>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Litex Łowecz - Wisła Kraków 26.07.2011 (III Runda)

Status
Zamknięty.
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji jest under 2,5. Tym razem rywal jest znacznie silniejszy i bardzo dobrze gra na własnym obiekcie. Wisła przede wszystkim powinna skupić się na tym, żeby tego meczu nie przegrać. Remis byłby idealnym rezultatem przed rewanżem w Krakowie. Zespół jeszcze nie jest w idealnej dyspozycji, a przede wszystkim nie wszyscy piłkarze są w formie. Wisła nawet jak nastawi się na zwycięstwo w Bułgarii, to chcieć nie znaczy móc. Trener Maaskant jest podobnego zdania i remis nie będzie dla niego porażką.
„Nie będę niezadowolony, jeśli jutrzejszy mecz zakończy się wynikiem 1:1” – mówi trener.
Under 2,5 - 1,60 Tobet
 
TommyTSW 47,1K

TommyTSW

Forum VIP
Najlepiej to poczekać i zagrać na LIVE.Nie ma żadnych klarownych przesłanek ani obiektywnych przemyśleń na temat obu drużyn (są one bardzo powierzchowne)
Drużyny klasyfikuje się na wyrównany poziom, dyspozycja dnia może być kluczowa dla wyniku czy chociażby skuteczności w zakładzie na under/over
Zgoda że taki Litex trzeba sprawnie ograć jeśli nie chce się schodzić z wynikiem po 0-5 w fazie grupowej.Podoba mi się podejście do sprawy, przynajmniej rywal zostanie potraktowany poważnie i nawet w przypadku porażki będą wiedzieli że więcej nie mogli.Stawka dwumeczu jest wysoka (gwarantowany start w LE) więc i to będzie już dużym krokiem w dobie ostatnich niepowodzeń.
 
columba 14

columba

Użytkownik
Ramzes...
Cześć.
Czy ja wiem czy ten rywal jest groźniejszy? On jest po prostu bardziej medialnie rozdmuchany.
Teoretycznie z mocniejszej ligi, ale to tyle.
Jak napisałem... oni po prostu nie zagrają 11-stką na swojej połowie i to jest prawdziwy sprawdzian dla siły Wisły. Co potrafi, jak gra. Ja zagrałem na zwycięstwo Wisły w handicapie +0.25 bo liczę się z remisem, ale realnie to jest NO BET!
A co do undera, to mam wrażenie, ze Wisła strzeli gola i wówczas zostaje opcja 1-1 bardziej opłacalna...
Zresztą to jedynie moje zdanie. Róbcie jak chcecie...
 
madman01 12,1K

madman01

Użytkownik
Litex Łowecz - Wisła Kraków
1-:-2
Wisła w tym meczu z pewnością będzie chciała strzelić bramkę, ale jak sie za bardzo odkryje to też bramke może stracić, bo obrońcy Wisły tez błędy popełniają. Brak Małeckiego jest duzym osłabieniem, gdyz był on motorem napędowym w Wiśle. Myśle jednak ze Wisła ma na tyle duzy potencjał że tego meczu nie przegra, remis byl by dobrym wynikiem i tak tez stawiam, mozna tez dać X2, jednak mysle że brak Małeckiego to za duze osłabienie żeby myśleć o wygranej i to na wyjeździe. Przewiduje tutaj wynik 0:0 lub 1:1, co przed rewanzem Wisłe by stawiało w dobrej sytucji choc nie najlepszej i trzeba się liczyc z tym że rywal też nie jest jakis bardzo przeciętny, maja w składzie kilku ciekawych Brazylijczyków, którzy moga sprawic troche kłopotów, Wisla ma za to Meliksona, czy Iliewa oraz Bułgarskiego napastnika Genkova, ktory grał w lidze Bulgarskiej i jakies tam doświadczenie ma jak grają te zespoły mniej wiecej wie,

Moje typy:
X: 3,10⛔
DW 1:1 : 6,50⛔
Bukmacher: Betclic
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Ramzes...
Cześć.
Czy ja wiem czy ten rywal jest groźniejszy? On jest po prostu bardziej medialnie rozdmuchany.
Teoretycznie z mocniejszej ligi, ale to tyle.
Jak napisałem... oni po prostu nie zagrają 11-stką na swojej połowie i to jest prawdziwy sprawdzian dla siły Wisły. Co potrafi, jak gra. Ja zagrałem na zwycięstwo Wisły w handicapie +0.25 bo liczę się z remisem, ale realnie to jest NO BET!
A co do undera, to mam wrażenie, ze Wisła strzeli gola i wówczas zostaje opcja 1-1 bardziej opłacalna...
Zresztą to jedynie moje zdanie. Róbcie jak chcecie...
Nie jest rozdmuchany medialnie, tylko po prostu sportowo jest silniejszy. Jeśli chodzi o aspekt sportowy to wystarczy spojrzeć na ligę w jakiej gra Skonto, a w jakiej gra Litex. Liga bułgarska jest stosunkowo podobna do naszej, a liga Łotewska ? Tam na mecze chodzi grupka ludzi, piłka nożna nie jest tam sportem dominującym co przekłada się na to że drużyny są słabsze i &quot;lepsi&quot; piłkarze uciekli już do innych europejskich klubów, a zagraniczni piłkarze tam grać po prostu nie pójdą.
Litex to zupełnie inna bajka, zobacz ilu piłkarzy i jakich narodowości tam występuje. Może szary kibic, który od święta obejrzy mecz LM nie kojarzy tych nazwisk, ale ktoś kto piłką się interesuje to wie że jest tam kilku dobrych piłkarzy. Grają u siebie i to oni powinni dominować w tym meczu. Ja jednak od typowania rezultatu się powstrzymuje i gram under, co jest dobrą opcją.
 
bukmachertsw 437

bukmachertsw

Użytkownik
Ramzesa z czym dyskutujesz, jesli ktos porównuje Skonto i Litex uważajac za podobne ekipy to albo wstał lewą noga albo jest ograniczony wiedzą sportową delikatnie rzecz ujmując. Wielu zdziwi sie jak gra Litex bo za pewne pierwszy raz zobacza ich w akcji.
Drużyna oparta na reprezentantach Bułgarii oraz Brazylijczykach, bardzo skladnie operują piłka. JEdnak oni tez sa w poczatkowej fazie wchodzenia na wlasciwe tory, choc bodaj rok temu przegrali tylko raz w lidze to mimo iz jest to spore osiagniecie to jednak nie jest to wyrównana liga i do konca &#39; czysta&#39; .
 
misiek_84 50,5K

misiek_84

Użytkownik
Postanowiłem zabrać głos bo czytam różne opinie i trochę nie wierze. Nie ma najmniejszych wątpliwości, że Litex to zupełnie inny poziom niż Skonto. Ma to oczywiście plusy i minusy na plus to, że trochę zaatakują i nie będą murować bramki będzie łatwiej zbudować coś od przodu na minus jest to że takie błędy obrony jak w meczu ze skonto na pewno zostaną bezlitośnie wykorzystane (patrz Widzew jakieś 10 lat temu i 1-4 na wyjeździe). Teraz do rzeczy jak słyszę dominujące opinie nawet tutaj wśród was, że jedziemy po remis do Bułgarii to mi się nóż w kieszeni otwiera... co najgorsze mówi to nawet trener. Może ja coś przegapiłem ale od dziecka myślałem, że w piłkę gra się po to żeby wygrać. Śląsk do Szkocji też jechał po 0-0 miał zagrać z kontry wyszedł bez napastnika i jak to się skończyło po 5 minutach było 0-2 i smród w gaciach jakoś szczęśliwie się udało i awansowali. Myślę, że zawodnicy jak i trener powinni jechać tam w przekonaniu, że tan zespół da się pokonać i grać oczywiście rozważnie bez zbędnego ryzyka ale o wynik 1-0, 2-0. Jeśli Mistrz Polski obawia się takich zespołów jak Litex to po co chce w ogóle grać w Lidze Mistrzów?? Żeby odciąć kupony i zarobić trochę kasy?? Litex to jest na pewno poziom polskiej ligi świadczą o tym dokonania na arenie europejskiej w ostatnich sezonach. Porażki w kwalifikacjach Ligi Mistrzów i Europy z Żyliną, Debreczynem czy BATE Borysów w ostatnich latach. Obydwa zespoły znajdują się na podobnych miejscach w rankingu klubowym UEFA dzielą je chyba około 15 miejsc w dolnej połówce drugiej setki. Dla Wisły będzie to najtrudniejszy mecz w europejskich rozgrywkach w tym sezonie. Głównie w sferze mentalnej bo każdy następny przeciwnik będzie już raczej wyraźnie lepszy i będą grali bez presji nikt nie będzie miał pretensji jak przegrają, zawodnicy powiedzą, że walczyli ale tamci byli lepsi. A taki Litex niby wszyscy wiedzą, że powinno się go ograć, że są w zasięgu a jednak ciężko idzie i jest dużo trudniej niż ze Skonto. Do tego presja, że jak ich wyeliminujemy to na pewno zagramy w Lidze Europy będzie kasa i wszyscy będą zadowoleni. Wygląda, że to może być mecz podobny do tych Lecha ze Spartą. I jeśli Wiślacy będą mieli siłę biegać (w przeciwieństwie do Lecha sprzed roku) to nie mogą tego meczu przegrać już w szatni. Ja wierzę w mądrość Maskanta, myślę że potrafi wyznaczać cele sobie i drużynie a potem konsekwentnie je realizować co powinno się przełożyć na pewność zawodników. Poza tym porządek i trochę profesjonalizmu przyniesionego przez holenderski duet powinno pomóc i powinniśmy wypaść lepiej niż Lech rok temu ze Spartą, która jednak miała dużo więcej doświadczenia z rywalizacji międzynarodowej niż Litex. Tylko nie mówmy, że jedziemy po remis jedźmy po wygraną, strzelmy gola przede wszystkim, OK jak stracimy po jakimś fenomenalnym strzale nie do obrony w końcówce i zremisujemy 1-1 to jak najbardziej cieszmy się bo to dobry wynik przed rewanżem (chociaż wcale nie taki znowu super jeden gol w końcówce meczu u siebie i goodbye patrz mecz Lecha w II rundzie kwalifikacji z jakimiś Azerami i tylko dlatego, że mieli lepszy wynik na wyjeździe bo 1-0 to były te niesamowite karne) a jak tam jedziemy po remis to czemu ktoś nie miałby wpaść na pomysł żeby u siebie zagrać na remis 0-0 który da nam awans dlatego powinniśmy takie mecze wygrywać jeśli poważnie myślimy o Lidze Mistrzów i o wyeliminowaniu w IV rundzie takich firmy Glasgow Rangers, FC Kopenhaga, Dynamo Zagrzeb itd. Albo grajmy tylko w swojej ekstraklasie i najbardziej emocjonujmy się tym kto wygra przetarg na transmisje i czy akurat tą TV mamy na swoim dekoderze... Od jakiegoś czasu po analizie sytuacji byłem przekonany do typu X2 ale się trochę przeraziłem tymi wypowiedziami wszystkimi dlatego zagram ten typ ale zmniejszę stawkę.
26/07 19:30 Litex Łowecz vs. Wisła Kraków
Typ: X2✅
Kurs: 1,57 (Bet365)
Wynik: 1-2
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
peja 1

peja

Użytkownik
Tak przeglądnąłem forum i jako jeden z nielicznych chyba gram dość grubo na awans Wisły za 1.72 na Unibet.
Proszę was, o czym wy mówicie, Litex Łowecz, Bułgarski zespół, kim on ma Polaków straszyć, no kim. Zapomnijmy już o Levadiach, Karabachach. Maaskant jak ktoś już tu wspominał to bardzo inteligentny trener i na pewno odpowiednio zmotywuje swoich zawodników do korzystnego rezultatu w dwu meczu. Chociaż sami piłkarze wiedzą o co grają, wyeliminowanie Litexu to jest już minimum gra w fazie grupowej Ligi Europejskiej. Ja osobiście należę do tej &quot;drugiej grupy&quot; czyli nie uważam że ta Wisła jest najsłabszym Mistrzem w historii klubu. Tacy piłkarze jak Iliev, Genkov, Melikson pociągnął tą Wisłę do kolejnej rundy. Bo ja się pytam jak my się obawiamy Litexu Łowecz to co będzie w ewentualnej kolejnej rundzie jak trafimy na Glasgow, Benfice, FC Kopenhage. Nie rozumiem tej ostrożności w słowa w awans Wiślaków.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Tak, tylko to są argumenty typu Wisła chce, Wisła musi, że jak wygrają to zagrają minimum w LE, że jeśli chcą coś zwojować w LM to muszą wygrywać z takim Litexem. To wszystko to gdybania i naciąganie prawdy. Dla mnie Litex i Wisła sportowo to ten sam poziom, ale pewnie zaraz mnie ktoś skatuje, że Wisła jest silna, że Wisła ma Meliksona, Ilieva, Genkova, a Litex to jakieś &quot;nołnejmy&quot;. Litex chce tak samo jak i Wisła tego awansu, a jeśli chcą grać w LM to takie zespoły jak Wisła muszą pokonać... I to jest takie gadanie. Wstawić zamiast Wisła, drużynę Litex-u i wychodzą te same argumenty. Litex gra u siebie i dlatego moim zdaniem w tym meczu jest faworytem. Kwestia awansu to sprawa otwarta, a jakiekolwiek wnioski będzie można wyciągać po dzisiejszym meczu.
 
W 1

wojtekfcb

Użytkownik
Macie racje, ale takie gadanie jest bo jednak przeszłość nauczyła nas że z drużynami kilkakrotnie słabszymi od Litexu to nasze kluby odpadały, a Wisła w szczególności.
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Tak przeglądnąłem forum i jako jeden z nielicznych chyba gram dość grubo na awans Wisły za 1.72 na Unibet.

Proszę was, o czym wy mówicie, Litex Łowecz, Bułgarski zespół, kim on ma Polaków straszyć, no kim. Zapomnijmy już o Levadiach, Karabachach. Maaskant jak ktoś już tu wspominał to bardzo inteligentny trener i na pewno odpowiednio zmotywuje swoich zawodników do korzystnego rezultatu w dwu meczu. Chociaż sami piłkarze wiedzą o co grają, wyeliminowanie Litexu to jest już minimum gra w fazie grupowej Ligi Europejskiej. Ja osobiście należę do tej &quot;drugiej grupy&quot; czyli nie uważam że ta Wisła jest najsłabszym Mistrzem w historii klubu. Tacy piłkarze jak Iliev, Genkov, Melikson pociągnął tą Wisłę do kolejnej rundy. Bo ja się pytam jak my się obawiamy Litexu Łowecz to co będzie w ewentualnej kolejnej rundzie jak trafimy na Glasgow, Benfice, FC Kopenhage. Nie rozumiem tej ostrożności w słowa w awans Wiślaków.

Ty jesteś pewny tego co napisałeś.... Przecież to są totalne bzdury :razz:
Pytasz się kim ma nas Litex straszyć, jaja sobie robisz tam grają reprezentanci Bułgarii, która piłkarsko stoi na podobnym poziomie co Polska, a ich liga jest nieznacznie mocniejsza według rankingu Uefa.
Tacy piłkarze jak Iliev, Genkov, Melikson są na świecie anonimowi, tak samo jak piłkarze Litexu, wiec kiedy polski zespół gra w el.LM/LE wstyd wymieniać ich nazwiska.

Pytasz się co będzie dalej jak trafimy na Glasgow, Benfice, FC Kopenhage itp. i mogę ci odpowiedzieć - nic nie będzie bo to są lepsze drużyny, będą faworytami i trzeba będzie z nimi grać.

Według mnie Wisła nie jest faworytem, mimo że nie mam pojęcia jak gra Litex to nie patrze na ten mecz tylko poprzez pryzmat gry w Polskiej Ekstraklasie, tylko biorę pod uwagę ostanie poczynania Polskich zespołów w pucharach, a pisanie że Wisła jest teraz inną drużyną niż kiedyś też nie jest prawdą bo przecież jeszcze z nikim poważnym nie grała. Wiec najlepiej nie obstawiać dziś tylko obejrzeć jak przy Litexei wypadnie Wisła.
 
B 15

blady+

Użytkownik
PFC Litex Lovech - TS Wisla Krakow | X @ 3,25 (Bet365) 26.07.11 19:30
Kiedy jeszcze przed oficjalnym zakwalifikowaniem się do trzeciej rundy, Wisła poznała rywala.. Bukmacherzy, jak i wszyscy z polskiego otoczenia zareagowali szybko. Rywal jest silniejszy od poprzedniego, a nasze szanse wyceniamy na 50%. Rywal najsilniejszy z tych, na których Biała Gwiazda mogła trafić, aczkolwiek nie widzę w nim wielkiej przeszkody. Wróćmy jeszcze na chwilę do drugiej rundy kwalifikacji, co w niej się działo ? Wisła ograła Skonto w dwumeczu, najpierw 1:0 na Łotwie, później 2:0 w Polsce.. Jedni twierdzili, że z takim rywalem powinniśmy wygrać 8:0, drudzy że liczy się awans i z tym się zgadzam. Widać było wyraźnie, że Wisła nie gra tak jak oczekujemy, brakuje tego czucia piłki w nogach.. Jakieś indywidualne rajdy Małeckiego.. Przyniosły gola, ale gdyby nie on niewykluczone że wygralibyśmy wyżej. Dziś tego piłkarza zabraknie, i to nie jest dla mnie zmartwienie. Dla Wisły, a raczej duetu Holendrów obecnie jest jeden cel, faza grupowa ligi mistrzów. Sam Maaskant ocenił równo szanse obu zespołów, nie martwił się kontuzją Małeckiego, podkreślił że zadowoli ich remis, a w tym spotkaniu zobaczymy Wisłę bardziej defensywną, czyli taką jaką w ubiegłym sezonie ekstraklasy mało kiedy można było oglądać. Jeśli chodzi o rywala, jako że około dwa lata temu ligą bułgarską się interesowałem, powiem krótko. Na moje oko szanse na awans rozkładają się jak dwa do jednego na korzyść Wisły. Liteks w ubiegłym sezonie ligowym błyszczał, z jakiego powodu ? Po roku doświadczenia zdałem sobie sprawę, dlaczego bukmacherzy tak bardzo rywalizują zespoły z czołówki tamtej ligi.. Jest tam przepaść nie tylko w potencjale, ale wielu innych czynnikach. Także było tylko dwóch optymalnych rywali, Levski Sofia oraz CSKA Sofia, bilans z nimi nie układa się już tak ciekawie. Jak donoszą Bułgarzy, w opinii niektórych Penev nie jest trenerem, którego uważa się za dobrego taktyka. On jest Bułgarskim Probierzem, i czuje że taki sam los spotka właśnie jego. Podobno ma spięcia z działaczami, z niektórymi piłkarzami.. Najważniejsze jest to, że Liteks nie pokazał dobrej gry w spotkaniach z Czarnogórskim kopciuszkiem, Mogren. Liteks wygrał w pierwszym spotkaniu 2:1 na Czarnogórze, potem 3:0 w Bułgarii. Aczkolwiek nawet tak słabe Mogren miało cztery dogodne sytuacje do strzelenia gola, wszystkie przez słabą dyspozycję defensywy Bułgarów.. Podobno asem w Polskim zespole jest Genkov, nie tyle jeśli chodzi o grę ale taktykę. Spędził wiele lat w tamtejszej lidze, tyle razy grał przeciwko Liteksowi, że zapewne coś podpowie. Warto też dodać, że to on był tamtejszym królem strzelców przed odejściem. O ile u nas, większość ludzi którzy interesują się sportem, będą śledzić wydarzenia z tej fazy lm, o tyle w Bułgarii zainteresowanie jest niewielkie. Tamtejsi typerzy nie wróżą mimo wszystko swojej drużynie dobrze. Tak jak Dundee United w Polsce i Szkocji to były różne drużyny, tak powinno być też z Wisłą. W Liteksie rok temu zremisowała 1:1 Zilina, rok temu 2:1 wygrał tam Debrecen. Wisła jest też w stanie wygrać, aczkolwiek obawiam się tego w moim zdaniu przeszacowanego szacunku do rywala, i wątpie w zwycięstwo.
@Homel, nie oceniaj trenera po jednym sukcesie.
@Misiek_84, Maaskant nie twierdził, że ich celem jest remis. On powiedział, że remis ich zadowoli, to troszke różnica. Jadą pewnie po zwycięstwo.
 
peja 1

peja

Użytkownik
Ty jesteś pewny tego co napisałeś.... Przecież to są totalne bzdury :razz:
Pytasz się kim ma nas Litex straszyć, jaja sobie robisz tam grają reprezentanci Bułgarii, która piłkarsko stoi na podobnym poziomie co Polska, a ich liga jest nieznacznie mocniejsza według rankingu Uefa.
Tacy piłkarze jak Iliev, Genkov, Melikson są na świecie anonimowi, tak samo jak piłkarze Litexu, wiec kiedy polski zespół gra w el.LM/LE wstyd wymieniać ich nazwiska.
Pytasz się co będzie dalej jak trafimy na Glasgow, Benfice, FC Kopenhage itp. i mogę ci odpowiedzieć - nic nie będzie bo to są lepsze drużyny, będą faworytami i trzeba będzie z nimi grać.
Według mnie Wisła nie jest faworytem, mimo że nie mam pojęcia jak gra Litex to nie patrze na ten mecz tylko poprzez pryzmat gry w Polskiej Ekstraklasie, tylko biorę pod uwagę ostanie poczynania Polskich zespołów w pucharach, a pisanie że Wisła jest teraz inną drużyną niż kiedyś też nie jest prawdą bo przecież jeszcze z nikim poważnym nie grała. Wiec najlepiej nie obstawiać dziś tylko obejrzeć jak przy Litexei wypadnie Wisła.
Tak jestem pewny.. A takie rankingi to wiesz gdzie można sobie wsadzić;] to też można powiedzieć że trzech zawodników Wisły grało w Lidze Mistrzów. A i sorry reprezentant w piłce nożnej Bułgarii to co, piłkarz na chociaż dobrym poziomie? nie uważam.
ciekawostka: &quot;W drugiej rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów w sezonie 1999/2000 Liteks spotkał się w Widzewem Łódź. U siebie wygrał 4:1, ale w rewanżu podopieczni Grzegorza Laty zdołali odrobić trzybramkową stratę. W rzutach karnych łodzianie wygrali 3:2 i awansowali do trzeciej rundy. &quot;
 
typer36 456

typer36

Użytkownik
Peja idąc tą drogą to... proszę Cię, o czym Ty mówisz, Wisła Kraków, polski zespół, kim on ma Bulgarów straszyć, no kim. Tak jak na nas nie robi wrażenia zespół Litexu, tak i myślę, że w Bułgarii nie boją się nas. Bo jak Litex miałby się nas obawiać, to co by było gdyby trafił potem na mocny X, Y, Z.

Gdybym miał się sugerować tym forum, pomyslałbym że Wisła co roku osiąga przynajmniej dobre wyniki w Europie i coś idzie za dmuchaniem optymizmu. Takie coś jednak nie miało miejsca.

Oba zespoły się w jakimś stopniu zmieniają, na pewno bardziej rewolucyjne zmiany nastąpiły w Wiśle, myślę, że na plus, ale po co dmuchać balon? Niby jakoś wyjątkowo dmuchany nie jest, ale jak daj Boże wygrają dziś z tym Litexem do zera to każdy, nawet uzasadniony głos krytyczny będzie dyskryminowany. A chyba nie o to chodzi.

Też uważam, że bardziej otwarty mecz to plus dla Wisły, ale mimo wszystko taktyka wg mnie jest nieodpowiednio dobierana. Rozumiem uważnie z tyłu, ale żeby od razu orientacja defensywna? W Wiśle do kontry wyjdzie Żyd, Iliev i kto? W ostatnich meczach tylko oni grali, reszta się starała. Jestem dumny, że się starają, imponuje mi że wreszcie zespołowi Wisły zależy, ale to za mało. Jeszcze trochę za mało. Tym bardziej, że ostatnie podanie arcyważne w szybkich kontrach narazie nie istnieje. Brakuje takiego Szymka czy Kosowskiego, który potrafił zagrać między obrońców. W obronie jak było niepewnie tak jest dalej, błędów może nie ma, ale teraz nie będzie nas atakował Natan Junior który naszych kiwał zdrowo, tylko trochę bardziej uznani piłkarze. Narazie jestem sceptyczny, chcę się zawieść.

Trenejro Maskant to średniak europejski, raczej szerszej publice zachodniej nieznany, przynajmniej z osiągów sportowych. Jego ekipy nigdy w obronie za dobrze nie grały, gra zawsze opierała się na szybkich skrzydłach i dobrych indywidualnościach z przodu. Czyli taka typowa szkoła holenderska. Ja bym wolał trochę inaczej, ale dopóki będzie się to sprawdzało to jestem na tak. Gorzej będzie jak zespół rywali narzuci swój styl. Maaskant wie coś o tym, ma w pamięci dwumecz z Villarealem.

Nie brak jednak też plusów, pod wpływem tej międzynarodówki ambitniej prezentują się też nasze rodzynki. Przekonanie, że Polacy nie mają odpowiedniej mentalności, to bzdura i fałszowanie historii, nie mniej obecne pokolenia faktycznie mają trochę solidność i polot stłumiony. Do rzeczy... Sobol to jest facet, zawsze trzyma poziom, zdarzy mu się gorszy dzień, ale to jest chłopak z jajami. Biega, walczy, krzyczy na tych czarnych z tyłu, pomysł na grę też nienajgorszy. Małecki to także indentyfikator tego zespołu. Owszem ma braki w wyszkoleniu technicznym, ale za to jest pewny siebie, stara się rozegrać, dryblować (no i co ztego, że traci piłkę, ja wole żeby próbował i tracił niż podawał do tych kolezków na bokach, którzy jedną na dwadzieścia piłek dograją dobrze). Ma jakiś pomysł na rozegranie, wcale nie rzadko podaje. Nawet jak mu nie idzie, nie zraża się, próbuje dalej. To jest właśnie obraz polskiej mentalności. Niezłomny, z polotem, lepiej gorzej ale braki nadrabia sprytem i walką. Przy takim Ilievie napewno się jeszcze wiele nauczy. Czarek Wilk - ten chłopak robi wrażenie. Sportowo jest słabszym ogniwem, widać że przyszedł z ligowego średniaka. Ale za to jak jemu zalezy, stara się dogrywać dokładnie i z pomysłem, każde nieudane zagranie to wielki zawód wypisany na twarzy. Ale nie łamie się, nie kiksuje tylko dalej próbuje. Jego entuzjazm po golach, po dobrych zagraniach jest bezcenny.

Cd samego meczu, ja jestem neutralno-sceptyczny. Trochę się obawiam tej obrony i narazie nie do końca rozgarniętego ataku. Jednak pociesza mnie fakt, że wiem, że oni zagrają na ile potrafią. Cd Jaliensa, który mam wrażenie wychodzi do składu za nazwisko, mam wątpliwości, ale i jego doświadczenie nawet przy niepełnym zaangażowaniu rprzynosi korzyści

Nie podejmę się typowania wyniku, jednak z reguły kiedy jestem sceptyczny, Wisła sobie radzi, także z pogodną twarzą zasiądę przed tv i obejrzę mam nadzięję dobry mecz i dobry wynik polskiego mistrza. Wisła po wygraną;)
 
adi_krk 1

adi_krk

Użytkownik
Też uważam, że bardziej otwarty mecz to plus dla Wisły, ale mimo wszystko taktyka wg mnie jest nieodpowiednio dobierana. Rozumiem uważnie z tyłu, ale żeby od razu orientacja defensywna? W Wiśle do kontry wyjdzie Żyd, Iliev i kto?
Ten Żyd ma imię i nazwisko - Maor Melikson.
A o kontry to Ty się już nie bój ???? Będą dobrze dryblujący Melikson i Iliev, z przodu będzie Genkov. W środku oprócz dwójki def. pomocników zagra jeden bardziej ofensywny (może to być Maor, chyba, że pójdzie na skrzydło zamiast Małego to ktoś inny). Mi się wydaję, że w środku zagra Jirsak a Maor jako skrzydłowy. A tak w ogóle to uważam, że Wisła mimo nastawienia trochę defensywnego będzie starała się jednak prowadzić grę w ataku pozycyjnym (dużo Robert ćwiczył to z zawodnikami) a kontrować sporadycznie jak będzie okazja.
 
misiek_84 50,5K

misiek_84

Użytkownik
@Misiek_84, Maaskant nie twierdził, że ich celem jest remis. On powiedział, że remis ich zadowoli, to troszke różnica. Jadą pewnie po zwycięstwo.
Stylistycznie gramatycznie może tak, ale chodzi o nastawienie mentalne, jakąś otoczkę. Sobolewski w wywiadzie dla przeglądu mówi mniej więcej cytuje z pamięci, że trener wpaja im, że powinni grać swoim stylem ale czy się uda zależy jak przeciwnik zawiesi poprzeczkę. A mnie guzik obchodzi jak zagra ten Litex wszyscy się chyba zgadzamy, że to podobny poziom dla naszych więc ja oczekuje, że zagrają wszystko co mogą i wierze że wtedy okażą się lepsi. Jak zaczną się czaić to przegrają 0-1 lub 0-2 po głupich bramkach w zamieszaniu podbramkowym jak Lech rok temu. Dlatego myślę, że trener nie powinien tak mówić przed meczem bo to alibi dla piłkarzy którzy wyjdą grać zwłaszcza dla tych pseudo gwiazd naszej ligi. Powinni wyjść i powiedzieć, że zrobią wszystko żeby wygrać, bez względu co zagra rywal beda gryźli trawę żeby osiągnąć jak najlepszy wynik czyli zwycięstwo. A wiadomo, że może się nie udać bo nie zgadzam się, że są 100% faworytami. Muszą po prostu ostro powalczyć o swoje. I tego oczekuje. A jak będzie 1-0 i 85 min jakiś rajd Bułgarów to komuś może przyjść do głowy żeby aż tak nie gonić bo przecież remis zadowoli trenera i wszystkich a tu za chwilę liga i rewanż można oszczędzić siły. Jak będą przegrywać ze 30 min grać w 10 i wyrównają w końcówce to mogą mówić, że remis ich zadowala. Chyba, że naprawdę czują się tak słabi że bez względu na wszystko co się wydarzy na boisku remis ich zadowoli... Moim zdaniem takie wypowiedzi to błąd i szukanie alibi już teraz. Oby to było zdejmowanie presji z zespołu...
 
kudlaty089 250

kudlaty089

Forum VIP
Pareiko - Lamey, Jaliens, Chavez, Diaz - Sobolewski, Wilk, Nunez, Melikson, Iliev - Genkov

Dobrze, że Maaskant sadza na ławce beznadziejnego w meczach ze Skonto Paljicia. Ciekawe w jakiej formie jest Junior, ale wielką sztuką jest być w gorszej od Dragana. Bardzo ciekawy jestem też występu Nuneza. Będzie dobrze ;)
 
B 15

blady+

Użytkownik
Pareiko - Lamey, Jaliens, Chavez, Diaz - Sobolewski, Wilk, Nunez, Melikson, Iliev - Genkov
Dobrze, że Maaskant sadza na ławce beznadziejnego w meczach ze Skonto Paljicia. Ciekawe w jakiej formie jest Junior, ale wielką sztuką jest być w gorszej od Dragana. Bardzo ciekawy jestem też występu Nuneza. Będzie dobrze ;)
Kur.... Jovanic w bramce :O Pareiko jednak nie dał rady, o kurde.. Jak ktoś postawił na under, to szczerze mówię, grajcie kontry!
Jak będzie 3:1 dla Bułgarów, to się nie zdziwię.. Ten bramkarz to naprawdę spora różnica, można powiedzieć, że kolosalna.. Miejmy nadzieję, że się mylę..
 
typer36 456

typer36

Użytkownik
Szkoda końcówki... ale wynik sprawiedliwy. Wisła w obronie i tak nie gra tragicznie, myślałem, że będzie gorzej. Nie mniej nie rozumiem, czemu oni grają tak cofnięci, jak Ci Bułgarzy przyciśnięci kopią po autach. Oby Wisła wyszła dobrze nastawiona na 2 połowę bo się Bułgarzy rozszaleją
 
B 15

blady+

Użytkownik
Ostatnie sekundy meczu i piękny gol dla Bułgarów ????

Wynik : 1-1
????
Nie wiem, czy wiesz ale mecz piłki nożnej to dwie połowy :razz:
Także jeszcze 45 minut, aczkolwiek z tego co widziałem, i kursów obecnych to zagram za drobne under 2.5

Ja już odpalam laptopa, kończy się połowa.. Borek mówi o nieudanych końcówkach.. Za chwilę dźwięk z transmisji tekstowej Wisły Kraków.. Szkoda, wielka szkoda.. ale bądźmy dobrej myśli. Jak utrzymają ten wynik to będzie dobrze, aczkolwiek nie okłamujmy się. Ta silnie zapowiadana defensywa.. Już kilka razy zaliczyła wpadki, a ten wynik widzimy tylko dzięki nieudolności Bułgarów..
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom