>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

WTA Tour - Wimbledon ( 27.06.2022 - 10.07.2022)

Status
Zamknięty.
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
2-1.png

Miejsce: Londyn, Wielka Brytania
Data rozgrywania: 27.06.2022 - 10.07.2022
Nawierzchnia: Grass
Kategoria: Wielki Szlem
Pula nagród: $40,350,000
Oficjalna strona turnieju: https://www.wimbledon.com/index.html
Lista Startowa: https://www.tennisteen.it/entry-list/wta/23806-wta-entry-list-27-giugno-10-luglio-2022.html
Drabinka: https://www.wtatennis.com/tournament/904/wimbledon/2022/draws
Plan gier: https://www.wtatennis.com/tournament/904/wimbledon/2022/order-of-play
Zwycięzca singla 2021:
A. Barty
Zwycięzca debla 2021:
E. Mertens / S-W. Hsieh


Zestawienie kursów (Fortuna):

K.jpg




Zapraszam do merytorycznej dyskusji i pisania analiz
 
Otrzymane punkty reputacji: +747
K 69K

krzepki89

Użytkownik
tego nikt nie wie , sama IGA , dobrze, że nie wystartowała w Berlinie , ( zmęczenie rozgłos+ problem z barkiem) nie wiem czy jakaś kobieta jest mocna na trawie , ale biorąc pod uwagę jak chaotycznie grają kobiety to jednocześnie wimbledon może wygrać ktoś spoza top 50 WTA . jak dla mnie 2,6 żadne value :)
 
inkub1986 647,3K

inkub1986

Użytkownik
Ostapenko, Halep i Andreescu oraz udog Haddad Maia wygladaja też ciekawie w drodze po tytuł, ale nie wiem czy Świątek ich nie łyknie lub ktoś wcześniej w drabince. Jeszcze są 2 Czeszki: Pliskova i Kvitova, które wracaja do dobrej gry. Ja tam jednak po cichu wierzę w kolejną wręcz nudną 😉 serię zwycięstw Polki i tak aż do finału. No niestety. Mistrzyni jest jedna.
Świątek win 2,25
 
louisarmstrong 1,1M

louisarmstrong

Użytkownik
Świątek ma jeszcze trenera który doprowadził Radwańską do finału Łymbledonu i ma cały bagaż doświadczeń z tym związany ale moim zdanie 2.5 na Igę żadne value
To już lepiej ubiegłoroczna finalistka
PLISKOVA po kursie 34 e/w
Niezły kurs jest też na Andrescu 23 e/w
Lekko mi chodziła po głowie Raducanu ale po zastanowieniu nie wchodzę.
Co do Sereny Williams oglądałem mecz deblowych 2 dni temu w parze z Ons I Serena zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie zwłaszcza w decydujących punktach , robiła dokładnie to co trzeba było i moim zdaniem również będzie bardzo groźna.Jesli się pojawiła to należy sądzić że jest przygotowana.
 
inkub1986 647,3K

inkub1986

Użytkownik
Tan chodzi jeszcze po 3,75, ale kursy ciągle spadają. Pamiętacie Jurka Janowicza i jego wielki come back w Poznaniu? Dziękuję. Nie mam więcej pytań. Przegrał z takim ogórkiem, że ho ho. Sytuacja podobna? Dokładnie.
Tan 3,75
 
Otrzymane punkty reputacji: +111
inkub1986 647,3K

inkub1986

Użytkownik
Ty porównujesz Jurka Janowicza do Sereny Williams?
Aż z tak kiepskiej gliny nie był ulepiony. Chodzi o powrót po długiej przerwie. Nikomu nie służy. Weźmy taką Krejcikova. Do dziś nie może się odnaleźć, a jej przerwała trwała znacznie krócej od gry w tenisa. Kursy spadają też z jakiegoś powodu na Tan. Harmony Tan.
 
D 25,5K

dzidzok

Użytkownik
Aż z tak kiepskiej gliny nie był ulepiony. Chodzi o powrót po długiej przerwie. Nikomu nie służy. Weźmy taką Krejcikova. Do dziś nie może się odnaleźć, a jej przerwała trwała znacznie krócej od gry w tenisa. Kursy spadają też z jakiegoś powodu na Tan. Harmony Tan.
Przeciez tu nawet nie mozna porownywac co osiagnela Serena, a co Jurek.Bez jaj, przerwa, przerwa ale porownywanie Sereny i Jurka, nie powinno miec miejsca.To jak, powiedziec, ze oboje korzystaja codziennie z toalety,tez podobienstwo.
Owszem Serena moze byc,w nie najlepszej dyspozycji,zastygnieta, poza tym lata leca, ale jakiekolwiek porownywamie do Janowicza, jest slabe.
 
inkub1986 647,3K

inkub1986

Użytkownik
Przeciez tu nawet nie mozna porownywac co osiagnela Serena, a co Jurek.Bez jaj, przerwa, przerwa ale porownywanie Sereny i Jurka, nie powinno miec miejsca.To jak, powiedziec, ze oboje korzystaja codziennie z toalety,tez podobienstwo.
Owszem Serena moze byc,w nie najlepszej dyspozycji,zastygnieta, poza tym lata leca, ale jakiekolwiek porownywamie do Janowicza, jest slabe.
Chodzi o sam fakt powrotu po długiej przerwie. Dlatego przytoczyłem jeszcze przykład Krejcikovej. Co jest słabe a co mocne ocenia fakty.
 
adik1992 401,1K

adik1992

Moderator
Członek Załogi
Juvan @4,0
+1,5 set @2,20
fortuna
6:4 4:6 6:2

Wyczekiwałem losowania by sprawdzić na kogo trafi Brazylijka. I ma trudne zadanie w moim odczuciu. Dla wielu ludzi Beatriz po tym co prezentuje w ostatnich tygodniach na kortach trawiastych jest pewniakiem do wygrania meczu 1 rundy. Haddad Maia wygrała turnieje w Nottingham, Birmingham a w Eastbourne uległa Kvitovej w półfinale, a czeszka wygrała cały turniej. Jednak dla mnie jest to klasyczny typ-mina. Forma jest, Jouvan zagrała dwa mecze na grassie, oba przegrane więc jakie może mieć szanse. Przed rokiem Kaia zagrała tylko jeden mecz na trawie przed Wimbledonem, który przegrała, a w 1R turnieju odprawiła Bencic, gdzie była wskazywana na pożarcie. Dotarła do 3R w której przegrała z Gauff. W 2019 potrafiła urwać seta Serenie ( w tym roku Haddad Maia pokonała Muguruze w 1r). Jest to zawodniczka z potencjałem, rocznik 2000 i uważam że śmiało może do drapać się do top 20 a może i wyżej, obecnie 60 w rankingu. Uderza mocno, płasko, lubi korty trawiaste. Potrafi odnaleźć się w grze kombinacyjnej a to na kortach trawiastych jest ważne. Tylko jest jeden znak zapytania. Na ile poważna była kontuzja z ostatniego meczu z Bad Homburg, gdzie kreczowała w 3 secie. Presja jest na Brazylijce a turniej Wielkiego Szlema, nawet 1 runda to inna skala niż turniej wta 250 . Beatriz wraca po przerwie spowodowanej banem za stosowanie zakazanych substancji i odbudowuje swój ranking. Przyjemnie się ją ogląda jednak uważam że w pełni sprawna fizycznie Słowenka da radę ją pokonać. Nie takie niespodzianki widział świat tenisa i mam nadzieję że jutro zobaczymy kolejną.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +923
madman01 12,1K

madman01

Użytkownik
Ja bym bardziej szukał niespodzianek w meczach Vekic, Petković, Bogdan, ale to jest tylko moja opinia, Beatriz nie bez przypadku wygrala 13 ostatnich meczy na trawie nie liczac ostatniej porazki z Kvitova, z ktora wczesniej wygrala, a na rozkladzie m.in Halep, Giorgi, Sakkari , Kanepi , Riske, wiec forma jest w przeciwienstwe do Juvan ktora mimo ze jest nieobliczalna, zaliczyla ostatni dwa knockdowny na trawie dwie porazki, z zawodniczkami na pewno nie ze scislego topu
 
Ostatnia edycja:
psychol32 423,7K

psychol32

Użytkownik
Nie ma co patrzeć na Serenę przez pryzmat meczu deblowego. Taki mecz można wygrać na chodzącą, a w singlu trzeba biegać. Jak ją ktoś zacznie rozrzucać po korcie to wątpię że da radę
Mam wrażenie że ona wraca w celach zarobkowych a nie sportowych. Taki powrót przyciągnie media z całego świata, może złapie jakiegoś nowego sponsora.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +557
D 25,5K

dzidzok

Użytkownik
Ja bym bardziej szukał niespodzianek w meczach Vekic, Petković, Bogdan, ale to jest tylko moja opinia, Beatriz nie bez przypadku wygrala 13 ostatnich meczy na trawie nie liczac ostatniej porazki z Kvitova, z ktora wczesniej wygrala, a na rozkladzie m.in Halep, Giorgi, Sakkari , Kanepi , Riske, wiec forma jest w przeciwienstwe do Juvan ktora mimo ze jest nieobliczalna, zaliczyla ostatni dwa knockdowny na trawie dwie porazki, z zawodniczkami na pewno nie ze scislego topu
Czesto, czy to to ATP czy WTA, jak ktos nizej notowany cisnie, az ponad stan (jesli chodzi o wygrane) to na Szlemie, szybko leci.wg mnie Juvan, to dobry kierunek
 
adik1992 401,1K

adik1992

Moderator
Członek Załogi
Nie ma co patrzeć na Serenę przez pryzmat meczu deblowego. Taki mecz można wygrać na chodzącą, a w singlu trzeba biegać. Jak ją ktoś zacznie rozrzucać po korcie to wątpię że da radę
I właśnie to jest najwązniejszy aspekt w pokonaniu Williams. Po meczach deblowych widać że serwis nieźle funkcjonuje oraz jest moc uderzeń. Ale tylko zagrań które ma w zasięgu. Trzeba mocno ją ruszać na boki i do przodu a nie grać na środek gdzie Serena samym ustawieniem będzie mogła zabijać każdą piłke. Dlatego uważam że zawodnikcza pokroju Tan nie ma zbyt wielkich umiejętności jeżeli chodzi o taką grę. Wyjdzie na główny kort, z taką zawodniczką bez większego doświadczenia i sądzę że przegra ten pojedynek w szatni. A naprawdę nie trzeba dużo by wygrać z Sereną.
 
louisarmstrong 1,1M

louisarmstrong

Użytkownik
Słuszna uwaga nie ma co patrzeć na Serenę przez pryzmat meczu deblowego , oczywiście można próbować rozrzucać Serenę choć tu akurat w tym elemencie to ona raczej zawsze była rozrzucając bardziej niż rozrzucaną. Asy serwowane w singlu czy w deblu to już asy które trzeba brać pod uwagę , zwłaszcza serwowane w deciding points.Każdy mecz to osobne przedstawienie ale moim zdaniem Serena może być groźna i będzie się rozpędzać z meczu na mecz.
Oczywiście zawsze może się przydarzyć wypadek przy pracy nawet Serenie jak kilka lat temu np z Cornet gdzie Serena była w primie , ale nie lekceważył bym jej , z tenisem jak z jazdą na rowerze tego się nie zapomina , choć oczywiście trudno wsiąść z marszu na rower po długiej przerwie i od razu wygrać Tur de France , Ale Serena zrobiła bardzo dobre wrażenie w wygranym meczu deblowym w parze z Ons , przeciw Aoyamie i Chan a to topowe aktualnie deblistki.
I tak dla przypomnienia Serena Williams ma 23 triumfy w szlemach , w tym złotego szlema to ciut lepiej niż Nadal , do tego 4 złote medale olimpijskie a to już lewel Ireny Szewińskiej.
Cóż Nawratilowa ma więcej tytułów wielkoszlemowych i tak dla przypomnienia w 94 roku doszła do finału Wimbledonu po dłuższej przerwie w wieku lat trzydziestu ośmiu.
Przegrała w trzech setach z młodszą o 16 lat Conchitą Martinez .
 
Otrzymane punkty reputacji: +193
adik1992 401,1K

adik1992

Moderator
Członek Załogi
I tak dla przypomnienia Serena Williams ma 23 triumfy w szlemach , w tym złotego szlema to ciut lepiej niż Nadal
takie małe sprostowanie, złoty szlem to wygranie 4 turniejów WS w jednym roku oraz wygranie igrzysk olimpijskich czego Serena nigdy nie dokonała. Jedyną zawodniczką mającą złotego szlema jest Graff.
Serena nie wygrała też nigdy 4 szlemów w roku. Najbliżej była w 2015 gdzie miała 3 wygrane a w US Open przegrała z Vinci półfinał.
 
psychol32 423,7K

psychol32

Użytkownik
Aoyama i Chan dostały odpowiednie pieniądze za to by przegrać. Jakby to wyglądało Serena wraca i przegrywa w pierwszym meczu?
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom