Dołącz do grona moderatorów największego forum bukmacherskiego w Polsce

polon83

polon83
Kwi 2013
43
121
Kwiecień 2013
3 godziny, 51 minut temu
43
121
Mężczyzna

Statystyki

Dział% wpisów
Systemy bukmacherskie, Informacje i Opinie40,9%
Firmy Bukmacherskie20,5%
Zakłady Bukmacherskie, Nasze Kupony i Typy18,2%
Fora Ogólnotematyczne18,2%
Dla początkujących2,3%

Ostatnie 20 wpisów na forum

zobacz wszystkie
6 października 2019 22:33
zobacz
Proponuję zaktualizować regulamin forum widniejący pod tym linkiem: https://forum.bukmacherskie.com/temat/148770-regulamin-forum/?page=1
Konkretnie chodzi o punkt 4 który brzmi:

4. Każdy użytkownik forum może posiadać tylko jedno konto oraz nie ma możliwości zmiany nicku po zarejestrowaniu.

Nieaktualna jest druga część tego zapisu, jako że po wprowadzonych zmianach na forum, jest możliwość zmiany nicku w ustawieniach konta :)
4 października 2019 21:15
zobacz
Odnośnie tego że dwa zakłady na kuponie zmniejszają powodzenie trafienia o połowę, to zależy jak na to patrzeć i do czego porównywać. Czy porównywać do gry jednym z tych zakładów, czy może do grania dwoma tymi zakładami ale oddzielnie - nie jako  AKO. Różne są kombinacje. Jednak ostatecznie i tak rządzi jedna podstawowa reguła niezależnie czy gra się AKO, czy pojedyncze kupony. Ta reguła dotyczy tego że im większy kurs tym mniejsze prawdopodobieństwo trafienia, i na odwrót, niezależnie czy to będzie AKO, czy pojedynczy kupon. Mając dwa typy na kuponie zmniejsza się wprawdzie szansa trafienia, ale ewentualna wygrana jeśli padnie jest jednak większa. Z kolei grając jeden typ na kuponie jest większa szansa trafienia, ale mniejszy ewentualny zysk. Coś za coś... Obie te możliwości wzajemnie się uzupełniają i tworzą jakby równowagę w systemie.

Odnośnie progresji, to nie jestem jej zwolennikiem. Prędzej czy później nastąpi czarna seria i wyzeruje budżet. Jedyne co, to trzeba by liczyć że czarna seria nadejdzie jak najpóźniej i wcześniej wycofać się z gry, ale to już loteria. 
4 października 2019 15:41
zobacz
cytat z dnia 3 października 2019 01:24 przez kamilcia21

Troszkę statystyk odnośnie skuteczności gry:

Ilość zagranych kuponów - % skuteczności
  10 -   60,0%
  20 -   60,0%
  30  -  50,0%
  40  -  57,5%
  50  -  54,0%
  60  -  53,3%
  70  -  52,8%
  80  -  52,5%
  90  -  48,8%
100  -  49,0%
110  -  49,0%
120  -  50,0%
130  -  47,6%
140  -  46,4%
150  -  45,3%

Jak widać, moja skuteczność systematycznie spada co nie jest wynikiem jakiejś ignorancji z mojej strony. Podstawowe pytanie brzmi - jak zatrzymać ten trend? Dobre pytanie...

To jest klasyczny przykład ukazujący pewną prawidłowość i nie jest to nic nadzwyczajnego. Jest to normalne zjawisko matematyczne. Z kilkudziesięciu ostatnich Twoich kuponów wyliczyłem że średnia kursu wynosi ok 2,30. Przyjmując że taka średnia wynosi dla wszystkich 155 kuponów, to prawdopodobieństwo trafienia takiego kursu wynosi ok. 43,5%.  

Na początku miałaś skuteczność 60% ale zagranych kuponów było mało, a im mniejsza liczba badanych kuponów tym większe mogą być odchylenia od normy. Jak widać, im więcej kuponów, tym skuteczność dąży do normalnej wartości  zgodnej ze średnią wartością kursów wszystkich kuponów, czyli wyliczonego 43,5%. A w rzeczywistości ten procent może być jeszcze nieco mniejszy, bo nie uwzględniłem tego że kursy u buków są mniejsze od realnego prawdopodobieństwa ze względu np. na marżę.

Tak więc wszystko dąży do równowagi, która przy średnim kursie 2,30 prawdopodobnie będzie wynosiła w okolicach 40 - 43%. Im więcej będzie zagranych kuponów tym te wahania procentów będą mniejsze i procent skuteczności będzie się stabilizował na ustalonym poziomie. 

Pytasz jak zatrzymać ten trend? Zakładając że będziesz grała tak jak do tej pory, to ten trend powinien sam się zatrzymać i ustabilizować na  wspomnianych 40 - 43%, lub może się zatrzyma na obecnych 45% jeśli masz jakąś przewagę nad bukmacherem w kwestii prawidłowego typowania.

4 października 2019 16:05 przez polon83
21 września 2019 18:29
zobacz
Czytałem poprzedni post, a moje pytanie wynika właśnie stąd, że napisałeś że wracasz do pierwotnej strategii gry. Pierwotna strategia jak rozumiem opisana jest w pierwszym poście jako:
Poziom I: 1j. 2j. 3j.
Poziom II 2j. 4j. 6j.
Poziom III 4j. 8j. 12j.
Poziom IV 8j. 16j. 24j.
Poziom V 16j. 32j. 48j.

Stąd było moje pytanie bo mi się stawkowanie nie zgadzało, chyba że miałeś zamiar prowadzić kilka równoległych progresji. Ogólnie to się wkradło trochę chaosu przez te ciągłe zmiany strategii. 

Teraz znalazłem  to stawkowanie opisane w poście z 12 września: 
Kroki progresji to: 1j, 1j, 2j, 3j,4j, 6j, 9j, 14j, 21j, 31j, 47j, 70j, 105j.
21 września 2019 13:18
zobacz
cytat z dnia 21 września 2019 12:50 przez apil64
TYP:  Arka Gdynia wygra mecz,  kurs 3,60  stawka 1 j bet365 (ew. wygrana 3,60 j) 

Prowadzisz kilka równoległych progresji, czy powyższy typ jest kontynuacją progresji z meczu tenisowego z godziny 9:00, gdzie typ był nietrafiony. Bo widzę że w tym meczu ponownie stawka wynosi 1j.

28 sierpnia 2019 09:34
zobacz
Generalnie obserwowałem ten temat właśnie ze względu na moje zainteresowanie grą kursami >3 jako że taka strategia miała być tutaj stosowana. Jednak skoro w trudnym momencie autor rezygnuje z przyjętej strategii, to trudno tutaj zweryfikować czy taka strategia byłaby skuteczna gdyby grać nią dalej.  Ale skoro autor tematu nie przywiązuje wagi do zasad swojej strategii, to trudno. Może warto byłoby w takim razie zmienić tytuł tematu i treść opisanych zasad w pierwszym poście, aby nie wprowadzało to w błąd czytelnika...
28 sierpnia 2019 08:06
zobacz
cytat z dnia 27 sierpnia 2019 16:53 przez apil64
Podsumowanie 15 dnia gry w sierpniu:

Piętnasty dzień gry w sierpniu zakończył się na pierwszym kroku piątego  poziomu progresji dając zysk   + 18,72 j.
  Zagrałem dzisiaj trochę bardziej ostrożnie ale  wynika to stąd, że był to piąty poziom, czyli ostatni w mojej strategii. Jednak jeszcze raz moja strategia się sprawdziła. 

Problem w tym, że zmieniłeś strategię opisaną w pierwszym poście i postawiłeś kurs ledwo większy od 2, a nie od 3. Więc z tego powodu trudno tutaj stwierdzić czy strategia o nazwie "Single z kursem>3" by się sprawdziła, gdybyś dalej stawiał zgodnie ze swoją strategią. Obstawianie ze znacznie mniejszym kursem to już jest inna strategia która ma inne zasady niż strategia z kursem powyżej 3. Czyż właśnie nie zagrałeś ostrożniej z kursem powyżej 2 właśnie z obawy, że kurs powyżej 3 mógłby znowu nie wejść, co pod znakiem zapytania postawiłoby sprawdzalność tejże strategii? Dlatego w mojej ocenie zmiana strategii kursów >3 na kursy >2 oznacza to, że nie można stwierdzić że strategia kursów >3 się sprawdziła, skoro został zmieniony istotny element, który powoduje że strategia działa już na innej zasadzie. 

W powyższym poście postawiłeś dodatkowo dubel, mimo że strategia dotyczy singlów, czyli kolejne odejście od założonych zasad strategii o nazwie "Single z kursem >3". Zmiany w obrębie danej strategii, gdzie strategia w założeniach dotyczy grania singli i kursów >3, a grane są kursy mniejsze i grany jest dubel, sprawia że to już jest inna strategia.

28 sierpnia 2019 08:27 przez polon83
24 czerwca 2019 09:00
zobacz
Z tego co widzę to chyba nie ma obowiązku rozliczania typów w działach tematycznych. Jest gdzieś taki nakaz? Takie zasady znalazłem natomiast w dziale "Kupony" oraz "Kupony ze statystykami" i przeglądając wyrywkowo kilka tamtejszych tematów użytkownicy w miarę rozliczają swoje typy. Może w działach tematycznych umieścić w widocznym miejscu nakaz rozliczania swoich typów. 
23 czerwca 2019 23:39
zobacz
cytat z dnia 23 czerwca 2019 11:50 przez waldi1979

Ad.1
Masz rację, też widzimy ten problem, szczególnie przy rozliczaniu nietrafionych typów, "zielone" są jeszcze w miarę rozliczane, w miarę możliwości pouczaliśmy użytkowników na pw, ale to taka walka z wiatrakami, a nie chcielibyśmy za wszystko karać, ogólnie temat do przemyślenia jak to rozwiązać

Mam taki pomysł aby spróbować to rozwiązać, aczkolwiek nie wiem na ile byłby skuteczny. Obecnie dział "Kupony" jest podzielony, patrząc od góry, na dwie kategorie: "Przyklejone tematy" oraz  "Pozostałe tematy".

A co, jeśliby ten dział podzielić na trzy kategorie w następujący sposób: "Przyklejone tematy", "Tematy z typami rozliczanymi",  " Pozostałe tematy".

Kategoria "Tematy z typami rozliczanymi" byłaby pod "Tematami przyklejonymi" bo jako typy rozliczane prezentowałaby większą wartość od kategorii  "Pozostałych tematów", gdzie z kolei znajdowałyby się tematy z typami niekoniecznie rozliczanymi. Tym samym byłby jakiś porządek i jasność, którzy użytkownicy rzetelnie rozliczają swoje typy. A i czytelnicy mieliby łatwy dostęp do rzetelnie prowadzonych typowań.

Jednocześnie w ten sposób mogłaby być wywarta presja na użytkowników którzy nie do końca rozliczają swoje typy. Presja ta byłaby spowodowana tym, że ich tematy znajdowałyby się w mniej zaszczytnej kategorii, sugerującej jakiś poziom nierzetelności w rozliczaniu typów. A ponadto ich tematy byłyby umieszczone w kategorii, która znajduje się dopiero jako trzecia w kolejności, czyli w gorzej eksponowanym miejscu, co mogłoby się przełożyć na mniejsze zainteresowanie czytelników ich typami.

Analogiczne rozwiązanie można by zastosować w dziale "Kupony ze statystykami". 

Inny, bardziej hardkorowy pomysł, to stworzyć jeszcze dodatkową kategorię o przykładowej nazwie "Tematy z nierzetelnie rozliczanymi typami" i wrzucanie tam takich tematów. 
Natomiast nierzetelni użytkownicy, którzy postanowią się poprawić mogliby mieć szansę na przesunięcie ich tematów z kategorii nierzetelnych do kategorii rzetelnie prowadzonych. Warunkiem byłoby np. przez miesiąc prowadzenie rzetelnych rozliczeń. Jeśliby przez miesiąc prowadził rzetelne rozliczenia, wówczas jego temat po tym czasie zostałby przeniesiony do kategorii tematów rzetelnie prowadzonych.

I na odwrót, temat będący w kategorii rzetelnie prowadzonych, mógłby być zdegradowany do kategorii nierzetelnie prowadzonych, jeśliby były do tego przesłanki. Tutaj można opracować jakieś zasady, regulamin w tej kwestii.

To taki mój pomysł, nie wiem na ile mógłby być skuteczny, ale wydaje mi się że presja na nierzetelnie prowadzone tematy mogłaby być na tyle spora, że jednak sporej liczbie osób prowadzących tematy mogłoby zależeć aby być postrzeganym w pozytywnym, a nie negatywnym świetle.

28 kwietnia 2019 08:34
zobacz
cytat z dnia 27 kwietnia 2019 20:13 przez naspokojnie

Widzę, że dużo osób narzeka tutaj na wygląd forum, czy jest możliwość abym zobaczył (z ciekawości) jak wyglądało wcześniej  ?


Jest taka możliwość. 

Tu przykładowo strona forum z czerwca 2017  http://web.archive.org/web/20170603072839/https://www.forum.bukmacherskie.com/

A tutaj strona z kwietnia 2005   http://web.archive.org/web/20050426080644/http://www.forum.bukmacherskie.com/

A tutaj z dostępnych dat można sobie wybrać datę aby zobaczyć jak forum wyglądało w danym momencie http://web.archive.org/web/*/http://forum.bukmacherskie.com

23 kwietnia 2019 19:41
zobacz

 Niestety zmiany na forum w moim odczuciu są na gorsze. Mniejsza już nawet o szatę graficzną forum, czy jakieś funkcjonalności, bo to tylko dodatkowe elementy. Natomiast najgorsze jest ograniczenie wolności użytkowników w sferze prezentowania przez nich typów. Chodzi tu o wymóg stosowania w prezentowanych kuponach jednostek z zakresu 1j-10j,  oraz konieczność pobierania typów z ofert tzw. legalnych bukmacherów. Proszę wybaczyć, ale zupełnie nie przemawia do mnie wyjaśnienie administratora:

cytat z dnia 20 kwietnia 2019 13:12 przez waldi1979

Wszystkim nigdy się nie dogodzi, jednostki mają na celu przede wszystkim zmienić to, żeby temat prowadzony przez danego usera był wiarygodny, a nie tak jak niektórzy podają nierealne stawki w milionach, czy setkach tysięcy, gdzie wiadomo, że nikt takiego zakładu nigdzie nie przyjmie.

Przecież dla racjonalnie myślącej osoby oczywiste jest, że jeśli ktoś podaje nierealne stawki w milionach czy setkach tysięcy to z automatu taki typer powinien być przez czytelnika oceniony jako niewiarygodny. Skoro piszesz że wiadomo że takiego zakładu nikt nie przyjmie, skoro uważasz że takie praktyki są niewiarygodne, to daj czytelnikom szansę aby sami też mogli to w ten sposób ocenić. Naprawdę, nie trzeba prowadzić czytelników za rączkę i pokazywać im co jest nierealne i posługiwać się w tym celu zakazem umieszczania większych stawek przez typerów. Ja jestem zdania, że czytelnicy sami są w stanie ocenić wiarygodność i nie potrzeba im w tym pomagać. 

Tym bardziej, że wymóg stosowania bardzo wąskiego zakresu stawek wręcz szkodzi wartościowym tematom. To jest wylewanie dziecka z kąpielą. Administracja chce przeciwdziałać niewiarygodnie dużym stawkom, a jednocześnie hamuje, albo wręcz zniechęca i blokuje użytkowników w sferze prowadzenia swoich wątków typerskich. 

Użytkownicy prezentują typy i stosują różne strategie aby dążyć do osiągnięcia zysku. Jak sobie wyobrażasz wątek w którymś ktoś podaje typy i stawkuje jakimś rodzajem progresji? Przy wąskim zakresie 1j-10j typer może zostać zablokowany już na 4-5 poziomie, albo i jeszcze wcześniej. 

Jak można obejść ten zapis w regulaminie? W bardzo prosty sposób. Chcesz postawić 100j w jakimś meczu, to w poście skopiuj 10 razy ten sam kupon ze stawką 10j. I wszystko zgodnie z regulaminem, stawki w każdym z dziesięciu kuponów zawierają się w odpowiednim zakresie, a jednocześnie na dany mecz mogłeś postawić 100j. 

Tylko jakim kosztem to się odbyło? Kosztem niepotrzebnej straty czasu i spowodowaniem że post stał się długi i mało czytelny . Przy kilku takich meczach za stawki 100j, zamiast przejrzystego i czytelnego tematu zrobi się rozwlekły do granic możliwości śmietnik.

Powtórzę: nie musicie za pomocą ograniczeń, pokazywać czytelnikom palcem, który temat typerski jest wiarygodny, a który nie. Natomiast jeśli uważacie że jakiś temat jest wybitnie niewiarygodny, to po prostu wyrzućcie go do śmietnika. Bo nie opłaca się walczyć z niewiarygodnymi tematami jeśli do jednocześnie ogranicza się wolność użytkowników którzy w uczciwy sposób chcą prezentować swoje typy i korzystają z większych, ale wiarygodnych stawek.

Kolejna rzecz to wymóg podawania typów z oferty tzw. legalnych bukmacherów. Tutaj trudniej mi się odnieść bo nie wiem jaki jest powód że powstał taki pomysł. Niemniej to kolejne wg mnie nieuzasadnione ograniczenie które godzi w wolność wyboru. 

Reasumując, takie ograniczenia sprawiają że to idzie w złą stronę. Apeluję o przemyślenie jeszcze raz tych kwestii. Może przynajmniej zróbcie ankietę aby poznać opinię użytkowników.  Przecież  w głównej mierze użytkownicy swoją aktywnością tworzą to forum, oczywiście nie ujmując nic członkom administracji.

Nie udzielam się zbyt często na forum, niemniej widząc wprowadzone zmiany nie mogłem nic nie napisać, tym bardziej że w niedalekiej przyszłości planowałem utworzyć tu swój temat z typami. Teraz, ze względu na wprowadzone ograniczenia mogłoby to być dosyć utrudnione. Jeszcze raz apeluję o przemyślenie tej kwestii i pozdrawiam.

23 kwietnia 2019 19:46 przez polon83
23 kwietnia 2019 18:11
zobacz
cytat z dnia 23 kwietnia 2019 14:29 przez vito_corleone2

Unibet najlepsza opcja na granie w internecie. Mnostwo promocji  konkursow i bonosow. Dobre kursy i brak problemow z wypłatami


Zależy dla kogo najlepsza. Dla Polaków mieszkających w Polsce korzystanie z unibet jest nielegalne. Więc to nie jest najlepsza opcja dla takich osób.

28 lutego 2019 20:27
zobacz
Ale my mamy dostęp przede wszystkim do statystyk , składów , różnych porównań i to według nich obstawiamy. Ten dodatkowy [color=rgb(179, 0, 0)]element[/color][color=rgb(0, 0, 0)] oczywiście że przydałby się i dał nam dużą przewagę , ale napisz nam co to jest . Gwarantujemy że skorzystamy.[/color]

Mój fragment wypowiedzi odnosił się też do wypowiedzi autora tematu, który napisał które elementy analizy stosuje, a jakich nie stosuje:
Przypomnę jeszcze, że opieram się na statystyce oraz rachunku prawdopodobieństwa, a forma sportowa prezentowana przez poszczególne drużyny wogóle nie jest przeze mnie brana pod uwagę.

W mojej ocenie należałoby się opierać na możliwie dużej i różnorodnej ilości informacji przy analizie meczu. Ten dodatkowy element to niekoniecznie musi być jeden element. Może się na niego składać wiele małych elementów, które dodają po 1 czy 2% do skuteczności i może gdzieś tam uzbierałoby się z tego te 20%. Ot choćby składy drużyny, forma zawodników, kontuzje, trenerzy, informacje o drużynie, obserwacja wahań kursów, itd. Jednak wyselekcjonowanie wartościowych informacji i danych i ich przetworzenie i przeanalizowanie też nie jest łatwe, a jest czasochłonne. Ale z drugiej strony bazowanie tylko na statystyce i rachunku prawdopodobieństwa może nie dać satysfakcjonujących rezultatów.
28 lutego 2019 17:42
zobacz
Ilość wszystkich typów: 113
Zysk / Strata : -1302,47j (-207,00j)
Yield: -21,90% (-2,82%)

Z tego co przejrzałem to od początku tego tematu na 113 typów zostało trafione 27, a nietrafionych 86.
Strata jak widać wynosi -1302,47 (na dzień wczorajszy i do tych danych będę się odnosił).
Z tego co policzyłem to średnia stawka z 27 wygranych typów wyniosła 48,8 a średni kurs z tych typów ok. 4,00
Zatem zysk łączny z tych 27 typów wyniósłby 27 * (48,8 * 4 - 48,8) = 3952,8
Można również przyjąć że średnia stawek 86 przegranych typów jest podobna do średniej tych 27 wygranych typów i wynosi 48,8 (nie liczyłem tego, bo trochę dużo roboty by z tym było).
A zatem strata z tych 86 typów wyniosłaby -48,8 * 86 = -4196,8
A więc różnica między zyskiem z 27 typów wygranych i stratą 86 typów przegranych wyniosłaby 3952,8 - 4196,8 = -244
Dlaczego więc strata wynosi nie 244 tylko 1302,47?
Skoro zysk wyniósłby 3952,8 to ogólna strata wyniosłaby 3952,8 + 1302,47 = 5255,27 jako że strata jest większa od zysku o te 1302,47.
Teraz obliczając ogólny obrót dodajemy te dwie wartości 3952,8 + 5255,27 = 9208,07
I teraz odpowiedź na pytanie, dlaczego strata wynosi -1302,47 a nie -244
Otóż wykonamy dzielenie 1302,47 / 9208,07 = 0,142
0,142 to jest 14,2% Brzmi znajomo? Otóż 12% to jest podatek, a pozostałe 2,2% to jakiś fragment marży bukmachera.
Gdyby nie było podatku 12%, to strata po 113 typach wyniosłaby wcześniej obliczone około -244, co można by uznać tylko za znacznie mniejszy negatywny wpływ marży bukmachera.
Podsumowując, to przede wszystkim podatek generuje straty, a i marża dowala resztę strat. Bez podatku straty byłyby mniejsze, a bez podatku i bez marży być może by nie było strat, a lokalnie może by było na plusie.
Ponadto 27 trafionych ze 113 to jest 23,9%. A odwrotność z 23,9% to jest kurs 4,18 czyli bardzo zbliżony do średniego kursu wyliczonego z tych 27 trafionych typów.
Więc wszystko się mniej więcej zgadza. Typując opierasz się na statystykach, lecz w mojej ocenie to za mało, aby przezwyciężyć sumę podatku i marży, które w sumie pochłaniają kilkanaście %, a może i nawet około 20%.
Wyjściem aby przezwyciężyć podatek i marżę byłoby typowanie o skuteczności co najmniej 20% większej niż statystyczne typowanie. Gdyby nie było podatku i marży, a kursy byłyby idealnie dopasowane do prawdopodobieństwa trafienia zdarzenia, to w długiej perspektywie wynik dążyłby do zera.
A tutaj już na starcie mamy 12% podatek i kilka procent marży. Już na starcie musimy być o 20% skuteczniejsi niż statystyka.
Moja rada jest taka, aby nie opierać się tylko na statystyce. Statystyka opisuje dane takimi jakimi te dane są. Natomiast tutaj potrzeba elementu który da dodatkowe 20% skuteczności, a niestety statystyka raczej nie opisze tych dodatkowych 20%.
11 lutego 2019 17:07
zobacz
[color=rgb(0, 0, 0)]To co się wydarzyło podczas ostatnich dwóch kolejek w VHL (żadnego remisu) w tym sezonie nie miało miejsca. Podobna sytuacja miała miejsce raz w zeszłym sezonie. Widać to na wykresie. Linia ciemnoniebieska odpowiada za bieżący sezon, a żółta za zeszły (w ujęciu tygodniowym).[/color]

Nic się nie stało. Wystąpiła tylko tzw. czarna seria, która kiedyś raczej musiała wystąpić i to jest normalne. Układ dąży do równowagi. Z kursów można oszacować że średnia kursów na remisy w hokeju wynosi ok. 4,6 czyli remisami powinno się kończyć około 22% meczów.
A zobacz co się stało w VHL w dniach 28.01 - 1.02. Otóż w 28 meczach padło 13 remisów, czyli w 46,4% meczów padły remisy, czyli ponad dwa razy więcej niż powinno.
Ale wystarczy ten okres czasu przedłużyć o 8 dni do dnia dzisiejszego. Czyli w dniach 28.01 - 10.02 mamy 81 meczów z których 19 zakończyło się remisem, czyli remisem zakończyło się 23,5% meczów.
A zatem dzięki ostatniej czarnej serii, nadmiernie wychylony aż do 46,4% układ, podążył do równowagi osiągając pułap bliski 22%, czyli prawie tyle ile wynika z prawdopodobieństwa.
Oczywiście można by analizować różne okresy czasu i szukać jakichś prawidłowości. To, że po serii dużej ilości remisów w krótkim okresie czasu nastała czarna seria, wcale nie przesądza że to jest jakaś prawidłowość. Równie dobrze po serii dużej ilości remisów może nastąpić okres wyrównany, a dopiero później stopniowo mniejsza ilość remisów, która nawet nie musi być czarną serią, aby doprowadzić do długofalowej równowagi. Możliwych scenariuszy jest dużo i trudno precyzyjnie je przewidzieć.
Jedno jest pewne, czarne serie występowały, występują i występować będą. Gracz może jedynie próbować je ominąć poprzez wykorzystywanie swoich umiejętności typerskich, niemniej jest to raczej trudne zadanie.
5 lutego 2019 12:06
zobacz
Tak sobie obserwuję ten temat i dziwi mnie dlaczego niektórzy są tacy krytyczni. Jeśli system typowania jest skuteczny, to sam się obroni. Tym bardziej że autor pokazuje typy. A jeżeli okaże się nieskuteczny, to nic nowego ani strasznego się nie stanie, bo tylko podzieli los wielu innych nieskutecznych systemów. Jaki problem? A jeśli ktoś chce grać te typy, to robi to na własną odpowiedzialność.
Aczkolwiek uważam, że na razie próbka tych kilkudziesięciu typów jest za mała aby stwierdzić czy system jest opłacalny, czy nie. Dopiero w długoterminowym typowaniu można będzie powiedzieć coś więcej i wyciągnąć dokładniejsze wnioski. Wprawdzie nie znamy zasad tego systemu, niemniej na podstawie samych wyników (długoterminowych) można już stwierdzić czy system jest opłacalny, czy nie.
16 stycznia 2019 23:55
zobacz
Prawdopodobieństwo AKO na podanym przykładzie obliczasz zamieniając procenty na ułamki i je mnożąc przez siebie, a wynik mnożąc przez 100% czyli mając zdarzenia 45%, 40% i 20%, mnożysz:
0,45*0,40*0,20 = 0,036
0,036*100% = 3,6%
Natomiast wyliczone procenty w tym przykładzie można zamienić na kurs w ten sposób:
1/0,036=27,78
jest to kurs AKO dla prawdopodobieństw które oszacowałeś
Teraz jeśli w podanym wzorze p*k>=1
"p" oznacza prawdopodobieństwo oszacowane przez gracza (3,6%), "k" oznacza kurs bukmachera (5,5), to możemy podstawić:
0,036*5,5>=1
0,198>=1
Czyli równanie się nie zgadza. Jeśli za pomocą tego wzoru próbujesz wyliczyć valuebet to w tym przypadku prawdopodobnie nieprawidłowo zostały oszacowane przez Ciebie prawdopodobieństwa zdarzeń bo różnica między Twoim wyliczonym prawdopodobieństwem, a wyliczonym z kursów bukmachera jest dosyć duża. Brać pod uwagę trzeba też to że bukmacherzy zaniżają kursy i kursy często nie odpowiadają faktycznemu prawdopodobieństwu trafienia typu.
16 stycznia 2019 22:10
zobacz
Kiedyś testowałem trochę system Dalamberta, który wg mnie jest nieco przyjaźniejszy do gry niż progresja. Natomiast Dalambert mimo wszystko bazuje na zwiększaniu stawek przy porażce więc nadal głównym problemem było to aby unikać czarnych serii, a nie zawsze się to udawało.
16 stycznia 2019 19:08
zobacz
Widzę że nadal nie rozumiesz. No trudno. To że nie widzisz potrzeby robienia analizy na podstawie większej ilości typów, nie oznacza że dla innych graczy jest to niepotrzebne, więc takie uogólnianie jest błędne.
Zresztą poniekąd sam sobie zaprzeczasz bo we wcześniejszym poście o valuebetach napisałeś:
To się okaże czy je trafiasz, kilka strzalow to za malo. Po prostu jakbys trafił sto przy dwustu zagranych, przy plaskiej i śr. 2.40 to znaczy ze to potrafisz.

A to oznacza, że jednak masz świadomość że ogólnie biorąc analiza na podstawie kilku typów to za mało aby mieć pełniejszy obraz i sam piszesz że potrzeba przynajmniej tych 200 typów aby wyciągnąć jakieś wnioski. A to samo tyczy się i innych metod gry, że im większa próbka tym lepszy ogląd sytuacji i trafniejsze wnioski można wyciągnąć. Tak więc zachęcam aby pomyśleć i się zastanowić zanim coś się napisze.
16 stycznia 2019 18:14
zobacz
Problem w tym, że nie zrozumiałeś tego co pisałem, albo wręcz nie doczytałeś tego co pisałem. Gdzie napisałem, że analiza przeszłości ustawi przyszłość? Nigdzie tak nie napisałem.
Napisałem że jeśli na dużej grupie typów ustalimy indywidualne prawdopodobieństwa ich trafienia, to da nam to znacznie bardziej dokładne średnie statystyki trafień, niż gdyby dotyczyło to niewielkiej grupy np 10 typów. Im więcej typów, tym większa dokładność jeśli chodzi o przewidywany rozkład trafień w statystykach.
To nie ma nic wspólnego z indywidualnym przewidywaniem wyników poszczególnych typów, tylko ma charakter ogólny.

Ostatnie 20 tematów na forum

zobacz wszystkie
Temat
ostatni wpis
Pytanie bezpieczeństwa

polon83 : Czy wie ktoś jak można sprawdzić lub zmienić pytanie i odpowiedź bezpieczeństwa bo nie mogę tego znaleźć na stronie BF? Rejestrowałem się na BF dawno temu i nie pamiętam tego …

ostatni wpis 26 listopada 2013 17:02 przez qwertz
 • Całe życie w jednym Klubie

  Jesteś na forum 5 lat

 • Jak Totti i Gerrard

  Jesteś na forum 2 lata

 • Skończyłem Roczek

  Jesteś na forum rok

 • Zacząłem nową przygodę

  Gratulacje! Napisałeś swój pierwszy wpis

Ta strona korzysta z ciasteczek (plików Cookies) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji na stronie polityki prywatności.