Dołącz do grona moderatorów największego forum bukmacherskiego w Polsce

lusy_b

lusy_b
Lut 2016
524
4 398

Rzetelna analiza to konieczny warunek trafnego rozpoznawania, rozumienia i prognozowania. Staram się stosować do tej idei wszędzie. Typuję snookera i piłkę nożną, sporadycznie inne dyscypliny i wydarzenia.

Luty 2016
2 godziny, 47 minut temu
524
26
4 398
Mężczyzna

Statystyki

Dział% wpisów
Zakłady Bukmacherskie, Nasze Kupony i Typy46,9%
Pozostałe Sporty - Typy Bukmacherskie24,9%
Konkursy Bukmacherskie15,6%
Piłka Nożna - Typy Bukmacherskie12,3%
Firmy Bukmacherskie0,3%

Ostatnie 20 wpisów na forum

zobacz wszystkie
wczoraj 22:19
zobacz
Dyscyplina: snooker, English Open, runda Last 128
Czas zdarzenia: 11:00
Zdarzenie: Duane Jones - Lu Ning
Typ: wygra Jones
Bukmacher: Betclic
Kurs: 2,60
Analiza: mecz odbędzie się w formacie do 4 wygranych frejmów. Duane Jones jest notowany na 99 miejscu rankingu. Lu Ning to 62. zawodnik rankingu.  W rankingu rocznym Jones jest 84., a Lu Ning jest 63. Od 5 lat jest profesjonalistą 26-letni Walijczyk, a 25-letni Chińczyk od 4 lat. Jones od początku kariery powoli, ale systematycznie buduje ranking. Zeszły sezon skończył na 76 miejscu Nie znam regulaminu i nie wiem dlaczego w rankingu głównym ma tak niską liczbę punktów, która daje mu ledwie 99 miejsce obecnie, ale jest to dziwne. Sądzę, że porównanie tych zawodników w świetle rankingu może mieć wpływ na wyceny rynkowe.Lu Ning pierwszy raz był profesjonalistą od 2014 do 2016 r., a obecnie jest zawodowcem od 2018 r. Zeszły sezon zakończył na 65 pozycji. H2H: 1 mecz w 2018 r., wygrał Lu Ning 4:3.
Sezon 201/2020:
Jones zagrał 4 mecze, 1-3, w tym 37 frejmy 17:20. Skonstruował 7 brejków 50+. Miał 4 wymagających rywali; zagrał 3 bardzo wyrównane pojedynki z Haotianem - wygrany, Wenbo i Day'em, a w niedawnym meczu przegrał wyraźnie, 2:5, z Jimmy'm Robertsonem. Wszyscy to gracze pierwszej 60-tki.
Lu Ning zagrał 5 meczy 2-3 w tym 32 frejmy 15:17. Skonstruował 10 brejków 50+, w tym 1 setkę. Ostatnio przegrał z Selby'm, wcześniej z Andą i Seltem. Dwa pierwsze z tych meczy przegrał wyraźnie. Na początku sezonu ograł O'Donnella wyraźnie, a w sierpniu wygrał 5:1 ze słabym Figueredo.
Podsumowanie i wnioski: statystyki karier obu są prawie równe, Jonesa wyróżnia zdolność do tzw. czyszczenia stołu, a Lu Ning jest o kilka punktów procentowych lepszy w deciderach. W tym obaj nie są efektywni, bo Jones wygrywa zaledwie 36% deciderów, a Lu Ning - 46% tych frejmów. Wyniki sezonu obaj mają słabe, trudno przecenić 1 zwycięstwo więcej Chińczyka, który miał trudniejszych rywali, ale Brazylijczyk Figueredo do nich nie należy, a O'Donnell słabo wystartował w tym sezonie. W świetle tych faktów nie widzę powodu do jakiegokolwiek preferowania  Chińczyka przez rynek, jak to ma miejsce w rzeczywistości. W związku z tą sytuacją jest dla mnie oczywiste, że po stronie Jonesa mamy wartościowy bet. Stawiam na jego zwycięstwo, świadom, że szanse obu rywali są wyrównane. Stawka średnia - 5/10 jednostek.

100
dzisiaj 19:26 przez neutralny
10 października 2019 18:50
zobacz
Championship League Snooker: czwartek 10 października. faza play-off, 19:00:

Pozostało 4 graczy ewidentnie zainteresowanych wygraną. Zdecydowanie najpewniej prezentuje się Kyren Wilson, w drugiej kolejności cyniczny GaryWilson. Selby i Bingham mają przestoje, popełniają proste na ich poziomie błędy na wbiciach, zbyt często tracą też kontrolę nad białą bilą. Nazwałem Gary'ego cynicznym, ponieważ ewidentnie poddał mecz z Selby'm, wiedząc, że awans ma pewny i zapewne chciał zapewnić sobie dłuższą przerwę przed półfinałem. Opinię swoją opieram na obserwacji w 3 partii meczu, w której Gary za każdym razem podchodził do stołu szybko i bez większej refleksji oraz bez spokojnego przygotowania wykonywał kolejne uderzenia. Mimo tego, Selby potrzebował kilku szans w tej partii by ją wygrać. Na miejscu Hawka przestałbym podawać rękę Wilsonowi, bo Gary'ego brak zainteresowania grą przyczynił się do eliminacji Barry'ego z zawodów. To co piszę nie oznacza, że uważam, że była ustawka. Proszę absolutnie tego tak nie interpretować! Nie grałem też tego meczu, więc nie jestem rozgoryczony.

Zestawienie półfinałów:

Kyren Wilson - Mark Selby  1:3

Moim zdaniem wyraźnym faworytem jest Kyren. Ze względu na prezencję. Argumenty, które przemawiają przeciwko niemu są natury statystycznej: wygrał tylko 1 z 10 meczy przeciwko Markowi, choć dzisiaj, w fazie grupowej, wygrał mecz nr 2. Należy też pamiętać, że Selby jest dużo skuteczniejszy w tym formacie meczów i jest jednym z najskuteczniejszych w historii tego turnieju. O dzisiejszej grze Marka wspomniałem wyżej.

Gary Wilson - Stuart Bingham  0:3

Znowu Wilson prezentuje się lepiej w mojej ocenie. Kocham Binghama jako gracza, ale moim zdaniem zimny Gary go skonsumuje wykorzystując niedokładności Stuarta. Nie grali jeszcze ze sobą. Gary gra w tym turnieju po raz pierwszy, widać, ze dobrze wpasował się w ten format, sukces jest zasięgu ręki. Tak jak napisałem wyżej, nie sądzę, by nagle zaczął cierpieć na niestrawność, nie widziałem oznak kryzysu zdrowotnego.

Charakterystyka tego turnieju, którą doskonale opisał kol. psotnick w poście zamieszczonym wyżej nakazuje ostrożne stawkowanie. Tutaj odpada jedna niepewność, można być pewnym, że każdy z nich będzie grał do końca, żeby wygrać. Zainteresowani graniem tych spotkań powinni postawić 1- 3 jednostek, jeśli maksymalnie na wydarzenie stawiają 10. nie więcej.

Komentarz:Bingham i Selby budowali brejki na niesamowitym poziomie Bingham (96,108,118), a Selby (94, 133, 54). Kyren odpowiedział brejkiem 58 w 3 partii i mógł wykraść 4 partię, ale pomylił się na niebieskiej. Zdarzało się nieraz, że zdarzenia, które typowałem, przebiegały źle, ale tutaj dwukrotnie zostałem znokautowany, mówiąc językiem bokserskim.
10 października 2019 20:17 przez lusy_b : Podanie rezultatów
10 października 2019 02:11
zobacz
@majekx

Duży trud sobie zadałeś przedstawiając kadrę całej ligi.
Pomyślałem, że odważę się skomentować sytuację na Antypodach pod kątem wartości kadr piłkarskich poszczególnych klubów. To bezpośrednie nawiązanie do myśli, które Cię nieco dręczą, bo zakończyłeś ostatniego posta wyrażając wątpliwość co do jakości piłkarzy w Australii tuż przed nowym sezonem, Chyba słusznie masz mieszane uczucia.
O personaliach nie będę pisał, bo wiem o tej lidze mniej niż ktokolwiek odwiedzający regularnie ten dział. Korzystając z portalu transfermarkt.pl poświęciłem kilkadziesiąt minut na analizę zmian wartości kadr wszystkich zespołów w ciągu ostatnich 2 sezonów. Należy najpierw zauważyć, że wszystkie razem są dzisiaj mniej warte niż rok, a nawet 2 lata wstecz, pomimo, że pojawił się beniaminek. Z roku na rok wartość kadry obniżają: Wędrowcy, Sydney FC, bardzo mocno osłabły Ryki, cały czas słabnie Newcastle. Marynarze, którzy w zeszłym roku mieli wartość na początku sezonu o ponad 40% większą niż 2 lata temu, teraz są warci mniej niż w październiku 2017 r. Nieco lepiej od tych outsiderów prezentują się Słońca, ale i tak należą do grupy 4 ekip wartych mniej niż 7 mln. Wszelkie rozgrywki najczęściej wygrywają zamożni, więc na początek należy raczej sceptycznie patrzeć na szanse tych 6 zespołów. Niewiadomą są nowicjusze, z W. United, których na pewno nie można ich lekceważyć bo mają 5-tą pod względem wartości kadrę w lidze. Mnie najbardziej podoba się sytuacja w Perth, potem w City, w Adelajdzie, a na końcu tej wyliczanki faworytów widziałbym Victory. I w kierunku ich dobrych wyników inwestowałbym na początku sezonu pieniądze, uwzględniając inne, zapewne wiele innych, informacje.
Napisałem tę wypowiedź zainspirowany przez kol. majekxa. Napisałem ją jak najbardziej serio. Mam świadomość, że o A-lidze wiem mało, a moje podsumowanie jest jednowymiarowe. Może będzie jednak przydatne dla któregoś pasjonata kangurzego futbolu. Pozdrawiam działaczy i wszystkich sympatyków tego fajnego działu  na naszym forum.
10 października 2019 02:15 przez lusy_b
9 października 2019 03:02
zobacz
Masz rację, nie mam zamiaru zakwestionować żadnej kwestii, którą podjąłeś. Intuicja podpowiada mi, że napisałeś posta jako życzliwe, koleżeńskie ostrzeżenie przed utopieniem kasy w tych zawodach. Szczerze dziękuję.
Uznałem, że należy się Tobie w związku z tym wyjaśnienie: niedawno zrobiłem rewizję tych moich typów z różnych miejsc, które mam jeszcze dostępne i okazało się, że gdybym stosował płaską stawkę miałbym wynik o niecałe 3 pkt. procentowe wyższy od rzeczywistego. To dość dużo zważywszy na niską marżę, jaką udawało mi się uzyskiwać dotąd w zakładach. Najwyraźniej mam problem z dobieraniem odpowiednich stawek do zdarzeń. Dlatego przyjąłem, że gram na razie zawsze stawką wartą połowę mojej dotychczasowej maksymalnej, dla mnie jak najbardziej akceptowalną i skupiam się przede wszystkim na tym czy dostępne informacje uzasadniają zagranie meczu przy dostępnym kursie. Co prawda, gdy będę podawał tutaj propozycje, to zdarzy się zapewne, że zasugerują inne, raczej niższe stawki, ale to po to, żeby nie prowokować ewentualnego czytelnika do niepotrzebnych i trudnych do zaakceptowania przez niego strat.
Wiem, że chętnie obstawiasz rynek brejków. Ja niestety go najwyraźniej nie czuję i per saldo gra na tym rynku przynosiła mi straty więc się zniechęciłem. Co do oferty - faktycznie jest gówniana, nie tylko dla tego turnieju.
Co do obserwacji - oczywiście masz rację. Niestety wczorajszy wjazd do Daya do półfinału z zaledwie 2 zwycięstwami, a potem do finału, do tego niespodziewana porażka Marka z Brecelem, który nic nie pokazywał, poza grzecznością wobec rywala (piszę jednocześnie dosłownie i w przenośni, ironiczne), rozjechały mi kupony obserwację uwzględniające. Kończę, zobaczymy co będzie dzisiaj w rozgrywkach grupy nr 2. Właśnie rozważam mecz Kyrena Wilsona z Binghamem, ich  pojedynek będzie w samo południe
7 października 2019 16:34
zobacz
Championship League Snooker: poniedziałek 7 października.

Dzisiaj polecam postawić przeciwko Neilowi Robertsonowi i skorzystać z jego słabości, nie uwzględnianej jak sądzę przez buki, a przynajmniej niedostatecznie. Nieduże kwoty, bo to wielki mistrz i może zawsze się odrodzić, choćby na jeden mecz. Jego sytuację opisałem w dzisiejszym typie dnia, jego przypadek drogowy zasygnalizował kol. psotnick w dziale snookerowym. Kangur zagra wieczorem z Selby'm i z Dayem. Moim zdaniem może mieć problem ze zwycięstwem w każdym z tych pojedynków, a buki widzą w nim faworyta albo bezwzględnego faworyta. Dzisiaj przegrał 2 mecze: z Hawkiem 1:3 i z Jimmy'm Robertsonem 0:3. Trzeci jego  mecz zaplanowany jest na 19-tą, a czwarty na 20-tą, ale w tym turnieju częste są opóźnienia. Stawki naprawdę niskie 1-2/10 jednostek.

Kangur - Selby 3:2
Kangur - Day 3:1
7 października 2019 22:55 przez lusy_b : Podanie rezultatów
7 października 2019 11:52
zobacz

Czas zdarzenia: godz. 12:00
Dyscyplina:snooker, World Championship League, rozgrywki grupowe
Zdarzenie: Barry Hawkins - Neil Robertson
Typ:wygra Hawkins
Bukmacher:Betclic
Kurs: 2,32
Analiza: dwaj topowi gracze w w rankingu zagrają w jednym z dwóch pierwszych meczy nowej edycji tych mających już swoją historię zawodów. Te zawody są trudne do obstawiania z uwagi na krótki format meczy, do 3 wygranych frejmów i szybki format rozgrywek, w których każdy rozgrywa co najmniej 3-4 mecze dziennie. Rozgrywki danej grupy kończą się na drugi dzień i finalizowane są meczami półfinałowymi i finałem.
H2H: w latach 2009-2019 r. zagrali 23 mecze: 9-1-13 (1 remis), w tym 157 frejmów 70-87. Grali ze sobą mecze na każdym dystansie. W tych zawodach zagrali 11 meczy: 5-1-5, frejmy 24:24. Do 2009 roku możliwe były remisy, obecna formuła zawodów wyklucza remis w meczu.
Sezon 2019/2020: Hawkins zagrał 16 meczy 12-4, w tym 121 frejmy 68:53. Skonstruował 50 brejków 50+, w tym 10 setek. Hawkins po słabym początku sezonu zaczął w sierpniu pokazywać dobrą formę i obecnie jego gra wygląda bardzo solidnie.
Kangur zagrał 10 meczy 7-3 w tym 89 frejmów 52:37. Skonstruował 37 brejków  50+, w tym 12 setek. Neil przy stole prezentował się dobrze do ostatniego meczu w China Championship z Seltem, który przegrał 1:5 w dziwnych okolicznościach, bo nie podszedł do stołu w 2 sesji i oddał 2 partie walkowerem. Nie zagrał meczu kwalifikacyjnego do World Open z Burnsem, bo nie dojechał na mecz.Twierdzi, że nawigacja samochodowa wyprowadziła go w pole, ponieważ doprowadziła go do miejscowości w iinym hrabstwie Wielkiej Brytanii, które ma tą samą nazwę, co miejsce rozgrywek. Nie będę się czepiał, że do Rygi też nie doleciał na zawody, bo tam nie dotarła również większa grupa graczy z powodu problemów z lotami z Wielkiej Brytanii w tamtym czasie.
Podsumowanie i wnioski: ś.p. ksiądz Bronisław Bozowski, znany niektórym, jako duszpasterz chuliganów, słynął ze swoich trafnych i krótkich spostrzeżeń. Twierdził, że w życiu ludzi nie ma przypadków, a są znaki. Wszyscy pamiętamy nieuporządkowane sprawy Robertsona związane z trwonieniem czasu i talentu sportowego w grach wirtualnych. Nie wiem, jak jest dzisiaj ale epizody które wskazałem wyżej mówią, że coś jest nie tak z Kangurem. Wracając stricte do snookera trzeba wskazać, że Hawkins ma nieco lepsze statystyki skuteczności w rozgrywkach w tym formacie. Statystyki H2H w tym formacie są równe. W tym sezonie Hawkins wygrał 75% swoich meczy, a Robertson - 70%. W świetle faktów to Anglik powinien być faworytem meczu, ale rynek widzi ich szanse odwrotnie. Pobieram zwycięstwo "Hawka"  po dobrej cenie. Stawka średnia - 5/10 jednostek.

132

7 października 2019 23:13 przez waldi1979
7 października 2019 00:17
zobacz
cytat z dnia 6 października 2019 22:01 przez lusy_b
Piłka nożna, MLS, Portland Timbers - SJ Eartquakes - under 2,5 goli stawka niska 3-4 jednostki. Kurs -średnio na świecie 2,65 ?! Zaskakujący, bo na 14 meczów H2H w Portland od 2011 r. było 9 underów. Betclic i etoto oferują kurs 2,65. Stawka niska, bo rzadko typuję MLS. Typ sugerują statystyki H2H  na stadionie w Portland, brak jednego z dwóch najlepszych strzelców gospodarzy, a u gości - brak ofensywnie grającego podstawowego obrońcy, a także mało goli zdobywanych przez obu rywali w ostatnich tygodniach. Obie ekipy są w słabej formie, w gorszej goście, którzy przegrali 6 kolejnych meczy wyjazdowych od początku sierpnia. Gospodarze mają więcej problemów kadrowych, bo kilku graczy ma urazy i ich występ jest niepewny. San Jose wygrał tylko 1 mecz w Portland. Ważne jest to, że mecz ma stawkę: zwycięzca zagra w play-offs. Remis premiuje gospodarzy. Myślę, że Timbers będą przede wszystkim pilnować własnej bramki. Mecz będzie pokazywany od 22-iej na Polsat Sport News. Kupiłem ten zakład, czekam na mecz.

  3:1

6 października 2019 22:01
zobacz
Piłka nożna, MLS, Portland Timbers - SJ Eartquakes - under 2,5 goli stawka niska 3-4 jednostki. Kurs -średnio na świecie 2,65 ?! Zaskakujący, bo na 14 meczów H2H w Portland od 2011 r. było 9 underów. Betclic i etoto oferują kurs 2,65. Stawka niska, bo rzadko typuję MLS. Typ sugerują statystyki H2H  na stadionie w Portland, brak jednego z dwóch najlepszych strzelców gospodarzy, a u gości - brak ofensywnie grającego podstawowego obrońcy, a także mało goli zdobywanych przez obu rywali w ostatnich tygodniach. Obie ekipy są w słabej formie, w gorszej goście, którzy przegrali 6 kolejnych meczy wyjazdowych od początku sierpnia. Gospodarze mają więcej problemów kadrowych, bo kilku graczy ma urazy i ich występ jest niepewny. San Jose wygrał tylko 1 mecz w Portland. Ważne jest to, że mecz ma stawkę: zwycięzca zagra w play-offs. Remis premiuje gospodarzy. Myślę, że Timbers będą przede wszystkim pilnować własnej bramki. Mecz będzie pokazywany od 22-iej na Polsat Sport News. Kupiłem ten zakład, czekam na mecz.
6 października 2019 17:32
zobacz
Proszę o poprawienie mojej analizy z niedzieli: https://forum.bukmacherskie.com/wpis/6886245/
Mecz już trwa. Chodzi mi o nazwę drużyny w drugim zdaniu:

"Oczywistym faworytem spotkania jest Dunaw, ale byłbym ostrożny ze stawianiem grubej forsy na ich zwycięstwo, ponieważ goście.."  Powinno być: Arda, inaczej to zdanie jest bez sensu.

To korekta do archiwum, jeśliby ktoś czytał w przyszłości. Z góry dziękuję.

Poprawione  //waldi1979
7 października 2019 12:38 przez waldi1979
6 października 2019 12:49
zobacz
Dyscyplina: piłka nożna, Bułgaria, Parva Liga, runda 12
Spotkanie: Arda Kardżhali - Dunaw 2010 Ruse
Godzina: 16:30
Typ: Dunaw over 0,5 gola
Kurs: 1.90
Bukmacher: sts
Analiza: drużyna gospodarzy, nieźle już zadomowiona na boisku w Płowdiw, na którym zagrała prawie wszystkie mecze domowe w tym sezonie podejmie Dunaw, który po decyzji właściciela o sprzedaży klubu dysponuje bardzo wąską kadrą. Goście do zimy mają zapewnione finansowanie, nie mają też długów. Oczywistym faworytem spotkania jest Arda, ale byłbym ostrożny ze stawianiem grubej forsy na ich zwycięstwo, ponieważ goście są nieźle zgrani, a ich defensywa jest bardziej szczelna niż w pierwszych meczach sezonu. Nawet największe kluby bułgarskie długo mają problem ze zdobyciem bramki przeciwko Dunawowi.
:
6. Arda. gole 17:16, dom, gole 9:8, średnioi - 3,00 (dom 2,83), u/o 2,5 - 4:7 (dom 2:4), BTS - 4:7 (dom 2:4). Większość goli zdobywają po przerwie.
11. Dunaw gole 10:16,wyjazd bramki 3:9, gole - 2,33 (wyjazd 2,40), u/o 2,5 - 7:4 (wyjazd 3:2), BTS - 5:6 (2:3). Nie zdobyli gola po 75 minucie, a po 60 minucie - zaledwie 1 bramkę.
Arda jest warta 6,43 mln. euro, liczy 25 piłkarzy. Trenerem od 3 lat jest 50-letni Angełov. Latem odeszli pojedynczy zawodnicy z każdej formacji. Arda wystawi skład wyjściowy o wartości 4,03 mln. euro. Absencje: pomocnik Aleksandrow (0).
Dunawjest wart 3,93 mln. euro, liczy 19 graczy. Nie było zmiany na stanowisku trenera. Zgłoszone są 3 absencje: stoper Kolew (6/0/0), def. pom. Łazarow (8/1/2), pomocnik Samir Ajass (6/0/0). Dunaw wystawi  "11" wartą 2,63 mln. euro.
Forma: 5. Arda: 11 pkt. 6 3-2-1 br. 9:9, dom 3 2-1-0 br. 4:2. .11. Dunaw: 4 pkt. 6 0-4-2 br. 3:6, wyjazd 3 0-2-1 br. 2:4.
Historia H2H: brak meczy.
Podsumowanie:  powodem mojego typu są zaskakująco wysokie notowania na tym rynku. Goście przyjadą do Płowdiw z krótką ławką rezerwowych i z 2 lukami w liniach defensywnych, ale które będą zapełnione graczami porównywalnymi. Dunaw przywiezie wszystkich swoich graczy ofensywnych, co w ostatnich meczach nie zawsze się zdarzało z uwagi na kartki i kontuzje. Faktem jest, że ławka rezerwowa Dunawa będzie bardzo krótka. Gospodarze, pomimo, że latem zainwestowali w swoją kadrę prawie 3 mln. euro, nie zdołali stworzyć jeszcze w pełni rozumiejącego się kolektywu. Widać to po licznych ich błędach, w tym w defensywie. Statystyki mówią, że wielce prawdopodobny jest tutaj BTS, ale jeśli mogę ograniczyć ryzyko grając tylko na to, że gola zdobędzie przedmeczowy outsider to robię to, korzystając z wysokiej wyceny rynku. Kursy gwałtownie dzisiaj ruszyły między 11a 12, ale nie znalazłem nowej informacji, która by to uzasadniała. Korzystam z tego nie śrubując stawki, świadom, że nie wiem wszystkiego. Stawka średnia - 5/10 jednostek.

90
7 października 2019 12:38 przez waldi1979
2 października 2019 21:25
zobacz
Korzystam z Esett Internet Security. Nie napisałem, że blokuje, ale, że ostrzega, iż nie wszystkie elementy na stronie są zaszyfrowane i w konsekwencji uprzedza o możliwości utraty ważnych danych osobistych. Przed napisaniem tego posta sprawdziłem aktualna sytuację i wszystko wróciło do normy, strona jest bezpieczna.
28 września 2019 23:02
zobacz
Od kilku dni mój antywirus przestrzega mnie przed wchodzeniem na stronę etoto z powodu niezabezpieczonych, niezaszyfrowanych treści na tej stronie. Czy ktoś jeszcze to zauważył? Przestałem tam grać, pomimo, że często mają konkurencyjną ofertę w naszej biednej rzeczywistości i trochę mi szkoda utraty możliwości znalezienia lepszej wyceny wybieranych przeze mnie zdarzeń. Ale nie chcę ryzykować ignorując zasady bezpieczeństwa.
26 września 2019 21:58
zobacz

Czas zdarzenia: godz. 8:30
Dyscyplina:snooker, China Championship, ćwierćfinał
Zdarzenie:Mark Williams - Dawid Gilbert
Typ:wygra Gilbert
Bukmacher: etoto
Kurs: 2,10
Analiza: 44-letni Walijczyk Williams jest notowany na 3 miejscu w rankingu, w rankingu rocznym jest 44. 38-letni Anglik Gilbert ma 12 ranking, w rankingu jednorocznym jest 18.
H2H: w latach 2009-2019 r. zagrali 12 meczy: 7-5, w tym 96 frejmów 48-46. Grali ze sobą mecze na dystansie krótkim, średnim i długim i zawsze statystyki są wyrównane. Ostatni zagrali w kwietniu podczas Mistrzostw Świata, wygrał Gilbert 13:9.
Sezon 2019/2020:
Williams zagrał 16 meczy 12-4, w tym 123 frejmy 74:49. Skonstruował 30 brejków 50+ (1 na 4,1 frejma), w tym 2 setki (1 na 62) W pierwszych 2 turniejach osiągnął tylko 2 i 3 rundę, przegrał 1 mecz w Szanghaj Masters, turnieju dla zaproszonych, dotarł do półfinału w innym turnieju dla zaproszonych - 6-Reds.
Gilbert zagrał 18 meczy 13:5 w tym 137 frejmów 88:49. Skonstruował 43 brejki  50+ (3,19), w tym 8 setek (17,3). W pierwszych tygodniach sezonu prezentował się słabo, 2 razy przegrał pierwszy mecz w turnieju, w tym w Szanghaj Masters. W poprzednim turnieju rankingowym osiągnął 1/8 finału, w turnieju 4-Reds dotarł do ćwierćfinału.
Podsumowanie i wnioski: w tym spotkaniu zagrają dwaj gracze ścisłej czołówki, którzy bardzo przeciętnie rozpoczęli sezon. Znają się bardzo dobrze i decydująca w tej rywalizacji będzie bieżąca dyspozycja, bo obaj mają dość narzędzi by pokonać rywala. Od początku turnieju rozczarowuje mnie gra Williamsa. Na początku miał problemy z tipem swojego kija, ale mimo jego naprawy w kolejnych 2 meczach jego gra dalej była niepewna, szarpana, mnożyły się błędy, nie budował brejków. Mimo tego pokonał Honghao i Brecela i to z handikapem. Jego przeciwnicy zaskoczyli mnie i zaprezentowali się znacznie gorzej niż można się było spodziewać po tej klasy graczach. Gilbert gra w tym turnieju bardzo pewnie, wysoko pokonał wymagających rywali, buduje brejki. Rynek preferuje Williamsa, ja jednak sądzę, że jutro lepiej dysponowany przy stole będzie Gilbert. Stawka średnia - 5/10 jednostek.

100
27 września 2019 12:57 przez ibis
24 września 2019 12:02
zobacz
Dyscyplina: piłka nożna, Francja, Ligue 1, runda 7
Spotkanie: Dijon FCO - Olimpique Marsylia
Godzina: 19:00
Typ: over 2,5 goli
Kurs: 2,05
Bukmacher: etoto
Analiza: Dijon to 3 najsłabsza drużyna tej ligi, obecnie zamyka tabelę nie mając ani jednego zwycięstwa na koncie. Marsylia to 4 najsilniejsza drużyna Ligue 1 i okupuje obecnie miejsce 5. Dzisiaj w Dijon jest częściowe zachmurzenie, 50% szans na opady w porze meczu, panuje ogromna wilgotność powietrza -96%, przewidywany jest wiatr ok. 20 km/h. Stadion Gaston-Gerard liczy 16.098 miejsc i jest średnio wypełniony w 79%. Daje to średnio 12.739 kibiców na mecz i jest to 15 publika we Francji.
(1) Tabela:20. Dijon 6 0-1-5 br. 2:9, dom 3 0-1-2 br. 1:4, u/o 2,5 - 4:2.
5. Marsylia 6 3-2-1 br. 8:7, wyjazd 3 2-1-0 br. 6:4, u/o 2,5 - 3:3.
(2) Kadra Dijon liczy 25 graczy, ma wartość 42 mln. euro. Dziś będą 4 absencje: stoper Coulibaly (4/0), środkowy pomocnik Marie (1/0), ofensywny pomocnik Sammaritano (4/00, napastnik Cadiz (0/0). Pierwsi trzej to gracze wyjściowej "11" w obecnym i/lub w poprzednim sezonie.
(3) Kadra Marsylii warta jest 232 mln. euro, liczy 26 zawodników. Będzie 5 absencji: prawy  obrońca Sakari (4/0), stoperzy  Alvaro Gonzalez (5/0) i Kamara (6/0), pomocnicy Tahuvin (1/0) i Payet (6/2). Wszyscy są podstawowymi zawodnikami zespołu w tym i w poprzednim sezonie
(4) statystyki H2H z lat 2011-2019: 8 1-1-6 br. 8:17, w Dijon  4 0-0-4 br. 5:10. W tych 4 meczach w Dijon zawsze był notowany BTS I u/o 2,5, a także 2 razy over 3,5 goli.
Podsumowanie: mecz kopciuszka z gigantem sugeruje jednoznacznie rezultat tej konfrontacji, tym bardziej, że statystyki potwierdzają dominację Marsylii. Dzisiejszy mecz idealnie wpisuje się w overowe statystyki H2H ze względu na brak podstawowego prawego obrońcy Sakari i obu podstawowych stoperów w zespole Marsylii. Dwaj ostatni zostali  zobaczyli czerwone kartki    w poprzednim meczu. Nie będzie też podstawowego stopera Dijon w tym sezonie. Moc  tej wskazówki obniża  nieobecność podstawowego napastnika gości Payeta i fatalna dyspozycja strzelecka gospodarzy. Obie drużyny będą miały też po jednej ważnej absencji w linii pomocy. Pogoda sugeruje możliwość zaistnienia nieprzewidzianych sytuacji na boisku. Spodziewam się  błędów, zwłaszcza w okolicach pól karnych obu zespołów. Dijon, mimo miernej dotąd skuteczności, ma kilku graczy z potencjałem strzeleckim. Liczę na to, że przynajmniej raz pokonają bramkarza gości. Z kolei Marsylia ma dość strzelb, by zdobyć kilka bramek, pomimo nieobecności Payeta. Goście, nawet jeśli mają wielki potencjał kadrowy, nie sądzę by zdołali zasypać dziury w obronie, a w każdym bądź razie nie sądzę, by udało im się to całkowicie. Stawka średnia - 5/10 jednostek.

100
25 września 2019 00:21 przez waldi1979
23 września 2019 13:06
zobacz
Dyscyplina: snooker, China Championship, runda Last 64
Czas zdarzenia: 13:30
Zdarzenie: Jak Jones - Mark Joyce
Typ: wygra Jones
Bukmacher: Betclic
Kurs: 2,14
Analiza: mecz odbędzie się w formacie do 5 wygranych frejmów. Jak Jones jest notowany na 71 miejscu rankingu z 49.500 pkt. Joyce to 48. zawodnik rankingu ze 127.750 pkt. na koncie.  W rankingu rocznym Jones jest 13 i zgromadził 17.500 pkt., a Joyce jest 6 z dorobkiem 39.750 pkt. 26-letni Walijczyk jest od 7 lat profesjonalistą, a 35-letni Anglik Joyce od 14 lat jest nieprzerwanie zawodowcem.
Ogólna charakterystyka graczy:
Jones: jego talent rozwijał się do zeszłego roku prawie niezauważalnie, miewał przebłyski, ale brak było powtarzalności, co skazywało go na niski ranking między 80 a 100 miejscem. Wreszcie w zeszłym sezonie wygrał więcej meczy z zawodowcami niż przegrał, po raz pierwszy w karierze, co skutkowało lepszym rankingiem niż kiedykolwiek przedtem, choć nadal niskim.
Joyce: do roku 2014 stopniowo budował ranking i na krótko stał się zawodnikiem pierwszej 30-tki. Niestety od tego czasu jego ranking spadał, z niewielkimi wahnięciami w górę i w końcu zeszłego sezonu notowany był na 54 pozycji. Zeszły sezon miał wręcz katastrofalny. Dlatego zaskoczeniem był jego sukces w Rydze w 1 turnieju sezonu. wykorzystał nieobecność dużej grupy graczy z czołówki, ale nie można umniejszać jego sukcesu, bo pokonał niełatwych rywali, w tym Lisowskiego.
H2H: 1 mecz w 2010 r., wygrał Joyce 9:7.
Sezon 201/2020:
Jak Jones zagrał 9 meczy, 7-2, w tym 63 frejmy 40:23. Skonstruował 18 brejków 50+, w tym 2 setki. W tym sezonie grał dotąd w 2 turniejach, w obu dotarł do rundy Last 16. Zanotował wartościowe skalpy: Gary Wilson, Milkins, Mark Williams, Holt, Carter.  Z wyjątkiem meczu z Holtem wszystkie pozostałe wygrał z handikapem 2+ frejmy. Przegrał z Gary'm Wilsonem i z Seltem.
Joyce zagrał 10 meczy 8-2, w tym 68 frejmów 39:29. Skonstruował 19 brejków 50+, w tym 6 setek. untów. Grał w 2 turniejach, w Rydze dotarł do finału, a w International Championship odpadł w 2 rundzie. Wygrał m. in. z Lisowskim, Maflinem, Donaldsonem. Przegrał z Bingtao i Binghamem, obie porażki poniósł w kiepskim stylu.
Podsumowanie i wnioski: statystyki karier obu wskazują na przewagę Joyce'a, który częściej wygrywa mecze, frejmy i buduje brejki, wreszcie częściej, choć niedoskonale dokonuje tzw. czyszczenia stołu. Statystyczna przewaga Jonesa to skuteczniejsze wygrywanie decydujących partii na bardzo dobrym poziomie 58%, gdy Joyce wygrywał decidery tylko w 49% przypadków. Na korzyść Joyce'a w tym elemencie przemawia fakt, że w tym sezonie grał decidera już 3 razy i zawsze wygrywał (Slessor, Maflin, Lisowski). Mimo, że generalnie bardzo zwracam uwagę na statystyki, to wydaje mi się, że w przypadku tego meczu należy skupić sie przede wszystkim na ostatnich kilkunastu miesiącach. W takim świetle bardziej obiecującym i rozwojowym graczem jest Jones, który przełamanie się w poprzednim sezonie bardzo ładnie potwierdza w obecnym. Joyce, mimo swojego wyczynu w Rydze nie przekonuje mnie. Myślę, że ma on już bardzo ograniczone możliwości rozwoju, tym bardziej, że na tle zawodowców z czołówki wydaje się być mało zaawansowany technicznie. Doceniam  jego cechy charakteru: ambicję, wolę walki, brak pokory wobec rywali. Jednak dzisiaj spotka się, w mojej opinii, sprzecznej z rankingiem i statystykami, z zawodnikiem, który jest już od niego lepszy. Jones przez ostatnie miesiące zbudował sportową pewność siebie, a na tym fundamencie szybko poprawi swój ranking. Stawiam na Walijczyka, bo widzę wartość w typowaniu jego zwycięstwa. Wiem jednak, że Joyce nie podda się bez walki. Stawka średnia - 5/10 jednostek.

100
23 września 2019 18:44 przez karciarz
22 września 2019 13:48
zobacz
Dyscyplina: Piłka nożna 
Spotkanie: Lokomotiv Plovdiv - Beroe Stara Zagora
Czas: 16:45
Typ: over 2,5 goli w meczu
Kurs: 2,03
Bukmacher: forbet
Analiza: będzie to mecz dwóch drużyn z najwyższą średnią bramkową w lidze. W tym sezonie Stadion Lokomotiv w Płowdiw liczący 13.800 miejsc wypełnia się średnio 3.113 kibiców - 23%. To 5. wynik procentowy wypełnienia stadionu w lidze, ale 4. największa publiczność. W trakcie meczu będzie słonecznie, 23' C, wiatr 10 km/h. Sędzią meczu będzie 33-letni Kabakov, który mieszka w Płowdiw. W Bułgarii dziwne decyzje podejmują wokół meczów. Ostatnio Levski próbował przenieść mecz ze Slawią na neutralny stadion narodowy w Sofii. Podjęto taką decyzję przy udziale władz ligi i policji, ale następnego dnia, po proteście Slawii, ją anulowano. Ten sędzia rozdaje kartki, aż miło patrzeć. Od końca maja nie było meczu, w którym pokazałby mniej niż 4, a 2 razy pokazał ich 10+.
Tabela:
4. Lokomotiv 9 5-2-2 br. 21:14, w domu 4 2-2-0 br. 8:5, u/o 2,5 3:6, śr. 3,89 (3,25). Przed tą kolejką zdobyli najwięcej goli w lidze, mają też  najwyższą średnią goli na mecz w lidze.
6. Beroe 9 5-0-4 br. 16:13, wyjazd 5 2-0-3 br. 9:9, u/o 2,5 3:6, śr. 3,22 (3,60). Mają 3. najskuteczniejszy atak w lidze.
Forma:
5.Lokomotiw 11 pkt. 6 3-2-1 br. 13:8, dom 3 1-2-0 br. 5:3. Nie przegrali 4 ostatnich meczy u siebie w lidze, w których 4 razy był BTS i 2 razy over 3,5.
4. Beroe 12 pkt. 6 4-0-2 br. 10:5, wyjazd 3 1-0-2 br. br. 5:5. Przegrali 2 ostatnie mecze wyjazdowe. W 5 ostatnich meczach wyjazdowych był BTS i over 2,5
H2H w latach 2001-2019: 33 mecze 13-7-13 br. 52:48, w Płowdiw 17 8-4-5 br. 33:23.
Kadra:
Lokomotiv: liczy 22 graczy, wyceniana jest na 5,90 mln. euro, średnio zawodnik wart jest 268 tys. euro. Trenerem od 2 lat jest 51-letni Akrapovic. W tym meczu zabraknie 2 ważnych graczy: prawego obrońcy Petrowicza (8/0/0), napastnika Aralicy (7/2/0). Nie mogą grać gracze o wartości 700 tys. euro. Najdroższa "11" jaką wystawią będzie warta 3,80 mln.Złą wiadomością dla nich jest wąska kadra, w tym meczu będą dysponować tylko 17 piłkarzami.
Beroe: liczy 23 graczy, wyceniana jest na 7,98 mln. euro, średnio zawodnik wart jest 347 tys. euro. Trenerem od 6 lat jest 45-letni Rusew. W tym meczu zabraknie ważnego napastnika Eugenio (7/3/2), wyceniany jest na 350 tys. Najdroższa "11" jaką wystawią warta będzie 4,95 mln. Dobrą informacją dla tej ekipy jest powrót 2 ważnych obrońców: prawego Bandałowskiego i stopera Angełowa.
Podsumowanie i wnioski: silniejszą ekipą dysponują goście, czego rynek przez większość notowań jakby nie zauważał. Prawdopodobnie z powodu dobrych wyników Lokomotywy, w tym u siebie i słabszych Beroe na wyjeździe. Dopiero w ostatnich godzinach nastąpił gwałtowny ruch na rynku meczowym, co po stronie gospodarzy spowodowało wzrost o ponad 20%. Gdybym musiał to postawiłbym na Beroe, ale ten wybór niesie trudne do oszacowania ryzyko. Natomiast myślę, że tutaj najlepiej jest zainteresować się rynkiem bramkowym. Kursy na over także wzrosły w ostatnich godzinach, co jest zaskakujące w świetle statystyk. Tych wzrostów nie usprawiedliwiają absencje, bo jedni i drudzy mają dość snajperów by zastąpić nieobecnych. Przy tym Lokomotywa zagra bez podstawowego prawego obrońcy. Co prawda Beroe miało ostatnio problem z Witoszą i strzeliło tylko 1 bramkę, ale Witosza ustawiła autobus w swoim polu karnym, a tutaj spodziewam się otwartego meczu. Odważniejszym polecam over 3,5, dla pozostałych rekomenduję BTS i over 2,5. Niepewnym czynnikiem w tym meczu będzie sędzia, więc sugeruję stawkę średnią - 5/10 jednostek. Polskie buki raczej nie udostępniają rynku kartek dla meczy tej ligi, ale jeśli znajdziecie, to chyba warto spróbować overa.

103

22 września 2019 20:38 przez ibis
21 września 2019 10:32
zobacz
Dyscyplina: piłka nożna, Bułgaria, Parva Liga, runda 10
Spotkanie: Botev Vratsa - Dunav 2010 Ruse
Godzina: 16:30
Typ:  X (HT) - remis do przerwy
Kurs: 2,31
Bukmacher: forbet
Analiza: w tym sezonie na Stadion Hristo Botev we Vratsa, liczący 32.000 miejsc przychodzi średnio 1.528 kibiców - wypełniają zaledwie 5% jego pojemności. To jest 11 pod względem liczby widzów publiczność w Bułgarii. W trakcie meczu będzie słonecznie, 19' C, wiatr  do 10 km/h.
(1) Tabela:
11. Botev V. 9 2-2-5 br. 10:15, dom 5 1-1-3 br. 5:10, śr. goli - 2,78 (3,00), u/o 2,5 - 4:5, BTS - . W każdym meczu było 1-5 goli. Gospodarze zdobywają bramki głównie w 2 połowie, dotąd w 1 połowie trafili tylko raz.
9. Dunaw 9 2-3-4 br. 10:15, wyjazd 4 0-1-3  br. 3:9, śr.goli - 2,78 (3,00), BTS - . W każdym ich meczu było 2-5 goli, ale z wyjątkiem ostatniego spotkania, bezbramkowego, ze Slavią. Nie zdobyli dotąd gola po 75 minucie meczu, a po 60 minucie zaledwie 1 bramkę.
(2) Kadry:
Botev V. jest wart 5,08 mln. euro, liczy 24 piłkarzy, średnio gracz jest wart 211 tys. Trenerm od 3 lat jest 50-letni Angełov. Latem odeszli pojedynczy zawodnicy z każdej formacji. Pozyskano przede wszystkim kilku obrońców, w tym 3 stoperów; takkże 3 napastników - dwóch młodych z Łudogortsa i doświadczonego internacjonała Bożinowa. Wartośc kadry wzrosła o 1,1 mln. euro. Botew może wystawić najdroższy skład wyjściowy o wartości 3,35 mln. euro. Nie ma żadnych absencji.
Dunaw jest wart 3,93 mln. euro, liczy 19 graczy, średnio piłkarz wart jest 207 tys. euro.   Jej wartość spadła o ponad 2 mln. euro w porównaniu z zeszłym sezonem. Kadra jest bardzo szczupła i jest w niej zaledwie 9 graczy z poprzedniego roku. Nie ma informacji o absencjach. Nie było zmiany na stanowisku trenera. Najdroższa "11" jaką wystawi Dunaw będzie warta 2,73 mln. euro. Nie zagra napastnik Ahmedow (9/4). Ten najlepszy snajper zespołu został zawieszony za kartki. Od tygodnia w Bułgarii znana jest decyzja właściciela Dunawa o odejściu ze sportu. W środowisku piłkarskim i w klubie są obawy o przyszłość Dunawa. Dotychczasowy właściciel - dr Symeonow - zapewnia, że są zainteresowani zakupem klubu, ale nie ma na to żadnego potwierdzenia. Mają to być jacyś inwestorzy arabscy?!
(3) Forma:
10 Botev V. 5 pkt. 6 1-2-3 br. 6:8, dom 3 1-1-1 br. 3:3. Trwa seria 2 porażek, u siebie z Łudogortsem 0:1, na wyjeździe z Ardą 1:2. Od początku sezonu w każdym meczu u siebie stracili bramkę i w każdym zdobyli, z wyjątkiem meczu z Łudogortsem.
8. Dunav 6 pkt. 6 2-2-2 br. 5:7, wyjazd 3 2-1-0 br. 2:6. Trwa seria 3 remisów i 4 meczy bez zwycięstwa. Remis z Czerno Morie 3 tygodnie temu przerwał serię 3 porażek wyjazdowych.
(4) Cała historia spotkań liczy 32 mecze: 11-8-13. Ale H2H w latach 2013-2019 jest następujące: 5 2-0-3 br. 7:8, we Vratsa 3 2-0-1 br. 4:2 i nie było BTS-a.
Podsumowanie: dzisiaj gospodarzom sprzyja kilka czynników, do których zaliczam brak absencji w ich szeregach, atut własnego boiska mimo gorszych ostatnio rezultatów osiąganych na nim, brak czołowego snajpera w drużynie gości, informacje o niepewnej sytuacji finansowej drużyny Dunawa, po bardzo prawdopodobnym odejściu jego właściciela, kiepska prezencja gości na wyjazdach. Rynek najwyraźniej uwzględnił wszystkie te okoliczności i mocno preferuje zwycięstwo Botewa. Nie zamierzam z tym polemizować, ale zgłaszam jedno zastrzeżenie. Mecz Dunawa ze Slawią pokazał, że ani zawodnicy, ani trener dzisiejszych gości nie złożyli broni i dalej są zainteresowani swoją pracą i grą. Myślę, że na miarę swych sił i umiejętności będą rywalizować z Botewem, który przecież nie jest drużyną najszerszej nawet czołówki tej ligi. Statystyki tego sezonu, pokazują, że Botev nie zdobywa bramek do przerwy, a z kolei Dunaw nie robi tego w ostatnich 2 kwadransach meczu (1 bramka po 60 minucie). Dodatkowo brak Ahmedowa ograniczy możliwości strzeleckie Dunawa. W efekcie nasuwa się spore prawdopodobieństwo bezbramkowego remisu do przerwy. Logiczne, moim zdaniem, jest też zagranie agresywniejsze, czyli X/1 (remis do przerwy, zwycięstwo gospodarzy w meczu). Kilka buków oferuje taka opcję, najwyższy kurs widziałem w Fortunie - 4,20. Zgodnie ze swoją naturą wybieram dla siebie opcję spokojniejszą. Bukmacher BETFAN płaci nawet 2,33 ok. godz. 10:30 za remis do przerwy. Stawka średnia - 5/10 jednostek.

131
21 września 2019 20:21 przez neutralny
20 września 2019 15:13
zobacz
Dyscyplina: piłka nożna, Bułgaria, Parva Liga, runda 10
Spotkanie: Czerno Morie Warna - Botew Płowdiw
Godzina: 16:30
Typ: under 2,5 gola w meczu
Kurs: 1,80
Bukmacher: etoto
Analiza: na stadion Ticha liczący 12.500 miejsc przychodzi średnio 2.040 widzów, co daje 16% frekwencję i 8. publikę w tej lidze. W porze meczu będzie częściowe zachmurzenie, ale bez opadów, 19' C, wiatr 20-25 km/h. Oto fakty:
(1) Tabela :
7. Czerno Morie 9 2-5-2 br. 10:10, w domu 5 1-3-1 br. 6:5. Ma 2. najniższą średnią bramkową w lidze - 2,22 (2,20) gola/mecz, u/o 2,5 - 5:4(3:2), BTS (nie/tak) - 3:6 (1:4). Notują od końca lipca serię 7 meczy bez zwycięstwa: 0-5-2.
10. Botew P. 9 2-3-4 br. 9:13, wyjazd 5 0-3-2 br. 4:8. Ma średnią bramkową - 2,44 (2,40)g/m,  u/o 2,5 5:4 (3:2), BTS (nie/tak) - 4:5 (2:3). Od początku grudnia nie wygrali w lidze na wyjeździe: 0-8-6, w 10 z tych meczy były maksimum 2 bramki.
(2) Kadra Czerno Morie jest 7. pod względem wyceny, liczy 25 graczy, warta jest 5,9 mln. euro. Wartość dostępnej dzisiaj "11" wynosi 3,50 mln. euro. Absencje: ważny pomocnik Andrade (8/0/1), pomocnik Kiki (2/0/0), prawdopodobnie będzie zmiana w bramce, po słabym występie Mitrovicia zagra Dyulgerow, podstawowy bramkarz gospodarzy, prawdopodobnie nie zgra napastnik Issa (6/3/0), który jednak nie gra od połowy sierpnia. Łącznie nie może grać prawie 1 mln. euro.
(3) Kadra Botewa jest 4. pod względem wartości w lidze, liczy 25 graczy i ma wartość 9,4 mln. euro. Dziś nie zagra: prawy obrońca Zehirow, który od marca leczy kontuzję. Wartość najdroższej wyjściowej "11" dzisiaj to 7 mln.  euro.  Absencje: z powodu jakichś bólów nie zagra podstawowy bramkarz Georgiew, zamiast niego pojawi się nierówny Argilashki. Linia obrony i pomocy była w 3 ostatnich meczach bardziej solidna niż wcześniej. W lipcu była zmiana trenera. Trener Petrovic, lat 53, ma międzynarodowe doświadczenie zawodnicze i trenerskie. Grał jako prawy obrońca.
(4) H2H w latach 2012-2019: 23 7-6-10 br. 23:25, w Warnie 11 4-5-2 br. 9:5. Na boisku w Warnie zanotowano: u/o 1,5 - 7:4, u/o 2,5 - 8:3, nie było więcej niż 3 gole, za to aż 4 bezbramkowe remisy. BTS (nie/tak) - 8:3. W 3 ostatnich meczach Botew nie zdobył tutaj bramki, nie wygrał od 2015 r. i w tym czasie zanotowano statystyki: 5 2-3-0 br. 5:1
(5) Forma:
13. Czerno Morie
4 pkt. 0-4-2 br. 3:7, dom 0-2-1 br. 2:3.  Notują od końca lipca serię 7 meczy bez zwycięstwa: 0-5-2. Nie wygrali u siebie 4 kolejnych meczy: bilans 0-3-1, a przecież od półtora roku punkty zdobywają głównie na swoim stadionie.
11. Botew: 5 pkt. 1-2-3 br. 5:9, wyjazd 3 0-2-1 br. 3:5. W 5 z 8 ostatnich meczy wyjazdowych nie zdobyli bramki, w 2 z nich - nie stracili.
Podsumowanie: obie ekipy są w słabej formie. Goście mają większy potencjał, przy tym  mniej problemów kadrowych. W mojej ocenie słabym punktem gospodarzy będzie formacja ataku, a w przypadku gości - bramkarz.Czerno Morie od kilku tygodni nie wygrywa na swoim stadionie, który od kilkunastu miesięcy był ich mocną twierdzą. Goście z kolei nie  wygrywają na wyjazdach od zeszłego roku. Na tym stadionie, w rywalizacji tych drużyn częste są niskie wyniki bramkowe.  Ponieważ statystyki sezonu pokazują zdolność do remisowania, ekipy Czerno Moria i niskie średnie bramkowe obu, to pozostaje wybrać między tymi dwoma rynkami. Ponieważ podstawowym założeniem mojej strategii jest ochrona kapitału, dlatego wybieram under 2,5, który wydaje się pewniejszym wyborem, bo jest lepiej uzasadniony statystycznie. Wybór ten wzmacnia również pogoda, bo myślę, że stosunkowo silny wiatr utrudni celowanie do bramki snajperom na tym stadionie z niewysokimi trybunami, nie wspominając o wymianie dalszych podań. Ten bet, pomimo polskiego podatku, nadal jest opłacalny, patrząc zwłaszcza z perspektywy H2H. Stawka średnia- 5/10 jednostek. Zwolennikom agresywniejszego grania polecam under 1,5 bramki, bądź obstawienie remisu. Obie opcje są całkiem dobrze płatne u niektórych buków.

80
20 września 2019 20:08 przez ibis
16 września 2019 13:33
zobacz
Dyscyplina: piłka nożna, Bułgaria, Parva Liga, runda 9
Spotkanie: PFC Beroe Stara Zagora - FC Witosza Bystrzyca
Godzina: 19:00
Typ: Beroe wygra do zera - NIE
Kurs: 1,85
Bukmacher: STS
Analiza:  mecz odbędzie się na stadionie Beroe liczącym 12.128 miejsc, na który średnio przychodzi 2267 osób wypełniając go w niespełna 20%. To 6. pod względem wielkości publika w Bułgarii. Na mecz z Witoszą klub mobilizuje kibiców, zachęcając ich do przyjścia przez obniżkę cen biletów.  Beroe to 6. ekipa poprzedniego sezonu, Witosza w barażach uratowała miejsce w 1 lidze.  Fakty:(1) Tabela:
6. Beroe 8 4-0-4 br. 15:13, u siebie 3 2-0-1 br. 6:4. Średnia goli/mecz - 3,50 (3,33). Zanotowano BTS - 2:6 (2:1), u/o 2,5 - 2:6 (2:1). Mają solidny atak, ale też dziurawą defensywę. W każdym meczu zdobyli bramkę, w każdym meczu domowym zdobyli 2. Zdobyli jednak tylko 2 bramki więcej niż stracili.
14. Witosza  8 1-0-7 br. 7:20, wyjazd 4 0-0-4 br. 3:9. Średnia g./m. - 3,38 (3,00). Odnotowano BTS - 4:4 (2:2), u/o 2,5 - 4:4 (2:2). Stracili najwięcej bramek w lidze, zdobyli ich najmniej. Strzelili gola w 4 z 8 rozegranych meczy, w tym w 2 ostatnich..
(4) Beroe to 5. najmocniejsza ekipa w lidze, liczy 23 graczy, warta jest 8 mln. euro, średnio 347 tys. Trenerem od 2018 r. jest 40-letni Bułgar Aleksander Tomasz Tomowski.   Latem odeszło 6 zawodników i 4 następnych zostało wypożyczonych, przyszło 9, w tym prawy obrońca Tsankow z Witoszy. Dzisiaj klub może  wystawić "11" meczową o wartości maksimum  5 mln.Absencje: podstawowy stoper Bandałowski.
(5) Kadra z Bystrzycy to najniżej wyceniana ekipa w lidze, liczy 26 graczy, warta jest ok. 3 mln. euro, średnio gracz wart jest ok. 115 tys.  Najdroższa "11"jaką dzisiaj wystawią warta będzie 1,8 mln. Przez pierwsze tygodnie sezonu miały miejsce liczne rotacje we wszystkich liniach. Obecnie, pod rządami nowego coacha Engibarowa,  ukształtowała się wyjściowa  "11". Trener był zadowolony ze zmian już po porażce z Botewem Płowdiw i pozytywnie ocenił grę zespołu. Dobry kierunek zmian potwierdził następny, zwycięski mecz. Nie będzie absencji. Po kontuzji wraca podstawowy środkowy pomocnik Kocziłow i zagra pierwszy mecz w sezonie. Ostatnio pozyskali nowego ofensywnego gracza - Kolumbijczyka Andre Sancheza, który natychmiast dołączył do kadry meczowej. Niestety trudno znaleźć o nim informacje.
(6) Statystyki H2H z lat 2017-2019: 4 2-1-1 br. 3:2, w Starej Zagorze  2 0-1-1 br. 0:1. Raz był over 2,5 i raz BTS (w tym samym meczu) w Witoszy, poza tym był 3 razy under 1,5, w tym bezbramkowy remis na boisku Beroe.
(7) Forma Beroe 6 3-0-3 br. 11:9, dom 3 2-0-1 br. 6:4. W każdym meczu domowym zdobyli 2 bramki. Trwa seria 2 porażek, obie na wyjazdach, w obu tych meczach stracili 2 bramki.
(8) Forma Witoszy 6 1-0-5 br. 5:15, wyjazd 3 0-0-3 br. 1:6. W każdym meczu wyjazdowym stracili 2 bramki. Trwa seria 4 porażek wyjazdowych. Zdobyli bramki w 2 ostatnich meczach i w 4 ze wszystkich  8 rozegranych meczy.
Podsumowanie: powyżej pokazałem, że dane historyczne kolidują ze statystykami tego sezonu. Niezmienna jest znaczna przewaga potencjału Beroe nad Witoszą. Należy jednak pamiętać, że outsider nie przegrał jak dotąd w Starej Zagorze. Dzisiaj powtarza się sytuacja z wiosny, kiedy skazywana na pożarcie Witosza tutaj wygrała. Wtedy Beroe było po ciężkiej porażce z Łokomotivem, a teraz mają za sobą 2 kolejne, raczej niespodziewane porażki. W klubie jest frustracja, czemu wyraz dał trener. Witosza pół roku temu przyjechała tutaj z serią 2 remisów po serii porażek, dzisiaj podbudowana zwycięstwem. Deja vu! Przy tym prezentuje się najsolidniej w tym sezonie. Dlatego, ogarnąwszy wszystko, zarówno statystyki, jak i wydarzenia, oraz wystawione kursy na różnych rynkach tego meczu uważam, że optymalny jest wybór na rynku "Beroe wygra do zera" - NIE. Nie ma sprzecznych z nim sygnałów! Stawka maksymalna - 10/10 jednostek.

100

16 września 2019 23:08 przez waldi1979
15 września 2019 06:45
zobacz
Dyscyplina: piłka nożna, Bułgaria, Parva Liga, runda 9
Spotkanie: Dunaw (Dunaj) Ruse - Sławija (Chwała) Sofia
Godzina: 16:45
Typ: wygra Dunaw DNB (remis - zwrot)
Kurs: 2,50
Bukmacher: etoto
Analiza: w tym sezonie na Stadion Miejski w Ruse, liczący 19.600 miejsc przychodzi średnio 1.915 kibiców - 9,7%. To 9. pod względem liczby widzów publiczność w Bułgarii. W trakcie meczu będzie przeważające zachmurzenie, ale bez opadów, 19' C, wiatr  do 10 km/h.
(1) Tabela:
10. Dunaw 8 2-2-4 br. 10:15, dom 4 2-1-1  br. 7:6, śr. br./m - 3,13 (3,25). W każdym ich meczu padły 2-5 bramek.
8. Sławija  8 2-3-3 br. 12:13, wyjazd 3 0-2-1 br. 2:3, śr. br./m. - 3,13 (1,67). W 2 meczach wyjazdowych zanotowali bezbramkowe remisy, poza tym w 2 spotkaniach były 3 bramki, a w 3 pozostałych - 5 goli. Ale te wysokie rezultaty zanotowali przede wszystkim u siebie.
(2) Kadra Dunawa jest warta 3,93 mln. euro, liczy 19 graczy, średnio piłkarz wart jest 206 tys. euro.   Jej wartość spadła o ponad 2 mln. euro w porównaniu z zeszłym sezonem. Kadra jest bardzo szczupła i jest w niej zaledwie 9 graczy z poprzedniego roku. Nie ma informacji o absencjach. Nie było zmiany na stanowisku trenera. Najdroższa "11" jaką wystawi Dunaw będzie warta 2,93 mln. euro.
(3) Kadra Slawiji warta jest  5,82 mln. euro, liczy 27 zawodników, średnio piłkarz wart jest 216 tys. Jej wartość wzrosła o 350 tys. Z poprzedniego sezonu pozostało 17 graczy. Niestety dla gości wydłużyła się do 9 liczba piłkarzy kontuzjowanych lub pauzujących za kartki, pomimo, że do składu wracają po kontuzji ofensywni gracze  Mitsanski i Tasewski. Nie będzie żadnego nominalnego stopera. Na tej pozycji zagrają boczni obrońcy, bądź defensywny pomocnik. W linii pomocy też będą wymuszone korekty - niektórzy gracze nie będą grali na swoich nominalnych pozycjach.  Nie było zmiany na stanowisku trenera. Najdroższa "11"jaką wystawi Slawija warta będzie 2,30 mln.
(4) Forma: 7. Dunaj 8 pkt. 6 2-2-2 br. 8:8, dom 3 2-1-0 br. 6:2. Średnia goli 3,13 (3,25), u/o 2,5 4:4 (2:2), bts(nie/tak) 2:6 (1:3). Trwa seria 3 meczy bez zwycięstwa, w tym seria 2 remisów. W każdym z 3 ostatnich meczy był BTS.
10. Sławija 6 pkt. 6 1-3-2 br. 8:9, wyjazd 3 0-2-1 br. 2:3. Średnia goli 3,13 (1,67), u/o 2,5 2:6 (2:1), BTS (nie/tak) 2:6 (1:2). Trwa seria 3 meczy bez zwycięstwa, ostatnia porażka przerwała serię 2 remisów.
(5) Mecze bezpośrednie między tymi ekipami obejmują 50 spotkań 13-16-21, a w Ruse 8-12-6. H2H w latach 2016-2019: 8 2-2-4 br. 9:12, w Ruse 4 0-2-2 br. 2:4. W Ruse w ostatnich  4 meczach żaden z zespołów nie zdobył w jednym meczu więcej niż jedną bramkę; Sławija w każdym z 4 meczy w Ruse zdobyła gola.
Podsumowanie: pomimo, że Dunaw posiada szczupłą kadrę, która jest prawie najniżej wyceniana w tej lidze, to jednak wobec mocno osłabionej kontuzjami i zawieszeniami Sławiji prezentuje się jako silniejszy zespół, bo przystąpi do meczu bez absencji. Na swoim boisku radzi sobie nieźle, pomimo dużej wymiany kadry w okienku letnim, gorzej jest na wyjazdach. W konfrontacjach ze Sławiją ma ujemne statystyki, ale na swoim boisku więcej wygrał niż przegrał, choć najwięcej było remisów. Ten bilans H2H został zepsuty przez ostatnie 3 sezony, bo Dunaw nie wygrał żadnego z 4 meczy u siebie. Sławija zapewne nie będzie prezentować się gorzej od Dunawa w liniach ofensywnych, choć mogą być problemy ze wsparciem napastników przez linię pomocy, ale gra w defensywie to będzie wielka improwizacja. Trudno pokładać poważne nadzieje w drużynie, która zagra bez nominalnego stopera, ze zmianami na bokach obrony i ze zmienioną linią pomocy, w tym na pozycjach defensywnych pomocników. Rezultaty Sławiji, w tym raczej skromne wyjazdowe, uważam za lepsze niż te, które sugeruje ich zła sytuacja kadrowa, która trwa permanentnie od początku sezonu. Moim zdaniem rynek bukmacherski mylnie ocenia szanse tych rywali w dzisiejszym meczu wskazując jako faworyta drużynę gości (kursy między 1,95 a 2,10 na rynku meczowym). Korzystam z tej sytuacji i traktuję jako okazję do dobrego zarobku. Grając DNB ograniczam ryzyko, a i tak kupuję godziwy kurs. Stawiam maksymalną stawkę - 10/10 jednostek.
P.S. Alternatywne typy, czyli przede wszystkim BTS, ale też over bramkowy 2,5 uważam za sensowne, ale gorsze wybory od proponowanego. Przede wszystkim ze względu na ich niższą wycenę, ale też ze względu na rezultaty osiągane przez gości na wyjazdach.

ZWROT

15 września 2019 20:16 przez ibis

Ostatnie 20 tematów na forum

zobacz wszystkie
Temat
ostatni wpis
Słowenia, Prva Liga, sezon 2016/2017

lusy_b : Sezon biegnie ku końcowi, a tego tematu jeszcze nie było. Mam nadzieję, że znajdą się zainteresowani tą peryferyjną ligą. Zachęcam do dostarczania typów, informacji i opinii!

ostatni wpis 21 maja 2017 10:13 przez prezezo
DANIA, 1 DYWIZJA, SEZON 2016/2017

lusy_b : Wkraczamy w ostatnia fazę sezonu, a jak dotąd nie pojawił się ten temat. Mam nadzieję, że znajdą się zainteresowani, którzy zamieszczą tutaj jeszcze swoje opinie i propozycje.

ostatni wpis 23 maja 2017 22:01 przez lusy_b
Bułgaria, Parva Liga, 2016/2017

lusy_b : Sezon jest już mocno zaawansowany, a tego tematu nikt nie otworzył. Postanowiłem to zmienić, gdy od niedawnego czasu zainteresowałem się tym co się dzieje w bułgarskiej piłce nożnej. Mam nadzieję, …

ostatni wpis 22 maja 2017 11:17 przez wielki_gracz
terazjo
terazjo
Maj 2019
88 1 513 29 7
areekk10
areekk10
Paź 2017
171 901 5
furiouszen
furiouszen
Sty 2016
108 244 4
majekx
majekx
Paź 2014 | Znawca
1 702 15 184 16 29
blue19795
blue19795
Paź 2019
3
quma1964
quma1964
Sie 2018
56 82 8 3
avangagat
avangagat
Mar 2014
6
regular69
regular69
Mar 2016
3
mieta89
mieta89
Mar 2016
3
emill2111
emill2111
Lip 2019
23 51 4
filipcz
filipcz
Lut 2017
145 353 11 6
rownykrzysrow
rownykrzysrow
Sie 2019
3
damiantbet
damiantbet
Sie 2014
3
plluzak80
plluzak80
Mar 2017
147 64 7
good-bet
good-bet
Lut 2016
2 4
archi88
archi88
Cze 2010
5 7
typunio111
typunio111
Mar 2019
1
spoxsik
spoxsik
Sty 2013
210 305 16
jacekhks
jacekhks
Sty 2011
173 899 8
hubson77
hubson77
Mar 2016
8 41 4
piotrekandmail
piotrekandmail
Wrz 2017
58 54 6
albert12
albert12
Paź 2017
2
thesentinel
thesentinel
Wrz 2017
7 3
michaln44
michaln44
Kwi 2011
6
r9_ronaldo
r9_ronaldo
Lut 2017
12 7 4
krzychu7909
krzychu7909
Kwi 2010
6
stykskolczak
stykskolczak
Lut 2017
3
pawelallmighty
pawelallmighty
Sty 2017
52 283 3 5
majekx
majekx
Paź 2014 | Znawca
1 702 15 184 16 29
 • Konkursy to jest to co lubię

  Napisałeś 100 wpisów w dziale Konkursów

 • Widać, że inni mnie szanują

  Zdobyłeś 1000 punktów reputacji

 • Moja praca nie idzie na marne

  Otrzymałeś reputację od 100 osób

 • Widzisz, dobro wraca

  Otrzymałeś reputację od 50 osób

 • Potrafię docenić pracę innych

  Przyznałeś reputację 50 osobom

 • Jak Totti i Gerrard

  Jesteś na forum 2 lata

 • Skończyłem Roczek

  Jesteś na forum rok

 • Zacząłem nową przygodę

  Gratulacje! Napisałeś swój pierwszy wpis

Ta strona korzysta z ciasteczek (plików Cookies) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji na stronie polityki prywatności.