>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

WTA Tour: Rzym - 14.09.2020-21.09.2020

Status
Zamknięty.
W 151,7K

wielki_gracz

Forum VIP
kup.jpg
Miejsce: Rzym, Włochy
Data rozgrywania: 14.09.2019-21.09-2019
Nawierzchnia: Clay
Kategoria: Premier 5
Pula nagród: $2,098,290
Oficjalna strona turnieju: https://www.internazionalibnlditalia.com/
Lista Startowa: https://www.internazionalibnlditalia.com/players/
Drabinka: https://www.internazionalibnlditalia.com/tabellone-singolare-femminile/
Plan gier: https://www.internazionalibnlditalia.com/programma/
Zwycięzca singla 2019:
Karolina Pliskova
Zwycięzcy debla 2019: Victoria Azarenka/Ashleigh Barty


Zapraszam do merytorycznej dyskusji i pisania analiz !
 
Damian2k12 1

Damian2k12

Użytkownik
Niestety mimo bardzo dobrej gry Azarenka nie poradziła sobie w finale US Open, dlatego też daje jej szansę w Rzymie.
Zmierzy się z Venus Williams z którą przegrała całkiem niedawno (11 sierpnia). Myślę, że chęć rewanżu, niedosyt po przegranym finale, wyższy ranking i młodszy wiek (10 lat) tutaj zadecyduje. Dodam jeszcze, że Williams swoje ostatnie 3 spotkania przegrała.


Azarenka-Williams 1.62 ✅

1600122011282.png
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1
arass1 161,3K

arass1

Użytkownik
Ogólnie spodziewałem się, że Azarenka wycofa się z turnieju w Rzymie po dwutygodniowych zmaganiach w wielkoszlemowym US Open i dotarciu tam aż do finału. Ale skoro zdecydowała się na grę w Rzymie, to trzeba to wykorzystać. Białorusinka zagrała znakomity turniej i była naprawdę blisko zwycięstwa. W drugim secie miała już przełamaną rywalkę, ale od tamtego momentu Osaka wzniosła się na wyżyny swoich umiejętności i przechyliła szalę zwycięstwa na swoja korzyść. Myślę, że Azarenka podtrzyma swoją bardzo wysoką dyspozycję i przełoży się to na udany występ w Rzymie, a Venus Williams nie będzie stanowiła dla niej wielkiego zagrożenia. Jak dla mnie spokojna wygrana Victorii.

Azarenka @ 1.60 fortuna
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1
ferguson2 605,5K

ferguson2

Typer
Garcia-Kontaveit over 19.5 gemów @ 1.84 fortuna
Na szybko, bo za moment rozpoczyna się mecz. Garcia notuje z roku na rok coraz gorsze wyniki, ale podczas US Open miała momenty dobrej gry. Kontaveit natomiast w tamtym turnieju nie miała aż tak dobrych przeciwniczek, ale mimo wszystko bez szans z Osaką. Myślę, że stylistycznie Garcia może trochę nie pasować Estońce, w przeszłości zawodniczki grały dwukrotnie ze sobą i w tym ostatnim padło 19 gemów.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +26
dx2 210,2K

dx2

Użytkownik
Pavlyuchenkova-Svitolina 2 @1.75

Najwieksza trudnosc w typowaniu tego turnieju polega na tym, ze tu nie bylo przerwy pomiedzy Us Open i sezonem na cegle, wiec grac trzeba z biegu i ze dla wielu zawodnikow i zawodniczek z Europy to dopiero restart i trudno stwierdzic w jakie sa dyspozycji. Poki co w Rzymie sypnelo niespodziankami zwlaszcza w turnieju panow, dlatego absolutnie nie bede sie porywac na zawodnikow czy zawodniczki, ktorzy wygrali po kilka meczow podczas USO, bo jednak duzo latwiej przejsc z kortow ziemnych na twarde niz odwrotnie i brak praktyki meczowej z ceglanych kortow ma znaczenie.

Mysle, ze wiekszosc tych topowych zawodniczek pokroju Svitoliny czy Bertens powinna byc gotowa, bo to w sumie ostatni turniej szlemowy przed nami juz praktycznie lada moment, a przetarcie na powaznie moga zrobuc tylko w Rzymie, skoro nie ma w kalendarzu Madrytu.
Sprobuje na Svitoline, dwukrotna triumfatorke tego turnieju, ktora niewatpliwie bardzo dobrze sie tutaj czuje na rzymskich kortach. W inny sposob ciezko to uzasadnic. Kurs jednak jest wysoki przez swego rodzaju niewiadomo, ale ten Rzym to dla Svitoliny to naprawde dobre miejsce, co pokazuja wyniki z przeszlosci, wiec tak sprobuje zagrac.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +4
S 297,4K

sztabson_93

Użytkownik
Dyscyplina : Tenis WTA Rzym
Godzina : 14:10
Spotkanie : Jastremska - Anisimowa
Typ : Anisimowa i powyżej 19.5 gema
Kurs : 3.05
Bukmacher : fortuna
Ciekawie zapowiadające się Spotkanie dwóch młodziutkich i bardzo utalentowanych zawodniczek. Dziewczyny jeszcze się na korcie nie spotkały i w mojej opini to może być mecz bardzo odważny, pełen przełamań i ciekawych zagrań bo spotykają się dwie zawodniczki które preferują Tenis otwarty, pełen odważnych i niekonwencjonalnych zagrań z czego słyną obie zwodnciczki. Mimo bardzo młodego wieku, obie znajdują się bardzo wysoko w rankingu WTA, Jastremska na 29 a Anisimowa na 27 miejscu. Chodził mi po głowie dokładny wynik 2:1 ale wybrałem opcję bezpieczniejsza gdzie 3 sety nie są potrzebne. Umiejętności określam na podobnym poziomie, psychika chyba jednak na korzyść amerykanki. W roli faworyta według bukmacherów występuje Jastremska, ja uważam że zobaczymy sporo gemow a po zakończeniu ze zwycięstwa będzie się cieszyć Anisimowa.
 
Ostatnia edycja:
ferguson2 605,5K

ferguson2

Typer
Jastremska @ 1.70 fortuna
Obie mlode zawodniczki, ale juz z pokaznym doswiadczeniem. Jastremska wygrala po trzy setowym spotkaniu z Giorgi i trzeba powiedzieć, że Włoszka nadal potrafi zagrać dobry mecz i postawić opór rywalkom. Anisimova zaś grała z Vekić, bardzo wyrównane starcie, Chorwatka miała swoje szanse i mogła wygrać przynajmniej jeden set, ale jak zwykle zabrakło koncentracji. Jastremska wydaje mi się lepszą zawodniczką od Anisimowej, choć tutaj mówimy o zawodniczkach bardzo podobnych do siebie. Stylowo Jastremska tradycyjnie będzie starała się narzucic swój styl, inteligentnie porusza sie po boisku i przypuszczam, że mentalnie też jest odpowiednio przygotowana.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +4
ferguson2 605,5K

ferguson2

Typer
Kenin @2.26 fortuna
Azarenka odżyła w tym sezonie po przerwie, niedawno final US Open, a przecież jeszcze rok temu zanotowała bardzo słaby sezon. Kenin jednak to wciąż grozna przeciwnika i nie można jej lekceważyć. Stylistycznie na pewno może zagrozić Azarence. Dobra z kontry, solidny backhand. Azarenka gra naprawdę dobry tenis, ale mimo wszystko stawim na Kenin.
 
Damian2k12 1

Damian2k12

Użytkownik
Ja jutro podobnie jak użytkownik powyżej przewiduję problemy Azarenki, która już dzisiaj grając ze słabszą kondycyjnie zawodniczką prawie dała sobie urwać seta, dlatego proponuję:

Kenin-Azarenka liczba setów: 3, kurs: 2.39

1600294287612.png
 
S 297,4K

sztabson_93

Użytkownik
Dyscyplina: Tenis WTA Rzym
Godzina : 19
Spotkanie: Kenin - Azarenka
Typ: Kenin wygra
Kurs: 2.30
Bukmacher : ETOTO
Analiza : Po długiej przewie, Azarenka powróciła do tenisa na najwyższym poziomie, napewno żałuję tego co się wydarzyło w meczu z Osaka bo mogła wygrac US Open, było już bardzo blisko. Dziś zmiana nawierzchni na ziemię, i kursy jakie są tutaj wystawione to dla mnie żart. Rozumiem że Białorusinka gra ostatnio świetnie ale takie niedocenienie Kenin, w mojej opini warto wykorzystac. Amerykanka to 5 rakieta świata, bardzo niebezpieczna i granie w roli underdoga zdarza się jej niezwykle rzadko. Czy Azarenka specjalizuje się w grze na ziemi raczej nie a jeśli dołożymy do tego fakt że jest faworytem spotkania może mieć wpływ na przebieg całego meczu. Ja widzę tutaj zwycięstwo Amerykanki po kursie wysokim w którym przynajmniej w mojej opini jest spore value.
 
Ostatnia edycja:
arass1 161,3K

arass1

Użytkownik
Konta znacznie poprawiła swoją grę na kortach ziemnych, a świadczą o tym wyniki jakie osiągnęła w tamtym roku. Dotarła aż do finału w Rzymie i do półfinału we French Open, pokonując m.in. Stephens, Bertens czy Vondrousovą.Wcześniej nie osiągała tak dobrych wyników na mączce. Do tego nieźle pokazała się w amerykańskich kortach w ostatnich tygodniach, może poza wpadką z Cirsteą. Także forma jest. Natomiast Begu także potrafi zagrać na ziemi, ale często przytrafiają się jej porażki z dużo niżej notowanymi zawodniczkami. Więc jeżeli Konta utrzyma dyspozycję z ostatnich tygodni powinna spokojnie poradzić sobie z Rumunką. Do tego świetny występ sprzed roku na rzymskich kortach powinien dodatkową ją zmotywować.

Konta @ 2.04 fortuna
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1
arass1 161,3K

arass1

Użytkownik
Azarenka zrobiła tzw. "rowerek" swojej rywalce - Kenin. Ale ta dziewczyna mi imponuje w ostatnich tygodniach. Ciekawe czy ktoś zdoła ją zatrzymać w tym turnieju.
 
dx2 210,2K

dx2

Użytkownik
Kuznetsova-Svitolina 2 @1.55

Kuznetsova niewatpliwie jest zawodniczka z wybitna kariera i na kortach ceglanych wygrawala French Open i raz zameldowala sie w finale. Problem jest jednak taki, ze Kuznetsova ma 35 lat, a w tym wieku na kortach ceglanych kariery juz zawodnicy i zawodniczki nie robia i koncentruja sie glownie na szybszych nawierzchiach. Kuznetsova od kilku lat bardzo specyfikcznie prowadzi swoja kariere, bo przygotowywuje sie tylko na wybrane okresy. W zsezlym roku jak odpalila w Cincinnati to zatrzymala sie na finale, a w tym roku chyba bedzie probowac mimo wszystko jeszcze zrobic jakis lepszy wynik na cegle. Dla Kuznetsovej tegoroczny French Open to moze byc taki "last dance" nie w znaczeniu, ze zakonczy kariere, ale ze to ostatni French Open gdzie sprobuje zaistniec dobrym wynikiem. Niemniej jednak bedzie o to trudno z racji wieku.

Do French Open niedaleko i Kuznetsovej bylby tu potrzebny dobry mecz, bo to da pewnosc, ale dobry mecz nie musi zakonczyc sie zwyciestwem i na cos takiego licze. Svitolina potwierdzila wczoraj, ze jest gotowa do gry na tle dobrze grajacej Pavlyuchenkovej. Svitolina ma po prostu te swoje ulubione turnieje, gdzie praktycznie zawsze gra dobrze w kazdej edycji (Dubai, Canadian Open i wlasnie Rzym). W Rzymie Svitolina triumfowala juz dwukrotnie i dwa razy w tych finalach pokonala Simone Halep i to mowi samo za siebie. Ukrainka wyglada na dobrze przygotowana, wiec po slaszej ubieglorocznej edycji, sadze ze znowu bedzie liczyc na mocny wystep i zakladam ze ta czesc tego dziwnego sezonu bedzie punktem docelonym Svitoliny.
 
Ostatnia edycja:
L 1,5K

loleketikonek

Użytkownik
Kuznetsova-Svitolina 2 @1.55

Kuznetsova niewatpliwie jest zawodniczka z wybitna kariera i na kortach ceglanych wygrawala French Open i raz zameldowala sie w finale. Problem jest jednak taki, ze Kuznetsova ma 35 lat, a w tym wieku na kortach ceglanych kariery juz zawodnicy i zawodniczki nie robia i koncentruja sie glownie na szybszych nawierzchiach. Kuznetsova od kilku lat bardzo specyfikcznie prowadzi swoja kariere, bo przygotowywuje sie tylko na wybrane okresy. W zsezlym roku jak odpalila w Cincinnati to zatrzymala sie na finale, a w tym roku chyba bedzie probowac mimo wszystko jeszcze zrobic jakis lepszy wynik na cegle. Dla Kuznetsovej tegoroczny French Open to moze byc taki "last dance" nie w znaczeniu, ze zakonczy kariere, ale ze to ostatni French Open gdzie sprobuje zaistniec dobrym wynikiem. Niemniej jednak bedzie o to trudno z racji wieku.

Do French Open niedaleko i Kuznetsovej bylby tu potrzebny dobry mecz, bo to da pewnosc, ale dobry mecz nie musi zakonczyc sie zwyciestwem i na cos takiego licze. Svitolina potwierdzila wczoraj, ze jest gotowa do gry na tle dobrze grajacej Pavlyuchenkovej. Svitolina ma po prostu te swoje ulubione turnieje, gdzie praktycznie zawsze gra dobrze w kazdej edycji (Dubai, Canadian Open i wlasnie Rzym). W Rzymie Svitolina triumfowala juz dwukrotnie i dwa razy w tych finalach pokonala Simone Halep i to mowi samo za siebie. Ukrainka wyglada na dobrze przygotowana, wiec po slaszej ubieglorocznej edycji, sadze ze znowu bedzie liczyc na mocny wystep i zakladam ze ta czesc tego dziwnego sezonu bedzie punktem docelonym Svitoliny.
Chłopie co to za analiza? Kogo obchodzi jakieś przygotowania okresowe albo, że x lat temu grała dobrze? Jedyny argument to wiek i zgadzam się, że Ukrainka jutro wygra.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
5xharoldx5 1,4M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
Dyscyplina: Tenis - WTA - Rzym
Godzina: 11:00
Spotkanie: Anna Blinkova - Karolina Pliskova
Typ: Anna Blinkova
Kurs: 5,40
Bukmacher: Forbet

Drugi typ: Anna Blinkova wygra 2:1 @16,25 eTOTO

Analiza:

Karolina Pliskova jest dużą faworytką bukmacherów, ja tak optymistycznie dla niej tego spotkania nie widzę. Karolina Pliskova w dalszym ciągu jest bardzo wysoko w rankingu WTA, ale jej forma po powrocie tenisa po pandemii jest słaba(przed pandemią też nie zachwycała, jedynie turniej w Brisbane był dla niej udany, potem było już coraz gorzej). Karolina fatalnie grała przed US Open. W US Open lepiej nie było i Czeszka bardzo szybko odpadła, bo już w drugiej rundzie musiała uznać wyższość rywalki, a była nią Caroline Garcia. Jeśli chodzi o grę Pliskovej w aktualnie trwającym turnieju w Rzymie, to tutaj wygrała 2:0 ze Strycovą. Tego meczu nie widziałem, ale widziałem za to spotkanie Karoliny Pliskovej z Caroline Garcia w US Open. Gra Pliskovej wyglądała tam fatalnie, robiła mnóstwo niewymuszonych błędów. Jej podanie, które kiedyś budziło strach u rywalek nie jest już takie dobre, robi wiele podwójnych błędów serwisowych i często ma bardzo duże problemy w swoich gemach serwisowych i przełamanie jej podania nie jest wielkim wyzwaniem. Jednym słowem Czeszka jest daleka od swojej optymalnej formy i póki co nie zanosi się na to, żeby to się miało zmienić w najbliższym czasie.

Rywalką Karoliny Pliskovej będzie Anna Blinkova. Blinkova w rankingu jest na 65 miejscu, ale na turnieju w Rzymie prezentuje się dobrze. Aby dostać się do turnieju, to Rosjanka musiała zagrać w kwalifikacjach, gdzie pokonała 2:0 Voegele. W tamtym spotkaniu to Voegele była lekką faworytką, więc zwycięstwo Rosjanki 2:0 to była niespodzianka.
W turnieju głównym Anna Blinkova sprawiła jeszcze większą niespodziankę, bo wygrała z Teichmann, a kurs na nią był ponad 3,00. Rosjanka wygrała gładko w dwóch setach 6:3, 6:3. Następnie było zwycięstwo 2:1 z Boisovą Zadoinov i to był póki co jej jedyny mecz w którym miała problemy.
Te wyniki pokazują, że Anna Blinkova jest w dobrej formie. Gdyby Karolina Pliskova grała na swoim normalnym poziomie, to o niespodziankę byłoby ciężko, ale Karolina obecnie jest w na tyle słabej jak na siebie dyspozycji, że Anna Blinkova może wygrać i jeszcze kontynuować już bardzo udany dla siebie turniej. Do tego clay to nie jest ulubiona nawierzchnia Pliskovej, więc naprawdę nie zdziwi mnie odpadnięcie Czeszki już na tym etapie turnieju.

Zaskakująco wysoki w eTOTO jest kurs na zwycięstwo Blinkovej 2:1 w setach. Ten bukmacher widzi to tak, że jeśli ma wygrać Blinkova, to 2:0 na co jest kurs 7,25 i jego punkt widzenia jest trochę inny niż u pozostałych bukmacherów, dlatego po takim kursie można spróbować zagrać na 2:1 dla Blinkovej.
 
Ostatnia edycja:
dx2 210,2K

dx2

Użytkownik
Chłopie co to za analiza? Kogo obchodzi jakieś przygotowania okresowe albo, że x lat temu grała dobrze? Jedyny argument to wiek i zgadzam się, że Ukrainka jutro wygra.

Czy na tym portalu średnio raz w tygodniu ktos musi sie do czegos dowalic? A nazabawniejsze, ze najczesciej sa to jakies nicki, ktorych w ogole z forum nie kojarze... Dobrze mam dla Ciebie wspaniale rozwiazanie. Jak Ci sie nie podoba to po prostu nie czytaj. Na pewno posiadasz wlasna klawiature, skoro potrafiles skomentowac to jak sie wysilisz to dasz rade tez napisac cos wlasnego. I tyle, bo nie widze nad czym sie tu rozwodzic.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2
arass1 161,3K

arass1

Użytkownik
Dzisiaj podobnie jak wczoraj idę w kierunku Konty, która zagra z Muguruzą. Hiszpana popełnia dużo niewymuszonych błędów. Jej zagrania często kończą się w połowie siatki lub na autach. Kona gra bardzo regularnie, świetnie rozrzuca rywalki po korcie i moim zdaniem taka gra tylko spotęguje ilość niewymuszonych błędów u Muguruzy. Brytyjka w poprzedniej edycji tego turnieju osiągnęła świetny wynik docierając do finału tego turnieju. Na pewno będzie chciała powtórzyć to osiągnięcie.

Konta @ 2.11 fortuna
 
Ostatnia edycja:
M 20

matjenko

Użytkownik
Azarenka : Kasatkina
Typ : Kasatkina wygra seta
Kurs : Bwin 2.05
15:30
KRECZ W TB

Kasatkina wraca do swojego grania, pewne zwycięstwa w poprzednich meczach.
W mojej opinii pierwszy poważny sprawdzian dla Azarenki na ziemi. Kasatkina potrafi trzymać piłkę w korcie jak również przy zagraniu krótszej piłki przyspiesza grę. Ostatnie zwycięstwo Azarenki nad Panią Kenin na mnie wrażenia nie robi, bo Kenin prezentowała tam poziom zawodniczek bez rankingu. Kenin dzień wcześniej w meczu deblowym(wiem ktoś powie ze nie ma to znaczenia) nie potrafiła utrzymac swojego podania(zrobiła to raz) popełniając czasami 3 podwójne w gemie. Już wtedy było widać ze jej nastawienie na ten turniej jest delikatnie mówiąc „olewcze”
Azarenka nie straciła gema w poprzednim meczu, bo Kenin nie bardzo miała w ogóle ochotę grać(kto oglądał mecz ten wie, ze Kenin popełniała średnio 3 niewymuszone na gema!!!)
Kasatkina to na ten moment inny poziom „mentalny”, wraca do dobrego grania po dość długiej zadyszce. Nie twierdze, ze ten mecz wygra, ale Azarenka z tak grająca zawodniczka nie jest wstanie wykręcić 2:0( chyba ze podejście Kasatkiny byłoby takie jak Kenin, co moim zdaniem jest niemożliwe)
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom