>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Tauron Liga 2022/23 - Typy z analizą, dyskusja, komentarze

sunfirex 34,9K

sunfirex

Użytkownik
ŁKS Łódź - Legionovia

2 2.90

Superbet

Mecz w poniedziałek. Znowu śmieszny kurs, który na pewno spadnie. Nie mówię, że Legionovia jest tu murowanym faworytem do zwycięstwa ale 1.42 vs 2.90 na zespoły z czołówki, które sąsiadują w tabeli? Jak wspominałem już wcześniej Legionovia wyhuśtała Chemik z PP, tydzień temu stoczyła bój z najlepszym w lidze Rzeszowem gdzie przegrały dopiero w tie-breaku więc nie rozumiem czemu stawiana jest w roli takiego underdoga. ŁKS dostał ostatnio 3:0 z Budowlanymi też będąc faworytem bukmacherów, a i poprzednie spotkania z ogonami tabeli, w których Łodzianki traciły sety jasno pokazują, są one jak najbardziej do ugryzienia nawet na własnej hali.

Będzie 4 set
1.50
STS
 
Ostatnia edycja:
G 11K

GórnyŚląsk1989

Użytkownik
Typ over 182.5 punktu po kursie w okolicach 1.82. Obie drużyny lubią sobie dłużej pograć i w h2h, wygląda to świetnie. W tauron lidze spora ilość meczy kończy się w 4-5 setach
Post automatycznie złączony:

Typ over 182.5 punktu po kursie w okolicach 1.82. Obie drużyny lubią sobie dłużej pograć i w h2h, wygląda to świetnie. W tauron lidze spora ilość meczy kończy się w 4-5 setach
 

Załączniki

C 229,9K

czary-mary

Użytkownik
Rzeszów - ŁKS COMMERCECON ŁÓDŹ
typ: ŁKS COMMERCECON ŁÓDŹ kurs@ 3,85 Fortuna

Rozpoczynamy starcie półfinałowe w Tauron Lidze. Według bukmacherów faworytem spotkania są Rzeszowianki, jednak ja mam odmiennie zdanie. Co prawda w fazie zasadniczej prezentowały się bardzo dobrze, kończąc na drugim miejscu z zaledwie dwoma porażkami. ŁKS również po świetnej rundzie rewanżowej uplasował się na 3 pozycji. Kluczowym momentem było dołączenie do zespołu Velentiny Diouf. Z Nią w składzie od początku lutego na 9 spotkań wygrały 8. Do tego świetne wejście w play-offy i ogranie zawsze mocnej Radomki w dwóch spotkaniach i co warte podkreślenie bez straty seta. Wydają się być w wyśmienitej formie. Co innego dostrzegam w zespole rzeszowskim. Porażka na koniec rundy z Chemikiem skutkująca utratą pierwszego miejsca w lidze. Następnie Play-Offy z BKS i starta 3 setów w dwóch spotkaniach. Pierwszy mecz to ledwo wyciągnięty mecz w tie-breaku, a drugi odrabianie strat z wyniku 0:1. Forma zdecydowanie zniżkowa. Wydaje się, że nie trafili z formą. Porównując składy również nie widzę przewagi w Rzeszowie, a już na pewno nie tak dużej jaką sugerują bukmacherzy. Atak to wspomniana świetna Diouf. Za przyjęcie odpowiada świetna w ataku Jones-Perry i uzupełniająca Ją bardzo dobra w przyjęciu Grajber. Na rozegraniu utytułowana brazylijska, wielokrotna mistrzyni ligi brazylijskiej, wicemistrzyni olimpijska z 2020 roku Roberta Ratzke, Środek to dwie reprezentantki Polski: Kamila Witkowska i Klaudia Alagierska. Libero to Maj-Erwardt, czyli czołówka od dekady w naszej lidze. Po drugiej stronie mocny kolektyw, ale personalnie szału nie robią. Na pewno wielka moc jest na ataku, gdzie występują Bruna i niedawno zakontraktowana Malwina Smarzek. Do tego uznana serbska przyjmująca Jelena Blagojevic. Wyróżnić można jeszcze Amerykankę Bajemę, która ma spory potencjał. Pozostałe zawodniczki nie mają tak uznanej marki jak rywalki z ŁKS. Na rozegraniu Wenerska, która jeszcze do zeszłego sezonu grała w zespołach z dołu tabeli, czyli Pałac Bydgoszcz, Joker Świecie. Środek to solidna Stencel i Jurczyk, która tak samo jeszcze sezon temu grała w Jokerze. Na libero Szczygłowska - sezon temu BKS, wcześnie 1 liga. Ten skład zdecydowanie nie jest powalający i fenomenem jest tak dobrze zagrana przez nich runda zasadnicza. Prawdziwe granie zaczyna się jednak w Play-Offach i póki co weszły w nie bardzo słabo, męcząc się z BKS. Na drugim biegunie jest ŁKS, im dalej w sezon tym prezentują się lepiej. Ostatni czas to apogeum formy.


Atak: Smarzek - Diouf
Rozegranie: Wenerska - Ratzke
Przyjęcie: Blagojević, Bajema - Jones-Perry, Grajber
Środek: Stencel, Jurczyk - Alagierska, Witkowska
Libero: Szczygłowska - Maj-Erwardt

Spotkanie powinno być wyrównane. Moimi faworytkami jest ŁKS ŁÓDŹ. Widząc tak dziwnie wystawione kursy ten typ jest bardzo opłacalny.
 
sunfirex 34,9K

sunfirex

Użytkownik
Dziwne to Twoje zestawienie zawodniczek.. O ile jeszcze z przyjmującymi można by podyskutować chociaż też nie do końca się z Tobą zgadzam, tak ze środkiem i libero moim zdaniem popłynąłeś. Jako kibic Rysic zdarza mi się nie być do końca obiektywnym ale na tych dwóch pozycjach przewaga jest tu zdecydowanie na korzyść Rzeszowa. Ja spodziewam się zaciętego meczu ale na naszą korzyść. Jakbym miał obstawiać to 3:1 :)
 
Otrzymane punkty reputacji: +72
sunfirex 34,9K

sunfirex

Użytkownik
Mam teraz trochę więcej czasu to może odniosę się konkretniej do Twojej analizy. Grajber to jak najbardziej solidna zawodniczka ale ten sezon ma słaby. Tego samego zdania jest też Lavarini co zaskutkowało brakiem powołania do kadry. Moim zdaniem błędnie odnosisz się do poprzedniego sezonu pisząc chociażby o Wenerskiej. Kasia ma bardzo dobry sezon i również jest reprezentantką kadry. Podobnie odnośnie środka, piszesz o Alagierskiej i Witkowskiej, że kadra, a o Jurczyk, że w tamtym sezonie grała w Jokerze gdzie Magda także ma świetny sezon i również dostała powołanie do kadry, podobnie zresztą jak Ania Stencel. Zestawienie libero to już całkiem nieporozumienie. Szczygłowska to obok Stenzel aktualnie najlepsza libero w lidze, która również została powołana do reprezentacji o czym zapomniałeś wspomnieć. Jeżeli miałbym robić zestawienie trzech najlepszych libero w lidze to na pewno zabrakłoby tam Maj Erdwart bo oprócz wyżej wymienionych zawodniczek jeszcze Iza Lemańczyk bije ją na głowę.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +72
W 5,4K

Wfan

Użytkownik
Mam teraz trochę więcej czasu to może odniosę się konkretniej do Twojej analizy. Grajber to jak najbardziej solidna zawodniczka ale ten sezon ma słaby. Tego samego zdania jest też Lavarini co zaskutkowało brakiem powołania do kadry. Moim zdaniem błędnie odnosisz się do poprzedniego sezonu pisząc chociażby o Wenerskiej. Kasia ma bardzo dobry sezon i również jest reprezentantką kadry. Podobnie odnośnie środka, piszesz o Alagierskiej i Witkowskiej, że kadra, a o Jurczyk, że w tamtym sezonie grała w Jokerze gdzie Magda także ma świetny sezon i również dostała powołanie do kadry, podobnie zresztą jak Ania Stencel. Zestawienie libero to już całkiem nieporozumienie. Szczygłowska to obok Stenzel aktualnie najlepsza libero w lidze, która również została powołana do reprezentacji o czym zapomniałeś wspomnieć. Jeżeli miałbym robić zestawienie trzech najlepszych libero w lidze to na pewno zabrakłoby tam Maj Erdwart bo oprócz wyżej wymienionych zawodniczek jeszcze Iza Lemańczyk bije ją na głowę.
Od dawna uzytkownik czary mary pisze analizy pod typ z wysokim kursem. Zawsze underdog ma caly sklad duzo lepszy i ogolnie dziwne , ze kursy sa na nich po 3-4.
Wiec trzeba patrzec przez palce na te porownania zawodnikow.
 
Otrzymane punkty reputacji: +72
C 229,9K

czary-mary

Użytkownik
Drodzy,
ŁKS prowadził w setach 2:0, następnie w tie-breaku 13:11. Kurs blisko @4.0 był na wyciągnięcie ręki. Kto miał na tym typie zarobić ten zarobił. Było wiele momentów do zagrania zakładu przeciwnego, kontrującego. Nie rozumiem tych wiecznych jęczących głosów niezadowolenia. Człowiek z własnej woli bez żadnej gratyfikacji poświęca swój czas, wypisuje swoje przemyślania, a potem słucha jęki innych userów. Którzy to zazwyczaj co najlepsze, sami nie mają nic merytorycznego do przekazania. Temat siatkówki wymiera, bo nikomu nie chce się wypowiadać. Może sami w końcu zaczniecie coś działać? Najlepiej negować, samemu nic nie robiąc... Ludu, ludu...
 
Otrzymane punkty reputacji: +974
sunfirex 34,9K

sunfirex

Użytkownik
Typ w sam sobie nie był zły, przyznaje, że niewiele brakowało. Sam po drugim secie miałem ochotę wyjść z hali i to co pisałeś o kryzysie formy Deve i rosnącej dyspozycji ŁKSu było racją, jednak udało się dziewczynom spiąć i odbudować. Ja odniosłem się do analizy zawodniczek, która moim zdaniem była chybiona i swoje zdanie dalej podtrzymuje. Po to jest forum żeby dyskutować i wymieniać spostrzeżenia. Nie ma sensu się krytykować nawzajem ;)
 
sunfirex 34,9K

sunfirex

Użytkownik
Chemik Police - Skyres Rzeszów 2 2.70

Nie wierzę, że walka o złoto zakończy się tak po prostu bez historii. Faktem jest, że Rzeszów kiepsko wszedł w play-offy i można odnieść wrażenie, że z każdym meczem jest co raz gorzej ale dziś jest ostatnia szansa żeby spróbować odwrócić losy tej rywalizacji. Rzeszowianki muszą postawić dzisiaj wszystko na jedną kartę i zagrać na 200% bez żadnego odpuszczania, wstrzymywania rąk w ataku czy oddawania piłek za darmo bo po prostu nie mają już nic do stracenia. Mam nadzieję, że Stefan wyciągnie wnioski z dwóch poprzednich meczów i zacznie bardziej rotować składem gdy, któryś element zacznie zawodzić bo niestety w tej kwestii ostatnio bardzo przysypiał. Liczę tutaj przede wszystkim na Ane Kalandadze, która dla mnie zawsze była mocnym ogniwem i myślę, że udowodniła ostatnio Antidze (dobra, mocna zagrywka, silne ataki z sytuacyjnych piłek) że warto na nią postawić. Jest też Malwina Smarzek, która ostatnio mało co gra, trudno powiedzieć czym to jest spowodowane ale mam nadzieję, że pojawi się na boisku jeżeli Honorio znów zacznie zawodzić. Generalnie skład podstawowy jak i rezerwowy ma papiery na to żeby walczyć o złoto tylko trenerzy muszą o tym pamiętać i reagować. Po ostatnim spotkaniu drugi trener Bartek Dąbrowski odbył jeszcze na boisku długą i emocjonującą rozmowę z właścicielem Walasem i prezesem Mardoniem. Skoro kibice dostrzegli problemy decyzyjne sztabu szkoleniowego w trakcie ostatnich spotkań to zarząd tym bardziej to zauważył i sądzę, że reakcja była dość stanowcza. Tak naprawdę Chemik nie grał w tych dwóch pierwszych spotkaniach nic wielkiego, trzeba znaleźć sposób na Jovane Brakocević i będzie dobrze. Police bez Serbki są jak Barcelona bez Messiego - nie istnieją ;) i liczę na to, że dziś zejdą z parkietu pokonane

Ps. Kurs z pzbuka
 
Ostatnia edycja:
BanksyGA 146,9K

BanksyGA

Znawca - Siatkówka
Energa Kalisz vs Jedynka Tarnów, typ: Kalisz -13,5 pkt @1,85 - STS

Widzi mi się tutaj okazałe zwycięstwo drużyny z Kalisza. Nowy zespoły, nowy trener. Wydaje mi się, że projekt z Pasińskim już dawno się wypalił. Stery objął Widera, który dostał bardzo ograne zawodniczki w naszej lidze.

Grabka - Rasińska - Drużkowska, Kuligowska - Bartkowska - Lemanczyk

Widać tutaj klasę przede wszystkim na rozegraniu i przyjęciu. Klasę oczywiście jak na taki zespół jak Kalisz. Nieobecne powinny jeszcze być Efimienko i Fedorek - a szkoda bo będą to podstawowe środkowe Kalisza. Natomiast robotę tutaj powinna zrobić przede wszystkim Drużkowska, która w pierwszym meczu zdobyła 35 punktów (na skuteczności 44% na 77 piłek). O przyjęcie się nie martwię - jest Lemanczyk, jest Kuligowska.

Z drugiej strony mamy beniaminka, który skład ma bardzo średni. Niewątpliwie będą walczyć o utrzymanie. Wyróżniać się powinna Yuliya Gerasymova. I tyle mogę powiedzieć o ich składzie. Jest kojarzona Gabi Ponikowska, ale obawiam się że reszta dziewczyn to jeszcze nie jest poziom Tauron Ligi. No cóż, zobaczymy. Spodziewam się tutaj przewagi Kalisza na przyjęciu i przede wszystkim Drużkowska powinna bez problemu przedzierać przez blok. Tarnów nie ma zawodniczek żeby nawiązać bezpośrednia walkę. Ewentualnie na środku, ale na chwilę obecną to rzut monetą.

Wydaje mi się, że Kalisz wygra do zera, ale wolę się zabezpieczyć handicapem punktowym. Uważam, że bez problemu w którym secie zrobią blowout.
 
Otrzymane punkty reputacji: +232
sunfirex 34,9K

sunfirex

Użytkownik
Szkoda, że nie dają ich znowu w tv. Radomka też dziś pokazała, szykuje się ładny dublet dzisiaj. Za to właśnie kocham żeńską siatkówkę 🤪
 
W 45,2K

Wieczorek85

Użytkownik
Dwa spotkania. Dwa mega podejrzane. Radomka odwaliła. Kalisz po przegranych dwóch pierwszych setach następne dwa i pół seta gra tak jak to miało wyglądać. I nagle przy stanie 8-4 i zmianie stron najwyraźniej coś się musiało wydarzyć że Kaliszanki przegrywają końcówkę 3-11 tracąc 5 ostatnich punktów. Ktoś tu dzisiaj mocno zarobił.
 
Do góry Bottom