>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Dyskusje na temat piłki ręcznej

Status
Zamknięty.
adqs 3,5K

adqs

Forum VIP
Bramkarz reprezentacji Polski i niemieckiego klubu Rhein-Neckar Loewen Sławomir Szmal w plebiscycie Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej (IHF) został wybranej najlepszym graczem 2009 roku. W ankiecie internetowej 31-letni Szmal - pierwszy Polak, któremu przypadło to przyznawane od 1998 roku wyróżnienie - otrzymał 68,7 proc. z około 30 000 oddanych głosów. Wyprzedził Francuza Nikolę Karabaticia (Montpellier HB) - 20,9 proc. oraz Chorwata Igora Voriego (HSV Hamburg) - 10,4 proc.
W 2009 roku Szmal bronił polskiej bramki w mistrzostwach świata w Chorwacji, w których
biało-czerwoni zajęli trzecie miejsce. Na początku tego roku został wybrany do drużyny All Star czempionatu Starego Kontynentu w Austrii.
Pochodzący ze Strzelec Opolskich bramkarz karierę zaczął w Stali Zawadzkie. Później występował w Hutniku Kraków, Warszawiance i Wiśle Płock. Od siedmiu lat gra w Bundeslidze - najpierw przez dwa lata w TuS N-Luebbecke, a następnie w ekipie &quot;Lwów&quot; z Mannheim.
Najlepszą szczypiornistką świata w 2009 roku została z kolei wybrana Francuzka Alison Pineau, która w głosowaniu wyprzedziła Norweżkę Katrine Lunde-Haraldsen i Rosjankę Ludmiła Postnową.
Źródło
Gratulacje dla Pana Sławka!
 
nikkol 277

nikkol

Forum VIP
Fatalnie dla Karola Bieleckiego zakończył się pojedynek reprezentacji Polski z Chorwacją. Z powodu uszkodzenia oka polskiemu bombardierowi grozi trwałe kalectwo i zakończenie kariery! Upływała właśnie 10 minuta spotkania, gdy w kieleckiej hali doszło do dramatu. Podczas walki o piłkę jeden z zawodników reprezentacji Chorwacji tak niefortunnie zawadził o powiekę Karola Bieleckiego, że doprowadził do jej rozerwania, a na twarzy zawodnika oraz parkiecie pojawiła się spora plama krwi.
Według wstępnej diagnozy polski rozgrywający mógł doznać poważnego uszkodzenia gałki ocznej, nic więc dziwnego, że natychmiast opuścił parkiet i pod opieką lekarzy został przewieziony do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Kilka minut po godzinie 21 zawodnik został poddany badaniu tomografem komputerowym, które potwierdziły obawy lekarzy.
Były gwiazdor kieleckiego Vive będzie musiał poddać się skomplikowanej operacji, która najprawdopodobniej odbędzie się w Lubinie, gdzie na naszego bombardiera czekają już postawieni w stan gotowości specjaliści.
Niewykluczone jest, że Karol Bielecki z powodu tego fatalnego urazu będzie zmuszony do przedwczesnego zakończenia swojej sportowej kariery, co byłoby niepowetowaną stratą dla polskiego i europejskiego szczypiorniaka.
sportowefakty.pl
szok :-|
 
adqs 3,5K

adqs

Forum VIP
We wtorek w siedzibie Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej w Wiedniu odbyło się losowanie fazy grupowej Ligi Mistrzów mężczyzn sezonu 2010/2011. Mistrzowie Polski Vive Targi Kielce trafili do grupy A, gdzie m. in. zmierzą się z obrońcami tytułu. Vive Targi Kielce, w odróżnieniu od poprzedniego sezonu, tym razem nie musiało rozgrywać turnieju kwalifikacyjnego. Dobra gra w poprzedniej edycji Ligi Mistrzów zaowocowała awansem o kilka pozycji w rankingu EHF i uzyskaniem bezpośredniej kwalifikacji. Mistrzowie Polski byli losowani z szóstego, ostatniego koszyka.
Podopieczni Bogdana Wenty trafili do bardzo mocnej grupy, razem z dwoma finalistami ostatniej edycji Ligi Mistrzów. Kielczanom przyjdzie też ponownie zmierzyć się z francuskim Chambery Savoie HB.
Faza grupowa Ligi Mistrzów sezonu 2010/2011
Grupa A
THW Kiel (Niemcy)
HC Celje Pivovarna Lasko (Słowenia)
FC Barcelona Borges (Hiszpania)
Chambery Savoie HB (Francja)
zwycięzca turnieju o dziką kartę
Vive Targi Kielce
Grupa B
MKB Veszprem KC (Węgry)
Montpellier HB (Francja)
HSV Hamburg (Niemcy)
KIF Kolding (Dania)
IK Savehof (Szwecja)
zwycięzca kwalifikacji w Grupie 1
Grupa C
Chekhovskie Medvedi (Rosja)
AaB Handball (Dania)
Pick Szeged (Węgry)
Cuartro Rayas BM Valladolid (Hiszpania)
Kadetten Schaffhausen (Szwajcaria)
zwycięzca kwalifikacji w Grupie 2
Grupa D
Ciudad Real (Hiszpania)
HC Croatia Osiguranje Zagreb (Chorwacja)
St. Petersburg HC (Rosja)
SG Flensburg-Handewitt (Niemcy)
HC Bośnia Sarajewo (Bośnia)
HCM Constanta (Rumunia)
Wyniki losowanie turniejów kwalifikacyjnych:
Grupa 1
Tatran Presov (Słowacja)
Drammen HK (Norwegia)
A1 Bregenz (Austria)
Besiktas JK (Turcja)
Grupa 2
HC Metalurg (Macedonia)
ZTR Zaporozhye (Ukraina)
HC Dinamo Mińsk (Białoruś)
FC Porto/Vitalis (Portugalia)
W turnieju o dziką kartę zagrają:
Real Ademar (Hiszpania)
Rhein-Neckar Loewen (Niemcy)
Bjerringbro Silkeborg (Dania)
Gorenje Velenje (Słowenia)
źródło
Od siebie dodam, iż grupa, którą wylosowali kielczanie, jest najlepsza w całej edycji. Wystarczy spojrzeć: dwaj finaliści LM, wicemistrz Francji, solidny zespół ze Słowenii, polska rewelacja z zeszłego sezonu, oraz najprawdopodobniej wciąż niespełniony klub- Rhein-Neckar Loewen.
 
snajper 322

snajper

Forum VIP
Na takie informacje czekali kibice szczypiorniaka w całej Polsce i nie tylko. Niewykluczone, że rozgrywający reprezentacji Polski Karol Bielecki, wróci do treningów już w lipcu i razem z drużyną Rhein-Neckar Loewen rozpocznie okres przygotowawczy.

O tym, że Karol Bielecki dzielnie radzi sobie z sytuacją w jakiej się znalazł, wiadomo nie od dziś. Pomimo utraty lewego oka, gracz niemieckiego Rhein-Neckar Loewen, nie załamywał się, a nawet mówił, że jest to dla niego początek nowego etapu w życiu.

Jak przyznaje sam zawodnik, pojawiła się jednak szansa, żeby wrócić na parkiet. Co więcej, może to nastąpić już w lipcu. Wszystko będzie teraz zależało od postępów w leczeniu. - Zobaczymy jak będzie wyglądała rehabilitacja. Jeśli wszystko przebiegnie dobrze i moje lewe oko się zagoi, to będę próbował wrócić do sportu od początku okresu przygotowawczego- powiedział Bielecki w rozmowie z Radiem Kielce.

Pierwsze diagnozy lekarzy wobec urazu Bieleckiego nie napawały optymizmem. Nawet sam zawodnik nie miał większych wątpliwości, że będzie musiał zakończyć karierę czynnego sportowca. Obecnie sytuacja wydaje się jednak zmieniać na lepsze. - Pierwsza informacja jaką usłyszałem od lekarza była taka, że muszę zakończyć przygodę ze sportem. Po konsultacjach z innymi lekarzami okazało się, że nie jest to takie konieczne, że jest szansa na to, żeby grać z jednym okiem. Nie musi to wcale zagrażać mojemu prawemu oku- mówi Bielecki.

Gra z jednym zdrowym okiem wiąże się jednak z bardzo dużym ryzykiem. Drugie oko będzie trzeba odpowiednio zabezpieczyć. - Będę miał specjalne gogle, które zabezpieczą prawe oko i wszystko powinno być dobrze- kończy Bielecki.

 
adqs 3,5K

adqs

Forum VIP
PRZEGLĄD SPORTOWY: Podobno wraca pan do gry?
Karol Bielecki
: Taką podjąłem decyzję. Kurczę, trzeba walczyć. Poza tym, że nie mam jednego oka, to jestem zdrowy . Mam 28 lat, muszę spróbować. Jeżeli pojawia się cień szansy na powodzenie, to trzeba zrobić wszystko, żeby ją wykorzystać. I ja to zrobię. Dopadł mnie okrutny uraz, ale to nie czas, by narzekać. Muszę wziąć się w garść. A najprostsza droga ku temu prowadzi przez powrót do Bundesligi i reprezentacji Polski. Ludzie, którzy się mną opiekują, to znakomici fachowcy. Być może już w przyszłym tygodniu rozpocznę lekkie zajęcia z piłką.
PS: Jak przebiega rehabilitacja? Codziennie mam kilkugodzinne zajęcia i idzie mi całkiem nieźle. W czwartek rehabilitantka powiedziała, że jest zaskoczona, jak łatwo mi wszystko przychodzi. Jak wyglądają ćwiczenia? Na przykład chodzę po wąskiej desce, żeby uczyć się koordynacji ruchowej. Piłką na razie bawię się tylko w domu z moją dziewczyną, która pomaga mi w codziennych sprawach, m.in. wożąc mnie samochodem, bo przez dwa miesiące nie będę mógł prowadzić auta. (...)
Mówiłem, że daję sobie rok na ewentualny powrót do sportu, ale zamierzam wrócić szybciej. Mój zespół zaczyna przygotowania do nowego sezonu 16 lipca i ja też chcę tego dnia wznowić treningi. Nie spodziewam się taryfy ulgowej ze strony trenera ani kolegów. Chcę być traktowany jak każdy członek zespołu. PS: Profesor Tomasz Żarnowski, który zajmował się panem w klinice w Lublinie, powiedział na łamach „Przeglądu Sportowego&quot;, że może pan grać nawet lepiej niż z dwojgiem oczu. Co pan na to, przecież to brzmi jak szaleństwo? Wiem, czytałem ten tekst. I muszę powiedzieć, że podniósł mnie na duchu, a słowa profesora bardzo mi pomogły. Wtedy na dobre uwierzyłem, że teraz wszystko jest w moich rękach.
Przegląd Sportowy​
 
adqs 3,5K

adqs

Forum VIP
Z szóstego, teoretycznie najsilniejszego koszyka zostanie wylosowana reprezentacja Polski w piłce ręcznej mężczyzn do fazy grupowej mistrzostw świata 2011 w Szwecji. Obok podopiecznych Bogdana Wenty znalazły się ekipy Francji, Chorwacji i Islandii. Losowanie
zaplanowano na 9 lipca w Goeteborgu. Mistrzostwa
odbędą się od 13 do 30 stycznia 2011 roku w ośmiu szwedzkich miastach
- Malmoe, Lund, Kristianstad, Goeteborg, Skoevde, Joenkoeping, Linkoeping i Norrkoeping.
Koszyki do losowania na mistrzostwa świata w piłce
ręcznej mężczyzn:
koszyk nr 1: Chile, Bahrajn, Japonia, Australia
koszyk nr 2: Egipt, Argentyna, Algieria, Brazylia
koszyk nr 3: Węgry, Tunezja, Rumunia, Słowacja
koszyk nr 4: Serbia, Austria, Niemcy, Korea Płd.
koszyk nr 5: Dania, Hiszpania, Szwecja, Norwegia
koszyk nr 6: Francja, Chorwacja, Islandia, Polska
sportowefakty.pl
 
adqs 3,5K

adqs

Forum VIP
W Guthenburgu rozlosowano grupy Finalowe Mistrzostw Swiata. Polacy trafili do prawdopodobnie najlepszej grupy, jaka mogli sobie wymarzyc.
The draw is finished – here&#39;s the groups
Fri Jul 09 2010

Group A (Kristianstad/Lund): France, Spain, Germany, Tunisia, Egypt, Bahrain
Group B (Linköping/Norrköping): Island, Norway, Australia, Hungary, Brasil, Japan
Group C (Malmö/Lund): Croatia, Denmark, Serbia, Romania, Algeria, Australia
Group D (Gothenburg): Poland, Sweden, Korea, Slovakia, Argentina, Chile
http://www.handball2011.com/news/draw-finished-heres-groups
 
nikkol 277

nikkol

Forum VIP
Europejska Federacja Piłki Ręcznej (EHF) ustaliła terminarz spotkań fazy grupowej Ligi Mistrzów. Daty rozgrywania meczów dostosowano do potrzeb telewizji. Piłkarze ręczni Vive Targów Kielce w pierwszym spotkaniu zmierzą się z Celje Pivovarną Lasko. Terminarz grupy A
22.-26.09.10
THW Kiel - Chambery Savoie HB
KS Vive Targi Kielce - HC Celje Pivovarna Lasko
Drużyna z &quot;dziką kartą&quot; - F.C. Barcelona Borges
29.09.-03.10.10
HC Celje Pivovarna Lasko - Drużyna z &quot;dziką kartą&quot;
F.C. Barcelona Borges - THW Kiel
Chambery Savoie HB - KS Vive Targi Kielce
06.-10.10.10
THW Kiel - KS Vive Targi Kielce
F.C. Barcelona Borges - HC Celje Pivovarna Lasko
Drużyna z &quot;dziką kartą&quot; - Chambery Savoie HB
13.-17.10.10
KS Vive Targi Kielce - Drużyna z &quot;dziką kartą&quot;
Chambery Savoie HB - F.C. Barcelona Borges
HC Celje Pivovarna Lasko - THW Kiel
17.-21.11.10
Chambery Savoie HB - HC Celje Pivovarna Lasko
Drużyna z &quot;dziką kartą&quot; - THW Kiel
KS Vive Targi Kielce - F.C. Barcelona Borges
24.-28.11.10
HC Celje Pivovarna Lasko - Chambery Savoie HB
THW Kiel - Drużyna z &quot;dziką kartą&quot;
F.C. Barcelona Borges - KS Vive Targi Kielce
01.-05.12.10
Drużyna z &quot;dziką kartą&quot; - HC Celje Pivovarna Lasko
THW Kiel - F.C. Barcelona Borges
KS Vive Targi Kielce - Chambery Savoie HB
16.-20.02.11
Chambery Savoie HB - THW Kiel
HC Celje Pivovarna Lasko - KS Vive Targi Kielce
F.C. Barcelona Borges -Drużyna z &quot;dziką kartą&quot;
23.-27.02.11
Drużyna z &quot;dziką kartą&quot; - KS Vive Targi Kielce
F.C. Barcelona Borges - Chambery Savoie HB
THW Kiel - HC Celje Pivovarna Lasko
02.-06.03.11
KS Vive Targi Kielce - THW Kiel
HC Celje Pivovarna Lasko - F.C. Barcelona Borges
Chambery Savoie HB - Drużyna z &quot;dziką kartą&quot;
źródło: sportowefakty.pl
 
nikkol 277

nikkol

Forum VIP
Michał Jurecki w Vive już od przyszłego sezonu!

Nie lada niespodziankę przygotował dla kieleckich kibiców prezes Bertus Servaas. W czwartek na specjalnie zwołanej konferencji prasowej Holender ogłosił, że reprezentant Polski Michał Jurecki będzie grał w Kielcach już od najbliższego sezonu. Mimo informacji, że z wcześniejszego przyjścia Michała Jureckiego do Kielc nic już nie wyniknie, kieleckim działaczom udało się w końcu osiągnąć porozumienie z obecnym klubem Polaka. - Doszliśmy do porozumienia z władzami TuS N-Lübbecke i już od dzisiaj możemy powiedzieć, że Michał jest zawodnikiem Vive. Najpierw musi on jednak załatwić wszystkie formalności, sprawy związane z mieszkaniem, ubezpieczeniem i podpisać oficjalnie kontrakt w Kielcach. Dopiero wtedy dołączy do zespołu. Myślę, że nastąpi to w poniedziałek lub wtorek. Michał nie weźmie natomiast udziału w najbliższym turnieju w Niemczech. Oczywiście jest to dla nas duże wzmocnienie. Mam nadzieję, że dzięki Michałowi będziemy walczyć jak równy z równym ze wszystkimi grupowymi rywalami w Lidze Mistrzów i uda nam się wyjść z grupy - mówi prezes Vive, Bertus Servaas.
Kontrakt Jureckiego będzie obowiązywał przez pięć lat. Poprzednia umowa miała wejść w życie od sezonu 2011/2012 i być ważna przez cztery kolejne lata.
Servaas zdradził również, że pozyskaniem Jureckiego zainteresowany był mistrz Niemiec- THW Kiel. - Kiel chciało kupić Jureckiego na jeden rok, w miejsce kontuzjowanego Daniela Narcisse. Z transferu jednak nic nie wyszło - mówi Holender.
Vive nie ustaje też w staraniach o wcześniejsze pozyskanie bramkarza reprezentacji Polski Sławomira Szmala. W tym wypadku sytuacja jest jednak o wiele bardziej skomplikowana. &quot;Kasa&quot; jest bardzo potrzebny &quot;Lwom&quot; i włodarze klubu są niechętne jego wcześniejszemu odejściu.
Prezes Servaas oficjalnie potwierdził również, że z kieleckim klubem pożegna się Bartosz Konitz, który wobec wcześniejszego przyjścia Jureckiego, miałby ogromne problemy ze znalezieniem miejsca w pierwszym składzie. Servaas podkreślił jednak, że sprawa Konitza i Jureckiego nie mają ze sobą nic wspólnego, są to dwie odrębne kwestie. Na pytanie po co reprezentant Holandii w czerwcu podpisał nowy kontrakt z Vive, Servaas odpowiedział, że wówczas nie było jeszcze wiadomo, że do drużyny dołączy Michał Adamuszek. - Pytaliśmy już wcześniej działaczy z Kwidzyna o Michała, ale zawodnik nie był na sprzedaż. W tej sytuacji oraz wobec kontuzji Pawła Podsiadło, myśleliśmy że na lewym rozegraniu będą grali Konitz i Krieger. Dopiero potem udało nam się pozyskać Adamuszka - wyjaśnia Servaas.
Bartosz Konitz nie jest ostatnim zawodnikiem, który będzie musiał pożegnać się z Vive. Wkrótce powinniśmy poznać nazwiska kolejnych graczy, których nie zobaczymy w składzie mistrzów Polski, przynajmniej w najbliższym czasie. Kiedy to nastąpi? - Kiedy sztab szkoleniowy zdecyduje kto to będzie, na razie nie podjęliśmy jeszcze decyzji. Za dwa tygodnie powinniśmy wiedzieć więcej - kończy Holender.
źródło: sportowefakty.pl

Skład kieleckiej drużyny wygląda coraz lepiej. Jest szansa powalczenia o wyjście z grupy z 3 miejsca i awans nawet do najlepszej 8 ;)
 
O 0

oslizlo

Użytkownik
Sciana
Kilka miesięcy temu Sławomir Szmal w plebiscycie Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej (IHF) został wybranej najlepszym graczem 2009 roku. To w dużej mierze zasługa polskich internautów, którzy oddali na &quot;Kasę&quot; mnóstwo głosów. Zaszczytny tytuł sprawił, że bramkarz numer 1 reprezentacji Polski dorobił się nowego pseudonimu.
- W moim życiu prawie nic się nie zmieniło - mówi Szmal. - Może tylko tyle, że w klubie mówią na mnie &quot;Ściana&quot; - dodaje w rozmowie z &quot;Super Expressem&quot;.
- Może jak skończę karierę, to będę dzieciakom opowiadał, że byłem najlepszy na świecie - mówi zawodnik niemieckiego Rhein Neckar Loewen.
Od przyszłego sezonu &quot;Kasa&quot; będzie już graczem Vive Targów Kielce. Czemu przeniósł się z najlepszej na świecie Bundesligi do znacznie słabszej polskiej ekstraklasy? - W Kielcach buduje się wielka drużyna. W Niemczech zaczęło się mówić o Vive. Coraz więcej zawodników dostaje propozycje przejścia do tego klubu, z każdym powrotem do polskiej ligi poziom będzie się podnosił - wyjaśnia w rozmowie z &quot;Super Expressem&quot; Szmal.
 
christopher48 2K

christopher48

Forum VIP
Francuz Thierry Omeyer został wybrany bramkarzem wszech czasów w piłce ręcznej - poinformowała w piątek międzynarodowa federacja (IHF).
W głosowaniu na stronie IHF wzięło udział ponad 4 tys. internautów. Zawodnik THW Kiel zwyciężył z miażdżącą przewagą, otrzymując 93 procent głosów. Kolejne miejsca zajęli Rosjanin Andriej Ławrow (2,98 proc.) oraz Niemiec Andreas Thiel i Szwed Mats Olsson (obaj po 1,74 proc.).
W czołówce zabrakło Sławomira Szmala, który zwyciężył w plebiscycie IHF na najlepszego piłkarza ręcznego 2009 roku.

Źródło: http://www.sportowefakty.pl
 
unicaja 6,2K

unicaja

Użytkownik
Kolega Krzysztofa i Marcina Lijewskich z HSV Hamburg - Domagoj Duvnjak musi poddać się zabiegowi artroskopii kolana. Chorwacki rozgrywający nabawił się kontuzji podczas ostatniego ligowego spotkania przeciwko Rhein-Neckar Löwen.
W minioną środę Duvnjak był jednym z najlepszych zawodników HSV w pojedynku z Rhein-Neckar Löwen. Chorwat zdobył sześć bramek i w znaczny sposób przyczynił się do zwycięstwa nad ekipą popularnych Lwów. Jak się okazało, zawodnik okupił wygraną poważną kontuzją kolana.
- Po spotkaniu z Lwami Domagoj poczuł ból w kolanie i lekarze klubowi przeprowadzili badania. Okazało się, że konieczna jest operacja. To dla nas duży cios, bo bardzo liczyliśmy na niego w następnych meczach - powiedział szkoleniowiec Hamburga Martin Schwalb. - Teraz pozostaje nam czekać na jego jak najszybszy powrót - dodał.
Diagnoza lekarzy była dla 22-letniego Duvnjaka okrutna. Zawodnik będzie musiał poddać się zabiegowi artroskopii kolana, który wyłączy go z gry na co najmniej trzy tygodnie. Jeśli rehabilitacja przebiegnie pomyślnie, Chorwat powróci na boisko 19 grudnia na spotkanie z TBV Lemgo.
Niezwykłe osłabienie siły uderzeniowej Hamburga. Nie chcę oceniac tej straty procentowo ale Schwalbowi odpada jakby nie patrzec główna strzelba w ataku...
Źródło: Sportowe Fakty​
 
ckkuman 21

ckkuman

Użytkownik
Firma Riham nowym sponsorem Vive Targi Kielce
http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20101208/VIVE/793566615
Firma Riham jest od dzisiaj największym sponsorem klubu mistrza Polski piłkarzy ręcznych, Vive Targi Kielce. Umowa została podpisana w Hali Legionów. Kwota nie została ujawniona, ale według naszych wyliczeń sponsoring przekroczy milion euro, czyli cztery miliony złotych rocznie. To więcej, niż 1/3 budżetu klubu na ten sezon.
Riham produkuje wodę mineralną i soki, ale także artykuły cukiernicze, elementy aluminiowe, meble i odzież. W Afryce firma Riham jest znana głównie w Ugandzie, Tanzanii, Mozambiku, Kongo, Zambii i Malawi. Jej właściciel, który przyjechał do Kielc na podpisanie umowy, Ali Kassem Ahmed jest Libańczykiem, prowadzi interesy w Afryce Wschodniej, Egipcie i Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ale sponsorem klubu będzie oddział firmy, który mieści się w Ugandzie. Nazwa firmy Riham pochodzi od imienia jego córki.
Riham wykorzysta logo Vive Targi Kielce, pojawi się ono na butelkach wody mineralnej sprzedawanej w Afryce. Będzie także szkoliło zawodników w Ugandzie pod kątem gry w Europie.
- Ali był kiedyś na naszym meczu i bardzo mu się podobała gra naszego zespołu. Potem razem w telewizji oglądaliśmy spotkanie, w którym grał Michał Jurecki. Ali powiedział: &quot;Jeśli ściągniesz tego chłopaka do Kielc, to będę sponsorem twojego klubu&quot;. I tak się stało. Kontrakt obowiązuje od zaraz, jest bezterminowy, kwoty mają dużo zer i pozwolą nam spokojnie żyć - mówił prezes Vive Targi Kielce, Bertus Servaas. - Ali chciał wejść do nazwy klubu, ale ja się nie zgodziłem (śmiech). Mówiąc poważniej, w takim przypadku życzylibyśmy sobie jeszcze większej kwoty, niż ta, którą Riham będzie przekazywało teraz. Logo Riham pojawi się z tyłu koszulek, pod numerem i nazwiskiem, już na meczu ze Stalą Mielec. Firmie Riham zależy przede wszystkim na reklamie na rynku niemieckim. Podpisanie tej umowy to dla nas wielki biznes i olbrzymi krok do przodu dla klubu - dodał Servaas.
no i pieknie ;)
 
maloey 30

maloey

Użytkownik
Polska ubiega się o organizację mistrzostw świata piłkarzy ręcznych w 2015 roku i mistrzostw Europy rok później - poinformował wiceprezes ZPRP Bogdan Sojkin.
Szefowie związku, wraz z rosną popularnością piłki ręcznej już wcześniej deklarowali chęć zorganizowania dużej międzynarodowej imprezy. Wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce przyznał, że dopiero teraz związek może pozwolić sobie o ubieganie się o mistrzostwa Europy czy świata.
&quot;W 2006 roku nasz budżet liczył zaledwie trzy miliony złotych. Dziś jest to sześć razy więcej. Dlatego dopiero teraz staramy się o organizację tych imprez&quot; - podkreślił Sojkin.
Jak dodał, trudno jednoznacznie określić, które z mistrzostw Polska może otrzymać. &quot;Teoretycznie łatwiej jest liczyć na przyznanie organizacji mistrzostw świata, bowiem decyduje o tym dziewięcioosobowy komitet wykonawczy. Natomiast w przypadku mistrzostw Europy procedury są tu może bardziej demokratyczne, bowiem głosują wszyscy członkowie europejskiej federacji - 42 kraje&quot; - dodał Sojkin.
Niewykluczone, że Polska w przyszłym roku przejmie organizację mistrzostw Europy juniorek, a w 2013 mistrzostw Europy juniorów. Te imprezy miałyby być przetarciem i testem przed ewentualną organizacją europejskiego lub światowego czempionatu.
Tymczasem polscy piłkarze ręczni szykują się do najbliższych mistrzostw świata, które 13 stycznia rozpoczną się w Szwecji. W czasie przygotowań podopieczni Bogdana Wenty w krajowym składzie zagrają dwa towarzyskie mecze z Rumunią - 18 grudnia w Zielonej Górze i dzień później w Poznaniu. Ostatnim sprawdzianem będzie turniej noworoczny, który w dniach 6-8 stycznia rozegrany zostanie w Gdyni. Rywalami biało-czerwonych będą Węgrzy, Słowacy i Czesi.
W Szwecji Polacy będą walczyć nie tylko o medale, ale również o kwalifikacje olimpijskie. Na dziś prawo wyjazdu do Londynu ma zagwarantowany tylko mistrz świata.
- Trwa obecnie konflikt pomiędzy europejską i światową federacją, dotyczący sposobu przeprowadzenia kwalifikacji olimpijskich. Europejskie władze chcą, by zespoły z miejsc 2-5 MŚ automatycznie kwalifikowały się do igrzysk. Z kolei światowa federacja chce przeprowadzić osobne kwalifikacje, ale w kalendarzu zaczyna brakować wolnych terminów. Jednocześnie kluby zrzeszone w &quot;Handball 14&quot; coraz głośniej walczą o prawa zawodników, którzy w ciągu roku rozgrywają od 75 do 85 spotkań - powiedział Sojkin.
 
unicaja 6,2K

unicaja

Użytkownik
Uroš Zorman w Vive Targi Kielce!
31-letni środkowy rozgrywający Uroš Zorman - reprezentant Słowenii, grający ostatnio w zespole Celje Pivovarna Laško zasili szeregi mistrzów Polski - Vive Targi Kielce!
W mediach od dawna krążyły plotki o przenosinach Zormana. Wymieniano parę klubów m.in. niemiecki MTS Melsungen, węgierski MKB Veszprém. Były gracz BM Ciudad Real chciał opuścić Celje, z powodu wielu zawirowań w klubie, spowodowanych nie najlepszymi wynikami zarówno w lidze jak i w Europie. Zorman zdecydował się na grę dla ekipy Vive Targi Kielce, wiążąc się z mistrzami Polski 3-letnim kontraktem.
Uroš Zorman gra na pozycji środkowego rozgrywającego. Kieleccy kibice z pewnością świetnie pamiętają tego zawodnika z meczu Ligi Mistrzów, kiedy to mistrzowie Polski - Vive Targi Kielce ulegli mistrzom Słowenii - 30:36. Do zwycięstwa ekipę trenowaną wówczas przez Zvonimira &quot;Noke&quot; Serdarusicia poprowadził Zorman. 31-letni rozgrywający w tym spotkaniu rzucił 5 bramek, rozgrywając fenomenalne zawody. Znakiem firmowym najnowszego nabytku kieleckiego klubu jest świetny przegląd pola oraz gra na tzw. kontakcie.​
Co tu dużo mowic super transfer, w końcu nie mamy transferu typu &quot;przebrzmiała gwiazda Dżomba&quot; tylko naprawdę sensowne posunięcie mające wyraźny sygnał - Vive rośnie w siłę. Naprawdę, ja jestem pod wrażeniem. Jeśli ktoś (byc może z Kielc właśnie) ma lepsze info odnośnie czasu obowiązywania kontraktu to zapraszam do podzielenia się z nami tym faktem.
Brawo Vive !
 
adqs 3,5K

adqs

Forum VIP
Odpowiedź Wisły na transfer VTK :
Nikola Eklemović od lipca w Wiśle
Też z chęcią dowiedziałbym się czy transfer Zormana zostanie przeprowadzony z dniem dzisiejszym, czy też może kontrakt Słoweńca bęzdie obowiązywał od nowego sezonu?
W Kielcach buduje się niesamowita paczka. Dość powiedzieć, że skład w nowym sezonie może wyglądać tak:
Szmal - Tkaczyk - Zorman- M. Lijewski - Tamas Ivancsik/Tomczak - Stojkovic - Dzomba
Jestem w szoku.
Brawo Wenta, brawo Servaas i gratulacje dla obu Panów jednocześnie!
 
christopher48 2K

christopher48

Forum VIP
Rumunka Cristina Neagu oraz Czech Filip Jicha zostali wybrani najlepszymi piłkarzami ręcznymi roku 2010. Wyniki głosowania międzynarodowa federacja IHF ogłosiła w Goeteborgu w pierwszym dniu mistrzostw świata.
Po raz pierwszy w historii przedstawiciele tych krajów otrzymali to zaszczytne miano. W skład jury, które o tym decydowało, wchodzili eksperci, trenerzy, media i kibice z całego świata.
28-letni Czech wyprzedził dwóch Francuzów - Nikolę Karabatica i bramkarza Thierry Omeyera. Natomiast sześć lat młodsza Rumunka okazała się minimalnie lepsza od Norweżki Katrine Lunde-Haraldsen.
Wyniki głosowania: http://diff3.smartadserver.com/call/pubjumpi//6938/S/[timestamp]/?]
[/url]
kobiety
1. Cristina Neagu (Rumunia) 25 proc.
2. Katrine Lunde-Haraldsen (Norwegia) 23
3. Bojana Popovic (Czarnogóra) 19
4. Grit Jurack (Niemcy) 17
5. Ludmiła Postnowa (Rosja) 16

mężczyźni

1. Filip Jicha (Czechy) 31
2. Nikola Karabatic (Francja) 28
3. Thierry Omeyer (Francja) 17
4. Igor Vori (Chorwacja) 14
5. Arpad Sterbik (Hiszpania) 10

Źródło: www.sports.pl
 
adrian1905 132

adrian1905

Użytkownik
Polska nie zorganizuje w 2015 roku mistrzostw świata piłkarzy ręcznych.

Polska nie zorganizuje w 2015 roku mistrzostw świata piłkarzy ręcznych. Obradujące w Malmoe Prezydium Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej zdecydowało, że gospodarzem tej imprezy będzie Katar, który niedawno otrzymał również prawo organizowania piłkarskich mistrzostw świata w 2022 roku.
Wyboru dokonano z grona czterech kandydatów: Francja, Norwegia, Polska i Katar. - Wszystkie cztery kraje zasłużyły na organizację mistrzostw świata - powiedział tuż po podjęciu decyzji Hassan Moustafa, prezydent Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej.
W MŚ zagrają 24 reprezentacje. Na tym turnieju będzie obowiązywał inny niż dotychczas system rozgrywek. Zespoły podzielone zostaną na 4 grupy, z których awans do fazy play off wywalczą po cztery najlepsze. Dalsza rywalizacja odbywać się będzie, aż do finału, systemem pucharowym.

Najbliższy czempionat, w 2013 roku, rozegrany zostanie w Hiszpanii.
Polacy, według zapewnień sekretarza generalnego Związku Piłki Ręcznej w Polsce, Marka Góralczyka, starać się będą o organizację mistrzostw Europy w 2016 roku.
Źródło: http://www.onet.pl
 
adqs 3,5K

adqs

Forum VIP
Damian Kostrzewa wypożyczony do MMTS Kwidzyn Skrzydłowy Vive Targi Kielce, Damian Kostrzewa zostanie wypożyczony na półtora roku do drużyny wicemistrza Polski piłkarzy ręcznych, MMTS Kwidzyn. Do ostatecznego porozumienia obu klubów ma dojść w środę rano. Damian Kostrzewa przyszedł do Vive przed rozpoczęciem tego sezonu z rozpadającego się AZS AWFiS Gdańsk. W sierpniu po okresie przygotowawczym miał zostać wypożyczony do innego klubu, jednak ostatecznie został w drużynie mistrza Polski. Konkurencja na pozycji 22-letniego zawodnika, a mianowicie na lewym skrzydle jest bardzo duża bowiem grają tam także Witalij Nat, Mateusz Zaremba oraz Rafał Gliński.
W tym sezonie Kostrzewa zagrał w pięciu ligowych spotkaniach, zdobywając 18 bramek. Na liście zawodników, którzy mają zostać wypożyczeni przez kielecki klub znajduje się także rozgrywający Kamil Krieger oraz bramkarz Krzysztof Szczecina. Okres transferowy w polskiej Superlidze kończy się w czwartek, 10 lutego.
___________________________________________ Jicha (ponownie) najlepszym graczem Bundesligi Rozgrywający reprezentacji Czech oraz THW Kiel Filip Jicha został wybrany przez czytelników magazynu &quot;Handballwoche&quot; najlepszym szczypiornistą Toyota-Handball Bundesligi. W kategorii kobiet zwyciężyła bramkarka Clara Woltering z Bayeru Leverkusen.
Tytuł najlepszego piłkarza ręcznego Bundesligi wędruje w ręce Jichy już drugi rok z rzędu. Czeski rozgrywający, który w styczniu odebrał także tytuł najlepszego piłkarza ręcznego na świecie w 2010 roku był w zeszłym sezonie pierwszoplanową postacią THW Kiel. Z ekipą popularnych Zebr czeski bombardier zdobył mistrzostwo Niemiec oraz tryumfował w rozgrywkach elitarnej Ligi Mistrzów.
W plebiscycie Jicha pokonał ikony niemieckiego szczypiorniaka oraz wszystkie pozostałe gwiazdy ligi. Drugie miejsce w głosowaniu przypadło skrzydłowemu Rhein-Neckar Löwen Uwe Gensheimerowi, który zgromadził ponad półtora tysiąca głosów mniej. Trzecie miejsce ze stratą ponad 1 900 głosów zajął golkiper Füchse Berlin Silvio Heinevetter.
W kategorii kobiet najlepsza, także drugi rok z rzędu, okazała się bramkarka reprezentacji Niemiec oraz Bayeru Leverkusen Clara Woltering. Zbierając aż 7 326 głosów Woltering wyprzedziła Franziskę Meitzner z FHC Frankfurt/Oder (5 928 głosów) oraz Katję Schülke z HC Leipzig (3 782 głosy).

Mężczyźni:
1. Filip Jicha - THW Kiel/Czechy - 6 178 głosów
2. Uwe Gensheimer - Rhein-Neckar Löwen/Niemcy - 4 592 głosy
3. Silvio Heinevetter - Füchse Berlin - 4 267 głosów
Kobiety:
1. Clara Woltering - Bayer Leverkusen/Niemcy - 7 326 głosów
2. Franziska Mietzner - FHC Frankfurt/Oder/Niemcy - 5 928 głosów
3. Katja Schülke - HC Leipzig/Niemcy - 3 782 głosy

Źródło
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
Grzegorz Tkaczyk od nowego sezonu będzie zawodnikiem Vive Targi Kielce - informuje oficjalny serwis internetowy mistrzów Polski. Gracz Rhein-Neckar Lowen związał się z kieleckim klubem trzyletnim kontraktem.
- O klasie tego zawodnika nie trzeba przekonywać, bo jego umiejętności są bardzo cenione w środowisku piłki ręcznej. Tym bardziej cieszę się, ze wzmocni nasz zespół - mówi prezes kieleckiego klubu, Bertus Servaas.
Umowa Tkaczyka z Vive obowiązywać będzie od 1 lipca 2011 roku. Co ciekawe, reprezentanta Polski czeka jeszcze mecz przeciwko kieleckiemu zespołowi - 27 lutego jego &quot;Lwy&quot; podejmą bowiem zespół mistrza Polski w ramach rozgrywek Ligi Mistrzów. W bliźniaczej sytuacji stanie wówczas Sławomir Szmal, który od nowego sezonu także będzie graczem Vive.
Pogłoski o powrocie Tkaczyka do Polski krążyły od dłuższego czasu, a pierwsze wieści o rzekomej finalizacji umowy obiegły kraj już pod koniec grudnia, wówczas wciąż trwały jednak negocjacje na linii zawodnik - klub. Teraz wszystkie szczegóły zostały dograne, a obie strony umowę parafowały.
(sportowefakty.pl)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom