jak już opanulesz LAY możemy zacząć trading do którego jest wiele sposobów i technik (co obecnie jest mało istotne).





JA nie gram tego meczu, ale jako przykład będzie ok. Zakładam, dla celów naukowych :)smile ???? , że taki wynik utrzyma się przez pierwsze 10 minut drugiej połowy.

Daje te 100 funtów po kursie 1,63 by wygrać 63.

Zobowiązanie 100
Kurs 1.63
Wygrana 63


Czekam do 57 minuty, kurs obecny 1.54


No to teraz daje LAY

stawka/wygrana 100
kurs 1.54
zobowiązanie 54


Co się stało?

100 funtów zobowiązania zostanie pokryte 100 funtami wygranej z drugiego zakładu a co zostanie?



- z pierwszego zakładu zostanie ci TYLKO wygrana 63 bez zobowiązania (SUPER)

- z drugiego zostanie ci TYLKO zobowiązanie 54 funty bez wygranej.


Czyli 9 funtów już bez ryzyka.

To tylko wstęp i przykład. Później postaram się podać parę popularnych sposobów gry, ale to powyżej do czysta podstawa.
Wacham się czy puścić tego posta. Jak to czytam to sam nie wiem czy to ładnie wyjaśniłem. Postaram się to uprościć, ale wpierw pytaj jak czegoś nie rozumiesz.
w tym przykladzie stawiamy na back i lay po 100j i zysk bez ryzyka wynosi 9j
znalazlem ostatnio w necie kalkulator do tradingu i wpisujac do niego kurs back, stawke na back i kurs lay (wpisalem tak jak w tym przykladzie) wylicza mi stawke ktora powinienem postawic na lay, a mianowicie 105.84j i oblicza mi zysk 5.84j.:cool:
pomocy
 
S 1

szkot80

Użytkownik
Czyli w głównej mierze chodzi o to żeby kupić backa za więcej niż kosztuje lay tak ?
Czyli we wspomnianym wyżej przykładzie biore Back na Cracovie za 1,63 i gdy lay spadnie powiedzmy do 1,57 i biore go za tyle samo co back to już mam zysk , tak to jest?
Powiedzcie mi jeszcze jak to jest z tym wychodzeniem z rynku . Czy w jakiś sposób sprzedajemy swój zakład komuś innemu ? Na jakiej zasadzie się to odbywa . Tego właśnie nie bardzo rozumiem , widze że wszyscy piszą ze np. wychodzą z rynku żeby zminimalizować stratę . Chciałbym zacząc grać na giełdzie ale głowie się z tym problemem.
 
backrus 48

backrus

Użytkownik
Grając za tyle samo w przypadku wygranej Cracovii jesteś na +, przy innych wynikach na 0 (jeżeli zagrałeś po danych kursach back za 100, to przy layu za 100 masz 6 zysku na Cracovii; grając lay za 103.8 masz zysk 3.80 niezależnie od wyniku). Pobaw się kalkulatorami albo stroną betfair.
 
S 1

szkot80

Użytkownik
Najlepiej w geek&#39;s siedzieć i grać ? Z tego co już grałem &quot;treningowo&quot; to widziałem kiedy geeks pokazuje że gdy weźmiemy back to bedziemy tyle i tyle do przodu . Z normalną grą też tam najlepiej siedzieć ? Normalną tzn na pieniądze już . Wiem że traderzy tak robią ale czy rzeczywiście geeks jest aż tak pomocny ?
 
cock 756

cock

Użytkownik
Przyznam się, że nie korzystam z programów. Wolę mieć pełną kontrolę i zamiast napalać się na jedno kliknięcie lepiej być na początku kolejki. Nie biorę co dają, a daję ile mam na zbyciu. ;)
W moim przypadku nie ma mowy o skalpowaniu.
Korzystałem na BQ z Daqbota, ale jakoś nie przypadł mi do gustu. Na stronie czuję większą kontrolę nad swoimi pieniędzmi. Program ma nam ułatwić zycie i gdy tylko kurs będzie nam pasować to klik... Ma być tak łatwo, więc czekam z mokrą łapą na myszce ( tylko bez skojarzeń ???? ) a kurs ucieka.... Pozorna kontrola. Szybciej może policzy, ale szybciej nie postawi.
 
korazz34 21

korazz34

Użytkownik
Najlepiej w geek&#39;s siedzieć i grać ? Z tego co już grałem &quot;treningowo&quot; to widziałem kiedy geeks pokazuje że gdy weźmiemy back to bedziemy tyle i tyle do przodu . Z normalną grą też tam najlepiej siedzieć ? Normalną tzn na pieniądze już . Wiem że traderzy tak robią ale czy rzeczywiście geeks jest aż tak pomocny ?
To zalezy jak bedziesz handlowal. Jezeli pre-play to tu nie ma az tak wielkiego znaczenia z programem czy bez, natomiast jezeli in play to tylko z geeksem.
 
Do góry Bottom