>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

WTA Tour - Stuttgart (17.04.2023 - 23.04.2023)

Status
Zamknięty.
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
T22_0344_fine.jpg

Miejsce: Stuttgart, Niemcy
Data rozgrywania: 17.04.2023 - 23.04.2023
Nawierzchnia: Indoor Clay
Kategoria: WTA 500
Pula nagród: $780,637
Oficjalna strona turnieju: https://www.porsche-tennis.com/prod/pag/tennis.nsf/web/english-home
Lista Startowa: https://www.tennisteen.it/entry-list/wta/23963-wta-entry-list-17-23-aprile-2023.html
Drabinka: https://www.wtatennis.com/tournament/1051/stuttgart/2023/draws
Plan gier: https://www.wtatennis.com/tournament/1051/stuttgart/2023/order-of-play
Zwycięzca singla 2022:
I. Świątek
Zwycięzcy debla 2022: D. Schuurs / D. Krawczyk



Zapraszam do merytorycznej dyskusji i pisania analiz
 
louisarmstrong 1,1M

louisarmstrong

Użytkownik
Tenis WTA Sztutgart kwalifikacje
Godzina 17.30+
Spotkanie:
P.Martic - N.Abduraimova
Typ Abduraimova kurs 8.6
Forbet
Analiza:
Hm Martic pojawiła się na liście startowej w Sztutgarcie co samo w sobie jest niespodzianką .W ostatnich latach tam nie zaglądała.W ubiegłym roku miała bardzo udane starty w Rzymie I Madrycie I to tam ma mnóstwo pc do obrony.Ostatni start na cleyu Petry miał miejsce w ubiegłym roku w lipcu w Warszawie gdzie w trzeciej rundzie uległa Baindl 2:1.
Tutaj mogą być pierwsze śliwki robaczywki.
Abduriamovej bardzo dawno nie oglądałem aż nie pamiętam kiedy ale nie wydaje mi się by było to dla Martic dużo łatwiejsze zadanie od Baindl.
Nigina ostatnio urwała seta Tsurenko i Marticcovej czy pokonała Parry a na dodatek odbyła już dwa starty w tym sezonie na cleyu , nic specjalnego drugą runda w Splicie i druga Chiasso ograła tam Fett i Bartel a to już przyzwoite wyniki.
Jest też jeden mecz w h2h Taszkient 2015 hm dawno ale wynik 2:0 6:4 6:0
Abduraimova miały wtedy Martic 22lata a Abduraimova 20.
Kursy były 1.4 2.75
Z takimi rewanżami po latach jest różnie.Jedne się udają drugie nie.
Ciężko uwierzyć ale Kevin Anderson nigdy nie wygrał z Kubotem.
Typ dodatkowy dla odważnych za kebaba czy wino
Abduraimova i poniżej 18.5 gema
Kurs 50 forbet
I trzeba przyznać fofbet że najlepiej na rynku.
To się raczej nie uda ale po takim kursie i w tym kontekście za drobne bo kto bogatemu w kaloszach.
 
scotratez 66,6K

scotratez

Użytkownik
rybakina 2.jpg

1#
single
Elena Rybakina - Jule Niemeier
Stuttgart (Niemcy)
Clay
18.04.2023, 12:00

Elena Rybakina 2:0✅
(1,50) Fortuna

Elena Rybakina ma prawo być w bardzo dobrym humorze. Po turnieju Billie Jean w Astanie, który odbywał się niedość, że na jej podwórku to do tego na mączce rozgromiła naszą reprezentację w obu spotkaniach w dwóch setach. Oczywiście nie było to wielkim wyzwaniem, ponieważ jak wiadomo, w turnieju zabrakło Igi Świątek, która poprawia formę; "leczy drobne urazy", aby być gotową na sezon na mączce, który właśnie się rozpoczyna. Elena po udanym turnieju w Astanie przylatuje do Stuttgartu z dużą pewnością siebie. Z pewnością nie będzie tutaj nic specjalnego bronić, ponieważ rok temu odpadła tutaj w drugiej rundzie. Odpadła jednak po dramatycznej walce trzysetowej z Paula Badosa Gibert. Tak więc, nie należy upatrywać w tym turnieju faktu, że nawierzchnia Elenie tutaj nie leży. Mączka to nie jest oczywiście naturalne środowisko dla Rybakiny tak jak nawierzchnia twarda, ale nie radzi sobie na niej źle. Forma u Kazaszki jest rewelacyjna w tym roku. Ten turniej z pewnością będzie nie tylko przetarciem przed Roland Garros czy Rzymem lub Madrytem ale także okazją na zdobycie kolejnych punktów rankingowych. Elena zdecydowanie dominuje serwisem, jest niezwykle ciężko ją przełamać. Dlatego uważam, że jej rywalka nie będzie miała za wiele okazji aby to uczynić. Jule Niemeier nie zachwyca formą. Na ostatnie 8 spotkań wygrała zaledwie dwa. Jednak nie należy od razu wieszać na niej psów. Niemka zdecydowanie najlepiej radzi sobie właśnie na tej nawierzchni. Gra do tego u siebie więc na pewno będzie się bronić. Jednak w tym roku gra naprawdę fatalnie i ciężko mi sobie wyobrazić aby nagle odzyskała formę na Stuttgart. Rok temu odpadła tutaj już w pierwszej rundzie z Bianca Andreescu. W tym roku zagrała tylko jedno spotkanie na mączce w Charleston przeciwko Caty McNally i przegrała w dwóch setach 6-4, 6-1. W mojej ocenie w tym meczu zdecyduje aktualna dyspozycja Eleny, znakomity serwis Eleny, umiejętność wygrywania swoich gemów serwisowych oraz słaba dyspozycja Jule Niemeier, która jest w mojej ocenie rozsypana.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +194
louisarmstrong 1,1M

louisarmstrong

Użytkownik
Tenis WTA Sztutgart
Godzina 17.00+
E.Alexandrova - D.Vekic
Typ Alexandrova i over 21.5 gema
Kurs 3.2
Forbet
Alexandrova i over 19.5 gema
2.7 williamhill
Analiza:
W h2h 1:1 mecze na hardzie i na hali raz 2.0 Vekic raz 2:0 Alexandova.
Ekatarina ostatnio dobry wystep w Charleston i świetnie wyglądała na serwisie.Dodatkovo obie dobrze zagrały w Miami ulegając dopiero triumfatorce Kvitovej .Ekatarina 2:1 Donna 2:0 ale również po zaciętym meczu i tajbreku.
Tu chyba mecz w okolicach 50/50 z reguły idę w kierunku kursu ale w tym roku w Sztutgarcie pada dużo asów w dodatku dla Vekic to pierwszy start na cleyu pójdę tym razem w stronę faworytki i wyrównanego spotkania.
 
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Bucsa - Korpatsch 2 @1.96 Fortuna

Mecz za niespełna godzinę. Spotykają się dwie kwalifikantki i większą szansę daje tutaj zawodniczce gospodarzy. Hiszpanka wczoraj morderczy bój o 1 rundę z Amerykanką zakończony o godz. 20:00, więc może to mieć wpływ na jej dyspozycję w dzisiejszym dniu. Korpatsch to zawodniczka , która najlepsze rezultaty osiąga właśnie na mączce , gdzie grywa najwięcej zawodów w całym tourze. W tamtym roku była wstanie ograć tutaj Giorgi i przegrała w 3 setach z Raducanu. Widziałem ją parę razy w akcji i na pewno przed własną publicznością motywacji jej nie zabraknie. Myślę , że to ona powinna być tutaj lekką faworytką , kursy mówią co innego , dlatego próbuje.
 
Ostatnia edycja:
D 25,5K

dzidzok

Użytkownik
Tenis WTA Sztutgart
Godzina 17.00+
E.Alexandrova - D.Vekic
Typ Alexandrova i over 21.5 gema
Kurs 3.2
Forbet
Alexandrova i over 19.5 gema
2.7 williamhill
Analiza:
W h2h 1:1 mecze na hardzie i na hali raz 2.0 Vekic raz 2:0 Alexandova.
Ekatarina ostatnio dobry wystep w Charleston i świetnie wyglądała na serwisie.Dodatkovo obie dobrze zagrały w Miami ulegając dopiero triumfatorce Kvitovej .Ekatarina 2:1 Donna 2:0 ale również po zaciętym meczu i tajbreku.
Tu chyba mecz w okolicach 50/50 z reguły idę w kierunku kursu ale w tym roku w Sztutgarcie pada dużo asów w dodatku dla Vekic to pierwszy start na cleyu pójdę tym razem w stronę faworytki i wyrównanego spotkania.
Swietnie Aleksandrowa wygladala na serwisie?Chyba tylko na pierwszym,z tym,ze trafialnosc tego podania byla tylko w okolicach 50%.Z Grabher 6 asow 9 podwojnych,44% sk 2ego podania.Z Putintseva 7asow 9 podwojnych I 42% 2ego podania.To nie są świetne statystyski.
 
F 3,1K

fizheuer-zieheuer

Użytkownik
Witam wszystkich :) od pewnego czasu śledzę forum, szczególnie sekcję tenisową, więc pozwolę sobie dorzucić swoje 3 grosze.

Swietnie Aleksandrowa wygladala na serwisie?Chyba tylko na pierwszym,z tym,ze trafialnosc tego podania byla tylko w okolicach 50%.Z Grabher 6 asow 9 podwojnych,44% sk 2ego podania.Z Putintseva 7asow 9 podwojnych I 42% 2ego podania.To nie są świetne statystyski.
Alexandrova wyglądała bardzo pewnie na serwisie w Miami. W Charleston już jej tak bardzo nie śledziłem, ale wydawało się, że jest dalej w niezłej formie. W meczu z Bencic w Miami, Szwajcarka była zupełnie bezradna na returnie. Nie zachęcam do stawiania na Alexandrovą (ani na Vekic), bo obie grają bardzo ryzykownie i przeplatają świetne występy słabymi. W dodatku Alexandrova ma długą historię przegrywania wygranych meczów. Żaden wynik w tym meczu nie będzie zaskoczeniem.

Tylko trzy uwagi:
1) statystyki na flashscore czasem są błędne.
2) statystyki nie oddają obrazu meczu. Alexandrova w ostatnim czasie serwowała bardzo dobrze i w statystykach tego nie widać, ponieważ % returnu jej przeciwniczek jest zawyżony przez podwójne Alexandrovej. A gdy Alexandrova trafiała w ostatnim czasie pierwszym czy drugim podaniem, to przeciwniczki miały spore problemy i nawet jeśli return lądował w korcie, to zwykle była to piłka na łatwego winnera dla Rosjanki.
3) Alexandrova zawsze popełnia sporo podwójnych błędów, bo poluje na asy (jak Vekic czy Sabalenka).

Tak czy inaczej ten mecz to loteria i moim zdaniem lepiej poczekać na jutrzejsze, pewniejsze mecze albo spróbować szczęścia po atrakcyjniejszym kursie z Barrere (też loteria, ale chociaż jest jakieś value).
 
Otrzymane punkty reputacji: +136
Tenis by Dawid 854,1K

Tenis by Dawid

Znawca - Tenis
👉 Samsonova wygra seta @1,55 (vs. Krejcikova) ❌ Rosjanka w ubiegłym sezonie grała tu w finale i jest to główna przesłanka w grze pod nią. Na cegle ostatnio nie grała i to na pewno minus. Jeśli chodzi o Krejcikovą to są dwa argumenty. Dopiero wróciła z BJKC, gdzie grała dość sporo i może być zmęczona, a po drugie grała tam słabo. Można brać to pod uwagę, lecz nie trzeba, bo to jednak całkiem inne rozgrywki, inna motywacja. Kierunek na pewno ryzykowny.
Edit: oczywiście doszła do półfinału.

Z oferty asów serwisowych (betclic):
➡ Trevisan powyżej 0,5 asów @2,02 (vs. Haddad Maia) ✅ forBET
➡ Potapova powyżej 1,5 asów @1,85 (vs. Martic) ✅
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +734
scotratez 66,6K

scotratez

Użytkownik
swiatek.jpg


2#
single
Iga Świątek - Qinwen Zheng
Stuttgart (Niemcy)
Clay
19.04.2023, 12:00


Iga Świątek 2:0✅

(1,61) STS

Propozycje zamierzałem podać poźniej, ale obawiam się, że kursy prawdopodobnie pójdą w dół. Kurs i tak wysoki według mnie na Polkę, wynika głównie z faktu, że dyspozycja Igi jest w tej chwili pewnego rodzaju zagadką dla środowiska tenisowego a statystyki meczu obu Pań sugerują trzy sety ;-). Dużo osób się zastanawia jak Polka zacznie swój pierwszy turniej na mączce w tym roku i jak się zaprezentuje na tle już przetartej w turnieju Qinwen Zheng, która często jest traktowana jako czarny koń. Chinka w ubiegłym roku uczyniła znaczny progres i powoli, małymi krokami zaczyna pukać do czołówki. Na chwilę obecną jednak jej loty w tym sezonie spadły. Szczerze powiedziawszy spodziewałem się trochę więcej po 20letniej Qinwen w tym sezonie. W Australii właściwie odpadała natychmiast. Później w turniejach u szejków jedynie w Abu Dhabi zagrała dobre zawody dochodząc do półfinału. Później już było tylko gorzej, a w Dubaju postanowiła w drugiej rundzie się nawet nie pojawić, widząc że przyjdzie jej zmierzyć się z Samsonovą, która pokonała ją kilka dni wcześniej w Abu Dhabi. Qinwen Zheng na chwile obecną jest solidną tenisistką z ciekawą perspektywą. Ma silny serwis, dobrze trzyma swoje podanie, przez co mało traci gemów przy swoim podaniu. Trochę gorzej wygląda u niej poruszanie się po korcie. W pierwszym meczu w Stuttgarcie nie straciła ani razu swojego podania. Czy należy się więc obawiać Qinwen Zheng w meczu Świątek? No właśnie według mnie, nie bardzo. Qinwen Zheng pokonała Alycia Parks 6-4, 6-4. Obie zawodniczki męczyły swoje podania, jednak lepsza dyspozycja Qinwen pozwoliła w minimalny sposób przechylić szale w obu setach po jednym przełamaniu na swoją korzyść. Qinwen grała blisko końcowych lini, jej gra agresywna gra wzdłuż lini mogła się także podobać, jednak Parks sama sobie zafundowała piełko grając czesto krótkie piłki Qiwen Zheng pod siatkę. Parks jest w słabej formie, notuje seryjne porażki od jakiegoś czasu, więc jeżeli Qinwen Zheng chce coś ugrać z Polką, powinna była Parks chociaż w jednym secie zmieść z kortu. Prawda jest taka, że z Igą, Chinka już sobie tak nie pogra. Qinwen miała problemy przy swoich gemach serwisowych, a fakt jest taki, że Polka dysponuje bardzo dobrym returnem. W tej chwili jest to 56% dla Polki. Chinka z kolei to zaledwie 32,3%. Polka dobierze się do skóry Chinki prędzej czy później w obu setach. Jedyna przewaga jaką widzę dla Chinki to serwis. Ale jeżeli będzie tak samo miętoliła gemy jak przeciwko Parks nie widzę jej. Nie odważyłbym się także grać na ilość gemów. Jeżeli Polka ruszy z pełną mobilizacją, szybko może Chinkę zdominować, jeżeli tego nie zrobi mecz się zrobi wyrównany w pierwszej fazie ale ostatecznie to Polka zrobi różnice, dlaczego? ponieważ mączka to świat Igi. Polka w ubiegłym roku wygrała 18 spotkań na cegle i tylko jedno przegrała po 3 setach z Caroline Garcia. Łącznie tylko 3 razy grała 3 sety. Z tego raz właśnie z Qinwen Zheng, pamiętam tamto spotkanie, oglądałem je, tylko wtedy nikt za bardzo nie wiedział kim ta Chinka jest, a i grała wtedy rewelacyjnie. To prawda grały ze sobą dwa razy i dwa razy były trzy sety, ale oba mecze były w ubiegłym roku gdy Qinwen była na dużej fali. Gdyby grały na hardzie można byłoby polemizować. W mojej ocenie Polka wykorzystała długi okres przerwy na solidny trening i wyjdzie tutaj na kort bardzo zmotywowana i zdeterminowana, ponieważ bronić będzie tutaj pełnej puli i gra na swoich ulubionych kamyczkach.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +359
louisarmstrong 1,1M

louisarmstrong

Użytkownik
Tenis WTA Sztutgart
godzina 18.30+
B.Krejcikova - A.Sabalenka
Typ Krejcikova i poniżej 21.5 gema
Kurs 4.3 forbet
Analiza:
Portale internetowe ostatnio rozpisują się że Sabalenka goni Świątek:)A moim zdaniem to reszta stawki goni obie!!
Drugą pozycję w rankingu też jest trudno utrzymać.Kort w Sztutgarcie szybki i piłka odbija się wysokim kozłem niby to plus dla Sabalenki , zwłaszcza po tym co zagrał dzisiaj Pliskova.ALe Krejcikova wyglądała wczoraj super , dała ugrać Samsonovej 2 gemy i to w pierwszym secie:)Sabalenka jest faworytką ale jesli będzie miała na serwisie dzień typu słabszy to Krejcikova może pozamiatać z taką dyspozycją jak wczoraj .I takiej obcji na ten mecz próbuję:)
Obie nie grzeszą urodą ale jakoś mi się wydaje że Krejcikoca lepiej by wyglądała za kierownicą Porsche.
 
scotratez 66,6K

scotratez

Użytkownik
rybakina haddad.jpg
3#
single
Elena Rybakina - Beatriz Haddad Maia
Stuttgart
Clay
20.04.2023, 19:45

Beatriz Haddad Maia over 7,5 gemów✅

(1,43) Fortuna


Elena miała dosyć spory problem aby poradzić sobie z Niemką, która trzymała bardzo solidnie swoje podanie. Spowodowane było to głównie tym, że Elena nabrała dziwnej maniery kończenia punktów już po kilku wymianach. Takie rzeczy na hardzie spoko ale na tej nawierzchni to raczej duże wyzwanie. Rybakina utrzymywała na bardzo wysokim poziomie własne podanie, co bardzo ją ratowało ponieważ była zupełnie nieskuteczna przy returnie. Właściwie to strzelała. Przypłaciła tym bardzo dużo. W tym momencie czeka na nią Brazylijska tenisistka, która niedość, że w lutym tego roku pokonała Rybakine na jej nawierzchni to teraz obie będą grać na cegle, na której dobrze się czuje Beatriz, Haddad Maia. Brazylijka potrafi skutecznie trzymać serwis, return na zbliżonym poziomie, według mnie to będzie bardzo niewygodna rywalka dla Eleny, ponieważ potrafiła się postawić już w tym roku kilku tenisistkom z topu i je ograć. W pierwszym meczu przeciwko Martinie Travison, Beatriz zdobywała bardzo dużo punktów przy drugim podaniu. Jeżeli Kazaszka będzie chciała znowu szybko zdobywać punkty podczas returnu to Brazylijka będzie miała spore szanse. Bukmacherzy słusznie podwyższyli kurs na zwycięstwo Kazaszki. W mojej ocenie Beatriz Haddad Maia będzie walczyć zaciekle w tym meczu i jeżeli przegra to nie powinna być nie za wiele z tyłu. Liczba gemów ciekawsza niż handicap, ponieważ trzy sety możliwe a jak to bywa u kobiet czasami jeden set może okazać się szybkim laniem. Nie jestem przekonany szczerze do Rybakiny po meczu z Niemeier i na chwile obecną wstrzymałbym się z typowaniem na jej zwycięstwo.


Stuttgart---------

1. Elena Rybakina - Jule Niemeier - 2:0 (1,50)
2. Iga Świątek - Qinwen Zheng 2:0 (1,61)
3. Elena Rybakina - Beatriz Haddad Maia - Beatriz over 7,5 gemów (1,43)
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +632
Tenis by Dawid 854,1K

Tenis by Dawid

Znawca - Tenis
👉 Świątek wygra i poniżej 22,5 gemów @1,4 ❌ fortuna. Spotkanie ćwierćfinałowe prestiżowego turnieju w Stuttgarcie, w którym zdecydowaną faworytką jest nasza rodaczka. Mimo, że dyspozycja sportowa i zdrowotna Polki jest dalej dość niepewna i mecz z Zheng miał słabsze momenty to stawiam dziś na Igę głównie z tego względu, iż Pliskova w ogóle mnie nie przekonuje. Starcie z Vekic było zwyczajnie średnie i mogło paść spokojnie łupem Chorwatki, lecz ta mnie zawiodła. Zaliczyła zbyt dużo złych decyzji, a do tego była dość ociężała na korcie i popełniła sporo błędów. Czeszkę uratować może tylko i wyłącznie serwis połączony z szybkim kończeniem akcji z forhendu, o ile piłka będzie wracać dość płytko. Panie ostatnio miały się spotkać w Dubaju, lecz mecz walkowerem oddała Karolina, a chyba nie trzeba nikomu przypominać ich finał z Rzymu, kiedy to Iga wygrała 6-0, 6-0. Pliskova jest zawodniczką dość jednowymiarową, przewidywalną, o słabej mobilności szczególnie na mączce i Raszynianka by przegrać ten mecz musiałaby zwyczajnie pomóc. Oczywiście nie mamy pewności czy jej dyspozycja po starciu z Chinką pójdzie w górę czy dalej będzie popełniać błędy, ale czuję, że Zheng mogła być trudniejszą przeszkodzą niż zawodniczka zza południowej granicy.

Typ bez analizy:
➡ Badosa vs. Sabalenka powyżej 19,5 gemów @1,53 ✅
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +194
scotratez 66,6K

scotratez

Użytkownik
siwatek plikskova.jpg




4#
single
Iga Świątek - Karolina Pliskova
Stuttgart (Niemcy)
Clay
21.04.2023, 18:30

Iga Świątek 2:0

(1,41) STS


Ciężko sobie wyobrazić, aby Karolina Pliskova zawiesiła Polce poprzeczkę wyżej niż Qinwen Zheng na mączce. Jeszcze kilka lat temu pewnie nikt by nie ryzykował. Czeszka to kawał dobrej tenisistki, która swojego czasu roznosiła większość stawki w pył. Czas jednak robi swoje i Karolina od dłuższego czasu mam wrażenie już bardziej dogrywa do emerytury niż planuje wielkie come back. Oczywiście ranking jest wciąż znakomity jednak porównując jej formę do tej z przed kilku lat to ziemia a kosmos. Na chwilę obecną to Polka jest kosmosem dla więszkości tenisistek. Trochę się obawiałem, jak zacznie swoją przygodę Polka w Stuttgarcie. Był to mimo wszystko pierwszy mecz na mączce, do tego rywalka z wyższej półki. Polka pomimo przebudzenia Chinki w drugim secie, udowodniła, że to ona jest szeryfem na mączce. Uważam, że podobnie będzie w meczu z Karoliną Pliskova. Karolina ma zbliżone statystyki wygrywanych gemów serwisowych oraz wygranych returnów do Polki. Jednak Iga w tej chwili posiada niesamowitą jakość, świetne poruszanie się po korcie i nadal całkiem niezłe podanie, chociaż trzeba przyznać, że w drugim secie przeciwko Qinwen doszło do pewnych turbulencji ze strony Igi. Na szczęście wrzuciła drugi bieg i nie pozwoliła się rywalce rozpędzić. Uważam, że Karolinie zwyczajnie zabraknie paliwa na Polkę, która na kortach ziemnych odnajduje się jak ryba w wodzie. Myślę, że Pliskova powalczy bo ma na to papiery, w tym turnieju bardzo dobrze Czeszka operuje pierwszym i drugim podaniem, ale myślę że Polka będzie chciała szybko w swoim stylu zdominować rywalkę. H2H jest wręcz przytłaczające, mianowicie 3:0 dla Polki z tego dwa razy dziewczyny grały na mączce. Iga przeciwko Qinwen Zheng miała rewelacyjną skuteczność z pierwszego podania ale podczas drugiego wyglądało to średnio. Iga klasycznie nadrabia braki returnem. Według mnie podczas wymian, to właśnie Polka osiągnie przewagę nad Czeszką. Cała nadzieja Pliskovej w tym meczu w mojej ocenie to trzymanie swojego podania. Jeżeli nie będzie funkcjonować na wysokim poziomie to Polka ją złapie podczas wymian. Poruszanie się po korcie jest na korzyść Igi na mączce.


Stuttgart---------

1. Elena Rybakina - Jule Niemeier - 2:0 (1,50)
2. Iga Świątek - Qinwen Zheng 2:0 (1,61)
3. Elena Rybakina - Beatriz Haddad Maia - Beatriz over 7,5 gemów (1,43)
4. Iga Świątek - Karolina Pliskova - Iga Świątek 2:0 (1,41)
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +423
MichaelCorleone 36,9K

MichaelCorleone

Użytkownik
Świątek - Pliskova @ Pliskova over 4.5 podwójnego błędu (1.84) fortuna 11 podwójnych ;)

Podwójne błędy to częśc gry Karoliny, ma to w swoim sposobie na gre i nie da się tego wykluczyć. Na bodajże ostatnich 7-8 meczów tylko raz czy dwa zrobiła mniej niż 5 podwójnych błędów. Tutaj gra z chyba najlepiej returnującą zawoczniką świata, więc będzie się po prostu bała returnu przy drugim podaniu co zaaowocuje masą podwójnych błędów. U innych buków widziałem po 1.50 na to zdarzenie, więc myślę, ze jak najbardziej warto to szybko łapac
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +410
scotratez 66,6K

scotratez

Użytkownik
świątek jebour.jpg




Iga Świątek - Ons Jabeur
Stuttgart
Clay
22.04.2023, 16:00



5#
single
Ons Jabeur over 6,5 gemów

(1,45) Fortuna


6#
single
Liczba asów w meczu - over 4,5

(1,85) STS


Zanim zacznę analizę, chciałbym wyraźnie zaznaczyć, że typy nie są spowodowane absolutnie tym, że Świątek nie wygrała 2:0 według mojej poprzedniej prognozy. Nawet gdyby Polka ostatecznie wyciągnęła nieszczęsne 4:0 na 4:6 a niewiele brakowało, typy byłyby identyczne. Polka z sobie znanych tylko powodów postanowiła się zdrzemnąć na początku meczu. Pliskova nie grała nic specjalnego, dziewczyna trzymała dzielnie swój serwis, grała mocno na słaby serwis Polki (do tego zaraz wrócimy) i to w zasadzie tyle i aż tyle aby ugrać seta rakiecie numer jeden na świecie. Myślałem, że przerwa jaką postanowiła sobie zrobić Iga po batach od Rybakiny wpłynie na nią pozytywnie, fakt jest natomiast taki, że zarówno przeciwko Qinwen Zheng jak i przeciwko Karolinie Pliskovej, Polka ma problemy z własnym serwisem. To już nawet nie jest dywagacja na temat skuteczności drugiego podania, tutaj jest problem nawet z pierwszym. Polka pierwszego gema serwisowego przegrała właściwie sama bez pomocy Pliskovej. To nie jest ta Iga którą rok temu oglądaliśmy na mączce, to nie oznacza także, że Polka gra źle. Iga zdecydowanie nadal jest groźna podczas returnu. Głęboko gra przekątne po forehandzie nadając dużą rotacje, styl gry jest ten sam, tylko trochę gorzej ze skutecznością. Typowanie Igi 2:0 w meczu przeciwko Ons Jabeur jest lekkim nieporozumieniem, ponieważ kurs jest za mały a obawiam się, że problemy serwisowe nie znikną dzisiaj. Natomiast Ons Jabeur wyraźnie zaczyna grać dobry tenis. Tunezyjka ma bardzo wysoką skuteczność podania. W tym turnieju sypie asami. W meczu przeciwko Beatriz Haddad Maia urządziła sobie wręcz zabawę returnując podania rywalki dropshotami. Ons jest w gazie i pomimo, że rywalka nie zagrała dobrze to Tunezyjka trzymała wysoki poziom a widać było, że są jeszcze spore rezerwy. Uważam, że te rezerwy zostaną użyte na Polkę. Iga ma się czego obawiać. Proponuje także typ na asy serwisowe, ponieważ Tunezyjka w tym turnieju przekracza średnią krajową, jaką proponuje bukmacher a Iga być może też coś dorzuci, chociaż na Polkę specjalnie bym tu nie liczył. Co prawda przeciwko Karolinie udało się Idze zagrać 2 asy jednak średnio jest to jeden w meczu. Myślę że obie dziewczyny wykręcą liczbę powyżej 4,5. Obawiam się także, że Polka znowu będzie miała problemy przy swoich gemach serwisowych. W mojej ocenie Ons gra lepiej niż Zheng oraz Pliskova a obie były w stanie naszarpać Idze problemów w pojedynczych setach. Według mnie Ons zrobi problemy Polce w obu setach, oby nie w całym meczu bo życzę jednak Idze aby wygrała, jednak kursy są według mnie niesprawiedliwe. Polka po ostatnich dwóch meczach powinna mieć tutaj linie 1,40. Ons nie jest bez szans.


Stuttgart---------

1. Elena Rybakina - Jule Niemeier - 2:0 (1,50)
2. Iga Świątek - Qinwen Zheng 2:0 (1,61)
3. Elena Rybakina - Beatriz Haddad Maia - Beatriz over 7,5 gemów (1,43)
4. Iga Świątek - Karolina Pliskova - Iga Świątek 2:0 (1,41)
5. Iga Świątek - Ons Jabeur - Ons Jabeur over 6,5 gemów (1,45)
6. Iga Świątek - Ons Jabeur - over 4,5 asów w meczu (1,85)
 
Ostatnia edycja:
louisarmstrong 1,1M

louisarmstrong

Użytkownik
Tenis WTA Sztutgart
Godzina 14.00
Spotkanie:
A.Potapova- A. Sabalenka
Typy : Potapova kurs 3.3
Potapova i powyzej 19.5 gema
Kurs 4.6 williamhiil

Analiza;
W h2h nic nie ma nie grały nigdy że sobą , choć zaglądając w bilans obie ostatnio dość srogo przejechały się po Coco Gauff , Sabalenka 6:4 6:0 w IW a Potapova 6:2 6:3 tutaj.
Anastazja duży progres w ostatnim sezonie wygrana w Linz kilka duzych nazwisk pokonanych , Martic , Gauff , Garcia , Kontaveit bardzo wyrównane mecze z Pegulą.
Wczorajszy mecz Sabalenki z Badossą pokazał że Aryna do ugryzienia rownie dobrze mogło być 2:0 dla Hiszpanki.
Podobnie jest z Potapovà broniła wczoraj brejkpointow z Garcią w deciderze , również w pierwszej rundzie prześlizgnęła się z Martic była przełamana w decydującym secie wróciła, przełamała , straciła przełamanie ale ostatecznie wygrała tajbrek decidera.
Odważny Typ, obie mocne tutaj metalnie , spróbuję pójść w niespodziankę i wysoki kurs i tak myślę że warto przyczaić się tutaj na live to może być do atrakcyjnego ubezpieczenia.
 
Shl00 132,1K

Shl00

Użytkownik
Pokaż załącznik 29025




Iga Świątek - Ons Jabeur
Stuttgart
Clay
22.04.2023, 16:00



5#
single
Ons Jabeur over 6,5 gemów

(1,45) Fortuna


6#
single
Liczba asów w meczu - over 4,5

(1,85) STS


Zanim zacznę analizę, chciałbym wyraźnie zaznaczyć, że typy nie są spowodowane absolutnie tym, że Świątek nie wygrała 2:0 według mojej poprzedniej prognozy. Nawet gdyby Polka ostatecznie wyciągnęła nieszczęsne 4:0 na 4:6 a niewiele brakowało, typy byłyby identyczne. Polka z sobie znanych tylko powodów postanowiła się zdrzemnąć na początku meczu. Pliskova nie grała nic specjalnego, dziewczyna trzymała dzielnie swój serwis, grała mocno na słaby serwis Polki (do tego zaraz wrócimy) i to w zasadzie tyle i aż tyle aby ugrać seta rakiecie numer jeden na świecie. Myślałem, że przerwa jaką postanowiła sobie zrobić Iga po batach od Rybakiny wpłynie na nią pozytywnie, fakt jest natomiast taki, że zarówno przeciwko Qinwen Zheng jak i przeciwko Karolinie Pliskovej, Polka ma problemy z własnym serwisem. To już nawet nie jest dywagacja na temat skuteczności drugiego podania, tutaj jest problem nawet z pierwszym. Polka pierwszego gema serwisowego przegrała właściwie sama bez pomocy Pliskovej. To nie jest ta Iga którą rok temu oglądaliśmy na mączce, to nie oznacza także, że Polka gra źle. Iga zdecydowanie nadal jest groźna podczas returnu. Głęboko gra przekątne po forehandzie nadając dużą rotacje, styl gry jest ten sam, tylko trochę gorzej ze skutecznością. Typowanie Igi 2:0 w meczu przeciwko Ons Jabeur jest lekkim nieporozumieniem, ponieważ kurs jest za mały a obawiam się, że problemy serwisowe nie znikną dzisiaj. Natomiast Ons Jabeur wyraźnie zaczyna grać dobry tenis. Tunezyjka ma bardzo wysoką skuteczność podania. W tym turnieju sypie asami. W meczu przeciwko Beatriz Haddad Maia urządziła sobie wręcz zabawę returnując podania rywalki dropshotami. Ons jest w gazie i pomimo, że rywalka nie zagrała dobrze to Tunezyjka trzymała wysoki poziom a widać było, że są jeszcze spore rezerwy. Uważam, że te rezerwy zostaną użyte na Polkę. Iga ma się czego obawiać. Proponuje także typ na asy serwisowe, ponieważ Tunezyjka w tym turnieju przekracza średnią krajową, jaką proponuje bukmacher a Iga być może też coś dorzuci, chociaż na Polkę specjalnie bym tu nie liczył. Co prawda przeciwko Karolinie udało się Idze zagrać 2 asy jednak średnio jest to jeden w meczu. Myślę że obie dziewczyny wykręcą liczbę powyżej 4,5. Obawiam się także, że Polka znowu będzie miała problemy przy swoich gemach serwisowych. W mojej ocenie Ons gra lepiej niż Zheng oraz Pliskova a obie były w stanie naszarpać Idze problemów w pojedynczych setach. Według mnie Ons zrobi problemy Polce w obu setach, oby nie w całym meczu bo życzę jednak Idze aby wygrała, jednak kursy są według mnie niesprawiedliwe. Polka po ostatnich dwóch meczach powinna mieć tutaj linie 1,40. Ons nie jest bez szans.


Stuttgart---------

1. Elena Rybakina - Jule Niemeier - 2:0 (1,50)
2. Iga Świątek - Qinwen Zheng 2:0 (1,61)
3. Elena Rybakina - Beatriz Haddad Maia - Beatriz over 7,5 gemów (1,43)
4. Iga Świątek - Karolina Pliskova - Iga Świątek 2:0 (1,41)
5. Iga Świątek - Ons Jabeur - Ons Jabeur over 6,5 gemów (1,45)
6. Iga Świątek - Ons Jabeur - over 4,5 asów w meczu (1,85)


Idziesz w analizie meczu z Karolina jeszcze zeszłorocznym trendem koncentrując się na fakcie że wszystko co złe dla Igi zaczyna się od słabego serwisu. Moim zdanie wcale Polka źle nie serwowała i radzę siegnac do statystyk i choćby porównać je do zeszłego roku na mączce. Iga przegrała pierwszego seta dlatego że nie miała odpowiedniego rytmu, sporo wyzucala za końcowa a co do Karoliny to grała jeden z najlepszych meczów w ostatnim czasie. Mówię tutaj oczywiście o pierwszym secie. Kolejne fazy meczu to większą intensywność po stronie Polki, dłuższe wymiany i dało to efekt taki jakiego można było się spodziewać. Karolina nie jest wybitnac jeśli chodzi o wytrzymałość. Niemniej do końca potrafiła zagrać ciekawa i ostra wymianę.

Skupiając się jeszcze na serwisie Igi. Oczywiście dostała kilka ostrych returnow ale umówmy się, grała z dziewczyną która dysponuje wzrostem grubo ponad 180 cm. Widać było że Iga szuka i mocny precyzyjnych, ciętych kierunkowych czy nawet olbrzymiej rotacji.

Trzeba sobie jasno powiedzieć że Polka nigdy nie będzie tak silnie serwowała jak choćby pliskova, samsonowa czy sabalenka. Dzisiaj uważam że Tunezyjka właśnie dostanie 2:0 bo nie jest w optymalnej formie. Nie będzie zagrożenia serwisem, w długich wymianach też sporo więcej szans dla Igi więc Tunezyjka pewnie będzie mieszać tempem gry. Myślę że to będzie za mało na Ige.
 
G 12,1K

gracz83

Użytkownik
Witam szanowne grono, a czy nie należy brać takiego szczegółu pod uwagę (nie szukam typu na siłe, wyższego kursu itp.) że Ons skończyła 1 godzinną batalie o 19 natomiast Iga 2 godzinną 3 setówkę przed 22?wiem że to jest zawodowstwo ale chętnie bym poznał opinie, pozdrawiam
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom