>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Zimowe Igrzyska Olimpijskie Soczi 2014 - Curling

psotnick 828,5K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Olimpijski turniej w curlingu
na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Soczi 2014

(mężczyźni i kobiety) 10-21 lutego



Olimpijski turniej curlingowy rozegrany zostanie w dniach 10-21 lutego, co oznacza, że zmaganiami curlerów będziemy mogli się cieszyć praktycznie przez cały okres trwania Igrzysk w Soczi. Zarówno w turnieju mężczyzn jak i kobiet tradycyjnie weźmie udział 10 zespołów rywalizujących w formacie rundy r u binowej po której następują playoffy. W trakcie rundy zasadniczej (Round Robin) każdy zespół gra z każdym i w oparciu o wyniki tej rywalizacji 4 najlepsze ekipy awansują do półfinałów (1st v 4th, 2nd v 3rd), których zwycięzcy zagrają o złoto Igrzysk, a przegrani o brąz.
W ramach przypomnienia na temat samej dyscypliny trzeba powiedzieć, że m ecze curlingowe rozgrywane s ą pomiędzy dwoma zespołami składającymi się z 4 zawodników, mianowicie lead, second, third i skip (kapitan zespołu kierujący grą ekipy). Mecz składa się z 10 endów (plus ewentualna dogrywka w przypadku remisu, tzw extra end), w których obie ekipy mają do dyspozycji 8 kamieni (po 2 na każdego zawodnika), wypuszczanych w podanej wyżej kolejności (skiperzy mają 2 ostatnie kamienie). Celem gry jest umieszczenie swojego kamienia jak najbliżej środka pola punktowego, zwanego „tee”, i w zależności od tego ile kamieni danej drużyny jest bliżej niż najlepszy kamień rywali, tyle punktów zdobywa drużyna. Oczywiście wygrywa zespół z większą ilością punktów.

Areną olimpijskich zmagań w curlingu będzie Ledianoj kub (Lodowa kostka), czyli hala lodowiskowa zlokalizowana w ramach Parku Olimpijskiego. Mieści 3 , 000 widzów, którzy będą mogli śledzić zmagania zawodników na 4 torach curlingowych. Sama hala w założeniach swoim kształtem miała przypominać curlingowy kamień, nie mnie oceniać na ile się to udało. Za to ciekawostką jest, że po Igrzyskach Ledianoj kub, podobnie jak kilka innych aren, będzie przeniesiony w inne miejsce i stanie się centrum treningowym dla rosyjskich zespołów curlingowych.
Mężczyźni Kanada , Szwecja, Wielka Brytania (w praktyce reprezentacja Szkocji), Norwegia, Dania, Chiny, Szwajcaria to ekipy, które awansowały na Igrzyska na podstawie punktów rankingowych zdobytych w MŚ 2012 I 2013, do tego Rosjanie (jako gospodarz), a stawkę uzupełniają Niemcy i Stany Zjednoczone wygrywając grudniowy turniej kwalifikacyjny w Füssen.
Kobiety
Szwecja, Szwajcaria , Wielka Brytania (jak wyżej) , Kanada, Stany Zjednoczone, Dania, Korea Południowa plus Rosjanki (jako gospodynie), a stawkę uzupełniły Chinki i Japonki po wygraniu turnieju kwalifikacyjnego.
Faworytami bukmacherów zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn są oczywiście Kanadyjczycy, dla których curling jest drugim po hokeju sportem narodowym. O ile wśród mężczyzn jest to uzasadnione, bo zgarniali złoto na dwóch ostatnich Igrzyskach (Turyn 2006, Vancouver 2010), ale są jak najbardziej do pokonania co pokazali już w tym roku Szwedzi ogrywając Kanadyjczyków i to na ich ziemi w finale tegorocznych MŚ. A przecież chrapkę na medale mają też inne ekipy na czele ze Szwajcarami, świeżo upieczonymi mistrzami Europy, czy Norwegami (wicemistrz Europy). Wśród kobiet dużo bardzo wyrównana stawka, oczywiście Kanadyjki faworytkami, ale niemal tak samo wyceniono umiejętności Szwedek, które wygrywały 2 ostatnie turnieje olimpijskie i są aktualnymi wicemistrzyniami świata - te dwie ekipy powinny rządzić w fazie zasadniczej i zameldować się w playoffach. W strefę medalową celują również aktualne mistrzynie świata i wicemistrzynie Europy Szkotki, ale też byłe mistrzynie świata Chinki, a zamieszać powinny również gospodynie Rosjanki. W każdym razie jedno jest pewne: emocji nie będzie brakowało!
Zapraszam do dyskusji
 
Otrzymane punkty reputacji: +23
modul 118

modul

Użytkownik
Wbrew wszystkiemu co się mówi o curlingu to jak na swoją prostotę nieprzewidywalny sport. Jeżeli zawodnicy mają dobry dzień to potrafią zdziałać cuda na lodowej tafli. Nie jestem wielkim zagorzałym fanem tego sportu, ale nie raz zdarzyło mi się obejrzeć mecze z udziałem czołowych drużyn świata i powiem krótko - jeżeli komuś z Was przyszło na myśl obstawić na jakąś ekipę z Azji to równie dobrze możecie oddać mi pieniążki. Poziom między chociażby Europą a Azją to w moim odczuciu przepaść, która co prawda nigdy w meczu nie jest aż tak bardzo widoczna.
Co do Mężczyzn
Wielkimi faworytami jak już wcześniej napisano są Kanadyjczycy dla których słowo &quot;presja&quot; nie będzie istnieć, i rzeczywiście mogą pokusić się o kolejne złoto, za nimi tak jak u większości bukmacherów jest Szwecja, Szkocja (pod szyldem Wielkiej Brytanii nad czym z pewnością wszyscy zawodnicy ubolewają), Szwajcaria i Norwegia. Walkę o złoto nawiążą w moim odczuciu tylko Szwedzi którzy już raz pokonali w 2013 Kanadyjczyków w Ford World Championship 2013. Jeżeli miałbym wskazać kogoś do 3 miejsca z najlepszym (niedocenionym) kursem to oczywiście Norwegów.
U Kobiet sytuacja jest bardziej wyrównana i to Szwedki jak dla mnie mogą czuć się faworytkami, jeżeli chodzi o kandydata do walki ze Szwedkami o złoto to tak jak u góry wspomniano Kanadyjki będą się liczyć. Co do ostatniego krążka jak dla mnie Szwajcaria i Szkocja (czyt. Wielka Brytania) powinny pokazać co potrafią. Zapytacie jakim cudem Szwajcarki?? one niedoceniane potrafią namieszać w takim turnieju, a Szkotki już wielokrotnie pokazywały na co je stać w poprzednich turniejach, i dla nich igrzyska bez medalu będą igrzyskami straconymi.

Aż się łezka w oku kręci gdy dowiedziałem się że Eurosport po raz pierwszy nie wykupił praw do pokazywania IO ... Ponoć liczyli na specjalne traktowanie i promocyjną cenę, ale ludzie, czego wy chcecie, każdy chce na tych igrzyskach zarobić jak najwięcej a tym bardziej Ruscy bo 50mld im wcięło ..
 
Otrzymane punkty reputacji: +15
psotnick 828,5K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Soczi 2014 - Curling Kobiet Zdobędzie medal
Typ: Tak (Szwecja Kobiety) @ 1.60 unibet

Na igrzyskach nieco inny system rozgrywania zawodów curlingowych, bo zamiast systemu Page’a, który top2 ekipom po rundzie zasadniczej daje 2 szanse dostania się do meczu o złoto, tak tutaj będą normalne półfinały dla ekip z top4 (1-4, 2-3) i szansa na finał jest tylko jedna. Ale na szczęście by zdobyć medal wystarczy znaleźć się w tej najlepszej czwórce i w playofach będą 2 szanse na medal. Dla Szwedek nie powinno być to żadnym problemem, bo na dobra sprawę tylko 2 ekipy można uważać za równorzędne, czyli Kanadyjki i Brytyjki (Szkotki), ale dla mnie to właśnie Skandynawki są głównymi faworytkami nie tylko do medalu, ale też do złota. Aktualne wicemistrzynie świata i mistrzynie Europy (w obu finałach ze Szkotkami) doświadczeniem na największych imprezach biją na głowę pozostałe faworytki, co zwłaszcza powinno się uwidaczniać pod koniec rywalizacji, kiedy dwie skiperki Prytz i Siggfridsson zwykle grają najlepiej. Taki kurs na medal Szwedek poczytuję jako prezent, bo u konkurencji kursy dużo niższe bardziej odpowiadające rzeczywistości.

Co do samych meczy, to można wyróżnić kilka dobrych typów.

Switzerland vs Sweden
Typ: Switzerland (+2.5) @ 1.60 ✅ 5-7

Starcie aktualnych mistrzów świata (Szwedzi) z aktualnymi mistrzami Europy (Szwajcarzy). Szwajcarzy to jeszcze młoda ekipa i po doś ć niespodziewanym sukcesie sprzed paru miesięcy z ME na pewno poziom pewności wzrósł niepomiernie. Szwedzi to rutyniarze, wprawdzie ME im nie poszły najlepiej (tylko 5. miejsce), ale jakości w ich składzie jest aż nadto, żeby w Soczi byli głównymi faworytami do medali. Spodziewam się curlingowych szachów i wyrównanego meczu, w każdym razie trudno mi sobie wyobrazić jakąś demolkę Szwajcarów i 2 punkty zapasu powinny wystarczyć z nawiązką.

Sweden vs Great Britain
Typ: Great Britain Over 5 @ 1.80 ⛔ 6-4

Obie ekipy spotkały się w finałach dwóch ostatnich mistrzowskich imprez, w MŚ górą były Brytyjki (Szkotki), zaś w niedawnych ME tytuł zdobyły Szwedki. Wcale mnie nie zdziwi jeśli w Soczi dojdzie do trzeciego finału z rzędu w takim składzie, ale do tego jeszcze długa droga. Obie ekipy oczywiście z potencjałem medalowym, ale pierwszy mecz turnieju to nie pora na fajerwerki i nie spodziewam się jakiegoś niebotycznego poziomu. Szwedki mają tendencję to wolnego wchodzenia w turniej, zwykle rozkręcają się z meczu na mecz, dlatego bardziej skłaniałbym się ku Brytyjkom, a konkretnie, że ugrają przynajmniej 6 punktów, co wydaje się jak najbardziej w ich zasięgu, tym bardziej, że przy 5 punktach będzie zwrot.

Canada vs China PR
Typ: China PR (+3.5) @ 1.48 ⛔ 9-2 :;/: R zeź.. Chinki miały już doś ć po 7 endac h, ale dzisiaj ni kty by nie wygrał, Kanad y j ki perf ekcyjny mecz, zwłaszcza ich skiperka Jones dała czadu (96%)

Dodatkowo warto zagrać coś w stronę Chinek, zwłaszcza z tak okazałym handicapem, bo forma Kanadyjek, zwłaszcza na początku turnieju może być sporą zagadką. Skiperka Kanadyjek Jennifer Jones debiutuje na Igrzyskach po wygraniu kwalifikacji kanadyjskich, które są jednym z najtrudniejszych turniejów w tym sporcie. Skoro je wygrała, to musiała być najlepsza, ale Igrzyska to nieco inna para kaloszy, a akurat Jones już ładnych parę lat nie rywalizowała na imprezach mistrzowskich i może chwilę zając zanim wejdzie na odpowiedni poziom. Zwłaszcza w pierwszym meczu może to być widoczne, tym bardziej, że rywalki tonie lada przeszkoda. Chinki pod wodzą bardzo ogarniętej skiperki Bingyu Wang powinny być groźne dla wszystkich, do bólu zgrane, no i już bardzo utytułowane, na koncie wszystkie kolory medali MŚ i brąz w Vancouver. Pogromu tutaj nie powinno być.
Marathon
 
psotnick 828,5K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Sweden vs Canada
Typ: Canada @ 1.70 ✅ 3-9 ???? Wow .. Jones znowu bez błędna i to dosłownie (100%), ciekawe jak długo tak się da grać..
Kanadyjki zaczęły turniej z wysokiego C, z Chinkami zagrały perfekcyjny mecz jaka drużyna (90% dokładności zagrań), a dzieła zniszczenia dokonała bezbłędna skiperka Jennifer Jones (96%). Szwedki w prestiżowym pojedynku z Brytyjkami (Szkotkami) były dalekie od ideału (75%), skiperka Prytz też nie bardzo pomogła drużynie (79%), a wygrana przyszła tylko z tego powodu, że rywalki były jeszcze gorsze. Szwedki tradycyjnie powoli się rozkręcają i na dzień dzisiejszy to Kanadyjki obiecują wyższą jakość na torze. Zresztą Szwedkom ewentualna porażka nie powinna przeszkodzić w celu nadrzędnym, czyli dotarciu do playoffów.
Switzerland vs Denmark
Typ: Switzerland @ 1.72 ✅ 7-6
Szwajcarki po falstarcie w pierwszych endach meczu z Amerykankami szybko wróciły na właściwie tory i na koniec skompletowały pewne zwycięstwo (7-4) górując głównie doświadczeniem. Wprawdzie gra pozostawiała sporo do życzenia (73%), ale chyba można złożyć to na karb pierwszego meczu na nowym lodzie. Dunki jeszcze gorzej (72%) zagrały w meczu z Rosjankami w meczu, w którym z obu stron roiło się od niedokładności. Różnica jest taka, że Dunki swój mecz przegrały, a Szwajcarki wygrały. Bilans bezpośrednich starć skiperek na korzyśc młodej Nielsen (4-2), ale 2 ostatnie mecze na niedawnych ME to łatwe wygrane ekipy Mirjam Ott i jutro powinna być powtórka.
Canada vs Sweden
Typ: Sweden Over 5.5 @ 1.80 ✅ 6-7
Pierwsze mecze Kanadyjczyków w Soczi dużo poniżej oczekiwań. Najpierw zupełnie nieprzekonujące zwycięstwo z Niemcami (11-8), a później wtopa ze Szwajcarami (4-5) i to raczej niezagrożona. Na razie forma przeciętna pod każdym względem i skiper Brad Jacobs też nie wychyla się z tego schematu (81%). Obawiam się, że na rutynowanych Szwedów to może być za mało na tym etapie turnieju. Edin i spółka wprawdzie też bez fajerwerków, ale dużo solidniej (87%), no i przede wszystkim na koncie już 2 zwycięstwa z mocnymi rywalami, czyli Szwajcarami (7-5) i Brytyjczykami (8-4). Pewnie Szwedzi wygrają, ale jednak pewniejszym typem wydaje mi się over punktowy, bo linia na obecną formę obu ekip wydaje się zaniżona, a trochę zabezpieczamy się od wyniku końcowego. Jeśli nawet nieopierzeni Niemcy byli w stanie kilkukrotnie punktować podwójnie z Kanadyjczykami, to tym bardziej będą mogli to zrobić rutynowani Skandynawowie i w tym kontekście 6 punktów wydaje się najbardziej do ogarnięcia i nawet nie muszą wygrać meczu, żeby tak się stało.
Russia vs Norway
Typ: Norway Over 7.5 @ 1.90 ✅ 8-9
Gospodarze Igrzysk będą chyba posłusznie grali rolę dostarczyciela punktów. Najpierw wtopa z Brytyjczykami (4-7), w której wynik końcowy nie odzwierciedla różnicy między ekipami, a dzisiaj przydarzyła się im kuriozalna przegrana z Duńczykami, w której Rosjanie roztrwonili wysokie prowadzenie (5-0 i 8-5), by ostatecznie przegrać w dodatkowym endzie. W obu meczach kilka endów oddanych za 3 i więcej punktów, a to nie jest dobry omen przed meczem z taką ekipą jak Norwegowie. Ekipa pod wodzą Ulsruda to utytułowani rutyniarze (wicemistrzowie Europy sprzed paru tygodni) i jak dla mnie pewniacy do playoffów. Z Rosjanami powinni mieć używanie, gdzie 8 punktów wydaje się bardzo akceptowalną linią, do przekroczenia której wystarczą 2-3 wielopunktowe endy, do tego pewnie dojdzie 1-2 z przejętych partii co powinno się złożyć na over. Właściwie jedynym zagrożeniem może być wcześniejsze poddanie meczu przez Rosjan, kiedy przewaga będzie już nie do odrobienia.
Wszystkie typy z Marathonu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
modul 118

modul

Użytkownik
Kobiety:[bet365]

Szwajcaria 7:6 Dania
Typ: Szwajcaria -1.5 @ 2.00 ⛔

Rosja 9:7 USA
Typ: Rosja -1.5 @ 2.20 ✅


Mężczyźni: [bet365]

Wielka Brytania 7:6 Niemcy
Typ: Wielka Brytania -1.5 @ 1.60 ⛔


Co do mężczyzn to nie mam wątpliwości że handicap może nie wejść. Fakt faktem Brytyjczycy dostali trochę w meczu ze Szwedami, ale to im wyjdzie tylko na plus, zresztą wiedzą jak postępować z że tak zażartuję outsider`ami.
..
Kobiety no co tu dużo mówić Rosjanki na fali dopingu kibiców wypadły całkiem całkiem w Dunkami, a skoro Rosjanki potrafiły je załatwić -2.5 to nie widzę problemu aby Szwajcarki tego nie powtórzyły. Co do meczu Rosjanek z Amerykankami to jest to pewnego rodzaju hardcore albo jak kto woli hardscore ale to że tak powiem &quot;wisi w powietrzu&quot; więc powinny dać radę.

AKO: 7.04 - miodzio
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
psotnick 828,5K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Canada vs Sweden
Typ: Sweden Over 5.5 @ 1.80 ✅ 6-7 Pierwsze mecze Kanadyjczyków w Soczi dużo poniżej oczekiwań. Najpierw zupełnie nieprzekonujące zwycięstwo z Niemcami (11-8), a później wtopa ze Szwajcarami (4-5) i to raczej niezagrożona. Na razie forma przeciętna pod każdym względem i skiper Brad Jacobs też nie wychyla się z tego schematu (81%). Obawiam się, że na rutynowanych Szwedów to może być za mało na tym etapie turnieju. Edin i spółka wprawdzie też bez fajerwerków, ale dużo solidniej (87%), no i przede wszystkim na koncie już 2 zwycięstwa z mocnymi rywalami, czyli Szwajcarami (7-5) i Brytyjczykami (8-4). Pewnie Szwedzi wygrają, ale jednak pewniejszym typem wydaje mi się over punktowy, bo linia na obecną formę obu ekip wydaje się zaniżona, a trochę zabezpieczamy się od wyniku końcowego. Jeśli nawet nieopierzeni Niemcy byli w stanie kilkukrotnie punktować podwójnie z Kanadyjczykami, to tym bardziej będą mogli to zrobić rutynowani Skandynawowie i w tym kontekście 6 punktów wydaje się najbardziej do ogarnięcia i nawet nie muszą wygrać meczu, żeby tak się stało.
Russia vs Norway
Typ: Norway Over 7.5 @ 1.90 ✅ 8-9 Gospodarze Igrzysk będą chyba posłusznie grali rolę dostarczyciela punktów. Najpierw wtopa z Brytyjczykami (4-7), w której wynik końcowy nie odzwierciedla różnicy między ekipami, a dzisiaj przydarzyła się im kuriozalna przegrana z Duńczykami, w której Rosjanie roztrwonili wysokie prowadzenie (5-0 i 8-5), by ostatecznie przegrać w dodatkowym endzie. W obu meczach kilka endów oddanych za 3 i więcej punktów, a to nie jest dobry omen przed meczem z taką ekipą jak Norwegowie. Ekipa skipa Ulsruda to utytułowani rutyniarze (wicemistrzowie Europy sprzed paru tygodni) i jak dla mnie pewniacy do playoffów. Z Rosjanami powinni mieć używanie, gdzie 8 punktów wydaje się bardzo akceptowalną linią, do przekroczenia której wystarczą 2-3 wielopunktowe endy, do tego pewnie dojdzie 1-2 z przejętych partii co powinno się złożyć na over. Właściwie jedynym zagrożeniem może być wcześniejsze poddanie meczu przez Rosjan, kiedy przewaga będzie już nie do odrobienia.
Wszystkie typy z Marathonu.
W nawiązaniu do podanych wcześniej typów, warto zainteresować się typami w betsafe, bo można złożyć całkiem przyjemny dubel o sporym prawdopodobieństwie powodzenia, jak się wydaje sporo większym niż wskazane overy. Wszystko opisałem w poprzednim poście więc nie będ ę się powtarzał. Takich handicapów nigdzie nie uświadczy, moim zdaniem jak najbardziej warte zainteresowania.

Kanada - Szwecja
Typ: Szwecja +2.5 @ 1.44 ✅ 6-7
Norwegia - Russia
Typ: Norwegia -2.5 @ 1.60 ⛔ 9-8 :;/: w ostatnim endzie Norwegowie oddali 0-3 i z 9 -5 zrob iło się minimalna wygrana..

Kurs 2.30 ⛔
Betsafe
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
psotnick 828,5K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Rosja - China
Typ: Więcej niż 11,5 @ 1.85 bwin ✅ 5 - 7
Obie ekipy tyleż utalentowane, co nieregularne, zarówno Bingyu Wang jak i Sidorova mają spore wahania formy nawet w obrębie jednego meczu. Obie też raczej ofensywnie nastawione, lubią wstawiać do domu dużo kamieni, a to zawsze szansa na wielopunktowe endy jeśli nie dla ekipy mającej ostatni kamień, to dla przejmujących partię. Linia wystawiona zaskakująco nisko jak na mój gust, co może dziwić, bo akurat w tym meczu trudno spodziewać się curlingowych szachów. Over wydaje się całkiem rozsądną propozycją, tym bardziej, że papierowe faworytki nie zachwycają i wynik końcowy nie musi być zgodny z oczekiwaniami gospodarzy.
Great Britain vs USA
Typ: Great Britain @ 1.40 Marathon ✅ 12 - 3 ???? nie mogło być łatwiej, pełna demolka (w 4. endzie 7-0... ) i Amerykanki poddały mecz już po 6 endach
Drużyna Gospodarzy
Typ: Wielka Brytania powyżej 6.5 @ 1.84 betsafe ✅
Nie wiem jak Amerykanie się przygotowali do Igrzysk, ale to co prezentują w curlingu to jakaś kompletna parodia, i to zarówno wśród mężczyzn jak kobiet. Wśród pań to nawet bardziej widoczne, bo na koncie już 2 grube porażki słabym stylu. Forma ekipy kiepściutka (73%), a najgorsza jest skiperka Erika Brown, która w dwóch pierwszych meczach otarła się o kompromitację (63%). Nie wróży to najlepiej na przyszłość. Dzisiaj o poprawę może być trudno, bo rywalkami aktualne Szkotki w barwach UK, czyli aktualne mistrzynie świata i wicemistrzynie Europy. Pierwszy mecz im nie wyszedł, ale też rywal z najwyższej półki (Szwedki). Dzisiaj Eve Muirhead ze swoją ekipą powinny mieć używanie na kiepściutkich Jankeskach. Pewna wygrana Brytyjek jest dla mnie oczywistością, a 7 punktów zwyciężczyń bardzo korzystną linią.
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
doktor-g 576

doktor-g

Użytkownik
Świetna robota Psotnick.
Żeby nie było off topu to nie myślałem, że na IO może być aż taka różnica poziomów. W 4 endzie Brytyjki wbiły Amerykankom 7 punktów! Czegoś takiego nie widziałem jeszcze ????
Te Amerykanki grają jak kompletne amatorki ????
 
psotnick 828,5K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Świetna robota Psotnick.
Żeby nie było off topu to nie myślałem, że na IO może być aż taka różnica poziomów. W 4 endzie Brytyjki wbiły Amerykankom 7 punktów! Czegoś takiego nie widziałem jeszcze ????
Te Amerykanki grają jak kompletne amatorki ????
No nie da się ukryć, nie sądziłem, że to w ogóle możliwe, skoro ekipa ma 8 kamieni, zwłaszcza na tym poziomie, no ale zawsze musi być ten pierwszy raz. Czekam tylko aż film z tego endu pojawi się gdzieś w sieci, bo aż ciekaw jestem jak to się stało. Pewnie coś w tym stylu ;)
http://www.youtube.com/watch?v=CM5mFH3_Qhs
Denmark vs USA
Typ: Denmark @ 1.68 ⛔ 5 -9 :;/: Duńczycy w 1. endzie 3-0, a potem oddali 7 punktów z rzędu.. Brawo.
Amerykanie są prawie tak samo słabi jak Amerykanki, które dały dzisiaj szoł jakiego chyba nigdy nie było. I to właściwie wystarczyłoby za uzasadnienie typu na Duńczyków. Skiper Amerykanów Shuster nie panuje w ogóle nad wydarzeniami na torze, regularnie jest najgorszym graczem ekipy (69%), co uniemożliwia jakiekolwiek manewry. Rasmus Stjerne ze swoją ekipą wcale nie zachwyca, ledwie solidnie w pierwszych 2 meczach (80%), ale to i tak poziom nieosiągalny dla Jankesów. Przewiduję zapaści ciąg dalszy.

USA vs China PR
Typ: China PR @ 1.69 ✅ 4-7
Niedorzeczny kurs na Chinki, które dzisiaj w dobrym stylu wróciły do gry po bolesnej porażce z Kanadyjkami ogrywając Rosjanki (7-5). O Amerykankach nie ma w ogóle co mówić, od początku turnieju grały słabo, ale dzisiaj przekroczyły barierę śmieszności. Rywalki wprawdzie mocne, ale przegrać w jednym endzie 0-7, to się po prostu nie zdarza na żadnym poziomie. Nie ma co, Erika Brown już przeszła do historii, szkoda, że w taki sposób. Gorzej niż Amerykanki po prostu się nie da grać, nie zdziwię się jeśli coach da odpocząć Brown i pojawią się jakieś zmiany na pozycjach, co chyba jest jedyną opcją na poprawę. Problem w tym, że rywalki nie dadzą taryfy ulgowej, Chinki mają w składzie wystarczająco dużo jakości, by pewnie ograć wiele mocnych ekip, a co dopiero rozbite do cna Amerykanki. Dla mnie no brainer.
Canada vs Great Britain
Typ: Canada @ 1.55 ✅ 9-6
Kanadyjki na dokładnie przeciwnym biegunie formy co Amerykanki. Pod wodzą bezbłędnej Jones (98%) ekipa ma na koncie na razie 2 demolki i pewnie liczą na kontynuację, ale obawiam się, że utrzymać taką formę będzie trudno, lepiej grać się po prostu nie da. Mimo wszystko ich pułap jest na tyle wysoki, że nawet spora obniżka formy stawia je w roli faworytek z Brytyjkami, jakby nie było panującymi mistrzyniami świata. Wczoraj Muirhead i spółka nie dały rady Szwedkom (5-7), dzisiaj wszystko za nie zrobiły Amerykanki (12-3) i tak naprawdę mecz z Kanadyjkami będzie dla nich probierzem ich możliwości na tych Igrzyskach. Mimo wszystko stawiam na Jones i jej ekipę.
Marathon
 
Otrzymane punkty reputacji: +24
semprebarca 566

semprebarca

Użytkownik
No nie da się ukryć, nie sądziłem, że to w ogóle możliwe, skoro ekipa ma 8 kamieni, zwłaszcza na tym poziomie, no ale zawsze musi być ten pierwszy raz. Czekam tylko aż film z tego endu pojawi się gdzieś w sieci, bo aż ciekaw jestem jak to się stało. Pewnie coś w tym stylu
Ogladalem ten mecz. Dalej nie jestem w stanie zrozumiec co miały na celu Amerykanki ustawiając 5 strażników w tym kosmicznym endzie !!! i każdego z łatwością mijały kamienie Szkotek, a na koniec przez wybicie jednego z nich kamien wyladowal w samym srodeczku. Nie muszę chyba pisac kto w ekipie USA puszczał ostatnie kamienie, które pokpiły sprawe całowicie ;) oczywiscie Erika Brown , ktora skonczyla mecz bodajże na 43%
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
psotnick 828,5K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Mecze o 16:00
Denmark vs Sweden
Typ: Sweden @ 1.533 ⛔ 8-5
Nie wiem o co chodzi z takim wysokim kursem na Szwedów, pewnie chodzi o to, że Stjerne ograł Edina w dwóch ostatnich spotkaniach. Ale nie przywiązywałbym do tego zbytniej wagi, bo działo się to na ME, które Szwedzi wyraźnie potraktowali ulgowo, zresztą cały bilans na korzyść Szweda (5-3). Ale najważniejsza jest forma obu ekip w Soczi, a tu gołym widać wyraźną różnicę na korzyść Szwedów. Drużyna Edina na razie bezbłędny bilans (3-0), 3 zwycięstwa na koncie i to z najgroźniejszymi rywalami (Szwajcarzy, Brytyjczycy, Kanadyjczycy), forma więcej niż przyzwoita (87%). Duńczycy na tym tle wyglądają mizernie, jedna szczęśliwa wygrana z outsiderami Rosjanami (z 0-5 i 5-8 na 11-10), a poza tym łatwe wtopy z Chińczykami (4-7) i dzisiejsza z Amerykanami (5-9) chluby Stjerne nie przynoszą. Fora ekipy przeciętna (79%), a najgorszy w niej jest skiper (77%), który dzisiaj z Amerykanami dawał pokazy nieudolności (66%). Nie są delikatnie mówiąc dobre symptomy przed meczem z dominującymi jak na razie mistrzami świata.
Germany vs China PR.
Typ: China PR @ 1.55 ✅ 7-11
Chińczycy to jedno z zaskoczeń początku turnieju, bezbłędny bilans (3-0), a na rozkładzie między innymi Szwajcarzy. Ale najważniejsze, że to wszystko jest źródłem dobrej formy całego teamu (85%), a w szczególności jej skipera Rui Liu (90%). Niemcy pod wodzą milionera Johna Jahra radzi sobie nieźle, w każdym meczu zaznaczyli swój udział, ale koniec końców wszystkie przegrali (0-3), inna sprawa, że grali z faworytami do playoffów. Teraz powinno być już łatwiej i pewnie swoje mecze jeszcze w Soczi wygrają, ale wątpię, że stanie się to dzisiaj z rozpędzonymi Chińczykami.
Marathon
 
psotnick 828,5K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Mecze o 6:00
Chiny - Wielka Brytania
Typ: Chiny (+2.5) @ 1.68 ✅ 7-8
Obie ekipy dużo bardziej wyrównane niż wskazują na to kursy. Brytyjki wprawdzie na minusie (1-2), ale obie porażki z największymi faworytkami do medali, więc teraz już powinno być łatwiej i pewnie ich bilans będzie się tylko poprawiał. Chinki po demolce jaką sprawiły im Kanadyjki zaliczyły 2 cenne zwycięstwa z Rosjankami (7-5) i Amerykankami (7-4) i też powinny liczyć się w walce o półfinały. Forma drużyny Bingyu Wang solidna (82%) i nie widzę tutaj aż takiej przewagi Brytyjek jak sugerują buki. Mało tego, popularna Betty może mieć nawet małą przewagę psychiczną, bo w ostatnich miesiącach wygrała 3 z 4 bezpośrednich meczów z Muirhead. Dlatego spodziewam się dobrego i wyrównanego meczu, w którym dodatni handicap powinien się przydać.
Szwajcaria - Szwecja
Typ: Szwajcaria (+2.5) @ 1.59 ✅ 8 -9
Trochę podobna sytuacja jak w poprzednim typie. Jakoś nie widzę tutaj wysokiej wygrane faworytek. Szwajcarki na razie bez porażki, ale na razie miały przeciwniczki z dolnej półki. Forma co najwyżej przeciętna (76%) i ekipę często musiała ratować skiperka Mirjam Ott (83%). Ze Szwedkami taka forma nie wystarczy i będą musiały podnieść swój poziom, by mieć szanse na podtrzymanie dobrej passy. Na pewno doświadczenie po stronie Ott, nie muszą mieć żadnych kompleksów wobec Szwedek, które w Soczi bynajmniej nie olśniewają (81%). Momentum też po stronie ekipy Helwetek, które w ostatnich tygodniach wygrały 3 z 4 bezpośrednich starć z ekipą Sigfridsson. Moim zdaniem niespodzianka nie jest wykluczona, a scenariusz zaciętego meczu całkiem prawdopodobny.
betsafe
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
psotnick 828,5K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Norwegia - Szwecja
Typ: Norwegia +1,5 @ 1.65 bwin ✅ 4-5
Starcie głównych kandydatów do medali, a może i złota olimpijskiego. Najbardziej prawdopodobny scenariusz to walka łeb w łeb, aż do ostatniego enda, co tym bardziej uzasadnia granie dodatniego handicapu. Granie w stronę Norwegów sugeruje również bilans bezpośredni obu skiperów, bo tak się składa, że w ubiegłym roku Ulsrud i spółka wygrali 5 z 6 starć z drużyną Edina, więc na pewno nie muszą mieć żadnych kompleksów wobec Szwedów. Zapowiada się ciekawy mecz, który trzeba obejrzeć, bo taki sam skład może być w finale.
Great Britain vs USA
Typ: Great Britain @ 1.363 ✅ 5-3
Russia vs Switzerland
Typ: Switzerland @ 1.35 ⛔ 7-6 ???? Co skiper Szwajcarów zrobił z ostatnim kamieniem to jakieś bezmózgowie... Prowadzi w meczu 6-4, ma ostatni kamień w ręku, żadnych strażników na torze, prosty wjazd za 1 pkt i wygraną w meczu, a on zamiast łatwego 7-4 to przejeżdża cały dom, oddaje end za 3 pkt i cały mecz beznadziejnym Ruskom, którzy tak samo jak ja nie mogli w to uwierzyć... Mógl się nawet oprzeć na kamieniach Rusków, bo były niżej, ale nie.. on chciał sobie wjechać i wyjechał... PARODIA, GDYBYM TEGO NIE WIDZIAŁ W TRANSMISJI TO BYM NIE UWIERZYŁ.. i weź tu cokolwiek obstawiaj ;(

Łączny kurs: 1.841
Marathon
Dodatkowo warto pograć na murowanych faworytów w dwóch innych meczach drugiej sesji. Zarówno Brytyjczycy jak i Szwajcarzy górują umiejętnościami co najmniej o klasę nad rywalami. Obie ekipy też potrzebują podreperować swój bilans, zwłaszcza dotyczy to Szwajcarów (1-3), za to na ich korzyść działa to, że mają już za sobą mecze z wszystkimi najlepszymi i teraz o zwycięstwa będzie dużo łatwiej. Z Rosjanami nie przewiduję większych problemów, gospodarze sporo odstają umiejętnościami do najlepszych i pokazują to niemal w każdym meczu. Stać ich jedynie na zrywy, kiedy wynik meczu jest już praktycznie rozstrzygnięty, a to na mistrzów Europy nie wystarczy. Co do Brytyjczyków to ich forma w Soczi bardzo solidna (84%), wczoraj zaliczyli bardzo kliniczne zwycięstwo nad Szwajcarami (4-2) pod kierunkiem bardzo skutecznego Murdocha (88% skuteczności). Nie sądzę, żeby słabi Amerykanie byli w stanie się im przeciwstawić.
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
Co skiper Szwajcarów zrobił z ostatnim kamieniem to jakieś bezmózgowie... Prowadzi w meczu 6-4, ma ostatni kamień w ręku, żadnych strażników na torze, prosty wjazd za 1 pkt i wygraną w meczu, a on zamiast łatwego 7-4 to przejeżdża cały dom, oddaje end za 3 pkt i cały mecz beznadziejnym Ruskom, którzy tak samo jak ja nie mogli w to uwierzyć... Mógl się nawet oprzeć na kamieniach Rusków, bo były niżej, ale nie.. on chciał sobie wjechać i wyjechał... PARODIA, GDYBYM TEGO NIE WIDZIAŁ W TRANSMISJI TO BYM NIE UWIERZYŁ.. i weź tu cokolwiek obstawiaj ;(
Gdyby ktoś miał linka do tej akcji chetnie bym ja zobaczył.
 
psotnick 828,5K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Jesteśmy już na półmetku turnieju olimpijskiego, zarówno wśród kobiet jak mężczyzn, co sprawia, że coraz bardziej trzeba brać pod uwagę sytuację w tabeli, by wiedzieć, kto o co gra, a kto już ma wszystko wygrane, albo przegrane. Generalnie końcówka fazy zasadniczej to czas kiedy faworyci mają więcej do powiedzenia i na tym też głównie opierałem swoje typy. Nie ma co kombinować zbytnio.
Mężczyźni (mecze o 6:00)
Canada vs Norway
Typ: Canada @ 1.47 Marathon ✅ 10-4
U facetów w czubie tabeli może być ciasno, więc każdy mecz z bezpośrednimi rywalami będzie istotny. Norwegowie to bardzo doświadczona ekipa, ale nie bezbłędna pod presją, co udowodniła chociażby w finale ME, czy nawet w Soczi w niezbyt udanych meczach z Rosjanami, czy dzisiaj ze Szwedami. Kanadyjczycy wiedzą o co grają, ich bilans (3-2) nie pozwala im na wiele potknięć i jeśli chcą znaleźć się w półfinałach to takie mecze musz ą obowiązkowo wygrywać. Powinno być o to tym łatwiej, że po początkowych wahnięciach forma wydaje się iść w górę (86%), a jakby tego było mało, to Ulsrud jeszcze nigdy nie wygrał z Jacobsem i coś czuję, że jutro się to nie zmieni.

Szwecja - Chiny
Typ: Chiny (+2.5) @ 1.72 betsafe ✅ 6- 5
Chińczycy niespodziewanie na czele tabeli i to bez porażki, co zawdzięczają swojej równej i solidnej formie (89%), ale też nie najmocniejszym rywalom. Teraz turniej wchodzi w kluczową fazę i czeka ich seria meczów w najlepszymi (Norwegia, Szwecja, Kanada, Wielka Brytania) i wątpię, żeby ich świetny bilans długo się utrzymał. Niemniej jednak trudno zamykać oczy na och świetną grę, bardzo pewni na torze, a co najważniejsze Rui Liu panuje nad ekipą. A w razie jakichś wątpliwości zawsze mogą zapytać swojego kanadyjskiego coacha. Myślę, że jutro mogą stawić czoła Szwedom, obaj skiperzy są na remis, a oba bezpośrednie pojedynki były bardzo wyrównane i jutro może być podobnie. Moim zdaniem dwa punkty handicapu to wystarczające zabezpieczenie.
Kobiety (mecze o 11:00)
Great Britain vs Japan
Typ: Great Britain @ 1.38 Marathon ✅ 1 2 -3
Korea Republic vs China PR
Typ: China PR @ 1.54 Marathon ✅ 3-11
U kobiet również zbliżają się najważniejsze rozstrzygnięcia fazy zasadniczej, a wtedy zwykle faworytki pokazują swoją najlepsza grę. Zarówno Brytyjki jak i Chinki mają o co grać, bo wszystkie 4 ekipy mają identyczny bilans (2-2) i jutro może się zdecydować, kto będzie grał o medale, a kto tylko obejdzie się smakiem. Wydaje się, że forma Brytyjek jak i Chinek idzie w górę, co pokazał choćby wczorajszy bezpośredni pojedynek wygrany przez Szkotki (8-7). Z kolei rywalki swój remisowy bilans zawdzięczają korzystnemu układowi meczów w pierwszej fazie. Jutro powinna nastąpić selekcja negatywna dla Japonek i Koreanek, w których grze jest zbyt dużo bałaganu, co faworytki powinny skrzętnie wykorzystać.
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
modul 118

modul

Użytkownik
Rosja 6:3 Szwajcaria kobiety WTF?? ⛔
typ: Szwajcaria -1.5 @ 2.00 bet365

Co na tym turnieju pokazały Rosjanki, że aż tak wysoki kurs można zaobserwować to nie mam pojęcia.. Ostatnie dwie porażki z Azjatkami tj Koreą Płd i Japonią były co najmniej żenujące nie tylko dla zawodniczek ale i dla kibiców, fakt faktem tam jest dużo wolnych miejsc i wejściówki darmowe rozdaje się nawet wolontariuszom i żołnierzom ale trochę ludu mogło zaobserwować jak ich Sborna daje ciała. Szwajcarki natomiast zanotowały dwie porażki ale za to z murowanymi faworytkami do medali czyli Kanadyjkami i Szwedkami, z czego mecz ze Szwecją sądząc po wyniku 8:9 musiał być chcąc nie chcąc zacięty. Jeden hc mi z nimi nie wszedł jak grały z Dunkami, ale teraz mogą spokojnie się odegrać.

Wielka Brytania 12:3 Japonia kobiety ✅
typ: Wielka Brytania -1.5 @ 1.75 bet365

Ok - wszyscy mogą mi powtarzać &quot;mecz meczowi nie równy&quot; ale nie powstrzymam się od porównania obu ekip po spotkaniach z USA. GBR 12:3 USA, a dwa dni później JPN 4:6 USA &lt;-- albo Amerykanki dostały powera po srogim laniu, albo Japonki miały jakiś słabszy dzień, albo po prostu nie wiem jak to tłumaczyć ale kurs 1.75 miodzio.
 
maniek81 314,8K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Chiny - Norwegia [2] 1.60 Betsson ⛔ Jednak Norwedzy pod kreską na tych IO
Bardzo ważne spotkanie dla obu ekip. Chińczycy doznali dzisiaj rano pierwszej porażki ze Szwedami po wyrównanej walce i dodatkowym endzie. Należy jednak spojrzeć, że mieli stosunkowo łatwych rywali, jak Niemcy, Dania, USA. Wykorzystali ten fakt maksymalnie, do tego dołożyli zwycięstwo z Helwetami po wyrównanym boju i są w czubie tabeli. Teraz nadszedł jednak czas ciężkich potyczek i będzie pod górkę. Norwegowie z kolei grają trochę poniżej oczekiwań, mają bilans 3-2 i nie mogą sobie pozwolić na kolejną porażkę. Są drużyną bardziej doświadczoną i utytułowaną niż rywale, co trzeba skrzętnie wykorzystać i rozstrzygnąć to spotkanie na swoją korzyść. Zapewne nie będzie to łatwe spotkanie, ale liczę że doświadczenie weźmie górę w tym spotkaniu.
 
psotnick 828,5K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Switzerland - Germany
Typ: Germany Over(5.5) @ 2.01 ✅ 7 -8
To może być pierwsza prawdziwa szansa dla Niemców na zwycięstwo w tym turnieju, bo jak na razie mierzyli się niemal z samymi faworytami i wygrane były praktycznie wykluczone. Ale też trzeba powiedzieć, że w każdym z tych meczów zaznaczyli swoją obecność prowadząc otwarta grę i bardzo solidnie punktując. O wygraną może być mimo wszystko ciężko, dlatego wolę odpuścić typowanie wyniku końcowego, ale już 6 punktów ekipy Jahra jest zadaniem jak najbardziej wykonalnym. Skoro z najlepszymi ekipami turnieju Kanadyjczykami (8 pkt), Brytyjczykami (6 pkt), czy Chińczykami (7 pkt) Niemcy byli w stanie przekroczyć tę linię, to tym bardziej powinni to zrobić z rozbitymi Szwajcarami, którzy wczoraj stali się parodystami tego sportu, a zwłaszcza ich skiper Sven Michel (po szczegóły odsyłam do wcześniejszego postu). Po wczorajszym blamażu Szwajcarzy Igrzyska mają z głowy, bilans beznadziejny (1-4) i nawet jeśli się poprawi w dalszych meczach, to i tak będzie to katastrofalny występ. Aż trudno uwierzyć, że to ta sama ekipa, która pare tygodni temu została mistrzami Europy.

China - Norway
Typ: China(+2.5) @ 1.55 ✅ 7 -5
Chińczycy dzisiaj rano zaliczyli pierwszą porażkę, ale nie ma powodu do zmartwień, bo pokazali w nim bardzo dobrą formę (89%), a o przegranej z faworyzowanymi Szwedami decydowały niuanse, bo sam mecz był bardzo wyrównany (5-6). Jak widać forma nigdzie nie uciekła i chyba trzeba w końcu postrzegać Chińczyków jako realnych kandydatów do medali. Norwegowie ostatnio coś niewyraźnie, najpierw wtopa ze Szwedami (4-5), a dzisiaj rano dostali lanie od Kanadyjczyków (4-10). Z Chińczykami czeka ich kolejny z rzędu trudny mecz, który niekoniecznie musi się skończyć po ich myśli. W Chińczykach można widzieć spore value, zwłaszcza jeśli wesprzemy się dodatnim handicapem, bo nawet jeśli nie wygrają, to będą w stanie przynajmniej doprowadzić do wyrównanego meczu.
Russia - USA
Typ: Total Over(11.5) @ 1.60 ✅ 7 - 6
Zestaw jak najbardziej overowy. Obie ekipy ofensywnie nastawione, a do tego do bólu nieregularne. Takie połączenie to najlepszy przepis na kilka wielopunktowych endów, a to z kolei powinno się z łatwością złożyć na overowy wynik końcowy. Linia bardzo przyjemna, kurs również, moim zdaniem jak najbardziej warto spróbować. BetCity
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
psotnick 828,5K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Kobiety (mecze o 6:00)
China W - Sweden W
Typ: Total Under (13.5) @ 1.65 ✅ 7-6
Zdecydowanie najciekawszy mecze pierwszej sesji. Zarówno Chinki jak i Szwedki to ekipy bardzo utytułowane, rutynowane i również w tym turnieju będą się liczyć w walce o medale. Mecz ważny dla układu tabeli, więc spodziewam się uważnej gry z obu stron i szukania okazji do podwójnego punktowania w endzie, bo to dawałoby znaczącą przewagę przy tak wyrównanych ekipach. Zatem całkiem możliwe, że kilka endów obie ekipy będą zerować, by szukać lepszych układów w następnej partii. Wszystkie poprzednie mecze Wang i Sigfridsson były underowe i to solidnie, wiele wskazuje, że jutro można liczyć na powtórkę.
Canada W - Japan W
Typ: Canada W (-2.5) @ 1.50 ⛔ 8-6
Sytuacja w tabelu u pań jak dla mnie się mocno wyklarowała. Kanadyjki z kompletem zwycięstw (5-0) już praktycznie mają murowane miejsce w półfinałach i to z 1 miejsca, pewnie z bezbłędnym bilansem, bo grały już z najmocniejszymi i w pozostałych meczach zostały im słabeuszki. Pierwsze w kolejce są Japonki, które po obiecujących przebłyskach wróciły już na swoje miejsce w szyku. Praktycznie bez szans na playoffy, zwłaszcza po takim laniu jakie im dzisiaj sprawiły Brytyjki (3-12). Pewniejszy chyba wydaje się handicap na Kanadyjki niż ich over, bo linia wysoka, a niewykluczone, że przy dużej przewadze Japonki będą miały dość przed końcem.
Great Britan W - South Korea W
Typ: Great Britan W (-1.5) @ 1.67 ✅ 10-8
Z Brytyjkami bliźniaczo podobna sytuacja jak w poprzednim typie: duża dysproporcja umiejętności, Koreanki bez realnych szans na coś więcej niż 5-6 miejsce, do tego świeżo po demolce od Chinek (3-11), Brytyjki wręcz przeciwnie, to one demolują (12-3 z Japonkami), a do tego mają o co grać, bo ich bilans nie wygląda jeszcze tak jak powinien. Moim zdaniem w obu przypadkach handicapy nie powinny być nawet zagrożone.
Wszystkie typy z BetCity
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
psotnick 828,5K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Canada vs Great Britain
Typ: Canada @ 1.55 ✅ 7-5
Ważny mecz dla układu tabeli. Jacobs po początkowych zawirowaniach już wrócił na odpowiednie tory i prezentuje w tej chwili formę jaką się od niego oczekuje, chyba najlepszą na ten moment ze wszystkich ekip. Brytyjczycy mają świetny bilans (5-1), ale zbudowany tylko i wyłącznie na słabeuszach. Teraz przed nimi 2 ostatnie mecze z najlepszymi ekipami i nie będą w nich faworytami. Kanadyjczycy mają o co walczyć, forma rośnie i nie sądzę, żeby dość nieregularni Brytyjczycy byli im się w stanie postawić. Jacobs wyraźnie wygrał z Murdochem wszystkie bezpośrednie pojedynki i dzisiaj powinno być podobnie.
Denmark vs Switzerland
Typ: Denmark (+1.5) @ 1.63 ⛔ 3-9 :;/: to pokazali...
Typ: Dania powyżej 5.5 @ 1.83 betsafe ⛔
Szwajcarzy rozbici do cna szorują obecnie po dnie tabeli. Wczoraj bezdyskusyjna wtopa z Niemcami i nawet ich to specjalnie nie obeszło. Wyglądali jak by im wszystko zwisało, bo już dawno na zielonej trawce jeśli chodzi o turniej. Dziwi mnie, że są stawiani w roli faworytów z ogarniętymi ekipami, a Duńczycy pod wodzą Stjerne są na pewno lepsi niż Niemcy, do tego mają o co walczyć, bo z łatwymi rywalami jacy im pozostali mają szansę mocno awansować w tabeli. Myślę, że wbrew kursom to Duńczycy są faworytami tego meczu i w ątpię, żeby dodatni handicap był nawet potrzebny , ale chyba jeszcze bezpieczniejszym typem będzie over Duńczyków. Szwajcarzy pozwalają na wiele, błędy mnożą się na niemal każdej pozycji, a w takim układzie 6 punktów rywali wydaje się naprawdę bardzo prawdopodobne, tym bardziej, że linia niższa niż w innych bukach i warto z tego skorzystać.
Russia vs China PR
Typ: China PR @ 1.27 ✅ 6-9
Liderzy tabeli i rewelacja turnieju kontra przeciętni gospodarze, którzy swoje jedyne zwycięstwa dostali w prezencie od beznadziejnych Szwajcarów i Amerykanów. Nieregularność bije w każdym zagraniu Rosjan, po prostu czuje się, że nawet najlepszy układ potrafią spieprzyć. Chińczycy odwrotnie, do bólu regularni, nie panikują nawet w najtrudniejszych momentach meczów z faworytami, a nawet jeśli coś nie wyjdzie, to sytuację potrafi wyratować ostatnimi kamieniami będący chyba w życiowej formie Liu (90%). Na pewno na trybunach będzie głośno, fetowany każdy punkt gospodarzy, ale na koniec i tak będzie ich dużo mniej niż Chińczyków. Kurs już mocno spadł, ale ciągle wydaje się wyższy niż powinien.
Marathon
 
Do góry Bottom