>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
Fortuna bonus

Polska - Gruzja 10.08.2011 - Mecz Towarzyski

Status
Zamknięty.
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
VS

Już za dwa tygodnie naszą kadrę czeka kolejny sparing. Tym razem rywalem biało-czerwonych będzie reprezentacja Gruzji. Mecz zostanie rozegrany 10 sierpnia na stadionie Zagłębia Lubin. Do Euro już mniej niż rok czasu więc przynajmniej ja chciałbym zobaczyć dobry mecz z naszej strony , ostatnie mecze z Argentyną 2:1 i z Francją 0:1 były takie sobie.
Ciekawostką jest fakt , że w naszej kadrze zadebiutuje Eugen Polański. Wiele występów w młodzieżowych reprezentacjach Niemiec a jednak się zdecydował grać dla Polski. Ogólnie cała lista powołanych wygląda tak:
Kadra Polski na mecz z Gruzją:
Bramkarze: Grzegorz Sandomierski (Jagiellonia Białystok), Wojciech Szczęsny (Arsenal Londyn)
Obrońcy: Arkadiusz Głowacki (Trabzonspor), Tomasz Jodłowiec (Polonia Warszawa), Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund), Maciej Sadlok (Polonia Warszawa), Jakub Wawrzyniak (Legia Warszawa), Grzegorz Wojtkowiak (Lech Poznań)
Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund), Dariusz Dudka (AJ Auxerre), Adam Matuszczyk (FC Koeln), Adrian Mierzejewski (Trabzonspor), Rafał Murawski (Lech Poznań), Ludovic Obraniak (Lille OSC), Szymon Pawłowski (Zagłębie Lubin), Sławomir Peszko (FC Koeln), Eugen Polanski (FSV Mainz)
Napastnicy: Paweł Brożek (Trabzonspor), Michał Kucharczyk (Legia Warszawa), Robert Lewandowski (Borussia Dortmund)
A kursy wystawione przez BAH prezentują się tak:

Zachęcam do dyskusji ;)
 
zilzil 21,1K

zilzil

Użytkownik
Nieczęsto Polska gra jako faworyt a tutaj kurs 1.35 wyraźnie na to wskazuje... ;D
Wczoraj czytałem ostrą krytykę Tomaszewskiego o profanacji orzełka na piersi, przez powołanie Polanskiego do kadry. Coś w tym jest, skoro przez jakiś czas grał on w reprezentacji młodzieżowej Niemiec.Nie mając szans na reprezentację Niemiecką wybrał Polskę a ta przyjęła go z wyciągniętymi rękoma... Wielki powrót Peszki po banicji na kadrę. Brakuje mi tylko najlepszego (moim zdaniem) piłkarza Polski w obecnym czasie, czyli Artura Boruca. No ale żeby go zobaczyć trzeba będzie czekać do zmiany trenera, czyli tak zaraz po EURO a może i przed... Nie pałam optymizmem widząc co robi Smuda. Jeśli kadra wygra ten mecz to chyba tylko dzięki swoim umiejętnością a nie taktyką/strategią trenera. Mam nadzieję jednak, że Polska nie zawiedzie, ostatnie mecze mogły trochę napawać optymizmem, zwłaszcza mecz z Francuzami. Wynik 2-0 powinien być w zasięgu.
A zauważyłem jeszcze brak Jelenia, czyżby jakaś kontuzja czy nie dogadał się z Cudą?
 
G 72

gwiazda2010

Użytkownik
Spokojnie poczekamy do Lipca zwolnią Smudę i będzie normalnie .
Dawno nie było takiego fatalnego trenera ... zawodnicy bez formy są powoływani a ci z charakterem w formie już nie . Obrona to na dzień dzisiejszy Piszczek i Wawrzyniak reszta fatalna . W pomocy będzie biegać Murawski bez formy od dłuższego czasu czy już wspomniany Polański Polak z konieczności . W ataku zaś nie mamy nikogo obecnie
 
P 4

paueuek

Użytkownik
Wczoraj czytałem ostrą krytykę Tomaszewskiego o profanacji orzełka na piersi, przez powołanie Polanskiego do kadry. Coś w tym jest, skoro przez jakiś czas grał on w reprezentacji młodzieżowej Niemiec.Nie mając szans na reprezentację Niemiecką wybrał Polskę
Nie często zgadzam się z Tomaszewskim ale w kwestii rozdawania powołań zaczynam mieć pesymistyczne myśli i chyba się z nim trochę zgadzam. O ile jeszcze kiedyś trzeba się było komuś o to postarać (Olisadebe) to teraz powołania są dawane jak na targu...
I potem się wymaga od kolesia zaangażowania podczas kiedy on traktuje reprezentacje jako kolejną możliwość zarobienia a nie jako rzecz honorową, nigdy nie zagra z aż taką pasją jak ktoś kto czuje się Polakiem (mniejsza z tym że od Polaków z kadrze też tego nie widać ... ???? To jest temat do dyskusji nie tylko na poziomie obywatelstwa czy że ktoś chce grać - tu jest miejsce na pewnego rodzaju etyczne rozważania. Bo jednak zawsze pozostaje ten niesmak że koleś gra u nas tylko dlatego że &quot;tam&quot; był za słaby na kadre...

Na koniec jeszcze tylko dodam że irytuje mnie ten szał że ktoś tam z bundesligi chce dla nas grać. To jest powód do radości?? Każde kolejne takie powołanie coraz bardziej mówi jaka lipa jest ze szkoleniem w naszym kraju. Jak słaba jest liga. Że wsród 40 milionów ludzi nie ma 20 potrafiących grać w piłkę na europejskim poziomie. To jest prawdziwy problem na lata. Powoływanie, nie bójmy się tego słowa - obcokrajowców jest tylko łataniem dziur które na dłuższą mete nic nie dadzą...

Przepraszam za zejście z tematu ale myślę że ten mecz jest dobrą okazją do wypowiedzenia się w powyższym temacie ????
 
zilzil 21,1K

zilzil

Użytkownik
Każde kolejne takie powołanie coraz bardziej mówi jaka lipa jest ze szkoleniem w naszym kraju. Jak słaba jest liga. Że wsród 40 milionów ludzi nie ma 20 potrafiących grać w piłkę na europejskim poziomie.
Dokładnie, szkolenie w naszym kraju woła o pomstę do nieba... Dla porównania taki Urugwaj, który ma 10 razy mniej ludności od nas potrafił wykreować zawodników, którzy w reprezentacji tworzą kolektyw. Potrafią grać, są świetnie przygotowani fizycznie, którzy przede wszystkim są na dobrym poziomie (taki Forlan, Suarez czy Cavani to klasa światowa, reszta niby gorzej). U nich nie ma chyba ani jednego obcokrajowca w kadrze! U nas niedługo będzie można mówić, że nie ma ani jednego prawdziwego Polaka...
Trochę zbaczając z kursu, ciekawe na kogo trafią nasze &quot;orły nieloty&quot; w el. MŚ 2014... W sumie to z San Marino i Andorą mają jakieś realne szanse...
 
typer36 456

typer36

Użytkownik
Na temat szkolenia w naszym kraju już się ludzie w różny sposób wypowiadali i wyszło, że Ci przeświadczeni, że szkolenie jest takie denne troszkę się zdziwili (zdziwili). Ale tak to jest jak ktoś zasłyszał a sprawie się nie przyjrzał. Tego wątku uprzejmie proszę już nie poruszać bez odpowiedniej wiedzy

Jeśli chodzi o reprezentację to ja podobnie jak Pan Janusz (choć to człowiek bardzo ograniczony) się nią brzydzę. Choć nie przystoi tak mówić, to jednak tak jest. Jest to dalej reprezentacja, tylko nie do końca wiem czego/kogo. Moja - Polaka, który czuje pozytywną odrębność - na pewno nie. Co prawda w tej kadrze jest tylko jeden element nieprzyjacielski (Obraniak z różnych względów jest do zaakceptowania), ale wiem że do euro jeszcze przybędzie ścieku i jest on promowany jako coś naturalnego. Ścieki typu Polanski, które 2 lata temu wypowiadały się &quot;Proszę pana, mnie reprezentowanie prowincji nie interesuje&quot; dzisiaj zamiast oplute i kopnięte z partyzanta w krzywy ryj są zapraszane do gry. No i oczywiście liczny elektorat tego precedensu popiera to w myśl ogólnoświatowego nurtu. Żałosne, ale prawdziwe.

Analizując mecz pod kątem czysto sportowym.. Myślę, że Polska jest w stanie spokojnie Gruzinów ograć. Oni czasem robią szum, grają dobrze w obronie i twardo z przodu, ale w gruncie rzeczy nawet jako zgrany team popełniają dużo błędów, więc polska nie tak wcale mało kreatywna pomoc coś stworzy z przodu. Jak skuteczność napastników lub reszty nie nawali, co ostatnio jest zmorą, to będzie dobrze. Kadra w miarę optymalna, dopóki jest Szczęsny, Boruc wcale nie jest taki niezbędny. Brakuje jakiegoś konkretnego napastnika, no ale i nie ma go w potencjale, więc trzeba cieszyć się tym co jest dostępne. Szczegóły zbędne, wiemy czego się po tej ekipie spodziewać.
 
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
U nas niedługo będzie można mówić, że nie ma ani jednego prawdziwego Polaka...
Taki jest teraz współczesny europejski (afrykański zresztą też )futbol gdzie piłkarze sobie przebierają w ofertach reprezentacji w których chcieliby grać. I nikt im tego nie zabroni bo to zgodne z prawem jest. Ja piłkarzy co są/byli mocno związani z Polską , akceptuję bo coś tam Polaka w nich jest. Ale naturalizowanych arabów , chińczyków , etc etc nie chciałbym w kadrze. (Olisadebe . Roger czy głośny temat Arboledy ostatnio)
Co do meczu. Gruzja to jakieś tam ogórki nie są. To , że wszystkie reprezentacje idą do przodu a my notujemy tendencję spadkową to nie od dziś wiadomo. Ale jednak na rok przed Euro takie mecze trzeba wygrywać i to w dobrym stylu. Smuda zapewnia , że wie co robi , mi się już to zbytnio nie podoba. Co mecz to połowa kadry inna. Sam mówił , że na rok przed Euro chciałby mieć grupę piłkarzy z którymi pracował by do mistrzostw. A swoimi decyzjami sam przeczy swoim słowom.
 
typer36 456

typer36

Użytkownik
wszystkie reprezentacje idą do przodu
Aż tak przesadzać też nie ma co. Od wielu lat w miejscu stoją Węgrzy, naprawdę pomijając mecze z San Marino czy innymi słabszymi ekipami to trudno się w ich kadrze dopatrzeć pozytywów.

Podobnie jest w Rumunii. Co z tego, że mają silną ligę, że ich kluby w miarę daleko dochodzą w pucharach, jak pierwsze skrzypce w tych drużynach grają latynosi lub czarni. Czasem zdarzy się tam solidny Rumun, nawet nie jeden, ale to już nie ten charakter i nie ta solidność.

Jeszcze inny przykład to Bułgaria. Tutaj to wszystko leży, od klubów po reprezentację i gospodarkę. U nich to prędzej zapaść jeszcze większa będzie jak progres.

Nie mniejsze problemy ma Ukraina. Jeszcze jakoś grają, jeszcze te pokolenia dobre się utrzymują, ale i tam coraz mniej jest piłkarzy, którzy mogą być liderami reprezentacji na stałe. W klubach coraz więcej importu, mniej miejsca dla Ukraińców, problem narasta. Oni niedługo też przestaną ocierać się o baraże czy awanse na turnieje.

W niemałych kłopotach jest reprezentacja Słowenii. Narazie bazują na zgranym kolektywie, piłkarzach obytych w mocnych ligach. Niech oni się wykończą, to będzie tragedia. Liga słoweńska, pomijając Maribor i Olimpię w których Słoweńców dużo nie ma, to kaszana jakich mało. Te kluby grają wręcz amatorską piłkę. Wynik Śląska z jednym z tych zespołów, to nie jest luz sparingowy tylko tamtejsze realia.

Jeszcze by się przykładów znalazło... także bez przesady, nie tylko u nas jest piłkarski kryzys
 
kipikwb 1

kipikwb

Użytkownik
Dokładnie, szkolenie w naszym kraju woła o pomstę do nieba... Dla porównania taki Urugwaj, który ma 10 razy mniej ludności od nas potrafił wykreować zawodników, którzy w reprezentacji tworzą kolektyw. Potrafią grać, są świetnie przygotowani fizycznie, którzy przede wszystkim są na dobrym poziomie (taki Forlan, Suarez czy Cavani to klasa światowa, reszta niby gorzej). U nich nie ma chyba ani jednego obcokrajowca w kadrze! U nas niedługo będzie można mówić, że nie ma ani jednego prawdziwego Polaka...
Trochę zbaczając z kursu, ciekawe na kogo trafią nasze &quot;orły nieloty&quot; w el. MŚ 2014... W sumie to z San Marino i Andorą mają jakieś realne szanse...
W końcu to Ameryka :cool:

Niestety Polska jest państwo, które nie ma `głównego piłkarza`. Głównego? Chodzi mi o to, że np. taki Kamerun ma głównego zawodnika Etoo, Mali ma Sissoko, WKS Drogbę, Ghana Essiena itd. a Polska kogo? Dudek :grin: Lewandowski :grin: Błaszyczkowski :grin: ?! Niestety Polska nie ma takiego reprezentacyjnego czołga. Zobaczymy może ten Eugen Polański coś wniesie korzystego dla naszej reprezentacji.

U nas niedługo będzie można mówić, że nie ma ani jednego prawdziwego Polaka...
Tu się niestety zgodzę, bo tak jak wspomniałem wcześniej o Polańskim to nie wiem czy jego można zaliczyć do `prawdziwego polaka` wkońcu przyszedł z Niemiec.

A jak bym już miał wybierać tego Polaka najlepszego to byłby nim Irek Jeleń, tylko, że on jest baardzo kontuzjogenny :-(

pozdrawiam,

miłego wieczorku. :razz:
 
groven 2,2K

groven

Forum VIP
Kilka informacji o naszym dzisiejszym rywalu Gruzji:

Do najbardziej doświadczonych graczy w kadrze Gruzji należą 33-letni Kacha Kaładze i rok starszy Kobiaszwili. Pierwszy przez niemal dziesięć sezonów występował w Milanie, a dopiero w poprzednim roku przeniósł się do Genoi. Z kolei Kobiaszwili zagrał w przegranym meczu z Polską 1:4 w eliminacjach mistrzostw świata &#39;98. Niedługo później wyjechał do Niemiec i reprezentował kolejno SC Freiburg, Schalke 04 Gelsenkirchen i Herthy Berlin, z którą kilka miesięcy temu wrócił do Bundesligi.

Od prawie dwóch lat selekcjonerem reprezentacji jest inny znany piłkarz Temuri Kecbaja. Zdobył jednego z goli w drugim meczu w historii polsko-gruzińskich konfrontacji, jesienią 1997 roku na stadionie w Tbilisi (gospodarze wygrali 3:0). W zawodniczej karierze grał m.in. Newcastle United i AEK Ateny, a kończył ją w połowie ubiegłej dekady w Anorthosisie Famagusta (grał np. z Wojciechem Kowalczykiem, Radosławem Michalskim, Sławomirem Majakiem i Mariuszem Piekarskim). Później został szkoleniowcem tego klubu (w składzie m.in. z Łukaszem Sosinem), a następnie przeniósł się do Olympiakosu Pireus, gdzie współpracował z kolejnym polskim piłkarzem - Michałem Żewłakowem.

&lt;noscript&gt; http://diff3.smartadserver.com/call/pubjumpi//6938/S/[timestamp]/?]
[/url] &lt;/noscript&gt; Spotkanie na Dialog Arenie będzie dla Gruzinów sprawdzianem przed meczami eliminacji mistrzostw Europy z Łotwą i Maltą (2 i 6 września). W tabeli grupy F zajmują czwarte miejsce (9 pkt), za Grecją (14), Chorwacją i Izraelem (po 13).

Kadra Gruzji na mecz z Polską:
Bramkarze:
Giorgi Loria (Dinamo Tbilisi),
Nukri Rewiszwili (Anżi Machaczkała);
Obrońcy:
Aleksandre Amisułaszwili (Krasnodar Kubań),
Kacha Kaładze (Genoa FC), Guram Kaszia (Vitesse Arnhem),
Gia Grigaława (Wołga Niżny Nowgorod),
Akaki Chubutia (Gaz Metan Medias),
Ucza Łobżanidze (Krywbas Krzywy Róg),
Kachaber Aładaszwili (FC Zestafoni);
Pomocnicy:
Dato Kwirkwelia (Panionios Ateny),
Lewan Kobiaszwili (Hertha Berlin),
Dżaba Kankawa (Krywbas Krzywy Róg),
Dżano Ananidze (Spartak Moskwa),
Murtaz Dauszwili (FC Zestafoni),
Aleksandre Guruli (Karpaty Lwów),
Dawit Targamadze (PFK Ołeksandria),
Szota Grigałaszwili (FC Zestafoni);
Napastnicy:
Władimir Dwaliszwili (Maccabi Hajfa),
Mate Wacadze (Wołga Niżny Nowgorod),
Otar Marcwaladze (Kubań Krasnodar)
 
majkelangelo 5

majkelangelo

Użytkownik
W końcu to Ameryka :cool:
Niestety Polska jest państwo, które nie ma `głównego piłkarza`. Głównego? Chodzi mi o to, że np. taki Kamerun ma głównego zawodnika Etoo, Mali ma Sissoko, WKS Drogbę, Ghana Essiena itd. a Polska kogo? Dudek :grin: Lewandowski :grin: Błaszyczkowski :grin: ?! Niestety Polska nie ma takiego reprezentacyjnego czołga. Zobaczymy może ten Eugen Polański coś wniesie korzystego dla naszej reprezentacji.
U nas na tego &quot;głównego&quot; kreowany jest Blaszczykowski, ale trzeba przyznac, ze nie mamy pilkarza takiej klasy jak wymieniles wyzej, wiec ciezko sie do tamtych panstw porownywac.
Od siebie dodam, ze fajnie by bylo gdyby reprezentacja miala styl, bo narazie to ja widze zbieranine &quot;harpaganow&quot; (wg. Smudy) ustawionych w formacji 4-5-1 i cos tam maja grac (znaczy szarpac).
O bramkarza nie ma sie co martwic, bo mamy tutaj najwiekszy potencjal, ale reszta formacji to juz nie wyglada rozowo. W obronie ciekaw jestem Glowackiego, kiedys w reprezentacji wydawalo mi sie, ze go trema zjadala, teraz po Turcji powinien wygladac lepiej. Glowacki w parze z Jodlowcem, to niezla para stoperow jak na nasze mozliwosci. Boki obrony szczerze to napewno Piszczek na prawej, na lewej... kogos tam wcisna, ale kto by to nie byl, to bedzie raczej slaby punkt.
Pomoc wg mnie wogole beznadzieja... Nie ma koncepcji. Jesli w pomocy gra Dudka i Murawski to jedynie stac nas na cos w defensywie, brakuje kreatywnosci, sam Mierzejewski to za malo. Tutaj bym chcial zobaczyc jak sobie poradzilby Mila czy Radek Majewski (no ale to pewnie gracze nie w koncepcji Smudy). Zostaja jeszcze Pawlowski i zaciag najemnikow z zachodu: Polanski, Matuszyczyk i Obraniak, kazdy prezentuja niezly poziom, ale czy bedzie to kolektyw?! wątpię... Na skyrzdlach przynajmniej niezle to wyglada, chyba najlepiej obstawiona pozycja nie liczac bramkarza: Blaszczykowski, Peszko plus rozne alternatywy: np. jak bedzie w formie Małecki.
Na szpicy Lewandowski albo ...? Raczej napewno &quot;Lewy&quot; w takim ukladzie.
Najwiekszy problem mamy z obrona i srodkiem pomocy, nie wiem czy nie lepiej by bylo grac systemem 4-4-2 z Lewandowskim i Brozkiem w ataku, kosztem jakiegos srodkowego pomocnika. Chociaz zdaje sobie sprawe, ze wiele klubow przeszlo juz na ten system z jednym napadziorem...
Troche sie rozpisalem, mozna komentowac, pozdrawiam ????
Aha przy okazji podam moj typ:
Bramki w sumie: 0 lub 1, kurs 2,90 expekt✅
 
B 15

blady+

Użytkownik
Polska - Gruzja | 1 @ 1,71 (5Dimes) 09.08.11 20:30 ✅
Jutro czeka nas kolejny sprawdzian przed euro, mianowicie w spotkaniu towarzyskim zagramy przeciwko reprezentacji Gruzji. Zagramy u siebie, będziemy faworytem więc przejdźmy do składów. Franciszek Smuda ma już przygotowaną taktykę na to spotkanie.. Mianowicie w bramce zagra Szczęsny, w defensywie eksperyment, bowiem zagrają od prawej Wawrzyniak, Jodłowiec, Głowacki, Wojtkowiak czyli czterech graczy, którzy nie mają większysz szans na euro. Przed nimi zagra dwóch defensywnych pomocników, Murawski i Dudka. W rolę ofensywnych pomocników wcieli się Mierzejewski, Obraniak i Błaszczykowski natomiast jedynym napastnkiem będzie wysunięty Lewandowski. Dodatkowo Polanski ma być zmiennikiem Murawskiego lub Dudki, Peszko zmieni Mierzejewskiego a Brożek Lewandowskiego. W ekipie gości można wyróżnić trzy nazwiska.. Zagra Żano Ananidze ze Spartaka Moskwa, Nukri Rewiszwili z Anży Machaczkała oraz Kachaber Kaładze z Genoa CFC. Gruzini są groźni, pokazali to wygrywając 1:2 ze Słowenią, 1:2 z Armenią oraz 1:0 z Chorwacją, jest jednak jedno ale.. Z końcem Marca zakończyły się dobre wyniki, bowiem w dwóch ostatnich spotkaniach Gruzja przegrała 1:0 z Izraelem oraz 2:1 z Chorwacją. Myślę, że to dla Polaków ten mecz będzie miał dużo większe znaczenie, to Lewandowski jest obecnie w formie, to my potrzebujemy tego zwycięstwa, to my gramy u siebie, zagramy ofensywnie i nawet jeśli nie zagramy w pełni sił, to Polacy powinni wygrać bo są drużyną o większym potencjale. Daje naszym do 70% szans, co po takim kursie jest nadwyżką, myślę że kursy na kilka godzin przed wyniosą maksymalnie 1,60.
 
kubuevil 77

kubuevil

Użytkownik
Wreszcie po długiej przerwie znów zobaczymy naszych reprezentantów. Sam jestem ciekaw jak zagrają, wiadomo atmosfera w szatni chyba nie jest zbyt dobra zawodnicy obrażeni na PZPN za zawieszenie Łukasza Piszczka na wierzch wychodzą coraz to nowsze brudy. Ciekawe czy ktoś sie w końcu obudzi i cos z tym zrobi? Coś z tym zrobi mam namysli zwolni Pana Smudę. Zwolnić łatwo ale co potem? Kogo następonego?

Ja widziałbym z chęcią Lenczyka ale w obecnej sutyacji Śląska chyba jest to niemożliwe, może Nowak? Albo Engel? jest troche opcji.

Co do samego meczu to kogo jak kogo ale Gruzje to raczej pokonamy, i to aplikując im kilka bramek moim zdaniem.
Ma kto strzelać Lewandowski jest w dobrej formie, Eugen bedzie się chciał pokazać i udowodnić, że wkłada serce z reprezentację.

Martwi mnie ta obrona.. Szkoda, że nie ma juz Żewłakowa. Ale nie wiem czemu Smuda nie powoła Jakuba Rzeźniczaka z Legi, który pokazuje w meczach, że może sie kadrze przydać. Racja miał pare meczy w kadrze które moż etam nei zagrał na 100% ale ja sie pytam co robi Murawski w takim razie? Co mecz to jest najsłabszy na boisku..

No ale zobaczymy co ten SMuda wymyśli. chciałbym tylko do niego zaapelowac żeby zwrócił uwagę na Waldemara Sobotę ze Śląska bo chłopak przynajmniej mi bardzo sie podoba pod wzgledem techniki. skoro jest Murawski to tym bardziej powinien byc Sobota. Takie moje zdanie.
 
l0k0 751

l0k0

Użytkownik
Nieczęsto Polska gra jako faworyt a tutaj kurs 1.35 wyraźnie na to wskazuje... ;D
Te kursy to jakieś nieporozumienie. 1.35? Obecnie wynoszą już 1.60 w BAH i wszędzie indziej. Wszędzie kursy wzrosły na naszych i to dość mocno. Ciekawe czym sugerują się buki.

Odnośnie składu proponuję obejrzeć krótką relację Romana Kołtonia ;)

http://www.youtube.com/watch?v=_yaWLEfvyFw

Skład zobaczycie, a i reakcja na to w studio jest przednia ;)

Patrząc od strony Gruzji:
Gruzja walczy w eliminacjach ME w dość ciężkiej grupie, z chorwacją, grecją i izraelem i, co ciekawe, pomimo tego radzi sobie całkiem nieźle. 5p straty do liderującej grecji to nie tak dużo. Ostatnio mieli trochę pecha, bo przegrali 2 wyjazdowe mecze: z chorwacją 1-2 (wygrywali przez prawie cały mecz i dali sobie w końcówce 2 wsadzić) i izraelem 0-1. Ogólnie drużyna jest całkiem mocna.
Wydaje mi się, że dziś ewentualna wygrana Polaków nie będzie okupiona ciężkim meczem i bliskim wynikiem (1-0, 2-1). Bardzo możliwy też jest remis.

Jeśli chodzi o naszych to - jak co trochę - pojawiają się problemy związane z tym, że zawodnicy wcześniej czy później lądują na ławkach. Kuba, kapitan i motor napędowy reprezentacji ostatnio szarpnął tylko 15 minut na inaugurację Bundesligi.
Piszczek jest zawieszony.
Obraniak, który ma wyjść od pierwszej minuty grał ostatnio 20 minut.
Liga angielska jeszcze nie ruszyła więc Szczęsny jeszcze nie jest w rytmie meczowym.
Poziom gry Murawskiego jest, wg mnie, najniższy od paru lat.

Ogólnie nie wygląda to najlepiej. Wg mnie Smuda za bardzo stawia na piłkarzy grających za granicą nieregularnie i nie wiadomo czy tacy za pół roku będą siedzieli na ławie znowu (pewnie jak wróci Barrios to Lewy wróci na ławe, bo Kagawa widać, ze formę odzyskuje szybko). Nie wiadomo jak będzie z Obraniakiem itd. itd.

Ja dziś zagram delikatnie x2.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
sandomingo 58

sandomingo

Użytkownik
Pomijając fakt, ze pilkarsko jestesmy mocniejsi od Gruzji, trzeba sobie zdac sprawe z odmiennych motywacji tych dwoch druzyn. Gruzini przygotowuja sie do kolejnych meczow el ME, przyjechali tu potrenowac i zagrac w pilke. Co innego nasza druzyna. Nie od dzis wiadomo, ze Smuda potrzebuje zwyciestw i dla niego mecze towarzyskie to mecze o spokoj w prasie. W zwiazku z tym, ze mamy lepszy zespol i wieksza motywacje grzechem jest nie zagrac na naszych. I to jeszcze po takich atrakcyjnych kursach.
 
l0k0 751

l0k0

Użytkownik
Pomijając fakt, ze pilkarsko jestesmy mocniejsi od Gruzji, trzeba sobie zdac sprawe z odmiennych motywacji tych dwoch druzyn. Gruzini przygotowuja sie do kolejnych meczow el ME, przyjechali tu potrenowac i zagrac w pilke. Co innego nasza druzyna. Nie od dzis wiadomo, ze Smuda potrzebuje zwyciestw i dla niego mecze towarzyskie to mecze o spokoj w prasie. W zwiazku z tym, ze mamy lepszy zespol i wieksza motywacje grzechem jest nie zagrac na naszych. I to jeszcze po takich atrakcyjnych kursach.
Chęci to jedno - możliwości drugie. U nas nie ma reguł. Z jednej strony nie umiemy pokonać drugiego zespołu Ekwadoru, a tu nagle pokonujemy WKS. Tu dostajemy lanie od Litwinów, a zaraz wygrywamy z Argentyną. 1.60 to wcale nie taki atrakcyjny kurs, zauważ, ze naszym się ostatnio lepiej gra z lepszymi, jest mniejsza presja. Z Gruzją każdy liczy na wygraną - presja duża dla trenera i drużyny, dodatkowa dla tych zawodników, którzy mają problemy w klubach. Wg mnie to może paść tu wszystko. Jeśli strzelimy pierwsi to może się udać. Jeśli pierwsi stracimy to wg mnie nie odrobimy, nie zdarzyło się to ostatnio.
 
adi80 2

adi80

Użytkownik
Witam. Mój pierwszy post. Argumenty za naszymi orłami: własne boisko, Szczęsny, Mierzejewski, Lewandowski. Argumenty na nie: niestety Pan Smuda, pamiętam kiedy po serii sukcesów przyszedł do Legii i.... dupa. Ktoś kiedyś powiedział o Guardioli, że takich zawodników jak on ma to i moja babcia by poprowadziła do zwycięstwa. Myślę, że to samo powiedzieć można o Panu Smudzie, tam gdzie rzeczywiście ma kim grać jest dobrze, problem kiedy zawodnicy są nieco gorsi. Kolejny argument to pomimo iż dla Gruzinów jest to, tak jak to ujął sandomingo, mecz żeby potrenować, to mi ten naród kojarzy się z walecznością i pewnie teraz też skóry łatwo nie sprzedadzą. Poza tym faktem który przemawia za Gruzinami jest to iż to my gramy pod presja dobrego wyniku. A nie mogę sobie przypomnieć kiedy wygraliśmy taki mecz. Tak, więc wychodzi mi remis. Nie patrzę, aż tak bardzo na bilans meczy pomiędzy drużynami, bo to są zupełnie inne składy, inni trenerzy... Z sentymentu, a może z tęsknoty za dobrą Polską reprezentacją stawiam jednak: Polska - Gruzja 1 kurs 1,60✅ Bet-at-home, oraz under 2,5 kurs 1,65✅. Życzę wszystkim wygranych zakładów i dobrego meczu w wykonaniu naszych Orłów.

Cieszę się z dwóch trafnych typów. Ga naszego zespołu...brak słów. Jednak wypowiedzi pomeczowe Pana Smudy i niestety prezesa Grzegorza Laty są jeszcze bardziej dołujące niż gra. Po słowach tych panów przestałem wierzyć w poprawę gry naszego zespołu.
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Polska - Gruzja
Kolejny towarzyski mecz naszych reprezentantów w drodze do Euro 2012. Tym razem na drodze stanie nam Gruzja, mówiąc szczerze nie spodziewam się innego wyniku jak spokojna wygrana Polaków, zdziwiłem się jak zobaczyłem w ofercie kurs:1,6, według mnie to promocja. Z piłkarzy Gruzińskich kojarzę tylko piłkarza Herthy, pomocnika Levana Kobiashviliego, nie mówię że reszta to są ogórki, ale dla mnie są anonimowi. W naszej kadrze ostatnio średnia atmosfera, Piszczek, Polański mało kto dziś patrzy na ten mecz po przez pryzmat rywalizacji sportowej. Faworytem są Polacy, grają u nas i nie powinni nie wygrać, skład mamy w miarę możliwości dobry; Lewandowski i Błaszczykowski w formie, Polański nawet jak wejdzie tylko na drugą połowę to i tak jako piłkarz regularnie występujący poprzez 90 minut w Mainz będzie dużym wzmocnieniem, plus oczywiście wsparcie z Tureckiej i Polskiej ligi wiec uważam, że zwycięstwo pewne, a Gruzja nie powinna sprawić trudności.

Polska - Gruzja Typ:1 Kurs:1,6
 
misiek_84 50,5K

misiek_84

Użytkownik
Nie powiem troszkę jestem zdziwiony głosami, że kurs na Polskę 1,60 to promocja. Fakt, że Gruzja to nie jest jakiś potentat ale pamiętajmy, że nasze Orły zajmują 69 miejsce w rankingu FIFA a ta Gruzja było nie było 57. Do tego widać, że po ostatnich eliminacjach do MŚ w RPA coś drgnęło w tym zespole i przez długi czas spisywał się całkiem dobrze. Ostatnio dwie porażki ale z Chorwacją na wyjeździe w czerwcu prowadzili od 17 minuty i stracili dwie bramki dopiero w ostatnich 15 minutach meczu. A wcześniej u siebie pokonali tą Chorwację, potrafili też wygrywać w meczach towarzyskich wyjazdowych Słowenię z którą też nie mamy najlepszych wspomnień. Zgoda Chorwacja to już nie ta Chorwacja co kiedyś ale jednak 9 zespół rankingu FIFA i jeden z faworytów do występu na naszym EURO, zgoda również, że Gruzja nadrabia walecznością itp. oraz, że gramy u siebie co powinno być naszym atutem. Ale pamiętając co wyprawiają nasi reprezentanci to nie ma pewności, że będą równie waleczni jak rywale, do tego po swoich meczach w weekend trener Smuda zaaplikował im dwa dni ciężkich treningów podobno więc pytanie czy będą mieli siły. Bo niektórzy w sezonie, niektórzy początek a niektórzy przed ciekawe czy ktoś pomyślał żeby zróżnicować trening pod poszczególnych graczy. Kolejny punkt to nasi grają na Euro i nie ma pewności, że na początku sezonu będą ryzykować kontuzje ostro walcząc a Gruzinami muszą się dobrze przygotować do kolejnych meczów eliminacyjnych bo nie stracili szansy na awans jeszcze. No i najważniejsze, nasz obrona od której powinniśmy zacząć budowę drużyny na Euro to w każdym meczu inny zestaw, nic innego jak parodia. Wiadomo też, że dużo lepiej prezentujemy się w przodzie nawet Lewandowski dobrze się zaprezentował w pierwszej kolejce Bundesligi, był aktywny. Do tego z kim mamy grać ten swój ofensywny futbol jak nie z Gruzją na własnym boisku?? I ćwiczyć rozgrywanie ataku?? We wrześniu z Niemcami albo Meksykiem?? Jeśli tak to dostaniemy wtedy pewnie po 6-0 jak z Hiszpanią. Dlatego liczę dzisiaj na bramki jednak bo chyba mimo wszystko nie wypada nam grać na 0-0 u siebie z Gruzją. A przy naszej obronię goście też powinni coś ustrzelić bo w ostatnich 6 meczach tylko w jednym schodzili z boiska bez zdobyczy bramkowej. Myślę, że prawdopodobny jest wynik 2-1 a w którą stronę to już ciężko ocenić dlatego ja chociaż rzadko gram mecze towarzyskie tym razem postawię skromnie na gole OVER 2,5. Dodam na zakończenie że dwa dotychczasowe mecze miedzy Polską i Gruzją kończyły się wynikami 4-1 i 0-3 co prawda bardzo dawno.
10/08 20:30 Polska vs. Gruzja
Typ: Gole powyżej 2,5
Kurs: 2,1 (Bet365)
Wynik: 1-0 // Szczęsny zawalił mi typ ???? wygraliśmy ale z tym meczem do jednej bramki bym nie przesadzał...
PS. Jest dzisiaj kilka ciekawych par do pooglądania, Niemcy-Brazylia czy Włochy-Hiszpania to prawdziwe klasyki, Francja-Chile też ciekawie wygląda, szkoda odwołanego Anglia-Holandia
 
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
10/08 20:30 Polska vs. Gruzja
Typ: Gole powyżej 2,5
Kurs: 2,1 (Bet365)
A moim zdaniem mecz do jednej bramki. Gruzja w eliminacjach strzela mało i traci mało, praktycznie ciągle under 2,5 w ich meczach. Polska wiemy, może zagrać kapitalne spotkanie, a może piach. Jakoś o defensywę się nie boję bo jednak oprócz obrońców są 2 defensywni pomocnicy także bardzo możliwe jest czyste konto po naszej stronie. A czy my coś strzelimy ? Mamy na pewno duże szansę ale co będzie się okaże.
Podsumowując: Myślę, że nie przegramy tego meczu, to byłby DRAMAT.
Jeżeli jednak nie wygramy obstawiam wynik 0:0, jak wygramy to 1:0 lub 2:0 i mnie kusi postawić Gruzja nie strzeli bramki.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom