>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Szukanie pracy za granicami Polski

adi777 386

adi777

Użytkownik
Witam
Ogólnie na wstępie to szukam pracy ale sam nie wiem czy ja jestem zbyt wybredny czy agencje pracy sa jakieś porabane? :-|
Facet ze srednim wykształceniem, duzo certyfikatów(operator wózków widłowych all, skanery radiowe,programy magaznowe), znajomosc angola podstaw i niemieckiego A2/B1, spore doswiadczenie w logistyce a nie moge znaleźc pracy..
Od razu wspomne,ze z poprzedniej się zwolniłem sam ze względu na małe zarobki bo za 1300zł słabo wyżyc z chorobą której samo jedzenie pochłania 50-60% wypłaty(specjalna dieta bezglutenowa)..
Zaufałem gościowi,że wyjade do Niemiec,pewna praca,wszystko cud,miód,malina i jestem kolejną ofiarą oszusta :] do głupich i naiwnych się zaliczam ale cóż ;)
Mniejsza z tym.
Przechodząc do głownej sprawy ????
Zna ktoś zaufane biura pracy co wysyłaja do Niemiec?
Codziennie szukam ofert ale agencja=złodziej bo kradna sporo i nie zapewniaja tego co obiecują.
No ale niestety nie pozostaje mi nic innego ze wzgledu,że sam bukmacher to nie zycie a jak wiadomo są gorsze i lepsze miesiące.
Ja wolę mimo wszystko pracować a bukmachera traktować jak dodatkowe zrodło jakiegoś dochodu.
Jakby ktoś coś slyszał, sam jechał kiedyś przez jakieś biuro albo znajomy,rodzina to mógłby smiało napisać ;)
Z góry wielkie dzieki.
;)
 
kraysky 0

kraysky

Użytkownik
Witam.
Sorry, że się przylącze do tematu ale nie chce zakladać nowego o tym samym.
Wyjeżdżał ktoś z forumka za granice sezonowo na zbiory/do magazynu etc. ?
Jak znaleźć taka prace, dodam, że nie mam nikogo za granicą, by Mi to załatwił. Chodzi oczywiście o okres wakacyjny, a w zasadzie juz od czerwca. Są jakies sprawdzone agencje/strony z ogłoszeniami?
 
adi777 386

adi777

Użytkownik
Z tego co sie zorientowałem i porozmawiałem z kilkoma osobami to warto też sprawdzać opinie o pracodawcy dokładnie tutuaj : http://www.gowork.pl/opinie
Oczywiście nie nalezy brać 100% oceny pod uwagę bo niektóre komentarze są od patologicznych osób co jadą pić,palic i wypłate tracą po kilku tygodniach itp ;)
WorkToday http://worktodayonline.eu/pl/home.html
Sherpa https://praca.sherpaforce.pl/
Duzo czytałem, rozmawialem z osobami,które w nich pracowały i jeżeli jedziesz pracować a nie obijać się to zarobisz i nie bedzie problemów ????
Polecam takze samemu sprawdzić w/w agencje czy maja odpowiednie certyfikaty,czytać ew.umowy od A do Z bo jak już cos podpiszesz to możesz tego żałować ;)
 
kraysky 0

kraysky

Użytkownik
Dzięki za odpowiedź Adi. Bardzo przydatne strony. Nie wiesz może jak z tym doświaczeniem na stanowisku? Musi być czy tylko mile widziane? ;d
 
adi777 386

adi777

Użytkownik
Zależy jakie stanowisko itp.
Język angielski/niemiecki min.podstawowy czyli A1 i A2 musisz mieć opanowane.
Nie ukrywam,że B1 byłoby już dużym plusem bo wtedy Europe masz otwarta ;)
Jeżeli Holandia to 1.niderlandzki 2.angielski, Anglia: wiadomo angielski, Niemcy: niemiecki.
Jeżeli zwykła praca sezonowa to mysle,że bez problemu coś znajdziesz bo sezon rusza ????
 
M 4

msq

Użytkownik
http://www.praca-za-granica.pl/
tu maja sporo ofert jezeli chodzi o letnia prace na zbiory. Znajomi korzystali, problemów nie było. Jeżeli chodzi o wyspy to ta strona oferuje głównie opiekę nad osobami starszymi. więc małe zróżnicowanie. Ja sam myślę o jakimś wyjeździe na zbiory. Wcześniej byłem przewodnikiem w pradze ale firma padła ???? wiec na wakacje trzeba coś pomyślec ????
 
A 75

aktolam

Użytkownik
ja tu widzę tylko oferty dla opiekunów dla dziadków, dla robotników itd, zbiorów żadnych nie widzę... źle patrzę czy jak?
 
daavid5 671

daavid5

Użytkownik
Poszukajcie wiadomości o pracy np. na forach polonijnych w krajach które Was interesują. Można nawet próbować pisać do użytkowników - zawsze jest prawdopodobienstwo, że ktoś coś wie. Język obcy dobrze znać, ale nie zawsze jest on niezbędny bo w agencjach bardzo często pracują Polacy. W ten sposób można znaleść pracę w której nie wymagane są żadne kwalifikacje, ale płaca najczęściej stanowi minimum jakie trzeba płacić za pracę.
Najlepiej znaleść pracę bezpośrednio u pracodawcy, ale chyba szanse powodzenia nie są wielkie.
 
bykuwodzu 839

bykuwodzu

Użytkownik
Poszukajcie wiadomości o pracy np. na forach polonijnych w krajach które Was interesują. Można nawet próbować pisać do użytkowników - zawsze jest prawdopodobienstwo, że ktoś coś wie. Język obcy dobrze znać, ale nie zawsze jest on niezbędny bo w agencjach bardzo często pracują Polacy. W ten sposób można znaleść pracę w której nie wymagane są żadne kwalifikacje, ale płaca najczęściej stanowi minimum jakie trzeba płacić za pracę.

Najlepiej znaleść pracę bezpośrednio u pracodawcy, ale chyba szanse powodzenia nie są wielkie.
Ja jak raz zapytalem o oferty to mi zaraz kolo odskoczyl &#39;a co moze jeszcze mamy isc za ciebie do roboty&#39; szukaj leniu&#39; wiec polecam gruba skore ????
 
rabbi 34

rabbi

Użytkownik
Cóż.
Mogę tylko potwierdzić, że szukanie pracy w ten sposób to koszmar.
A jeśli już ktoś oddzwoni to akurat nie możesz odebrać. A jak oddzwaniasz za chwilę to już nie ma miejsc.
 
krzysiu 3,3K

krzysiu

Użytkownik
Czy ktoś z Was pracuje/pracowałam za granicą? Mam tu na myśli przede wszystkim pracę w Holandii, Wielkiej Brytanii
Jeśli tak to w jaki sposób wyjeżdżaliście, przez agencje pracy? Jeśli to to jakie polecacie, tak aby trochę zarobić. Jak było ze znajomością języka, zakwaterowaniem, dogadywaniem się, pracą?
Czytam, że: ,,Polak Polaka sprzeda za jedno euro&#39;&#39;, potwierdzacie?
Dużo czytam, z chęcią też poznam Wasze opinie
Zdaje sobie z tego sprawę, że nie jest to wyjazd na wakacje, na odpoczynek.
Napiszcie jak wspominacie, a może ktoś z Was również teraz jest w Holandii lub Anglii, co robi, czym się zajmuje?
 
krzysiu 3,3K

krzysiu

Użytkownik
Nikt nie odpisał, więc sam zaryzykowałem i wyjechałem, a co za tym idzie w ,,dwóch&#39;&#39; zdaniach opiszę Wam moją przygodę, więcej info na priv jeśli ktoś jest ciekawy:
Wyjechałem na początku 2017r. Przed wyjazdem miałem obawy czy będą godziny pracy, jak będzie wyglądała sytuacja z wynagrodzeniem, zakwaterowaniem, itp. Ktoś mi napisał, że jeśli jestem pełen obaw, abym nie wyjeżdżał. Wyjechałem zaraz po Nowym Roku, więc byłem trochę ,,naprocentowany&#39;&#39;. A piszę jak jest: wypłata co cztery tygodnie, mam swój profil pracownika, wszystko mogę obserwować, liczyć godziny. Towarzystwo na które trafiłem jest różne, są ludzie normalnie i nienormalni. Ludzie mądrzy, i najmądrzejsi, wszystko wiedzący, przemądrzali, ale robię swoje, wracam na mieszkanie i odpoczywam. Godzin trochę więcej niż 160 na cztery tygodnie, zarobki, ,,dżentelmeni&#39;&#39; nie piszą o zarobkach, ale jest zadowolony. Praca fizyczna, na chłodni, ale do wszystkiego można się przyzwyczaić, dojazd do pracy rowerem.
Trochę chaotycznie, ale jak nie spróbujesz nie przekonasz się czy będzie zawodolony/a. Więcej info ewentualnie w prywatnej wiadomości.
Pozdrawiam z NL ;)
 
nabucho 6,3K

nabucho

Użytkownik
Wiem, że w UK nie ma czego w tej chwili szukać, jeśli nie ma się tam kogoś znajomego, albo nie jest się jakimś specjalistą poszukiwanym na rynku pracy (pomijam kwestie znajomości języka angielskiego bo to absolutny mus). Poza tym w UK wszystko porażało po głosowaniu za Brexitem a w pracy bywają problemy np. z dostaniem nadgodzin.
 
C 0

cfaniak1916

Użytkownik
Szlifuj dobrze angielski i staraj się szukać pracy na Skandynawi, rób kursy Koparka, Prawko C, różne dźwigi i inne. Jak już się załapiesz na kraj Skandynawski parę miesięcy i masz niewyobrażalny kwit, szukaj, dzwoń, pukaj a na pewno coś znajdziesz. : )
 
Do góry Bottom