>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Transmisje "live" i opoznienia.

N 0

nicram

Użytkownik
Witam.
Chciałbym poruszyć pewną nurtującą mnie sprawę.
Mianowicie opóźnienie transmisji &quot;na żywo&quot; które oglądamy w telewizji/radio. Zapewne dla większości z Was jest to jedno i to samo czy oglądają w telewizji transmisję opóźnioną przekazem o 1 sek. czy tez 6sek. - jednak nie dla mnie i proszę to w swoich odpowiedziach uszanować.

Z moich obserwacji wynika iż najszybszy sygnał idzie przez odbiorniki naziemne (zwykła stara dobra domowa antena TV). Przytoczę mówiąc o jej szybkości - przytoczę pewien przykład sprzed kilku dni.
Byłem na Woodstocku. Swój namiot rozbiłem ok. 500m od sceny głównej. W pewnym momencie włączyłem radio i usłyszałem transmisję koncetu z radia SZYBCIEJ NIŻ ZE SCENY która była 500m. ode mnie.
Szybkie przeliczenia prędkości dźwięku (~350m/s) uświadomiły mi iż faktycznie słyszę koncert z opóźnieniem ok. 2s.
Fale radiowe (elektromagnetyczne) rozchodzą się z prędkością światła 300000km/s - więc uznaje je za bezopóźnieniowe .
Z kablówką / satelitą wg. mnie jest tak, że średnio kablówka (z różnym opóźnieniem na kablówce jest transmisja na TVP i Eurosporcie) jest opóźniona o te ~2-3sek. Natomiast satelitarny przekaz opóźniony jest o te ~5sek.
Czy jest ktoś kto mógłby potwierdzić/ rozwinąć / zaprzeczyć moim obserwacjom?
Pozdrawiam.
 
H 0

hans1410

Użytkownik
Wystarczy włączyć dwa telewizory na tym samym programie, ten z anteny naziemnej jest sporo szybszy niż ten który sygnał otrzymuje z dekodera np cyfry itp.
Pamiętam kiedyś w telewizji był festiwal z opola i włączyłem radio które było akurat ustawione na pr1 który też transmitował festiwal. Sygnał w radiu był szybszy.
A wracając do sportu to na betfair w transmisjach live jest uwaga że obraz może być opóźniony o 3 do 5 sekund.
 
jemjogurt 52

jemjogurt

Użytkownik
mozna by to wykorzystywac przeciw buka, ale wlasnie dlatego przyjmowanie zakladow maja pare sekund tak by wlasnie te opoznienia niestety wyeliminowac ;/
 
N 0

nicram

Użytkownik
hans - mam do Ciebie prośbę.
Niestety obecnie dysponuję tylko kablówką.
Mógłbys wykonać testy o których piszesz (2 telewizory - różne źródła sygnału).
I napisać mi konkretne wyniki?
(Gdybyś mógł napisać jaką konretną platformę cyfrową posiadasz, na jakich konkretnie stacjach sprawdzałes i jakie są różnice czasowe w sygnale
wyniki zaokrąglmy już do 1s ????
Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
 
N 0

nicram

Użytkownik
Witam,
Może faktycznie zanim zacznę wymagać danych od innych napiszę o co mi dokładnie chodzi na dzisiejszym przykładzie meczu Polska - Kamerun.
Oba porównywane programy były nadawane na Kablówce (nazwa kablówki Jarsat)
TVP1 było szybsze od TVP SPORT o ok. 5-6 sek.
Edit:
Przypomnialem sobie jeszcze jedno porownanie.
Kilka dni temu Tour de Pologne oba kanały na kablówce (Jarsat)
TVP 1 (albo TVP 2 nie pamiętam) szybsze od Eurosport (Eurosport 1 Polski) o ok. 2 sek.

Czekam na Wasze obserwacje. W porównania wchodzą niech też streamy, transmisje p2p (chyba najwolniesze wg mnie) i transmisje z bet365 (podejrzewam, ze bardzo szybkie), bwin
Pozdrawiam.
 
ja28 92

ja28

Użytkownik
Najbardziej opóźnione są transmisje w internecie. Często obraz jest opóźniony więcej niż dźwięk. Każdy może to zaobserwować np w bet365 przy transmisji tenisa. Najpierw słychać jak zawodnik uderza w piłeczkę potem jak piłka odbija się od kortu, a potem dopiero to widać na wizji.

U mnie różnica pomiedzy sygnałem naziemnym TVP1 a sygnałem z kablówki Aster wynosi około 1,5 sek.

pozdr
 
N 0

nicram

Użytkownik
Witam,
Ja28 - Czy takie same opóźnienie jest dla innych kanałów które możemy złapać z anteny naziemnej?
np. Polsat (Liga ueropejska nadawna), TV4 (nadaja piłke nożna i siatkówke) , TVP regionala (czasem poleci żużel) TVN (chyba nigdy nie widzialem u nich meczu - ale skoro juz robic testy to na calego ????
Pozdrawiam.
 
ja28 92

ja28

Użytkownik
Ja28 - Czy takie same opóźnienie jest dla innych kanałów które możemy złapać z anteny naziemnej?
Tak. Ja mam naziemne TVP1,TVP2,TVPInfo,TVN,Polsat,TV4. To samo w Aster jest wyraźnie opóźnione jakieś 1,5-2 sekundy.

pozdr
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Jeszcze Eurosporty HD mają lekkie opóźnienie w stosunku do wersji SD.

A naziemne stacje wydaje mi się że mogą mieć opóźnienie w zależności od odległości od nadajnika.

Jak wybory były to pamiętam chyba w siedzibie PO było kilka telewizorów na każdym inna stacja TVP,TVN, Polsat i na każdym z tych telewizorów mimo że pokazywały to samo obraz był z opóźnieniem w stosunku do innego.
 
N 0

nicram

Użytkownik
Witam,
Poeksperymentowałem trochę na polu radiów (pewnie zle odmienilem :p) internetowych.
Powiem szczerze ze ogarnelo mnie przerazenie jak teraz mysle ze kiedys na podstawie takiej transmisji obstawialem &quot;live&quot;

A wiec po kolei, dla różnych stacji podaje opóźnienia jakie mają internetowe wersje radio w stosunku do swoich odpowiednikow lapanych przed komorke z radiem:

Radio Plus
ich software 20sek.
Radio trójka
ich software 29sek.
Eska Rock
ich software 8sek
winamp &gt;60sek.
Radio ZET
ich software 21 sek
Radio Maryja
winamp 23 sek.
Radio Gdansk
Winamp 10sek
Wnioski?
Łapiąc opóźnienie 10sek. można uważać, iż ma się b. szybką transmisje jak na radio internetowe.
Uśredniona wartość wynosi 20sek. więc moi drodzy możemy zapomnieć żeby przy obstawianiu posiłkować się radiami internetowymi:/

Darius - nie wydaje mi sie iz stacje naziemne maja opoznienie w odleglosci od nadajnika. Przynajmniej nie opoznienie zauwazalne. Pamietaj o tym co pisalem. Fala radiowa jest falą elektromagnetyczną. A ta jak wiadomo ma prędkość światła = 3*10^9 m/s (trzysta tysiecy kilometrow/sekunde)
Jeśli ktoś może sprawdzić - interesują mnie jeszcze różnice pomiędzy sygnalem z satelity a (kablówka/ant. TV)
Pozdrawiam.
 
cala 37

cala

Użytkownik
To ja ci cos moge na ten temat napisac.Swego czasu gralem ta metoda i dalo sie wygrac sporo kasy.Wygralem na tyle ze zamkneli mi konto.Nie napisze nazwy bukmachera ale to byl jedyny w sieci w ktorym dalo sie grac w ten sposob ,na satelicie mialem obraz nawet do 15sekund szybciej niz blokowali kursy,a zaklady przyjmowali po ok 5-6 sekundach.Teraz niestety juz nie ma bukmachera u ktorego by to mozna bylo wykozystac.W moim temacie pisalem o tym dosc obszernie.Jak poszukasz to powinienes cos znalesc.Problem w tym ze to bylo ok 2 lat temu.
 
U 0

urban

Użytkownik
ja mam kablowke (UPC) i mam dwa telewizory podpiete - jeden bezposrednio z kabla, drugi przez dekoder.
przez dekoder jest jakies 3-4 sek opoznienia wporownaniu z samym kablem.
 
N 0

nicram

Użytkownik
urban - Nasuneło mi sie laickie pytanie. (Ale faktycznie wcześniej też spotkałem się z tym, iz w przypadku kablowek z dekoderami programy można wybierać &quot;pilotem od dekodera&quot;, lub &quot;pilotem od telewizora&quot; i jest przesunięcie sygnału o kilka sek. w przypadku dekodera.

Co daje przejście sygnału przez dekoder?
-Wiecej kanałów (dekoder odblokowuje Ci z ogolnodostepnego pasma kanały za które dodatkowo płącisz)?
-Lepszą jakość sygnału?
-Z zasady sygnał musi przechodzić przez dekoder? ( W takim razie dlaczego piszesz iż jeden z telewizorów działa bezpośrednio &quot;z kabla&quot;?
Przepraszam za takie głupie pytanie ????
Pozdrawiam
 
ja28 92

ja28

Użytkownik
W mojej kablówce jest:
- 50 kanałow analogowych
- 16 kanalow analogowych dodatkowo płatnych
do kanalow analogowych nie trzeba dekodera
- około 85 kanałow cyfrowych w tym:
-- wszystkie ktore nadawane sa tez w wersji analogowej
-- wszystkie dodatkowo płatne z wersji analogowej
-- około 12 kanałow ktorych w wersji analogowej nie ma
-- aktualnie 8 kanałów w wersji HD
kanały cyfrowe dostępne są tylko przez dekoder.

O ile kanaly w wersji analogowej mozna odbierać jednoczesnie na kilku telewizorach (w każdym pokoju) niezależnie od siebie, to do kanalów cyfrowych jest jeden dekoder i tylko jeden telewizor można do niego podłączyć (w całym mieszkaniu).
Nie ma żadnej widocznej na ekranie różnicy pomiedzy sygnalem analogowym a cyfrowym tej samej stacji. Jest różnica tylko w przypadku odbioru kanałów HD, ale to wynika z tego że HD zaczyna się już od kamery. Różnica polega na tym że szczegóły są ostrzejsze (tak jak przy większej rozdzielczości na ekranie monitora komputerowego).

pozdr
 
N 0

nicram

Użytkownik
Witam,
Nie ma żadnej widocznej na ekranie różnicy pomiedzy sygnalem analogowym a cyfrowym tej samej stacji.
pozdr
rozumiem, iż piszesz o jakości sygnału (choć są zapewne osoby, które nigdy nie zgodziłyby się ze stwierdzeniem iż jakość ta jest ta sama) - nie natomiast o przesunieciu czasowym.
Przesuniecie czasowe z tytulu tego, iz sygnal analogowy odbierasz bez dekodera wystepuje i wynosi ok 1,5s?

Wczoraj przy okazji ATP w Toronto potwierdzilem swoje przypuszczenia odnosnie streamu z bet365.
Na bet365 sygnal byl o 1-2 sek. WCZEŚNIEJ niz na analogowej kablówce na kanale polsat sport.
Pozdrawiam.
 
H 0

hans1410

Użytkownik
Nicram, sprawdziłem dopiero teraz. Jestem z Łodzi i korzystam z kablówki Toya.
Jeżeli włączę TVP 1 przez przez analogową kablówkę, to sygnał jest szybszy o ok. 6-7 sekund niż przez dekoder. W przypadku kanału który nie ma transmisji naziemnej np. eurosportu to kablówka jest szybsza o ok 2 sekundy niż to samo z dekodera.
 
N 0

nicram

Użytkownik
Dzieki hans.
Kablowka i jej opoznienia sa juz dla mnie jasne.
Pora teraz na ostatni etap testow. Czas pomęczyc satelite.
Polsat Cyfrowy, Nka?
Posiada ktos kto moglby sprawdzic opoznienie w stosunku do sygnalu odbieranego przez zwykla domowa antene?
Bede wdzieczny za pomoc.
 
Do góry Bottom