>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

WTA Tour - San Diego, Cluj (10.10.2022 - 16.10.2022)

Status
Zamknięty.
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
10ee1238-1ab8-7ad0-5ffe-8bee7db24b47-e1664383689909-558x400.jpg

Miejsce: San Diego, USA
Data rozgrywania: 10.10.2022 - 16.10.2022
Nawierzchnia: Hard
Kategoria: WTA 500
Pula nagród: $757,900
Oficjalna strona turnieju: https://barnessdopen.com/
Lista Startowa: https://www.dartsrankings.com/tennis/women/san-diego
Drabinka: https://www.wtatennis.com/tournament/2074/san-diego/2022/draws
Plan gier: https://www.wtatennis.com/tournament/2074/san-diego/2022/order-of-play
Zwycięzca singla 2021: -
Zwycięzcy debla 2021: -



L1NjnlSW_400x400.jpg

Miejsce: Cluj, Rumunia
Data rozgrywania: 10.10.2022 - 16.10.2022
Nawierzchnia: Indoor Hard
Kategoria: WTA 250
Pula nagród: $251,750
Oficjalna strona turnieju: https://transylvaniaopen.ro/
Lista Startowa: https://www.dartsrankings.com/tennis/women/cluj-napoca
Drabinka: https://www.wtatennis.com/tournament/2050/cluj-napoca/2022/draws
Plan gier: https://www.wtatennis.com/tournament/2050/cluj-napoca/2022/order-of-play
Zwycięzca singla 2021:
A. Kontaveit
Zwycięzcy debla 2021:
E. Gorgodze / I. Bara



Zapraszam do merytorycznej dyskusji i pisania analiz
 
U 0

Usunięty użytkownik 43655

Gość
dyscyplina: tenis na hali ;-) Cluj-Napoca 2 WTA, kwalifikacje
godzina: 15:00
spotkanie: Yastremska D. - Lee G.
typ: Lee Gabriela
kurs: 4,50
bukmacher: sts

https://www.tennisexplorer.com/player/yastremska/ - 7 ostatnich meczy to 7 turnieji i 7 porażek po 0-2 Ukrainki.
Będzie to mecz pierwszej rundy kwalifikacji, w których Yastremska Dayana jest rozstawiona w drabince z nr 2.
Bilans jest na tę chwilę jest na 0. Typ jest głównie przeciw Ukraince, która formą nie błyszczy. Ja tu bym dał kursy 1,6 do 2,1, zaś szansę oceniam na 55%-45%. Skoro jest 1,2 - 4,5 to trzeba brać wyższy i liczyć na Rumunkę.

https://www.tennisexplorer.com/match-detail/?id=2211069 - więcej o meczu

https://www.oddsportal.com/tennis/romania/wta-cluj-napoca/yastremska-dayana-lee-gabriela-Aysa2P8s/ - ruchy kursów (na tę chwilę brak typowań)

pozdrawiam
 
louisarmstrong 1,1M

louisarmstrong

Użytkownik
Temis WTA Sandiego
Mandlik - Vekic
Mandlik kurs 2,5
Mandlik i powyzej 19.5 gema

Mandlik ma dobry bilans na ostatnich 10 meczów wygrała 6 na betonie a ostatnimi czasy miewa dobre mecze , na tapecie pokonana Taichman i Riske a Vekic od dawna szuka formy , bilans tez ujemny na ostatnich 10 meczów wygrała 4 .Vekic dawno nie oglądałem a Mandlik w końcówce meczu z Riske i dzisiaj mam zamiar przyjrzec się lepiej obu , spokojna stawka moze coś grugiej na live
 
scotratez 66,6K

scotratez

Użytkownik
Bianca Andreescu - Liudmila Samsonova
Ludomiła Samsonova (1,70) STS


Bianca Andreescu kanadyjka, która posiada rumuńskie korzenie wybrała turniej w Stanach Zjednoczonych zamiast turnieju rozgrywanego w tym samym czasie w Rumunii. Jest to całkowicie logiczne posunięcie, turniej w San Diego to WTA500, turniej w Cluj to natomiast WTA250, pula nagród też większa co za tym idzie większa także konkurencja. I taką własnie konkurencją jest już w pierwszej rundzie Liudmiła Samsonova, która idzie jak przecinak w swoich ostatnich meczach. 23-letnia Rosjanka wyraźnie chwyciła wiatr w żagle, od sierpnia wygrała już 3 turnieje rangi WTA, z tego ostatni przed chwilą w Tokio pokonując w finale Qinwen Zheng, która także notuje ostatnio wyraźny progres w swojej karierze. Inaczej jest z Kanadyjką, która ostatnio nie może się odnaleźć na kortach twardych. Swój ostatni dobry start zaliczyła w Hamburgu na korcie trawiastym gdzie doszła finału, w którym przegrała ze swoją zmorą, bo tak trzeba nazwać Caroline Garcie dla Kanadyjki (w tym roku przegrała z nią już dwa razy). Bianca od 02.09.2022 nie grała nic, miała więc miesiąc aby odnaleźć formę. Według mnie nie trafiło jej się dobrze to losowanie, ponieważ w pierwszej rundzie musi już grać z będącą w bardzo dobrej dyspozycji Samsonovej, która z pewnością bije w tej chwili dużą pewnością siebie. Bianca na chwilę obecną to głównie nazwisko, w końcu jest to była rakieta numer 4 światowego rankingu. Uważam jednak, że Rosjanka posiada w tej chwili lepszą dyspozycje, jest zbudowana pewnością siebie, jest na fali, więc uważam, że stać ją aby wygrać w pierwszej rundzie, aczkolwiek uważam, że będzie to prawdopodobnie zacięty męcz, ponieważ nie wiadomo jak spożytkowała okres przygotowawczy Bianca, a czasu miała sporo, więc over gemowy 18,5 gemów także bardzo prawdopodobny.
 
Ostatnia edycja:
dx2 221,9K

dx2

Użytkownik
Trevisan-Osorio S. 2 @1.58

Trevian juz sie dawno rozjechala z forma, ktora pokazala na French Open. Osiorio Serrano mloda gniewna, ktorej korty w USA nie sa obce, zwyciezczyni juniorskie. Kolumbijka pokonala po duym boju Qiang Zheng w ostatniej rundzie eliminacji, wiec tu powinno byc dobrze. Dwie niskie wzrostem zaowdniczki bez sily uderzenia. Tutaj dyspozycja powinna zrobic swoje. Osorio wyglada na dobrze przygotowana obecnie, a na forme Trevisam przypuszczma trzeba bedzie poczekac juz do przyszlego sezonu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +152
S 297,4K

sztabson_93

Użytkownik
Dyscyplina: Tenis WTA San Diego
Godzina: 22:00
Spotkanie: Trevisan - Osorio
Typ: powyżej 20.5 gema
Kurs: 1.84
Bukmacher: Betclic
Analiza: Trevisan to jest bardzo nieprzewidywalna zawodniczka, potrafi ograć kogoś z topki by za chwilę dostać baty z no name w pierwszej rundzie turnieju. Po półfinale French Open, co było wielkim zaskoczeniem, zaliczyła niesamowity awans w rankingu, dzięki czemu aktualnie znajduje się na 31 pozycji. Co prawda grała wówczas na clayu, ale jej gra wyglądała wtedy bardzo ładnie, dobrze oglądalo się jej poczynania i prawdopodobnie był to jej turniej życia. Po zmianie nawierzchni zawodniczka wygląda jak by nie była sobą, w ostatnim czasie można powiedzieć że dostała lekcje tenisa, 3 ostatnie mecze przegrała bez zdobytego seta i dziś spróbuję swoich sił w San Diego by udowodnić że był to tylko gorszy moment w jej karierze. Za przeciwniczke dostanie Osorio, która na hardzie też lubi grywac w kratkę. Na pierwszy rzut oka gdy zobaczyłem to spotkanie, pomyślałem o 3 setach ale linia jaka wybrałem tego nie wymaga a i kurs bardzo ciekawy. Jak to damski tenis, pewnie będzie tu sporo przelaman ale myślę że będzie to zacięty mecz. Jeśli zakończy się w 2 setach to liczę na tie break lub 12 gemowego seta i pokrycie minimum 21 gemow.
 
scotratez 66,6K

scotratez

Użytkownik
San Diego, USA
Coco Vandeweghe - Sofia Kenin
over 19,5 gems (1,42) STS
Godzina: 23:00


Trudny mecz do oceny pod kątem wskazania zwycięzcy. Bukmacherzy mają z tym także wyraźnie problem wskazując taką samą linie na obie zawodniczki i znacznie lepszy ranking Coco wcale nie ułatwia sprawy. Powiem tak, Sofia Kenin ma taki zjazd formy, że w tym meczu powinna wygrać w końcu Coco Vandeweghe. Niestety Coco też formą nie grzeszy ale z pewnością jest ona wyższa od Sofii, Coco wygrała turniej w Concrod. Kenin to istne pasmo porażek. Dziewczyna mało gra w tym roku w dodatku przegrywa co popadnie. Jej ranking to już pozycja 311. Czemu więc nie grać na Coco? Z prostego powodu. Kenin jest lepszą zawodniczką od Coco i młodszą. Nawet bez formy potrafi wymęczyć zwycięstwa w tym przypadku jej czarna seria nieszczęśliwych porażek może dobiec końca. Dziewczyny będą grać u siebie więc walka będzie gwarantowana. Ich pojedynki bezpośrednie też na to do tej pory wskazywały. Są to bardzo wyrównane mecze. Według mnie Sofia nawet jeżeli wyjdzie na mecz z połamaną rakietą będzie walczyć, tak więc over gemowy w przypadku tych tenisistek wygląda bardzo obiecująco. Nie spodziewam się meczu na wysokim poziomie, raczej meczu z wieloma niewymuszonymi błędami. Obie zawodniczki mają wyraźny problem ze zdobywaniem punktów z drugiego podania. To nie będzie łatwy mecz dla żadnej z nich. Szykuje się mecz walki, linia według mnie powinna zostać pokryta.
 
Ostatnia edycja:
scotratez 66,6K

scotratez

Użytkownik
San Diego, USA
Maria Sakkari - Donna Vekic
Maria Sakkari (1,57) STS
Godzina: 20:3
0

Czas na wielki rewanż po ostatnich dwóch porażkach z Donną. Maria Sakkari miała szanse już zaistnieć podczas turnieju Ostravie, grała naprawdę przyzwoicie niestety trafiła na Parks, która miała dzień konia a właściwie cały turniej zagrała rewelacyjnie jak na swoje dotychczasowe umiejętności. Sama Krejickova, która wygrała turniej miała z nią problem. Parks w meczu z Sakkari zanotowała aż 15 asów i zdobyła 82% punktów z pierwszego podania. Pomimo że Maria miała niewiele gorszy serwis po prawdziwej batalii trzysetowej 5:7, 7:5 7:5 musiała uznać wyższość Parks. W mojej ocenie Greczynka zacznie ten turniej z pazurem. Będzie chciała odkuć to co nie udało jej się zdobyć w Ostravie. Maria odpadła tam już w pierwszej rundzie. Dzisiejsza rywalka absolutnie w jej zasięgu. Donna co prawda ostatnie dwa mecze pokonała Greczynkę, jednak odbywały się one 2 i 4 lata temu więc nie ma sensu do nich wracać. Donna bez sukcesów na hardzie od długiego czasu. Jej ostatni dobry wynik to ćwierćfinał na trawie w Birmingham. Według mnie Maria weźmie ten mecz, turniej w Parmie oraz dobra gra w meczu w Ostravie pokazała, że Greczynka wraca na dobre tory.
 
Ostatnia edycja:
scotratez 66,6K

scotratez

Użytkownik
San Diego, USA
Qinwen Zheng - Garbine Muguruza

Qinwen Zheng (1,56) STS

ZWROT
(krecz Muguruza)

Turniej w San Diego jest dość trudny w typowaniu i specyficzny, sporo zawodniczek wpada i wypada z list. Tak jest nie inaczej w tym spotkaniu. Garbine Muguruza początkową miała grać z Elna Rybakina. Jak poinformowało WTA w oficjalnym wystąpieniu, Kazaszka wycofała się z turnieju z powodu choroby. Jest to przykra wiadomość, Kazaszka prezentuje ostatnio fajny poziom. Jeżeli Muguruza liczyła na łatwiejszą przeciwniczkę to chyba się musi rozczarować. Qinwen Zheng to młody chiński talent. Niewygodna i niebezpieczna rywalka. W ostatnim czasie wyrzuca z kortów czołówkę rankingu WTA. Niedawno w turnieju w Tokio doszła do finału gdzie przegrała po wyrównanym meczu z Samsonovą. Wcześniej w tym samym turnieju wyrzuciła rakiete numer 4 Paula Badosa Gilbert. Oczywiście, nie jest to wielki wyczyn bo Hiszpanka gra ostatnio tragicznie. Inna Hiszpanka z którą przyjdzie się jej dzisiaj mierzyć też nie grzeszy ostatnio formą. Mowa oczywiście o Garbinie Muguruzie. Umówmy się szczerze, to nie jest sezon Hiszpanki. Niewiele w tym meczy rozegrała a te co rozegrała nie można zaliczyć do udanych. Jedynym sukcesem w tym roku hiszpanki do ćwierćfinał w Doha z lutego. Od tego czasu Hiszpanka nieobecna na kortach w przenośni i dosłownie. W tym roku zagrała dosłownie 28 spotkań z tego 12 wygrała a 16 przegrała. Brak ogrania będzie kluczowy w tym meczu. Chinka jest na wysokim biegu, przedziera się do czołówki, jest niebezpieczna w ataku i szybko gra. W mojej ocenie wygra to spotkanie pomimo, że z listy rezerwowej weszła do tego turnieju.
 
Ostatnia edycja:
scotratez 66,6K

scotratez

Użytkownik
San Diego
Iga Świątek - Qinwen Zheng

over 18,5 gems (1,47) STS

Polka przystępuje do turnieju w San Diego w drugiej rundzie. Jako liderka światowego rankingu Polka z racji rozstawienia nie musiała grać w pierwszej rundzie. Czy dobrze? to się okaże, ponieważ już na dzień dobry Iga będzie musiała rozegrać bardzo trudne spotkanie. Qinwen Zheng dosyć szczęśliwie tu się znalazła, ponieważ dostała szczęśliwy los i zajęła miejsca Rybarikovej w meczu z Muguruzą. Kazaszka z oficjalnego komunikatu WTA zrezygnowała z powodu choroby. Oglądałem wczoraj mecz Muguruzy z Qinwen Zheng i mam duży żal do Hiszpanki, ponieważ od samego początku widać było, że nie powinna w ogóle grać. Mogła miejsce oddać innej zawodniczce. A tak Garbine dostała tęgie lanie na początku seta od dobrze dysponowanej Chinki, następnie pojawiły się łzy w oczach i zrezygnowała. Qinwen Zheng bardzo szybko wyprowadza uderzenia, gra bardzo silnie i dobrze uderza pod linie końcową boiska, jej serwis jest bardzo niebezpieczny z racji dobrego wzrostu jak na kobiece warunki mocno wyprowadza dźwignie uderzenia, serwis jest bardzo silny, gdy trafia w kort ciężko coś zrobić. Podanie z pewnością jej atutem Chinki. Według mnie jej największym problemem jest przemieszczanie się po korcie. Iga powinna rozrzucać ja jak najczęściej. Wówczas w drugim secie powinny się pojawiać niedoskonałości gry Chinki, ponieważ w pierwszym secie Polka w mojej ocenie Iga znowu będzie miała poważne problemy z Chinką. To nie jest przypadkowa zawodniczka, ona naprawdę szybko się rozwija i odprawia groźne zawodniczki. Polka będzie musiała szybko wejść na maksymalne obroty, bo jeżeli prześpi początek meczu może zrobić się bardzo groźnie. Proponuje over gemowy który według mnie, powinien wejść. Chinka będzie za wszelką cenę chciała wygrać to spotkanie, wiedziała że już ostatnio miała szanse pokonać Igę w Paryżu. Forma jest. Nie wiadomo jaką dyspozycją pochwali się Iga w tym turnieju. Uważam, że obie dziewczyny będą walczyć do końca.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +560
scotratez 66,6K

scotratez

Użytkownik
San Diego
Donna Vekic - Karolina Pliskova

Karolina Pliskova (1,59) STS

Analizę zacznę od tego, że Maria Sakkari powinna udać się do terapeuty. Dziewczyna ma jakiś poważny w głowie, ponieważ umiejętności gry ma duże, ale coś złego dzieje się z jej podejściem do gry. Od dłuższego czasu chodzi sfrustrowana po korcie, jej błędy z gry wynikają głównie z jej nastawienia i fatalnych decyzji i niezrozumiałych zachowań. Wygrana Vekic nie robi na mnie większego wrażenia, ponieważ pierwszy set powinna była praktycznie przegrać do zera gdyby trafiła na jakąkolwiek dziewczynę z czołówki. Vekic nie potrafiła w ogóle utrzymać swojego podania. Pierwszy set w wykonaniu dziewczyn to był jakaś komedia. Dziewczyny być może za dużo naoglądały się ostatniego meczu Riske, nieoficjalnej królowej komedii według mnie w kobiecym tenisie. Kto chce się pośmiać i poprawić dzień, niech po prostu czasami zobaczy sobie jakiś mecz Riske. I już wcale nie chodzi mi o jej zabawny sposób serwowania. Wracając do meczu, Pliskova to doświadczona wyjadaczka, czołówka. Lata lecą a Karolina wciąż się trzyma. Według mnie poziom Vekic to za mało na Karolinę. Donna miała lepszy drugi set z Sakkari w końcu zaczęła trzymać pewniej swoje podanie, jednak w mojej ocenie jest ona zbyt nieregularna aby mogła odprawić Karolinę. Za dużo błędów popełnia Donna. Celuje w Karolinę, która z pewnością ma lepszy pierwszy serwis w tym turnieju od Chorwatki a i po korcie porusza się nadal nieźle jak na swoje lata.
 
Ostatnia edycja:
kibic-zwierze 42,5K

kibic-zwierze

Użytkownik
Wszystko zależy czy Pliskovej będzie się chciało. Ona już nie ma żadnych szans na wta finals, sezon w zasadzie zakończony.
Wiadomo, że jest lepsza zawodniczka ale czy będzie zmobilizowana na 100%?
 
scotratez 66,6K

scotratez

Użytkownik
Wszystko zależy czy Pliskovej będzie się chciało. Ona już nie ma żadnych szans na wta finals, sezon w zasadzie zakończony.
Wiadomo, że jest lepsza zawodniczka ale czy będzie zmobilizowana na 100%?
Donna Vekic też nie może liczyć na WTA finals, tak jak zdecydowana większość zawodniczek w tym turnieju, czy z tego powodu brakuje im motywacji do gry? Absolutnie. Turniej jest dobrze obsadzony głównie ze względu na jego range i pieniążki. Jest to WTA500 a dziewczyny grają tutaj też o pieniążki. Kanadyjka Andreescu o rumuńskich korzeniach mogła wybrać w tym samym czasie turniej w Cluj i sprawić frajdę Rumunom. Sezon się kończy więc ostatnie szanse na podreperowane bilansu punktowego w rankingu. Karolina Pliskova na pewno zdaje sobie sprawę z faktu, że losowanie się nie trafiło najgorzej i rywalka jest w jej zasięgu, więc powinna powalczyć. Bardziej niezrozumiała jest dla mnie obecność Muguruzy w tym turnieju, a raczej była. Ale jak widać wiele zawodniczek w tym turnieju chciało wystąpić pomimo problemów zdrowotnych ale ostatecznie zrezygnowało kilka przed turniejem. To świadczy tylko o tym, że turniej jest łakomym kąskiem dla zawodniczek. Warto zaznaczyć że liderka światowego rankingu także się na nim pojawiła a jak wiadomo ma taki zapas punktowy nad całą resztą, że WTA Finals ma w kieszeni a i mogłaby leżeć teraz na Bali i wrócić dopiero na turniej wielkoszlemowy z tak wielką przewagą punktową. Na kasę też się raczej nie pokusiła bo ostatnią całą gaże z Ostravy czyli ok.58 tysięcy euro tysięcy oddała na szczytny cel. Tak więc, nie ma sensu rozpatrywać tego turnieju wyłącznie pod kątem WTA Finals. Chociaż wiadomo też, że obecność ścisłej czołówki w tym turnieju wiąże się z okresem przygotowawczym przed turniejem w Teksasie. I z tego też powodu Iga tutaj pewnie gra.
 
louisarmstrong 1,1M

louisarmstrong

Użytkownik
Tenis WTA San Diego
Godzina 20.30
D.VEKIC - K.PLISKOVA
TYP VEKIC I OVER 19.5 GEMA
KURS 3.7
WILLIAHILL
ANALIZA:
Po pierwsze CIENIUTKA STAWKA a że końcówka sezonu b że Vekic ma paskudne h2h z Pliskovą 6:1 dla Czeszki
a Donna wygrała z Karoliną dawno w 2012 na hardzie ich pierwszy mecz 6 kolejnych następnych spotkań padło łupem Pliskovej.
Karolina ma udany sezon przed Wimbledonem i przed US Open sprawiała wrażenie że jest blisko swojego najlepszego tenisa i chyba była teraz chyba jest bliżej poczatku sezonu na mączce.6:0 w pierwszym secie z Parks w Ostrawie mówi wiele w drugim już było dobrze ale posypała się w Tiebreacku.

Za to Vekic fatalny sezon ale w ostatnich trzech meczach jakby coś drgnęło 2:0 kolejno Mandlik , Davies i Shakarri Widziałem mecz z Mandlik i Donna rozkręcała się z punktu na punkt i z gema na gem w kolejnych meczach sądząc po przebiegu było podobnie.

Warto jeszcze wspomnieć że 3 ostatnie mecze z h2h grały w ubiegłym sezonie
Wszystkie wygrała Pliskova 2:0 French 0pen , 2:0 Wimbledon i 2:1 Montreal ale po Tiebreacku w deciderze.
Pliskova wyglądająca na lekko wyeksploatowaną i Vekkic na lekko na wznoszącej hm może dzisiaj się wreszcie uda poprawić ten bilans po tym kursie próbuję.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +168
piotrex007 91K

piotrex007

Użytkownik
Donna Vekic też nie może liczyć na WTA finals, tak jak zdecydowana większość zawodniczek w tym turnieju, czy z tego powodu brakuje im motywacji do gry? Absolutnie.
No tak, tylko ja akurat z kolegą się zgadzam. Oczywiście - obie są bez szans na WTA Finals, ale Vekić jest niżej w rankingu, dla niej ten turniej i jak wspomniałeś wyższa jego ranga niż choćby równolegle rozgrywany w Rumunii może być większym bodźcem motywacyjnym dla niej, niż Czeszki, która może chcieć po prostu odbębnić turniej. Oczywiście nikt nie mówi, że tak będzie, ale ja bym bardziej próbował gry, że Vekić ugra seta po podobnym kursie, jak zwycięstwo Pliskovej. Ostatecznie jednak spotkanie odpuszczam.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +168
scotratez 66,6K

scotratez

Użytkownik
San Diego, USA
Bianca Andreescu - Cori Gauff
over 19,5 gems (1,53) STS

Ciężko mi sobie wyobrazić aby ten mecz potoczył się szybko po myśli młodej amerykanki. Cori bardzo dobrze zaczęła ten turniej. W pierwszym meczu miała trochę kłopotów z niedoświadczoną jeszcze koleżanką ale trzeba przyznać, że w pierwszym secie bardzo napsuła nerwów starszej koleżance. W pewnym momencie Robin Montgomery miała przełamanie rywalki i gdyby nie jej brak jej doświadczenia możliwe że dociągnęłaby seta na swoją korzyść do końca, ponieważ bardzo dobrze prowadziła wymiany, agresywnie i ku mojemu zaskoczeniu bardzo mało psuła. Cori w pewnym momencie musiała wejść na swój maksymalny bieg a i to nie pomogło, dopiero kryzys przyszedł paradoksalnie gdy Robin miała już swój serwis po przełamaniu. Wtedy psychika zaczęła płatać figle. Wracając do dzisiejszego meczu, Bianca rozegrała bardzo dobre spotkanie z Samsonovą, która według mnie powinna była wygrać z Kanadyjką. Tak myślałem przynajmniej przed meczem. Na nic się zdał dobry serwis Samsonovej. Bianca nie serwowała dobrze ale bardzo dużo punktów wybiegała. Niesamowita walka była ze strony Kanadyjki pomimo, że mało punktów zdobywała z pierwszego serwisu. Dziewczyny ze sobą jeszcze nie grały ale śmiem twierdzić, że każdy gem w tym meczu będzie na wagę złota. Nie zdziwiłbym się szczerze gdyby Bianca ten mecz nawet wygrała, ale bezpieczniej w mojej ocenie jest iść tutaj na wynik gemowy.
 
Ostatnia edycja:
scotratez 66,6K

scotratez

Użytkownik
Iga Świątek - Cori Gauff
Iga Świątek (1,55) STS

Oglądając mecz Cori Gauff przeciwko Biance Andreescu zastanawiałem się, co poszło nie tak, w meczu Bianca Andreescu - Ludmilia Samsonova, że źle wytypowałem spotkanie i będąca w formie, dobrze serwująca Rosjanka przegrała ten mecz. Podobnej konkluzji poddali się komentatorzy podczas meczu Cori z Biancą. Jakim cudem Samsonova przegrała mecz z tak grającą nierówno czasami wręcz komediowo Kanadyjką. Momentami podejmowała przedziwne decyzje na korcie. Zaczęła mi się przypominać Sakkari z pierwszego meczu z Vekic. Im dłużej oglądałem spotkanie tym bardziej dochodziłem do przekonania, że Bianca wygrywa punkty a nawet gemy swoją uporczywą walecznością. Ona nie odpuszcza żadnego punktu. Będzie biegać z językiem na brodzie nawet jak rywalka prowadzi przy swoim podaniu 40:0. Bianca mogła i powinna przegrać mecz z Cori 2:0. Ale jej uporczywa obrona i waleczność w pewnym momencie wybiły z rytmu Cori Gauff, która była bliska przełamania i serwowania na zwycięstwo w meczu. Ostatecznie Kanadyjka obroniła się i przełamała Amerykankę. Nie oszukujmy się, ale Cori Gauff brakuje zimnej krwi i stabilności. Gdyby Kanadyjka była w formie odprawiłaby Cori. Dzisiaj grała słabo a potrafiła nawiązać z nią równą walkę. Iga tymczasem dzisiaj miała trudny mecz z Zheng która poziomem gry nie odstawała z pewnością Cori Gauff. Amerykanka dobrze prowadzi wymiany, gra także w deblu więc potrafi odegrać woleje, jednak na nic to wszystko się zdało podczas gdy Bianca demolowałą ją częstymi dropshotami przy siatce. Iga gra szybko, nadaje dużą rotację piłce, potrafi prowadzić długie wymiany. Cori także panuje nad tymi elementami. Jednak Amerykanka ma problem z koncentracją. Gubi ją niebezpiecznie nawet na kilka gemów. W mojej ocenie Polka narzuci Amerykance swój rytm gry. Polka jest stabilniejsza i w mojej ocenie bardziej odporna psychicznie i to zdecyduje o spotkaniu. Jedyny mankament Polki to pierwszy serwis. Mógłby być na nieco wyższym poziomie. Jednak jeżeli chaotyczna Bianca była stanie kilkukrotnie przełamać Cori, to myślę że bez większego problemu dokona tego także Polka.
 
Ostatnia edycja:
D 25,5K

dzidzok

Użytkownik
Tylko, ze Gauff ma lepsze poruszanie I lepszy serwis.Do tego dochodzi siatka, o ktorej wspomniales i Iga bedzie miec trudniej.Polka malo tez bp wykorzystala, no i sporo wg mnie bledow popelnila.Moze to spowodowane pierwszym meczem, ale jednak.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom