>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Tauron Liga 2022/23 - Typy z analizą, dyskusja, komentarze

BanksyGA 146,9K

BanksyGA

Znawca - Siatkówka
Przed nami kolejny sezon Tauron Ligi, który wydaje się, że będzie jednym z najciekawszych. Mnóstwo ciekawych transferów, dużo dobrych zawodniczek udało się zatrzymać na kolejny sezon.

IMG_20210924_133454.jpg

Trzy drużyny zagrają w europejskich pucharach: Chemik Police oraz Developres Rzeszów w Lidze Mistrzyń. W Pucharze CEV wystąpi natomiast ŁKS Łódź.

Terminarz:

1. kolejka:

Piątek:

17:30 - UNI Opole vs Chemik Police
18:00 - Radomka Radom vs Pałac Bydgoszcz
Sobota:
14:45 - Legionovia Legionowo vs #VolleyWrocław
Niedziela:
14:45 - Budowlani Łódź vs Joker Świecie
17:00 - Developres Rzeszów vs BKS Bielsko-Biała
27.10.2021
Energa Kalisz vs ŁKS Łódź


Ciekawostka:

- Obecny sezon jest rekordowym pod względem brazylijek występujących w naszej lidze. W kampanii 2021/22 pod sztandarem Tauron Ligi zobaczymy aż 11 siatkarek z Kraju Kawy

- Developres Rzeszów zmienił nazwę drużyny ze względu na swojego sponsora - Developres. Dodał do nazwy "Bella Dolina", które jest osiedlem w Rzeszowie, oczywiście budowanym przed Developres.
 
Otrzymane punkty reputacji: +20
BanksyGA 146,9K

BanksyGA

Znawca - Siatkówka
Volley Wrocław vs Budowlani Łódź, typ: Budowlani Łódź +1,5 seta @1,68 - etoto

Planowałem tę kolejkę jeszcze odpuścić, ale etoto dał nam prezent, z którego trzeba skorzystać. Bardzo mocno pomylił się z kursami na handi dodatnie na drużynę z Łodzi. Oczywiście są tutaj przesłanki za tym, że Budowlane są faworytem, więc ten zakład ma wartość 1,30. Budowlane jako jedna z niewielu drużyn utrzymała cały trzon drużyny. Straciła Julkę Nowicką na rzecz Martyny Lazowskiej, gdzie absolutnie nie widzę minusów. Straciła również Roni Jones-Perry, ale zakontraktowała Ane Cleger, która jeszcze nie wróciła do formy po przerwie macierzyńskiej i Julie Szczurowska, która z meczu na mecz będzie robiła progres w lepszej drużynie niż był to zeszlosezonowy Kalisz. Przyjęcie utrzymane, środek utrzymany, libero trochę gorsza, ale nie znaczy to że słaba - gdzie uważam Marysię Stenzel za mocno przereklamowaną.

Volley wygląda na papierze znacznie lepiej niż w zeszłym sezonie, ale zanim to zatrybi to trochę czasu minie. Świetnym ruchem jest zakontraktowanie Oli Rasinskiej, która w zespole z dolnej półki dobrze się odnajdzie. Ogromna strata to Kamila Witkowska, która - o ile mnie pamięć nie myli - była najlepiej blokująca zawodniczka minionej kampanii. Została Natalia Murek, ale przyszła Andrea Kosanyiova, która zawodniczką jest przeciętna. Zagra mecz z 10 punktami, żeby następne dwa zagrać jak totalne zero w ataku. Murkowi będzie ciężko to szybko ogarnąć, za dużo indywidualności.

Powtarzam, gram tylko dlatego że jest nieprawidłowy kurs. Taki kurs powinien być na zwycięstwo, a nie dwa sety. Mimo wszystko jak najbardziej Budowlane stać tutaj na wygraną, a tym samym pokrycie handi z zakładu.

IMG_20211004_140543.jpg
 
Ostatnio zmieniony przez psotnick:
Otrzymane punkty reputacji: +17
D 7,4K

damianex1

Użytkownik
Volley Wrocław vs Budowlani Łódź, typ: Budowlani Łódź +1,5 seta @1,68 - etoto

Planowałem tę kolejkę jeszcze odpuścić, ale etoto dał nam prezent, z którego trzeba skorzystać. Bardzo mocno pomylił się z kursami na handi dodatnie na drużynę z Łodzi. Oczywiście są tutaj przesłanki za tym, że Budowlane są faworytem, więc ten zakład ma wartość 1,30. Budowlane jako jedna z niewielu drużyn utrzymała cały trzon drużyny. Straciła Julkę Nowicką na rzecz Martyny Lazowskiej, gdzie absolutnie nie widzę minusów. Straciła również Roni Jones-Perry, ale zakontraktowała Ane Cleger, która jeszcze nie wróciła do formy po przerwie macierzyńskiej i Julie Szczurowska, która z meczu na mecz będzie robiła progres w lepszej drużynie niż był to zeszlosezonowy Kalisz. Przyjęcie utrzymane, środek utrzymany, libero trochę gorsza, ale nie znaczy to że słaba - gdzie uważam Marysię Stenzel za mocno przereklamowaną.

Volley wygląda na papierze znacznie lepiej niż w zeszłym sezonie, ale zanim to zatrybi to trochę czasu minie. Świetnym ruchem jest zakontraktowanie Oli Rasinskiej, która w zespole z dolnej półki dobrze się odnajdzie. Ogromna strata to Kamila Witkowska, która - o ile mnie pamięć nie myli - była najlepiej blokująca zawodniczka minionej kampanii. Została Natalia Murek, ale przyszła Andrea Kosanyiova, która zawodniczką jest przeciętna. Zagra mecz z 10 punktami, żeby następne dwa zagrać jak totalne zero w ataku. Murkowi będzie ciężko to szybko ogarnąć, za dużo indywidualności.

Powtarzam, gram tylko dlatego że jest nieprawidłowy kurs. Taki kurs powinien być na zwycięstwo, a nie dwa sety. Mimo wszystko jak najbardziej Budowlane stać tutaj na wygraną, a tym samym pokrycie handi z zakładu.

Pokaż załącznik 12018
Jest błąd na stronie więc nie wiem czy nie anuluja kuponów.nie wiem jak ma w zwyczaju etoto
 
BanksyGA 146,9K

BanksyGA

Znawca - Siatkówka
MKS Kalisz vs Volley Wrocław, typ: Wrocław @2,00 - etoto

Kursy według mnie powinny być odwrócone, a nawet jeszcze większym faworytem powinien być Wrocław. Podtrzymuję wszystko co o nich pisałem wyżej, ale tutaj do gry wchodzi Kalisz, który personalnie jest jednym z najgorszych zespołów w lidze.
Chyba najbardziej równa formacją jest przyjęcie gdzie występuje Druzkowska z Zurowska. Wspiera je Gałkowska. Na środku Cygan z Łukasik. Za rozegranie odpowiada Gajewska. No nie jest to paka, której przestraszy się ktokolwiek. W dodatku rozegrały dopiero jeden mecz. Dużo dziewczyn z różnych drużyn, chwilę zajmie złapanie zgrania.

Wrocław opisałem wyżej. Dużo dziewczyn z nowych klubów. Jednak siła ognia jest znacznie, znacznie większa niż ta po stronie Kalisza. Rasinska i Murek to duży komfort w ataku. Po drugiej stronie trzeba przypilnować Zurowska i Kalisz będzie bardzo mocno ograniczony.

Spotkanie dwóch słabych drużyn, może skończyć się różnie - ale jednak 2,00 to zbyt duży kurs na Wrocław patrząc jak słaby jest Kalisz na papierze.
 
C 227,3K

czary-mary

Użytkownik
BKS Bielsko-Biała vs POLSKIE PRZETWORY PAŁAC BYDGOSZCZ
WIN: POLSKIE PRZETWORY PAŁAC BYDGOSZCZ Kurs @ 2,75 STS


W sobotnie popołudnie dojdzie do spotkania dwóch zespołów, które w tym sezonie nie zaznały smaku zwycięstwa. Należy jednak zaznaczyć, że mierzyły się z drużynami z czuba tabeli. Oba zespoły na swoim koncie mają po jednym punkcie za przegrane po tie-breaku.
O ile porażki bielszczanek wcale mnie nie dziwią, to bydgoszczanki do tego sezonu podeszły z bardzo dużymi wzmocnieniami kadrowymi, a więc ich aspiracje sięgają zdecydowanie wyżej. Ściągnięcie czarnogórskiej przyjmującej Tatjany Bokan, która jest istnym obieżyświatem. Boskan to niesamowicie doświadczona zawodniczka, która grała od Francji przez Włochy po Japonię i Chiny. Kolejne wzmocnienie to brazylijska przyjmująca Mariana Alves Cassemiro, którą ściągnięto z brazylijskiego potentata Sesi Voley Bauru. Kolejna nowa brazylijka to środkowa bloku Leticia Magnani Hage. Niemal całą karierą spędziła w solidnych brazylijskich klubach. Warto odnotować, że swego czasu otarła się o reprezentację Brazylii. Wzmocniono również pozycję libero, ściągając Magdalenę Saad - ubiegłoroczną brązową medalistkę Tauron Ligi z ŁKS Łódź. Świetnym posunięciem było również zakontraktowanie rozgrywającej Chemika Police. Paulina Bałgyda, bo o Niej mowa stworzy bardzo ciekawą rywalizację z kapitan zespołu Magdaleną Mazurek o miano pierwszej rozgrywającej. Atak to zawsze solidna Patrycja Balmas, wcześniej znana pod nazwiskiem Polak. Jak widać skład został przemeblowany niemal całkowicie. Wzmocnienia są jednak niesamowicie na plus.

Jeżeli o chodzi o gospodynie z Bielska-Białej to skład został mniej więcej na tym samym poziomie. Poprzedni sezon zagrany ponad stan. W obecnym sezonie znalezienie się w górnej części tabeli jest według mnie nierealne. W pierwszym spotkaniach wyróżniała się przyjmująca Weronika Szlagowska, pozostałe zawodniczki na tą chwilę wyglądają fatalnie. Personalnie szału nie ma. Środek bez zmian Martyna Świrad i Magdalena Janiuk, atak to czeszka Gabriela Orvosova, przyjęcie Aleksandra Kazała i Weronika Szlagowska, libero Kinga Drabek. Jedyną nową postacią w pierwszym składzie jest rozrywająca Ewelina Polak, która zastąpiła Natalię Gajewską.



Porównanie drużyn:
Atak: Orvosova - Balmas
Rozegranie: Polak - Bałdyga, Mazurek
Przyjęcie: Szlagowska, Kazała - Cassemiro, Boskan
Środek: Świrad, Janiuk - Hage, Majkowska
Libero: Drabek - Saad

Podsumowując: rozbieżność kursów jest niezrozumiała. Pomimo porażek obecna forma zdecydowanie przemawia za gośćmi z Bydgoszczy. Również przewaga kadrowa Pałacu Bydgoszcz nie ulega wątpliwości. W dniu dzisiejszym, któraś z drużyn odniesie pierwsze zwycięstwo w tym sezonie i będzie to bydgoszczanki.
 
Otrzymane punkty reputacji: +302
intelowiec 68,2K

intelowiec

Użytkownik
Mecz: Budowlani Łódź - Chemik Police
Typ: powyżej 179,5 pkt
Kurs: 2,77
Buk: Fortuna

Już w poprzednich rozgrywkach drużyna Budowlanych, mimo że miała dość młody skład, potrafiła narobić wielu problemów bardziej utytułowanym rywalom i postawić się w wielu spotkaniach - skończyło się piątym miejscem w lidze.

Przed tym sezonem na stanowisku pierwszego skoleniowca Błażeja Krzyształowicza zastąpił Jakub Głuszak, który wcześniej pracował dość długo w Chemiku, i który na pewno drużynę z Polic zna jak własną kieszeń.

W Policach zmontowano ciekawą ekipę i zatrudniono na stanowisku szkoleniowca byłego głównodowodzącego kadry narodowej Jacka Nawrockiego, jednak póki co nie zespół nie miał za bardzo okazji do sprawdzenia swoich możliwości, gdyż rywale w dwóch pierwszych kolejkach ne byli z najwyższej półki.

Taka okazja nadarza się dziś - w Łodzi nigdy nie grało się Chemikowi lekko i nawet, gdy udawało się odnieść trzysetową wygraną, to większość partii kończyła się na przewagi. Były trener Chemiczanek zrobi wszystko, aby powalczyć i pokazać się wraz ze swoją ekipą z dobrej strony i na pewno poprzeczka dla zespołu z Polic postawiona zostanie nieco wyżej.

Czy wystarczy to, aby wygrać mecz? Raczej nie, ale na pewno w spotkaniu nie powinno zabraknąć walki i przy dobrym przyjęciu (a tam gra ostatnio etatowa kadrowiczka Zuzanna Górecka) stać zawodniczki Budowlanych na zwycięstwo przynajmniej w jednej partii, co dałoby nam już prawie trafienie całkiem ciekawego typu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +224
M 93,8K

michalkin

Użytkownik
MKS Kalisz vs Volley Wrocław, typ: Wrocław @2,00 - etoto

Kursy według mnie powinny być odwrócone, a nawet jeszcze większym faworytem powinien być Wrocław. Podtrzymuję wszystko co o nich pisałem wyżej, ale tutaj do gry wchodzi Kalisz, który personalnie jest jednym z najgorszych zespołów w lidze.
Chyba najbardziej równa formacją jest przyjęcie gdzie występuje Druzkowska z Zurowska. Wspiera je Gałkowska. Na środku Cygan z Łukasik. Za rozegranie odpowiada Gajewska. No nie jest to paka, której przestraszy się ktokolwiek. W dodatku rozegrały dopiero jeden mecz. Dużo dziewczyn z różnych drużyn, chwilę zajmie złapanie zgrania.

Wrocław opisałem wyżej. Dużo dziewczyn z nowych klubów. Jednak siła ognia jest znacznie, znacznie większa niż ta po stronie Kalisza. Rasinska i Murek to duży komfort w ataku. Po drugiej stronie trzeba przypilnować Zurowska i Kalisz będzie bardzo mocno ograniczony.

Spotkanie dwóch słabych drużyn, może skończyć się różnie - ale jednak 2,00 to zbyt duży kurs na Wrocław patrząc jak słaby jest Kalisz na papierze.
Wrocław okazuje się jednak słabszy. Ciekawią mnie jednak wahania kursów. Dziś rano i od kilku dni kursy na Wrocław były w okolicach 1.60, natomiast chwilę przed meczem na Unibet wskoczyły na 1.82. Spory wzrost.
 
P 1,1K

prostoorient1208

Użytkownik
Wrocław okazuje się jednak słabszy. Ciekawią mnie jednak wahania kursów. Dziś rano i od kilku dni kursy na Wrocław były w okolicach 1.60, natomiast chwilę przed meczem na Unibet wskoczyły na 1.82. Spory wzrost.


No niestety jak widać po raz kolejny zawodniczki na papierze niby lepsze nie wygrywają a charakter drużyny. Widać było momentami brak większej determinacji we Wrocławiu ,wynik niekorzystny chodza i sie uśmiechają na parkiecie zamiast klepnąć, krzyknąć i zmobilizować do lepszej gry bo wyglądały jak we mgle, jedynie Murek miała przebłyski i ciągnęła coś tam gre. Nie rozumiem decyzji Murka i nie wpuszczenie od poczatku Rasińskiej po przekątnej która jak dla mnie miała pewniejszy atak od zmienniczki. Jak na kobiety przystało straszne falowanie gry i przestoje jednej lub drugiej drużyny z której to jednak Kalisz wyszedł zwycięsko rozkładając gre praktycznie przez każdą pozycje w porównaniu do Wroclawia gdzie gry środkiem praktycznie nie było i Kalisz wygrał zasłużenie.
 
BanksyGA 146,9K

BanksyGA

Znawca - Siatkówka
MKS Kalisz vs Volley Wrocław, typ: Wrocław @2,00 - etoto

Kursy według mnie powinny być odwrócone, a nawet jeszcze większym faworytem powinien być Wrocław. Podtrzymuję wszystko co o nich pisałem wyżej, ale tutaj do gry wchodzi Kalisz, który personalnie jest jednym z najgorszych zespołów w lidze.
Chyba najbardziej równa formacją jest przyjęcie gdzie występuje Druzkowska z Zurowska. Wspiera je Gałkowska. Na środku Cygan z Łukasik. Za rozegranie odpowiada Gajewska. No nie jest to paka, której przestraszy się ktokolwiek. W dodatku rozegrały dopiero jeden mecz. Dużo dziewczyn z różnych drużyn, chwilę zajmie złapanie zgrania.

Wrocław opisałem wyżej. Dużo dziewczyn z nowych klubów. Jednak siła ognia jest znacznie, znacznie większa niż ta po stronie Kalisza. Rasinska i Murek to duży komfort w ataku. Po drugiej stronie trzeba przypilnować Zurowska i Kalisz będzie bardzo mocno ograniczony.

Spotkanie dwóch słabych drużyn, może skończyć się różnie - ale jednak 2,00 to zbyt duży kurs na Wrocław patrząc jak słaby jest Kalisz na papierze.
 
BanksyGA 146,9K

BanksyGA

Znawca - Siatkówka
Joker Świecie vs MKS Kalisz, typ: Kalisz -1,5 seta @1,77 - 1xbet

Kalisz opisałem wyżej, więc nie będę się powtarzać. Dodam tylko, że Kalisz nadal uważam za personalnie jedna z najsłabszych ekip, Wrocław po prostu się kompromituje - co pokazał z Kaliszem i teraz z Bielskiem.

Joker natomiast jest najsłabsza personalnie ekipa w Tauron Lidze. Na rozegraniu Paulina Zaborowska, która nie wiem czy by została wybrana przez jakikolwiek klub jako pierwsza rozgrywająca, gdyby nie fakt że Katarzyna Skorupa sporo czasu była kontuzjowana i Paula miała sporo spotkań do rozegrania. Jest jednak młodziutka i jeszcze niedoświadczona. W ataku Malu Oliveira, która miala bardzo słaby początek sezonu, ale już mecz z Radomka wyszedł jej całkiem, całkiem. Nie można jeszcze powiedzieć czy był to jednorazowy wybryk, czy będzie grała lepiej niż w pierwszej kolejce - spodziewam się tego pierwszego. Przyjęcie wygląda najbardziej solidnie, ale Kalisz powinien celować w Julię Twardowska, która dograniem dobrej piłki nie grzeszy. Na środku ściągnięta z Radomki Picussa (i to jest najlepsza zawodniczka Jokera moim zdaniem) powinna być często wykorzystywana, ale wątpię, żeby zagrała. W tym sezonie jeszcze nie grała, ponieważ leczy uraz.

Widzę przewagę Kalisza na każdej pozycji, ale to tylko siatkówka kobiet i to w dodatku drużyn z dołu tabeli. Liczę jednak na pewne zwycięstwo Kalisza, ponieważ w mojej opinii są drużyną lepsza.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
P 1,1K

prostoorient1208

Użytkownik
Joker Świecie vs MKS Kalisz, typ: Kalisz -1,5 seta @1,77 - 1xbet

Kalisz opisałem wyżej, więc nie będę się powtarzać. Dodam tylko, że Kalisz nadal uważam za personalnie jedna z najsłabszych ekip, Wrocław po prostu się kompromituje - co pokazał z Kaliszem i teraz z Bielskiem.

Joker natomiast jest najsłabsza personalnie ekipa w Tauron Lidze. Na rozegraniu Paulina Zaborowska, która nie wiem czy by została wybrana przez jakikolwiek klub jako pierwsza rozgrywająca, gdyby nie fakt że Katarzyna Skorupa sporo czasu była kontuzjowana i Paula miała sporo spotkań do rozegrania. Jest jednak młodziutka i jeszcze niedoświadczona. W ataku Malu Oliveira, która miala bardzo słaby początek sezonu, ale już mecz z Radomka wyszedł jej całkiem, całkiem. Nie można jeszcze powiedzieć czy był to jednorazowy wybryk, czy będzie grała lepiej niż w pierwszej kolejce - spodziewam się tego pierwszego. Przyjęcie wygląda najbardziej solidnie, ale Kalisz powinien celować w Julię Twardowska, która dograniem dobrej piłki nie grzeszy. Na środku ściągnięta z Radomki Picussa (i to jest najlepsza zawodniczka Jokera moim zdaniem) powinna być często wykorzystywana, ale wątpię, żeby zagrała. W tym sezonie jeszcze nie grała, ponieważ leczy uraz.

Widzę przewagę Kalisza na każdej pozycji, ale to tylko siatkówka kobiet i to w dodatku drużyn z dołu tabeli. Liczę jednak na pewne zwycięstwo Kalisza, ponieważ w mojej opinii są drużyną lepsza.
Niestety ja się wyleczyłem z grania póki co naszych ligowych pań , możesz mieć powody by grać na jedną z drużyn a wynik jest przewrotny i wszystko mija sie z celem , nie wiem z czego to wynika ze stabilizacji formy , zgrania jeszcze. Chodz i wczoraj Panie we włoskiej lidze dokladnie Trentino pokazało że potrafią mentalnie zamknąć mecz. Może jednak to wynika że gra jak chce ta nasza płeć żeńska.
 

Załączniki

S 54,4K

spider-official

Użytkownik
Kobiety. Ta nasza damska siatka jest taka słaba i nieprzewidywalna że te ekipy z dołu tabeli grając między sobą to rzut monetą. Swoją drogą gdybyś grał singlami to fajny plusik. Tak właśnie wygląda granie kilku zdarzeń na kuponie, bo ile to razy niski kurs, tak zwany pewniak na podwyższenie kursu uwalił kupon.
 
korver 121,3K

korver

Użytkownik
Nie odniosę się do tego meczu, bo "po fakcie" najłatwiej krytykować, jednakże chciałbym przedstawić mój ogólny pogląd i kilka dobrych (a w zasadzie to już naście) lat doświadczenia. W siatkówce klubowej kobiet jest problem z regularnością. Wiem, brzmi to jak truizm, ale jak inaczej nazwać fakt, że wspomniany powyżej Wrocław gra mecz z Kaliszem, w którym zawodniczka Rasińska egzystuje w zasadzie na boisku, bryluje Murek. Mija kilka dni i co? Odmiana ról... Rasińska 45 ataków na dobrej 44% skuteczności, Murek? 26 piłek i skuteczność 26%... u mężczyzn czegoś takiego nie ma... Nie chcę być posądzony o jakiś szowinizm, ale do ch*ja takie są fakty, liczby nie kłamią (jedynie kłamcy liczyć mogą, ale to już inna opowieść). Do meritum - o ile w siatkówce kobiet reprezentacyjnej (ME,MŚ, turnieje kwalifikacyjne i kontynentalne) jeszcze można doszukiwać się schematów, analizować potencjał poszczególnych zawodniczek, etc., bo zespołom "mega zależy", jest to powiedzmy impreza docelowa, wszystko pod to szykują. O tyle w siatkówce kobiet klubowej jest już zupełny nieogar, misz-masz, jak zwał tak zwał. Kluczową tezą jest - brak regularności. Dobry mecz w poniedziałek nie przekłada się na dobry mecz za 3-4 dni, o zgrozo, jeżeli kolejny jest później... Wtedy pisana jest zupełnie nowa historia, na zupełnie nowych faktach. Moja puenta brzmi - w rozgrywkach klubowych kobiet unikam grania mocnych faworytów, a bardzo przypodobała mi się strategia grania na underdogi... Hcp pkt, setowe, coś przeciwko głównym faworytom. Naprawdę popatrzcie co się dzieje. Nie ma tu żadnych ustawek, życie pisze scenariusze doskonałe. Powyżej analiza na Kalisz -1,5 seta. Argumentów bez liku. Efekt? 25-11, 25-19, ale dla Świecia :D :D :D i nie mam tu zarzutów do typów na ten mecz, zwykła ocena rzeczywistości "po faktach", ale jakże zabawna. Szanujmy się Panowie, ale na faworytach w TauronLidze nikt zbyt daleko nie zajedzie.

Ze sportowymi pozdrowienia!
 
Otrzymane punkty reputacji: +215
P 1,1K

prostoorient1208

Użytkownik
Kobiety. Ta nasza damska siatka jest taka słaba i nieprzewidywalna że te ekipy z dołu tabeli grając między sobą to rzut monetą. Swoją drogą gdybyś grał singlami to fajny plusik. Tak właśnie wygląda granie kilku zdarzeń na kuponie, bo ile to razy niski kurs, tak zwany pewniak na podwyższenie kursu uwalił kupon.
Niestety tak bywa w tym sporcie czasami wydaje sie coś pewniejszego od innego zdarzenia a potrafi powieść kupon..
Jednak wczoraj tutaj mogłem sie wkur.. bo pograne na farta rzucenie okiem, kilka analiz i wybranie czterech meczy na remisy i co Fenerbahce od 23 minuty gra w 10 i grają tak jakby nie było widać braku tego jednego zawodnika oprócz większego posiadania piłki drużyny Trabzonu. Zostało pare minut do konca i w 86 minucie napastnik Trabzonu w polu karnym kladzie rękę na ramieniu obrońcy a obrońca chwyta go za biodro i niestety napastnik pada i gwiżdże pan w todze karnego i do widzenia Fenerbahce podłamane i dostaje gonga na 3 i gdzie tu fart. Gdyby nie karny to z gry nic nie było takiego co by groziło straceniem bramki przez gości a tu jedna sytuacja rozwiała ponad 2k za 20zl heheh. Pozdro i z fartem 💪
 

Załączniki

zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
ŁKS Łódź - Bydgoszcz

Wydaje mi się, że to handi mocno poleci w dół do meczu, moim zdaniem nie ma aż takiej przewagi aby dawać +17,5 pkt na gości.
Co prawda ŁKS jest jednym z głównych faworytek do podium a może do zwycięstwa całej ligi i ostatnio zlały Chemik Police na wyjeździe 3:1 ale znowu 2 kolejki wstecz dostali bęcki od Radomia 0:3 i przegrały z Rzeszowem 2:3.
Bydgoszcz ma na swoim koncie póki co tylko 1 zwycięstwo i 3 porażki z Rzeszowem, Radomiem i Legionowo.
No ale przejdzmy do samych drużyn.
Oczywiście ŁKS jest faworytem i to nie podlega dyskusji...
W ataku mają mocną V. Jones-Perry tzn jest to przyjmująca ale to jest główna atakująca w zespole i na środku K. Alagierską i K. Witkowską więc tutaj jest w miarę dobrze ale im dalej w las tym już jest gorzej. M. Grajber, który przyjęcie ma bardzo dobre ale skuteczność w ataku jest mizerna i bardzo często kręci się w okolicach zaledwie 30% w ataku (33% w meczu z Chemik, 27% z Radomem i 35% z Rzeszowem), kolejna to atakująca to W. Sobiczewska, która także do najmocniejszych nie należy (zaledwie 20% w ataku z Chemik, 52% z Radomem i uwaga 0% z Rzeszowem na 12 ataków!).
Przejdzmy do gości tego meczu czyli Bydgoszczy.
Atakująca P. Balmas (41%, 39%, 24% i 19%) nie wygląda to za różowo ale Ona dostaje bardzo dużo piłek na spotkanie.
Mają przyzwoite przyjmujące Cassemiro, Bokan i Szperlak graja One na skuteczności ponad 30%.

Reasumując ja osobiście nie widzę aż takiej przewagi ŁKS Łódź aby dawać takie handi. Oczywiście jak to mówią parkiet zweryfikuje i moje % pójdą spać :). Przekonamy się i powodzenia.

Bydgoszcz +17,5 1,80
 
C 227,3K

czary-mary

Użytkownik
MKS Kalisz vs IŁ CAPITAL LEGIONOVIA LEGIONOWO
TYP: IŁ CAPITAL LEGIONOVIA LEGIONOWO kurs @1.52 Fortuna


Na ostatnie spotkanie siódmej kolejki Tauron Ligi przewidziano spotkanie MKS Kalisz z Ił Capital Legionową. Jest to spotkanie gospodyń z Kalisz, jednej z najsłabszych ekip w lidze, która do końca walczyć będzie o utrzymanie z przyjezdnymi z Legionowa - drużyną z dużymi aspiracjami na play-offy. Gospodynie na tą chwilę legitymują się bilansem 2/6. Ograły bezpośrednie rywalki w walce o utrzymanie, czyli Wrocław i Opole. Do tego zanotowały porażkę z równie mizernym Jokerem Świecie + pogromy 0:3 z faworytkami (Budowlani, ŁKS, Rzeszów). Legionovia Legionowo odnotowała lepsze rezultaty. Ich osiągnięcia to 3/6. Ograły Wrocław, Bydgoszcz, Radom. Ogranie przede wszystkim Radomia budzi podziw. Zwycięstwo nad Bydgoszczą to również osiągnięcia na plus. Zespół ten pomimo słabych rezultatów na pewno stanie na nogi. Do tego 3 porażki. Przewidywane z Chemikiem i Budowlanymi oraz niespodziewana z Opolem.
Jeżeli chodzi o personalia to nieporównywalnie mocniejszą ekipą dysponuje Legionovia. Zakontraktowanie tureckiej przyjmującej Yaprak Erkek, która znajduje się w szerokim składzie reprezentacji Turcji jest bardzo ciekawą inicjatywą. Do tego Kubańska atakująca Gyselle Silva Franco, która powróciła po rocznej przerwie i środkowa Lauren Barfield z niemieckiego Schweriner to kolejne bardzo ciekawe transfery. Dodając do tego libero Lemańczyk, środkową Tokarską i przyjmującą Różański, czyli bardzo solidne ligowe zawodniczki zbudowano mocną ekipę.
Po drugiej stronie siatki w ekipie z Kalisza próżno szukać takich personaliów. Zespół zbudowany został z zawodniczek o zdecydowanie mniejszym potencjale. Wyróżnić można jedynie środkową Łukasik i przyjmującą Żurowską. To jednak zdecydowanie za mało na ekipę z Legionowa.

Porównanie składów:
Atak: Gałkowska/Drużkowska - Silva Franco, Szymańska
Rozegranie: Gajewska - Grabka
Przyjęcie: Żurowska, Mucha, Dudek - Erkek, Różański, Damaske
Środek: Łukasik, Cygan, Kwiatkowska - Barfield, Tokarska, Gryka
Libero: Bałuk - Lemańczyk

Zwycięzca w tym spotkaniu wydaje się być oczywisty. Legionovia Legionowo to przynajmniej poziom wyżej od swoich rywalek
 
Otrzymane punkty reputacji: +36
BanksyGA 146,9K

BanksyGA

Znawca - Siatkówka
Absolutnie nie czuje w tym sezonie rozgrywek ligowych. Gra jest bardzo szarpana, a mental leży. I to nie tylko u kobiet, ale również u mężczyzn (zachowując proporcje), a przykłady mógłbym wymienić na palcach jednej ręki z głowy. Nie chodzi tu tylko o wyniki, ale również o przebiegi meczów. Do rzeczy.

Legionovia Legionowo vs Bielsko Biała, typ: Legionovia -1,5 seta @1,92 - 1xbet / @2,00 - STS 3:0

Kursy dosyć wysokie, a drużyna z Legionowa jest dla mnie jasnym faworytem. Mocniejszy skład, lepsza forma + mecz na swoim parkiecie.
Porażki z Chemikiem k Budowlanymi jeszcze do przyjęcia, ale przegrana z Uni Opole u siebie, prowadząc 2:0 to kryminał. Były też momentu fajnej gry jak wygrana z Radomka do zera czy z Wrocławiem. Gdyby nie przegrana z Uni Opole u siebie to bilans byłby 3-1 i przegrana tylko z Chemikiem, więc można powiedzieć, że Legionowo lubi grać u siebie. Nie ma żadnej formacji którą się wyróżnia, gra jest falująca. Tylko w meczu z Radomka wszystko zadziałało.

Jednak skład w mojej opinii jest znacznie lepszy niż ten, który przyjedzie z Bielska. Na pewno swoje zrobi Gabriela Orvosova, która w tym sezonie zdobyla 91 pkt (Olivia Różański 119). Swoje moze też zrobić Koleta Lyszkiewicz, ale to tyle. Pierzchała czy Janiuk to żadne nazwiska, których należy się bać. Weronika Szlagowska w tym sezonie gra fatalnie i to dosyć ważny aspekt, bo na pewno wszyscy liczyli na jej wyższą formę. Bielsko mimo ciężkiego terminarza, to nie zachwyca. Wygrane tylko z Jokerem i Wrocławiem, czyli mecze które wygrać trzeba było. Przegrane z Opolem, Chemikiem, Rzeszowem i Budowlanymi.

Największa przewaga jest na rozegraniu i libero, gdzie Iza Lemanczyk zgarnia bardzo dobre recenzje w tym sezonie i jest w ligowym topie. Widzę też Legionowo jako drużynę z szerszym składem, mowa tu o sensownych zmienniczkach. Absolutnie nie zdziwi mnie tutaj porażka Legionowa, każdy podkreśla, że liga jest bardzo chaotyczna w tym sezonie. Jednak w moich oczach dużo wyższe szanse na zwycięstwo mają gospodynie, a jeżeli Pani Gyselle nie będzie kiwała w dolną taśmę siatki, to powinny zamknąć mecz całkiem sprawnie.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +466
BanksyGA 146,9K

BanksyGA

Znawca - Siatkówka
Pałac Bydgoszcz vs Uni Opole, typ: Uni Opole @2,34 - 1xbet 3-2

Spodziewałem się wyrównanych kursów, bo ten mecz widzę 50/50. I nie biorę tutaj pod uwagę miejsc w tabeli, bo wyniki Opola są dosyć zakłamane - to znaczy są wyżej niż być powinny, ale taka przypadłość beniaminków.

Pałac Bydgoszcz jest przeslaba drużyna. Wygrały dopiero jedno spotkanie, a przegrały siedem. Jedyną sensowną zawodniczką jest młodziutka Zuza Szperlak, która potrafi doskonale odnaleźć się w ataku. Reszta składu jest beznadziejna. W dodatku w Bydgoszczy dopiero od dwóch dni jest nowy trener, Alessandro Lodi, który żadnym wirtuozem nie jest. Asystent w JW, a później trenował kluby ze Szwecji, Szwajcarii czy Finlandii. W klubie panuje jeden wielki chaos i chwytają się wszystkiego żeby tylko wyjść na prostą, bo na chwilę obecną są na świetnej drodze do spadku - szczególnie po przegranej z Wrocławiem i Jokerem Świecie.

Uniwersytet początek sezonu ma naprawdę znakomity. Wygrane z Legionowem czy Radomka. Udało się powalczyć z Developresem i ŁKS-em. Zrobiły już więcej niż się po nich spodziewano. Jeszcze w pierwszej rundzie złapią jakieś punkty i będą mogły spokojnie walczyć o środek tabeli. W drużynie lideruje wiekowa już Regis Bidias, ale jednak doświadczenie robi swoje. Z dobrej strony pokazują się Kinga Stronias i Anna Baczyńska.

Uważam, że Bydgoszcz tak szybko nie złapie wspólnego języka z nowym trenerem. Będzie im również ciężko zatrzymać Bidias, a w razie czego w ataku mogą ją odciążyć właśnie Baczyńska i Stronias. W dodatku brazylijka grała w Bydgoszczy w poprzednim sezonie jednak nie będzie to jakiś ogromny atut, prócz tego że zna "klimat" hali, bo Pałac zmienił praktycznie cały skład. Mimo wszystko uważam kurs na Opole za przesadzony. Drużyna z Bydgoszczy gra beznadziejnie i nie powinna być faworytem. Zapewne można spodziewać się bardzo szarpanego meczu, z wieloma zwrotami akcji, ale ja faworyta widzę jednak w Opolu, a kursy powinny być bardziej zbliżone.
 
Ostatnia edycja:
sunfirex 34,9K

sunfirex

Użytkownik
Legionovia - ŁKS
Czy będzie czwarty set: tak
Kurs: 1.52

STS

W niedziele czeka nas fajne widowisko w Legionowie. Nie będę się tu rozpisywał na temat zawodniczek każdego z zespołów bo każdy tu obecny zna temat dogłębnie, natomiast moim zdaniem nie ma szans, żeby ŁKS, który według bukmacherów jest tutaj znacznym faworytem wygrał to spotkanie do zera. Legionovia bardzo dobrze zaprezentowała się w ostatnim meczu w Rzeszowie zrzucając Developres z pozycji lidera rozgrywek i zasłużenie wskakując na piątą pozycję. Depczą po piętach Radomce mając zaledwie jeden punkt mniej. W niedziele będzie świetna okazja żeby nawet spróbować je przeskoczyć, ponieważ Radom czeka bardzo ciężki mecz właśnie z Developresem. ŁKS cały czas solidnie, wczoraj ładny mecz i zwycięstwo na Węgrzech w pucharze konfederacji. Podsumowując spodziewam się tutaj pięknego i wyrównanego widowiska. Kto wie… może i pięciosetowego. Uważam, że cały czas rosnąca forma Legionovii i atut własnego boiska i kibiców sprawią, że dziewczyny spokojnie ugrają seta, a nawet powalczą tutaj o zwycięstwo.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +288
Do góry Bottom