>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Tour de France 2022 (1-24.07.2022)

psotnick 844,9K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Tour de France 2022
1-24 lipca 2022





Trasa Tour de France 2022

1 lipca (piątek): etap 1: Kopenhaga (13,2 km; jazda indywidualna na czas)
2 lipca (sobota): etap 2: Roskilde – Nyborg (202,2 km)
3 lipca (niedziela): etap 3: Velje – Sønderborg (182 km)
4 lipca (poniedziałek): dzień wolny
5 lipca (wtorek): etap 4: Dunkierka – Calais (171,5 km)
6 lipca (środa): etap 5: Lille – Arenberg Porte du Hainaut (157 km)
7 lipca (czwartek): etap 6: Binche – Longwy (219,9 km)
8 lipca (piątek): etap 7: Tomblaine – La Super Planche des Belles Filles (176,3 km)
9 lipca (sobota): etap 8: Dole – Lozanna (186,3 km)
10 lipca (niedziela): etap 9: Aigle – Châtel (192,9 km)
11 lipca (poniedziałek): dzień przerwy
12 lipca (wtorek): etap 10: Morzine – Megève (148,1 km)
13 lipca (środa): etap 11: Albertville – Col du Granon (151,7 km)
14 lipca (czwartek): etap 12: Briançon – Alpe d'Huez (165,1 km)
15 lipca (piątek): etap 13: Le Bourg d'Oisans – Saint-Etienne (192,6 km)
16 lipca (sobota): etap 14: Saint-Etienne – Mende (192,5 km)
17 lipca (niedziela): etap 15: Rodez – Carcassonne (202,5 km)
18 lipca (poniedziałek): dzień przerwy
19 lipca (wtorek): etap 16: Carcassonne – Foix (178,5 km)
20 lipca (środa): etap 17: Saint-Gaudens – Peyragudes (129,7 km)
21 lipca (czwartek): etap 18: Lourdes – Hautacam (143,2 km)
22 lipca (piątek): etap 19: Castelnau-Magnoac – Cahors (188,3 km)
23 lipca (sobota): etap 20: Lacapelle-Marival – Rocamadour (40,7 km)
24 lipca (niedziela): etap 21: La Defense Arena – Paryż (115,6 km)

Źródło: https://rowery.org


Składy drużyn

Przydatne linki

Zarejestruj się w Betcris i odbierz do 580 zł na start z naszym kodem: FORUMBUK
betcris_baner_cashback_forumbuk_1000x200.jpg

Zapraszam do dyskusji
i podawania swoich typów z analizami
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +949
megeczupal 10,6K

megeczupal

Użytkownik
1 Etap
Faworyt ( Ganna) vs Reszta 2 @ 1.6 BETCLIC

Na dzisiejszą czasówkę zaplanowane opady deszczu , a więc tzw loteria . Jest za dużo dobrych czasowców żeby Filippo był takim faworytem , gdzie wystarczy że ktoś odważniej będzie wchodził w zakręty i wtedy nie odrobi tej różnicy na trasie 13 km .
 
Otrzymane punkty reputacji: +1715
rimaraf 14,6K

rimaraf

Użytkownik
Zainspirowany Kolegą powyżej też próbuję pograć przeciwko Gannie na 1 etapie:

Ganna vs van Aert @ 2.70 forbet

Krótka, techniczna czasówka - czyli różnice będą niewielkie, co zachęca do grania przeciwko murowanemu faworytowi. Ganna to totalny koń, ale miesiąc temu na czasówce w Dauphine van Aert stracił do niego tylko 2s - a trasa była ponad dwukrotnie dłuższa. Belg jest świetny technicznie i ta technika z przełajów z pewnością się przyda na licznych zakrętach, do tego możliwe że mokrych (kojarze jakiś komentarz z yt gdzie była mowa o tym, że Wout potrafił zyskać 3s na pojedynczym zakręcie na czasówce). Startują jeden po drugim więc odpada kwestia handicapu pogodowego - jak będzie mokro to dla obu zawodników. Jedyne co na minus to niedawne problemy z kolanem van Aerta - ale tutaj niby wszystko jest już okej. Po takim kursie spróbuję, bo zgadzam się z przedmówcą, że Ganna nie jest aż takim wielkim faworytem.


Przy okazji wrzucam to co sobie pograłem przed wyścigiem. Uprzedzam tylko, że to kupony typowo pod oglądanie, a nie żadne value bety. Wrzucam dla rozruszania tematu, szkoda żeby TdF przeszło bez echa na forum.

Thomas TOP 3 @ 4.00 efortuna

Walijczyk wygrał w Szwajcarii ostatni poważny sprawdzian przed TdF. Ma bardzo mocną ekipę na pierwszy tydzień i największe obycie z jazdą po brukach ze wszystkich faworytów. Do tego wyścig kończy czasówka więc na plus dla niego. Z minusów to przede wszystkim fakt, że w wysokich górach nie ma szans z trójką głównych faworytów i fakt, że dzieli liderowanie w Ineos z Martinezem. Niemniej przy korzystnych wypadkach losowych (typu kraksa na brukach kogoś z trójki Pogacar, Roglic, Vingeegaard) widzę szanse na zakręcenie się Thomasa w okolicach podium. Przy czym uczciwie mówiąc to kurs nie zachęca do grania "zarobkowego". Po prostu mam czutkę i tak jak pisałem - pobieram pod śledzenie generalki.


I już bez rozpisywania się, taka taśma na etapy i klasyfikację punktową:

Wygra etap: Vingegaard, Jakobsen, Philipsen
Nie wygra etapu: Sagan, Quintana
Wygra klasyfikację punktową: van Aert
@ 17,41 efortuna

Tutaj już czysto dla zabawy. Przy czym jak pobierałem parę dni temu to kurs wychodził znacznie wyższy, teraz nie wiem czy bym się skusił.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2853
rimaraf 14,6K

rimaraf

Użytkownik
Etap 3

Wczoraj był pierwszy sprint na TdF więc można już coś powiedzieć o formie poszczególnych zawodników. Dzisiaj zapewne znowu finisz z peletonu.

Jakobsen wygra @ 2,25 efortuna
Prosta sprawa - na sprinterskim etapie stawiam na najszybszego sprintera. Wczoraj Jakobsen był średnio rozprowadzony i został przyblokowany przez Sagana a mimo tego poszedł jak rakieta i wygrał etap. Spodziewałem się trochę niższego kursu na dzisiaj.

Sagan vs van Poppel @ 2,36 betfan
Wczoraj van Poppel pokazał zaskakującą moc w końcówce. Zaczynając finisz z odległej pozycji zdołał przebić się do przodu (z mocnym wiatrem w twarz) i zająć 4 miejsce. Łyknął przy tym Sagana, który zaczynał sprint na o wiele lepszym miejscu. Kursy w tej parze chyba tylko ze względu na nazwisko Słowaka.

van Poppel TOP 5 @ 2,75 efortuna
Jak wyżej, Holender wydaje się być w naprawdę dobrej dyspozycji. Wczoraj był 4 przy słabej pozycji na początku sprintu, to czemu dzisiaj znowu ma nie ogarnąć miejsc 1-5.

Wygraną Jakobsena i top 5 van Poppela gram sobie jeszcze w ako z top 5 Philipsena - był wczoraj 5ty a musiał trochę zmieniać tor przez lawiracje Sagana. Myślę, że dzisiaj poprawi to miejsce, bo szybkość ma.

Jakobsen wygra
Philipsen
i van Poppel TOP 5
@ 11,07 efortuna (z promką HH)
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +517
rimaraf 14,6K

rimaraf

Użytkownik
Etap 4

Dzisiaj etap z kilkoma hopkami, ostatnia 10 km przed metą. Na ucieczkę raczej za łatwo i za wcześnie w wyścigu, więc zasadnicze pytanie to czy wszyscy sprinterzy dotrwają do końcówki. Profil etapu przypomina mi etap 1 w tegorocznym Paris-Nice, gdzie na ostatniej górce strzelili klasyczni sprinterzy jak Jakobsen czy Groenewegen. Dlatego skłaniam się ku innym szybkim zawodnikom, którzy jednocześnie nieźle czują się na krótkich podjazdach:

Philipsen TOP 3 @ 2.27 betfan
Podobało mi się to co zrobił na 3 etapie, gdzie zaczynając finisz z jakiegoś 15 miejsca udało mu się skończyć na podium, przegrywając o pół koła z Groenewegenem i van Aertem. Do tego podjeżdża lepiej niż typowi sprinterzy, więc przy takim profilu jak dzisiaj ma jeszcze większe szanse na wysoką lokatę.

Pedersen TOP 3 @ 4.05 betfan
Na etapie 2 pokazał dobrą szybkość i skończył 3. Podobnie jak w przypadku Philipsena dzisiejszy profil etapu na plus dla Duńczyka.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +770
rimaraf 14,6K

rimaraf

Użytkownik
Etap 5

Dzisiaj etap z brukowanymi sektorami, na papierze jeden z ciekawszych w tym roku. Pod typowanie niestety gorzej, bo bruki zwiększają losowość wyników - jest więcej kraks i problemów ze sprzętem. Ciężko też przewidzieć ogólnie przebieg etapu, moim zdaniem nie będzie takiej rzeźni jak niektórzy się spodziewają i w końcówce może dojechać większa grupka.

Gram lekko powtórkę z wczoraj:

Philipsen TOP 3 @ 7,70 betfan
Belg jest w super formie, zdecydowanie najszybszy spoza klasycznych sprinterów. Nie jest to specjalista od klasyków, ale tak jak pisałem, uważam, że dzisiaj może nie być typowej brukowej masakry i będziemy mieli finisz z kilkunastoosobowej grupy. Jeżeli Philipsen się tam utrzyma to powalczy o czołowe miejsce. Natomiast problemem jest to, że dzisiaj głównym faworytem jest van der Poel z tej samej ekipy. Z drugiej strony Alpecin może zagrać na dwa fortepiany - MvDP na solo a Philipsen z grupy pościgowej. Próbuję, bo fajny kurs, a nie musi przecież wygrać żeby siadło.

Pedersen TOP 3 @ 4,00 betfan
Jeden z głównych faworytów dzisiaj. Przyjechał na TdF w dobrej formie i potrafi jeździć po brukach. Wczoraj odpuścił sobie finisz, ale na pewno celuje w dzisiejszy etap, który bardziej mu pasuje.

I małe ako pod oglądanie:

Pedersen TOP 10
Sagan TOP 10
Thomas
- Roglic
@ 2,90 efortuna

Sagan w lepszej formie niż się spodziewałem. Trzy ostatnie etapy to miejsca 6, 4, 5, a dzisiaj bruki które go faworyzują.
Thomas ma spore doświadczenie w brukowanych klasykach (swego czasu nawet je wygrywał), a Roglic praktycznie żadnego. Ineos musi szukać dzisiaj swoich szans na urwanie sekund w generalce, bo mają potężną ekipę na taki etap i Thomasa który ogarnia.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +518
rimaraf 14,6K

rimaraf

Użytkownik
Roglic TOP 3 w klasyfikacji generalnej @ 3.25 efortuna

Fajny kurs, przed wyścigiem było 1.8. Roglic stracił trochę czasu w pierwszym tygodniu i jest poobijany, ale dla mnie nadal jest w ścisłym gronie faworytów. Obecnie traci do podium 1 min 35 sek co przy nadchodzących dopiero górskich etapach jest spokojnie do odrobienia. Jak nie będzie kolejnej gleby to w najbliższych dniach Słowniec zacznie się piąć do góry w generalce.
 
Otrzymane punkty reputacji: +518
rimaraf 14,6K

rimaraf

Użytkownik
Pogacar vs Vingegaard @ 2.80 forbet

Dzisiaj etap na którym Vingegaard musi zaatakować jeżeli myśli o wygraniu TdF. W końcu będą naprawdę długie i ciężkie podjazdy - czyli jedyny teren gdzie Duńczyk może rzucić wyzwanie Pogacarowi. Do tego upał, którego Słowniec nie lubi. Po stronie Vingegaarda jest też mocniejsza ekipa. Te kilkanaście sekund może dzisiaj urwać.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2627
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Pogacar vs Vingegaard @ 2.80 forbet

Dzisiaj etap na którym Vingegaard musi zaatakować jeżeli myśli o wygraniu TdF. W końcu będą naprawdę długie i ciężkie podjazdy - czyli jedyny teren gdzie Duńczyk może rzucić wyzwanie Pogacarowi. Do tego upał, którego Słowniec nie lubi. Po stronie Vingegaarda jest też mocniejsza ekipa. Te kilkanaście sekund może dzisiaj urwać.
A Duńczyk lubi upał? To prawda, Vindegaard może dziś zagrozić Pogacarowi, ale jeśli dojadą razem do mety, to zdecydowanie lepszy finisz ma Słoweniec. Jumbo ma Roglica i Kruijswijka , UAE ma Mcnultiego oraz Majkę, który do ostatnich km może wspierać swojego lidera.
 
Otrzymane punkty reputacji: +519
rimaraf 14,6K

rimaraf

Użytkownik
A Duńczyk lubi upał? To prawda, Vindegaard może dziś zagrozić Pogacarowi, ale jeśli dojadą razem do mety, to zdecydowanie lepszy finisz ma Słoweniec. Jumbo ma Roglica i Kruijswijka , UAE ma Mcnultiego oraz Majkę, który do ostatnich km może wspierać swojego lidera.
Może nieprecyzyjnie to ująłem, miałem na myśli, że Pogacar bardziej nie lubi upałów niż inni mocni zawodnicy - w tym Vingegaard.

Jasne, że Pog ma o wiele lepszy finisz, ale na tak selektywnym etapie rzadko zdarza się, że faworyci dojeżdżają bez żadnych różnic i ta kwestia ma znaczenie.

A co do drużyn to moim zdaniem już na starcie Jumbo miało lepszy skład pod kątem pomocników, a tutaj jeszcze przed etapem z UAE wypadł Bennett powodu COVID, natomiast w trakcie etapu wyszło, że w Jumbo "przybył" pomocnik w postaci Roglica.


Okrutnie dzisiaj strzelił Pogacar. Jutro znowu bardzo ciężki dzień - jeżeli Słoweniec jakoś cudownie się nie zregeneruje i dostanie następne 2-3 minuty to będzie praktycznie po wyścigu .
 
Otrzymane punkty reputacji: +660
rimaraf 14,6K

rimaraf

Użytkownik
Etap 20

Geraint Thomas TOP 3 @ 3.50 sts

Walijczyk jedzie świetny wyścig. Obiło mi się o uszy, że kręci lepsze liczby niż w 2018 r. kiedy wygrał Tour. Dzisiaj czasówka, która od początku była wskazywana jako jego najmocniejszy punkt w kontekście walki o generalkę. Uważam, że ze względu na pofalowany teren i świetną formę Thomas jest tutaj jednym z faworytów do zwycięstwa, nawet uwzględniając że 3 miejsce w klasyfikacji generalnej ma już właściwie przyklepane.

Pogacar vs Vingegaard
Vlasov vs Lutsenko
Thomas vs McNulty
@ 3.82 efortuna

I pod oglądanie taśma na faworytów w swoich parach, bo fortuna dała trochę wyższe kursy niż konkurencja.

Edit: Szkoda, bo bardzo mało zabrakło żeby oba kupony siadły. Thomas tuż za podium na 4 miejscu, a Pogacar przegrał z Vingegaardem o 8 sekund.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +754
rimaraf 14,6K

rimaraf

Użytkownik
Zainspirowany Kolegą powyżej też próbuję pograć przeciwko Gannie na 1 etapie:

Ganna vs van Aert @ 2.70 forbet

Krótka, techniczna czasówka - czyli różnice będą niewielkie, co zachęca do grania przeciwko murowanemu faworytowi. Ganna to totalny koń, ale miesiąc temu na czasówce w Dauphine van Aert stracił do niego tylko 2s - a trasa była ponad dwukrotnie dłuższa. Belg jest świetny technicznie i ta technika z przełajów z pewnością się przyda na licznych zakrętach, do tego możliwe że mokrych (kojarze jakiś komentarz z yt gdzie była mowa o tym, że Wout potrafił zyskać 3s na pojedynczym zakręcie na czasówce). Startują jeden po drugim więc odpada kwestia handicapu pogodowego - jak będzie mokro to dla obu zawodników. Jedyne co na minus to niedawne problemy z kolanem van Aerta - ale tutaj niby wszystko jest już okej. Po takim kursie spróbuję, bo zgadzam się z przedmówcą, że Ganna nie jest aż takim wielkim faworytem.


Przy okazji wrzucam to co sobie pograłem przed wyścigiem. Uprzedzam tylko, że to kupony typowo pod oglądanie, a nie żadne value bety. Wrzucam dla rozruszania tematu, szkoda żeby TdF przeszło bez echa na forum.

Thomas TOP 3 @ 4.00 efortuna

Walijczyk wygrał w Szwajcarii ostatni poważny sprawdzian przed TdF. Ma bardzo mocną ekipę na pierwszy tydzień i największe obycie z jazdą po brukach ze wszystkich faworytów. Do tego wyścig kończy czasówka więc na plus dla niego. Z minusów to przede wszystkim fakt, że w wysokich górach nie ma szans z trójką głównych faworytów i fakt, że dzieli liderowanie w Ineos z Martinezem. Niemniej przy korzystnych wypadkach losowych (typu kraksa na brukach kogoś z trójki Pogacar, Roglic, Vingeegaard) widzę szanse na zakręcenie się Thomasa w okolicach podium. Przy czym uczciwie mówiąc to kurs nie zachęca do grania "zarobkowego". Po prostu mam czutkę i tak jak pisałem - pobieram pod śledzenie generalki.


I już bez rozpisywania się, taka taśma na etapy i klasyfikację punktową:

Wygra etap: Vingegaard, Jakobsen, Philipsen
Nie wygra etapu: Sagan, Quintana
Wygra klasyfikację punktową: van Aert
@ 17,41 efortuna

Tutaj już czysto dla zabawy. Przy czym jak pobierałem parę dni temu to kurs wychodził znacznie wyższy, teraz nie wiem czy bym się skusił.
Łatwo siadło wszystko.
 
Otrzymane punkty reputacji: +854
Do góry Bottom