>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

jaki telewizor wybrać?

bumblebee 0

bumblebee

Użytkownik
jestem na kupnie telewizora, cena do 2500zł. 40-42 cale. co kupić? plazma czy LCD? jaki model? prosze o opinie co polecacie, może ktoś sie zna. Najlepiej taki co się dobrze sprawdza przy transmisjach sportowych - przy szybkiej akcji, oraz przy xbox. myślałem o jakieś plazmie 42&quot; LG do 2000 już by spokojnie kupił ale czy się opłaca? słyszałem że plazmy lubią sie wypalać i dużo prądu pobieraja, pozatym obraz nie jest taki wyraźny -rozmazuje sie. LCDki podobno mają gorsza jakość oglądania, mniejszy kąt widzenia i gorszy kontrast czerni. co myślicie?
 
K 1,2K

kukla

Forum VIP
Ja na twoim miejscu przed tak ważną decyzją zajrzał bym na Profesjonalne serwisy
http://plazma-lcd-fakty.pl/
poczytaj a będziesz wiedział ✅
Albo masz w tym jakiś interes, albo w ogóle się nie zastanowiłeś co podsuwasz Bumblebee.
Strona podana przez Ciebie to komercyjne pieprzenie producentów plazmy o wyższości tej wymierającej techniki nad LCD.
Nie jestem specem, nie powinienem zabierać głosu... ale wystarczy rzut oko żeby wiedzieć, że na tej stronie piszą same bzdury.

edit; &quot;badania&quot; konsumenckie, które są tam opublikowane, przeprowadzono ponad 4 lata temu.
równie dobrze, można by się opierać na malowidłach ludzi pierwotnych we francuskich jaskiniach ???? ???? ????
 
b_r_u_t_u_s 229

b_r_u_t_u_s

Użytkownik
To był przykład wyłowiony z netu ..nietrafiony :;/:
Ja kupując telewizor na pewno zaglądał bym na bardziej nastawione tematycznie serwisy .

Osobiście mam
Samsung LE40C650 - wybierałem czytając czytając i jeszcze raz czytając potem do sklepu &quot;są takie fajne salony przyciemniane i oglądałem filmy ????
Nie doradzałem swojego bo Co dla jednego bedzie dobre dla innego to chłam /
ps: tu racja internet napchany jest marketingowym bełkotem

szukasz opinii proszę
http://www.opineo.pl/opinie-666284-samsung-le40c650.html
 
V 256

vernix

Użytkownik
jestem na kupnie telewizora, cena do 2500zł. 40-42 cale. co kupić? plazma czy LCD? jaki model? prosze o opinie co polecacie, może ktoś sie zna. Najlepiej taki co się dobrze sprawdza przy transmisjach sportowych - przy szybkiej akcji, oraz przy xbox. myślałem o jakieś plazmie 42&quot; LG do 2000 już by spokojnie kupił ale czy się opłaca? słyszałem że plazmy lubią sie wypalać i dużo prądu pobieraja, pozatym obraz nie jest taki wyraźny -rozmazuje sie. LCDki podobno mają gorsza jakość oglądania, mniejszy kąt widzenia i gorszy kontrast czerni. co myślicie?
Odnośnie plazm to wypalanie się elementów ekranów zdarza się rzadko, a znikome jest to przy nowszych plazmach. Plusem jest brak opóźnień, co daje dobre odwzorowanie ruchu. Jeśli chodzi o rozmazany obraz, nie występuje to przy plazmach o przekątnej 42 cale i większej. Minusem jest duży, nawet dwukrotnie większy pobór prądu niż w LCD czy LED.
Co do LCD to jakością obrazu nie ustępują one specjalnie od plazm. Fakt faktem że przy oglądaniu &quot;z boku&quot; kolory stają nieco nienaturalne a co za tym idzie kąt widzenia jest znacznie mniejszy. Jeśli chodzi o czerń to nie jest ona aż taka tragiczna, da się przyzwyczaić. Plusem są jedynie niska cena i oszczędności na rachunku za prąd. Do tego na LCD decydujesz się gdy chcesz mieć telewizor mniejszy niż 40-42 cale.
Trzecią rozwijaną technologią jest LED TV, następca LCD. Żywa czerń, jeszcze niższe rachunki za prąd, miniaturyzacja. Minusem jest cena, za 2500zł raczej nie znajdziesz telewizora o przekątnej 40-42 cale.
Jeżeli chcesz tak jak piszesz oglądać mecze czy grać w gry to dobrym posunięciem będzie zakup plazmy (tylko te rachunki...). Ja osobiście mam LCD Phillips 32&quot; i przy oglądaniu meczy nie widzę żadnych opóźnień czy skoków obrazu, telewizor ma 1,5 roku i żadnych gorących pikseli. Sprawuje się świetnie. Ale wiadomo jest już &quot;stary&quot; ;)
Przy wyborze wielkości matrycy trzeba zwrócić uwagę na to w jak dużym pomieszczeniu telewizor będzie stał. Dla przykładu do pomieszczeń do 20m2 wystarczy spokojnie TV o przekątnej 35&quot;. Chodzi tutaj o jakość obrazu. Jeśli siedzi się zbyt blisko bolą oczy i obraz staje się pikselowaty (coś jak siedzenie w kinie w pierwszych rzędach).
 
bumblebee 0

bumblebee

Użytkownik
przeglądając różne strony, fora doszłedłem do wniosku że chyba lepszym zakupem będzie plazma. Po pierwsze cena-rozmiar. Za 2000 kupię już dobrej klasy tv 42 cale, za te same pieniądze miałbym 32 LCD, a więc + dla plazmy. Jeżeli chodzi o jakość to plazmy mają lepsze odwzorowania kolorów, balans czerni i przy meczach sa płynniejsze. Co do wypalania sie plazm to chyba nie w tych czasach, kuzyn ma plazme od 2 lat, ciupie po 15 godzin w pokera i jakoś nic mu sie nie wypaliło. Telewizor będzie w salonie, dość duży jest, a nasłonecznienie? tylko z rana będzie padać swiato prosto na tv. Zastanawiałem sie na modelem panasonic TX P42x20E, cena nawet 1800zł. opinie zbiera dobre, obraz hd reddy, myślałem nad full i niewiem czy dołożyć te pare stówek. Narazie nie bede miał telewizji hd tak więc niewiem czy to sie przyda. takze plazma 42 cale zostaje, tylko teraz jaki model? może ktoś ma i mogłby sie podzielić opinią ew. polecić jakiegoś LG albo samsunga. Narazie sie w tym wszystkim orientuje niedługo trzeba bedzie odwiedzić sklepy. I jeszcze jedno pytanie? czy bardziej sie opłaca kupywać w wiekszych centrach typu media markt saturn czy prywatnych sklepach? podobno i tak sa nowe zafoliowane więc chyba nie ma co przepłacać?
 
P 0

przemeqq

Użytkownik
Ja kupilem 37cali LG LD420 nie ma smuzen, opcja energy saver- 4 stopnie przyciemniania- super sprawa, bardzo sie przydaje w nocy, podlaczony mam pod niego pc przez hdmi, super jakosc, filmy hd poezja, odswiezanie 60hz wiec wporzadku ????
 
princeas 11

princeas

Użytkownik
też się noszę z zakupem TV, zdecyduję się na LED Samsunga 37 cali, nie pamietam jaki to model, nie chce mi się szukać teraz. ale zastanawiam się nad tym, co oznacza to odświeżanie 60hz czy 100hz. tez 100hz są znacznie droższe... jaki to ma wpływ na komfort ogladania, czy mniej/bardziej męczy się wzrok itp.? ma ktoś taką fachową wiedzę czy ew. z własnego doświadczenia, by co nie co zasugerować?
 
password 6

password

Użytkownik
Gdyby nie ten nieszczęsny xbox to zaproponowałbym projektor. Mecze i inne wydarzenia sportowe czy filmy przy przekątnej 300 cm to konkretny klimat.
 
Do góry Bottom