>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

FIS Team Tour 2011 [29.01.2011 - 06.02.2011] - Willingen, Klingentahl & Oberstdorf

Status
Zamknięty.
mjaurvcein 25,1K

mjaurvcein

Użytkownik
Zgadzam się z oboma typkami Qozi&#39;ego. Janne pykam za kasę w troche innej wersji (vs. Matii @ 1.60).
Dorzucić można na pewno
Evensen najlepszy z Norwegów @ 1.50
Nie widać tutaj w Oberstdorfie rywala dla Evensena. Hilde dwa słabiutkie i jeden niezły (ale i tak duuuuużo słabszy niż kolega z reprezentacji) skok. Jacobsen też przeciętne skoki. Romoren odpadł w kwalach więc na pewno nie wystrzeli znienacka. Evensen TOP 3 w każdym skoku praktycznie tutaj... zdziwie się jak nie będzie w TOP 6, a pozostali Norwegowie raczej poza pierwszą &quot;10&quot; się ulokują.
 
D 0

devsiok

Użytkownik
a ja na tobecie znalazlem ammann vs kranjec 1.3 wedlug mnie chyba izi ? rozumiem ze kranjec lubi loty ale chyba raczej jest po za forma ktora da mu szanse z ammannem ?
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Z oferty Tobet wybrałem:

Thomas Morgenstern - Simon Ammann 1,50 ✅

Już podczas poprzednich zawodów stawiał na Szwajcara wtedy jednak przegrał o 0,7pkt i uważam , że sędziowie Go oszukali ponieważ Morgensterna ocenili bardzo wysoko a lądowanie miał kiepskie i zamiast 18,5 powinien dostać coś ok. 17,5.No ale to już przeszłość i dziś skupmy się na tym co czeka Nas na mamucie. Podczas II treningów dwa razy lepszy Ammann. I trening Ammann 191,5m 137,3pkt Morgenstern 185,5m 133,7pkt. II trening Ammann 213m 182,1pkt Morgenstern 195,5m 160,6pkt. W kwalifikacjach Ammann 212,5m a Morgenstern 201,5m. Widać że za każdym razem lepiej wypada Ammann. Uważa,że w konkursie będzie podobnie.

Simon Ammann - Robert Kraniec 1,30 ✅

O Szwajcarze pisałem już wyzej natomiast co do Słoweńca to wiadomo że jest świetnym lotnikiem jednak nie sądzę aby mógł Ammanowi zagrozić tym bardziej że w Oberstdorfie te skoki nie wychodzą Mu tak dobrze o to wyniki: I trening 175m 122,4 II trening 202m 157,4pkt a w kwalifikacjach 211,5m z nota 191,2 zajął 4 miejsce ale skakał z wyższej belki niż Ammann. Kurs nie jest duży jednak gdzieś na dokładkę można dodać.

Kamil Stoch - Manuel Fettner 1,60 ✅

Ostatnio świetna forma Kamila i w konkursach zdecydowanie przed Austriakiem. Wczoraj na treningach wygladało to tak: I trening:173m 110,5pkt Fettner 171,5m 111,1 , II trening Kamil 189,5m 149,2 a Fettner 173,5m 128,2. Podczas Kwalifikacji Kamil 187,5m a Fettner 190,5m Widać że Kamil tylko w I treningu słabiej skoczył później już było lepiej natomiast Austriakowi wyszedł tylko skok z kwalifikacji i nie sądzę aby był w stanie dziś 2 razy powtórzyć taki skok. Kamil na zawodach na pewno jeszcze lepiej skoczy niż wczoraj i jestem dobrej myśli.

Johan Remen Evensen - Gregor Schlierenzauer 1,65 ⛔

Gdyby to był konkurs na normalnej skoczni to bez niczego bym stawiał na Gregora jednak podczas lotów widać że Norwegowi idzie bardzo dobrze i ta skocznia Mu leży. Za każdym razem Evensen był lepszy od Schlierenzauera.W I treningu aż o 14,5m lepszy Norweg w II treningu skoczyło 6,5m dalej a w kwalifikacjach o 7 metrów. Widać że to nie są przypadkowe skoki tylko powtarzalność u Norwega każdy skok ponad 200metrów. Stawiam na Evensena
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Janne Happonen najlepszy z Finów - 1,70 / Betsafe

Janne Happonen - Severin Freund 1 @ 1.45 / Betsafe
Nad oboma typami się sam wczoraj zastanawiałem. Sam prosiłem na czacie by wystawili pare Happonen - Freund nawet ;) Niemiec to jeszcze nie jest lotnik pełną gębą.
A że Happonen najlepszy z Finów kurs przyzwoity. Tylko obawiam się jednej rzeczy. Obaj skakac będą w dalekim odstępie czasu. Między nimi może Kranjec czy Koch oddac daleki skok i Hoffer z Tepesem obniży belke i Matti dostanie automatycznie pkt z kosmosu i wystarczy że skoczy jakies marne 190 dajmy na to i może byc przed Janne... To mnie troche odwiodło od tego typu, ale to może tylko moja teoria spiskowa ;)

Sam chyba jeszce zagram na Happonena w parze z Freundem.

Johan Remen Evensen - Gregor Schlierenzauer 1,65
Wczoraj podczas kwali zauważyłem, że Schlieri po wylądowaniu złapał się za kolano. Czyżby odczuwał ból znowu ? Lądowanie na mamucie to jednak wielkie obciążenie. Typ ciekawy. Tylko tak jak pisałem wcześniej przy parze Ammann - Evensen,Norweg potrafi zepsuc nieoczekiwanie skok. I ten jego lot tuż nad zeskokiem kiedy wydaje się, że już ma lądowac a jeszcze leci :p

Powodzenia panowie! :cool:
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Wczoraj podczas kwali zauważyłem, że Schlieri po wylądowaniu złapał się za kolano. Czyżby odczuwał ból znowu ? Lądowanie na mamucie to jednak wielkie obciążenie. Typ ciekawy. Tylko tak jak pisałem wcześniej przy parze Ammann - Evensen,Norweg potrafi zepsuc nieoczekiwanie skok. I ten jego lot tuż nad zeskokiem kiedy wydaje się, że już ma lądowac a jeszcze leci :p
Właśnie to widziałem i to tez jeden z powodów dlaczego to gram;) Mam nadzieję że Evensen dziś odleci na ponad 200 metrów a wtedy o powodzenie tego typu jestem spokojny. Pozdro
 
C 1

cinek146

Użytkownik
N.Kasai-J.Damjan-R.Freitag- kto lepszy X 2.65 ⛔
Hmm jakbym nie patrzał na ten typ to zawsze wydaje mi się że Damjan wygra, Słowaka obserwuje od kilku konkursów i czyni wielkie postępy wcześniej na niego stawiałem i się nie zawiodłem,na treningach i qwalach lepszy jedynie 2 trening coś zepsuł ale w konkursie powinno być dobrze myślę że kurs kosmos i trzeba grać.
J.Happonen-M.Hautamaeki- kto lepszy 1 1.65⛔
Dwóch kolegów z reprezentacji zmierzy sie na duzym obiekcie w Oberstdorfie uważam jednak że Happonem będzie tutaj lepszy powraca do formy skacze na tym obiekcie bardzo dobrze w q 210m robi wrażenie a stać tego zawodnika na bardzo dobra lokatę.
 
chajtgr 54

chajtgr

Użytkownik
Koch, M-Ammann, S Ammann, S 1,55 Unibet ⛔
Widzę że sporo osób gra Amanna ale tej pary jeszcze nie widziałem .Jest pewne ryzyko związane z tym typem bo wiemy ze Koch lubi sobie polatać ale obserwując formę Amanna w ostatnich tygodniach można brać pod uwagę nawet jego zwycięstwo widać ze Amann znów ma ten błysk i w Oslo może być bezkonkurencyjny . Na treningach Amann minimalnie lepszy a wiemy ze na treningach Simmi nie zawsze daje z siebie 100 procent ...W Kwali natomiast oddal najdłuższy skok razem z Adamem co przekonuje mnie do tego by zagrać na niego w parze z Austriakiem...

Morgenstern, T-Evensen, J 2 1,75 Unibet ✅
Johan Remen Evensen - Gregor Schlierenzauer 1 1.65 Tobet ⛔

Szukając typu do dubelka znalazłem coś takiego . Normalnie nie zagrał bym czegoś takiego biorąc pod uwagę wyniki w tym sezonie ,ale Norweg skacze w Oberstdorfie wyśmienicie . Jako jedyny zawodnik zdołał we wszystkich wczorajszych skokach przekroczyć barierę 200 m i może dziś powalczyć nawet o podium . Morgi natomiast skacze solidnie ale bez tego błysku który prezentował w pierwszych miesiącach tego sezonu i w każdym z treningów lądował bliżej od Norwega .
Mozna także zagrać bezpieczniejsza wersję z Gregorem @ 1.65 , któremu brakuje jeszcze regularności po powrocie i z tego co widzieliśmy nadal może mu doskwierać ból związany z kontuzją kolana.Podobnie jak w przypadku Morgiego ,Gregor w każdym z treningowych skoków lądował bliżej od Evensena
Poza tym w pełni popieram typ mJaUrVcEin-a:razz: , Evensen spisuje się tutaj najlepiej z Norwegów w każdej z serii lądował dalej od swoich kolegów i powinien spokojnie dać rade...
No i jeszcze na koniec :
Simon Ammann to win 3.50 betsafe ⛔
Kursy na zwycięzcę spore wiec mozna sprobowac .Wedlug bukow Amann jest faworytem i mozna sie z tym zgodzic ,Szwajcar z tygodnia na tydzien skacze coraz lepiej i takze tu w Oberstdorfie moze okazac sie najlepszy tak jak juz bylo w Zakopanem. Na treningach dwukrotnie oddawal najdluzsze skoki w poszczegolnych seriach i dziś tez moze to zrobic ...
 
P 1

pawko12

Użytkownik
data i godz: 05.02 - godz: 15:00
Dyscyplina : skoki narciarskie
Spotkanie : Obersdorf - loty
Typ : Happonen najlepszy z finów
Kurs: 1,70
Bukmacher: betsafe
analiza: W dzisiejszych zawodach stawiam, że najlepsze miejsce z zawodników fińskich zajmie Happonen. Jest to bardzo dobry zawodnik, który powraca po kontuzji i już w pierwszych swoich skokach pokazuje że jest w naprawde bardzo dobrej dyspozycji. Na skoczniach mamucich radzi sobie naprawde nieźle i dziś zapowiada się na bardzo dalekie loty w wykonaniu Happonena. Z reprezentacji finów zobaczymy dziś również Hautamekiego, Keuturiego i Muotke. Z tych trzech wymienionych zawodników najgrożniejszym rywalem dla Happonena będzie niewątpliwie Matti HAutameki, który jesdnak ostatnio jest w bardzo nierównej formie. Choć Hautameki powszechnie uważany jest za świetniego lotniarza dziś moim zdaniem nie zajmie wyższej pozycji od kolegi z reprezentacji. Treningowe skoki oraz te w kwalifikacjach pokazują, że ze skoczków fińskich najlepiej prezentuje się Janne Happonen i dlatego na niego dziś stawia.
 
K 0

krakk

Użytkownik
Mamuty rządzą się tym że największy wpływ na zajmowane miejsce ma wiatr. H2H są tak konstruowane aby nie było zdecydowanej przewagi na jakiegoś skoczka.
Jak dla mnie jedyne co dzisiaj do zagrania to Amman na podium, kurs 1.50.
Można jeszcze zagrać jedyny H2H Morgi-Freund, z tym że kurs spada już do 1.40 więc jest to co raz mniej opłacalne.
Ciekawe również są zdarzenie, najlepszy zawodnik z danego kraju, czyli granie na Evensena z Norwegów, Happonena z Finów ale niestety nie mam kasy u tych buków.
 
pezio 16,6K

pezio

Użytkownik
Słowenia vs Czechy 1 @1,57

Słoweńcy prezentują się tutaj nieco lepiej. Przede wszystkim u Pepiczków najsłabsze ogniwo - Janek Matura. Lata w Oberst baardzo blisko i Czesi jutro to odczują. Tepes mu odleci. Prevc vs Hlava , troszke więcej szans daje jednak Hlavie. Stabilniejszy, w jednym z trenów odleciał nawet na 207m. Prevc w kwalach bula , ale dostał duuży podmuch. Damjan vs Janda, tutaj równo. Jernej dziś słabiutko ale warunki ciężkie. Jakub skacze swoje 170-180m a Damjana stać spokojnie na over 195. Jeśli warunki były by dość dobre zdecydowanie Jernek. Kranjec vs Koudelka, tutaj Robi. Dziś słaby występ , ale 2 razy miał naprawde ciężkie warunki.. Koudelka złapał bakcyl ale wychowanemu na Velikance Kranjcowi ustępuje.

Norway vs Germany 1 @1,4


Freitag.. I tyle w temacie. Evensen spokojnie może polecieć daleeeeko jeśli nie ma mocnego wiatru w plecy. Hilde swoje skoczy. Jacobsen dziś elegancko. No i Bjorn, jak wiadomo w kwalach zepsuł skok - co akurat dla niego jest standardem. No ale przecież to rekordzista w długości lotu, liczę że jutro sobie odbije ten weekend i pofrunie daleko. Motywacja z pewnością jest. Uhrmann, Freund liderzy(choć jak Misiek nie złapie wiatru to max 175m) no i chimeryczny Neumayer. Za słaaaabi.

Finlandia - Polska 2 @2,5

Na pierwszy rzut oka sobie mówię - Finyyy. No ale jednak rozkmina poszła i znowu na Polaków pykniemy. Stoch vs Happonen, podobnie. Dziś lepszy dużo Kamil no ale Janne słabe wiatry. W podobnych warunkach się to zniweluje, choć Kamil po tym 2 skoku dzisiejszym może jutro latać daleko. Keituri vs Żyła, no tutaj Kalle. Dziś ładnie, dużo lepszy od Piotrka. Mimo wszystko pamiętam że warunki miał niezłe. W kwalach np. skakali w podobnych no i tylko o 2,5m lepszy Fin. Muotka - Hula, w tej parze widzę obiektywnie zwycięstwo Stefana. Nieudane kwalifikacje pójdą w niepamięć jak przed tygodniem i jutro polata spoko. Dziś w roli przedskocza poleciał za czerwoną linię ;d więc jest ok. Na pewno ma dużo większe predyspozycje do latania niż Młotek. Adaś vs Matti - Adaś. Dziś w gorszych warunkach był lepszy. Hałtameki lotnik , ale on ma czasami foszki gdzie ląduje z przytupem na 160m. Teraz jakby stabilniejszy ale ja bym mu nie ufał. Wychodzi takie fifty-fifty, patrzymy na kursy @2,5 na naszych no to chyba gramy?

Japońce także mogą namieszać. Ito , Kasai , Yumoto dziś świetnie. Do tego Tochimoto. Jak nie będzie miał wiatru w plecy to jest w stanie odlecieć i o podium powalczą. Jakby ktoś znalazł gdzieś Japonię w parze ze Słowenią bądź Czechami niech da znać.
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Na dzisiaj widzę dwie ciekawe pary:

Finlandia - Polska 2,25 ⛔

Patrząc na wczorajsze skoki poszczególnych zawodników widzę tu dość wyrównaną parę jednak po takim kursie warto zagrać.Kamil Stoch porównywalnie z Happonenem będą skakać, mimo że wczoraj Finowi nie wyszło to najlepiej ale skakał w trudnych warunkach. Małysz Hautameki tutaj przewaga Adama jest.Wczoraj Małysz narzekał na bole brzucha i rozwolnienie dziś liczę że juz będzie wszystko dobrze natomiast Fin jest chimeryczny i gdy widzi że skok Mu nie wyjdzie to spada na 160 metr bez walki...Żyła z Muotka tutaj skoki bardzo podobne być może trochę lepiej wygląda Żyła i Hula z Keituri tu przewaga Fina.Jednak wczoraj Hula jako przedskoczek skakał na punk K więc może nie będzie tak źle.

Norwegia - Niemcy 1,40 ✅

Najpierw Norwegowie bardzo dobre skoki Hilde,Jacobsen przyzwoicie Evensen gorzej niż wczoraj skoczyć nie może no i pewnie Romoren który skakał w treningach nieźle a w kwalifikacjach cos nie wyszło...Niemcy Freund który wczoraj dopiero zaczął latać daleko i ciekawe jak będzie dzis,Uhrmann nieobliczalny,Neumayer i Freitag uważam że dziś najsłabsze ogniwa Niemców i przez Nich Niemcy nie wyprzedzą Norwegów;)
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Drużynówke tradycyjnie powinni wygrac Austriacy... Mając taką czwórke dziwne by było jakby tego nie dokonali. Koch poza zasięgiem konkurencji. Schlieri swoje skoczy zawsze daleko jak mu Tepes belki nie obniży :p
Finlandia - Polska
Typ : Finlandia @ 1,50 Betsafe✅4-6
Nie jestem takim optymistą co do dzisiejszego konkursu w naszym wykonaniu. Ok w Willingen byliśmy przed Finami, ale tutaj Hula bądź Żyła mogą znacznie zepsuc skok i już nie będzie tak dobrze. A zakładam, że to właśnie decydujace znaczenie będą miały skoki Huli i Żyły kontra Keituri i Muottka. Stoch z Małyszem i Happonen z Hautamekim powinni skakac daleko pod 200m. Mamut nie wybacza błędów, a Hula jest w stanie skoczyc 150m i zawalic nam drużynówke.
Słowenia - Czechy
Typ : Słowenia @ 1,55 Betsafe✅7-8
Czesi mieli super lotnika w poprzednim sezonie. Mowa o Antoninie Hajku. W piątek jednak on przepadł w kwalifikacjach gdzie kompletnie zawalił skok. Dzisiaj w drużynie wystąpi czwórka Janda, Matura, Koudelka i Hlava. Żaden nie jest lotnikiem. Słoweńcy mają Kranjca, który wczoraj co prawda troche zawiódł, ale jest mocny na mamucie przeciez. Ponadto Damjan mający przebłyski. Tepes potrafi dobrze skoczyc od czasu do czasu i Prevc, wielce utalentowany młodzian. W Willingen oba zespoły dzieliła różnica ok 70pkt! Licze na powtórke.
Tym razem sobie daruje stawianie na Norwegów bo są kompletnie nieprzewidywalni. Wczoraj nagle Hilde, który w treningach nie doskakiwał do 190m zajmuje 2msc. Evensen, który w treningach z kolei skakał bardzo daleko n ie potrafi przeskoczyc 200m!
PS. Jeszcze prośba, rozliczajcie panowie swoje typy zaznaczając plus bądź minus ;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom