>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

WTA Finals - Forth Worth (31.10.2022 - 07.11.2022)

Status
Zamknięty.
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Fb_Adr1X0AAXObN.png

Miejsce: Forth Worth, USA
Data rozgrywania: 31.10.2022 - 07.11.2022
Nawierzchnia: Hard
Kategoria: WTA Finals
Pula nagród: $5,000,000
Oficjalna strona turnieju: https://www.wtatennis.com/wta-finals
Lista Startowa: https://www.wtatennis.com/tournament/808/wta-finals/2022/player-list
Drabinka: https://www.wtatennis.com/tournament/808/wta-finals/2022/draws
Plan gier: https://www.wtatennis.com/tournament/808/wta-finals/2022/order-of-play
Zwycięzca singla 2021:
G. Muguruza
Zwycięzcy debla 2021: B. Krejcikova / K. Siniakova


Zestawienie kursów (Fortuna) :

Bez tytułu.jpg

Bez tytułu1.jpg



Zapraszam do merytorycznej dyskusji i pisania analiz
 
Ostatnia edycja:
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
@3.00 na Igę po praktycznie całym zdominowanym sezonie, to moim zdaniem gruba przesada. Oczywiście, to tylko WTA, ale spodziewałem się czegoś w okolicach @2.00 i nawet na Panie Krejcikova/Siniakova w deblu, gdzie mamy bardziej wyrównaną stawkę , mamy mniejszy kurs. Jakie jest Wasze zdanie?
 
scotratez 66,6K

scotratez

Użytkownik
W tej chwili kurs na Ige w STS wynosi lekko ponad 2,25 i uważam, że to zdecydowanie za mało aby zaryzykować. Należy pamiętać, że w turnieju wystąpi 8 najlepszych zawodniczek sezonu, które przyjadą tutaj zagrać na maksa. Na chwilę obecną Pegula gra bardzo dobrze, Świątek miała z nią duże problemy, Sakkari zaczyna odpalać, nie wiadomo z czym zawita Ons Jebur, jest jeszcze Gauff którą przed sukcesem powstrzymuje właściwie głowa. Sabalenka i Garcia wydają mi się być poza zasięgiem sukcesu i wyjście z grup tych dziewczyn będzie już sukcesem. Kaskatina także może namieszać, jest bardzo zdeterminowana. Według mnie stawianie na Światek przed pierwszym meczem jest zbyt ryzykowne. Osobiście uważam że kurs na Pegule (kurs ponad 7.00) jest bardzo zachęcający, na chwilę obecną gra drugie skrzypce zaraz po Świątek.
 
arass1 170,3K

arass1

Użytkownik
Ceremonia losowania grup turnieju WTA Finals 2022 odbędzie się sobotę o godz. 02:00 czasu polskiego.

Rozstawienie w WTA Finals 2022 (turniej singla):
1. Iga Świątek - koszyk 1
2. Ons Jabeur - koszyk 1
3. Jessica Pegula - koszyk 2
4. Coco Gauff - koszyk 2
5. Maria Sakkari - koszyk 3
6. Caroline Garcia - koszyk 3
7. Aryna Sabalenka - koszyk 4
8. Daria Kasatkina - koszyk 4

Rozstawienie w WTA Finals 2022 (turniej debla):
1. Barbora Krejcikova / Katerina Siniakova - koszyk 1
2. Gabriela Dabrowski / Giuliana Olmos - koszyk 1
3. Jessica Pegula / Coco Gauff - koszyk 2
4. Elise Mertens / Weronika Kudermetowa - koszyk 2
5. Ludmiła Kiczenok / Jelena Ostapenko - koszyk 3
6. Yifan Xu / Zhaoxuan Yang - koszyk 3
7. Beatriz Haddad Maia / Anna Danilina - koszyk 4
8. Demi Schuurs / Desirae Krawczyk - koszyk 4
 
scotratez 66,6K

scotratez

Użytkownik
W moim odczuciu najtrudniejsza grupa dla Polki to będzie:

Świątek
Pegula
Sakkari
Sabalenka

Grupa marzeń

Świątek
Gauff
Garcia
Kaskatina
 
scotratez 66,6K

scotratez

Użytkownik
Jessica Pegula - Maria Sakkari
Jessica Pegula (1,53) STS

Nie specjalnie wierzę w to, aby na przestrzeni kilku dni forma obu dziewczyn znacznie uległa zmianie, zwłaszcza, że turniej rozgrywany będzie w Stanach Zjednoczonych do tego także na twardej nawierzchni. Greczynka zagrała bardzo dobry turniej w Guadalajara, ostatecznie w dość niekorzystnych okolicznościach musiała przystąpić do meczu z Pegulą w finale, ponieważ jej półfinał się przeciągnął z powodu deszczu na kolejny mecz. Półfinał kosztował Greczynkę bardzo dużo emocji. Mecz z Bouzkovą był na styku a decydujące piłki rozgrywały się w ostatnich gemach tuż przed tibreakami. Umówmy się szczerze, Sakkari na finał mentalnie nie była przygotowana. Wciąż emocjonalnie była w meczu półfinałowym. Widać to było po błędach jakie popełniała Greczynka podczas wymian z Pegulą. Dużo piłek posyłała w siatkę, jej gra stała się szarpana i nieregularna. Pegula z kolei cały turniej grała swoje. W San Diego doszła do półfinału i pokonała ją dopiero Świątek, w Guadalajara wygrała turniej, teraz turniej finałowy odbywający się w USA, uważam, że Pegula tutaj będzie główną kandydatką do wygrania turnieju obok Świątek, Forma jest, będzie chciała szybko zakwalifikować się do finału, tak więc uważam, że od pierwszego meczu ruszy pójdzie po swoje. Sakkari na pewno zdaje sobie sprawę, że większe szanse na wywalczenie awansu będzie miała z następnymi rywalkami.

Ons Jabeur - Aryna Sabalenka
over 18,5 gems (1,31) STS

Jest to drugi mecz i zarazem najtrudniejszy do oceny. Kursy ciekawe na Ons Jabeur ale czy pokona Sabalenkę tego taki pewien nie jestem, jednak jej przerwa była dosyć długa i nie wiadomo z jakim nastawieniem i z jaką formą właściwie się Ons tutaj zjawi. Sabalenka z kolei jest w rytmie. Po US Open Białorusinka może i zawodzi, jednak umówmy się szczerze, w San Diego przegrała z rewelacyjną Donną Vekic po 3 setach która doszła do finału. Później przegrała po 3 setach w Guadalajara z będą w wielkim gazie Liudmilą Samsonovą, która z kolei po 3 setach odpadła z rewelacyjnie grającą Bouzkovą w tamtym turnieju. Tak więc wniosek nasuwa się prosty. Jeżeli Białorusinka przegra to z pewnością po walce więc linia gemowa powinna zostać pokryta. Ons Jabeur też zwykła przegrywać po walce, uważam, że to będzie zacięty mecz w którym ciężko wskazać czystą zwyciężczynie.


Forth Worth, WTA Finals
------------------------------------------------------------
1. Jessica Pegula - Maria Sakkari - 1 (1,53)

2. Ons Jabeur - Aryna Sabalenka - over 18,5 gems (1,31)
 
Ostatnia edycja:
dx2 221,9K

dx2

Użytkownik
Pegula-Sakkari 1 @1.47

Obydwie zawodniczki spotkaly sie doslownie chwile temu w Guadalajarze, czyli tam gdzie WTA Finals odbywaly sie w ubieglym sezonie i gdzie "Pegjula" wygrala swoj pierwszy turniej rangi WTA 1000.

Przemyslenia mam takie, Sakkari na pewno wyciagnie wnioski z ostatniego meczu, Guadalajara to na pewno specyficzne miejsce ze wzgledu na wysokosc n.p.m. na jakiej lezy. Warunki na pewno beda inne niz w Teksasie. Niemniej jednak Pegula w tej chwili jest zawodniczka, ktora ma flow, jej gra kombinacyjna jest znakomita. Po prostu doeceniam jej gre w tym aspekcie, bo to podobna polka w tym elemencie jak Simona Halep. Mysle, ze bedzie tym razem to bardziej zaciety mecz, ale typ podobny jak do tego jak w finale w Guadalajarze, czyli zwyciestwo Peguli. Jest ona jedna z dwoch Amerykanek w turnieju i warto byloby dobrze rozpoczac te zmagania i na to tez licze.
 
Ostatnia edycja:
D 25,5K

dzidzok

Użytkownik
Gauff/Pegula-Xu/Yang 2 3,5

Nie wiem, ale wg mnie kurs mocno przesadzony.W h2h 1-1,ostatnio graly ze soba i underdog prowadzil 3 1 w gemach, ale przegraly 57 06.Wg mnie to bedzie inny mecz, Chinki sa waleczne,co nieraz pokazywaly.Pegula pewnie solidnie zagra ale Gauff potrafi aie gotowac i tu upatruje szans Xu i Yang.Na papierze, szybkie 2-0 dla faworytek,ale czy tak bedzie? Osobiscie watpie
 
Otrzymane punkty reputacji: +622
scotratez 66,6K

scotratez

Użytkownik
Próbowałem zrozumieć, w jaki sposób doszło do tak nieoczekiwanego wyniku pomiędzy Jessica Pegula a Maria Sakkari i diabeł tkwi w dwóch szczegółach. Proponując ten typ zupełnie nie zwróciłem uwagę na szybkość nawierzchni kortu w Teksasie. Niestety dla mojego typu jest ona wolniejsza niż ta w Guadalajara. Do tego nałożył się fakt, że Maria Sakkari to zawodniczka defensywna, która lubi prowadzić długie wymiany. Tak więc nieco wolniejsze piłki to był prezent dla Greczynki. Pomimo tych wymian Pegula miała i tak w polu minimalną przewagę. Do czasu kiedy Sakkari nie zaczęła głębokim crossem posyłać piłki. Niestety drugim czynnikiem który wpłynął na fakt, że Pegula ostatecznie przegrała był problem serwisowy Amerykanki. Psuła pierwsze podanie nonstop. Sypała błędami podwójnymi. Sakkari z kolei zagrała tak jak grała w Guadalajara zanim zagrała w finale z Pegulą. Agresywnie, bez kompleksów, biegała do wszystkiego i przede wszystkim regularnie. Jak na ironie losu nie potrafiła zagrać z Jessicą w ten sposób w finale w Guadalajara, natomiast zagrała tak wczoraj w Teksasie. Nawierzchnia pomogła dodatkowo Sakkari. Pegula zamydliła oczy wszystkim swoimi wynikami w San Diego i w Guadalajara. Prawda jest taka, że to tylko człowiek, a Jessica pomimo swojego stoickiego spokoju na twarzy też ma emocje i słabsze dni.

Wracając do nawierzchni, przypomina ona dosyć tą z turnieju w Ostravie dlatego jesteśmy świadkami tutaj długich setów. To nie jest tak, że dziewczyny grają długie spotkania bo wszystkie prezentują równy poziom. Nawierzchnia zrównuje w pewnym sensie ich poziom a raczej pozbawia możliwości użycia siły, mocnych uderzeń jako zaskoczenia. Wymiany trwają przez to niezwykle długo i jeżeli pierwszy serwis nie siada to mamy już batalie wymian. W tym przypadku przewagę będą miały tutaj delikatną zawodniczki defensywne o dużej regularności odbić. Dlatego nie widzę w tym turnieju w ogóle Garcie, która bazuje na silny forehandzie i szybkości uderzeń. Jeżeli przestanie siedzieć jej serwis podczas wymian szybko się sama pokona. Warto w tym turnieju także iść na liczbę gemów.

Iga Świątek - Daria Kasatkina
Iga Świątek 2:0 (1,57) STS


Nie będę tutaj czarował o fantastycznej grze Polki ani o indolencji Rosjanki. Fakt jest po prostu taki, że Daria miewa mocne przestoje w meczach. Ostatni taki przestój a właściwie kilka przestoi pokazała podczas spotkania ze swoją koleżanką Kalinskayą w Guadalajara. To naprawdę niesamowite jak Rosjanka potrafiła wejść na wysoki poziom na kilka gemów po to aby za chwile kilka gemów oddać. Regularność będzie kluczem w tym meczu. W tej kwestii jestem w stanie zaufać Idze Świątek, która nawet jeżeli nie wejdzie na najwyższe obroty od razu to Rosjanka z pewnością jej pomoże w kluczowych punktach.

Cori Gauff - Caroline Garcia
Cori Gauff (1,62) STS

Tak jak pisałem wyżej, nawierzchnia sprzyja wymianom i pozbawia atutu korzystania z atomowych silnych uderzeń. Jeżeli dojdzie do wymian, trzeba się trochę powysilać w tej kwestii Caroline Garcia wygląda najgorzej ze stawki w Teksasie, dlatego uważam, że po prostu przegra bo nie wytrzyma tego. Francuska to głównie atomowy serwis i forehand. Caroline dąży do szybkich punktów, kilka strzałów po korcie i ma być punkt lub go ma nie być. Cori jest ofensywną zawodniczką, która także lubi używać a właściwie nadużywać forehandu, serwis ma niezły ale tutaj kluczem będą wymiany, w tej kwestii wyżej stawiam akcje Amerykanki. Garcia ma słabą głowę i szybko się gotuje. To co pokazała w Guadalajara przeciwko S. Stephens to był anty tenis. Kto ma wątpliwości, czy Garcia oby na pewno nie potrafi prowadzić długich kombinacyjnych wymian, niech obejrzy jakikolwiek mecz z Meksyku. Gra Francuski to był czysty Meksyk. Powiem tylko, że w meczu przeciwko Stephens potrafiła przegrać tibreaka prowadząć 5:0. A seta potrafiła przegrać prowadząc 5:2. Podejrzewam, że skończy się często ryzykownymi strzałami na aut ze strony Francuski, która nie jest gotowa na długą regularną gre. Jedyne ryzyko jest takie, że Cori mając przewagę i musi domknąć mecz, sama zaczyna popełniać błędy jak amatorka. Umiejętności jednak stawiam jej tutaj wyżej, zwłaszcza że Garcia straci na korcie atut korzystania z siły uderzeń.

Forth Worth, WTA Finals
------------------------------------------------------------
1. Jessica Pegula - Maria Sakkari - 1 (1,53)
2. Ons Jabeur - Aryna Sabalenka - over 18,5 gems (1,31)

3. Iga Świątek - Daria Kasatkina - 2:0 (1,57)
4.
Cori Gauff - Caroline Garcia - 1 (1,67)
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +578
D 25,5K

dzidzok

Użytkownik
Gauff po 1,62 z Garcia? Nieoplacalne.

Gauff zaznajomila sie tu z nawierzchnia w deblu, ale forma Garcii to znak zapytania.Mozr Francuzka znowu odpali? A Gauff nierwz juz w tym sezonie pokazywala swoja glowe, miedzy innymi dfami czy przegrywaniem wygranego meczu.No net wg mnie
 
louisarmstrong 1,1M

louisarmstrong

Użytkownik
Wyniku spotkania Pegula - Sakkari nie nazwałbym aż tak bardzo nieoczekiwanym.
Poziom jest wyrównany w h2h 4:2 dla greczynki , a czy Shakkari jest defensywną tenisistka? Tu by również można polemizowac Screenshot_20221101-083321_Samsung Internet.jpg

Coś jest oczekiwane lub nieoczekiwane w zależności od oczekiwań!!!!
A Sakkari ma zarówno ofensywę jak i defensywę na bardzo wysokim poziomie , wiele u niej zależy od dnia.
Wczoraj akurat miała dobry.
 
Otrzymane punkty reputacji: +215
kombajn 174,7K

kombajn

Użytkownik
Jeżeli chodzi o mecz Sakkari-Pegula - to akurat dzisiaj w nocy udało mi się oglądać ten mecz od stanu 76 31 (40 15) dla Greczynki i mimo kilku gorszych zagrań - gra Sakkari naprawde mogła sie podobać - moim zdaniem zagrała 'dojrzały tenis' - próbowała kończyć piłki efektownie - w pierwsze, drugie tempo - a w momentach, kiedy taka gra nie zdawała egzaminu, próbowała wikłać Pegulę w dłuższe wymiany (Dodam, że było 33 w drugim secie)... Na pewno bym nie określił gry Sakkari - defensywną.
 
D 25,5K

dzidzok

Użytkownik
Jeżeli chodzi o mecz Sakkari-Pegula - to akurat dzisiaj w nocy udało mi się oglądać ten mecz od stanu 76 31 (40 15) dla Greczynki i mimo kilku gorszych zagrań - gra Sakkari naprawde mogła sie podobać - moim zdaniem zagrała 'dojrzały tenis' - próbowała kończyć piłki efektownie - w pierwsze, drugie tempo - a w momentach, kiedy taka gra nie zdawała egzaminu, próbowała wikłać Pegulę w dłuższe wymiany (Dodam, że było 33 w drugim secie)... Na pewno bym nie określił gry Sakkari - defensywną.
Dokladnie, ale w defensywie grala bardzo dobrze i przede wszystkim biegala niemal do kazdej pilki
 
dx2 221,9K

dx2

Użytkownik
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
Swiatek-Kasatkina ponizej 20,5 gemow @1.62

Ja bym tu zagral under gemowy przy takiej linii. Swiatek rusza w walke o wygrana pewna, jest przygotowana wypoczeta, wiec jest oczywista fawortyka. Kasatkina to jest siwetna tenisistka technicznie, ale ona jest zbyt defensywna i to nie jest dobry match-up dla Kasatkina, co pokazuja dotychczas rozegrane mecze.
 
Otrzymane punkty reputacji: +730
scotratez 66,6K

scotratez

Użytkownik
Ons Jabeur - Jessica Pegula
Jessica Pegula (1,90) STS

Bukmacherzy wystawili równą linie na obie zawodniczki. Ja uważam, że Jessica Pegula tutaj zrewanżuje się za porażkę z Sakkari i pokona Tunezyjkę. Greczynka zagrała rewelacyjne spotkanie i cały wynik w obu setach był na widełki. Ons Jabeur tymczasem zmarnowała przewagę, którą wypracowała w secie przeciwko Sabalence. Trzeba przyznać, że poziom meczu był faktycznie wysoki. Teraz Ons i Jessica zagrają właściwie o być albo nie być, bo ciężko sobie wyobrazić aby któraś wyszła z grupy z jednym zwycięstwem, chociaż teoretycznie jest to możliwe i zdarzało się tak w historii. Uważam, że dziewczyny zagrają tutaj na maksimum swoich umiejętności. W mojej ocenie Pegula jest równiejsza. Ons potrafi robić niewiarygodne rzeczy na korcie pojedynczymi akcjami, ale potrafi też marnować istotne punkty. Jessica nie zagrała źle z Sakkari. Trzeba jednak oddać fakt, że Amerykanka miała wyraźne problemy z serwisem. Podobne problemy z serwisem ma Ons w tym turnieju. Skuteczność drugiego podania wyglądała w przypadku Jabeur bardzo marnie. W mojej ocenie Jessica po równym meczu przechyli szalę na swoją stronę. Wysoka forma, regularność powinny zadecydować. Ons miała sporą przerwę po turnieju w Monstair i widać było w meczu przeciwko Białorusince, zwłaszcza w trzecim secie, że brakuje jej regularności.

Maria Sakkari - Aryna Sabalenka
Maria Sakkari (2,30) STS

Maria Sakkari - Aryna Sabalenka
over 18,5 gems (1,39) STS

Greczynka jest znowu rozpędzona, a jeżeli tak jest można się spodziewać znowu z jej strony meczu na wysokim poziomie. Jeżeli Maria zagra przeciwko Sabalence tak jak z Pegulą, powinna wygrać. Sakkari chwyciła wiatr w żagle właściwie już w San Diego, ale wtedy trafiła na dzień dobry na rewelacyjną Donna Vekic i odpadła, ale wtedy popełniała Greczynka jeszcze dziwne błędy. W Guadalajara już odpaliła i z przyjemnością typowałem na jej zwycięstwa. Rozczarowała mnie w finale przeciwko Jessice Peguli, miałem nadzieje że podtrzyma trans agresywnej gry. Jednak mecz z Bouzkovą, który został rozbity na dwa dni, czego efektem było granie dwóch meczy w jednym dniu rozbiło koncentracje Greczynki, która grała z Pegulą pasywnie i robiła proste niewymuszone błędy. Myślami nadal była w półfinale, który miał bardzo emocjonalny przebieg. Teraz jest inaczej, Sakkari jak widać ma czystą głowę i formę wciąż utrzymuje. W takim przypadku nie pozostaje nic jak typowanie w jej stronę. Sabalenka to jeździec bez głowy, podobnie jak Sakkari z tymże Maria głowę znalazła w Guadalajara i wytrzymywała trudne mecze. Sabalenka zagrała także świetne spotkanie z Ons Jabeur, spotkanie które przegrywała w trzecim secie. Szykuje się niezła batalia, ale w moim odczuciu nieco wolniejszy kort daje większą przewagę Sakkari, która lubi prowadzić dużą liczbę wymian z racji że jest defensywną zawodniczką, chociaż trzeba przyznać, że jej trener stara się w niej to zmienić i Sakkari w ostatnich meczach próbuje zdecydowanie częściej ofensywnej gry. Dodatkowo dorzucam over gemowy bo powinien spokojnie zostać pokryty.

Forth Worth, WTA Finals
------------------------------------------------------------
1. Jessica Pegula - Maria Sakkari - 1 (1,53)
2. Ons Jabeur - Aryna Sabalenka - over 18,5 gems (1,31)

3. Iga Świątek - Daria Kasatkina - 2:0 (1,57)
4. Cori Gauff - Caroline Garcia - 1 (1,67)
5. Ons Jabeur - Jessica Pegula - 2 (1,90)

6. Maria Sakkari - Aryna Sabalenka - 1 (2,30)
7. Maria Sakkari - Aryna Sabalenka - over 18,5 gems (1,39)
 
Ostatnia edycja:
dx2 221,9K

dx2

Użytkownik
Jabeur-Pegula 2 @1.9

Sklaniam sie w kierunki Peguli i tak. Amerykanki poki co zaliczyly w WTA Finals jedynie porazki zarwno siglowo jak i w deblu. Niemniej jednak mecz Peguli z Sakkari naprawde bardzo dobry poziom. Bardzo rzadko zdarza sie, ze mecz kobiecego tenisa konczy sie dwoma te-breakami, a wercz to wydarzenie sporadyczne i tam mogla wygrac jedna i druga. Sakkari rzucila wszystko na szale po ostatnim meczu, wiedziala ze musi byc agresywna, bo inaczej Pegula ja "przegra" w wymianach i zawodniczki stworzyly bardzo dobre widowisko. Pegula troche ma w nogach w ostatnich tygodniach, przez duza czesc meczu miala nieciekawa mine i jej jezyk niewerbalny nie wygladal zbyt optymistycznie. Niemniej jednak Pegula to zawodniczka z duzym czuciem i jej kazdy mecz w tym turnieju powinien pomagac. Zaryzykuje nawet stwierdzenie, ze gdyby Pegula z Sakkari spotkaly sie tutaj raz jeszcze, albo gdyby bo obydwie mialyby juz po rozegranym meczu na koncie, to gora bylaby Amerykanka (wciaz jest to z reszta mozliwe).

Jedna zawodniczka dzis przedluzy swoje szanse, a drga moze je calkowicie pogrzebac. Mimo wszystko licze bardziej na Pegule, ktora jak wspomnialem powinna zyskiwac czucie kortu zz kazdym meczem, a Jabeur dobrze grala w tym sezonie, ale nie jestem taki pewny czy ta forma jest wciaz tak wysoka i dzis bedzie wryfikacja.

W finale tegorocznym w Madrycie, gora byla Jabeur i dobrze ten mecz pamietam jako, ze typowalem wtedy Tunezyjke. Ten pojedynek poszedl jednak w dystans i Jabeur kondycyjnie wygladala tam juz gorzej od Amerykanki. Dzis mam nadzieje pora na Pegule i rewanz za madrycki turniej.
 
scotratez 66,6K

scotratez

Użytkownik
Iga Świątek - Caroline Garcia
over 18,5 gems (1,41)


Kurs na Świątek mały, a o wiele pewniejsze są gemy w tym meczu. Ciężko mi sobie wyobrazić aby przy serwisie Francuski doszło do szybkiego meczu. Obie dziewczyny będą raczej pilnować swojego serwisu. Polka jest tutaj, rzecz jasna faworytką i trzymam mocno za nią kciuki, jednakże jeśli Caroline zagra tak dobrze jak przeciwko Gauff, Polka może mieć spore problemy. Jak ktoś nie chce przeżywać stresu, proponuje tutaj over gemowy.

Cori Gauff - Daria Kasatkina
Cori Gauff (1,70) STS


Idę trochę w zaparte w strone Cori Gauff. Nie jest to dobry turniej dla amerykańskich tenisistek. Wczoraj Pegula mecz o wszystko przegrała, dzisiaj mecz o wszystko ma Cori Gauff, podobnie zresztą jak jej rywalka Daria Kasatkina. Oglądam wszystkie mecze w tym turnieju i jestem trochę zawiedziony skutecznością moich typów. Sporo niespodzianek, jeżeli porównamy grę zawodniczek w Guadalajara. Jednak opierając się na grze tylko i wyłącznie w tym turnieju to Daria naprawdę nie zagrała przeciwko Idze nic specjalnego. W zasadzie tylko przerzucała piłki. Cori ma znacznie więcej do zaprezentowania, niestety prawdopodobnie stres sparaliżował Amerykankę, która wyszła przeciwko Caroline Garcia jak na pożarcie. Uważam, że pojawi się teraz sportowa złość u Amerykanki i wyjdze na kort po swoje. To byłaby wielka sportowa tragedia dla Amerykańskiego tenisa, jeżeli obie ich reprezentantki pożegnają się z turniejem już po drugim meczu. Kasatkina nie posiada atomowego podania. Jej podanie nie stanowi takiego zagrożenia jak Francuski. Caroline Garcia posyłała piłki po forehandzie z dużą siłą pod linie końcową, Gauff była spóźniona przez to do każdego uderzenia, praktycznie bez przygotowania odbijała piłki co skutkowało autem lub siatką. Tutaj będzie miała znacznie lepsze warunki do gry. Kasatkina będzie prowadzić długie wymiany i Cori Gauff będzie miała w końcu szanse poprowadzić grę na swoich warunkach co się nie udało przeciwko Garcia.
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom