Dołącz do grona moderatorów największego forum bukmacherskiego w Polsce

typerskoki Moderator

typerskoki
Lis 2018
370
3 300

Wieloletni typer

Interesuje się sportem i typuje odkąd pamiętam. Obsesyjne zainteresowanie skokami i ligową piłką.

Listopad 2018
1 godzina, 51 minut temu
370
3 300
Mężczyzna
27 lat

Statystyki

Dział% wpisów
Zakłady Bukmacherskie, Nasze Kupony i Typy39,4%
Pozostałe Sporty - Typy Bukmacherskie30,3%
Konkursy Bukmacherskie24,4%
Piłka Nożna - Typy Bukmacherskie5,4%
Fora Ogólnotematyczne0,5%

Ostatnie 20 wpisów na forum

zobacz wszystkie
20 stycznia 2020 21:12
zobacz

Piątek, 24.01.2020
11:00 - Odprawa techniczna
16:00 - Oficjalny trening
18:00 - Kwalifikacje

Sobota, 25.01.2020
15:00 - Seria próbna
16:15 - Pierwsza seria konkursu drużynowego

Niedziela, 26.01.2020
15:00 - Seria próbna
16:00 - Pierwsza seria konkursu indywidualnego

20 stycznia 2020 09:39
zobacz
cytat z dnia 19 stycznia 2020 22:18 przez tofik015

Może lepiej sam spójrz na powtórkę na spokojnie w spowolnieniu bo po tym co piszesz, że sobie prawie kask zrzucił z głowy to widać ile obiektywizmu tutaj wnosisz(jeśli już to prędzej narty odpiął, ale i do tego trochę brakło). Natomiast po wyjściu z progu dostaje mocniejszy wiatr to lekko jest niespokojny przez ułamek sekundy a nie przez cały czy pół lotu go rzuca. Jedynie za co miał odjęte punkty to podejście do lądowania które jakoś bardzo źle też nie wyglądało aby odjąć więcej punktów a samo lądowanie było bardzo dobre  To też nie jest taniec figurowy albo coś podobnego gdzie się patrzy na każde detale i upatruje tylko za co odjąć punkty a przede wszystkim jest tam z czego. Jeśli chcesz aby za takie rzeczy odejmowali więcej punktów to trzeba rozszerzyć skale bo tutaj nie widzę aby jakoś to upchnęli. Zgadzam się z tym, że zdarzają się skandale z niektórymi ocenami i źle to czasami wygląda ale tutaj doszukiwanie się czegoś takiego to trzeba bardzo mocno wyolbrzymiać i to głównie z powodu małej różnicy punktów bo jeśli była by większa nikt by o tym nawet nie wspomniał 

Przyznaje, że jestem w tym nieobiektywny oraz wyolbrzymiam. Jednak dalej nie rozumiem jak tak książkowy skok jak Ryoyu wykonał w 2 serii, mógł dostać tylko punkt więcej w trzech notach niż skok Dawida z fatalnym podejściem do lądowania. Już widziałem za takie lądowania jak Dawida noty 17 na podobną odległość, a za takie skoki jak Ryoyu 19,5. A tu dostali praktycznie takie same noty. I o ile takich sytuacji jest co konkurs kilkanaście, o tyle ta wypaczyła zwycięstwo w konkursie i właśnie dlatego nie powinna przejsć bez echa. Jakby było w drugą strony i Dawid by przegrał, a ktoś inny wygrał o 0,3pkt mimo słabego lądowania dostając dobre noty - to by było wałkowane w mediach przez miesiąc po 10 razy na konkurs, a w necie by była wielka burza, że zawody ustawione.

No ale trudno, dzięki za dyskusje i wymianę zdań. Neustadt już za nami, czas na Zakopane :)

20 stycznia 2020 09:12
zobacz
cytat z dnia 20 stycznia 2020 07:46 przez tarki_16


Sędziowie od początku sezonu budzą kontrowersje,  np., podczas TCS robili wszystko, żeby Geiger wygrał w GA-PA, zaniżając oceny Kubackiemu w 2 skoku i za niemal perfekcyjny skok otrzymał 2 noty po 18, gdzie spokojnie powinny być 19 jak w przypadku Niemca. W tamtym tyg w Predazzo Forfang czy inny Norweg  nie doleciał nawet do 95 m i otrzymał od sędziny Niemieckiej notę 19, przecież to jest śmiech na sali, bo najlepsi skoczkowie osiągając odległości dalsze o ponad 10 m otrzymywali podobne noty. Z tym zawsze był problem, doszły jeszcze te przeliczniki, które niekiedy nie są sprawiedliwe, bo często są boczne podmuchy, które kompletnie nie dają noszenia i mimo wszystko odejmowane są pkt. Ciężki sport do typowania, chyba tylko tenis kobiecy jest bardziej nieprzewidywalny. 

Moje statystyki historyczne z typów pokazują, że do typowania sport jak najbardziej dobry. Im większa loteria tym lepiej bo tym bardziej bukmacher głupieje i mając odpowiednią wiedzę i czucie ma się nad nim przewagę, a suma szczęścia i pecha w trakcie sezonu oscyluje w granicach 50 na 50. Przelicznik jest jaki jest, ale jest niebo a ziemia w porównaniu gdzie go nie było. Natomiast noty sędziowskie są na poziomie lat 90. Nic od tej pory się nie zmieniło i co chwilę są takie akcje jak piszesz, czy jak wczoraj. Z wiatrem nic nie zrobisz, ale z sędziami już by można, a się nie robi. Dlatego liczę na gruntowne reformy tego elementu za rządów Sandro Pertile bo to nie jest poważny przy takim postępie w sporcie, żeby takie coś było dopuszczalne.

19 stycznia 2020 21:09
zobacz
cytat z dnia 19 stycznia 2020 20:34 przez tofik015
Rozumiem niektórych, że nie wiele a praktycznie to prawie nic nie brakło, że nawet jedna nota w te czy tamte robiła różnicę ale doczepiacie się czegokolwiek żeby się doczepic. Już lepiej byłoby żebyście wskazali jako przyczynę to że Ryoyu odjęli aż tyle punktów za wiatr w pierwszej serii a nie not gdzie było ocenione w miarę prawidłowo. Owszem stylowo skok Dawida był nieco gorszy i dostał nieznacznie niższe noty ale pisanie o krzywym locie czy niepewnym lądowaniu to zdecydowane nadużycie albo nie widzieliście jak wygląda krzywy lot czy nie pewne lądowanie. Widziałem dużo gorsze technicznie skoki a oceny były na podobnym poziomie. Dla mnie jak najbardziej zasłużył między 18,5 a 18 (w zależności jak kto to widział) i jednych i drugich po 2 dostał a ta 19 i tak została odrzucona i nic nie zmieniła. Ogólnie zasłużył tutaj na drugą wygraną i jedynie szkoda tego drugiego skoku gdzie wydaje mi się, że trochę go zepsuł bo tak to spokojnie i bez dyskusji by wygrał, podobnie jak wczoraj

Proponuje obejrzeć jeszcze raz 2 serie skoki Ryoyu i Dawida. Element wyjscia z progu (mało istotne bo sędziowie wtedy najwyraźniej śpią) i lądowanie. Dawid machnął rękami przy lądowaniu, że prawie kask zrzucił z głowy. Normalnie za takie coś się daje 17pkt, ale, że całość lotu było OK i Dawid skacze ładnie w locie to 18pkt było by normalną notą. Przedział 53,5-54,5 normalnie byłby OK. Dawid dostał 55 więc powiedzmy do przyjęcia. Ale mi chodzi o porównanie z Ryoyu. Teraz zobaczcie lot i książkowe, zaznaczam KSIĄŻKOWE lądowanie Japończyka. Nie ma się do czego przyczepić. Jakim cudem sumarycznie dostał tylko punkt więcej niż Kubacki, który przy lądowaniu machaniem ręki przypominał takie sławy jak Eddie Edwards czy Robert Mateja :) Oczywiście celowo wyolbrzymiam, ale nie jestem w stanie tego pojąć. Też nie jestem obiektywny bo miałem typ na Ryoyu. Niemniej jednak zdania nie zmienię i uważam, że zachowanie sędziów to skandal i to nie po raz pierwszy. Czasami to wygląda jakby oni tam byli na pikniku i mają wcisniętą notę już przed oddaniem skoku za nazwisko - tak to wygląda. Tylko jak skok jest zawalony to zmieniają zdanie.

PS. Wygrana Dawida zasłużona za całokształt i tu nie polemizuje. Czepiam się tylko pracy sędziów, którzy regularnie odstawiają manianę, a wypaczyli zwycięzce, więc już nie można tego puścić płazem.

19 stycznia 2020 18:04
zobacz
cytat z dnia 19 stycznia 2020 17:52 przez tarki_16


Już nie przesadzaj, zabrakło Ci 0,3 pkt i szukasz wytłumaczenia. Konkurs był dziś loteryjny, jednemu podwiało, drugi miał wiatr w plecy. Szacunek dla Kubackiego, że w 1 skoku przy praktycznej ciszy z 4 belki wylądował na 143 m, a Kobayashi miał po minucie huragan pod narty, dzięki któremu był blisko Dawida, bo nie sądzę, że przy wyrównanych warunkach jak wczoraj miałby szansę  Japończyk powalczyć z Polakiem . Kubacki wygrał zasłużenie, szkoda tylko tego skoku z kwalifikacji, który odpuścił. Bardzo szkoda mi Kamila, robił co mógł, ale dwa razy trafił najgorsze warunki....

Po prostu nie mogę zrozumieć oglądając w powtórkach skok Kobayashiego i Kubackiego w 2 serii jakim cudem Kubacki dostał tylko o 1pkt mniej za noty? Nie wiem po co Ci sędziowie tam są i czy w ogóle patrzą na skoki. 

A co do Dawida to sie zgodze, szacun za to co tu dziś pokazywał. Dzisiejszy skok z 1 serii prawdopodobnie najlepszy skok w karierze w konkursie.

19 stycznia 2020 11:47
zobacz
cytat z dnia 19 stycznia 2020 11:44 przez liquidmax
Treningi I kwalfikacje ok,Ryoyu był lepszy,ale w konkursie głównym tylko 3 miejsce. Dawid jest faworytem i traci kilka punktów do wygrania mini turnieju a przy tym 25 patyków,wczoraj genialne skoki,więc dlaczego dziś ma ich nie powtórzyć? Dawid wczoraj próby 140.5,141m,więc rywale mogli tylko podziwiać jego próby. Nie skreślam Ryoyu,ale nie sądzę że dziś wygra.

Konkurs zweryfikuje :)

Uważam, że Ryoyu przy top skokach jest na tej skoczni o 2-3m lepszy od reszty stawki - w tym Kubackiego. Do tego dużo wyższy kurs na Ryoyu skłania do zagrania tym bardziej. W Klingenthal i Oberstdorfie gdzie Ryoyu czuł się równie dobrze kursy na wygraną były w okolicy 2.00. Teraz 4.50. Dla mnie promocja weekendu. Warunek Ryoyu musi skakać jak w piatek i powinno być dobrze.

19 stycznia 2020 11:16
zobacz
Niedziela Neustadt:

Na dziś główny typ to:
R.Kobayashi wygra zawody @ 4.75 @ STS
Argumentacja taka jak wczoraj. W piątek Japończyk pokazał, że jak ma swój dzień to jest najlepszy w każdej serii. Owszem Kubacki może mu zagrozić, ale liczę, że Dawid nie odda 2 tak dobrych skoków jak w 2 serii. Trener Dolezal powiedział, że to był skok perfekcyjny i raczej na więcej go nie stać. Biorąc pod uwagę, że tym perfekcyjny skokiem tylko minimalnie wygrał z kolejnymi zawodnikami (nota za drugą serie), a Kobayashi jak oddał perfekcyjne skoki (np. w piątek w kwali) to odskoczył dużo bardziej reszcie stawki. Liczę na dobry dzień Ryoyu taki jak w piątek i wtedy nawet Dawida perfekcyjne skoki mogą nie wystarczyć. Kurs mocno przeszacowany. Wczoraj było 2.50, a co tak naprawdę się od wczoraj zmieniło? Wczoraj Kobayashi gorszy dzień, dziś sądzę, że zaprezentuje się jak w piątek i wygra po mega wysokim kursie.

Y.Sato @ miejsca 1-10 @ 4,00 @ fortuna
Po tym co pokazał Sato wczoraj w serii próbnej (1 miejsce) nie rozumiem tak wysokich kursów na Japońćzyka. Wystarczy jeden taki skok i top10 pewne. 2 nieco słabsze również wystarczą. W konkursie Sato nie skoczył optymalnie, ale dziś może się to zmienic, a tak wysokie kursy to lekceważenie Japończyka.

Powodzenia :)


EDIT PO KONKURSIE: Pech to mało powiedziane. Przegrana o 0,3pkt można traktować jeszcze w ramach pecha, tylko ja się pytam za co Dawid dostał tak wysokie noty w 2 serii? Krzywo w locie, niepewne lądowanie, max 18 za taki skok, a tu 19 się pojawiła i tylko 1 punkt mniejsza nota sędziowska od Kobayashiego, który skoczył stylowo niemal perfekcyjnie. Jeden sędzia by dał normalną notę o tę 0,5pkt niższą i zakład był wszedł. Nie wiem po co tam Ci sędziowie są i mam nadzieje na głęboką reformę za rządów Sandro Pertile.
19 stycznia 2020 17:24 przez typerskoki
19 stycznia 2020 11:16
zobacz

Niedziela Neustadt:

Na dziś główny typ to:
R.Kobayashi wygra zawody @ 4.75 @ STS
Argumentacja taka jak wczoraj. W piątek Japończyk pokazał, że jak ma swój dzień to jest najlepszy w każdej serii. Owszem Kubacki może mu zagrozić, ale liczę, że Dawid nie odda 2 tak dobrych skoków jak w 2 serii. Trener Dolezal powiedział, że to był skok perfekcyjny i raczej na więcej go nie stać. Biorąc pod uwagę, że tym perfekcyjny skokiem tylko minimalnie wygrał z kolejnymi zawodnikami (nota za drugą serie), a Kobayashi jak oddał perfekcyjne skoki (np. w piątek w kwali) to odskoczył dużo bardziej reszcie stawki. Liczę na dobry dzień Ryoyu taki jak w piątek i wtedy nawet Dawida perfekcyjne skoki mogą nie wystarczyć. Kurs mocno przeszacowany. Wczoraj było 2.50, a co tak naprawdę się od wczoraj zmieniło? Wczoraj Kobayashi gorszy dzień, dziś sądzę, że zaprezentuje się jak w piątek i wygra po mega wysokim kursie.

Y.Sato @ miejsca 1-10 @ 4,00 @ fortuna
Po tym co pokazał Sato wczoraj w serii próbnej (1 miejsce) nie rozumiem tak wysokich kursów na Japońćzyka. Wystarczy jeden taki skok i top10 pewne. 2 nieco słabsze również wystarczą. W konkursie Sato nie skoczył optymalnie, ale dziś może się to zmienic, a tak wysokie kursy to lekceważenie Japończyka.

Powodzenia :)


EDIT PO KONKURSIE: Pech to mało powiedziane. Przegrana o 0,3pkt można traktować jeszcze w ramach pecha, tylko ja się pytam za co Dawid dostał tak wysokie noty w 2 serii? Krzywo w locie, niepewne lądowanie, max 18 za taki skok, a tu 19 się pojawiła i tylko 1 punkt mniejsza nota sędziowska od Kobayashiego, który skoczył stylowo niemal perfekcyjnie. Jeden sędzia by dał normalną notę o tę 0,5pkt niższą i zakład był wszedł. Nie wiem po co tam Ci sędziowie są i mam nadzieje na głęboką reformę za rządów Sandro Pertile.
19 stycznia 2020 17:24 przez typerskoki
18 stycznia 2020 12:39
zobacz
Cześć,

Chciałem wszystkich zaprosić na swojego bloga o tematyce sportowo - giełdowej. Wraz z kilkoma kolegami wrzucamy analizy i dzielimy się kilkoma najciekawszymi typami. W zimę są to głównie typy na skoki narciarskie - nasza dyscyplina konik. Oczywiście typy też wrzucam tutaj w swoim temacie widocznym w podpisie i w sekcji skoki narciarskie. Czasami jednak część typów jest tutaj, część na blogu, dlatego warto czasem zajrzeć :)

W sekcji sportowej, która jest sekcją domyślną po wejściu na stronę główną, mamy najciekawsze tematy w ostatnim czasie. Przechodząc Menu->Typy mamy zbiór wszystkich tematów z typami od początku istnienia bloga (prawie 2 lata). Kolejna zakładka to Wyniki, gdzie przedstawiamy już zbiór wszystkich podanych typów bez podziału na tematy. Automatycznie wyliczany jest wynik ze wszystkich typów lub z rozbiciem na dyscypliny/rozgrywki. Kolejna pozycja to artykuły gdzie wrzucamy ciekawe przemyślenia, bez konkretnych typów. Klikając opcje "Trading" użytkownik zostaje przeniesiony do sekcji rynków finansowych (giełda). Tam również wrzucamy różne strategie i podajemy konkretne wejścia na konkretnych indeksach, surowcach, parach walutowych, kryptowalutach i spółkach. Myślę jednak, że użytkownicy forum najbardziej będą zainteresowani sekcją sportową. Więcej informacji w sekcji Info lub jak coś niejasne to na priv.

Serdecznie wszystkich zapraszam. Poniżej adres bloga:

http://tradingbets.pl/
18 stycznia 2020 12:17
zobacz

Wczoraj poszło całkiem dobrze. Przewidziane wiele wydarzeń. W prawdzie przez to, że było sprawiedliwie nie siadł sensacyjny zwycięzca, ale podane typy dały zarobić.

Teraz przechodząc płynnie do konkursu:

Tande - Johansson 1 @ 1,70 @ efortuna 
Tande wczoraj bardzo dobre skoki. 5 i 3 w treningu. 7 w kwalach mając najgorsze warunki ze stawki. Większość czołówki w takich warunkach była by poza 15. Tym skokiem na prawdę mi Tande zaimponował. Widać, że ta skocznia mu bardzo pasuje i idę dzisiaj grubo w jego kierunku. W żadnym ze skoków nie miał problemów za progiem, więc wydaje się, że forma z początku sezonu wróciła. Przynajmniej na tej skoczni. Myślę, że Tande jest świetnym kandydatem do podium zarówno dziś jak i w klasyfikacji Neustadt Five po kursie w okolicy 4.00! W tym typie jednak nieco ostrożniej skupiam się na H2H z Johanssonem, który wczoraj skakał podobnie jak Tande, dlatego kurs jest wyrównany. Moim zdaniem jednak Johansson ma w tym sezonie olbrzymie problemy z powtórzeniem dobrych skoków w zawodach. Obstawiam, że choć jeden skok będzie wyraźnie słabszy jak wczoraj. A nawet jeśli nie to i tak Tandego oceniam wyżej. Jakby otrzymał takie warunki jak Johansson powinien z nim wczoraj wyraźnie wygrać. Przy takim złym wietrze stracił do niego tylko 1,5 punktu, z czego 1,0 to noty, które zazwyczaj Tande ma dużo wyższe od Johanssona, więc nawet przy złych warunkach szanse spore. A jak będą równe to nie wyobrażam sobie żeby typ nie wszedł. Dla przypomnienia Tande miał +8,0 za wiatr, podczas gdy Johansson tylko +1,3. To mówi wszystko.

Forfang - Aschenwald 1 @ 1.55 @ efortuna 
Typ dobry do dubla. Tak jak wczoraj pisałem: "Forfang lubi tu skakać - dowód pierwsza wygrana w karierze. Pokonał wtedy Petera Prevca, który wtedy wygrywał w zasadzie prawie wszystkie konkursy. Nad trzecim zawodnikiem miał ponad 20pkt przewagi, także jest tu moc". Wczoraj nieco poniżej oczekiwań, choć i tak lepiej od Aschenwalda. Aschenwaldowi gaśnie forma z początku sezonu i coraz częściej wypada z TOP10. Myślę, że dziś też nie przebije miejsca z kwali, gdzie był 17. Forfanga stać minimum na to 10 miejsce, a myślę że i o TOP6 powalczy.

R.Kobayashi wygra zawody @ 2.50 @ STS
Tak jak wczoraj pisałem " Ryoyu lub takie skocznie. Przykład Klingenthal czy Oberstdorf gdzie deklasował stawkę, a forma cały czas zbliżona jak wtedy. Miewa wpadki, ale na zupełnie innych skoczniach jakimi są Predazzo czy Innsbruck." Tutaj wczoraj pokazał, że na pewnych skoczniach jak ta jest dalej poza konkurencją, tak jak rok temu. To samo zrobił w Klingental gdzie brylował w niemal każdym skoku. Wczoraj wygrał każdą serię i nie sądzę, żeby dziś było inaczej. Pokrzyżować plan mogą warunki, gdyż ma wiać 3m/s. Jednak wczoraj też miało wiać, a mieliśmy super równe zawody. Liczę, że dziś będzie podobnie. Rywale mocno spuścili z tonu (Geiger, Kraft, Stoch), a i Kubacki mimo, że w najlepszych skokach traci niewiele do Japończyka to miewa też gorsze próby jak ta w kwalifikacjach.

Na koniec takie szalone AKO na klasyfikacje Nestadt Five:
R.Kobayashi wygra
Kubacki 1-3
Tande 1-3
Kurs AKO: 16,54
Bukmacher: Fortuna

Typ można puścić w trzech singlach (no może poza Kobayashim bo z podatkiem to bez sensu), w dublach i w hardcorowym triblu. Według mnie ta trójka tutaj jest wyraźnie najlepsza. Plany wydaje się może popsuć tylko Kraft, ale on mniej czuje tą skocznie. Liczę, że Kubacki skoczy jak chociażby w treningach gdzie był 3 i 2. No i Tande odda 4 takie skoki jak w kwalach, tylko w lepszych warunkach i powinno wystarczyć. O Kobayashim nawet nie piszę bo to pewniak weekendu.Skacze znakomicie i już teraz ma przewagę 10,8pkt nad pierwszym groźnym rywalem, bo Leyhe, Johanssona i P.Prevca nie widzę, żeby oddali jeszcze 4 tak równe i dobre skoki jak wczoraj.

Powodzenia :)


18 stycznia 2020 18:04 przez typerskoki
18 stycznia 2020 12:16
zobacz
Wczoraj poszło całkiem dobrze. Przewidziane wiele wydarzeń. W prawdzie przez to, że było sprawiedliwie nie siadł sensacyjny zwycięzca, ale podane typy dały zarobić.

Teraz przechodząc płynnie do konkursu:

Tande - Johansson 1 @ 1,70 @ efortuna 
Tande wczoraj bardzo dobre skoki. 5 i 3 w treningu. 7 w kwalach mając najgorsze warunki ze stawki. Większość czołówki w takich warunkach była by poza 15. Tym skokiem na prawdę mi Tande zaimponował. Widać, że ta skocznia mu bardzo pasuje i idę dzisiaj grubo w jego kierunku. W żadnym ze skoków nie miał problemów za progiem, więc wydaje się, że forma z początku sezonu wróciła. Przynajmniej na tej skoczni. Myślę, że Tande jest świetnym kandydatem do podium zarówno dziś jak i w klasyfikacji Neustadt Five po kursie w okolicy 4.00! W tym typie jednak nieco ostrożniej skupiam się na H2H z Johanssonem, który wczoraj skakał podobnie jak Tande, dlatego kurs jest wyrównany. Moim zdaniem jednak Johansson ma w tym sezonie olbrzymie problemy z powtórzeniem dobrych skoków w zawodach. Obstawiam, że choć jeden skok będzie wyraźnie słabszy jak wczoraj. A nawet jeśli nie to i tak Tandego oceniam wyżej. Jakby otrzymał takie warunki jak Johansson powinien z nim wczoraj wyraźnie wygrać. Przy takim złym wietrze stracił do niego tylko 1,5 punktu, z czego 1,0 to noty, które zazwyczaj Tande ma dużo wyższe od Johanssona, więc nawet przy złych warunkach szanse spore. A jak będą równe to nie wyobrażam sobie żeby typ nie wszedł. Dla przypomnienia Tande miał +8,0 za wiatr, podczas gdy Johansson tylko +1,3. To mówi wszystko.

Forfang - Aschenwald 1 @ 1.55 @ efortuna 
Typ dobry do dubla. Tak jak wczoraj pisałem: "Forfang lubi tu skakać - dowód pierwsza wygrana w karierze. Pokonał wtedy Petera Prevca, który wtedy wygrywał w zasadzie prawie wszystkie konkursy. Nad trzecim zawodnikiem miał ponad 20pkt przewagi, także jest tu moc". Wczoraj nieco poniżej oczekiwań, choć i tak lepiej od Aschenwalda. Aschenwaldowi gaśnie forma z początku sezonu i coraz częściej wypada z TOP10. Myślę, że dziś też nie przebije miejsca z kwali, gdzie był 17. Forfanga stać minimum na to 10 miejsce, a myślę że i o TOP6 powalczy.

R.Kobayashi wygra zawody @ 2.50 @ STS
Tak jak wczoraj pisałem " Ryoyu lub takie skocznie. Przykład Klingenthal czy Oberstdorf gdzie deklasował stawkę, a forma cały czas zbliżona jak wtedy. Miewa wpadki, ale na zupełnie innych skoczniach jakimi są Predazzo czy Innsbruck." Tutaj wczoraj pokazał, że na pewnych skoczniach jak ta jest dalej poza konkurencją, tak jak rok temu. To samo zrobił w Klingental gdzie brylował w niemal każdym skoku. Wczoraj wygrał każdą serię i nie sądzę, żeby dziś było inaczej. Pokrzyżować plan mogą warunki, gdyż ma wiać 3m/s. Jednak wczoraj też miało wiać, a mieliśmy super równe zawody. Liczę, że dziś będzie podobnie. Rywale mocno spuścili z tonu (Geiger, Kraft, Stoch), a i Kubacki mimo, że w najlepszych skokach traci niewiele do Japończyka to miewa też gorsze próby jak ta w kwalifikacjach.

Na koniec takie szalone AKO na klasyfikacje Nestadt Five:
R.Kobayashi wygra
Kubacki 1-3
Tande 1-3
Kurs AKO: 16,54
Bukmacher: Fortuna

Typ można puścić w trzech singlach (no może poza Kobayashim bo z podatkiem to bez sensu), w dublach i w hardcorowym triblu. Według mnie ta trójka tutaj jest wyraźnie najlepsza. Plany wydaje się może popsuć tylko Kraft, ale on mniej czuje tą skocznie. Liczę, że Kubacki skoczy jak chociażby w treningach gdzie był 3 i 2. No i Tande odda 4 takie skoki jak w kwalach, tylko w lepszych warunkach i powinno wystarczyć. O Kobayashim nawet nie piszę bo to pewniak weekendu.Skacze znakomicie i już teraz ma przewagę 10,8pkt nad pierwszym groźnym rywalem, bo Leyhe, Johanssona i P.Prevca nie widzę, żeby oddali jeszcze 4 tak równe i dobre skoki jak wczoraj.

Powodzenia :)
18 stycznia 2020 18:04 przez typerskoki
17 stycznia 2020 12:36
zobacz
Dyscyplina: Skoki narciarskie - Neustadt kwalifikacje
Godzina: 18:00
Spotkanie: Miejsce Domena Prevca w kwalifikacjach
Typ: 1-10
Kurs: 3,50
BukmacherSTS
Analiza:

Skocznia zupełnie inna jak w zeszły weekend. Z malutkiej skoczni o punkcie K - 95m przenosimy się na mini lotnie do Neustadt gdzie rekord wynosi aż 148 metrów i należy do Domena Prevca. W związku z kompletnie innym obiektem można spodziewać się przetasowań sił. Na pewno bardzo względem poprzedniego weekendu zyskają lotnicy, którzy historycznie pokazywali, że bardzo lubią tą skocznie. Są to tacy zawodnicy jak Forfang, Peter i Domen Prevc, Zajc, Johansson, Tande, Żyła, Stoch i wielu innych. Gorszej postawy spodziewam się po zawodnikach, którzy dzięki mocnemu wybiciu byli beneficjentami skoczni małej w Predazzo. Tutaj ten atut nie dam im takiej przewagi nad resztą stawki i mogą wypaść gorzej. Myślę tu np. o Geigerze, Schmidzie, Koudelka. Żeby była jasność, nie mówię, że Geiger od razu wypadnie z dziesiątki lub coś w tym stylu, ale uważam, że nie ma szans na taką dominacje z jego strony jak w zeszły weekend. Mało tego, dokładając zapowiadane bardzo loteryjne warunki jest spora szansa, że czołówka PŚ wylosuje gorsze warunki niż jakiś lotnik nie będący w ścisłej czołówce. A wpływ wiatru na tej skoczni może być wyraźny, dlatego idę w niespodzianki zarówno na wygraną, podium jak i top6 w konkusach, kwalifikacjach i klasyfikacji generalnej Neustadt Five. Liczę na szczęście do wiatru i dobrą dyspozycje typowanych przeze mnie zawodników. Uważam, że w tej sytuacji nie ma sensu tutaj grać na faworytów mocnych w zeszły weekend. Znacznie lepiej sprawdzi się strategia na szukanie niespodzianek. Można to rozegrać szukając zwycięstw, podiów, top6, top10 (wedle uznania i akceptacji ryzyka) wspomnianych przeze mnie lotników lub granie np. że Geigera nie będzie na podium. Tyczy się zarówno kwali, konkursu jak i klasyfikacji Neustadt Five. Przy czym tak jak wiadomo - im więcej skoków, tym mniejsza szansa niespodzianki, więc najlepiej celować w kwale.
Z tych kilku opcji na typ dnia wybieram Domena Prevca i jego miejsce w top10 dzisiejszych kwali po kosmicznym jak dla mnie kursie. Grałbym nawet miejsca 1-6 po kursie ponad 6, ale to trochę za wysoki kurs do tego konkursu. Tak jak pisałem - Domen lotnik i rekordzista tej skoczni powinien być tu w siódmym niebie, a forma jak na ostatnie czasy znakomita. W ścisłej czołówce TCS i nawet na małej Predazzo miał poprawne skoki. Tutaj może odpalić nawet w okolice podium.Pierwsza dzisiątka bardzo realna a kurs mega okazyjny. Tak samo można próbować na zawody i klasyfikacje Neustadt Five bo jak Domen pokaże dzisiaj takie skoki jak myślę to jutro kursy będą w okolicy 1,40.

100
18 stycznia 2020 08:07 przez neutralny
17 stycznia 2020 12:33
zobacz
Titisee- Neustadt:

Skocznia zupełnie inna jak w zeszły weekend. Z malutkiej skoczni o punkcie K - 95m przenosimy się na mini lotnie do Neustadt gdzie rekord wynosi aż 148 metrów i należy do Domena Prevca. W związku z kompletnie innym obiektem można spodziewać się przetasowań sił. Na pewno bardzo względem poprzedniego weekendu zyskają lotnicy, którzy historycznie pokazywali, że bardzo lubią tą skocznie. Są to tacy zawodnicy jak Forfang, Peter i Domen Prevc, Zajc, Johansson, Tande, Żyła, Stoch i wielu innych. Gorszej postawy spodziewam się po zawodnikach, którzy dzięki mocnemu wybiciu byli beneficjentami skoczni małej w Predazzo. Tutaj ten atut nie dam im takiej przewagi nad resztą stawki i mogą wypaść gorzej. Myślę tu np. o Geigerze, Schmidzie, Koudelka. Żeby była jasność, nie mówię, że Geiger od razu wypadnie z dziesiątki lub coś w tym stylu, ale uważam, że nie ma szans na taką dominacje z jego strony jak w zeszły weekend. Mało tego, dokładając zapowiadane bardzo loteryjne warunki jest spora szansa, że czołówka PŚ wylosuje gorsze warunki niż jakiś lotnik nie będący w ścisłej czołówce. A wpływ wiatru na tej skoczni może być wyraźny, dlatego idę w niespodzianki zarówno na wygraną, podium jak i top6 w konkusach, kwalifikacjach i klasyfikacji generalnej Neustadt Five. Liczę na szczęście do wiatru i dobrą dyspozycje typowanych przeze mnie zawodników. Uważam, że w tej sytuacji nie ma sensu tutaj grać na faworytów mocnych w zeszły weekend. Znacznie lepiej sprawdzi się strategia na szukanie niespodzianek. Można to rozegrać szukając zwycięstw, podiów, top6, top10 (wedle uznania i akceptacji ryzyka) wspomnianych przeze mnie lotników lub granie np. że Geigera nie będzie na podium. Tyczy się zarówno kwali, konkursu jak i klasyfikacji Neustadt Five. Przy czym tak jak wiadomo - im więcej skoków, tym mniejsza szansa niespodzianki, więc najlepiej celować w kwale. Z pozostałych zakładów ciekawe pary na dziś (kwale):

D.Prevc - Y.Sato 1 @ 1.85 @ totalbet
Tak jak pisałem - Domen lotnik i rekordzista tej skoczni powinien być tu w siódmym niebie, a forma jak na ostatnie czasy znakomita. W ścisłej czołówce TCS i nawet na małej Predazzo miał poprawne skoki. Tutaj może odpalić nawet w okolice podium. Sato jest bardziej zawodnikiem bazującym na wybiciu niż na jakimś pięknym stylowo lataniu. W dodatku ostatnio miewa wpadki typu nie wchodzenie do 2 serii. Przeważnie gorzej też wypada w kwalach, więc wydaje się być odpowiednim kandydatem do pary.

Paschke - Koudelka 1 @ 1,78 @ fortuna
Niemiec cały czas w dobrej formie. U siebie w TCS wypadał super. Liczę, że tutaj też nie zawiedzie i będzie w okolicy 10-15 miejsca co powinno wystarczyć na Koudelkę. Czech po pierwsze raczej preferuje skocznie małe, więc może zaliczyć regres dyspozycji. A po drugie w Czechach prawdziwe trzęsienie ziemi. Więcej tutaj: https://www.skijumping.pl/wiadomosci/27450/koudelka-nie-godzi-sie-ze-zwolnieniem-trenera-janda-odpowiada-na-krytyke/
Także motywacje Koudelki na ten weekend są wątpliwe.

Fofang - Huber 1 @ 1,52 @ milenium 
Typ idealny do dubla. Forfang lubi tu skakać - dowód pierwsza wygrana w karierze. Pokonał wtedy Petera Prevca, który wtedy wygrywał w zasadzie prawie wszystkie konkursy. Nad trzecim zawodnikiem miał ponad 20pkt przewagi, także jest tu moc. Huber potrafi nawet nie wejść do 2 serii, a przy dobrych skokach okolice miejsca 10-15 to jego max. Dla mnie bardzo pewny typ.

Geiger - R.Kobayashi 2 @ 3,17 @ millenium 
Typ pod niespodziankę. Ryoyu lub takie skocznie. Przykład Klingenthal czy Oberstdorf gdzie deklasował stawkę, a forma cały czas zbliżona jak wtedy. Miewa wpadki, ale na zupełnie innych skoczniach jakimi są Predazzo czy Innsbruck. Geiger presja wygrania u siebie po dominacji we Włoszech może mu nie wyjść na dobre. A atut w postaci mega wybicia tutaj już nie będzie taką przewagą. W dodatku typ na kwale, które Geiger lubi wykonać na 80%. Jak dla mnie typ ma szanse powodzenia przy dobrym skoku Japończyka, a kurs mocno przesadzony. Wystarczy, że Niemiec dostanie nieco słabsze warunki od konkurenta i już będzie problem, a dziś warunki powinny mocno namieszać.

Do tego typ dnia:
Dyscyplina: Skoki narciarskie - Neustadt kwalifikacje
Godzina: 18:00
Spotkanie: Miejsce Domena Prevca w kwalifikacjach  
Typ: 1-10
Kurs: 3,50
BukmacherSTS
17 stycznia 2020 22:10 przez typerskoki
17 stycznia 2020 12:33
zobacz
Titisee- Neustadt:

Skocznia zupełnie inna jak w zeszły weekend. Z malutkiej skoczni o punkcie K - 95m przenosimy się na mini lotnie do Neustadt gdzie rekord wynosi aż 148 metrów i należy do Domena Prevca. W związku z kompletnie innym obiektem można spodziewać się przetasowań sił. Na pewno bardzo względem poprzedniego weekendu zyskają lotnicy, którzy historycznie pokazywali, że bardzo lubią tą skocznie. Są to tacy zawodnicy jak Forfang, Peter i Domen Prevc, Zajc, Johansson, Tande, Żyła, Stoch i wielu innych. Gorszej postawy spodziewam się po zawodnikach, którzy dzięki mocnemu wybiciu byli beneficjentami skoczni małej w Predazzo. Tutaj ten atut nie dam im takiej przewagi nad resztą stawki i mogą wypaść gorzej. Myślę tu np. o Geigerze, Schmidzie, Koudelka. Żeby była jasność, nie mówię, że Geiger od razu wypadnie z dziesiątki lub coś w tym stylu, ale uważam, że nie ma szans na taką dominacje z jego strony jak w zeszły weekend. Mało tego, dokładając zapowiadane bardzo loteryjne warunki jest spora szansa, że czołówka PŚ wylosuje gorsze warunki niż jakiś lotnik nie będący w ścisłej czołówce. A wpływ wiatru na tej skoczni może być wyraźny, dlatego idę w niespodzianki zarówno na wygraną, podium jak i top6 w konkusach, kwalifikacjach i klasyfikacji generalnej Neustadt Five. Liczę na szczęście do wiatru i dobrą dyspozycje typowanych przeze mnie zawodników. Uważam, że w tej sytuacji nie ma sensu tutaj grać na faworytów mocnych w zeszły weekend. Znacznie lepiej sprawdzi się strategia na szukanie niespodzianek. Można to rozegrać szukając zwycięstw, podiów, top6, top10 (wedle uznania i akceptacji ryzyka) wspomnianych przeze mnie lotników lub granie np. że Geigera nie będzie na podium. Tyczy się zarówno kwali, konkursu jak i klasyfikacji Neustadt Five. Przy czym tak jak wiadomo - im więcej skoków, tym mniejsza szansa niespodzianki, więc najlepiej celować w kwale. Z pozostałych zakładów ciekawe pary na dziś (kwale):

D.Prevc - Y.Sato 1 @ 1.85 @ totalbet
Tak jak pisałem - Domen lotnik i rekordzista tej skoczni powinien być tu w siódmym niebie, a forma jak na ostatnie czasy znakomita. W ścisłej czołówce TCS i nawet na małej Predazzo miał poprawne skoki. Tutaj może odpalić nawet w okolice podium. Sato jest bardziej zawodnikiem bazującym na wybiciu niż na jakimś pięknym stylowo lataniu. W dodatku ostatnio miewa wpadki typu nie wchodzenie do 2 serii. Przeważnie gorzej też wypada w kwalach, więc wydaje się być odpowiednim kandydatem do pary.

Paschke - Koudelka 1 @ 1,78 @ fortuna
Niemiec cały czas w dobrej formie. U siebie w TCS wypadał super. Liczę, że tutaj też nie zawiedzie i będzie w okolicy 10-15 miejsca co powinno wystarczyć na Koudelkę. Czech po pierwsze raczej preferuje skocznie małe, więc może zaliczyć regres dyspozycji. A po drugie w Czechach prawdziwe trzęsienie ziemi. Więcej tutaj: https://www.skijumping.pl/wiadomosci/27450/koudelka-nie-godzi-sie-ze-zwolnieniem-trenera-janda-odpowiada-na-krytyke/
Także motywacje Koudelki na ten weekend są wątpliwe.

Fofang - Huber 1 @ 1,52 @ milenium 
Typ idealny do dubla. Forfang lubi tu skakać - dowód pierwsza wygrana w karierze. Pokonał wtedy Petera Prevca, który wtedy wygrywał w zasadzie prawie wszystkie konkursy. Nad trzecim zawodnikiem miał ponad 20pkt przewagi, także jest tu moc. Huber potrafi nawet nie wejść do 2 serii, a przy dobrych skokach okolice miejsca 10-15 to jego max. Dla mnie bardzo pewny typ.

Geiger - R.Kobayashi 2 @ 3,17 @ millenium 
Typ pod niespodziankę. Ryoyu lub takie skocznie. Przykład Klingenthal czy Oberstdorf gdzie deklasował stawkę, a forma cały czas zbliżona jak wtedy. Miewa wpadki, ale na zupełnie innych skoczniach jakimi są Predazzo czy Innsbruck. Geiger presja wygrania u siebie po dominacji we Włoszech może mu nie wyjść na dobre. A atut w postaci mega wybicia tutaj już nie będzie taką przewagą. W dodatku typ na kwale, które Geiger lubi wykonać na 80%. Jak dla mnie typ ma szanse powodzenia przy dobrym skoku Japończyka, a kurs mocno przesadzony. Wystarczy, że Niemiec dostanie nieco słabsze warunki od konkurenta i już będzie problem, a dziś warunki powinny mocno namieszać.

Do tego typ dnia:
Dyscyplina: Skoki narciarskie - Neustadt kwalifikacje
Godzina: 18:00
Spotkanie: Miejsce Domena Prevca w kwalifikacjach  
Typ: 1-10 
Kurs: 3,50
BukmacherSTS
17 stycznia 2020 22:11 przez typerskoki
17 stycznia 2020 11:47
zobacz
cytat z dnia 17 stycznia 2020 11:12 przez c1amak
Typy na kwale:

Geiger-Kobayashi R, typ 1, kurs 1,42 
Kubacki-Lindvik, typ 1, kurs 1,5 
Koudelka-Ammann, typ 1, kurs 1,42

AKO1: Geiger+Kubacki, kurs 2,13 STS, stawka 4/10
AKO2: Geiger+Kubacki+Koudelka, kurs 3,02 STS, stawka 2/10

Tym razem, na kwale próbuję tylko zakłady łączone. Geiger i Kubacki aktualnie prezentują się najlepiej w Pucharze Świata. Świetnie skakali zarówno w miniony weekend na mniejszej skoczni w Predazzo jak również wygrywali ze swoimi rywalami w Bischofshofen w ostatnich zawodach Turnieju 4 Skoczni. Dodatkowo liczę, że Geigera poniesie doping publiczności. Ryoyu i Marius trochę potracili stabilność we Włoszech. Oczywiście szybko mogą wrócić na czołowe lokaty, dlatego stawki niższe niż zwykle.
Koudelka w ostatnich dwóch tygodniach prezentuje się bardzo równo. W Predazzo dwa razy kończył w top15 (11.miejsce i 14.miejsce). Wcześniej podczas T4S w Bischofshofen zajął 23.miejsce a w Innsbrucku skończył na 16. Ammann zarówno w Bischofshofen jak i w Innsbrucku nie wszedł do Top30 (46.miejsce i 31.miejsce).

Powodzenia

Obawiałbym się o motywacje Koudelki po trzęsieniu ziemi w Czechach w środku tygodnia: https://www.skijumping.pl/wiadomosci/27450/koudelka-nie-godzi-sie-ze-zwolnieniem-trenera-janda-odpowiada-na-krytyke/

13 stycznia 2020 10:20
zobacz
Program zawodów:

Piątek, 17.01.2020
14:00 - Odprawa techniczna
16:00 - Oficjalny trening
18:00 - Kwalifikacje (Titisee-Neustadt Five)

Sobota, 18.01.2020
15:00 - Seria próbna
16:00 - Pierwsza seria konkursowa (Titisee-Neustadt Five)

Niedziela, 19.01.2020
14:15 - Seria próbna
15:15 - Pierwsza seria konkursowa (Titisee-Neustadt Five)

12 stycznia 2020 13:08
zobacz
cytat z dnia 12 stycznia 2020 13:02 przez teges86

Kompletna bzdura że Schmidem. Chyba nie wziąłeś pod uwagę, że Niemiec oddał pierwszy skon na 107m z 11 belki a cała czołówka z belki 9. Różnica dwóch belek to jakieś 5 m co najmniej a przy punktowaniu 2 PTK za 1 m to Schmid byłby dużo dalej. Dzisiaj Schmid poza 6 a raczej i po za 10.

A ja się zgadzam z kolegą i też uważam, że dobry typ na Schmida. Róznica dwóch belek to dokładnie 3m, a nie ponad 5 jak piszesz. Schmid jak skoczy tak jak wczoraj powinien spokojni się zmieścić w 10, a i w 6 są spore szanse.

11 stycznia 2020 12:20
zobacz
 Dyscyplina: Skoki narciarskie - sobotni konkurs indywidualny
godzina: 16:00
Spotkanie: Kto wygra zawody
TYP: Karl Geiger 
Kurs: 4,00
Bukmacher: Forbet

Jak dla mnie bardzo wysoki kurs na wygraną Niemca. Rozumiem, że Dawid jest w gazie, ale ostatecznie Dawid wygrał w tym sezonie jeden konkurs na ulubionej skoczni w Bischofshofen, której jest rekordzistom i często tam dobrze wypada. Gdyby Dawid wygrywał wszystko jak Ryoyu rok temu to rozumiem wysokie kursy na konkurentów, ale w takiej sytuacji kurs 4,00 na Geigera, który wczoraj w trzech skokach był ewidentnie najlepszy to spora okazja. Niemiec dysponuje chyba najwyższym wybiciem ze stawki. Nikt nie wychodzi tak wysoko jak on, a na tej skoczni jest to bardzo pożądane. Do tego jego skoki są nienaganne techniczne - jak z podręcznika. A noty na skoczni normalnej to kolejny super ważny czynnik. Wczoraj w kwalach Geiger dostał od sędziów noty po 19,5 i 20! Wiać ma lekko z tyłu - to kolejny plus dla Niemca. Dawid jednak woli trochę się położyć na przednim wietrze (patrz Innsbruck 1 seria a 2 seria gdy było w plecy). No i wszystkie 3 cechy o których piszę Geiger potwierdził wczoraj będąc kolejno 4, 1 i 2 będąc jednocześnie najlepszym skoczkiem wczorajszego dnia gdyby zsumować noty z trzech skoków. W kwalifikacjach w prawdzie przegrał z Dawidem jednak ledwie o 0,1pkt. Geiger jeszcze nie wygrał w tym sezonie i sądzę, że przełamanie może nastąpić dziś na skoczni normalnej, którą Niemiec wybitnie preferuje. Obstawiam, że dzięki dzisiejszemu zwycięstwu Geiger po raz pierwszy w karierze założy żółtą koszulkę lidera PŚ.

Pozostałe ciekawe typy na dziś:
Geiger - Kraft 1 @ 1.70 @ totalbetz tych samych powodów co powyższy typ dnia. Idealny do dubla.  

Paschke - C.Prevc 1 @ 1.80 @ totalbet
Cene wczoraj błysnął, jednak czy w konkursie jest w stanie powtórzyć taki skok? Wątpię. Myślę, że okolice 15 miejsca to max jego możliwości na konkurs. Paschke z Kolei nie miewa problemów z powtarzaniem dobrych prób w konkursie, a te próby tu bardzo solidne. Wystarczy powiedzieć, że wygrał pierwszy trening, a w pozostałych 2 próbach również meldował się wysoko (6 i 12).

Lindvik - Tande 1 @ 1.60 @ totalbet
Pojedynek Norwegów. Ten pierwszy w zasadzie od 3 konkursów nie schodzi z podium. Wczoraj lekka zadyszka, jednak podobną już miał w pierwszy dzień w Ga-Pa, by nazajutrz wygrać konkurs. Liczę na wyraźny progres dyspozycji względem wczoraj Lindvika. Dla jego rywala Tandego ta skocznia to nie jego bajka. Jest to aktualny Mistrz Świata w lotach, który bez wątpienia preferuje skocznie większe. Na małych trzeba być bezbłędnym na progu, a Tande od Klingenthal tutaj ma ogromne problemy co czasami skutkuje nie wejściem do 2 serii. W Innsbrucku i w Bischo błędy na progu był w stanie nadrabiać dobrym czuciem w locie. Tutaj nie będzie na to miejsca - za mała skocznia. Myślę, że Tande nie zanotuje progresu względem wczoraj, a może nawet pogłębić błędy jakie tu popełnia, więc nawet bez progresu Lindvik ma szanse wygrać w tej parze. A skoro spodziewam się wyraźnej poprawy Lindvika to kurs 1,60 jest jak najbardziej fajną okazją.

J.Kobayashi - Nakamura 1 @ 1.50 @ STS
Kolejny bet dobry do dubla. Junshiro Kobayashi jest cały sezon lepszy od swojego kolegi Nakamury. Dlaczego tutaj miało by być inaczej? Wczoraj 36 vs 47, 37 vs 35 i 43 vs 45, więc prawie w każdej serii lepszy Kobayashi .Do tego można spodziewać się wyraźnej poprawy, gdyż Junshiro stać bez wątpienia nawet na miejsca w okolicy 15-20. Nakamure raczej na takie miejsca nie stać, więc uważam, że typ powinien lekko wejść.
11 stycznia 2020 17:43 przez typerskoki
11 stycznia 2020 12:20
zobacz
 Dyscyplina: Skoki narciarskie - sobotni konkurs indywidualny
godzina: 16:00
Spotkanie: Kto wygra zawody
TYP: Karl Geiger 
Kurs: 4,00
Bukmacher: Forbet

Jak dla mnie bardzo wysoki kurs na wygraną Niemca. Rozumiem, że Dawid jest w gazie, ale ostatecznie Dawid wygrał w tym sezonie jeden konkurs na ulubionej skoczni w Bischofshofen, której jest rekordzistom i często tam dobrze wypada. Gdyby Dawid wygrywał wszystko jak Ryoyu rok temu to rozumiem wysokie kursy na konkurentów, ale w takiej sytuacji kurs 4,00 na Geigera, który wczoraj w trzech skokach był ewidentnie najlepszy to spora okazja. Niemiec dysponuje chyba najwyższym wybiciem ze stawki. Nikt nie wychodzi tak wysoko jak on, a na tej skoczni jest to bardzo pożądane. Do tego jego skoki są nienaganne techniczne - jak z podręcznika. A noty na skoczni normalnej to kolejny super ważny czynnik. Wczoraj w kwalach Geiger dostał od sędziów noty po 19,5 i 20! Wiać ma lekko z tyłu - to kolejny plus dla Niemca. Dawid jednak woli trochę się położyć na przednim wietrze (patrz Innsbruck 1 seria a 2 seria gdy było w plecy). No i wszystkie 3 cechy o których piszę Geiger potwierdził wczoraj będąc kolejno 4, 1 i 2 będąc jednocześnie najlepszym skoczkiem wczorajszego dnia gdyby zsumować noty z trzech skoków. W kwalifikacjach w prawdzie przegrał z Dawidem jednak ledwie o 0,1pkt. Geiger jeszcze nie wygrał w tym sezonie i sądzę, że przełamanie może nastąpić dziś na skoczni normalnej, którą Niemiec wybitnie preferuje. Obstawiam, że dzięki dzisiejszemu zwycięstwu Geiger po raz pierwszy w karierze założy żółtą koszulkę lidera PŚ.

Pozostałe ciekawe typy na dziś:
Geiger - Kraft 1 @ 1.70 @ totalbetz tych samych powodów co powyższy typ dnia. Idealny do dubla.  

Paschke - C.Prevc 1 @ 1.80 @ totalbet
Cene wczoraj błysnął, jednak czy w konkursie jest w stanie powtórzyć taki skok? Wątpię. Myślę, że okolice 15 miejsca to max jego możliwości na konkurs. Paschke z Kolei nie miewa problemów z powtarzaniem dobrych prób w konkursie, a te próby tu bardzo solidne. Wystarczy powiedzieć, że wygrał pierwszy trening, a w pozostałych 2 próbach również meldował się wysoko (6 i 12).

Lindvik - Tande 1 @ 1.60 @ totalbet
Pojedynek Norwegów. Ten pierwszy w zasadzie od 3 konkursów nie schodzi z podium. Wczoraj lekka zadyszka, jednak podobną już miał w pierwszy dzień w Ga-Pa, by nazajutrz wygrać konkurs. Liczę na wyraźny progres dyspozycji względem wczoraj Lindvika. Dla jego rywala Tandego ta skocznia to nie jego bajka. Jest to aktualny Mistrz Świata w lotach, który bez wątpienia preferuje skocznie większe. Na małych trzeba być bezbłędnym na progu, a Tande od Klingenthal tutaj ma ogromne problemy co czasami skutkuje nie wejściem do 2 serii. W Innsbrucku i w Bischo błędy na progu był w stanie nadrabiać dobrym czuciem w locie. Tutaj nie będzie na to miejsca - za mała skocznia. Myślę, że Tande nie zanotuje progresu względem wczoraj, a może nawet pogłębić błędy jakie tu popełnia, więc nawet bez progresu Lindvik ma szanse wygrać w tej parze. A skoro spodziewam się wyraźnej poprawy Lindvika to kurs 1,60 jest jak najbardziej fajną okazją.

J.Kobayashi - Nakamura 1 @ 1.50 @ STS
Kolejny bet dobry do dubla. Junshiro Kobayashi jest cały sezon lepszy od swojego kolegi Nakamury. Dlaczego tutaj miało by być inaczej? Wczoraj 36 vs 47, 37 vs 35 i 43 vs 45, więc prawie w każdej serii lepszy Kobayashi .Do tego można spodziewać się wyraźnej poprawy, gdyż Junshiro stać bez wątpienia nawet na miejsca w okolicy 15-20. Nakamure raczej na takie miejsca nie stać, więc uważam, że typ powinien lekko wejść.
11 stycznia 2020 17:44 przez typerskoki
11 stycznia 2020 12:11
zobacz
Dyscyplina: Skoki narciarskie - sobotni konkurs indywidualny
godzina: 16:00
Spotkanie: Kto wygra zawody
TYP: Karl Geiger
Kurs: 4,00
Bukmacher: Forbet

Jak dla mnie bardzo wysoki kurs na wygraną Niemca. Rozumiem, że Dawid jest w gazie, ale ostatecznie Dawid wygrał w tym sezonie jeden konkurs na ulubionej skoczni w Bischofshofen, której jest rekordzistom i często tam dobrze wypada. Gdyby Dawid wygrywał wszystko jak Ryoyu rok temu to rozumiem wysokie kursy na konkurentów, ale w takiej sytuacji kurs 4,00 na Geigera, który wczoraj w trzech skokach był ewidentnie najlepszy to spora okazja. Niemiec dysponuje chyba najwyższym wybiciem ze stawki. Nikt nie wychodzi tak wysoko jak on, a na tej skoczni jest to bardzo pożądane. Do tego jego skoki są nienaganne techniczne - jak z podręcznika. A noty na skoczni normalnej to kolejny super ważny czynnik. Wczoraj w kwalach Geiger dostał od sędziów noty po 19,5 i 20! Wiać ma lekko z tyłu - to kolejny plus dla Niemca. Dawid jednak woli trochę się położyć na przednim wietrze (patrz Innsbruck 1 seria a 2 seria gdy było w plecy). No i wszystkie 3 cechy o których piszę Geiger potwierdził wczoraj będąc kolejno 4, 1 i 2 będąc jednocześnie najlepszym skoczkiem wczorajszego dnia gdyby zsumować noty z trzech skoków. W kwalifikacjach w prawdzie przegrał z Dawidem jednak ledwie o 0,1pkt. Geiger jeszcze nie wygrał w tym sezonie i sądzę, że przełamanie może nastąpić dziś na skoczni normalnej, którą Niemiec wybitnie preferuje. Obstawiam, że dzięki dzisiejszemu zwycięstwu Geiger po raz pierwszy w karierze założy żółtą koszulkę lidera PŚ.

300
12 stycznia 2020 11:18 przez neutralny

Ostatnie 20 tematów na forum

zobacz wszystkie
Temat
ostatni wpis
Skoki narciarskie 2019/2020 - Zakopane (24.01 - 26.01.2019)

typerskoki : Piątek, 24.01.2020 11:00 - Odprawa techniczna 16:00 - Oficjalny trening 18:00 - Kwalifikacje Sobota, 25.01.2020 15:00 - Seria próbna 16:15 - Pierwsza seria konkursu drużynowego Niedziela, 26.01.2020 15:00 - Seria …

Tradingbets - typy, analizy sportowe oraz giełdowe

typerskoki : Cześć, Chciałem wszystkich zaprosić na swojego bloga o tematyce sportowo - giełdowej. Wraz z kilkoma kolegami wrzucamy analizy i dzielimy się kilkoma najciekawszymi typami. W zimę są to głównie typy …

Skoki narciarskie 2019/2020 - Titisee-Neustadt (17.01 - 19.01.2019)

typerskoki : Program zawodów: Piątek, 17.01.2020 14:00 - Odprawa techniczna 16:00 - Oficjalny trening 18:00 - Kwalifikacje (Titisee-Neustadt Five) Sobota, 18.01.2020 15:00 - Seria próbna 16:00 - Pierwsza seria konkursowa (Titisee-Neustadt Five) …

ostatni wpis 20 stycznia 2020 12:10 przez sobolekk
Skoki narciarskie 2019/2020 - Predazzo (10.01 - 12.01.2019)

typerskoki : Po emocjonującym TCS czas na powrót do regularnych konkursów PŚ. Jednak ten konkurs nie będzie taki "zwykły", gdyż został przeniesiony na skocznie normalną (K-95, HS-104). Piątek, 10.01.2020 11:30 - Odprawa …

ostatni wpis 12 stycznia 2020 14:55 przez mijon
IV konkurs - Bischofschofen (05.01-06.01)

typerskoki : W tym temacie podajemy swoje typy na kwalifikacje i konkurs w Bischofschofen. Przed podaniem typów zapraszam do zapoznania się z regulaminem . Pamiętaj, musisz podać minimum 3, a maksymalnie 6 …

ostatni wpis 6 stycznia 2020 15:21 przez shadow89
III konkurs - Innsbruck (03.01.2020-04.01.2020)

typerskoki : W tym temacie podajemy swoje typy na kwalifikacje i konkurs w Innsbrucku. Przed podaniem typów zapraszam do zapoznania się z regulaminem . Pamiętaj, musisz podać minimum 3, a maksymalnie 6 …

ostatni wpis 4 stycznia 2020 12:20 przez kuba99997
II konkurs - Ga-Pa (31.12.19-01.01.2020)

typerskoki : W tym temacie podajemy swoje typy na kwalifikacje i konkurs w Ga-Pa. Przed podaniem typów zapraszam do zapoznania się z regulaminem . Pamiętaj, musisz podać minimum 3, a maksymalnie 6 …

ostatni wpis 1 stycznia 2020 13:38 przez zibi16
I konkurs - Oberstdorf (28.12-29.12)

typerskoki : W tym temacie podajemy swoje typy na kwalifikacje i konkurs w Oberstdorfie. Przed podaniem typów zapraszam do zapoznania się z regulaminem . Pamiętaj, musisz podać minimum 3, a maksymalnie 6 …

ostatni wpis 29 grudnia 2019 15:55 przez otekos
Turniej Czterech Skoczni 2019/2020 (28.12.2019 - 06.01.2020)

typerskoki : Temat do wrzucania typów w ramach konkursów, kwalifikacji i całej klasyfikacje tegorocznego Turnieju Czterech Skoczni. Program turnieju: OBERSTDORF Piątek, 27.12.2019 18:00 - Odprawa techniczna Sobota, 28.12.2019 14:30 - Oficjalny trening …

ostatni wpis 6 stycznia 2020 17:32 przez kamillo91
Zapisy do konkursu

typerskoki : W tym temacie należy się zapisywać do udziału w konkursie. Jednak zanim to zrobisz zapoznaj się z regulaminem Przykład odpowiedniego zapisu: typerskoki - zapoznałem się z regulaminem i w pełni …

ostatni wpis 1 stycznia 2020 11:17 przez fukop
Typy długoterminowe

typerskoki : W tym temacie podajemy typy długoterminowe. Wszelkie zasady dotyczące typów długoterminowych znajdują się w regulaminie konkursu. Swoje typy podajemy w jednym poście według poniższego schematu: - zwycięzca turnieju - skoczek …

ostatni wpis 28 grudnia 2019 14:29 przez coolmen7
Pytania, propozycje, niezgodności w konkursie

typerskoki : Jak sama nazwa wskazuje - pytania, propozycje i niezgodności Jeżeli czegoś nie wiesz to przeczytaj REGULAMIN , jak i to nie poskutkuje to zapytaj tutaj. Tutaj należy zgłaszać prośby o …

ostatni wpis 9 stycznia 2020 12:09 przez typerskoki
Tabela

typerskoki : Tabela końcowa: https://ibb.co/TwvpX1Q OSTATECZNE WYNIKI: 1. miejsce - 400 zł + 300 pkt reputacji + ranga specjalna "Mistrz Czterech Skoczni" - otekos 2. miejsce - 250 zł + 200 pkt …

ostatni wpis 9 stycznia 2020 12:09 przez typerskoki
Regulamin konkursu

typerskoki : Regulamin konkursu "Turniej Czterech Skoczni z Fortuną" 1. Konkurs jest organizowany przez administrację forum.bukmacherskie.com . i bukmachera fortuna . W konkursie udział mogą brać wszyscy użytkownicy Forum Bukmacherskiego i posiadacze …

Nagrody

typerskoki : Pula nagród w konkursie wynosi 1200 zł . Nagrody są wypłacane na konto gracza w fortunie w formie punktów FKP 1. miejsce - 400 zł + 300 pkt reputacji + …

ostatni wpis 13 stycznia 2020 18:19 przez waldi1979
Skoki narciarskie 2019/2020 - Engelberg (20.12 - 22.12.2019)

typerskoki : Przed nami ostatni weekend ze skokami przed legendarnym Turniejem Czterech Skoczni. To Ci zawodnicy, którzy tutaj staną na podium będą uznawani za głównych faworytów do wygrania Niemiecko-Austriackiej imprezy. Zanim jednak …

ostatni wpis 22 grudnia 2019 21:46 przez peplenson
Skoki narciarskie 2019/2020 - Klingenthal (13.12 - 15.12.2019)

typerskoki : Miejsce: Klingenthal Pogoda: 5-9m/s i deszcz cały weekend Wniosek: Przed nami kolejna loteria i kontrowersje. I o ile w Rosji takie prognozy powodowały jedynie kontrowersje, o tyle tutaj może skończyć …

Skoki narciarskie 2019/2020 - Niżny Tagił (06.12 - 08.12.2019)

typerskoki : Po farsie w Kuusamo czas przenieść się do Rosji do Niżnego Tagiłu. Na razie rozstrzygnięcia mocno sensacyjne. Wystarczy powiedzieć, że sprawiający najlepsze wrażenie na początku Johansson jest w obecnej generalce …

ostatni wpis 8 grudnia 2019 15:01 przez malin157
Skoki narciarskie 2019/2020 - Kuusamo (29.11 - 01.12.2019)

typerskoki : Po loteryjnym początku w Wiśle przenosimy się do Kuusamo, które też słynie z silnych wiatru i loterii. Tym razem wygląda jednak, że będzie nawet spokojnie (według prognoz średnioterminowych). Na czas …

ostatni wpis 2 grudnia 2019 22:46 przez daayvit
Menedżer skoków 2019/20

typerskoki : Oficjalna liga naszego forum w zabawie Menedżer skoków: https://menedzerskokow.tvp.pl/pl/league/forumbukmacherskie Zasady zabawy takie same jak w zeszłym sezonie. Mamy specjalne nagrody dla uczestników ligi: 1 miejsce - 150pkt. reputacji na forum …

ostatni wpis 17 stycznia 2020 19:35 przez kosiorx
eli.cohen
eli.cohen
Sty 2020
27 1 839 5
pilka_radom
pilka_radom
Cze 2011 | Znawca
256 2 012 18
kibic-zwierze
kibic-zwierze
Sty 2015
636 1 620 20
kamasutra10
kamasutra10
Sty 2017
716 6 165 20
chamberlain
chamberlain
Paź 2015 | Moderator
725 6 111 23
manipulation
manipulation
Maj 2017
341 5 436 12
kamillo91
kamillo91
Lut 2016
413 1 495 14
matelke222
matelke222
Lut 2018
243 1 425 10
sportluk-26178
sportluk-26178
Mar 2008
279 18 9
igtel
igtel
Lut 2018
32 23 6
krzychummm
krzychummm
Lip 2019
1 4
pires
pires
Kwi 2016
3
mensch5
mensch5
Paź 2008
3 7
asot33
asot33
Kwi 2011
20 7 7
rojcer
rojcer
Lip 2019
3
arni17
arni17
Gru 2019
sinus
sinus
Cze 2015
438 1 768 5
lou1221
lou1221
Kwi 2011
88 38 7
kakashi
kakashi
Sie 2019
41 224 1
malin157
malin157
Gru 2007
2 387 3 540 22
erni1
erni1
Sty 2017
505 11 475 23
janek90
janek90
Kwi 2011
9
adam693
adam693
Sty 2014
8 4 7
typunio111
typunio111
Mar 2019
1
opson_69
opson_69
Lut 2017
19 6 4
l.grubakko
l.grubakko
Paź 2007
1 7
snoflaxe
snoflaxe
Lis 2018
4 2
vat
vat
Gru 2015
116 477 4
koj7
koj7
Mar 2016
21 54 4
leopard-czarny
leopard-czarny
Gru 2015
7
joj
joj
Lip 2017
75 2
apil64
apil64
Sie 2017 | Typer
911 7 319 21
flloki5
flloki5
Maj 2015
2 65 4
 • Widzisz, dobro wraca

  Otrzymałeś reputację od 50 osób

 • Skończyłem Roczek

  Jesteś na forum rok

 • Widać, że inni mnie szanują

  Zdobyłeś 1000 punktów reputacji

 • Mam rangę

  Otrzymałeś rangę specjalną

 • Latka lecą

  Uzupełniłeś swój wiek w profilu

 • Nie jestem cebulą

  Zaakceptowałeś zgody marketingowe w ustawieniach, dzięki temu pomagasz w rozwoju Forum!

 • Zacząłem nową przygodę

  Gratulacje! Napisałeś swój pierwszy wpis

Ta strona korzysta z ciasteczek (plików Cookies) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji na stronie polityki prywatności.