>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Progresja

w0jtek 199

w0jtek

Użytkownik
teoretyczna szansa na wygranie zawsze wynosi 33%, dlatego polecam granie progresji dla darzeń dwudrogowych, tutaj teoretyczna szansa na wygranie zwiększa się automatycznie do 50%, a to już spora różnica :smile:
Prawdopodobieństwo jest takie jakie obrazuje kurs. Jeśli na Barce na własnym stadionie jest kurs 1,10 to masz 33% szans? Tak samo dla drużyny na którą jest kurs 4,0- czy wtedy też jest 33% szans? Raczej nie.
A co do dwu/trzydrogowych spotkań. Jeśli stawisz mecz piłki nożnej po 1,9 na gospodarza, to kurs na X2 będzie też 1,9. W pewnym sensie mamy zdarzenie dwudrogowe 1 oraz X2. I wcale przy spotkaniach typu tenis/ hokej ML, nie będziesz miał większego prawdopodobieństwa wejścia jeśli kurs będzie taki sam.
 
edyyy 0

edyyy

Użytkownik
czytaj uważnie. w mojej wypowiedzi pojawiło się pewne dość istotne słowo. a mianowicie - teoretycznie. o znaczenie tego słowa odsyłam do słownika ????
kurs nie jest tylko obrazem prawdopodobieństwa szansy jaką ma dana drużyna. przecież ulegają one zmianom. choćby dlatego, że masa ludzi zaczyna stawiać dany typ /wtedy kurs idzie w dół, a to przecież nie oznacza, że drużyna ma większą szanse na wygranie meczu tylko dlatego, że ludzie na to stawiają swoje pieniądze.../
mając na uwadze zdarzenia dwudrogowe nie miałem na myśli tylko tenisa, hokeja itp. w piłce też takowe są. nic też nie pisałem o jakimś prawdopodobieństwie, przy zdarzeniach o podobnych kursach, więc nie bardzo rozumiem do czego pijesz..
 
w0jtek 199

w0jtek

Użytkownik
czytaj uważnie. w mojej wypowiedzi pojawiło się pewne dość istotne słowo. a mianowicie - teoretycznie
Skoro tylko to teoretycznie to nie polecaj grać tego innym ????
kurs nie jest tylko obrazem prawdopodobieństwa szansy jaką ma dana drużyna. przecież ulegają one zmianom.
Więc czym jest jeszcze kurs? Na dużej próbie typów o określonym kursie zawsze będzie adekwatna skuteczność.
choćby dlatego, że masa ludzi zaczyna stawiać dany typ /wtedy kurs idzie w dół, a to przecież nie oznacza, że drużyna ma większą szanse na wygranie meczu tylko dlatego, że ludzie na to stawiają swoje pieniądze...
nie widzę związku ???? ruchy kursów to inny temat
nic też nie pisałem o jakimś prawdopodobieństwie, przy zdarzeniach o podobnych kursach
Wiem, sam je przytoczyłem dla przykładu
o znaczenie tego słowa odsyłam do słownika
więc nie bardzo rozumiem do czego pijesz..
Bez spiny. ???? Tylko staram Ci się udowodnić, że Twoje stwierdzenie :
teoretyczna szansa na wygranie zawsze wynosi 33%, dlatego polecam granie progresji dla darzeń dwudrogowych, tutaj teoretyczna szansa na wygranie zwiększa się automatycznie do 50%
jest błędne. I możesz wprowadzać w błąd innych userów. A swoją wypowiedzią nie wybroniłeś ani trochę tego stwierdzenia.
 
edyyy 0

edyyy

Użytkownik
nie wycinaj moich wypowiedzi z kontekstu, bo tracą sens..
faktycznie! jest tam błąd. teoretyczna szansa na na wygranie w piłce wynosi wynosi 33,(3)%, nie 33%. przepraszam za omyłkę ????
nie muszę niczego bronić. to czysta matematyka. zresztą nie wyższa, a przerabiana w podstawówce/gimnazjum.
jeśli dalej nie rozumiesz, to postaram ci się wytłumaczyć na przykładzie:
pani Ania w jednej ze swoich 3 szafek schowała ciasteczko. jaką masz szanse znalezienia ciasteczka za pierwszym razem? oczywiście 1/3, bo masz trzy, a musisz wybrać jedną. to daje nam 33,(3)% szans trafienia ciasteczka. tak samo jest w piłce nożnej - drużyna może wygrać (pierwsza szafka), może zremisować (druga szafka), może też przegrać (trzecia szafka). wynik niech będzie ciasteczkiem. jaka jest szansa tej drużyny na wygraną? również 1/3, czyli 33,(3)%, bo albo wygra, albo zremisuje, albo przegra. mam nadzieję, że na tym przykładzie troszkę rozjaśniłem ci, czym jest teoretyczna szansa na wygraną. ona nie uwzględnia żadnych kontuzji, formy, siły zespołu itd, bo to TEORIA. w praktyce szanse na wygraną wyglądają inaczej, tego nie neguje.
idąc dalej.. jeśli masz z góry 50% szans na wygraną, to i w praktyce jest większa szansa na trafienie danego typu. wygrywasz lub przegrywasz, nie ma żadnego wyniki pośredniego. to jest dosyć oczywiste. skuteczność typu przy jakimkolwiek kursie w zakładach dwudrogowych, jest większa niż przy takim samym kursie przy zakładach trzydrogowych. i to nie ulega wątpliwości (przynajmniej mojej).
dlatego też progresja budowana (oparta) na takich zakładach jest skuteczniejsza. przynajmniej z mojego doświadczenia ????
z tego względu poleciłem to innym.
odnośnie kursów.
kursy są czasem zawyżane, aby ludzie je grali, chociaż nie do końca odzwierciedlają szanse drużyny na zwycięstwo. oczywiście nie są to duże wahania, rzędu ~0,1. ale jednak. dlatego uważam, że kursy to nie tylko szansa drużyny na wygraną. ale oczywiście masz rację - na dużej próbie skuteczność będzie unormowana ????
 
cock 756

cock

Użytkownik
Sformułowań używanych przed Edyyyego można się czepiać. Fakt. Jednak w tym co pisze jest sporo prawdy.

Jeżeli mecz ma kursy dla zdarzenia dwudrogowego 1,90 vs 1,90 to obaj panowie mają rację. Szacowania bukmachera są współmierne z procentem puli możliwych wyników. &quot;Prawdopodobieństwo&quot; = 50%. ;)

Gdy stykamy się z kursem 1,20 na faworyta w zdarzeniu dwudrogowym prawdopodobieństwo zajścia takiego wyniku wzrasta, gdy kurs maleje, czy rośnie zmianie nie ulega prawdopodobieństwo. Kurs jest wykładnikiem przede wszystkim opłacalności wystawienia zdarzenia dla bukmachera. Procent puli możliwych rozwiązań zakładów pozostaje constans, a liczone prawdopodobieństwa to bardzo subiektywna sprawa, zwłaszcza liczone z tych perazykaprzez, gdzie ka to kurs... różny u różnych bukmacherów. Czyli, że mamy różne szanse w zależności od platformy zakładu? ;)

Reasumując: jeżeli rozwiązań dla betu mniej (1 vel 2, a nie 1 lub x albo 2), to zakład łatwiej trafić. Czemu chętnej obstawiacie handicapy i fixed odds a nie correct score? Właśnie dlatego, i myślę że to Edyyy chciał nam przekazać.
 
w0jtek 199

w0jtek

Użytkownik
nie wycinaj moich wypowiedzi z kontekstu, bo tracą sens..
Nie wycinałem wcale z kontekstu, starałem się brać spójne fragmenty, ale nie o tym.. ????
Cock wszystko fajnie podsumował ( i ostatecznie muszę przyznać po części rację edyy&#39;iemu), ja nic nie będę do tego dodawał, bo i sam pewnie lepiej bym tego nie ujął, a głównie nasza dyskusja wynikła z małej nieścisłości w wypowiedzi edyyy&#39;iego, lub też mojego niedokładnego czytania. Ale najważniejsze żeby każdy kto odwiedzi temat i przeczyta nasze wypowiedzi mógł na własny rozum pojąć na czym rzecz polega i mógł wysnuć odpowiednie wnioski przy doborze zdarzeń.
 
incubus7 115

incubus7

Użytkownik
tak, Cock ma racje, prawdopodobieństwo jest constans, ale w głowie sami ustawiamy jego poziom, jeśli nam odpowiada do kursu to najczęsciej wybieramy typ w kupon. Ale nasuwa sie inna myśl...
Czy ktoś stosował grę zawsze zbrew rynkowi?
czyli dla meczów u/o zawsze grał te kursy z poziomu np. 2,45? Może to jest droga do zwycięstw...
 
edyyy 0

edyyy

Użytkownik
Czy ktoś stosował grę zawsze zbrew rynkowi? czyli dla meczów u/o zawsze grał te kursy z poziomu np. 2,45? Może to jest droga do zwycięstw...
przy underach skuteczność kursu &gt;2,0 spada znacząco (do 35% +/- 3%), zaś przy overach przy kursach do 2,2/2,3, skuteczność jest na poziomie 45% +/- 3%, więc satysfakcjonująca.
dane z moich statystyk ????
 
A 861

amigo007

Użytkownik
Ja własnie od paru dni gram na betssonie progresją w piłce nożnej. Gram tylko gospodarzy po kursie minimum 2,0. Stawki małe. Traktuje to bardziej jako trening. Gram od sześciu dni i jeszcze nie przegrałem. Ale do tego trzeba mieć anielską cierpliwość. A przy moich minimalnych stawkach, to jeszcze nie osiągnąłem nawet minimum wypłaty (wpłaciłem tylko 10zł). Tutaj trzeba mieć na prawdę anielską cierpliwość, i twardo grać zgodnie z planem. Ja zaczynałem od 5 poziomów progresji, teraz mam 6 poziomów. Ale przy takich stawkach, to na prawdę prawie mam wrażenie, że stoję w miejscu. A zna ktoś może sposób na dużo szybsze rozegranie progresji? Przy piłce nożnej, to jednak idzie bardzo powoli i dość długo się czeka... Ps. dla pytających, jak to możliwe przy wpłacie 10zł mieć w betsson 5 poziomów progresji (minimalna stawka 1zł w PLN), to odpowiadam. Walutę w betsson mam w USD, i z racji z tego moje minimum na zakład to 0,10 USD.
 
acetate 474

acetate

Użytkownik
jesli chodzi o progresje na jakąkolwiek rzecz, to rozkminilem ostatnio cos takiego

wyjasnie to na takim przykladzie:

grając na remisy do polowy, ustalamy jakies mecze ktore bedziemy grali danego dnia i czekamy na PORAŻKĘ

w ten sposob mamy jeden pewien darmowy stopien progresji!

tak samo w przypadku P/NP, jesli gramy P czekamy az bedzie NP i dopiero zaczynamy grac

nie wiem czy jest to odkrywcze, ale moim zdaniem moze duzo ulatwic jak ktos chce zagrac za wieksza sume

rownie dobrze moze ktos poczekac na 3 porazki z rzedu i wtedy zaczac progresje od duzej stawki
 
rangizz 2,7K

rangizz

Użytkownik
Buahaha bez sensu. A co w przypadku, gdy te 3 pierwsze typy są wygrane? Nie zagraliśmy i straciliśmy na tym, bo czekaliśmy na przegraną. Acetate, przekombinowałeś, trochę... nawet bardzo.
 
acetate 474

acetate

Użytkownik
wg mnie wlasnie zwieksza, minimalizujemy wtedy choc troche szanse, zeby wpasc na czarna serie i mamy zabezpieczenie w &quot;darmowe&quot; przegrane stopnie progresji.
a co do tego ze mogly by wejsc 3 wygrane, owszem, ale tutaj chodzi o zminimalizowanie ryzyka przegranej, a nie jak najwieksza wygrana.
wg mnie jest to ciekawa opcja wiec sie nia podzielilem, kazdy z nią zrobi co chce ;-)
 
bej 178

bej

Użytkownik
wg mnie wlasnie zwieksza, minimalizujemy wtedy choc troche szanse, zeby wpasc na czarna serie i mamy zabezpieczenie w &quot;darmowe&quot; przegrane stopnie progresji.

a co do tego ze mogly by wejsc 3 wygrane, owszem, ale tutaj chodzi o zminimalizowanie ryzyka przegranej, a nie jak najwieksza wygrana.

wg mnie jest to ciekawa opcja wiec sie nia podzielilem, kazdy z nią zrobi co chce ;-)
jest to tylko zludzenie, ze mamy mniejsze szanse na przegranie i trafienie czarnej serii. Wyjasnie na przykladzie.

Grajmy wirtualnie nie 1 a 5 meczy (zeby latwiej bylo zobrazowac) czyli jak nie wejdzie nam 5 meczy pod rzad to dopiero wtedy zaczynamy progresje. Szansa, ze nie wejdzie nam 5 meczy pod rzad to 1/32 (przy zalozeniu ze gramy kurs 2). Czyli bedziemy grac jedna z 32 progresji. Idzmy dalej. Zalozmy ze mamy budzet na 9 stopni progresji + 5 wirtualnych stopni co razem daje 14 stopni progresji. Prawdopodobienstwo nie trafienia 14 kuponow pod rzad to 1:16 384. Wydawaloby sie, ze calkiem niezle ale jest jeden problem. Gramy co 32 progresje. Czyli 16 384: 32 = 512. Prawdopodobienstwo ze nie trafimy 9ciu kuponow pod rzad - 1:512. Jak widac szanse sa identyczne ???? mam nadzieje, ze troche rozjasnilem
 
acetate 474

acetate

Użytkownik
w teorii tak, w praktyce moze byc roznie ;-)
no i trzeba wziac pod uwage, iz malo kto by czekal na 5 porazek z rzędu, tak dwie mysle to dosc dobre wyjscie zeby zacząc. Mozna rowniez to zrobic tak, ze im wiecej porazek tym za wieksza sume zaczynamy progresje, np:
0 porazek - 2 zl
1 porazka - 5 zl
2 porazki - 10 zl
itp
to juz kazdy sam sobie dobierze takie modyfikacje pod siebie.
 
K 1,2K

kukla

Forum VIP
acetate - opisujesz to tak, jakby wystarczyło znaleźć jakąkolwiek drużynę spełniającą jakieś tam kryteria i mamy pewny zarobek.
Absolutnie nie! Do progresji trzeba wybierać drużyny w podobny sposób co w przypadku normalnego typowania. Musisz się znać na danym sporcie, na danej lidze... musisz być przekonany o zbliżającym się przełamaniu, mało tego! Musisz dobrze szacować kursy z wyprzedzenim (4-5 spotkań do przodu).
Nigdy nie byłem fanem progresji ale oczywiście można na niej zarabiać. Trzeba jednak poznać wszystkie jej aspekty i... wiedzieć że serie &quot;porażek, remisów zwycięstw&quot; mogą być w skrajnych przypadkach bardzo długie.
Dla przykładu, małe zestawienie statystyk:
http://pl.fcstats.com/najdluzsze-serie,1.php
 
acetate 474

acetate

Użytkownik
Oczywiscie ze masz racje, ale 100 % sposobu chyba nie ma na wygraną. A tutaj chodzi o jak najwieksze zmaxymalizowanie szans na wygraną, chocby o pare procent. Bądź tez zminimalizowanie szans na przegraną, rowniez o pare % ;-)
 
Do góry Bottom