>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

UFC 161: Evans vs Henderson

Status
Zamknięty.
salonowiec 616

salonowiec

Użytkownik


Data: 15 czerwca 2013
Miejsce: MTS Centre, Winnipeg, Manitoba, Kanada
Transmisja: PPV

Walka wieczoru:

205 lbs.: Dan Henderson (29-9) vs. Rashad Evans (17-3-1)

Główna karta:

265 lbs.: Roy Nelson (19-7) vs. Stipe Miocic (9-1)
135 lbs.: Rosi Sexton (13-2) vs. Alexis Davis (13-5)
265 lbs.: Pat Barry (8-5) vs. Shawn Jordan (14-4)
205 lbs.: Ryan Jimmo (17-2) vs. Igor Pokrajac (25-9)

Walki w FX:

170 lbs.: Tyron Woodley (11-1) vs. Jake Shields (27-6-1)
155 lbs.: Sam Stout (19-8-1) vs. James Krause (19-4)
170 lbs.: Sean Pierson (13-6) vs. Kenny Robertson (12-2)

Walki na facebooku:

135 lbs.: Roland Delorme (8-1) vs. Edwin Figueroa (9-2)
155 lbs.: John Maguire (18-5) vs. Mitch Clarke (9-2)
135 lbs.: Dustin Pague (11-7) vs. Yves Jabouin (18-8)

UFC zawita do Kanady.
Wyjątkowo main event pomiedzy Hendersonem i Evansem bedzie się toczył na dystansie 3 rund a nie jak dotychczas 5.
Oddsy na bohaterów wieczoru mniej więcej równe.
Z jednej strony atletyzm i szybkość Evansa , z drugiej prawa ręka Hendo , ktora sieje zniszczenie ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
salonowiec 616

salonowiec

Użytkownik
265 lbs.: Pat Barry (8-5) vs. Shawn Jordan (14-4)

Shawn Jordan wciągu ostatnich lat przeistoczył sie z niegdyś brzydkiego kaczątka w całkiem ładnego łabądka. Do TOP 10 HW w UFC pewnie się nie przebije ale na swoją markę solidnie pracuje.
Pat Barry to solidny kick bokser a nie zawodnik mma. Nie rozwija się, wiadomo czego sie po nim spodziewać.
Teoretycznie może pobić Jordana tylko w stójce.
Ale Jordan to twardy i silny fizycznie zawodnik.
Mocno uderza, lubi to robić. Oraz ma alternatywe. Jesli nie bedzie szło w stójce może iśc walczyć &quot;na zapasy&quot;.
W kornerze Jordana będzie legendarny Greg Jackson, ktory pewnie ustali taktyke obaleń.
Jordan dzieki atletyzmowi nie powinien mieć problemów z położeniem Barrego, ktory słabiutko radzi sobie w chwytach.


Jordan
2.07 Pinnacle
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
Ja nie kumam troche kursow na Shieldsa.. Fajnie ze Woodley szybko znokautowal Hierona w debucie w UFC ale kim on jest w porownaniu do Shieldsa ? W strikeforce gwiazda ale gdy przyszlo do powaznego pojedynku to ulegl Marquardtowi..
Rowniez dziwne ze Evans jest faworytem z Hendo ktory pokazal ze potrafi wyjsc z ciezkich opresji (z Shogunem czy Fedorem) a Evans po porazce z JJ podobnie jak Quinton stracil wiare w pas. Evans bedzie raczej schodzil coraz nizej w rankingu a Hendo ma ciagle chrapke na pojedynek z Jonesem wiec w sobote mobilizacja bedzie.
 
salonowiec 616

salonowiec

Użytkownik
Evans w wywiadach dawał do zrozumienia, że ogień, chęc walki gdzies z niego uleciała. Przebąkiwał o zejściu wage niżej w celu szukania szczęścia i title shota.
Do tego ta fatalna postawa w ostatniej walce z Lili Nogiem .
Evans wygląda na faceta, ktory stracił motywacje, żle sie u niego dzieje, dlatego tez bym się skłaniał na postawienie na Hendersona.

Co do walki Nelson- Miocic.
Nelson przegrywa tylko z zawodniakmi z TOP-u. Tylko z doświadczonymi goścmi, którzy wiedzą jak się wystrzegać zabójczego cepa Nelsona.
Miocic niby ma papiery na kariere w UFC. Silny, zapasy i stójka. Choć z drugiej strony z cardio cieniutko i doświadczenie dopiero w budowie. Teraz jest po porazce, co może ważyc na psychice a Nelson notuje serie 3 zwycięstw.
Cięzko mi wyobrazic sobie jeden scenariusz na tą walkę.
Albo Nelson znowu w 1 rundzie oszuka przeciwnika i posle mu bombe na szczeke.
Albo panowie zaczną człapać po pierwszej rundzie ze zmęczenia i pojedynek stanie się nudnawy.
Albo Miocic odrobi lekcje, bedzie trzymał dystans i sklepie Nelsona.
 
napoleoni 1,3K

napoleoni

Użytkownik
Dan Henderson (29-9) vs. Rashad Evans (17-3-1) -uwielbiam Hendo, to jeden z moich idoli od wielu, wielu lat. Problem w tym że to co dawało mu sukcesy, nie przyniesie tego z Rashadem.
Nawet Jon Jones nie dał rady skończyć Evansa. Sercem całkowicie za Hendo, ale logicznie i czysto teoretycznie, nie widzę zbyt wielu argumentów po jego stronie w tej walce.
1,75

Roy Nelson
(19-7) vs. Stipe Miocic (9-1) -nie, wcale koleś z kowadłem w ręce nie dostał walki z kolesiem ze szklaną szczęką. 2 minuty to maks co może Stipe wywalczyć w tej walce.
1,37
Rosi Sexton (13-2) vs. Alexis Davis (13-5) -to są baby, więc wszystko u nich możliwe, Alexis zrobiła na mnie lepsze wrażenie na ważeniu, to wszystko.
1,22
Pat Barry (8-5) vs. Shawn Jordan (14-4) - Shawn teoretycznie powinien być lepszy w tym starciu, ale zważywszy na styl obu panów, każdy wynik jest tutaj możliwy, o wszystkim zadecyduje pewnie jeden przypadkowy &quot;strzał&quot;.
1,85
Ryan Jimmo (17-2) vs. Igor Pokrajac (25-9) - tutaj stawiam na sensacje. Jimmo jest zdecydowanym faworytem, ale widać po Igorze że mu zwyczajnie zależy, przez jakiś czas nie walczył, trenował, widać w nim złość którą wyładuje na Ryan&#39;ie.
2,70

Tyron Woodley
(11-1) vs. Jake Shields (27-6-1) -Shields po wpadce z narkotykami wraca by coś udowodnić w świecie UFC, jego rywalem, koleś który może namieszać w światowym MMA, a wygrana nad Jake&#39;m ma być do tego przepustką. Każdy wynik tutaj jest możliwy, ja mimo wszystko stawiam na Tyrona.
1,50
Sam Stout (19-8-1) vs. James Krause (19-4) -Stout walczy bardzo nierówno, porażki przeplata z wygranymi, jednak myślę że to będzie jego moment. Wyjdzie jego doświadczenie z debiutującym w UFC rywalem, aczkolwiek to moze być bardzo efektowana, ciekawa walka.
1,37
Sean Pierson (13-6) vs. Kenny Robertson (12-2) - wyrównany pojedynek, ja daje większe szanse Robertsonowi, który w moim odczuciu ma większe możliwości, jest wszechstronniejszy,
1,95
Roland Delorme (8-1) vs. Edwin Figueroa (9-2) - lepsze wrażenie robi na mnie Figueroa, mimo iż to Delorme cieszy się sympatią fanów, co można było zauważyć na ważeniu. Obaj ponieśli porażki z rąk Francisco Rivery, w wypadku Delorme porażka została anulowana (Rivera na dragach w trakcie walki), Figueroa na 4 walki w UFC, 2 porażki, jedna wygrana w kontrowersyjnych okolicznościach z Caceresem, plus wygrana nad 42 letnim wówczas Reinhardtem.
2,42
John Maguire (18-5) vs. Mitch Clarke (9-2) - dwaj panowie na wylocie z UFC, na ważeniu lepsze wrażenie sprawił na mnie faworyt, czyli Maguire. Ten cały Clarke wygląda mi na typowego ogóra, zresztą 2 walki w UFC, 2 w plecy na jego koncie. Submission 2 runda
1,37
Dustin Pague (11-7) vs. Yves Jabouin (18-8) -obaj conajwyżej przeciętni, bliżej mi do Jabouina którego pamiętam z kilku przyzwoitych występów, dlatego stawiam na starszego z tej pary, powinien udowodnić swoją wyższość, wygrywając przez decyzje. Z racji na niski kurs, odradzam obstawiania.
1,27
 
W 53

wyjazdowiec

Użytkownik
Rashad Evans- Dan Henderson 1,78
Moim zdaniem to dobry match-up dla Rashada, który będzie miał sporą przewagę w stójce, gdzie jest lepszy technicznie i wiele szybszy. Hendo to prawy overhend, jednak nie sądzę, by dosięgnął nim skutecznie dobrze poruszającego się Evansa. Dodatkowo jeśli ten włączy swoje fenomenalne pod MMA zapasy to powinien bez problemu kłaść na glebie Hendersona. Jedyna wątpliwość, to jak po słabych walkach podejdą obaj zawodnicy do tego starcia? Moim zdaniem młodszy Evans będzie bardziej zmobilizowany i to On odniesie tego wieczora zwycięstwo.
Tyron Woodley- Jake Shields 1,53
Podobnie jak w powyższym typowaniu, pierwsze co rzuca się w oczy to dobre zestawienie dla Woodleya. Sheilds jest groźny przede wszystkim w parterze, jednak trudno mu będzie położyć na plecy T-Wooda. Co więcej, to on jest lepszym zapasiorem i powinien częściej zajmować dominującą pozycję. Jest także bardziej wybuchowym strikerem z nokautującym ciosem. Sheilds wraca po przerwie. Jego walki w UFC nie wyglądają dobrze. Jeśli Woodley nie ubije Shildsa to powinien wygrać spokojnie przez jednogłośną decyzję.
 
Pudzianxx 13,9K

Pudzianxx

Użytkownik
Rashad Evans &amp; Artur Szpilka - 1.92 - 8/10✅✅✅ - Unibet .
1 runda dla Hendo , 2 i 3 dla Rashada nie ma inaczej największe portale punktowali tak samo, Szpila decyzja
Dubel na dzisiaj z UFC i Boksu .
Szpilka formalność formalności . Rywal Minto padnie jak pies pluto po max. 4-5 rundach .
Wszyscy chyba wiemy co w tej walce będzie robił Hendo dopóki będzie starczało mu paliwa . Pierwsza max połowa drugiej będzie próbował ustrzelić głowę Evansa swoją prawą firmówką .
Problem w tym że Rashad jest stylistycznie nie wygodny . Jego szybkość i refleks spokojnie pozwolą mu uniknąć tego typu ciosów .
Evans jest szybszy , bardziej dynamiczny i dzięki temu będzie częściej trafiał . Do tego jest to na pewno w chwili obecnej lepszym zapaśnikiem . Potrafił obalać Davisa czy tak świetnego defensywnego zapaśnika jak Rampage więc i z Hendo powinien dać sobie spokojnie radę .
W ostatnich wywiadach mówił że to był jeden z najlepszych jak nie najlepszy obóz przed walką . A gadanie że nie ma on już motywacji możemy włożyć sobie miedzy bajki .
Ja widzę tutaj łatwa wygraną Rashada zapewne przez decyzje . Prawie 43 letni Hendo nic tutaj nie zdziała .
Rashad powróci dzisiaj znowu do gry .
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
aborys 52

aborys

Użytkownik
No to numerek 161. Ogólnie ciężka jakaś ta gala - typersko.

Mój główny typ to.... HENDO - 2.05 expekt

Evans dwie porażki na karku, niby musi wygrać, niby bardziej atletyczny i zwinniejszy, a także młodszy.... ale to Hendo mnie bardziej przekonuję i to nie tylko samym serduchem do walki, którego niestety przeciwnik nie ma i nie będzie miał i nie tylko tym że walka zakontraktowana jest na 3 rundy ale także oczywiści morderczą H-BOMBĄ w łapie i jedną z najtwardszych szczęk w LHW. Evans o tym wie i będzie bardzo ostrożny w ataku tak jak pokazywał w ostatnich walkach, w przeciwieństwie do Dana, który daje ostatnio fenomenalne walki. Nie ważne to kto co mówi przed itp., ważne to co pokazuje w klatce.

za drobne ...BARRY + TYRON + ROBERTSON - 6.22 expekt
 
K 326

kurekq

Użytkownik
A gadanie że nie ma on już motywacji możemy włożyć sobie miedzy bajki .
Dlaczego?
Dał fatalnie słabą walkę, przegrywając w stójce z duuużo gorszym bokserem niż Hendo przesypiając praktycznie walkę, zero motywacji i determinacji. Po walce przyznał się, że ma fatalną motywację do treningu. To dlaczego niby tego typu obawy można włożyć między bajki????
Taka analiza. Tezy poparte &quot;argumentami&quot;, że można je wsadzić między bajki. Równie dobrze mógłbym napisać, że pisanie, że miał najlepszy camp w życiu można wsadzić między bajki.
 
bene 240

bene

Użytkownik
Rashad Evans vs Dan Henderson
Obstawiam, że po tej walce Henderson będzie zmuszony odejść na emeryturę. Nie sugerowałbym się ostatnią walką Evansa. Do jego występu przyczyniło się kilka sytuacji. Wstąpił na oktagon po ciężkiej porażce kolegi Overema, w pierwszej rundzie nie czysto uderzył i obawiał się do końca walki że ma złamaną rękę. Także uważam że przegrana wynikała że Rashad nie był przygotowany mentalnie do tej walki. Ostatnio zmiany w jego kampusie wydają się być dobrze, np. Thiago Silva w końcu znokautował przeciwnika. Henderson w ostatniej walce prezentował się bardzo niezręcznie i przy Lyoto wyglądał już naprawdę staro. Rozczarowaniem był nawet jego greko-roman klincz gdzie został obalony przez Machidę. Szybkość w tej walce będzie różnicą, nie oczekiwałbym też H-bomba Hendersona gdyż na to Rashad będzie na pewno przygotowany. Założę się że gdyby wymazać walkę Rashada z Nogueirą to niewielu na forum obstawiało by na Hendersona.
typ: Rashad Evans✅ win via Decision✅
Kondycja szybkość i odrobina szczęścia wystarczyły , ale Hendo i tak dobrze się pokazał
Jake Shields vs Tyron Woodley
Już nie raz dałem się nabrać obstawiając na walki zawodników którzy mieli bardzo udane debiuty. Czasem znaczny przypływ adrenaliny pomaga czasem szkodzi. Jake już nie raz pokazywał, że potrafi zamęczyć największych twardzieli. Kondycyjnie zawsze dobrze jest przygotowany i dlatego uważam że będzie to tutaj dominującym czynnikiem. Przewiduję 3 rundy klinczu mieszanego z parterem prowadzącego do wygranej Shieldsa przez decyzję, ewentualnie późne poddanie. Shields dużo bardziej doświadczony i nie spodziewałbym się zakończenia podobnego jak z Hieronem.
Jake Shields win✅ via Decision✅/Submission
Totalnie jak przewidziałem, Shields robił swoje a Tyron przez cały czas oszczędzał paliwo , 30-27 dla Tyrona to jakieś nieporozumienie

Ryan Jimmo vs Igor Pokrajac
Jimmo pokazał w ostatniej walce, że ma serce do walki i po tym jak prawie znokautował Te-Hune pokazał że nokaut z Peroshem nie był wcale taki przypadkowy. Do walki z Te-Huną podszedł kontuzjowany co przyczyniło się to jego problemów kondycyjnych. Jeśli Jimmo wyjdzie zdrowy, w dobrej formie to bez problemu załatwi Pokrajaca w każdej płaszczyźnie. Bezpieczniej będzie dla Jimmo kontrolować w parterze, ale jego stójka jest na naprawdę dobrym poziomie więc liczę na wymianę ciosów i szybkie TKO. O Pokrajacu można tyle powiedzieć że poprostu w UFC jest. Przeciętniak któremu bliżej emerytury niż jakiegokolwiek sukcesu nie sądzę żeby miał jakiekolwiek argumenty na Jimmo
Ryan Jimmo win✅ via TKO Round 1⛔
Wymęczona wygrana ale nie dużo brakowało to TKO w drugiej
Co do pozostałych walk polecam obstawić Yvesa Jabuina✅ który myślę spokojnie w stójce poprowadzi walkę i być może zakończy prze TKO przed czasem.
O przeciwniku Maguire&#39;a nie wiele można powiedzieć więc zostawiam
Barrego i Shawna radzę zostawić, gdyż walka może potoczyć się naprawdę w dwie strony (choć nieco większe szanse daję Barremu).
Jeśli chodzi o Nelsona to czwarty nokaut z rzędu brzmi imponująco i prawdopodobnie go ujrzymy. Podejrzewam że Miocic zacznie bardzo asekuracyjnie i będzie unikać wymian przez co walka może się nieco przedłuzyć. I myślę że mówienie o Miocicu że ma szklaną szczękę to bardzo duże naduzycie​
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
napoleoni 1,3K

napoleoni

Użytkownik
Cytat: Napisał Pudzianxx -&gt; A gadanie że nie ma on już motywacji możemy włożyć sobie miedzy bajki . Dlaczego? Dał fatalnie słabą walkę, przegrywając w stójce z duuużo gorszym bokserem niż Hendo przesypiając praktycznie walkę, zero motywacji i determinacji. Po walce przyznał się, że ma fatalną motywację do treningu. To dlaczego niby tego typu obawy można włożyć między bajki???? Taka analiza. Tezy poparte &quot;argumentami&quot;, że można je wsadzić między bajki. Równie dobrze mógłbym napisać, że pisanie, że miał najlepszy camp w życiu można wsadzić między bajki.
Naprawdę wierzysz w to że koleś który przez całą karierę przegrał ledwie 3 walki, jako jeden z nielicznych postawił się Bones&#39;owi, a przed walką z Nogiem miał w perspektywie szansę walki z Andersonem Silvą oleje dzisiejszą walkę? Ja widziałem wywiad (nie trudno go znaleźć, wystarczy poszukać oficjalnego konta UFC na YT), w którym Rashad wspominał że sam nie rozumie jak mógł tak słabo zaprezentować się w ostatniej walce i że czuł wielką złość za swoje zachowanie, którego więcej nie powtórzy. Hendo jest w stanie go upolować i szczerze mu tego życzę, bo uwielbiam go od wielu, wielu lat, ale logicznie mówiąc 70-30 w procentowych szansach na korzyść Evansa. Nie przesadzajcie z tą motywacją, obaj są profesjonalistami i zrobią wszystko dla wygranej.
. I myślę że mówienie o Miocicu że ma szklaną szczękę to bardzo duże naduzycie
To akurat prawda, ale też dlatego że nie miała większego testu. Nie jestem w stanie jednak obstawić kogoś kogo nokautował Struve. Miocić to nie ta liga co Nelson, będę w szoku jeśli tak wytrawny zawodnik jak Nelson go dzisiaj nie upoluje.

http://www.youtube.com/watch?v=yRtH0TIPZ_4


PS. Dla chętnych wrzucam
&gt; link do statystyk
http://www.tapology.com/fightcenter/events/17939-ufc-161
&gt; Polski stream
http://pl-sport.tv/
&gt; amerykański stream
http://www.firstrow1.eu/watch/191465/1/watch-ufc-161:preliminaries.html
powodzenia ????
 
K 326

kurekq

Użytkownik
Naprawdę wierzysz w to że koleś który przez całą karierę przegrał ledwie 3 walki, jako jeden z nielicznych postawił się Bones&#39;owi, a przed walką z Nogiem miał w perspektywie szansę walki z Andersonem Silvą oleje dzisiejszą walkę?
Nie napisałem tego, ale też trudno było wierzyć, że oleje walkę z Nogiem, a olał ją niewątpliwie, nieprawdaż?
Problemów motywacyjnych Rashada bym nie lekceważył, szczególnie stawiając jakąś większą kasę, bo obawiałbym się, że znowu wyjdzie i będzie lipa, poza tym Hendo to strasznie niebezpieczny zawodnik.
 
napoleoni 1,3K

napoleoni

Użytkownik
Rozumiem, ja sam jestem wielkim fanem Hendo, dlatego śledzę jego przygotowania, treningi, mam dziwne wrażenie że mimo iż koksuje to samo TRT które bierze Belfort, to jednak wiek robi swoje, chociaż chciałbym się mylić ???? Co do samego obstawiania, ja lubię posłać kupon na wszystkie walki, ewentualnie np 5 z 6 i wtedy dzielić to na grupy itd. Na kursy nie ma co patrzyć, ale od dawna nikt z main eventerów UFC mnie nie zaskoczył, może dlatego że obecnie pasy posiadają najmocniejsi w swoich kategoriach wagowych. Miłego oglądania, jeśli ktoś zamierza zarywać nockę jak ja ????
 
bene 240

bene

Użytkownik
Nie napisałem tego, ale też trudno było wierzyć, że oleje walkę z Nogiem, a olał ją niewątpliwie, nieprawdaż?
Problemów motywacyjnych Rashada bym nie lekceważył, szczególnie stawiając jakąś większą kasę, bo obawiałbym się, że znowu wyjdzie i będzie lipa, poza tym Hendo to strasznie niebezpieczny zawodnik.
Popieram w tym, że dużej kasy nie należy stawiać. Rashad to typ fightera który za walkę zgarnia prawie ćwierć miliona dolarów. Po stracie możliwości bycia Czempionem w pół-ciężkiej być może będzie wychodzić tylko żeby kasę zarabiać. Póki co ostatni raz można w niego zainwestować, uważam że ma wszelkie możliwości pokonać Hendo, a cała walka rozegra się w jego głowie.
 
salonowiec 616

salonowiec

Użytkownik
WYNIKI

Walka wieczoru:

205 lbs: Rashad Evans pok. Dana Hendersona przez niejednogłośną decyzję (28-29, 29-28, 29-28)

Główna karta:

265 lbs: Stipe Miocic pok. Roya Nelsona przez jednogłośną decyzję (3x 30-27)
205 lbs: Ryan Jimmo pok. Igora Pokrajaca jednogłośną decyzję (3x 30-27)
135 lbs: Alexis Davis pok. Rosi Sexton przez jednogłośną decyzję (29-28, 29-27, 29-28)
265 lbs: Shawn Jordan pok. Patta Barry’ego przez TKO (podbródkowy + uderzenia w parterze), runda 1., 0:59

Walki w FX:

170 lbs: Jake Shields pok. Tyrona Woodleya przez niejednogłośną decyzję (27-30, 29-28, 29-28)
155 lbs: James Krause pok. Sama Stouta przez poddanie (gilotyna), runda 3., 4:47
170 lbs: Sean Pierson pok. Kenny’ego Robertsona przez większościową decyzję (2x 29-28, 28-28)
135 lbs: Roland Delorme pok. Edwina Figueroę przez jednogłośną decyzję (3x 29-28)

Walki na facebooku:

155 lbs: Mitch Clarke pok. Johna Maguire’a przez jednogłośną decyzję (3x 29-28)
135 lbs: Yves Jabouin pok. Dustina Paguea przez niejednogłośną decyzję (2x 29-28, 28-29)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom