>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

WTA Tour - Indian Wells (8.03.2023 - 19.03.2023)

Status
Zamknięty.
adik1992 398,3K

adik1992

Moderator
Członek Załogi
indianwells_tournlogo.png
Miejsce: Indian Wells, USA
Data rozgrywania: 8.03.2023 - 19.03.2023
Nawierzchnia: Hard (outdoor)
Kategoria: WTA 1000
Pula nagród: $8,800,000
Oficjalna strona turnieju: https://bnpparibasopen.com/tickets/?utm_source=WTA&utm_medium=web&utm_campaign=tickets21
Lista Startowa: https://www.wtatennis.com/tournament/609/indian-wells/2023/player-list
Drabinka: https://www.wtatennis.com/tournament/609/indian-wells/2023/draws
Plan gier: https://www.wtatennis.com/tournament/609/indian-wells/2023/order-of-play
Zwycięzca singla 2022:
I. Świątek
Zwycięzcy debla 2022: Xu/Yang


Zapraszam do merytorycznej dyskusji i pisania analiz
 
louisarmstrong 1,1M

louisarmstrong

Użytkownik
Tenis WTA Indian Wells kwalifikacje
Godzina 21.30
Ysaline Bonaventure - Eva Lys
Typ Bonaventure i over 21.5 gema
Kurs 3.6
Bonaventure I over 19.5 gema
Kurs 2.87
Williamhill.com
ANALIZA:
Kursy wystawione dość zbliżone 1.75 ma francuzkę i 2.05 na Niemkę i mnie ten mecz również wydaje się bliski 50/50 z lekkim wskazaniem na francuzkę .Za to dużo większe szansę widzę na to by mecz poszedł w dystans.
Awantura ostatnimi czasy ewidetnie na wznoszącej, dobry wystep na antypodach przed A0 , potem w turniejach halowych i ostatnio w Mexyku ćwierćfinał przegrała z triumfatorką Vekic po tajbreku w deciderze.
Młoda Niema Lys też udany start w Ausyrali przeszła kwalifikacje do turnieju głównego i pierwsza runda zaliczona po przegranej 2:1 z Bucsą.
Z ciekawych rzeczy jest jeszcze zwycięstwo nad Petra Martic na BJK ,
Ogrywała też Schmiedlovą I McNally.
Ja widziałem trochę meczu w Linz z Rakhimovą wygranym 2:0 po tajbreku w drugim secie . Z Rakhimovą grała też ostatnio Anantura też wygrała 2;1 a tajbrek padł w pierwszym secie.
Obie wygrały już swój pierwszy mecz tutaj w Indian Wells po 2:0 i obie grały w tych meczach tajbreka Lys z Zavatską , Avantura z Kuzmovą.
Reasumując nie powinno być do jednej bramki i mam nadzieję że końcowe zwycięstwo odniesie Avantura .
Ten ćwierćfinałowy mecz z Vekic mnie się podobał
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1170
kudel 282,8K

kudel

Znawca - Tenis
Dyscyplina: Tenis WTA INDIAN WELLS KWALIFIKACJE
Godzina: 00:05
Spotkanie: Grachewa -Friedsam
Typ: Grachewa
Kurs: 2,05

Bukmacher: betclic
Analiza:


Kursy spadają na Friedsam, gdyż ludzie patrząc na bezpośrednie pojedynki mają obraz w którym dwa razy zwycięsko z potyczek wychodziła Niemka. Jednak jedno spotkanie było rozegrane w 2020 roku, drugie zaś miesiąc temu, na hali zobaczyliśmy 3 setowe spotkanie, gdzie nawierzchnia ta bardziej odpowiada Friedsam. Dzisiaj to będzie zupełnie inny mecz, gdyż obecnie Grachewa jest w bardzo dobrej formie i kręci dobre wyniki. Korty w Indian Wells są dość wolne, więc, to będzie na plus dla Rosjanki, która jest bardziej cierpliwa i regularna w wymianach. Uważam właśnie, że w tym meczu będzie to klucz do zwycięstwa, dlatego kieruję swój typ w stronę Rosjanki.
 
Otrzymane punkty reputacji: +398
louisarmstrong 1,1M

louisarmstrong

Użytkownik
Swan - Bucsa
Swan i over 21.5 gema Kurs 3.5
Swan 2:1
Obie ostatnimi czasy się poprawiły choć i obie wyżej pewnego poziomu nie podskoczą.Obie wygrały po dwa mecze kwalifikacyjne po 2:0 .Swan widziałem przed Australian Open w meczu z Hiwes i wyglądała dość solidnie , z kolei Bucsa mocno zaskoczyła przejściem kwalifikacji i 3 runda na AO w drugiej rundzie pokonała Andrrescu.
OBIE LUBIA PRZEJMOWAC INICJATYWE I ATAKOWAC! JEST GORZEJ GDY PRZECIWNICZKA NA TO NIE POZWALA.
To nie będzie ładny mecz myślę że Swan dostanie trochę pomocy od publiczności.
Post automatycznie złączony:

Rodina - Kornet
Rodina 5.00 williamhill

Rodina miała dużą przerwę I ma słaby ranking wliczając 2 mecze na US Open to wychodziła na kort 6 razy ale na US Open znakomity mecz wygrany z Trevisan i równie znakomity z Tomljanovic choć przegrany .To tylko przebłyski.
Karnet ewidetnie ma kryzys!!! Na ostatnie 10 meczów wygrała 2 , ciągle z bandazami na udach.Walecznosci jej nie można odmówić ale może już porą kończyć????
Alice jest tu faworytką ale w tym kontekście kurs 5 i więcej na Rodine ewidętnie do spróbowania.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1338
dx2 217,3K

dx2

Użytkownik
Malek-Paolini 2 @1.72

Wieksze szanse daje Jasmine Paolini. Wloszka o bardzo slabych arunkach fizycznych to waleczna zaowdniczka. Nie dysponuje duza sila, ale portafi tez zaryzykowac forehandem. Paolini wydaje mi sie, ze jest teraz w dobyem momencie swojej kariery, chyba nawet wygrala tu kiedys z Sabalenka, ale to z pamieci fakt. W kazdym razie powinna dobrze czuc sie w IW i jakies mecze tu wygrywala, chociaz bez wielkich wynikow oczyiwscie.

Tatiana Malek aka Maria to z koeli zawodniczka, ktrej blizej juz niz dalej, al jej postac zostala odswierzona przez bardzo udany ubiegloroczny Wimbeldon. Generalnie Malek z szansami an lepszy wynik to ja widze w Miami, gdzie mieszka, a slynela kiedys z faktu ze byla sasiadka Sereny WIlliams (nie wiem czy to aktualne). Niemnej jednak te dobre wyniki w duecie IW-Miami to byly prawie wszytskei wlasnie w Miami, gdzie zdarzalo jej sie zagrac dobrze. W przeciwienstwie jednak do Miami, jej bilans meczowy w Indian Wells jest bardzo zly i przez cala kariere tylko raz dotarla do 2 rundy. Mysle, ze Malek (Maria) pokaze sie z dobrej strony, pewnie bedzie chciec zaznaczyc sowja obecnosc na Wimbledonie i moze w Miami cos ugra, ale tutaj jednak spodziewam sie wygranej bedacej prawdodpdobnie blisko peaku swojej kariery Paolini.
 
louisarmstrong 1,1M

louisarmstrong

Użytkownik
Hm ja właśnie zabierałem się do napisania analizy typu :)
Maria ( z domu Małek )
i over 19, 5 gema Kurs 3.5 williamhill
Dx typuje wyżej odwrotnie i już sporo mapisał ja dodam że
Maria poległa ostatnio z Ciocią Retro w Mexyku 2;0 ale po dwóch tajbrekach!!!!!
I pokonała Bronzetti 6:0 6:1 a także pogoniła Yastremską i ugrała seta z Gratchevą
Co prawda przegrała Birell.
Hm mnie to utwierdza ze nie powinno być do jednej bramki a zadecyduje dyspozycja dnia.
Moim zdaniem dobrze dysponowana
Maria ma tutaj szanse .
Mam już pograne na kilku kuponach.
Na przykład na tym.
Screenshot_20230309-123629_Samsung Internet.jpg
wynik MARIA 7:5 6:1 i zabrakło gema:-(
 
Ostatnia edycja:
inkub1986 647,3K

inkub1986

Użytkownik
Krejcikova 2:0 1,60
Krecik gra świetne zawody od czasów wygranej w Dubaju, co było wielką sensacją, bo pobiła naszego cyborga w finale. Mam zasadę, nie grać przeciwko lub na Ukrainki, bo są nieobliczalne, ale akurat ze wszystkich Ukrainek Yastremska to jedna ze słabszych zawodniczek, oczywiście na ten moment, więc śmiało mogę stwierdzić, że warto pograć Krejcikovą i nie będzie przesadą wrzucić dokładny wynik, nie dając szans Ukraince na seta. No trudno, co forma to forma. Dziękuję i pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +348
louisarmstrong 1,1M

louisarmstrong

Użytkownik
INDIAN WELLS
godzina 23.00
Wang XIN - Alexandrova
Typ :Wang XIN kurs 3.1
forbet
Analiza:
Tutaj trochę w ciemno bo nie widziałem nic Chińskiej zawodniczki od dosyć dawna pamiętam jakiś mecz z japonką Doi wygrany w trzech setach po męczarniach , pamiętam wygrany mecz z Magdą Linette w Rumunii , jakieś przebłyski w Australi wygrana z Van Piegowatą czy ze Storm Sunders alias Hunter i Wang XIn grać potrafii.
Natomiast Alexandrovą widziałem ostatnimi czasy parokrotnie , w meczu z Magdą Linette na AO , z Massarovą , w Ostravie kiedy niemal zmiotła w pierwszym secie Kassatkinę i ALexandrowa jest zdolana do wielu rzeczy.Ostatnio w Doha dała ugrać Pliskovej 3 gemy a w następnej rundzie Sakkari dała jej ugrać 5 gemów i można by tak jeszcze....ale po co.
Konkluzja! Alexandrowa Faworytką ale Wang Xin grać potrafi a w pierwszej rundzie pyknęła Elize Mertens też była dogiem po kursie 4
z hakiem wynik 6:3 6:1 i ten wynik jest dla mnie pewną małą rekomendacją by spróbować tutaj niespodzianki.
Ale zgadzam się faworytką Alexandrova!!!!
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +487
louisarmstrong 1,1M

louisarmstrong

Użytkownik
I jeszcze dwa Typy z gatunku dla odważnych przy czym na żadne odważne stawki ja sie Nie ZDECYDUJĘ !!!!!!!
ale kto bogatemu w kaloszach
Krejcikova - Yastremska
Yastremska kurs 4,5 - przy czym tutaj raczej lepszy pojawi się na LIvie - stawka puszka piwa bavaria strong 7.8% alkoholu podawać schłodzone.:)

KREJCIKOVA POZAMIATAŁA OSTATNIO W DUBAJU .
BEGU , KASATKINA , KVITOVA , SABALENKA , PEGULA A NA DESER , S F I A T EK 2:0 I 6 ASÓW

Wtymże Dubaju rok wcześniej Krejcikova odpadła w drugiej rundzie z Yastremską - hm będzie się bardzo chaiła zrewanżować!!
Chyba postawię jeszcze jedną puszkę piwa na dokładny wynik 6:0 6:0 Krejcikova - muszę to przemyśleć!!!!

Drugi Typ dla odważnych
Sabalenka - Rodina
Rodina kurs 15 i lepiej można znaleźć i tu już jakieś winko postawię!
Sabalenka dawno nie zaliczyla wpadki , a u niej niewiele trzeba w h2h 2:0 Sabalenka , mecze dość odległe Taszkient 2017
6:2 6:2 i Petrsburg 2016 6:2 6:7 (5:7) 7:6 (7:5) i ten mecz w Petersburgu mocno na styku z tajbrekami w drugim secie i deciderze.
Chyba 2 wina postawię:)
Rodina chyba głodna gry ale Cornet na miekkich nogach to ciut mało ale na Sabalenkę z rozkalibrowanym celownikiem na przykład albo jakąś dwucyfrową ilością podwójnych błedów albo jednym i drugim hm kto wie:)

Miłego weekendu wszystkim pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
louisarmstrong 1,1M

louisarmstrong

Użytkownik
Martic - Gratcheva
Gratcheva win kurs 2.10
Gratcheva win i over 19.5 gema kurs 3.10
Hm to powinien byc fajny dla oka mecz.Trochę się obawiam bo typuję kompletnie wbrew h2h .Tu miażdzące prowadzenie Petry 5:0
2 wygrane na cleyu dwie wygrane na hardzie i jedna tylko trzysetówka na trawie i też wygrana przez Chorwatkę.Ale trzy mecze bardzo na styku i w tych meczach padały Tajbreki i w tej sttystyce również prowadzi Martic 2:1.
Obie ostanio mają wyniki Petra doszła do finału w LInz gdzie zdecydowanie ulegla Potapowej a potem kolejna już trzecia porażka z Putincevą w Dubaju gdzie bardzo chciała, nawet wygrała drugiego seta do 0 ale w deciderze wyraźnie lepsza Putinceva , ale odniosłem wrażenie że u Petry lekki spadek formy , w poruwnaniu z tym co grała na hali w Austrii.
Gratcheva ostatnio grała więcej nawet finał w nieżle obsadzonym Austin choć przegrany z Kostyuk ale tu w Indian Wells przeszła kwalifikacje gdzie poprawiła swoje h2h z Friedsam a w pierwszej rundzie pewna wygrana nad mocną ostatnio Bonaventure.
Martic w pierwszej rundzie pusty los a Gratrzeva juz tutaj 3 mecze.
Wydaje mi się że blisko 50/50 z lekkim wskazaniem na Martic ale Gratcheva chyba w życiowej formie i lepszy kurs po tej stronie siatki.
Nie powinno być do jednej bramki.
 
Ostatnia edycja:
louisarmstrong 1,1M

louisarmstrong

Użytkownik
Świątek - Liu C.
Obie zawodniczki ugrają seta kurs 5.00 williamhill
Tu już wiele nie postawie ale ten kurs bardzo kuszącyO Świątek nie będę pisał bo po co??.
Oglądałem poprzedni mecz Liu ze Schmiedlovą i jej gra mogła się podobać.Do tego Liu ostatnio ugrała seta z Samsonovą w Abu-Dabi , z ciekawszych dokonań w końcówce ubiegłego sezonu pogoniła Jabour w Tunezjii , Mertens w Tokio , Hadad w San Jose .
Jest jeszcze jeden mecz w h2h z przed pięciu lat i z czasów juniorskich wynik 2:1 Swiątek.
W sumie to się nawet ciut zdziwię jeśli ten typ wejdzie ale po tym kursie zaryzykuję.
 
Bergkamp10 19,2K

Bergkamp10

Użytkownik
Muchova vs Azarenka @ 2,5 seta w meczu

Mecz za chwilę i myślę, że może być to długie i zacięte spotkanie gdzie nie uważam że Aza jest tutaj znaczną i oczywistą faworytką stąd ten typ. Bardzo lubię tenis Muchowej który jest bardzo wszechstronny i przyjemny dla oka. Zagrała już tutaj jedno spotkanie z Putintsevą gdzie wychodziła z tarapatów w 3 secie i odwróciła wynik i uważam że to ją "zbuduje" na takie spotkanie zwłaszcza że dla Azarenki będzie to pierwszy mecz dlatego mam nadzieję że wyjdzie lekko "zardzewiała" i Czeszka będzie umiała to wykorzystać.
Typy poboczne na to spotkanie:
@ Muchowa +1,5 seta
@ 3 sety w meczu
@ dokładny wynik : 2-1 Muchowa
 
Ostatnia edycja:
dx2 217,3K

dx2

Użytkownik
Gracheva-Kasatkina 2 @1.58

Bedzie tutaj zemsta Kasatkiny za porazke w Australian Open. Kasatkina jest dziwna, wygrala turniej porpzedzajacy AO i na samym AO polegla z kretesem z Gracheva po kompromitujacym meczu. Gracheva bardzo dobrze gra, ale w mojej opinii to nie wystarczy. Kasatkina jest zbyt dobra w graniu dlugich wymian i silow Gracheva tego nie nadrobi na tak wolncyh kortach.
Kasatkina ma forme, w Dubaju przeciez byla o krok od pokonanai Krejcikovej, majac pilki meczowe w deciderze. Wietrze dobry turniej Kasatkiny, ktora byla juz finalistka w Indian Wells swego czasu.
 
Bergkamp10 19,2K

Bergkamp10

Użytkownik
Peterson vs Teichmann @ 2 nie mam nosa do tej Taichamnn ;]

Próbuję w kierunku Szwajcarki mimo, że nie specjalnie mam szczęście do typów w jej przypadku i szczerze mówiąc może między innymi dlatego nie za bardzo za nią przepadam. W każdym bądź razie mam nadzieję, że jej wygrana z Bencic nie pójdzie na marne i będzie potrafiła potwierdzić dobry poziom w kolejnym meczu a jej nastawienie, skupienie i mobilizacja będzie na równie wysokim i podobnym poziomie co z Belindą. Do tej pory gra w kratkę i jej wyniki to zagadka natomiast Peterson od czasu AO ma niesamowity "run" i głównie pokonuje kolejne przeciwniczki i taka Teichmann z pewnością jest również w jej zasięgu. Mimo wszystko myślę że na takim turnieju jak Indian Wells Teichmann będzie chciała pójść za ciosem i ugrać coś więcej po wyeliminowaniu wyżej notowanej Bencic.

Bez analizy :
Sakkari win
Kvitova win
 
Ostatnia edycja:
louisarmstrong 1,1M

louisarmstrong

Użytkownik
Peterson - Teichman
Teichman i over 19.5 gema
Kurs 2.75 williamhill
Hm Szwajcarka tutaj lekką faworytką ale kursy zbliżone i tutaj zgodzę się z bukmaherami.Szwedki dawno nie widziałem ale ostatnio oglądałem jej finał w Andorze na halii gdzie sromotnie zlała ją Parks.Ale patrząc w bilans I pokonane przeciwniczki to formą ciągle jest a może i m lekką zwyżkę.
Ja w przeciwieństwie do kolegi wyżej lubię Teichmann za jej stabilność , rzetelność i przewidywalność.Zwyciestwo z Bencic potraktowałbym z przymrożeniem oka ale nad Christeą , Pavluschenkovą ,Yastremską , czy Anisimovą już tak a to wszystkoocniejsze zawodniczki niż Peterson , Jil nawet jak przegrywa to bardzo zadko beż walki i dość sporadycznie beż straty seta.
Obie raczej nie dysponują ani siłą ani jakimś bardzo dobrym serwisem za to obie mocne w wymianach.
Nie powinno być do jednej bramki I mam nadzieję końcowe zwycięstwo Szwajcarki.
 
louisarmstrong 1,1M

louisarmstrong

Użytkownik
Pegula - Potapova
Potapova 4.35 unibet
Potapova i over 19.5 gema 5.8
Williamhill
W h2h dwa mecze z 2021 US Open Pegula 2:0 bardzo pewnie 6:2 6:2
I Doha Pegula 2:1 psim swędem 6:2 6:7 (3:7) 7:6 (8:6)
I chyba przez dwa lata u Peguli nie wiele się zmieniło ...
A Potapowa ?? Hm raczej progres I pozytywnie zaskoczył w Linz a już w finale z Martic jeszcze bardziej zaskoczyła.I właśnie za ten finał dam jej mały kredyt zaufania ale nie poszaleję ze stawką , musiała by kolejny raz zaskoczyć!!!!!!!
Hm tak za pół butli Jamesona:)

Ta Analiza pisana pod wpływem!!!!
A swoją drogą wyładniała ta Potapowa;-)
 
Otrzymane punkty reputacji: +362
D 25,5K

dzidzok

Użytkownik
Przeciez jeden dobry mecz Teichmann,o niczym nie swiadczy.Dla mnie Peterson 2,15 do get,Szwedka w koncu cos zaczela grac a po tej sensacji Szwajcarka przygasnie wg mnie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +290
louisarmstrong 1,1M

louisarmstrong

Użytkownik
Taki scenariusz jaki podaję dzidzok też jest możliwy i nawet prawdopodobny obie grały z Magdą Linette w ostatnich tygodniach i
Szwedka 2:0 wygrana
A Szwajcarka 2:1 przegrana
Aczkolwiek nie uznał bym tego jako jakiś 100% papierek lakmusow, choć może się okazać że to będzie papierek!

Ja powiem jeszcze truizm WTA- jest trudniejsze i mniej przewidywalne od ATP. I chyba dlatego jest takie atrakcyjne .Może zdarzyć się wszystko.!!!!!!

Jeden uznany forumowicz napisał już nie pamiętam kiedy ale w ostatnim kwartale ze nie typuje tenisa bo wszystko zależy od jednego gamonia i stanu i nastroju w jakim wychodzi na kort I to w 100% oddaje istotę !¡!!
W piłce np może nie być Benzemy , Lewandowskiego , Messiego a team traci na tym max 10 procent jakości!!!!
A w tenisie???? Wystarczy że koleś ma lekki bol w plecach kolanie czy udzie albo że baba ma ciężki okres i wszystko idzie się pier.....!
 
adik1992 398,3K

adik1992

Moderator
Członek Załogi
Noskova +4,5 asa handi @1,76
dla odważnych +2,5 asa @2,75
fortuna
7:2 dla Gauff


1/16 turnieju w Indian Wells pomiędzy amerykanką Gauff, a Czeszką Noskovą. Dość wysoki według mnie jest ten handicap na asy w tym pojedynku. Amerykanka nie słynie z potężnego serwisu i dużej ilości asów tak jak Sabalenka czy Rybakina, które dzięki podaniu w każdym meczu potrafią zapewnić sobie kilka darmowych punktów. Obie Panie rocznik 2004, przyszłość kobiecego tenisa. Z większymi sukcesami amerykanka, Czeszka od zeszłego sezonu zaczyna zaznaczać swoją pozycje w głównej drabince turnieju. Trzy centymetry wyższa Linda, ale nie sądzę by miało to większe znaczenie. Gauff w pierwszym pojedynku zanotowała 2 asy serwisowe w meczu z Bucsą. Noskova rozegrała dwa pojedynki. W 1R z Begu miała 2 asy, a Rumunka 9. Wczoraj natomiast w meczu z Anisimovą obie zawodniczki zaliczyły po 5 asów. Gauff nie notuje wysokich liczb w tym aspekcie tenisowym. Licząc od AO to wygląda to następująco: 1, 3, 7, 6, 7, 6, 2, 1, 2, 1.
Natomiast jeżeli chodzi o Noskovą to wygląda to tak: 4, 1, 4, 2, 5, 3, 2, 2, 5. Czyli aby Amerykanka pokryła handi na jej korzyść musiałaby Noskova nie zaserwować więcej jak 1 asa, natomiast Coco potrzebowała by zakręcić się koło swojego najlepszego wyniku z tego sezonu. A nie wydaje mi się to możliwe. Do tego wczoraj wiał dość mocny wiatr, co utrudnia serwowanie. Dziś ma być podobnie co na pewno nie pomoże zawodniczkom.
 
Ostatnia edycja:
U 0

Usunięty użytkownik 43655

Gość
Dyscyplina: tenis ziemny
Godzina: 22:55
Spotkanie: P.Badosa/E.Rybakina vs E.Mertens/S.Sanders
Typ: Basia/Rybakina 2:0 w setach
Kurs: 6
Bukmacher: STS

Witam! Na wieczór zapraszam na mecz debla kobiet na IW.

https://www.tennisexplorer.com/match-detail/?id=2300887 Krótko bo zaraz się zaczyna: przewaga fizyczna po stronie moich faworytek.
Są młodsze, wyższe i uważam że wygrają bez straty seta.


https://www.oddsportal.com/tennis/u...a-elena-sanders-storm-mertens-elise-byKXxThg/ jeden na 3 typerów daje zwycięstwo moich faworytek zaś dwóch przeciwnie.

Kurs 6 także w Etoto.

ETOTO
m.etoto.pl

https://m.sts.pl/kursy/badosa-p-rybakina-e-hunter-s-mertens-e/532296481 link do najwyższej oferty na rynku

Pozdrawiam
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom