>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Legia Warszawa - Sporting Lissbon 16.02.2012 - Czwartek

Status
Zamknięty.
groven 2,2K

groven

Forum VIP
1/16 Finału LE
Legia Warszawa - Sporting Lissbon

Kursy wystawione przez bukmachera:


Legia wywalczyła awans w mniej dramatycznych okolicznościach niż Wisła Kraków. Stołeczny zespół na dwie kolejki przed zakończeniem fazy grupowej już był pewny występu w 1/16 finału. Na wyróżnienie zasługuje fakt, że legioniści pozostawili w pokonanym polu Rapid Bukareszt i Hapoel Tel Awiw. Jedynie PSV Eindhoven okazał się lepszy.
Rywal Legii - obecnie zajmuje trzecie miejsce w tabeli portugalskiej ekstraklasy, cztery punkty za Benfiką Lizbona i FC Porto. Trenerem jest były reprezentant kraju Domingos Paciencia, który przed rokiem jako szkoleniowiec drużyny z Bragi przyczynił się do zakończenia międzynarodowej przygody Lecha Poznań na tym samym etapie, na którym obecnie zmierzy się z Legią. Fazę grupową LE jego piłkarze przebrnęli dzięki czterem zwycięstwom, a doznali też dwóch porażek (na wyjeździe z rumuńskim Vaslui i Lazio Rzym). Najbardziej znani zawodnicy jedenastki z Estadio Jose Alvalade to: Brazylijczyk Anderson Polga, Argentyńczyk Emiliano Insua, Amerykanin Oguchi Onyewu, Hiszpan Diego Capel, Bułgar Walery Bożinow i Holender Ricky van Wolfswinkel (trzy gole w pięciu meczach w LE). W przeszłości barwy tego zespołu reprezentował Andrzej Juskowiak. Polskie drużyny w europejskich pucharach ośmiokrotnie trafiły na ekipy z Portugalii i żadnej rywalizacji nie rozstrzygnęły na swoją korzyść. W rankingu klubowym UEFA obejmującym ostatnie pięć sezonów Sporting jest 24., a Legia - 148.

Informacje bieżące z obozu SPORTINGU:
Sporting Lizbona - rywal Legii Warszawa w 1/16 finału piłkarskiej Ligi Europejskiej - pozyskał brazylijskiego obrońcę Alexandre Luiza Reame - Xandao. 23-letni piłkarz został wypożyczony z FC Sao Paulo. Sporting Lizbona, z którym Legia zagra w 1/16 finału Ligi Europejskiej, wypożyczył z Genoi Sebastiana Ribasa. 24-letni napastnik z Urugwaju w tym sezonie nie zagrał ani jednego meczu we włoskiej Serie A, a w sezonie 2010/2011, jako piłkarz Dijon, był królem strzelców drugiej ligi francuskiej. Zdobył wówczas 23 gole.
Rywal Legii Warszawa w 1/16 finału piłkarskiej Ligi Europejskiej Sporting Lizbona zremisował ostatnio w Vila do Conde z Rio Ave FC 1:1 (0:1) w meczu 1. kolejki fazy grupowej portugalskiego Pucharu Ligi. Wyrównującą bramkę dla gości zdobył w 87. minucie Oguchi Onyewu. Sporting po pierwszej kolejce trzeciej rundy Pucharu Ligi zajmuje drugie miejsce w grupie A. Zwycięzcy grup awansują do półfinałów.

aktualizacja: 12.01.2012

http://www.pl.image-share.com/ijpg-87-150.html

aktualizacja: 18.01.2012
Sporting Lizbona, rywal Legii w Lidze Europejskiej, wydał na zakupy w sezonie 2011/12 rekordową kwotę ponad 30 mln euro. Borykający się z problemami finansowymi klub nie zawahał się przeznaczyć na nowych piłkarzy 40 proc. więcej niż w roku ubiegłym.

Wydatki Sportingu Lizbona nie przełożyły się jednak na wyniki w rozgrywkach Ligi Zon Sagres, w której rywal Legii zajmuje dopiero czwarte miejsce, o jedną lokatę niżej niż w minionym roku. Komentatorzy zauważają, że obniżka poziomu gry &quot;Lwów&quot; może doprowadzić do dymisji trenera Domingosa Paciencii przed wznowieniem rozgrywek Ligi Europejskiej i wskazują na coraz większe zniecierpliwienie prezesa klubu Godinho Lopesa.
- Nasze występy w lidze są słabe, mimo znaczących wzmocnień. Nie mamy już szans na mistrzostwo kraju. Niestety, radykalnej zmiany w wynikach nie odnotowaliśmy. Oczekuję od drużyny dobrych rezultatów w meczu przeciwko Olhanense (23 stycznia - przyp.red.) - stwierdził prezes Sportingu.
Portugalskie media odnotowują, że słabe wyniki stołecznego klubu nie są przypadkowe, ale wynikają z gorszej formy zawodników utrzymującej się od ponad miesiąca.
- We wszystkich meczach ligowych, pucharowych i towarzyskich rozegranych przez Sporting od drugiej połowy grudnia &quot;Lwy&quot; grały słabo. Nadejście nowego roku obnażyło fatalny poziom przygotowania drużyny. W 2012 roku Sporting nie wygrał jeszcze żadnego meczu. W czterech spotkaniach zremisował trzy i jeden przegrał - odnotowało radio TSF.
Poza problemami sportowymi, Sporting przeżywa też kłopoty finansowe. Według szacunków Wyższego Instytutu Ekonomii i Zarządzania (ISEG) w Lizbonie, długi stołecznego klubu opiewają na kwotę ponad 95 mln euro.
Zdaniem komentatorów, trudności finansowe Sportingu, przy braku wyników, mogą doprowadzić do fali sprzedaży czołowych zawodników. W środę dziennik &quot;Record&quot; poinformował, że najlepszy napastnik drużyny Ricky van Wolfswinkel może zostać sprzedany podczas zimowego okienka transferowego do Lazio Rzym.
Źródło: http://sport.wp.pl/kat,32272,title,Sporting-gra-slabo-choc-wydal-30-milionow,wid,14178238,wiadomosc.html
Zapraszam do wspólnej dyskusji na temat powyższych spotkań. Mile widziane, wasze przemyślenia, wasi faworyci i potencjalni przegrani. Umieszczajcie informacje o składach, kontuzjach itp. Podawanie suchych typów bez uzasadnionej analizy będzie karane kartkami.
 
aptrade 24

aptrade

Użytkownik
Oglądałem ostatnio mecz ligowy Sportingu z Porto u siebie, żeby zobaczyc co czeka Legię, bo gry Sportingu dawno nie widziałem. W grze bez większych fajerwerków ale jak zagrali presem w niektórych akcjach na Porto to byłem w szoku. 5-6 od razu do odbioru piłki, co natychmiast skutkowało odbiorem bądź przerwaniem akcji. Jeśli Sporting postawi takie warunki Legii to nie widzę większych szans, tak na pierwszy rzut oka.
Natomiast jeśli chodzi o Legię to wierzyłem, że zarząd nie zadowoli się tylko wyjściem z grupy i będzie chciał wzmocnic ekipę o 2-3 zawodników gotowych na grę w pierwszej 11. Jednak się myliłem. Ciągle popełniamy te same błędy. Wzmocnienia po zakończeniu sezonu, zawodnicy dochodzą na ostatnią chwilę, później brakuje zgrania i odpowiedniego przygotowania. Legia wzmacniając się właśnie w tym okresie dobrym zawodnikami, zwiększyłaby szanse na mistrzostwo i mogłaby tych grajków zgrywac już na EL.LM ale u nas nie myślą perspektywicznie a szkoda, bo juz tyle lat uciekło...
Wracając do samego meczu, Legia jeśli chce miec jakiś cień szansy na awans to musi wygrac u siebie do zera, nawet skromnie 1:0 (po cichu liczę na jakieś przymrozki, co by utrudniło grę Portugalczykom), ale każdy inny wynik nawet 0:0 moim zdaniem premiuje Sporting bo w Lizbonie, trzeba będzie się murowac i liczyc na zabójcze kontry. Na głębsze analizy będzie jeszcze czas.
 
fabik10 106

fabik10

Użytkownik
Nie wiadomo, czy Danijel Ljuboja pojedzie na zgrupowanie do Turcji. Serb większość obozu na Cyprze trenował indywidualnie. Jego problemy z pachwiną ciągną się już od dawna. Nie zagrał również w piątkowym wewnętrznym sparingu. &quot;Być może postanowimy, żeby poddał się pewnej kuracji, żeby przyspieszyć jego dojście do zdrowia. Wtedy by ewentualnie dołączył do nas później&quot; - powiedział Skorża. Miejsce Ljuboji może zająć Aleksander Jagiełło.
Zgrupowanie na Cyprze opuścił wcześniej także Ivica Vrdoljak, który zmaga się z kontuzją i większość rundy jesiennej grał na blokadzie. Po rozmowie z trenerem piłkarz pojechał do Chorwacji na badania.
&quot;Minusem tego zgrupowania są na pewno urazy. Bardzo liczyłem na to, że po tej przerwie piłkarze typu Ljuboja czy Vrdoljak przyjadą bez kontuzji. Że te urazy, z którymi kończyli rundę uda się zaleczyć. To się nie udało. To dla mnie duże zmartwienie, że ci zawodnicy nie trenują, nie przechodzą normalnego cyklu, bo czasu jest bardzo niewiele. Do meczu z Lizboną zostały nam cztery mikrocykle treningowe i nadrobić to będzie bardzo ciężko. Stoimy w obliczu tego, że będziemy zaczynali tę rundę z kilkoma zawodnikami, którzy nie będą w pełni przygotowani, będą musieli meczami trochę dochodzić do siebie. Liczę, że oni się z tym uporają, bo najważniejsze jest dla mnie, żeby oni byli w pełni zdrowi, żeby mogli pomagać drużynie w stu procentach&quot; - mówi Maciej Skorża.
&quot;Mamy też pewien problem z Miro Radoviciem, który ma problem z mięśniami brzucha. Mam nadzieję, że po powrocie z wizyty u żony i nowo narodzonego synka będzie już wszystko w porządku&quot; - kończy trener Legii.
Co prawda Michał Kucharczyk - według Skorży - jest w dobrej formie, ale umówmy sie Ljubo to wyższy level. Jak nie ściągna napastnika dobrego to lipa będzie.
 
aptrade 24

aptrade

Użytkownik
Borysiuk w FC Kaiserslautern?
Ariel Borysiuk jest już prawie zawodnikiem 1. FC Kaiserslautern. Przynajmniej taki wniosek można wyciągnąć słuchając wypowiedzi Macieja Skorży po dzisiejszym sparingu z Turkmenistanem. &quot;Nie ukrywam, że to będzie osłabienie naszej drużyny. Ariel był wiodącą i bardzo ważną postacią. Od niego zaczynało się ustalanie składu...&quot; - mówi trener Legii.
&quot;Będziemy musieli sobie poradzić bez niego. Ariel był zawodnikiem wiodącym jeśli chodzi o grę w defensywie i w odbiorze piłki. Musimy to załatać i znaleźć zastępcę, który to będzie robił. Ivica Vrdoljak z Jankiem Golem muszą wziąć na siebie ciężar odbioru piłki i rozegrania. Obydwaj to zawodnicy o dużym potencjale i stać ich na to. Dobra wiadomość jest taka, że Ivica zagrał całą drugą połowę, że kontuzja mu pozwoliła na to, żeby te 45 minut rozegrać. Liczę że będzie to dobry znak i resztę zgrupowania przepracuje bez kontuzji. Teraz będę musiał dawać więcej możliwości gry dwójce Gol - Vrdoljak, bo prawdopodobnie będzie to nasza dwójka defensywnych pomocników&quot; - dodaje Skorża.
Na nasze stwierdzenie, że trener wygląda na pogodzonego z losem, Maciej Skorża odpowiedział: &quot;Co mogę zrobić? Krzyczeć? Tupać? Po prostu taka jest kolej rzeczy. W piłce tak jest, że trafia się oferta i jesteśmy w takiej sytuacji, że trzeba z niej skorzystać. Nie ukrywam, że na pewno jako trener wolałbym mieć zawodników więcej niż ich nie mieć. Po części padamy ofiarą tej dobrej rundy jesiennej, dobrej gry drużyny. Jest zainteresowanie zawodnikami, że teraz odchodzą. Chcę patrzeć do przodu i będę pracował z tą grupą, którą mamy i mam nadzieję, że do tej grupy dołączy jeden, może dwóch zawodników. W tym klubie chyba cały pion sportowy doskonale zdaje sobie sprawę czego ta drużyna potrzebuje i tutaj nie trzeba nikogo o niczym zapewniać. Trzeba reagować stosownie do potrzeb drużyny&quot;.
Zrodlo: legionisci.com
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
fabik10 106

fabik10

Użytkownik
Jak już informowaliśmy Miroslav Radović ma pęknięte dwa żebra - to efekt brutalnego starcia z jednym z graczy z Turkmenistanu. W przypadku takiego urazu nie ma innego wyjścia jak odpoczynek i brak ruchu. Żebra muszą się zrosnąć na co potrzeba 2-3 tygodni. Dlatego &quot;Radko&quot; jutro opuści zgrupowanie w tureckiej Antalyi i wróci do Warszawy. Trudno powiedzieć czy najlepszy gracz Legii w minionym roku będzie gotowy na rywalizację z Wisłą o Superpuchar. Natomiast powinien być do dyspozycji trenera Macieja Skorży na pierwszy mecz ze Sportingiem Lizbona.
Sypie sie wszystko ...
 
duda 380

duda

Użytkownik
Borysiuk w Kaiserslautern? Już zaczyna się wyprzedaż? Z taką polityką prowadzenia klubu nic z tego nie będzie, ze Sportingiem dostaną srogi łomot, w walce o mistrzostwo też przegrają i będzie po fajnie prezentującej się Legii. Typowo Polskie zachowanie, zarobić jak najwięcej $$$ a potem niech się dzieje co chce.
 
kuchcik 4,6K

kuchcik

Użytkownik
Ariel oficjalnie w niemieckim klubie. Można to tam sobie zobaczyć na legia.com itp.
Nie tak to miało wyglądać jak napisał Fabik, wielka Legia z grupy powoli się sypie (oczywiście na tle wagi meczu ze Sportingiem).
 
gelo85 743

gelo85

Użytkownik
Śmiało można dwójkę grać. Sporting w rytmie meczowym. Legia przetrzebiona kontuzjami (Rado, Vrdoljak, Ljuboja) i po stracie Borysiuka.
Trudno o optymizm. Kto miałby te bramki dla Legii strzelać ? Hubnik, Żyro ? Całym sercem za Legią jestem, ale podchodząc pragmatycznie do tematu to nic z tego nie będzie, nie ma prawa być.
Chyba, że Kuciak zapewni 0-0...
Na dziś Legia - Sporting - 2.
 
fabik10 106

fabik10

Użytkownik
Mnie odejście Borysiuka w ogóle nie martwi. Na tę pozycję mamy wielu zawodników (Gol, Vrdoljak, Bruce, Łukasik, Furman) i to odpowiednich jakościowo, zwłaszcza Bruce według mnie będzie objawieniem ekstraklasy (jak Skorża na niego postawi) więc luzik arbuzik, nie ma lipy. Problemem jest co innego, STAGNACJA, a wrecz ZGON na rynku transferowym w wykonaniu dyrektorów sportowych za to odpowiedzialnych. Z całym szacunkiem, ale Żyro czy Kucharczykiem nie przejdziemy Sportingu. A i Ljuboja po miesiacu bez gry będzie miał forme do ciasta. Więc juz pod odpadnięciu z LE i przegraniu MP (BYLE NIE Z TYM MARNYM ŚLĄSKIEM) całą wine zrzuca na Skorże, chociaz on po prostu nie dostał odpowiednich ludzi kiedy potrzebował. pis joł
 
legia 122

legia

Użytkownik
X2 na Sporting niestety idzie średnia krajowa :/
Z bólem serca ale jednak racjonalnie rzecz biorąc pewniejsze na obecną chwilę są tylko dwie rzeczy: śmierć oraz podatki. Legia przetrzebiona kontuzjami. Duet ofensywny Ljuboja Radovic który ciągnął grę Legii zamiast na obozie to w szpitalu. Rybus także zepsuty. Hubnik jak to w zwyczaju mają Hubniki nie trenuje - znowu &quot;coś mu pierdolnęło&quot; jakby to skwitował w swoim stylu Paweł Janas. Na obecną chwilę siła ofensywna Legii wgląda tak : Kucharczyk, Kosecki po bokach, Wolski w miejsce Radovica. Żyro jako napastnik. Jak się spiszą na pozycji DM Gol oraz Vrdoljak ciężko wyrokować forma bardzo chimeryczna ostatnimi czasy. Dodatkowo Vrdoljak także gra po 30-45 minut ze względu na przebyty uraz. Źle to wygląda na obecną chwilę obawiam się że młodzi nie udźwigną ciężaru gry.
 
nicolante 149

nicolante

Użytkownik
X2 na Sporting niestety idzie średnia krajowa :/

Z bólem serca ale jednak racjonalnie rzecz biorąc pewniejsze na obecną chwilę są tylko dwie rzeczy: śmierć oraz podatki. Legia przetrzebiona kontuzjami. Duet ofensywny Ljuboja Radovic który ciągnął grę Legii zamiast na obozie to w szpitalu. Rybus także zepsuty. Hubnik jak to w zwyczaju mają Hubniki nie trenuje - znowu &quot;coś mu pierdolnęło&quot; jakby to skwitował w swoim stylu Paweł Janas. Na obecną chwilę siła ofensywna Legii wgląda tak : Kucharczyk, Kosecki po bokach, Wolski w miejsce Radovica. Żyro jako napastnik. Jak się spiszą na pozycji DM Gol oraz Vrdoljak ciężko wyrokować forma bardzo chimeryczna ostatnimi czasy. Dodatkowo Vrdoljak także gra po 30-45 minut ze względu na przebyty uraz. Źle to wygląda na obecną chwilę obawiam się że młodzi nie udźwigną ciężaru gry.

Radovic i Ljuboja powinni zagrac ze Sporting Lisbona nawet match superpuchar
 
legia 122

legia

Użytkownik
Radovic i Ljuboja powinni zagrac ze Sporting Lisbona nawet match superpuchar
Tak jasne zwłaszcza Radovic z pękniętymi niezrośniętymi żebrami zagra o to cenne trofeum. Z resztą mecz raczej się nie odbędzie.
Wątpliwe żebyśmy choć jednego zobaczyli w jedenastce na Sporting. Sądzisz kolego że nawet jak zagrają to w jakiej mogą być formie ?
 
duda 380

duda

Użytkownik
Z zawodników NIKT nie będzie w formie meczowej, liga rusza 17 lutego, a pierwszy mecz w LE odbędzie 16 lutego. Sparingi niestety wszystkiego nie załatwią, a rywale zarówno Legii jak i Wisły są w rytmie meczowym, ciągle grają o stawkę więc to jest wielki plus dla nich. Na chwilę obecną ciężko wyobrazić mi sobie Legię jak stawia czoła Sportingowi, grając tak dobrą piłkę jak w kilku spotkaniach rundy jesiennej. Wzmocnień brak, formy brak, a rywal do ogórków nie należy.
 
nicolante 149

nicolante

Użytkownik
Tak jasne zwłaszcza Radovic z pękniętymi niezrośniętymi żebrami zagra o to cenne trofeum. Z resztą mecz raczej się nie odbędzie.
Wątpliwe żebyśmy choć jednego zobaczyli w jedenastce na Sporting. Sądzisz kolego że nawet jak zagrają to w jakiej mogą być formie ?
Radovic sam jest 50% Legia bo wizauem match u jagellonia gdzie on nie zagrac,jezeli Radovic nie bede zagrac ze Sporting dla legia bede bardzo ciesko,ale ja myslem kto bede bo MEDIA zawsze pison nieprawda

Edit: Nicolante na dłuższą metę tego nie da się czytać, każdy kolejny nic nie wnoszący post będzie out...
 
B 1K

brylant1984

Użytkownik
Legia Warszawa-Sporting Lizbona
Sporting Lizbona
Kurs: 2,3
Zagra czy nie zagra i kto to tak prawdę mówiąc nie ma większego znaczenia dla Legii ponieważ nie uważam żeby Legia w optymalnym zestawieniu stawiła czoła takiej ekipie jak Sporting Lizbona. Oglądam mecze ligi portugalskiej i gra tych ekip jest naprawdę miła dla oka, przypomina mi się spotkanie Legia-PSV które wiadomo jak się zakończyło. Legia będzie grała bardzo spokojnie i grę będzie prowadził Sporting co dla dobrze wyszkolonych technicznie zawodników którzy są w rytmie meczowym będzie sposobem na zdobywanie bramek, owszem taki układ spotkania pozwoli na kontry zawodnikom Legii ale ja nie widzę innego wyniku tego spotkania jak gołej DWÓJKI po kursie 2,3. Jak ktoś wyżej pisał kurs X2 to jak dobra lokata w banku. Cuda się zdarzają ale nie wierzę w cud w tym meczu.
Proszę podawać firmy, z których są podawane kursy na zdarzenia // edit Marcin
 
TommyTSW 46,4K

TommyTSW

Forum VIP
Oglądałem wczoraj pojedynek PP pomiędzy Nacionalem a Sportingiem, szybka piłka ładna dla oka, akcje mogą robić wrażenie ale nie jest to nic takiego co mogło by Legie wielce przerastać, tym bardziej Sporting w tym meczu nie był jakoś stroną wyraźnie dominującą.Oczywiście trzeba zagrać dobre spotkanie bo mecz się sam nie wygra, niestety na chwile obecną nie wiemy czy okres przygotowawczy przebiegł jak należy.Zakładając że Legia zagra na dobrym poziomie myślę że będzie w stanie ograć ten Sporting, warunki warunkami no ale 20-30 stopni różnicy to jednak wpływa na organizm człowieka, zresztą mecz Lecha z Bragą dał doskonały przykład.W Warszawie będą do ogrania jak najbardziej, tyle że jedna bramka to może być mało, występ w Lizbonie to inna bajka.
Przed meczem nie stawiam zakładu na to spotkanie, myślę że warto poczekać ten kwadrans i wtedy myśleć na co postawić.
 
gks-katowice 13

gks-katowice

Użytkownik
Legia-Sporting 1
Mimo calej nienawisci do warszawy i Legii bede stawiał grubo na Legie.Why?
Widzialem mecz Olhanense-Sporting 0:0 i to co gral klub z Lizbony to pozal sie Boze-wyniki marne-porazka z Gil Vicente u siebie-milionowe długu klubu nie swiadczom o niczym dobrym.
Legia to wygra mimo ubytkow kadrowych w rewanzu moze byc roznie ale na dzien dzisiejszy nie wierze by Sporting cos ugrał.
 
S 2

sebastian1727

Użytkownik
mecz w telewizji??
czy mecz legii ze sportingiem będzie na jakimś zagranicznym niekodowanym kanale do obejrzenia, bo nie mam cyfrowego polsatu a wiadomo że mecz będzie na polsacie sport ??
 
groven 2,2K

groven

Forum VIP
Polsat zamierza pokazać drugi mecz &quot;Wojskowych&quot; ze Sportingiem w otwartej telewizji, natomiast pierwszy będzie dostępny tylko na Polsacie Sport, Polsacie Sport HD oraz Polsacie Futbol.
 
legia 122

legia

Użytkownik
Legia-Sporting 1
milionowe długu klubu nie swiadczom o niczym dobrym.
Misiu Kolorowy ale oni pomimo tych długów robią chociaż transfery nie wiem czy wiesz...
Długi Sportingu na wynik tej potyczki mają taki sam wpływ jak spadek wydobycia gazu na Kaukazie...
Edit: znowu jakieś głupie i niepotrzebne napinki robicie, Legia podyskutuj lepiej o meczu...
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom