>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Golf

lukasz17st 0

lukasz17st

Użytkownik
Szukam osób interesujących się golfem. Tam naprawdę leży kasa. Kursy na live na faworyta wahają się od 1,3 do nawet 13-14 . Jak ktoś ma wyczucie to może połapać właśnie takie kursy na 2-3 pretendentowi do zwycięstwa i liczyć kasę. (Dziś na Woodsa było 19 i spadło w przeciągu godziny do 1,5,)
 
bdk 20

bdk

Użytkownik
mam pytanie do osób interesujących się golfem. wlasnie trwa 1 ruda US PGA, kiedy się skończy? po określonej liczbie dołkow? jesli tak to po ilu?
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Mam typy to nawet napiszę jakieś analizy, a co mi tam :razz:


Na dziś na Farmers Insurance Open, turniej z cyklu PGA Tour. Wczoraj odbyła się 1 runda (18 dołków). Rezultaty można znaleźć TUTAJ.
Od początku faworytem bukmacherów był oczywiście Tiger Woods, ja jednak omijałem w swoim obstawianiu Tigera, bo na niego kursy zaniżane są, moje bety sprzed turnieju u mnie w temacie w tych 2 postach. Przed turniejem skusiłem się lekko zagrać na Rickiego Fowlera - Rookie of The Year 2010 i póki co ładnie sobie Rickie radzi, po pierwszej rundzie jest -7 i zajmuje 3 miejsce.
Wczoraj lekko puściłem coś takiego i stwierdziłem, że na dzisiejsze 18 dołków spróbuję pocisnąć znowu coś. Wyszły mi takie rzeczy:

Howell - Fowler 1.752 ⛔
Pinnacle

Fowler jak pisałem wyżej mój faworyt całego turnieju, nie zawodzi, jest bardzo wysoko. Identyczny kupon mam na całe 72 dołki i póki co jest bardzo pozytywnie. Howell jest -1 póki co, zajmuje odległe miejsce. Gra falami, ma dołki gdzie schodzi poniżej par, ale czasem widać chyba dekoncentrację, bo potrafi zagrać bardzo kiepsko. Fowler gra dużo lepiej, więc warto mu zaufać.


Mahan - Choi 1.800 ✅
Pinnacle

Tutaj podobnie jak wyżej, Choi gra niestabilnie, generalnie rzadko zdarzają mu się odchyły od para, zwykle gra tak jak jest to przewidziane i podobnie jak Howellowi zdarzają mu się momenty dekoncentracji, w których traci to co wypracował w momentach swoich przebłysków. Mahan wczoraj lekko mnie przestraszył formą, bo był bardzo blisko Haasa, którego mam z Mahanem w H2H na 72 dołki, ale pod koniec popsuł też swoje i został na -3. Jednak nawet jak coś dziś popsuje to na Choia powinno spokojnie starczyć.


Howell III Charles - Leishman Marc - Fowler Ricky 2.25 ⛔
Expekt

A propo Fowlera i Howella pisałem wyżej, tutaj w H2H dochodzi Leishman, który wczoraj nawet nieźle sobie poczynał i skończył na -5. Jednak kurs fajny wg mnie, a Expekt w przypadku remisu i równego wyniku na danych 18 dołkach liczy dwóch zawodników jako wygranych, więc wg mnie fajny typ, Fowler ma formę i nie sądzę, żeby Leishman zszedł niżej niż Rickie.


Weekley Boo - Parnevik Jesper - Daly John 2.85 ✅
Expekt

Weekley i Parnevik wczoraj bardzo kiepsko, odpowienio 2 i 3 ponad par. Daly -5. Zaskoczenie, ale nie sądzę, że to tylko zaskoczenie, myślę, że zwiastun dobrej formy, co mam zamiar wykorzystać. Daly może nie jest jakąś mega gwiazdą, ale swoje na koncie ma, 5 wygranych turniejów PGA, w European Tourze 3. Co prawda nie jest już najmłodszym graczem, ale widać, że potrafi bardzo dobrze wykorzystywać swoje doświadczenie.


Poza tym na podstawie wczorajszej formy mam pograne:

Imada Ryuji - Marino Steve - Durant Joe 2.15 ⛔
Riley Chris - Prugh Alex - Levin Spencer 2.45 ⛔
AKO: 5.27
Expekt

I taki wariat lekki, czyli powtórka z bardzo ładnego kuponu z dnia pierwszego:

Snedeker Brandt - Henry J J - Baddeley Aaron 2.20 ✅
Haas Bill - Bradley Michael - Pettersson Carl 1.80 ✅
Garrigus Robert - Ben Crane - Atwal Arjun 1.85 ✅
AKO: 7.33
Expekt



Generalnie zachęcam do zainteresowania się dyscypliną ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Dziś bardzo zawiódł mnie Fowler. Po bardzo fajnej i mocnej 1 rundzie dziś tylko -1. Aż 3 razy over par. Jak na niego to mało, coś problemy miał dziś. Wszystko by było ładnie pięknie, gdyby nie to, że te problemy wykorzystał Howell. Najbardziej odrabiał tam gdzie tracił Fowler, niestety, seria 3 poniżej par już w końcówce była chyba decydująca i ostatecznie dobiła Fowlera, bo później już wiele nie zdziałał. Cieszy jednak, że mimo wtopy z Howellem nadal jest w czołówce i walczy o wygraną, bo mój kursik 26.00 tylko czeka na trafienie.

Imada i Prugh to totalnie nietrafiony dubel, wczoraj dobrze grali, dziś tragedia. Aż żal patrzeć.

Snedeken, Haas i Crane. Pierwszy miał dziś -3 i wystarczyło to do wygranej, ale dwaj następni dziś prawdziwy pokaz dali. Oboje -6 i byli dziś w naprawdę ścisłej czołówce. Mają formę, mam nadzieję, że będą ją mieli do końca turnieju, bo mam zamiar w nich zainwestować ;)

Daly po prostu ładnie rozpykał swoich przeciwników i też pokazał, że wczorajsze -5 to nie był przypadek.

Mahan trochę się męczył z Koreańczykiem, ale pod koniec dał czadu i pocisnął na -5.

Generalnie to zmartwił mnie trochę Fowler, bo spodziewałem się naprawdę więcej po nim, ale narzekać nie będę bo dziś również do przodu na golfie, a w końcu o to chodzi.

A zaskoczeniem in minus w tym turnieju jest dla mnie postawa Tigera Woodsa, który coś ewidentnie nie ma formy. Zastanawiałem sie czy dziś nie zagrać przeciwko niemu na dobrze grającego Anthony&#39;ego, ale nie zagrałem. Jutro już chyba skorzystam w przypadku korzystnego kursu ;)
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Dziś się Exp wycwanił i trochę popsuł mi plany, myślałem, że znów dadzą takie trójki do H2H jak przez pierwsze 2 rundy, to znowu bym pograł moich pewniaków. Ale teraz jadą wg kolejności i trzeba kombinować.

Na początek jednak coś z Pinnka:

Crane - Mahan 1.980 ⛔
Pinnacle

Tutaj w tej parze nie jest łatwo coś przewidzieć, ale Crane jednak wydaje mi się być w minimalnie lepszej dyspozycji. Ma malutkie wpadki na dołkach, których brakuje u Mahana, ale poza tym ma zdecydowanie więcej takich naprawdę dobrych momentów. Crane jest jednym z moich faworytów jeszcze sprzed turnieju, teraz jego gra mnie przekonuje, no i kurs niezły ;)


Mickelson - Fowler 2.110 ⛔
Pinnacle

Fowler to jak pisałem wyżej mój faworyt na cały turniej. Wczoraj mnie zawiódł, wykręcił tylko -1, miał sporo momentów dekoncentracji, gdzie ewidentnie coś nie zagrało. Dziś musi wrócić i zagrać tak jak w 1 rundzie, żeby czołówka nie odjechała, stać go na to, na to, żeby zrobić znów jeden z lepszych wyników z całej stawki, tak jak w 1 rundzie. Liczę na to, bo Fowler może to zrobić.


Daly John - Crane Ben - Mahan Hunter 4.55 ⛔
Expekt

O Crane&#39;ie i Mahanie jest wyżej. Daly wczoraj pokazał, że mimo wieku nadal potrafi pocisnąć. W 1 rundzie -5, wczoraj -3, myślę, że nie jest bez szans w pojedynku z wyżej wymienionymi, a kurs jest jednak sporo zawyżony.


Sutherland Kevin - Woods Tiger - Jhonattan Vegas 3.95 ✅
Expekt

I tak jak mówiłem wczoraj gram przeciwko Woodsowi, co prawda nie na Anthony&#39;ego, a szkoda, bo Kim spisuje się naprawdę nieźle, ale na Vegasa. Po pierwszej rundzie w wykonaniu Woodsa myślałem, że to tylko słabszy dzień, ale druga runda, w której grał bardzo nierówno jakoś mnie nie przekonuje. Of kors, jest to wybitny golfista i może w każdej chwili pokazać mega skila, ale jakoś póki co tego nie robi, formy brak chyba. Buki wciąż uważają, że Woods jest faworytem, więc kursy na jego przeciwników bardzo wysokie, wobec czego stawiam na równo grającego Vegasa.


Haas Bill - Jacobson Fredrik - Kim Anthony 2.25 ✅
Expekt

Czołówka turnieju po 2 rundach, odpowiednio -11, -8 i -9. Grają naprawdę dobrze i równo. Jacobsona jakoś nie widzę, aby miał nawiązać walkę dziś z pozostałymi dwoma. Haas i Anthony bardzo dobre oba dni, stawiam jednak na Haasa, który popełnia mniej błędów i gra równiej.

I wariat jeden:

Prugh Alex - Leishman Marc - Howell III Charles 2.20 ⛔
Watson Bubba - Mickelson Phil - Fowler Ricky 2.65 ⛔
Adams Blake - Teater Josh - Snedeker Brandt 2.00 ✅
AKO: 11.66
Expekt
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Wczoraj w nocy już nie chciało mi się pisać o dzisiejszym Volvo Golf Champions, ale puściłem sobie lekko małe AKO na moich faworytów. Coś takiego:

Garcia Sergio - Karlsson Robert 1.85
Storm Graeme - Hansen Anders 1.70
Clarke Darren - Casey Paul 1.60
AKO: 5.03
Expekt
Moi faworyci byli ewidentnie też faworytami buków, co widać po kursach.

Ale czas coś napisać ogólnie o dzisiejszej rundzie.
Dziś popisał się Todd Hamilton, który zanotował -8. Jednak wciąż jest &quot;tylko&quot; na -11 i do czołówki mu trochę brakuje. Jutro podczas 4 rundy przekonamy się czy to był tylko jednorazowy wybryk (wg mnie raczej tak).
Bardzo dobrze dziś Casey, który wysunął się wraz z Peterem Hansonem na pozycję lidera. Widać bukmacherzy mieli rację wystawiając na Casey&#39;a najniższe kursy przed turniejem. Casey gra niemal bezbłędnie w tym turnieju, podobnie zresztą jak Hanson. Nie mają może jakichś przebłysków geniuszu i nie schodzą ze 2 czy 3 poniżej par, ale rzadko przekraczają próg i co któreś uderzenie zejdą 1 poniżej co jak widać wystarcza do liderowania w turnieju. Nie jest to oczywiście łatwa sztuka, przecież nie każdemu się udaje.
W czołówce jeszcze Manassero i Wilson. O ile w przypadku Włocha nie jest to zaskoczenie, gdyż był wśród grupy faworytów do miejsc 1-5, o tyle postawa dzisiejsza Anglika mogła zaskoczyć. Podejrzewam jednak, że to tylko jednodniowy wybryk.
Zaskakująco dobrze gra Clarke, nie tylko dziś, ale w całym turnieju, dziś sprawił problemy Casey&#39;owi nawet. Irlandczyk najlepsze lata ma już za sobą, obecnie w rankingach plasuje się na początku drugiej setki, ale tutaj w Bahrajnie radzi sobie zaskakująco dobrze.
Absolutnym zaskoczeniem jest też postawa Kingstona, który jednak gra bardzo równo przez całe 3 dni, co dzień -5, w sumie daje to 3-4 miejsce wraz z Clark&#39;iem.
Przed turniejem w gronie faworytów było wymienianych jeszcze kilku innych zawodników, na przykład Ian Poulter, Padraig Harrington czy Alvaro Quiros, którzy jednak radzą sobie bardzo przeciętnie. Wyniki -7, -4 czy -9 nie powalają na kolana. Hiszpan ma jeszcze jakieś przebłyski, więc może coś jeszcze zdziałać w przypadku dobrego 4 dnia. Zdziałać w sensie wskoczyć do pierwszej 12-15 turnieju. Jednak Anglik i Irlandczyk grają po prostu słabo. Poulter zajmuje ex aequo 33 pozycję, Harrington 52. Nie są to wyniki na miarę oczekiwań, zdecydowanie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Na jutro z Volvo Golf Champions takie pomysły mam:

Ilonen Mikko - Poulter Ian 1.60 ✅
Karlsson Robert - Hamilton Todd 1.55 ✅
Clarke Darren - Kingston James 1.85 ✅
AKO: 4.59
Expekt

Hanson Peter - Casey Paul ⛔
remis 8.50
Expekt

Noren Alexander - Molinari Francesco ⛔
remis 8.50
Expekt


Co do kuponu AKO to taka taktyka jak wczoraj, na faworytów.
O Poulterze pisałem, że ma słaby turniej. I ma, jak na niego tak. Jednak jest progres, zaczął od 0, potem drugi dzień -3, ostatnio -4. Tak więc myślę, że z Ilonenem sobie spokojnie poradzi. O Hamiltonie pisałem. To -8, które dziś odnotował to dobry wynik, ale jednorazowy wg mnie. Karlsson przed turniejem był jednym z faworytów. Nie poszło mu, ale w ostatnim dniu będzie walczył o jak najlepszą lokatę na bank. A Hamilton pewnie zagra tak jak przez 1 i 2 dzień. Co do Clarke&#39;a i Kingstona to dziś pisałem, że postawa obu jest lekkim zaskoczeniem. Ale ja wybieram Irlandczyka. Trochę na czuja, ale cóż.
A co do remisów, to moim zdaniem są to bardzo wyrównane pary, w których remis jest po prostu bardzo prawdopodobny, więc kurs 8.50 jest lekką przesadą.
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Dziś z Farmers Insurance Open tragedia.
To co dziś zagrał Fowler to masakra, pogrzebał swoje szanse na wygraną w turnieju i moje trafienie pięknego kursu 26. A po pierwszym dniu było tak pięknie. Dziś nie grał po prostu nic. 5 razy powyżej par, słabiutko. Wczoraj miał już gorszy dzień niż pierwszy, co niestety źle oceniłem. To nie była jednodniowa wpadka, a wyznacznik jego obecnej siły.
Równie słabo dziś Crane. Podobnie jak Fowler +2 dziś. Dwukrotnie 1 powyżej par i raz 2 powyżej, czyli totalnie zniszczony dołek. Po dwóch naprawdę dobrych dniach dziś dał ciała fest.
Kolejny bardzo dobry dzień miał Haas, który najwyraźniej zmierza po wygraną w tym turnieju. Dziś co prawda &quot;tylko&quot; -2, ale pozwoliło mu to utrzymać pozycję lidera i być w bardzo dobrej sytuacji przed 4 rundą. Szkoda, że zagrałem tak lekko, ale trochę bałem się Anthony&#39;ego i faktycznie momentami był on przed Haasem.
Bardzo ładnie zagrał Vegas, który poradził sobie z Sutherlandem no i Woodsem. Jego dzisiejsze -3 pozwoliło mu na wskoczenie do czołówki turnieju. Systematycznie notuje dobre wyniki i myślę, że jutro może zagrozić najlepszym.
Daly dziś nie tyle przegrał z przeciwnikami co z samym sobą chyba bardziej. Nie wiem czy to przez brak koncentracji, czy przez zmęczenie turniejem, ale zagrał fatalnie. Po bardzo pozytywnych 2 dniach dziś +5 i pogrzebane szanse na jakikolwiek dobry wynik.
Snedeker kolejny dobry dzień i znów pnie się w górę w klasyfikacji.

Ale generalnie to słabo dziś z typowaniem, dałem ciała.

Wgl to jeszcze grają niektórzy ostatnie dołki, ale rozstrzygnięcia w H2H już się nie zmienią, ewentualnie wyniki poszczególnych graczy, ale to najwyżej poprawię rano ;)
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Na dziś na ostatnią runde Farmers Insurance Open wymyśliłem coś takiego (opisy będą później, bo nie mam teraz czasu za bardzo).

Snedeker - Leishman 1.800 ⛔
Pinnacle

Mickelson Phil - Haas Bill 2.210 ⛔
Pinnacle

Brendan Steele - Chalmers Greg - Woods Tiger 3.50 ⛔
Expekt

Points D A - Sutherland Kevin - Snedeker Brandt 2.25 ⛔
Expekt

Watson Bubba - Jhonattan Vegas - Kim Anthony 3.35 ⛔
Expekt

Mickelson Phil - Mahan Hunter - Haas Bill 3.05 ⛔
Expekt
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Na początek podsumowanie zawodów Volvo Golf Champions. Typy na dziś w sumie nieźle, bo jestem do przodu, ale mogło być lepiej.
Zacznijmy od początku.

Ilonen Mikko - Poulter Ian 1.60 ✅
Karlsson Robert - Hamilton Todd 1.55 ✅
Clarke Darren - Kingston James 1.85 ✅
AKO: 4.59
Expekt
Tutaj znowu udało mi się ustrzelić faworytów. Wszystko poszło tak jak pisałem, Poulter grał dziś już lepiej, szkoda pierwszego dnia, który popsuł, tak mógłby być zdecydowanie wyżej. Ostatniego zagrał nieźle -4 to nawet ładny wynik. Na Fina wystarczyło spokojnie.
Hamilton dziś -2, czyli tak jak myślałem wczorajsze -8 było jednorazowym wybrykiem, Karlsson walczył o jak najlepsze miejsce i dzisiaj -6, co pozwoliło mu wskoczyć na 5 miejsce w turnieju.
Clarke z dwóch zaskoczeń turnieju spisał się lepiej, chociaż ostatnie dołki były bardzo nerwowe. Przez parę dołków prowadził Kingston, potem Kingston zanotował 3 z rzędu overy, co pozwoliło Clarke&#39;owi wyjść na prowadzenie, które jednak szybko stracił. Przedostatni dołek był decydujący. Irlandczyk zagrał 1 poniżej, a Kingston aż 3 powyżej i już nawet zagranie 2 ponad par Clarke&#39;a na ostatnim dołku nie przeszkodziło mu w wygraniu tego H2H.

Hanson Peter - Casey Paul ⛔
remis 8.50
Expekt

Noren Alexander - Molinari Francesco ⛔
remis 8.50
Expekt
Remisów nie udało się ustrzelić niestety, choć do ostatniego dołka Casey remisował z Hansonem. Gdyby Hanson nie zagrał powyżej ostatniego dołka to miałbym ustrzelony śliczny kurs 8.50, a tak dupa. Co do drugiej pary to Molinari dziś słabo i Alexander nie miał problemów z tym, żeby zrobić lepszy wynik.

A tak jeszcze o całym turnieju, to wyniki można znaleźć tutaj. Wygrał Paul Casey, co wielkim zaskoczeniem nie jest. Chociaż przed turniejem był ciut za wysoki kurs wg mnie na Karlssona, co starałem się wykorzystać, jednak Szwed nie ogarnął i był o 3 punkty gorszy od Casey&#39;a.
Z innych faworytów to tak jak pisałem wcześniej, Quiros, Poulter i Harrington zawiedli. Hiszpan się jeszcze dziś trochę swoim -5 uratował i skończył na 8 miejscu, Poulter na 24, a Harrington na 58. Słabo. Wśród faworytów był też młodszy z braci Molinari - Francesco, ale dziś nie popisał się i wylądował ostatecznie na 20 miejscu.

Był turniej, skończył się, czas przemyśleć, powyciągać wnioski i dalej zagłębiać się w obstawianie golfa ;)
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Dobra, a teraz czas napisać nieco tekstu do typów na ostatnią rundę Farmers Insurance Oper ;)

Snedeker - Leishman 1.800
Pinnacle

Mickelson Phil - Haas Bill 2.210
Pinnacle

Brendan Steele - Chalmers Greg - Woods Tiger 3.50
Expekt

Points D A - Sutherland Kevin - Snedeker Brandt 2.25
Expekt

Watson Bubba - Jhonattan Vegas - Kim Anthony 3.35
Expekt

Mickelson Phil - Mahan Hunter - Haas Bill 3.05
Expekt

Dwa H2H ze Snedekerem, który ładnie sobie poczyna w tym turnieju i systematycznie pnie się w górę klasyfikacji. Jedno H2H z Leishmanem, który tak naprawdę dobry miał tylko pierwszy dzień, potem gra średnio. A Snedeker, mimo mniej regularnej gry poczyna sobie lepiej. Często ma momenty gdzie zagra gorzej, ale zawsze tych lepszych ma więcej. Drugie H2H z Pointsem i Sutherlandem. Sutherland obniża swoją formę w tym turnieju i jakoś nie widzę powodów by dziś miał nagle zagrać lepiej, a Points jakoś też mnie nie przekonuje. Może tak, Snedeker przekonuje mnie zdecydowanie bardziej niż Points.
Dalej Haas, także 2 H2H, jedno solo z Mickelsonem, drugie dodatkowo z Mahanem. Mickelson gra dobry turniej, ale Haas też. Haas jest moim faowrytem, nie tylko dziś. Ma co prawda więcej momentów gdzie zagra powyżej, ale także więcej momentów lepszych, jest mniej regularnym zawodnikiem, jednak po takich można spodziewać się fali naprawdę ciekawych wyników. Oczywiście może też to zadziałać w drugą stronę, ale kursy mnie przekonują do grania na niego.
Poza tym granie przeciw Woodsowi. Woods gra słabo. Czytałem jedno amerykańskie forum i tam zrodziła się dyskusja (jak na temat o golfie to dość żarliwa) czy &quot;Woods still has it:?:&quot;. I tutaj zdecydowanie więcej osób twierdziło, że to już nie ten Woods. Ja również jestem bliżej stwierdzenia, że Woods się skończył. Po tej przerwie coś się zmieniło, co spowodowało, że mentalnie przegrywa turnieje, już nie jest w stanie wznieść się na ten sam poziom. Ten turniej tylko utwierdza mnie w tym przekonaniu, więc stawiam przeciwko Tigerowi. Zastanawiałem się tylko czy postawić na Steele&#39;a czy Chalmersa. Wybrałem tego drugiego, gdyż jego forma systematycznie rośnie w miarę trwania turnieju. Już VGC pokazało mi, że warto to wykorzystywać, zwłaszcza jeżeli przeciwnik w H2H gra wręcz przeciwnie, coraz gorzej.
A co do Vegasa to jest po prostu solidny i regularny. Stale, codziennie notuje dobre -3. Anthony po 2 dobrych dniach wczoraj słabiej, tylko -1, sporo błędów, których przez pierwsze 2 dni prawie nie było. A Watson swoją pozycję zawdzięcza głównie 2 rundzie, kiedy to zrobił -7. Wczoraj jednak już wrócił na swój pułap. Uważam, że Wenezuelczyk ma realne szanse na wygranie z tymi przeciwnikami, więc wobec ładnego, wysokiego kursu stawiam na niego.
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Ostatni dzień typowania Farmers Insurance Open poszedł jeszcze gorzej niż poprzedni. Jeszcze prawie do końca niektóre rzeczy wyglądały nieco inaczej.
Zacznijmy od pierwszego H2H, Leishman ze Snedekerem szli równo przez całą rundę, momentami jeden miał lepszy bilans, momentami drugi. Przez ostatnie parę dołków oboje mieli -2, więc szykowałem się na zwrot. I na ostatnim dołku Leishman zrobił under i wszystko poszło się walić.
Haas dziś fatalnie, zaprzepaścił wszystko to na co pracował przez poprzednie dni. Nie wiem czy nie wytrzymał presji czy o co chodziło, ale grał masakrycznie.
Co do obstawiania przeciw Woodsowi znów miałem rację, tylko tym razem wytypowałem nie tego zawodnika, w sumie mogłem grać na obu, bo kursy ładne były, ale na to wpadłem dopiero w trakcie turnieju.
Pointsa nie doceniłem, a zrobił dziś ładne -5 i z bilansem -12 zajął 5 miejsce w turnieju.
Ale to co odstawił Vegas to już przechodzi wszelkie pojęcie. Przed ostatnim dołkiem miał bilans -5, Bubba -4. Ja już się cieszę, bo Vegas grał dobrze przez całą rundę, a tutaj nie dość, że Vegas zagrał powyżej, to jeszcze Bubba zrobił 1 poniżej i ich wyniki się odwróciły. W przypadku równego wyniku typ byłby trafiony, bo tak Exp rozlicza, a tu dupa.

Cóż tyle o moim typowaniu, beznadziejnym przez tą rundę.


Tutaj można znaleźć wyniki całego turnieju. Jak się skończyło każdy widzi, mi się nie podobają pewne rozstrzygnięcia, bo ostatniego dnia skiepścili mi co poniektórzy zawodnicy typy sprzed turnieju.

Cóż czas wyciągnąć wnioski, przemyśleć i co czwartku, do następnych turniejów ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Czas na typy na następne turnieje, bo Expekt, gdzie gram wystawił już kursy.


Typy na zaczynający się w piątkowe popołudnie turniej z cyklu PGA Tour - Waste Management Phoenix Open.

Johnson Dustin 1-5 3.40
Expekt

Mahan Hunter 1-5 5.40
Expekt

Watney Nick - Mahan Hunter 1.98
Expekt

Holmes J B - Villegas Camilo 1.90
Expekt

Howell III Charles - Ogilvy Geoff 1.90
Expekt


Zacznę od typu na Johnsona. Zajął 3 miejsce w ostatnio rozgrywanym Farmers Insurance Open, w ostatniej rundzie zszedł na -6 bez żadnych błędów (w sensie ani razu bogey). Miał najwięcej birdies z całej stawki (poniżej par), bardzo dobrze grał na greenie. Generalnie forma naprawdę niezła i myślę, że może powalczyć poważnie w tym turnieju.
Co do Mahana to również uważam, że powinien być w Top 5. W zeszłym roku wygrał na tym polu z wynikiem -16. W Farmers skiepścił ostatni dzień i przez to zajął &quot;tylko&quot; 6 miejsce ex aequo. Miał przed ostatnią rundą poważne szanse nawet na wygraną. Jako, że leży mu to pole i miał poza tą wpadką w 4 rundzie dobry turniej to stawiam, że w Top 5 będzie.
Jeżeli chodzi o jego H2H z Watneyem to myślę, że powinien sobie poradzić spokojnie. Nick w Farmersie zajął również 6 miejsce, ale jego -10 było głównie zasługą 4 rundy, kiedy to zrobił wynik -9. Poza tym przez resztę turnieju raczej średnio, więc forma i pole przemawia za Mahanem.
Villegas wg mnie po prostu jest lepszy niż Holmes, ostatnie ich pozycje w Farmersie to 44 vs 63, w zeszłym roku Villegas wysoko był w Phoenix - na 8 miejscu. Gram na Kolumbijczyka i tyle.
Howell ostatnio pokazał w Farmersie nawet niezłą formę. Zajął 14 miejsce z przyzwoitym -7. W zeszłym roku w Phoenix był 4 ex aequo. Generalnie w Phoenix zawsze osiąga przyzwoite rezultaty, myślę, że powinien sobie poradzić w tym H2H.



I na piątkowy poranek na Commercialbank Qatar Masters z cyklu European Tour:

Casey Paul 1-5 3.00
Expekt


Edfors Johan - Gonzalez Ricardo 1.90
Expekt


Tutaj mniej typów, jakoś nie za wiele widzę przed turniejem. Generalnie znów zaufam Casey&#39;owi. Ostatnio ładnie pocisnął w Volvo, 1 miejsce z wynikiem -20, w zeszłym roku w Katarze był 5 z -8. Forma jest, myślę, że ma spore szanse na Top 5, a kurs 3.00 mi się naprawdę podoba.
Co do Edforsa, to ostatnio nieźle, 6 miejsce w Volvo, zrobił -16, ładny wynik. Połowę z tego zrobił w 1 rundzie, ale na końcu też miał 2 przyzwoite dni, -4 i -3. Ricardo ostatnio 20 miejsce, -12, z czego -7 na jednej rundzie, to trochę gorzej zbilansowany wynik niż u Edforsa, duża dysproporcja między poszczególnymi wynikami, brak stabilności. W zeszłym roku co prawda zajął tutaj przyzwoite 9 miejsce, ale w jakoś w Volvo Edfors mnie bardziej przekonał.
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Pierwsza runda Phoenix:

J. Overton vs K. Na 1.877
Pinnacle

Couch Chris - Overton Jeff - Na Kevin 2.40
Expekt

Vegas Jhonattan - Cabrera Angel - Villegas Camilo 2.35
Expekt

Johnson Dustin - Ogilvy Geoff - Mahan Hunter 2.25
Expekt

I jeden wariat:

Couch Chris - Overton Jeff - Na Kevin 2.40
Slocum Heath - Yang Y E - Crane Ben 2.25
Vegas Jhonattan - Cabrera Angel - Villegas Camilo 2.35
Johnson Dustin - Ogilvy Geoff - Mahan Hunter 2.25
Palmer Ryan - Watney Nick - Van Pelt Bo 2.15
AKO: 61.39
Expekt



Kevin Na w Farmersie dał ciała fest, Overton wgl nie startował. Ale Kevin dobrze zaczął ten rok, od 5 miejsca w Bob Hope Classic, potem T20 na Hawajach, więc myślę, że Farmers to tylko wpadka. Overton zaczął gorzej, T20 i T54 w obu tych zawodach, Farmersa opuścił. Na radził sobie generalnie dobrze w Phoenix, specjaliści widzą go wysoko i tym się trochę kieruje.
Dustin Johnson to już pisałem o typach na cały turniej, faworyt całego turnieju, więc myślę, że powinien sobie poradzić już w 1 rundzie. Vegas ostatnio bardzo dobry Farmers, jest bardzo regularny, przez ostatnie 167 dołków miał tylko 16 razy over. Villegas może powalczyć, ale myślę, że Wenezuelczyk sobie z nim poradzi.
A co do wariata, to w końcu wariat. Watney i Crane są faworytami w swoich H2H, a akurat ich wybrałem, więc takie, a nie inne typy :razz:
 
tomex94 16

tomex94

Użytkownik
Pole TPC Scottsdale jest trudnym polem z trawą Bermuda. Dużo bunkrów i hazardów wodnych. Wygrać może każdy, ale ja typuję na zwycięstwo: Mickelsona, Johnsona, Villegasa, Fowlera lub Vegasa.

Vegas - jak na razie jest największą niespodzianką tego sezonu. Wcześniej praktycznie nieznany. Gra naprawdę niezłego golfa. Dzisiaj na razie ma dobre approche do greenu, ale nie trafia w fairway :-| Myślę, że cuta powinien przejść i skonczyć nawet w T30.

R. Fowler - gra mega dobrego golfa, świetne approche i dobrze puttuje. Drivy dalekie, ale lekko chybione. Gra ironami wyśmienita :cool:

P. Mickelson - widać, że powoli odzyskuje formę z ubiegłorocznego Masters. Gra naprawdę dobrze, ale czasami brakuje mu szczęścia. Przez lip outy traci na rundzie nawet 3-4 uderzenia.

D. Johnson - od wielu lat na US Tourze. Zawsze w czołówce. Dobre drivy i niezłe putty. Jeśli nie zawiedzie go psychika, może wygrać.

Villegas - jeden z moich ulubionych golfistów. Swing Kolumbijczyka jest bardzo dynamiczny, a jego drivy są stabilne, dużo fairwayów ustrzeliwuje.


Teraz trochę o Qatar Masters na ET:

Miguel Angel Jimenez - Peter Hanson /1 @ 1,85
MA Jimenez ciągle jest w dobrej formie. Tydzień temu T2, dzisiaj T18 na +1. Gra stosunkowo daleko, poprawił putty. Myślę, że Hiszpan jutro rano zagra na poziomie -3, może -4, co powinno wystarczyć na Hansona. Oboje grają obecnie na świetnym poziomie. Jimenez dzisiaj zagrał swoją najgorszą rundę w tym roku, jest bardziej stabilny od Szweda.

Robert Karlsson - Retief Goosen /1 @ 1,75
Karlsson jest b. dobrym zawodnikiem grającym na wysokim poziomie od kilku sezonów. Ostatnio nieźle zagrał w Bahrajnie, zajmując 5.miejsce. Reprezentant RPA ostatnio w Abu Dhabi był 3., ale przez pierwsze 3 dni nie grał rewelacyjnie. Dopiero dzięki ostatniej rundzie zdołał awansować. Myślę, że Szwed zagra na miarę swoich możliwości (68-69), a Retief na poziomie (70-71).
 
Otrzymane punkty reputacji: +16
tomex94 16

tomex94

Użytkownik
Pole TPC Scottsdale jest trudnym polem z trawą Bermuda. Dużo bunkrów i hazardów wodnych. Wygrać może każdy, ale ja typuję na zwycięstwo: Mickelsona, Johnsona, Villegasa, Fowlera lub Vegasa.

Vegas - jak na razie jest największą niespodzianką tego sezonu. Wcześniej praktycznie nieznany. Gra naprawdę niezłego golfa. Dzisiaj na razie ma dobre approche do greenu, ale nie trafia w fairway :-| Myślę, że cuta powinien przejść i skonczyć nawet w T30.

R. Fowler - gra mega dobrego golfa, świetne approche i dobrze puttuje. Drivy dalekie, ale lekko chybione. Gra ironami wyśmienita :cool:

P. Mickelson - widać, że powoli odzyskuje formę z ubiegłorocznego Masters. Gra naprawdę dobrze, ale czasami brakuje mu szczęścia. Przez lip outy traci na rundzie nawet 3-4 uderzenia.

D. Johnson - od wielu lat na US Tourze. Zawsze w czołówce. Dobre drivy i niezłe putty. Jeśli nie zawiedzie go psychika, może wygrać.

Villegas - jeden z moich ulubionych golfistów. Swing Kolumbijczyka jest bardzo dynamiczny, a jego drivy są stabilne, dużo fairwayów ustrzeliwuje.


Teraz trochę o Qatar Masters na ET:

Miguel Angel Jimenez - Peter Hanson /1 @ 1,85 ✅ 72-75
MA Jimenez ciągle jest w dobrej formie. Tydzień temu T2, dzisiaj T18 na +1. Gra stosunkowo daleko, poprawił putty. Myślę, że Hiszpan jutro rano zagra na poziomie -3, może -4, co powinno wystarczyć na Hansona. Oboje grają obecnie na świetnym poziomie. Jimenez dzisiaj zagrał swoją najgorszą rundę w tym roku, jest bardziej stabilny od Szweda.

Robert Karlsson - Retief Goosen /1 @ 1,75 ✅ 69-71
Karlsson jest b. dobrym zawodnikiem grającym na wysokim poziomie od kilku sezonów. Ostatnio nieźle zagrał w Bahrajnie, zajmując 5.miejsce. Reprezentant RPA ostatnio w Abu Dhabi był 3., ale przez pierwsze 3 dni nie grał rewelacyjnie. Dopiero dzięki ostatniej rundzie zdołał awansować. Myślę, że Szwed zagra na miarę swoich możliwości (68-69), a Retief na poziomie (70-71).

Jimenez zagrał na całkiem przyzwoitym poziomie. Hanson dzisiaj tylko 1 birdie, przy double&#39;u i kilku bogeyach.
Karlsson równa gra i to pozwoliło pokonać Goosena, który na 17. zagrał double&#39;a. Szwed na 18. miał łatwego 1,5-2m putta na birdie, którego nie wykorzystał...
Bardzo szkoda mi Westwooda, który najprawdopodobniej nie przejdzie cut&#39;a. Na 18. zagrał fenomenalnego approch&#39;a do greenu i oddał świetnego putta na eagle&#39;a, który zatrzymał się na samej krawędzi dołka. Skończył birdie i to nie wystarczyło na cut&#39;a :-|
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
O pierwszej rundzie do końca nie napiszę, bo oficjalka daje ciała i nie ma wszystkich wyników.

Wiem, że skiepścił Na, który totalnie zawalił 1 rundę. Vegas przegrał z Argentyńczykiem, co mnie też lekko zmartwiło, ale nadal jest moim faworytem w tym H2H.

Na 2 mam takie coś:

Vegas Jhonattan - Cabrera Angel 1.769
Pinnacle

Tutaj tak jak wcześniej moim faworytem Wenezuelczyk. Argumenty te same, pare dodał też kolega pisząc o Vegasie. Więc cisnę dalej to H2H. Vegas w Farmersie pokazał się z bardzo dobrej strony, wcześniej w tym roku wygrał turniej jeden, więc liczę, że forma będzie dalej, mimo średniego pierwszego dnia. Nie ma co stawiać w H2H z Villegasem, gdyż jak twierdzi oficjalka wycofał się.


Slocum Heath - Yang Y E - Crane Ben 2.25
Expekt

Tutaj po prostu uważam, że Crane to level wyżej niż jego przeciwnicy. W Farmersie pokazał się z dobrej strony i wskoczył do T14, wcześniej T21 w Hyundaiu, tutaj zaczął bardzo dobrze turniej. Forma jest, idzie w górę, tak to wygląda na razie. Slocum rok zaczął od T28, a potem tylko gorzej. T68 na Hawajach i CUT w Kalifornii. Yang w Farmersie T44, a tutaj zaczął od -2, ale i z nim Crane powinien dać radę.
 
Do góry Bottom