>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

WTA Tour - Wielki Szlem: Australian Open (08.02.2021 - 20.02.2021)

Status
Zamknięty.
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
BB1byfZ2.jpg



Miejsce: Melbourne, Australia
Data rozgrywania: 08.02.2021 - 20.02.2021
Nawierzchnia: Hard
Kategoria: Wielki Szlem
Pula nagród: $22,689,778
Oficjalna strona turnieju: https://ausopen.com/
Lista Startowa: https://ausopen.com/players
Drabinka: https://www.wtatennis.com/tournament/901/australian-open/2021/draws
Plan gier: https://www.wtatennis.com/tournament/901/australian-open/2021/order-of-play
Zwycięzca singla 2020:
Sofia Kenin
Zwycięzcy debla 2019: Kristina Mladenovic/Timea Babos
Zestawienie kursów (Fortuna):



tk.jpg



Zapraszam do merytorycznej dyskusji i pisania analiz
 
N 999

Nairoq

Użytkownik
Jeśli chodzi o kobiety ciężko coś przewidzieć praktycznie każdego szlema wygrywa inna zawodniczka dlatego ja zaryzykuję że wygra
OSAKA kurs 6.5
 
eldorado 90

eldorado

Użytkownik
Świątek - Rus 2 4,40 fortuna Świątek przed bardzo dużą presją , której moim zdaniem nie udźwignie. Media napompowały balonik pod tytułem Iga Świątek do monstrualnych rozmiarów. Bardzo długa przerwa w graniu po zwycięstwie na Garosie była kolosalnym błędem . Brak ogrania Igi było bardzo widoczne w turnieju poprzedzającym AO . Żeby Świątek grała swoją grę, grę na granicy ryzyka mocne piłki blisko linii ,musi wejść w automatyzm , a do tego potrzebuje czasu i ponownego ogrania. Jej przeciwniczka nie gra co prawda wielkiego tenisa , ale to silnie bijąca rzemiecha , która wygrała z Polką na wolnych ziemnych kortach , przed jej wielkim triumfem w Paryżu, a przecież w AO nawierzchnia jest dużo szybsza, po tak wysokim kursie biorę jej win.

POZDRO
ELDO
 
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
Bardzo długa przerwa w graniu po zwycięstwie na Garosie była kolosalnym błędem . Brak ogrania Igi było bardzo widoczne w turnieju poprzedzającym AO .
Człowieku , zejdź na ziemię, jaka wielka przerwa? A która zawodniczka po Paryżu z topu grała w jakichkolwiek zawodach? Odbywały się tylko mało znaczące turnieje niższej rangi oraz na początku roku część zawodniczek pojechała do Abu Dhabi na turniej rangi Premier. Reszta zaczęła swoją przygodę tutaj w Melbourne, gdzie przebywają już blisko 3 tygodnie i był czas na aklimatyzację, treningi i zapoznanie się z kortami. Rus rozegrała w Melbourne też jedno spotkanie , przegrała z babcią Williams, z którą ugrała ledwo cztery gemy, w Abu Dhabi też nic nie pokazała, więc to chyba prędzej jej brakuje ogrania. Pragnę przypomnieć , że rok temu Iga rozpoczęła swoją przygodę dopiero od AO, miała długą przerwę i potrafiła dotrzeć do 4 rundy. Z całym szacunkiem do Rus, nawet jeśli Iga będzie długo wchodziła w mecz, będzie sporo błędów , które jej się zdarzają, to nawet w tym przypadku Holenderka nie będzie pewnie w stanie ugrać seta.
 
Otrzymane punkty reputacji: +40
Mezamorto35 34,7K

Mezamorto35

Użytkownik
Flipkens-Williams 1(3.65)
Jak dla mnie bardzo ciekawe spotkanie,dla mnie najciekawsze pod wzgledem kursu i jak i mozliwosci wygranej.Buki daja zdecydowanie Jej za male szanse na zwyciestwo. Ogladalem Jej ostatni wystep z S.Kenin(styczen) i grala do czasu kontuzji naprawde swietnie.Wielka niewiadoma jak z jej noga ale mimo wszystko stawiam na Nia bo przeciez Venus mimo doswiadczenia najlepsze lata juz ma za soba.
 
Ostatnia edycja:
S 297,4K

sztabson_93

Użytkownik
Babos - Bonaventure
Bonaventure handi +1.5 Seta
@1.52 Unibet
Belgijka jest niewygodnym rywalem o czym przekonalo się już sporo tenisistek z top100. Babos po wygrywała ostatnio kilka spotkań z zawodniczkami które oprócz Tig są na przeciętnym poziomie. Uwazam że dziś będziemy świadkami bardzo zaciętego pojedynku w którym Bonaventure spokojnie stać na seta a może nawet na zwyciestwo.
Pera - Kerber
Over 18.5 gema
@1.57 Unibet
Zdecydowanym faworytem jest Kerber, ja nie widzę tu jednostronnego spotkania i te 19 gemow które jest wymagane jest tak prawdopodobnym scenariuszem ze żal tego nie pograć.

Ako 2.39
 
Ostatnia edycja:
dx2 217,3K

dx2

Użytkownik
Azarenka-Pegula 1 @1.38 no i Azarenka poskadala tasme

Z takich nieduzych kursow , sadze ze to dobra propozycja. Azarenka znowu postanowila zaistniec od ubieglego roku i teraz pdoobno planuje bic sie o najwzysze laure przez dluzej niz tylko a USA. Azarenka w tamtym roku przygotowywala sie do US we Francji i jak sama mowila to nie ma byc odgzewany kotlet, tylko walka o duze rzeczy. Na USO sie udala, bo zagrala znakomity turniej i ulegla we finale Osace po swietnym meczu. Zobaczymy czy pociganie to dalej jak bylo w planie. Jeden mecz w tamtym tygodniu zagrala sobie Azarenka z Putintseva i kolejny oddal juz walkowerem (zreszta nie ona jedna tak robila w ubiegly tygodniu). Azarenka wie co robi. Licze na je wygrana.

Collins-A.Bogdan 1 @1.3

Collins powinna wyjsc z tego meczu rowniez zwyciesko. Amerykanka zostala polfinalistak AO dwa seozny temu, ale rok temu byla wpadka 1 rundzie. Zagrala tam wtedy bardzo dobry mecz z Putintseva, ale przegrala i szybko pozegnala sie z Melbourne. Tym razme mysle, ze przygoda potrwa dluzej, tym bardzije ze Amerykanka dobrze wygladala w tamtym tygodniu. Ana Bogdan to bardzo regualrna tenisistka, ale przy dobrzej grze Collins to Amerykanka jest zdecydowana faworytka.

Jakis under gemowy w meczu Barty-Kovinic bym chyba jeszcze poszukał... moze under 19,5 gema. Kurs ok.@1.55
Ale ten mecz w sesji wieczornej, wiec bedzie rano czas sie zastanowić.

Tyle z propozycji do kuponow akumulowanych.
 
Ostatnia edycja:
eldorado 90

eldorado

Użytkownik
Świątek-Giorgi 2 kurs 4 fortuna Cóż nie wyszedł mi kurs ze zwycięstwem Rus ze Świątek , ale konsekwentnie gram przeciwko niej po takim kursie przeciwniczki. To zwycięstwo nad Rus , wynikało bardziej ze słabości Holenderki niż wielkiej gry Świątek. Giorgi to inna półka niż Rus ,Zdemolowała Świątek w 2019 na AO. Nie twierdzę ,że wyczyn ten powtórzy , ale stać ją na zwycięstwo nad Igą , której gra nadal mnie nie przekonuje w Australii , a widząc tu taki według mnie duży value , zaryzykuję win na Włoszkę. A ty człowieku tarki może coś zaproponujesz od siebie tutaj , zamiast tylko czepiać się innych typów.
POZDRO
ELDO
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
Mezamorto35 34,7K

Mezamorto35

Użytkownik
Świątek-Giorgi 2
Dobry typ moim zdaniem,Giorgi jest zdecydowanie lepsza zawodniczka od Rus,kurs wart zagrania,handi gemowe tez jest bardzo dobre

Williams-Errani 2(4.00) 0-2Fortuna- Flipkens na wlasne zyczenie przegrala z Williams ktora prezentowala sredni poziom,jest bardzo wolna i jesli Errani zagra technicznie nie silowo powinna to spotkanie wygrac
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +61
kudel 282,8K

kudel

Znawca - Tenis
Jak widzę takie teksty, że Giorgi jest półkę wyżej niż Rus, to przecieram oczy.
Iga 2:0 1,67
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +98
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
A ty człowieku tarki może coś zaproponujesz od siebie tutaj , zamiast tylko czepiać się innych typów.
Nie czepiam się Twoich typów, tylko bzdur jakie wypisałeś w poprzednim poście...
Teraz osobiście sam sądzę, że Giorgi jest w stanie powalczyć z Igą, bo jest strasznie nieobliczalną zawodniczką, jak jej piorunujące uderzenia będą trafiać , to Polka może mieć kłopoty, tylko problemem Włoszki jest jej straszna nieregularność, stąd takie, a nie inne miejsce w rankingu. Myślę, że Świątek wyciągnęła wnioski z poprzedniego roku, to jest już zupełnie inna tenisistka, zdecydowanie lepsza, jednak kurs na jej zwycięstwo zdecydowanie nieopłacalne i nie dziwię się, że ludzie grają w kierunku Giorgi.
 
kudel 282,8K

kudel

Znawca - Tenis
Podoroska 2:0 2,26

Vekic, to już nie jest ta zawodniczka co kiedyś. Nie potrafi utrzymać piłki w korcie dłużej niż przez 3 wymiany, celownik już nie ten wiec uważam, ze w dzisiejszym meczu Podoroska gładko wygra. Tydzień temu pokonała Kvitovą co ma podobny styl gry do Vekic czyli bazuje na serwisie i mocnych kończących uderzeniach. Oczywiście w tym przypadku można powiedzieć, że Petra jest półkę i to conajmniej lepsza od Vekic. Wnioski nasuwają się same.

Pliskova 1 set win 1,85

Obie zawodniczki zmierzyły się równy tydzień temu. Lepsza okazała się Collins, która zwyciężyła w dwóch tie breakach. Choć to Karolina zaczęła przełamaniem już w pierwszym gemie, nie potrafiła dowieźć seta do końca. Jak wiemy był to turniej zaraz przed szlemem, tu aż takiej koncentracji jak podczas meczy w szlemach nie ma. Stad uważam, ze Czeszka wyciągnie wnioski i zacznie z grubej rury wygrywając pierwszego seta, a co będzie potem już mnie nie będzie interesować. Choć dla mnie ona to spotkanie bierze, ale uważam, że bezpieczniej zagrać 1 set.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +35
dx2 217,3K

dx2

Użytkownik
Barty-Alexandorova 1 @1.32
under 21,5 gema @1.7


Cokolwiek by tu nie powiedziec, to w moim przekonaniu porazka Barty bylaby sensacja. Barty jedna za calkowicie glownych faworytek do koncowego triumfu. Na pewno zalezy jej zeby zgarnac ten szlem. Australijce udalo sie wygrac tytul na French Open w sezonie 2019 i teraz polauje na szlema w sowim kraju. Mysle ze Barty by tego szlema zgarnela juz w tamtym roku w Australii, gdyby nie natrafila w polfinale na sensacyjna Kenin, ktora wygrala pozniej AO.

Mysle, ze teraz jest drugie podejscie Barty. Alexandrova ma uderzenie, ale tez czesto brakuje zwyklego czucia i techniki. W tak waznym turnieju z taka rywalka jak Barty, ktora za cel ma wygranie calego turnieju to niebardzo umiem sobie wyobrazic wygrana Alexandrovej.
Kurs do kombinacyjnego mysle, ze w porzadku, a sadze, ze Barty uda sie to zamknac w dwoch setach i uda sie pokryc tez taki handicap gemowy.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +178
5xharoldx5 1,4M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
Dyscyplina: Tenis - Australian Open - WTA
Godzina: 3:00
Spotkanie: Anastasia Potapova - Serena Williams
Typ: Potapova (z handicapem +6,5 gemów)
Kurs: 1,74
Bukmacher: Fortuna
Analiza:

Serena Williams zaczęła ten turniej w świetnym stylu, gdyż bez najmniejszych problemów wygrała swoje dwa pierwsze mecze. Taki zupełny brak problemów jest u niej dość zaskakujący, bo jak wiadomo Serena w wielkich szlemach często miewa momenty słabej gry przez co traci sety. Uważam, że tak może być w jej spotkaniu z Potapovą. Potapova wydaje się być w dobrej formie. Wygrała ona 6:2, 6:1 z Riske i 6:2, 6:4 z Babos. Martwi jedynie wynik bezpośredniego meczu sprzed roku, gdzie Williams rozniosła Potapovą 6:0, 6:3, ale teraz Potapova jest wyraźnie lepsza niż wtedy, więc moim zdaniem powinna nawiązać walkę.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +16
piatddz 62,2K

piatddz

Użytkownik
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
Unibet
🎾 Veronika Kudermietova - Simona Halep | Kudermietova +1.5 seta @1,72
Halep bardzo wolny start w AO. Cudem wróciła w meczu z Tomljanović z 5:2 w trzecim secie. Wiadomo, ze może się rozkręcać i nie ma co tutaj przesadzać, ale Rosjanka jest bardzo niebezpieczna na twardym korcie. Ma świetny bilans w tym roku i naprawdę gra mega solidnie. Gra szybko, płasko i ma bardzo solidny serwis. Halep gra wysoką piłkę z duża rotacja co na kortach twardych nie jest tak skuteczne jak np. na mączce. Trochę to przypomina styl Svitoliny, z która Kudermietova wygrała już w tym sezonie w turnieju w Emiratach. Podsumowując widzę tutaj ciężka przeprawę na faworyzowanej Rumunki i jeśli w ogóle wygra to moim zdaniem nie bez straty seta.
 
Otrzymane punkty reputacji: +133
D 24

daro7781

Użytkownik
12 luty 11:00 Świątek - Ferro
Typ: Ferro (z handicapem +5,5 gemów)
Kurs 1,7
Bukmacher STS

Oglądam francuzke od pewnego czasu i prezentuje naprawdę bardzo dobry tenis, jestem zaskoczony tak wysokim kursem na nią. Nasza Iga raczej będzie miała bardzo trudno narzucić swoje warunki gry. Dla odważnych proponuje czyste zwycięstwo w meczu dla Ferro po kursie 4.0
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
A ja akurat oglądam Igę od pewnego czasu i "francuska" tenisistka jak ugra seta, to będzie to dla niej duży sukces.Iga potrafi dostosować styl gry pod każdą tenisistkę i wywierać presję, więc nie widzę i tym razem szans dla rywalki.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
jozzy22 555,4K

jozzy22

Użytkownik
Taki mały wtret z mojej strony. Oglądałem mecz Sereny dziś i wydaje się, że fajna opcja na następną rundę będzie gra na Sabalenke. Gdyby tylko Potapowa utrzymała nerwy na wodzy to na spokojnie zrobilaby Serene w dniu dzisiejszym. Wiadomo u kobiet dzień dniu nie rowny ale ja osobiście napewno pogram na Sabalenke bo Serena nie jest skała do nie ruszenia

Sabalenka win @ 1.85

STS
 
Ostatnia edycja:
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
S. Halep - I. Świątek 2 @2.32 Betclic

Nie wiem czy kursy będą spadać, czy będą wzrastać, ale dla Mnie wszystko powyżej @2.00 na Polkę trzeba pobierać i nie ważne kto jest po drugiej stronie siatki. Rumunka w tamtym sezonie przegrała trzy spotkania: z Sabalenką, z Muguruzą oraz właśnie z Igą na jej koronnej nawierzchni, czyli mączce podczas French Open. Przed porażką w Paryżu, po powrocie na korty po dłuższej przerwie związanej z Pandemią, Simona wygrała w Pradze, wygrała w Rzymie i zatrzymała ją dopiero Iga, nie dając jej najmniejszych szans. Jeśli chodzi o tegoroczne starty, to obydwie przegrały w turnieju poprzedzającym AO, z Aleksandrową, i to dość gładko, ale myślę, że to było zaplanowane, bo głównym celem był właśnie Wielki Szlem. Świątek jak do tej pory idzie jak burza, dziś miała w pewnym momencie kłopoty, bo od stanu 3:0, zrobiło się nagle 3:4, gdzie pojawiało się sporo irytacji niewymuszonymi błędami, ale kapitalnie z tego wyszła, i trzeba ją za to pochwalić, bo Ferro, mocno bijąca zawodniczka, potrafiła z Polką powalczyć, sprawiała jej kłopoty i będzie z niej dobra zawodniczka i myślę, że niedługo zamelduje się w Topie. Jeśli chodzi o Halep, to ona uciekła sprzed topora w 2 rundzie , przegrywając 2:5 w decydującym secie, potrafiła odwrócić losy meczu, ale trzeba też zaznaczyć, że Tomljanovic, która miała mecz na widelcu, zagotowała się w kluczowych momentach i musiała uznać wyższość rywalki. Tak jak już wspominałem, Iga potrafi dostosować styl gry do rywalki, i wywierać presję na rywalce. Simona jest do złamania, pokazała to w niektórych momentach wspomniana rywalka z 2 rundy, jej serwis nie jest zabójczy i myślę, że Polka spokojnie będzie ją przełamywała. Na pewno będzie musiała zagrać trochę szybciej, poganiać rywalkę po kątach , bo Halep uwielbia się bronić i w pewnym momencie przyspieszyć. Jednak Iga jest cierpliwa, potrafi wejść w dłuższą wymianę, potrafi huknąć z armaty i sądzę, że i tym razem Rumunka będzie musiała uznać wyższość naszej rodaczki. Jeśli chodzi o psychikę, to jestem spokojny o Świątek, ona pokazała w Paryżu , że presja wygrania Wielkiego Szlema jej nie ciąży i jeśli dostanie taką szansę jak Tomljanovic, to ona ją bez problemu wykorzysta.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +7
kibic-zwierze 42,5K

kibic-zwierze

Użytkownik
Uwielbiam Świątek i jej mega kibicuje ale chyba koniec jej w tym turnieju. Dla mnie 1.7 na Halep to spore value. Widziałem Halep dzisiaj i naprawdę konkretnie. Dodając do tego chęć rewanżu za French Open... Iga ma ileś tam z rzędu setów wygranych w wielkim szlemie, super wynik no ale przychodzi czas, że w końcu przegra. Moim zdaniem właśnie tu.





także tak
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +178
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom