>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

WTA Tour - Warszawa, Praga (25.07.2022 - 31.07.2022)

Status
Zamknięty.
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
image_processing20220420-260076-woj5bg.jpg

Miejsce: Warszawa, Polska
Data rozgrywania: 25.07.2022 - 31.07.2022
Nawierzchnia: Clay
Kategoria: WTA 250
Pula nagród: $251,750
Oficjalna strona turnieju: https://bnpparibaspolandopen.pl/
Lista Startowa: https://www.dartsrankings.com/tennis/women/warsaw
Drabinka: https://www.wtatennis.com/tournament/2037/warsaw/2022/draws
Plan gier: https://www.wtatennis.com/tournament/2037/warsaw/2022/order-of-play
Zwycięzca singla 2021:
M. Zanevska
Zwycięzcy debla 2021:
L. Marozava / A. Danilina


orig_Livesport_Prague_Open_2022_TK_Sparta2022_20226684519.jpg

Miejsce: Praga, Czechy
Data rozgrywania: 25.07.2022 - 31.07.2022
Nawierzchnia: Clay
Kategoria: WTA 250
Pula nagród: $251,750
Oficjalna strona turnieju: https://livesportpragueopen.cz/index.php
Lista Startowa: https://www.dartsrankings.com/tennis/women/prague
Drabinka: https://www.wtatennis.com/tournament/1082/prague/2022/draws
Plan gier: https://www.wtatennis.com/tournament/1082/prague/2022/order-of-play
Zwycięzca singla 2021:
B. Krejcikova
Zwycięzcy debla 2021: L. Hradecka / M. Bouzkova



Zapraszam do merytorycznej dyskusji i pisania analiz
 
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Kawa + Errani @2.29 Fortuna

Ruszamy z kwalifikacjami w Warszawie. Pogoda ma dopisywać, więc szykuje się fajna i na wysokim poziomie rywalizacja jak na warunki w Polsce. Sam osobiście pojawię się w przyszły weekend na kortach Legii, żeby zobaczyć w akcji Igę Świątek, jeśli oczywiście potraktuje ten turniej na poważnie.
Jutro próbuje zagrać na Polkę i Włoszkę, bo wg mnie są zdecydowanymi faworytkami w swoich meczach, ale kursy tego już tak nie pokazują. Chorwatka, rywalka Kawy ma sporo spotkań rozegranych w tym sezonie, ale głównie grywa w ITfach, a w randze WTA bardzo sporadycznie, a jeżeli już to odpada w pierwszych meczach. Myślę, że Polka, mimo, iż praktycznie miesiąc jest bez gry( ostatnie oficjalne spotkanie na Wimbledonie i porażka z finalistką Jabeur) powinna bez problemu poradzić sobie z rywalką, zwłaszcza , że rywalizuje przed własną publicznością i pokazywała w ostatnim czasie zwyżkę formy. Errani też ostatnio w formie, wygrała chalenger we Francji, za który otrzymała 125 pkt do rankingu. W Palermo gładka porażka ze swoją rodaczką Cocciaretto, ale myślę, że w Warszawie będzie zdecydowanie lepiej i zobaczymy ją nawet w turnieju głównym. Jej rywalka z Hiszpanii, mało znana, niżej notowana, i podobnie jak przeciwniczka Polki, bez znaczących wyników w ostatnim czasie. Liczę tutaj na wygrane faworytek.
 
Ostatnia edycja:
D 25,5K

dzidzok

Użytkownik
Kawa + Errani @2.29 Fortuna

Ruszamy z kwalifikacjami w Warszawie. Pogoda ma dopisywać, więc szykuje się fajna i na wysokim poziomie rywalizacja jak na warunki w Polsce. Sam osobiście pojawię się w przyszły weekend na kortach Legii, żeby zobaczyć w akcji Igę Świątek, jeśli oczywiście potraktuje ten turniej na poważnie.
Jutro próbuje zagrać na Polkę i Włoszkę, bo wg mnie są zdecydowanymi faworytkami w swoich meczach, ale kursy tego już tak nie pokazują. Chorwatka, rywalka Kawy ma sporo spotkań rozegranych w tym sezonie, ale głównie grywa w ITfach, a w randze WTA bardzo sporadycznie, a jeżeli już to odpada w pierwszych meczach. Myślę, że Polka, mimo, iż praktycznie miesiąc jest bez gry( ostatnie oficjalne spotkanie na Wimbledonie i porażka z finalistką Jabeur) powinna bez problemu poradzić sobie z rywalką, zwłaszcza , że rywalizuje przed własną publicznością i pokazywała w ostatnim czasie zwyżkę formy. Errani też ostatnio w formie, wygrała chalenger we Francji, za który otrzymała 125 pkt do rankingu. W Palermo gładka porażka ze swoją rodaczką Cocciaretto, ale myślę, że w Warszawie będzie zdecydowanie lepiej i zobaczymy ją nawet w turnieju głównym. Jej rywalka z Hiszpanii, mało znana, niżej notowana, i podobnie jak przeciwniczka Polki, bez znaczących wyników w ostatnim czasie. Liczę tutaj na wygrane faworytek.
Zagralbym odwrotnie.Kawa na clayu nie znaczy tyle, co na hardzie czy trawie.Wurth ograna na clayu i bedzie ciezko Polce.Poza tym przeskok z Wimbledonu, na turniej w Warszawie, w dodatku na innej nawierzchni moze byc in minus.Errani mnie zadziwia, ze wciaz ma sily ciagle przebijac i wygrywac.Zwlaszcza,ze serwis mizerny.Hiszpanka glodna zwyciestw, i po kursie 1,4-1,45 bym tego nie tykal.
 
Otrzymane punkty reputacji: +141
P 152

polon_2

Użytkownik
Dzidzok, nie neguje Twojej wypowiedzi, bo w takich meczach szanse 50/50.
Bardziej skupie się na głodzie Hiszpanki, który Twoim zdaniem zawodnik, profesjonalny sportowiec nie jest głodny zwycięstw ?
 
D 25,5K

dzidzok

Użytkownik
Dzidzok, nie neguje Twojej wypowiedzi, bo w takich meczach szanse 50/50.
Bardziej skupie się na głodzie Hiszpanki, który Twoim zdaniem zawodnik, profesjonalny sportowiec nie jest głodny zwycięstw ?
Tu chodzi o np prestiz wygrania z kims, tak utytulowanym jak Errani. Kurs nie warty wg mnie gry, na Wloszke
 
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Zagralbym odwrotnie.Kawa na clayu nie znaczy tyle, co na hardzie czy trawie.Wurth ograna na clayu i bedzie ciezko Polce.Poza tym przeskok z Wimbledonu, na turniej w Warszawie, w dodatku na innej nawierzchni moze byc in minus.Errani mnie zadziwia, ze wciaz ma sily ciagle przebijac i wygrywac.Zwlaszcza,ze serwis mizerny.Hiszpanka glodna zwyciestw, i po kursie 1,4-1,45 bym tego nie tykal.
Może Kawa w tym roku na mączce nie zachwyca, ale w przeszłości potrafiła dochodzić do finału tej rangi, bodajże na Łotwie i toczyła wyrównane spotkanie z Sevastovą. Przeskok z trawy myślę , że nie będzie sporym problemem, bo pewnie od paru dni jest już w Warszawie i trenuje. A jak będzie, zobaczymy jeszcze dziś.
 
D 25,5K

dzidzok

Użytkownik
Może Kawa w tym roku na mączce nie zachwyca, ale w przeszłości potrafiła dochodzić do finału tej rangi, bodajże na Łotwie i toczyła wyrównane spotkanie z Sevastovą. Przeskok z trawy myślę , że nie będzie sporym problemem, bo pewnie od paru dni jest już w Warszawie i trenuje. A jak będzie, zobaczymy jeszcze dziś.
Kursy podejrzane, wg mnie z historii turnieju, rankingu i dyspozycji Kawy ostatnio powinno byc nizej.
 
D 25,5K

dzidzok

Użytkownik
Wlasnie to jest, dziwne kursy, zawodnik zmienia nawierzchnie, a takze range turnieju i czesto przegrywa.Zwlaszcza,jak zawodniczka jest kolo "100,"czy tez zawodnik.

Ciekawostka:

Czesto jak graja 2 osoby, i wynik jest 61 16 czy 06 60, czyli mocno zdecydowane zwyciestwa dwoch zawodnikow, i jest 1-1 w setach, to warto pograc overy na 3 seta 9,5 czy tez wyzej.Czesto wchodzi.
 
tenis_de_mesa 1,2M

tenis_de_mesa

Znawca - 1 Liga Polska
Świątek - Fręch
Typ: Magda wiecej podwójnych błędów (1:3)

2,25 (1xbet)
2,20 (efortuna)

Hm.. wydaje mi się, że zdecydowana faworytkami do zrobienia więcej DF jest Magda Fręch.

Ostatnie mecze Świątek DF: (1, 1, 3, 0, 2, 0, 1, 0, 1, 1)
Fręch: (1, 0, 0, 2, 3, 0, 3, 10, 1, 4)

Biorąc pod uwagę ostatnich 10 meczów, Iga zrobiła łącznie 10 DFów, a Magda 24, na pewno średnia zawyża mecz w którym zrobiła aż 10, ale nawet jeśli byśmy ten mecz odrzucili to robi ich poprostu wiecej.

Dziwna sytuacja w 1xbet ponieważ tam kurs, że Magda będzie miała wiecej podwójnych to 2,25 a na Ige 2,20 ale jak zerkniemy na linie to Iga over 1.5 mamy kurs 1,57 a Magda over 1.5 @1,22 tak więc kurs na wiecej DFów nielogiczny.

W STSie Magda wiecej DFów 1,25 (remis zwrot)
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2279
tenis_de_mesa 1,2M

tenis_de_mesa

Znawca - 1 Liga Polska
Świątek - Lee
Typ: Będzie set do zera @2,80 (efortuna)
Typ: Under 15.5 @1,91 (Unibet)

Iga wczoraj rozbiła Magdę Fręch 6:1, 6:2.
Na ziemi Iga idzie jak burza 17 meczów w tym roku, wszystkie wygrane, do tego turniej w Warszawie, zna te korty doskonale, to, że dzisiaj wygra bez straty seta z mało doświadczona rywalką zza zachodniej granicy jest niemalże pewne, kwestią pozostaje tylko rozmiar tej wygranej, ale skoro wczoraj Magdzie udało się urwać raptem 3 gemy, a Lee może mieć i z tymi trzema gemami problem.
Niemka jest skladyfikowana w drugiej setce rankingu, nigdy nawet nie stała obok zawodniczki pokroju Igi Świątek a co dopiero mówić o meczu z tej klasy rywalką.

Fortuna wystawiła bardzo dobry kurs, że będzie set do zera, oczywiście odejdzie podatek, ale np. u ruska 2,40. Iga jest w stanie to zrobić. Lee w przeszłości przegrywała już do "0" chociażby z Sanders czy Ormaecheą czyli zawodniczkami bardzo nisko sklasyfikowanymi.

Co do underu 15.5 to wydaje mi się, że linia nie do przeskoczenia przez Niemkę. I w ten zakład wchodzę dzisiaj grubo.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +170
lukaszpro 9,3K

lukaszpro

Użytkownik
Martic P. - Chwalińska M.
Typ: Chwalińska win @4,25 Unibet

Chwalińska zagra przed własną publicznością i powinna dać radę. W pierwszej rundzie pokonała Rebekę Masarovą 7:5, 6:2. Polka to spory talent i ma szanse na sukces. Wierze, że stać ją na zwycięstwo w dodatku po takim kursie.
 
K 18,5K

Kocur_88_

Użytkownik
Myślę, że w meczu Igi można nawet under 14.5 zaatakować.
Jej dzisiejsza rywalka odpadła w kwalach, a gra w Warszawie dzięki temu że kilka zawodniczek się wycofało z turnieju.
Iga u siebie w domu, na kortach na których się wychowała. Wczoraj powrót po 7 tygodniach na korty ziemne i dosyć szybkie zwycięstwo z Fręch. Przetarcie jest i dziś powinno być jeszcze łatwiej. Dla Rumunki będzie to chyba pierwszy mecz w karierze gdzie zmierzy się z zawodniczką ze ścisłego topu.
Tak jak pisze tenis_de_mesa tenis_de_mesa, under 15.5 raczej na miękko, a ja próbuje jeszcze niżej. 6-1, 6-1 jak najbardziej jest do zrobienia.

Under [email protected] fortuna
 
U 0

Usunięty użytkownik 156243

Gość
Świetny pierwszy serwis Rumunki i bardzo precyzyjna gra, jestem w szoku
 
P 8,1K

PitaRajt66

Użytkownik
IGA 2:0 1.35/STS

Iga gra u siebie. Uwielbia mączkę jest najlepszą tenisistką świata. Świetny rok. Świetna forma. Myślę że Garcia nie ma szans żeby wyrwać seta. Przeczuwam +/- 18/19 gemów. Jakieś 6:3 6:3.

Chyba nie ma co tutaj więcej pisać.
 
Otrzymane punkty reputacji: +90
U 0

Usunięty użytkownik 130176

Gość
Uwielbia maczke, ale jak sama przyznala - trénuje na hardzie, bo zaraz kolejny szlem. Tutaj gra bardziej jako ambasadorka niz zawodnik i zabijac o sety sie raczej nie powinna. Pewnie to wejdzie, ale moim zdaniem to jak z meczem towarzyskim przed sezonem.
 
S 1,2K

saek

Użytkownik
Uwielbia maczke, ale jak sama przyznala - trénuje na hardzie, bo zaraz kolejny szlem. Tutaj gra bardziej jako ambasadorka niz zawodnik i zabijac o sety sie raczej nie powinna. Pewnie to wejdzie, ale moim zdaniem to jak z meczem towarzyskim przed sezonem.
Towarzyski nie gadaj głuopt nie po to występuje w turnieju u siebie żeby grac jak to piszesz mecz "towarzyski" . Widac że gra z zaangażowaniem i chęcia wygrania tutułu.
 
'Corek 207,3K

'Corek

Znawca - e-sport
Witam, nie mam niestety czasu ale zaproponuję co na szybko od siebie.

Wang Q +3.5g @ 1,85 fortuna


Dziś Kontaveit nawet nie na 50% swoich możliwości...nie brał bym tego pod uwagę.
Wcześniej niesamowita męka z zdecydowanie gorszą Chinką w porównaniu do Wang. Zdecydowanie intensywniejszy mecz czeka jutro Rosjankę, która na ogół nie jest wybitną tenisistką a na hardzie tym bardziej bez żadnych większych sukcesów.
To będzie tutaj już szóste spotkanie dla Wang, która na hardzie czuje się zdecydowanie lepiej od Potapovej. Doskonale pamiętam jej ostatnie spotkanie z Grauff w Miami, gdzie ostro powalczyła.
Chinka zdecydowanie bardziej sprawniejsza i na pewno Rosjanka w dłuższe wymiany nie ma co iść, Madzia się dziś o tym świetnie przekonała. Potapova będzie na pewno starać się kończyć, ale widzę tutaj głębsze piłki od Chinki i bezradność Rosjanki, jeśli ma powalczyć to musi solidnie trzymać podanie, które ma lepsze. HC pobieram, nie mogę przejść obok tego obojętnie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +534
D 25,5K

dzidzok

Użytkownik
Witam, nie mam niestety czasu ale zaproponuję co na szybko od siebie.

Wang Q +3.5g @ 1,85 fortuna


Dziś Kontaveit nawet nie na 50% swoich możliwości...nie brał bym tego pod uwagę.
Wcześniej niesamowita męka z zdecydowanie gorszą Chinką w porównaniu do Wang. Zdecydowanie intensywniejszy mecz czeka jutro Rosjankę, która na ogół nie jest wybitną tenisistką a na hardzie tym bardziej bez żadnych większych sukcesów.
To będzie tutaj już szóste spotkanie dla Wang, która na hardzie czuje się zdecydowanie lepiej od Potapovej. Doskonale pamiętam jej ostatnie spotkanie z Grauff w Miami, gdzie ostro powalczyła.
Chinka zdecydowanie bardziej sprawniejsza i na pewno Rosjanka w dłuższe wymiany nie ma co iść, Madzia się dziś o tym świetnie przekonała. Potapova będzie na pewno starać się kończyć, ale widzę tutaj głębsze piłki od Chinki i bezradność Rosjanki, jeśli ma powalczyć to musi solidnie trzymać podanie, które ma lepsze. HC pobieram, nie mogę przejść obok tego obojętnie.
Przeciez to sypanie pustymi frazesami.Co ma mecz sprzed dluzszego czasu, w Miami?

Linette popelnila 68UE a Wang 62, co prawda w trzech setach, ale to wciaz bardzo duzo.Potapowa ma potencjal, i jak glowa na miejscu to wiele zawodniczek z Touru jest, w stanie ograc.Rosjanka Z Kontaveit tylko 8ue a rywalka 17.
Wang meczyla z Peterson, ktora szuka formy i znalezc jej nie moze.Z Linette potrafila nie raz tracic 2 breaki przewagi, a to juz o czyms swiadczy.Bukmacherzy nie bez kozery wystawili Rosjanke, w roli faworyta.Potapowa jak burza idzie tutaj, i tylko Bouzkova moze zagrozic jej w drodze po tytul.

Potapova 1,5
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom