>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Red Bull Salzburg - Lech Poznań - czwartek 16.12.2010

Status
Zamknięty.
groven 2,2K

groven

Forum VIP
Red Bull Salzburg - Lech Poznań

2.30 / 3.20 / 2.95
Lech Poznań zapewnił sobie awans po remisie 1:1 z Juventusem Turyn. Mecz z Salzburgiem będzie tylko formalnością. Wynik nie jest istotny, ciężko przewidzieć czy nasi piłkarze podejdą ambitnie i zawodowo do tego meczu i zagrają na maxa, czy też trener da szansę gry piłkarzom, którzy do tej pory mniej występowali w europejskich pucharach, aby zdobywali cenne doświadczenie. Dla typera mecz bardzo trudny do przewidzenia, dla kibica sprawa jest prosta. Lech ma wygrać i potwierdzić swoją dobrą dyspozycję. Kibice mają coraz większe apetyty i z pewnością wygrana Lecha ucieszyłaby nie jednego sympatyka Kolejorza. W Austrian 1st Max Bundesliga ekipa z Salzburga zajmuje 3 miejsce, nie przegrali od 4 kolejnych meczy w lidze notując 2 zwycięstwa i dwa remisy. Zapowiada się ciężki mecz, jednak bądźmy dobrej myśli.
Tradycyjnie zapraszam do wyrażania swoich opinii na temat tego meczu i podawania typów na to spotkanie.
 
maloey 30

maloey

Użytkownik
Red Bull Salzburg - Lech Poznań
Awans już jest. Jednak każdy mecz to jednak spore pieniądze jak na Polskie drużyny. Tak więc Lech napewno nie pojedzie ta, przegrać. Aczkolwiek remis całkiem możliwy. Stawiałbym raczej x2. Wkońcu Lech na boiskach europejskich jest zupełnie inny.. Do boju Lech!!!
Pozdrawiam.
 
typer36 456

typer36

Użytkownik
Ostatnio oglądałem zespół Salzburga w akcji z Austrią Wiedeń. Oni nie mają charakteru. Akcje bardziej schematyczne niż gra w szachy (nawet tu jest więcej zaskoczenia). Napastnicy pokroju Joela Czibamby kopią się po czołach. Jedynie trener żyje na linii i skaczę jak dziki ze złości na swoich podopiecznych. Dokładność podań na poziomie meczu Mazur Karczew - Narew Ostrołęka. To obraz z tego meczu. Ich ostatnie wyniki sugerują, że to ich obecny styl
 
maloey 30

maloey

Użytkownik
Witam,
Lech Poznań awansował w Rankingu IFFHS na 153. miejsce. Zanotował awans z 179. miejsca. Widać, że gra zespołu Polskiego została doceniona przez historyków.
Ranking - prowadzony od 1991 - obliczany jest na podstawie specjalnej punktacji, na którą składają się wyniki meczów drużyn klubowych na szczeblu ligowym, pucharowym oraz w oficjalnych turniejach międzynarodowych. Jest on uaktualniany co miesiąc, a brane są w nim pod uwagę mecze poszczególnych zespołów z ostatnich 12 miesięcy.
Lista dotychczasowych zwycięzców w poszczególnych latach:

  • 1991 - AS Roma
  • 1992 - Ajax Amsterdam
  • 1993 - Juventus Turyn
  • 1994 - Paris Saint-Germain
  • 1995 - A.C. Milan
  • 1996 - Juventus Turyn
  • 1997 - FC Barcelona
  • 1998 - Inter Mediolan
  • 1999 - Manchester United
  • 2000 - Real Madryt
  • 2001 - Liverpool F.C.
  • 2002 - Real Madryt
  • 2003 - A.C. Milan
  • 2004 - Valencia CF
  • 2005 - Liverpool F.C.
  • 2006 - Sevilla FC
  • 2007 - Sevilla FC
  • 2008 - Manchester United
  • 2009 - FC Barcelona
Czołówka rankingu:
1. (2.) FC Barcelona España/4 301,0 2. (1.) FC Internazionale Milano Italia/4 297,0 3. (3.) FC Bayern München Deutschland/4 264,0 4. (7.) Club Estudiantes de La Plata Argentina/4 239,0 5. (6.) Club Atlético de Madrid España/4 236,0 6. (11.) Manchester United FC England/4 235,0 7. (4.) Chelsea FC London England/4 235,0 8. (5.) Liverpool FC England/4 230,0 9. (8.) Real Madrid CF España/4 222,0 10. (9.) SC Internacional Porto Alegre Brasil/4 217,0 153. (179.) KKS Lech Poznań Polska 107,0
Należało by więc życzyć Lechowi jak największych sukcesów na arenie europejskiej, żeby dzielnie bronił honoru Polskich drużyn w europejskich pucharach. Choć jak na 351. sklasyfikowanych drużyn w rankingu - Lech może być z siebie dumny. Dla przykładu Wisła Kraków sklasyfikowana została na 343 miejscu w rankingu. Blisko 200. miejsc różnicy. Może statystyki nie grają... ale są ważne, i odzwierciedlają rzeczywiste możliwości i potencjał drużyny. Powodzenia Lech w meczu z Salzburgiem. I w dalszej fazie...
Pozdrawiam.
 
artsik 3

artsik

Użytkownik
Myślę że można spokojnie stawiać na Lecha ponieważ: Salzburg już o nic nie gra, Lech dzięki temu zwycięstwu może zająć pierwsze miejsce w grupie i trafić na teoretycznie łatwiejszych rywali + lech prezentuje dobrą grę w pucharach.
 
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
jednak spore pieniądze jak na Polskie drużyny.
i jak dla mnie to jest najważniejszy argument do tego iż Lech w tym meczu nie będzie kalkulował w jakieś dawanie pograć jakimś mniej doświadczonym piłkarzom tylko wyjdą najmocniejszą paką po 3 pkt które na pewno Polskiej piłce się przydadzą i kolejny dodatkowy zastrzyk kasy dla klubu. Jak już awansowali do tej LE to trzeba z tego korzystać na maksa. Po za tym jak już pisałem Polska Ekstraklasa zapadła w sen zimowy tak więc nie ma kogo i na co oszczędzać bo to ostatni ważny mecz Lecha przed zimową przerwą.
edit// fajnie by było jakbyście upublicznili ankietę kto i jak głosował ????
 
jagr 5,7K

jagr

Użytkownik
Walka o pierwsze miejsce ?? no jakos to nie widze bo same zwycięstwo przy podknięciu Man City nie wystarczy będą musili strzelic przynajmniej trzy bramki a to może byc ciężkie.Po drugie nie wiadomo jak Juve zagra przeciesz o nic nie walczą jak zagrają czy zagrają by godnie pożegnac sie z LE czy na odwal sie i wyjdą poczęsci rezerwami co dla Man City wymarzona sprawa.Po za tym nie wiem jak losowanie 17 Grudnia będzie przebiegac czy będziemy miec dwa koszyki rostawieni i nie rostawieni.Albo jeszcze inaczej.;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
siarakks 0

siarakks

Użytkownik
Moim zdaniem w tym meczu nie padnie zbyt dużo goli.
Mecz o przysłowiową pietruszkę.
Piłkarze Lecha po awansie i przełożeniu kolejki ligowej moim zdaniem myślami są już na urlopie.
Z tego co czytałem w internecie w czwartek na terenie Austrii będzie panowała zimowa pogoda więc to na pewno nie pomoże w rozgrywaniu składnych akcji.
Salzburg widziałem w tym sezonie tylko podczas meczu w Poznaniu więc za dużo o tej drużynie nie mogę powiedzieć
Moje typy na ten mecz
under 1.5
under 2.5
Obie strzelą gola - NIE
 
legionista87 65

legionista87

Użytkownik
Ja jako obiektywny kibic Lecha Poznań stawiam 1x ???? Ciekawi mnie jak podejda do tego spotkania czy myslami są przy ostatnim spotkaniu czy może myślami są przy nowych kontraktach lub wakacjach???Wielka niewiadoma.Czy wygrają grupę czy wyjdą z drugiego miejsca nie ma według mnie znaczenia.Raczej słabych zespołów już nie zobaczymy w tej fazie.
A co do meczu Juventusu to może 6 remis???
 
TommyTSW 46,4K

TommyTSW

Forum VIP
Lech dobrze gra jak ma ku temu motywację, w pojedynku z RB może im czegoś zabraknąć i zagrają po prostu kiepsko.
Mają awans, dwa tygodnie po rundzie jesiennej, piłkarze czekają na upragnione urlopy, myślę że podejdą do spotkania jak do czegoś co trzeba odbębnić, a co się nie zdarzy i tak nikt nie wypomni.
Salzburg z tego co mi się zdaję jest przed ostatnią kolejką w lidze, mecz z Lechem będzie takim zamknięciem niezbyt udanej rundy przed własną publicznością i moim zdaniem Lech przegra maksymalnie ugra remis przy wkładzie gospodarzy.Lech jak już wspomniałem bez odpowiedniej motywacji kiepsko sobie radzi co pokazał w naszej ekstraklasie a to że liga/puchary to inny zespół to tylko paradoks nie urok wróżek z późnych godzin programu z TVN-u
Premia za wygraną, kalkulacje w przypadku porażki City u siebie?Przecież to bzdura.
Zresztą Salzburg u siebie to trochę lepsza klasa niż średnia drużyna naszej ekstraklasy.
Nie wierze w jakieś spiny Juve na City, nic już w grupie nie zwojują a nie należą raczej do tych, którym robi się mokro na słowo ManCity
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Premie za wygrane w europejskich pucharach z tego co wiem są bardzo wysokie. Nie mów że piłkarze nie patrzą pod tym aspektem. Sławek Peszko w wywiadzie po meczu powiedział wprost że jeśli wygrają to otrzymają premie i po to będą chcieli wygrać. Szansa na zajęcie pierwszego miejsca dalej jest i sądzę że Lech wystąpi w najsilniejszym składzie.
 
michauek 233

michauek

Forum VIP
Po pierwsze kasa kasa i jeszcze raz kasa. Trzeba zarobić na nowy kontrakt dla Manuela ???? Druga sprawa to jakże ważne punkty dla Polski w rankingu UEFA. Przez niskie miejsce w tymże rankingu musimy startować od niskich rund eliminacyjnych w LM i PUEFA (nie lubie nazwy Liga Europejska, Puchar UEFA lepiej brzmiał :p ), nie mówiąc np. o starcie w ostatniej rundzie eliminacji LM, co kiedyś może być realne jak polskie zespoły będą regularnie zdobyć punkty w europucharach. Po trzecie możliwość zajęcie pierwszego miejsca, co teoretycznie może dać nam słabszego przeciwnika w następnej rundzie. Moim zdaniem trzy mocne argumenty (zwłaszcza pierwszy), dlatego wydaje mi się, że będzie tutaj walka jak w każdym z poprzednich spotkań. Stawiam na Lecha ???? A w trakcie meczu zimnego lecha cza się napić :p
 
fabik10 106

fabik10

Użytkownik
Trzeba zarobić na nowy kontrakt dla Manuela
Dobry fail.
Druga sprawa to jakże ważne punkty dla Polski w rankingu UEFA. Przez niskie miejsce w tymże rankingu musimy startować od niskich rund eliminacyjnych w LM i PUEFA (nie lubie nazwy Liga Europejska, Puchar UEFA lepiej brzmiał :p ), nie mówiąc np. o starcie w ostatniej rundzie eliminacji LM, co kiedyś może być realne jak polskie zespoły będą regularnie zdobyć punkty w europucharach.
Serio myślisz, ze przed wyjściem na boisko, jak i na nim piłkarze myślą, żeby tylko ponabijać trochę punktów do rankingu ? ????
Chyba piłkę znasz tylko z perspektywy futbol menadżera.
Co do meczu to sadze, ze Lech z powodu takiego, ze ma już zapewniony awans, raczej nie wygra.
Ale głębszą analizę zostawiam tym &quot;bez avatarów&quot;, bo oni lepiej wiedzą.
 
legionista87 65

legionista87

Użytkownik
Ja też nie rozumiem ludzi.Czy punkty do rankingu potrzebuje tylko Polska???Czy za pieniądze graja tylko Polskie kluby??Takie argumentowanie jest nie na miejscu bo na takiej podstawie można oprzeć się za wygrana Salzburga.Nie wyszli z grupy to w ostatnim spotkaniu powalczą o pieniądze i punkty do rankingu--&gt;bez sensu.
Ja sobie ten mecz odpuszczę będzie wiele więcej pewniejszych spotkań z Ligi Europejskiej.Równie dobrze piłkarze Lecha mogą być myślami przy wakacjach bo ta przerwa w rozgrywkach będzie dla nich wyjątkowo krótka.Salzburg natomiast dzisiaj rozegrał ostatnie spotkanie przed przerwą która potrwa do 12 lutego zostaje im spotkanie na wlasnym stadionie z Lechem i będzie pasowało pożegnać się z kibicami w dobrym stylu.Nie mówię że łatwo wygrają ale na pewno remis jest w zasięgu tak Salzburga jak i Lecha.
Rankingi nie grają jak by to czytał Franek Smuda to zaraz by był pojazd ????
 
B 0

banan91

Użytkownik
mi sie nasuwa mysl underowa w tym meczu jedna bramka po bledzie obroncow juz bedzie czyms, nie przewiduje tutaj jakiejs ambitnej walki, Lecz juz awansowal i pilkarze zapewne mysla juz o swietach
 
michauek 233

michauek

Forum VIP
Ja też nie rozumiem ludzi.Czy punkty do rankingu potrzebuje tylko Polska???Czy za pieniądze graja tylko Polskie kluby??
Nie, za pieniądze nie grają tylko polskie kluby, ale porównaj sobie budżety wszystkich zespołów z naszej grupy, to zobaczysz ile procent budżetu stanowi premia za wygrany mecz dla nas, a ile dla Salzburga. Nie wspominam o dwóch pozostałych drużynach. Wiadomo, że oba zespoły będą grały i tak na maxa, choćby nie wiadomo jakich argumentów poza sportowych użyć.

Równie dobrze piłkarze Lecha mogą być myślami przy wakacjach bo ta przerwa w rozgrywkach będzie dla nich wyjątkowo krótka.
No a równie dobrze mogą się jednak skupić na meczu :grin:

Salzburg natomiast dzisiaj rozegrał ostatnie spotkanie przed przerwą która potrwa do 12 lutego zostaje im spotkanie na wlasnym stadionie z Lechem i będzie pasowało pożegnać się z kibicami w dobrym stylu.
Ta, wyżej piszesz: &quot;Czy za pieniądze graja tylko Polskie kluby??&quot; , to ja Ci tu napiszę: Czy przed przerwą zimową z kibicami w dobrym stylu pożegnać się będą chcieli tylko piłkarze Salzburga? :] Skończmy to, bo to tak bezsensu, że aż smieszne.

Co do meczu to sadze, ze Lech z powodu takiego, ze ma już zapewniony awans, raczej nie wygra.
Oprócz tego, że piłkarze nie będą pod tak dużą presją, jakby to było w przypadku meczu o awans, to nic się nie zmienia. To jest futbol na profesjonalnym poziomie, więc każdy tutaj będzie grał na 100% o zwycięstwo.
 
legionista87 65

legionista87

Użytkownik
Ta, wyżej piszesz: &quot;Czy za pieniądze graja tylko Polskie kluby??&quot; , to ja Ci tu napiszę: Czy przed przerwą zimową z kibicami w dobrym stylu pożegnać się będą chcieli tylko piłkarze Salzburga? :] Skończmy to, bo to tak bezsensu, że aż smieszne.
No tak ale miałem na myśli kibiców gospodarzy bowiem Lech z własnymi kibicami pożegnał się na meczu z Juventusem.
Nie wiem ale mam przeczucie że i z Salzburgiem Lech w tej grupie wyjdzie na równo w dwu meczu. Dwa remisy z Juve zwycięstwo i przegrana z City a jak tutaj będzie zobaczymy.Ja tam nie widzę najmniejszego sensu stawiania 2 na Lecha bo jak wspomniałem będzie wiele więcej innych spotkań bardziej pewnych i bardziej ciekawych
 
TommyTSW 46,4K

TommyTSW

Forum VIP
Piłkarze to osoby które siedzą w klubie bo im za to płacą, a nie że mają wewnętrzną misje działania dla dobra klubu pod każdym względem.
Jest okazja to doją jak mogą, jak w/w Arboleda czy Pawełek który po kilku dobrych interwencjach narzuca klubowi warunki nowego kontraktu, wzmiankami że ma kuszące propozycje.
Piłkarze za przeproszeniem mają wy..ne na pobożne życzenia zarządu dotyczące zbierania każdego grosza, oni dostają kasę z tytułu kontraktu, premie za poszczególne miejsce, czy nawet za indywidualne zwycięstwa w grupie gdy idzie o jakąś stawkę to się trochę zbierze, zresztą co oni mogą dostać za mecz z Salzburgiem? Im musi się chcieć grać a nie że zarząd chce, pula za zwycięstwo to 140 tyś euro która ląduje do kasy klubu, jakaś część pewnie jest do podziału, ale po ile wyjdzie na głowę dla kadry i pracowników? Dla piłkarzy grosze, sam Arboleda niby ma dostać ponad 2x tej stawki za podpisanie nowego papierku dla Lecha, więc nie gadajmy głupot że drużyna będzie zmotywowana bo klub musi zarobić na nowy kontrakt dla Mudzina, zresztą znaczna rozbieżność zarobkowa + premia, może być pierwszym krokiem do konfliktów wewnętrznych w szatni.
Nie piszę że Lech się podłoży w Salzburgu, bo gra na arenie międzynarodowej to dobra reklama dla siebie jako piłkarza, ale tak jak wspomniałem są to pracownicy, wszystkie cele zrealizowali na ten etap i mają luz, nie będą zwiększać obrotów, nadstawiać nogi bo nie mają z tego większego interesu. Co do profesjonalizmu to też nie przesadzajmy, 3/4 drużyn od krajowe puchary po LM olewa mecze przy zapewnionym awansie z niską opcją prawdopodobieństwa na lepszą lokatę i mieliśmy tego przykłady w zeszłym tygodniu.Jedyne światełko to głód naszych drużyn w pucharach ale piłkarze myślą już o urlopie, jak każdy normalny człowiek, zresztą te dwa tygodnie które minęły od końca rundy to nieformalny urlop, zadanie wykonane, więcej zrobili w pucharach niż klub wymagał, więc ja tu nie widzę żadnych nacisków ze strony zarządu.
 
beny89 1,8K

beny89

Użytkownik
Podzielam opinie,że w meczu padnie mało goli,ale w swoich przemyśleniach pójdę o krok dalej,a mianowicie że Lech w meczu z Salzburgiem nie strzeli gola,kurs jest zachęcający-2.35.Sądząc po stawce tego meczu,nie będzie to górnolotne widowisko w którym piłkarze zagrają na 100% swoich możliwości, dlatego można pokusić się o taki typ.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom