>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

IV runda el. LE: Śląsk Wrocław - Rapid Bukareszt 18.08.2011

Status
Zamknięty.
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP


vs
Śląsk Wrocław - Rapid Bukareszt
Śląsk po słabym dwumeczu z Lokomotiwem Sofia dzięki rzutom karnym awansował do IV rudny eliminacyjnej. Śląsk grał bardzo nieskutecznie i jeśli powtórzy swoją dyspozycję w meczu z Rapidem o awans będzie bardzo trudno. Gra głównie nastawiona na defensywę i być może w tym kierunku będziemy szukali typów. W lidze Śląsk prezentuje się jak narazie dobrze i oby taka gra przeniosła się również na mecze w Europejskich Pucharach. Awans do fazy grupowej w zasięgu Wrocławian, trzymajmy kciuki aby się udało.
Oferta kursowa z Bwin:


ZAPRASZAM DO DYSKUSJI I PISANIA ANALIZ :!:​
 
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
Śląsk po słabym dwumeczu z Lokomotiwem Sofia
Gra głównie nastawiona na defensywę
tu się nie zgadzam ;) Śląsk w dwumeczy z Bułgarami (ze Szkotami też) był zdecydowanie lepszy , i to nie były słabe mecze. Wszystko funkcjonowało jak nalezy , po za skutecznością.
Co do drugiego też się nie zgodzę. Śląsk Od początku sezonu gra ładną , ciekawą , wesołą piłkę. Sporo akcji , ciekawe rozegrania tylko jak pisałem wyżej fatalna skuteczność.
Co do meczu 2.10 na Śląsk wygląda apetycznie. Mam nadzieję , że te wczorajsze 4:0 z ŁKS-em będzie swego rodzaju odblokowaniem dla Śląska i ta skuteczność będzie na poziomie. Jak Śląsk wykorzysta 1/3 okazji z Rapidem to o wynik pierwszego meczu jestem spokojny :]
Swoją droga mamy duże szanse aby mieć swojego przedstawiciela i w LM i w LE , a przy odrobinie szczęścia ( Legionistów) to i 3 ekipy nas zaprezentują ;)
 
pitekk 69

pitekk

Forum VIP
Co do meczu 2.10 na Śląsk wygląda apetycznie. Mam nadzieję , że te wczorajsze 4:0 z ŁKS-em będzie swego rodzaju odblokowaniem dla Śląska i ta skuteczność będzie na poziomie.
Oby, bo jednak skuteczność z ŁKS-em nie jest żadnym wyznacznikiem niestety, jak widać po dwóch kolejkach ???? Mimo wszystko również myślę, że mogła to być swego rodzaju dobra rozgrywka i niezłe poprawienie humorów na Oporowskiej przed tym spotkaniem.
Trzeba też szczerze przyznać, że wylosowanie Rapidu to naprawdę dobry prezent - najłatwiejszy z możliwych rywali. Najważniejsze to rzeczywiście nie stracić bramki u siebie, a wręcz kapitalnie byłoby dołożyć jeszcze jedną od siebie. Mimo wszystko nawet gdyby optymistyczny plan nie wypalił, to Śląsk pokazał już w meczach z Dundee i Lokomotiwem, że na wyjazdach także potrafi zaprezentować się całkiem nieźle. Cieszy skuteczność Voskampa i wydaje się, że Lenczyk ma przed spotkaniem z Rumunami ciężki wybór - Diaz czy Voskamp. Pierwszy chyba bardziej pracuje dla drużyny, lubi wrócić się po piłkę, powalczyć. Holender za to to typowy lis pola karnego, umiejący się dobrze ustawić i znaleźć w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie. Sam nie wiem, na kogo bym postawił... ????
 
groven 2,2K

groven

Forum VIP
RAPID BUKARESZT
Rapid to zdecydowanie najmniej znany i utytułowany klub ze stolicy Rumunii. Przez lata pozostający w cieniu Dinama i Steauy. Na swoim koncie Rapid ma zaledwie trzy tytuły mistrzowskie, z czego ostatni wywalczony w 2003 roku. Oprócz tego zespół aż 13 razy sięgał po Puchar Rumunii a 4 razy po Superpuchar Rumunii.
Rywal Śląska Wrocław w IV rundzie eliminacji Ligi Europy ma także za sobą kilka występów na arenie międzynarodowej. Do największych sukcesów należy w tym wypadku zaliczyć awans do ćwierćfinału Pucharu UEFA w sezonie 2005-2006 oraz ćwierćfinał tych samych rozgrywek w sezonie 1972-73.
W obecnej kadrze Rapidu przeważają reprezentanci Rumunii. Oprócz nich barwy zespołu reprezentują Brazylijczycy Cassio, Marcos Antonio, Glauber i Ezaquias oraz dwóch Portugalczyków, Filipe Teixeira i Rui Duarte
Tabela + wyniki Rapidu po dwóch kolejkach w lidze rumuńskiej:

 
B 15

blady+

Użytkownik
Na początku kursy na awans wystawił tobet, a dokładniej 1.55 - 2.30 na korzyść Rumunów. Dziś kursy wystawił Bwin, i to w stosunku 1.85 - 1.85 ! Jeśli ktoś tak gra, to jest to surebet na 2,53! ;)
Co do samych szans, nie znam się na lidze Rumuńskiej, prześledziłem historię tych drużyn w europie, prześledziłem nazwiska.. Myślę, że rywal jak najbardziej w zasięgu Śląska, a cieszyć może fakt, że zagramy pierwsze spotkanie na wyjeździe, jeśli Śląsk zagra odpowiednio defensywnie, nie tak jak z Dundee.. Boje się tylko, że będzie mało informacji o rywalu, co może okazać się groźne w skutkach..
edit: rzeczywiście, nie spojrzałem na to nawet, bo Śląsk był wylosowany jako drugi. W takim razie trzeba się modlić o ich bramkostrzlność w pierwszym spotkaniu ;)
 
mruranski 0

mruranski

Użytkownik
ŚLĄSK WROCŁAW
Wczoraj zakończyła się dla Śląska Wrocław 3. kolejka ekstraklasy. Co można powiedzieć o grze Wojskowych? Mimo wygranej, na boisku panował nieład, brak skuteczności oraz znane z poprzednich meczy uciekanie od odpowiedzialności każdego piłkarza z osobna. Klub z Chorzowa prezentowałem wczoraj ten sam denny poziom, ale jest do drużyna, która poprzedni sezon ukończyła na 12. miejscu i nie sądzę by było ich stać na wyższe okienko w tabeli. Sami widzicie, nie ma co porównywać.
Śląsk Wrocław grał minimalnie zmienionym składem względem ligi Europejskiej. Główną zmianą była gra od pierwszego gwizdka Johana Voskampa. Nic dobrego nie wniósł do gry, zmarnował jedną 99% okazję spowodowaną błędem obrońcy, zszedł z boiska ok. 60 minuty.
Owszem, Diaz zapunktował drużynie strzelając gola w 87 minucie, ale nie możemy zapomnieć również o konflikcie napastnika z trenerem Orestem Lenczykiem.
Sądzę, że jeżeli Śląsk nie przejedzie się zagraniami typu &quot;podam do bramkarza, niech sam sobie radzi&quot;, do których zdążył nas przyzwyczaić, to mecz zakończy się bezbramkowym remisem, a wszystko rozstrzygnie się na wyjeździe.
Kurs betclic na remis: 3,10
(stan na 14.08)
 
K 6

kursa

Użytkownik
Witam.Śląsk ma o tyle łatwiej ,że liga rumuńska ruszyła równo z naszą ligą więc rytm meczowy jest podobny.4-0 z ŁKS-em to nic moim zdaniem nie znaczy bo ten ŁKS to typowe ogóry do bicia.Wierze w awans Śląska Legii i Wisły bo to lepiej dla polskiej piłki.Mimo wszystko jednak myśle,że Śląsk zremisuje 1 mecz u siebie a na wyjeździe powalczy.Jeśli chodzi o Legie to awans im da tylko 0 z tyłu w 1 mecz więc tu bym się pokusił o to ,że Spartak nie strzeli bramki w 1 meczu po sprzyjającym kursie.A Wisła no ciężko tu co kolwiek dać w lidze narazie przeciętny poziom jakieś smieszne 1-0 z Zagłębiem i to jeszcze po karnym którego moim zdaniem być nie powinno.Typ raczej na Wisłe zobaczymy jak to będzie.
 
patrol22 1,4K

patrol22

Użytkownik
Piłka nożna: LE
Śląsk - Rapid B.
Over 3.5 gola
5.00
Bet365


Dzisiaj o godzinie 20:00 zostanie rozegrany mecz w ramach eliminacji do fazy grupowej Ligi Europejskiej pomiędzy Śląskiem Wrocław, a Rapidem Bukareszt. Zespół z Polski w poprzednich rundach wyeliminował Hearts i Lokomotiv Sofię. Zespół z Rumunii dopiero przystępuje do tych rozgrywek.
Moim zdaniem Śląsk &quot;przejdzie&quot; ekipę z południa Europy. Aby tak się stało muszą uzyskać korzystny rezultat na swoim terenie. Powinni zaatakować rywali od pierwszych minut spotkania co powinno przynieść bramki już w pierwszej połowie. W poprzedniej rundzie co prawda mieli dwa razy rezultat 0:0 ale dobrych sytuacji na zdobycie bramek mieli co najmniej kilka. Moim zdaniem Śląsk ten mecz wygra.

Śląsk przeszedł już dwóch rywali i są o krok od fazy grupowej LE. Rapid do rozgrywek dopiero przystępuje. Graczom z Wrocławia powinno bardziej zależeć na awansie do następnej fazy zwłaszcza, że już nie długo będą grali na nowy stadionie, arenie przyszłorocznych ME. Grą w LE zrobiliby świetną reklamę nowemu obiektowi w całej Europie. Stawiam 3:1 dla &quot;nas&quot;, a zatem over 3.5 gola.


✅✅✅
 
pawel1908 10,9K

pawel1908

Użytkownik
Spotkanie: Śląsk Wrocław - Rapid Bukareszt
Typ: połowa czasu - X
Kurs: 1,9
Buk: Expekt
Analiza: Przed nami kolejna batalia polskiej drużyny w eliminacjach do europejskich pucharów.Po wczorajszej wygranej Wisły Kraków w elimanacjach do LM oczy Polaków będą zwrócone na pozostałe 2 drużyny;Śląska i Legii,które dziś powalczą w kwalifikacjach do Ligi Europejskiej.
Skupię się na pojedynku wrocławian z rumuńskim Rapidem Bukareszt.Ślązacy pod wodzą Oresta Lenczyka w poprzedniej rundzie wyeliminowali po karnych 4:3 Lokomotiv Sofia.Po bezbramkowych remisach w dwumeczu i dogrywce więcej szczęścia miał WKS,głównie dzięki dobrej postawie dobrze broniącego Kelemena.
Rapid zaczyna drogę do LE od tej rundy i ciężko określić na co tak naprawdę stać tą drużynę w tym sezonie.W lidze rumuńskiej rozegrane zostały dopiero kolejki,w których Rapid odniósł 2 zwycięstwa i zanotował 1 porażkę plasując się w raz z trzema innymi drużynami na 3 pozycji w tabeli.
Po dwóch poprzednich rundach widać,że Śląsk nie jest drużyną o wielkiej sile ofensywnej i raczej ciężko przewidzieć,że Sebastian Mila w raz z kolegami z drużyny opanują boisko i rozbiją Rumunów.Stawiam tutaj na remis do przerwy,bo wydaje się,że w tym Wrocławia po korzystny rezultat jakim z pewnością będzie remis.Ślązacy zaatakują na pewno,ale jak wiadomo determinacja rośnie kiedy zaczyna brakować czasu na boisku...
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
S 18

szymek1547

Użytkownik
Piłka Nożna
Spotkanie: Śląsk-Rapid
Typ:Śląsk zachowa czyste konto brankowe
Kurs: 2,75
Bukmacher: Gamebookers
Analiza:


20:00 spotkanie czwartej rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy spotkanie Sląsk w-Rapid .Faworyta wskazac niezmiernie trudno_Obie ekipy zdają być się dobrymi zespołami.
Śląsk bardzo dobrze rozpoczoł nowy sezon Ekstraklasy.Zgromadził na swom koncie 7 punktów.Wrocławianie pokonali (0-1 Ruch),(4-0 Łks) i zremisowali (1-1 z Gonikiem).Śląsk jest w dobrej dyzpozycji.Po wyeliminowaniu Dunnde 1:0(3:2).Na drodzę drużyny Oresta Lenczyka stanął Lokomotiv.Po pierwszym spotkamiu 0-0.Śląsk weliminował w rzutach karnych Bługarski zespół i awansował dalej.
Trener Śląska Orest Lenczyk w czwartkowy wieczór nie będzie mógł skorzystać z usług pauzującego za kartki Amir Spahicia.
Dla Rumunów czwartkowy mecz będzie pierwszym w europejskich pucharach w tym sezonie. Zespół z Bukaresztu ma już jednak za sobą trzy występy w lidze. Na swoim koncie ma sześć punktów, dzięki zwycięstwom nad Vaslui i Petrolulem. Rapid musiał uznać także wyższość Universitatei Cluj.
 
typer36 456

typer36

Użytkownik
Nikt wyczynu Śląska nie komentuje to ja sobie pozwolę.

Treściwie - zawiodłem się.

Zawiodłem się, ponieważ Rapid był do ogrania. Początek pewny, piłkarze z wiarą, ambicją, umiejętnościami, okazja Diaza. Wszystko fajnie. Później Rumuni kilka razy twardo zagrali i Śląsk zaczął peniać. Na szczęście wypracowany został wolny, po którym Mila przyłożył bramę. Strzał był zajebisty, ale bramkarz ustawił się jak ostatnia ciocia.

Co się dzieje dalej? Coś, czego w wykonaniu Śląska jeszcze nie oglądaliśmy. Drużyna doznała taktycznego rozprężenia. Formacje pozrywane, ustawienie antyfutbolowe - z przodu trzech, reszta z tyłu niewiadomo po co. Luki pomiędzy piłkarzami ogromne, na prawej stronie Wasiluk raz po raz fauluje, raz po raz kopie po autach, raz na jakiś czas dobrze wybije. Wpadło na 1:1, o to nie mam pretensji, strzał elegancki, wbrew pozorom nie było komu tego blokować, bo najbliższy zawodnik (chyba Elsner) dopiero spadał po wyskoku. Kelemen nie miał wiele do powiedzenia, choć wydaje mi się, że trochę za bardzo wysunięty był.

Diaz wraca się do rozgrywania, Dudek co dotknie to traci, Mila jako jedyny potrafi celnie podać. I to tyle z przodu. Z tyłu nerwy, Rumuni mocni fizycznie uzyskują przewagę w środku pola. 8-9 Ślązaków nie jest w stanie zastawić pola dla Romana i trzech jego kumpli. Dzieci we mgle, jakby ich sparaliżowało. Zero konsekwencji, znów należało ustawić defensywe i spokojnie pracować na 2:1. Nie, bramka ich załamała (shit troszkę noo). Rumuni naprawdę mocni fizycznie, kopią się po czołach (poza Romanem) i tylko dzięki totalnej nieporadności naszych czasem sprawnie podają. Przy bramce na 1:2 zero krycia, bierność wyśmienita.

Co robi Śląsk? Dzida pod bramkę, a nóż Diaz przejmie. To tyle z przodu. Z tyłu nerwy, nerwy i nerwy. Znów zamiast ustawić obronę i konsekwentnie próbować do przodu, to jeb byle dalej od siebie, panika na widok piłki. Rumuni ten presing mieli pozorny, bo jak Ci aktywni z przodu nie przejęli to po 2-3 podaniach odpuszczali i zostawiali deko pola. Nie, nasi na widok tych tuzów kopią dzide do przodu albo w aut. Wyłączyłem to w pewnym momencie, bo przykro było patrzeć. Lenczyk na linii przeżywał to co ja, w końcu usiadł i olał sprawę, bo co miał zrobić jak oni nie słuchali (lub nie słyszeli) pokrzykiwań.

Potem włączyłem w 60 minucie i jakiś delikatny progres momentami był, jak Śląsk odrobinę skracał pole, Rapid tracił pewność. Ale to tylko momenty były. Potem to znów sito z tyłu i na środku. Taktyki Śląska, którą zwykle oglądamy ja nie widziałem. A ona na Rumunów by całkiem pasowała.

Przy bramce na 1:3 to już był obraz żenady. Piłka odbita leci wzdłuż bramki lekko odchodząc, widać że Apostol biegnie... i nic, obrońcy stoją i się gapią przed siebie. Nikt nawet nie spróbował wbiec albo chociaż nogi wystawić, a nóż by blok był. Nie, oni już wiedzieli, że jest 1:3. No i się 1:3 skończyło.

Mi jest przykro, bo zespół z Wrocławia zagrał dużo poniżej swoich możliwości. Szkoda, mogło być pięknie.


Nie daje im już żadnych szans na awans, przy 1:2 coś bym jeszcze wierzył, ale 1:3 nie odrobią. Żeby o czymkolwiek myśleć muszą strzelić 3 gole. Nie mniej uważam, ze swoje zadanie w pucharach zrealizowali. Dobrze się pokazali, wyeliminowali nie takie wcale małe ogórki, 0,5pkt do krajowego współczynnika dopisane. A nóż jakieś grosze jeszcze za rewanż dojdą.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
everto 18K

everto

Użytkownik
Zawiodłem się, ponieważ Rapid był do ogrania
Przestan pod każdym wzgledem rumunii przewyzszali nas we wszystkim organizacja gry .indywidualnie .kondycyjnie .psychicznie (nie załamali sie po utracie gola)i nie nie przypuscili zmasowanych atakow tylko spokojnie klepali pilaczka to tez swiadczy o druzynie przemyslane akcje nic na sile bo przeciez mieli jeszcze mnustwo czasu do odrobienia strat w tym meczu no i rewanz za pasem. Gra Slask nie przekonuje mnie.słaby bramkasz duzo nie pewnych interwencji brak komunikacji z obroncami lepiej czuje sie chyba w klatce niz w przedpolu ale najsłabsza formacja bezprzecznie jest obrona tragedia ten Roman to im tam krawaty wiazal az zal bylo potrzec Mila sam meczu nie wygra Slask slabo nie zagral to jest ich poziom moze i dobrze ze nie awansuja tylko by sie skompromitowali
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom