>>> Odbierz prawdziwy ZAKŁAD BEZ RYZYKA! <<<<

Bukmacher STS zakłady bukmacherskie - wady i zalety

psotnick 29,8K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Dołączył
07/2009
Posty
11674


Opinie o STS

STS jest niekwestionowanym liderem na rynku bukmacherskim w Polsce z długoletnią historią w erze obstawiania w punktach stacjonarnych (niektórzy z was pewnie pamiętają te ogromne kupony wyglądające jak perforowany wydruk z dalekopisu), więc z takiej pozycji trzeba oceniać tego bukmachera. Czy się to komuś podoba czy nie, to STS jest benchmarkiem na polskim rynku zakładów wzajemnych i to na niego oglądają się inni gracze. A to nie zawsze sprzyja obiektywizmowi, stąd, moim zdaniem, biorą się czasem nieprzychylne, często niesprawiedliwe opinie. 

Natomiast prawda jest taka że STS to najbardziej rozpoznawalna marka bukmacherska w Polsce, z przychodami rzędu kilku miliardów w skali roku, sponsorująca reprezentację i czołowe kluby piłkarskie i koszykarskie, a do tego mająca aspiracje wykraczające poza granice naszego pięknego kraju, które mają realne szanse się ziścić, bo mają atuty które pozwalają na rozwój. Przede wszystkim mają przyjazną stronę internetową, która wspierana jest przez jeszcze lepszą aplikację na urządzenia mobilne, i taki duet atutów to kombinacja która naprawdę robi różnicę. Do tego rozwiązania odnośnie płatności, które sprawiają że wpłata, obstawianie i wypłata wygranych w STS nigdy nie były łatwiejsze czy szybsze. 

Moim zdaniem mają przed sobą obiecującą przyszłość i można tylko życzyć sobie żeby w niedługim czasie na rynku bukmacherskich wyrosło kilku graczy o chociaż zbliżonym potencjale, bo to by oznaczało naturalną konkurencję, która zawsze sprzyja konsumentom.
 

Serwis i aplikacja mobilna STS

STS to najbardziej rozpoznawalna marka na rynku bukmacherskim ugruntowana długoletnią działalnością jeszcze w czasach kiedy zakłady można było zawierać tylko w punktach stacjonarnych. Sentyment to oczywiście ważny czynnik również w dzisiejszych czasach, ale obecnie gracze przede wszystkim zwracają uwagę na przyjazność serwisu internetowego, a ostatnio także aplikacji na urządzenia mobilne.
 

Serwis internetowy STS 

Serwis internetowy STS to mocna strona tego bukmachera. Strona jest przejrzysta i czytelna, a jej najważniejsze segmenty umiejscowione w intuicyjnych miejscach, więc można je namierzyć szybko, łatwo i przyjemnie. Główna strona utrzymana w tradycyjnej kolorystyce STS zaprasza do wejścia w świat STS

Na górnej belce widnieją zakładki odnoszące się do Zakładów bukmacherskich, w tym Zakładów na żywo, Sportów wirtualnych i E-sportu. Znajdziemy tam też informacje o Płatnościach, Promocjach i Bonusach, Wynikach i Statystykach sportowych czy wykorzystać Obsługę klienta. Możemy też łatwo dowiedzieć się szczegółów na temat Aplikacji mobilnej STS i Szybkiej rejestracji. Po prawej stronie górnej części głównej strony znajdziemy miejsce gdzie możemy założyć konto, a już po zalogowaniu znajdziemy najważniejsze informacje dotyczące konta gracza, czyli zakładkę Moje konto i Depozyt wskazujący saldo naszego konta, a także odnośnik umożliwiający szybką Wpłatę.

Po obu bokach strony głównej znajdziemy najważniejsze w punktu widzenia obstawiania części serwisu. Po lewej stronie znajdziemy ofertę STS podzieloną na Polecane wydarzenia, czyli najbardziej aktualne czy popularne w danym dniu, a także na Ofertę pełną obejmującą wszystkie dostępne dyscypliny. Domyślnie widocznych jest 15 najpopularniejszych sportów, za to po rozwinięciu listy mamy do dyspozycji wybór spośród ponad 30 dyscyplin sportowych i nie tylko. 

Po prawej stronie jest miejsce na Kupon, w którym będą pojawiać się wybrane przez gracza typy. Poniżej jest Czat dla użytkowników (aktywny po zalogowaniu) i szereg banerów z promocjami STS. W prawym dolnym rogu zawsze widoczna jest charakterystyczna ikona Obsługi klienta Online.

Centralną część strony głównej zajmuje obszerny slider przewijający najważniejsze informacje czy oferty dnia. Poniżej widnieje segment z wybranymi zakładami live, a jeszcze niżej wyróżnione są także najciekawsze zbliżające się wydarzenia sportowe. 
 

Aplikacja mobilna STS

W dzisiejszych czasach aplikacja na urządzenia mobilne to konieczność dla firmy bukmacherskiej i STS zdaje się to świetnie rozumieć. Firma jako jeden z pierwszych polskich bukmacherów przygotowała swoją mobilną apkę i trzeba przyznać że jest to jeden z najlepszych tego typu programów na polskim rynku. 

Aplikacja działa na obu wiodących mobilnych systemach operacyjnych, czyli googlowskim Androidzie, jak i applowskim iOS. Niestety tak jak wszystkich innych aplikacji bukmacherskich nie znajdziemy ich w sklepach Google Play ani w App Store. Możemy za to w bardzo łatwy sposób ściągnąć aplikację STS na swój telefon ze strony bukmachera. Wszelkie potrzebne do tego instrukcje znajdziecie pod tym linkiem: https://android.sts.pl

Po instalacji i zalogowaniu się możemy już w pełni korzystać ze swojego buka w kieszeni. Aplikacja STS posiada wszystkie funkcje dostępne w serwisie internetowym STS, a co ważniejsze jest z nim w pełni zsynchronizowana. Wszystkie nasze działania jakie wykonaliśmy z poziomu serwisu internetowego STS są również odnotowane po zalogowaniu w aplikacji (i odwrotnie), poczynając od wybranych ustawień konta czy płatności, a kończąc na tak oczywistych aspektach jak zawarte przez nas kupony czy saldo konta. W apce STS możemy również - i dla wielu jest to jej największa zaleta - oglądać transmisje na żywo z wybranych zdarzeń sportowych. I mówiąc szczerze oglądanie transmisji w telefonie sprawdza się bardzo dobrze. To co na desktopie komputera wygląda na małe okienko, to na ekranie smartfona zajmuje cały wyświetlacz w całkiem dobre jakości. To naprawdę robi różnicę, polecam wszystkim sprawdzić. Aby móc oglądać transmisje wystarczy w ciągu poprzedzających 24 godzin postawić jakikolwiek zakład. 
 

Jak założyć konto w STS?

Założenie konta przez nowego użytkownika to dla każdego bukmachera kwestia podstawowa. Wielu z nich stara się jak najbardziej ułatwić potencjalnym klientom ten proces, ale wydaje się że jak na razie to STS poszedł w tym kierunku najdalej. Katowicki bukmacher umożliwia szybką, dwuetapową  rejestrację, która składa się z dwóch etapów: konta tymczasowego i konta stałego.

Konto tymczasowe STS

W pierwszym etapie po spełnieniu minimalnych formalności dostajemy dostęp do Konta Tymczasowego, które od razu daje możliwość zawierania zakładów jak również szeroką gamę opcji szybkiej wpłaty środków, a nawet skorzystania z bonusu startowego, zakładu bez ryzyka, a nawet bonusu bez wymogu wpłaty. Tej ostatniej dogodności próżno szukać u większości innych bukmacherów. Oczywiście konto tymczasowe ma również swoje ograniczenia, do których należą limit stawek do sumarycznej kwoty 5 000 zł, a także blokada wypłat do czasu pełnej weryfikacji danych. Przy czym jak wspomniałem wyżej formularz rejestracji konta tymczasowego wymaga od nas jedynie najbardziej podstawowych danych. 

Na wstępie musimy podać dane konta STS, czyli 
 • swój e-mail,
 • numer telefonu (przyda się w dalszym etapie rejestracji),
 • utworzyć hasło


W tej części formularza możemy również wpisać kod promocyjny. W tym miejscu mamy dla was dobrą wiadomość. Dla czytelników Porad Bukmacherskich przygotowaliśmy specjalny kod, dzięki któremu otrzymasz bonus powitalny, wystarczy w odpowiednim polu wpisać "FORUM".

Zarejestruj się teraz kodem promocyjnym Forum Bukmacherskiego

W drugim oknie formularza rejestracyjnego podajemy swoje dane osobowe
 • imię i nazwisko, 
 • swoją narodowość, a także 
 • numer PESEL. 


W tym miejscu u niektórych z was mogą pojawić się wątpliwości „po co bukmacherowi mój PESEL?”. Wyjaśniając trzeba zaznaczyć, że nie jest to widzimisię STS, ale wymóg prawny jaki Ministerstwo Finansów nałożyło na wszystkie firmy bukmacherskie w trakcie procesu uzyskiwania licencji na prowadzenie zakładów wzajemnych. Chodzi o weryfikację waszej tożsamości, a przy okazji pełnoletności, co jak wiadomo PESEL umożliwia. Następnie wszystkie wpisane dane musimy potwierdzić wpisując kod który otrzymaliśmy na numer telefonu, który podaliśmy wcześniej. W tej części formularza możemy także zaznaczyć chęć skorzystania z bonusu startowego, a także potwierdzić, że wszystkie podane dane są zgodne z prawdą. 

W ten sposób dotarliśmy do końca rejestracji Konta Tymczasowego i po kliknięciu „Zarejestruj” możemy już cieszyć się aktywnym Kontem tymczasowym STS. Umożliwia ono od razu zawieranie zakładów do sumarycznej kwoty 5,000 zł z wygodnymi opcjami wpłaty, a także skorzystanie z bonusu powitalnego do 1000 zł, zakładu bez ryzyka, jak również z bonusu bez konieczności wcześniejszego wpłaty. Warto zaznaczyć, że konto tymczasowe umożliwia również oglądanie transmisji live, których liczbą i jakością STS zdecydowanie  wyróżnia się spośród konkurentów. By cieszyć się streamingiem wystarczy w ciągu poprzedzających 24 godzin zawrzeć dowolny zakład w STS.   

Konto stałe STS

Mimo że konto tymczasowe to wygodne rozwiązanie na początek przygody z STS, to wcześniej czy później przyjdzie taki moment kiedy będziemy chcieli wypłacić swoje środki czy zwiększyć limit stawek. Wtedy konieczne będzie aktywowanie Konta Stałego STS. Na szczęście możemy to bardzo łatwo zrobić z poziomu konta tymczasowego wchodząc w zakładkę Moje konto, następnie w Dane osobowe. Możemy tam dopełnić rejestrację poprzez:
 • dodanie skanu dokumentu potwierdzającego naszą tożsamość, 
 • zweryfikowanie adresu e-mail,
 • podanie własnego numeru konta bankowego potrzebnego do wypłat,
 • podanie swojego adresu zamieszkania,
 • ustalenie swoje pseudonimu.


Należy pamiętać, że nazwisko właściciela konta bankowego musi być zgodne z nazwiskiem podanym przy rejestracji konta STS. Weryfikacja dokumentów zwykle zamyka się w ciągu kilku godzin, jeśli nie ma w nich jakichś błędów. 

Po weryfikacji mamy już aktywne Konto stałe, które umożliwia korzystanie w pełnym zakresie ze wszystkich usług STS. Oprócz wszystkich funkcjonalności jakie posiada Konto tymczasowe, to Konto stałe posiada trzy główne atuty: 
 • szybka wypłata do 30 minut przez 7 dni tygodnia w ramach STS Pay (do 12 banków),
 • zawieranie zakładów bez ograniczeń, 
 • udział w atrakcyjnych promocjach stałych i okazjonalnych (Strefa VIP, bilety na mecze etc.)


Zwłaszcza możliwość ekspresowej wypłaty w ramach STS Pay jest atutem katowickiego bukmachera, bo trudno szukać takiej opcji u innych polskich bukmacherów. Można się spodziewać że dla wielu potencjalnych klientów może to być czynnik decydujący przy wyborze nowego bukmachera.

Kwestią waszego indywidualnego wyboru pozostaje czy czasem nie lepiej jest od razu przejść cały proces weryfikacji konta i mieć pełną pulę możliwości jakie niesie ze sobą Konto Stałe STS, czy najpierw skorzystać z Konta tymczasowego, sprawdzić z czym to się je, a dopiero później uzupełnić weryfikację. Niezależnie od ścieżki którą wybierzecie, to zdecydowanie na pochwałę zasługuje fakt, że STS daje nowemu użytkownikowi możliwość takiego wyboru. 

Ściągawka - Czym różni się konto tymczasowe od konta stałego w STS?

 
Konto TymczasoweKonto Stałe posiada wszystkie zalety Konta tymczasowego, a dodatkowo umożliwia:
+ Możliwość zawierania zakładów, + Brak limitu sumy stawek zakładów,
+ Szeroki wybór szybkich opcji wpłaty,+ Szybka wypłata do 30 minut przez 7 dni tygodnia w ramach STS Pay (do 12 wybranych banków),
+ Bonus startowy do 1000 zł,+ Standardowa wypłata (pozostałe banki),
+ Zakład bez ryzyka do wykorzystania+ Udział w licznych promocjach stałych jak i czasowych.
+ Darmowy bonus bez wpłaty - kod promocyjny dla użytkowników Forum Bukmacherskiego 
+ Dostęp do transmisji sportowych na żywo  
Limit stawek przy zawieraniu zakładów (do sumy 5,000 zł) 
Blokada możliwości wypłaty do czasu pełnej weryfikacji 

 

Oferta zakładów STS

Szeroka oferta STS z pewnością jest dużym atutem tego bukmachera. Kolumnę z dostępnymi dyscyplinami znajdziemy po lewej stronie serwisu. Wyróżniono tam dwie sekcje: Polecane i Oferta.

Polecane wydarzenia

W sekcji Polecane znajdziemy najbardziej aktualne czy popularne w danym dniu wydarzenia sportowe (i nie tylko), ale też najciekawsze zbliżające się imprezy, zwłaszcza jeśli ich sponsorem jest STS. To bardzo wygodne narzędzie w codziennym użytkowaniu serwisu pozwalające zaoszczędzić czas, ale również nie przegapić najciekawszych wydarzeń, które mogą nas zainteresować. Jeśli akurat Real gra z Barceloną to znajdziemy tam odnośnik do El Clasico bez konieczności przeszukiwania Piłki nożnej by znaleźć Ligę hiszpańską. Jeśli chcemy postawić na zwycięstwo Stocha na Wielkiej Krokwi to mamy do tego wydarzenia szybki dostęp bez konieczności wchodzenia w Skoki narciarskie. Albo jeśli zbliża się kolejna gala KSW to z pewnością znajdziemy w tej sekcji wyróżnione to wydarzenie bez konieczności szukania go w Sportach walki. Polecane to część serwisu, która zdecydowanie przypadnie do gustu większości użytkownikom.

Oferta 

Poniżej Polecanych wydarzeń umiejscowiona jest Oferta STS, która obejmuje wszystkie dostępne do obstawiania dyscypliny sportu i nie tylko uszeregowane według popularności. Domyślnie widocznych jest 15 najpopularniejszych sportów, za to po rozwinięciu listy mamy do dyspozycji wybór spośród ponad 30 dyscyplin sportowych, ale również rozrywki czy polityki. 
źródło: legalnibukmacherzy.pl

W cieszącej się największą popularnością Piłce nożnej mamy do wyboru ponad 100 lig i rozgrywek z kilkudziesięciu krajów świata, nie licząc rozbudowanych sekcji Rozgrywek międzynarodowych, klubowych i młodzieżowych. Oczywiście objętość oferty na dany mecz zależy od popularności danej ligi czy rozgrywek, ale również od etapu na jakim one się znajdują. Przykładowo, na mecze fazy grupowej Ligi Mistrzów liczba oferowanych zakładów na dany mecz będzie nieco skromniejsza niż na Wielki Finał tych rozgrywek. I tyczy się to wszystkich dyscyplin, i tak w Tenisie oferta na Wimbledon i największe turnieju obejmuje nawet do setki typów na dany mecz, podczas gdy na mecze w najmniejszych turniejach ITF wybór ograniczony jest praktycznie tylko do wyboru zwycięzcy. Wydaje się to jak najbardziej logiczne.
 

Zakłady bukmacherskie E-sport

Mocną stroną oferty bukmacherskiej STS jest chyba najszersza oferta zakładów na E-sport. Do wyboru gracz ma około 10 gier do wyboru w tym najbardziej popularne Counter Strike, League of Legends, Dota 2, czy StarCraft 2, ale też mniej znane jako część rywalizacji e-sportowej jak np. King of Glory, NBA2K, Overwatch czy Rainbow Six. Oferta jest nie tylko szeroka jeśli chodzi o gry, ale również jeśli chodzi o ilość i różnorodność dostępnych opcji na każde spotkanie, a tych jest sporo bo turniejów i spotkań e-sportowych po kilka w każdym tygodniu. To wszystko sprawia, że jeśli chodzi o jakość oferty na zakłady bukmacherskie z E-sportu to na polskim rynku z STS mogą się równać chyba tylko LVBet i Totalbet. Warto również dodać, że większość ważniejszych turniejów można zobaczyć w transmisjach na żywo (chociaż zwykle z angielskim komentarzem).

STS nie ogranicza się jednak tylko do przygotowania oferty obejmującej E-sport. Najwyraźniej bukmacher postanowił również nieść kaganek oświaty i promować wśród wiedzę o tej nowej, szybko zyskującej popularność gałęzi sportu.  W zakładce E-sport na górnej belce oprócz oferty znajdziemy również ABC Gracza typującego E-sport, wyjaśnienie Zasady rozliczania typów, a także Blog na temat E-sportu.
 

Zakłady specjalne STS

Zakłady specjalne to wyraźnie wydzielone i wybrane typy w danym dniu, których kursy są podwyższone w stosunku do regularnej oferty (zazwyczaj o 0.05, ale bywa że o więcej). Bukmacher wyróżnia tutaj Hit Dnia i Superofertę. W obu przypadkach na kuponie może się znaleźć tylko jeden zakład specjalny. Co odróżnia obie opcje to fakt, że zakład z Hitu Dnia można zagrać również jako singiel, podczas gdy zakładowi z Superoferty muszą towarzyszyć przynajmniej 2 inne zakłady zwykłe. Oczywiście nie ma możliwości łączenia dwóch zakładów specjalnych na jednym kuponie. 

Warto wiedzieć, że każdy zakład z Hitu Dnia i Superoferty znajduje się również w zwykłej ofercie, z niższym kursem i innym numerem. Dobrym udogodnieniem dla gracza jest, że po dodaniu do kuponu zakładu z oferty zwykłej który znajduje się również w zakładach specjalnych, to zostaniemy o tym poinformowani odpowiednim komunikatem przy danym typie np. „uwaga: wyższe kursy w SUPEROFERCIE”.
 

Zakłady na żywo STS

Zakłady na żywo to kolejny atut STS. Po wejściu w zakładkę „LIVE” ukaże nam się bardzo rozbudowana sekcja służąca do obstawiania zakładów live. Oferta live jest bardzo szeroka, dość powiedzieć, że codziennie można obstawiać ponad 200 wydarzeń. Mamy kilka zakładek do wyboru jak Przegląd wydarzeń, gdzie znajdziemy listę aktualnie trwających wydarzeń sportowych. Wybierając Widok szczegółowy możemy wejść w jakieś zdarzenie, które zostanie przedstawione w oknie centralnym, jednocześnie po lewej stronie możemy łatwo przewijać wspomnianą już listę zdarzeń na żywo. Bardzo wygodne narzędzie. W zakładce Kalendarz możemy sprawdzić wszystkie zbliżające się wydarzenia które będą w zakładach na żywo. 

Oczywiście najwięcej zdarzeń live jest z piłki nożnej i tenisa, ale również z koszykówki, hokeja, siatkówki, piłki ręcznej, ale też mniej popularnych dyscyplin jak tenis stołowy, futsal, snooker, siatkówka plażowa. Większość zdarzeń z wieloma opcjami typów do wyboru. Nie brak tu również zdarzeń okazjonalnych na skoki narciarskie, kolarstwo, żużel, biatlon czy sporty walki. Na osobną wzmiankę zasługuje sekcja live dla e-sportu, gdzie można na żywo nie tylko obstawiać ale też śledzić transmisje z turniejów w Counter Strike czy Dota 2. No właśnie, trudno przy okazji zakładów na żywo nie wspomnieć o towarzyszących im transmisjach live z tych wydarzeń.
 

Transmisje na żywo w STS TV

STS TV to darmowe transmisje z wydarzeń sportowych. Żeby móc je oglądać wystarczy być zalogowanym i w ciągu ostatnich 24 godzin postawić jakikolwiek zakład. Mamy wtedy dostęp do najważniejszych wydarzeń sportowych z różnych dyscyplin sportu. Możemy oglądać mecze najlepszych lig piłkarskich jak La Liga, Bundesliga, Serie A, Ligue 1, czy koszykarskich jak NBA i Euroligi, a także multum meczów tenisowych nawet z najmniejszych turniejów. Nie można też zapomnieć o szeroko transmitowanych turniejach e-sportowych z Counter Strike’a czy Dota 2. 

Warto podkreślić że często STS TV to jedyna możliwość legalnego obejrzenia niektórych rozgrywek. Tak było np. w przypadku zakończonego niedawno sezonu Ligue 1, kiedy to żadna z polskich telewizji nie miała praw do ligi francuskiej, a STS jak najbardziej. Jakość streamingu jest całkiem dobra, natomiast w wersji desktopowej nieco doskwiera niewielka wielkość okien z transmisją, za to ta niedogodność zupełnie znika jeśli oglądamy transmisję live w aplikacji mobilnej STS – wielkość wyświetlaczy smartfonów jest jakby stworzona do takiego formatu transmisji. Niewielkim mankamentem jest fakt, że komentarz do tych wydarzeń jest najczęściej w języku angielskim. Plusy STS TV jednak zdecydowanie przeważają nad nielicznymi minusami.
 

Promocje i bonusy STS

STS nie bez przyczyny jest liderem rynku bukmacherskiego w Polsce. Katowicki bukmacher posiada wiele atutów by skusić nowych klientów, a co ważniejsze, zatrzymać ich przy sobie. Pomaga w tym szeroka oferta promocji i bonusów, zwłaszcza dla nowych graczy.  

Bonusy powitalne STS

STS przygotował kuszący bonus na początek dla nowych graczy, który ma dość korzystne – zwłaszcza w porównaniu z innymi bukami – warunki obrotu. Oferta powitalna dla nowych klientów składa się z dwóch elementów: bonusu od pierwszej wpłaty i zakładu bez ryzyka na start.
 • Bonus od pierwszej wpłaty, czyli „Bonus na start – do 1000 PLN” polega na tym, że po zrobieniu pierwszej wpłaty nowy gracz od razu dostaje jej równowartość na konto bonusowe (nawet do kwoty 1000 zł). Aby otrzymać bonus należy podczas rejestracji zaznaczyć opcję: „Chcę otrzymać swój bonus startowy!”. Aby móc wypłacić pieniądze z konta bonusowego trzeba TRZYKROTNIE obrócić kwotę bonusu. Natomiast aby kupon mógł być zaliczony do obrotu musi być on rozliczony jako wygrany, a jego łączny kurs wynosić co najmniej 1.91.
 • Freebet startowy STS, czyli „Zakład bez ryzyka – 25 PLN na start!”. Aby go otrzymać wystarczy w trakcie rejestracji w polu „Kod promocyjny” wpisać frazę „pewne25” (wielkość liter nie ma znaczenia), a od razu twoje konto bonusowe zostanie doładowane w wysokości 25 PLN. Jak wypłacić bonus? W tym celu należy dokonać trzykrotnego obrotu otrzymanej kwoty. Zatem otrzymanie 25 zł bonusu na start oznacza, że powinieneś dokonać obrotu na koncie bonusowym na kwotę 75 zł. Podobnie jak w przypadku „Bonusu na start” do obrotu zaliczają się stawki tylko z wygranych kuponów i kursem całkowitym nie mniejszym niż 1.91. Oferta łączy się z bonusem powitalnym – do 1 000 PLN.


Promocje dla stałych graczy STS

Struktura promocji STS dla stałych graczy jest na tyle rozbudowana, że praktycznie cały czas dostępne są jakieś promocje. Najpopularniejszymi są Emocje rządzą, Polubisz poniedziałek i Zaproś kumpla, ale na uwagę zasługuje również Bezpieczny zakład.
 • „Emocje rządzą” to chyba najbardziej popularna z cyklicznych promocji STS, która oparta jest na różnych rozgrywkach piłkarskich - ligowych, pucharowych, międzynarodowych – i w zależności od tego jakich rozgrywek dotyczy otrzymuje ich nazwę. Zwykle jest tak, że jeśli jedna z edycji „Emocje rządzą” się kończy to zaraz zaczyna się kolejna na inne rozgrywki, więc w tym przypadku śmiało można mówić o stałej promocji cyklicznej. Przykładowo aktualnie (15.06.2019 r.) na tapecie jest akcja „Emocje U21 Rządzą” przygotowana z okazji piłkarskich Mistrzostw Europy U21. Aby wziąć w niej udział wystarczy postawić kupon pojedynczy na dokładny wynik jednego z meczów fazy grupowej ME U21. Zagraj za minimum 10 PLN ze swojego konta depozytowego, a jeśli trafisz to oprócz wygranej z kuponu otrzymasz weźmiesz udział w podziale puli 21 000 PLN.  
 • "Polubisz poniedziałek" to promocja oparta na zasadzie rankingu która ma osłodzić najlepszym graczom najbardziej nielubiany dzień tygodnia. Aby otrzymać bonus należy znaleźć się w gronie 1500 najlepszych graczy, którzy w tygodniu poprzedzającym uzyskali najwyższy obrót na koncie depozytowym. Aby dołączyć do rankingu musisz kliknąć w ikonę „DOŁĄCZ” na podstronie „Polubisz Poniedziałek” w sekcji Bonusy, tam też można sprawdzić swoje miejsce w rankingu. Wysokość bonusu jest uzależniona od zajmowanego miejsca w rankingu:
  • 1. miejsce: 3000 PLN
  • 2. miejsce: 2000 PLN
  • 3. miejsce: 1000 PLN
  • 4-10. miejsce: 500 PLN
  • 11-50. miejsce: 200 PLN
  • 51-100. miejsce: 100 PLN
  • 101-500. miejsce: 50 PLN
  • 501-1000. miejsce: 30 PLN
  • 1001-1500. miejsce: 20 PLN


W celu wypłaty środków bonusowych należy wykonać obrót na trzykrotność otrzymanej kwoty bonusu, przy czym do obrotu zaliczają się stawki tylko z wygranych kuponów z kursem całkowitym nie mniejszym niż 1.91. Po spełnieniu warunków środki zostaną przypisane do konta depozytowego skąd będą mogły zostać wypłacone lub przeznaczone na dalszą grę.
 • "Zaproś kumpla" to z kolei promocja łącząca korzyści dla stałych jak i nowych graczy. Wystarczy zaprosić jakąś osobę do założenia konta w STS, a po spełnieniu przez nią minimalnych warunków będziecie oboje cieszyć bonusem 50 zł. Trzeba wejść w Moje konto gdzie można wysłać zaproszenie bezpośrednio na adres mailowy znajomego lub za pośrednictwem Facebooka, albo wygenerować link rejestracyjny. Z kolei osoba zaproszona musi dokonać rejestracji korzystając z otrzymanego zaproszenia, następnie wpłacić minimum 50 zł na swoje konto STS oraz zagrać łącznie za minimum 150 zł, przy czym w trakcie tego „obrotu” przynajmniej jedno spotkanie na kuponie musi mieć kurs nie mniejszy niż 1,50. I to wszystko, po spełnieniu tych warunków obaj kumple będą cieszyć się bonusem 50 zł.
 • "Bezpieczny zakład" to promocja skierowana głównie do miłośników kuponów z wieloma zdarzeniami, czyli popularnych „taśm”. Bezpieczny zakład jest rodzajem zakładu akumulowanego na którym istnieje możliwość nietrafienia jednego typu, by cały kupon był wygrany. Minimalny kurs całkowity musi wynosić co najmniej 175, z kolei maksymalny kurs na każde zdarzenie nie może przekroczyć 2.00, przy limicie stawki na kupon 250 zł. Gdy jedno zdarzenie z kuponu zostanie rozliczone jako przegrane, to gracz uzyskuje wygraną w kwocie 10-krotności postawionej stawki. Jeśli nasz kupon spełnia powyższe warunki to możemy go łatwo przekształcić w Bezpieczny zakład. Wystarczy przed zatwierdzeniem kuponu zaznaczyć okienko widniejące na kuponie pod kwotą stawki.
  źródło: sts.pl


Na osobną wzmiankę zasługuje Strefa VIP STS, która jest swego rodzaju bukmacherskim odpowiednikiem private banking w branży bankowej, czyli wyjątkowego traktowania dla najlepszych klientów. Strefa VIP zapewnia przede wszystkim priorytetową obsługę, a nawet dedykowanego konsultanta, zaproszenia na wydarzenia sportowe i prezenty, a także najwyższą tolerancję stawek i najniższe możliwe limity. Niestety, do elitarnego grona Klientów VIP można dostać się tylko na zaproszenie STS, a to, jak nietrudno się domyślić, jest ściśle powiązane z zasobnością twojego bukmacherskiego portfela.
 

Metody płatności STS

Wpłata w STS

Trzeba przyznać że slogan STS „Wpłacaj jak chcesz” promujący opcje depozytów jest nie tylko chwytliwy, ale też prawdziwy. Bukmacher oferuje użytkownikowi właściwie wszystkie obecnie dostępne technologicznie opcje wpłat na konto STS. Wystarczy znaleźć na górnej belce strony głównej zakładkę „Moje konto”, a tam po lewej stronie „Wpłata” i ukaże się wybór opcji.


Przede wszystkim może możemy wpłacić pieniądze z naszego konta bankowego za pomocą karty kredytowej lub płatniczej. Wystarczy przy pierwszej wpłacie uzupełnić dane karty, a następnie ją zapisać w pamięci konta, by potem każda kolejna wpłata była bardzo łatwa i szybka. Przy kwotach poniżej 20 zł wpłata jest naprawdę błyskawiczna: wybierasz zapisaną wcześniej kartę, wpisujesz kwotę, potwierdzasz ją trzycyfrowym kodem CVV z twojej karty i już. Po chwili pieniądze są na twoim koncie STS. Przy kwotach 20 zł i większych zostaniemy przeniesieni na stronę banku i tam będziemy musieli ją potwierdzić. 

Prawdziwa wygoda wpłat rozpoczyna się od jednak przy PayU, które w połączeniu z BLIK-iem ogranicza czas potrzebny na skuteczną wpłatę do 1-2 minut. Po wybraniu kwoty przenosimy się na stronę PayU, gdzie do wyboru mamy Przelew (online lub tradycyjny), Kartę (debetową lub kredytową), BLIK (czyli płatność kodem z twojej aplikacji bankowej), ale też popularne portfele elektroniczne jak Google Pay, Visa Checkout, czy Masterpass.

Kolejną opcją wpłat jest DotPay, które oprócz pośredniczenia w płatnościach z banków umożliwia również wpłatę za pomocą karty Paysafe. I trzeba powiedzieć, że jest to niewątpliwe wzbogacenie palety opcji wpłat STS, bo jeszcze kilkanaście miesięcy temu (opcja ta została dodana w czerwcu 2018r.) brak tej popularnej opcji płatności był widoczny. Teraz wystarczy kupić w jednym z punktów sprzedających karty Paysafe i przy użyciu 16-cyfrowego PINu zasilić swoje konto STS

Możemy również dokonać wpłaty dzięki dobrze znanym portfelom internetowym Skrill i Neteller, wystarczy mieć konto w tych portfelach, a pieniądze znajdą się na koncie STS po kilku kliknięciach.

Jedyną wadą jaką można wytknąć jest brak opcji wpłat przez Przelewy24, ale szczerze mówiąc byłoby to już szukanie na siłę. Generalnie to jeśli chodzi o Płatności to STS trzeba wystawić bardzo wysoką ocenę. 

W ostateczności możemy również wpłacić pieniądze w jednym z 440 stacjonarnych Punktów STS.  

Wypłata w STS

Szybkie i łatwe wpłaty to już od paru lat standard u wszystkich buków. Natomiast szybkie i sprawne wypłaty na konto bankowe - a tylko za pomocą przelewu bankowego możliwa jest wypłata w legalnych bukach działających w Polsce - to wciąż wyzwanie dla wielu firm. Można mieć różne opinie o STS, ale wydaje się że na ten moment to właśnie katowicki bukmacher poradził sobie z tą kwestią najlepiej oferując Szybką wypłatę w 30 minut przez 7 dni w tygodniu w ramach STS Pay.

Jak na razie jest to jedyna taka propozycja wśród polskich firm bukmacherskich, a co najważniejsze - ona naprawdę działa! Nawet jeśli hasło ją promujące „wypłata do 30 minut” jest trochę na wyrost, to tylko trochę. W praktyce wygląda to tak, że jeśli mamy konto w jednym z 12 banków wskazanych na liście (mBank, ING, PKO BP, Millenium, Santander, Alior, Inteligo, Orange Finanse, T-Mobile Bank, Getin Bank, Noble Bank i BGŻ BNP Paribas), to wypłata zlecona w godzinach 10-24 w 80% przypadków dochodzi na konto w ciągu wskazanego przez STS czasu. Reszta wypłat dociera na konto do godziny, w wyjątkowych przypadkach maksymalnie do kilku godzin. Ale nawet te kilka godzin od zlecenia wypłaty do zaksięgowania jej na koncie to jest świetny wynik. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że to wszystko działa przez 7 dni w tygodniu! Nie ma lepszej reklamy dla buka niż kiedy wypłata zlecona w sobotni wieczór już po kilkudziesięciu minutach jest na twoim koncie. W tej kwestii STS jest nie do pobicia i mam wrażenie, że nieprędko się to zmieni. 
źródło: blog.sts.pl

Posiadacze kont w innych bankach niż wskazane muszą zadowolić się standardową wypłatą trwającą 1-2 dni robocze. Jeśli odpowiednio wcześnie ją zlecimy, np. rano, to jest szansa że pieniądze dojdą nawet tego samego dnia.  

Obsługa klienta STS

Jeśli chodzi o kontakt i obsługę klienta to STS trudno coś zarzucić. Z konsultantem STS można się skontaktować dwojako, poprzez Czat Online oraz Formularz kontaktowy E-mail. Obie formy wymagają zalogowania i dostępne są przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu.

Czat online STS łatwo znaleźć, bo jego charakterystyczna ikona zawsze towarzyszy nam w prawym dolnym rogu strony, niezależnie czy przeglądamy stronę główną czy jakąś podstronę. Po kliknięciu otworzy nam okienko mini formularzu, gdzie podajmy swoje imię, e-mail, a także możemy wybrać język (oprócz polskiego dostępne są jeszcze angielski, niemiecki, rosyjski i ukraiński). Sama obsługa jest miła i kompetentna, a odpowiedzi zazwyczaj szybkie. Być może mam szczęście, ale na kilkanaście moich kontaktów z Czatem może 2-3 razy zdarzyło się że musiałem czekać kilka minut bo parę osób było przede mną w kolejce. W praktyce zapewne jest tak, że inne oblężenie czatu jest w gorącym okresie np. pucharowej środy, niż np. w niedzielne przedpołudnie i trzeba to po prostu mieć na uwadze.

Formularz kontaktowy to opcja dopełniająca Czat online, np. kiedy nie możemy czekać w kolejce na konsultanta. Aby z niej skorzystać wystarczy znaleźć na dole strony głównej sekcję „Informacje”, a pod nią „Kontakt”. Po kliknięciu otworzy nam się okno formularza, w którym wybieramy jaki temat nas interesuje, wpisujemy swoje personalia, e-mail (opcjonalnie numer telefonu), a na koniec krótko opisujemy treść naszego zgłoszenia. Odpowiedzi możemy się spodziewać już do kilkudziesięciu minut.

Nie można też zapomnieć o zakładce FAQ, czyli Najczęściej Zadawanych Pytaniach wraz z przygotowanymi wyczerpującymi odpowiedziami. Pytania i odpowiedzi są pogrupowane w kilka kluczowych kwestii jak Rejestracja i konto, Wpłaty i Wypłaty, Bonusy, a także Zawieranie zakładów. Jeśli z jakiegoś powodu nie możemy skontaktować się z konsultantem, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że odpowiedź na nurtujące nas pytanie możemy znaleźć samemu właśnie w FAQ.

Ocena końcowa

Po przeanalizowaniu wszystkich aspektów funkcjonowania STS jako bukmachera można stwierdzić,  że nie bez powodu jest wiodącą marką na polskim rynku. Katowicki bukmacher wypracował sobie wiele atutów, do których niewątpliwie należą: szeroka oferta, przemyślany i intuicyjny serwis internetowy, którego przedłużeniem jest świetna aplikacja mobilna, a także szybkie i łatwe wpłaty, a zwłaszcza błyskawiczne wypłaty przez 7 dni tygodnia, którymi pochwalić się może tylko STS. Reszta aspektów działalności STS tylko na nieco niższym poziomie, dlatego bez wahania można polecić tego bukmachera znajomemu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +60
S 1,2K

sobolekk

Użytkownik
Dołączył
03/2015
Posty
848


W STS graja jedynie dwie grupy osób. 
1. Osoby które nie mają pojęcia jak działa matematyka i grają pomimo horrendalnego podatku (wtapiaja kase)
2. Osoby które lubią sobie przed niedzielnym rosolkiem walnac tasme na np skoki zeby sie lepiej ogladalo .

Z Polskich bukmacherow jakikolwiek sens ma jedynie betfan poniewaz mozna ominąć podatek.
 
malyenter1 993

malyenter1

Użytkownik
Dołączył
03/2016
Posty
604
Miasto
Wyszków
cytat z dnia 17 stycznia 2020 13:55 przez sobolekk

W STS graja jedynie dwie grupy osób. 
1. Osoby które nie mają pojęcia jak działa matematyka i grają pomimo horrendalnego podatku (wtapiaja kase)
2. Osoby które lubią sobie przed niedzielnym rosolkiem walnac tasme na np skoki zeby sie lepiej ogladalo .

Z Polskich bukmacherow jakikolwiek sens ma jedynie betfan poniewaz mozna ominąć podatek.
W jaki sposób można ominąć ten podatek?
 
Camilla P. 10,2K

Camilla P.

Moderator
Członek Załogi
Dołączył
05/2019
Posty
1541
Miasto
Poznań
Dwa zdarzenia na kuponie przy min.kursie 1,45 na każdy zakład. Tak było o ile znowu nie podnieśli wymogów. 
 
malyenter1 993

malyenter1

Użytkownik
Dołączył
03/2016
Posty
604
Miasto
Wyszków
cytat z dnia 17 stycznia 2020 15:44 przez jozzy223 typy z odpowiednim kursem i masz bez podatku
To jest tylko chwyt marketingowy. Bo im więcej typów w ako tym większa marża . Betfan ma marżę ok 6% . Patrzyłem po linii punktów w koszykówce. Przy ako triple marża wynosi 1,06*1.06*1.06=1,19. Czyli 19% Stawiając za 100pln mają marży 19pln a płacą podatku za Ciebie 12pln . Czyli są do przodu 7pln , a to jest jeszcze więcej. 
 
Otrzymane punkty reputacji: +28
S 1,2K

sobolekk

Użytkownik
Dołączył
03/2015
Posty
848
cytat z dnia 17 stycznia 2020 16:26 przez malyenter1

To jest tylko chwyt marketingowy. Bo im więcej typów w ako tym większa marża . Betfan ma marżę ok 6% . Patrzyłem po linii punktów w koszykówce. Przy ako triple marża wynosi 1,06*1.06*1.06=1,19. Czyli 19% Stawiając za 100pln mają marży 19pln a płacą podatku za Ciebie 12pln . Czyli są do przodu 7pln , a to jest jeszcze więcej. 
Wystarczy postawić 2 typy w ako zeby nie bylo podatku. Grasz normalny singiel i dokladasz sobie typ po kursie 1,01 zeby zlikwidowac sobie podatek. Oczywiscie najlepiej grac u bukmacherow normalnych bez podatku ale betfan to jedyny poslki buk gdzie mozna doszukac sie jakiegokolwiek sensu
A twoje liczenie jest oczywiscie totalnie pozbawione sensu bo zakladasz ze sts nie ma marży. A wyobraz sobie ze ma - oprocz podatku marża
 
M 4,5K

madangelo

Moderator
Członek Załogi
Dołączył
08/2008
Posty
2606
Miasto
Norrköping
cytat z dnia 18 stycznia 2020 10:48 przez sobolekk

Wystarczy postawić 2 typy w ako zeby nie bylo podatku. Grasz normalny singiel i dokladasz sobie typ po kursie 1,01 zeby zlikwidowac sobie podatek. Oczywiscie najlepiej grac u bukmacherow normalnych bez podatku ale betfan to jedyny poslki buk gdzie mozna doszukac sie jakiegokolwiek sensu
A twoje liczenie jest oczywiscie totalnie pozbawione sensu bo zakladasz ze sts nie ma marży. A wyobraz sobie ze ma - oprocz podatku marża
Warunki o których piszesz odnośnie gry w betfan były może z pół roku temu, jak bukmacher startował. Wtedy można było dołożyć zdarzenie z kursem 1,01 i dubel spełniał wymogi. Wszystko to jednak miało na celu wypromowanie buka i przyciągnięcie graczy, na dłuższą metę takiej promocji nie zrobią. Aktualnie żeby dostać +14% do wygranej musisz zagrać kupon AKO z minimum 3 zdarzeń i każde musi mieć kurs min @1,45. Czyli raczej bardzo słabe warunki.
Ogólnie tak jak juz wcześniej zauważono betfan ma bardzo wysoką marżę czyli słabe kursy. Dodatkowo błyskawicznie limitują graczy, buk bardzo krzakowy, nastawiony na rekreacyjnych graczy. 
STS to oczywiście żaden wspaniały buk, również z podatkiem i również nastawiony na rekreacyjnych graczy. Mimo wszystko co sie o nich pisze to mają jednak wyrobioną i solidną markę na naszym rynku. 
 
rondani 1,9K

rondani

Użytkownik
Dołączył
07/2019
Posty
730
To nie jest tak

Marza jest wieksza, ale od calosci. A dokladajac mecz to mnozysz kurs i ta wygrana idzie wyzej, nie jest tak ze tylko marza sie powieksza

Zgodnie z ta logika 20 meczow i musisz doplacac do kuponu, nawet jak wszystkie wejda.
 
P 1,1K

przestrzalninja

Użytkownik
Dołączył
01/2019
Posty
618
Otrzymane punkty reputacji: +7
malyenter1 993

malyenter1

Użytkownik
Dołączył
03/2016
Posty
604
Miasto
Wyszków
cytat z dnia 18 stycznia 2020 16:46 przez rondaniTo nie jest tak

Marza jest wieksza, ale od calosci. A dokladajac mecz to mnozysz kurs i ta wygrana idzie wyzej, nie jest tak ze tylko marza sie powieksza

Zgodnie z ta logika 20 meczow i musisz doplacac do kuponu, nawet jak wszystkie wejda.
Do kuponu dopłacać nie musisz , ale np w przypadku potrójnego ako parzyste/nieparzyste przy średnim kursie 1.85 kurs wyniesie 6,33  . Zobacz: https://imgur.com/a/kaKthRF . Przy takich kursach marża wynosi nawet 8 ,1% . Szansa na trafienie kuponu 12,5 % . Żeby trafić na pewno kupon musisz postawić 8 kuponów w różnej kombinacji. 8 *100=800pln . A wygrana wyniesie 100*6,86=633 . Nie chodzi tu o to że stracisz , bo możesz postawić tylko 1 kupon . Ale zobacz że bukmacher zyskuje 800-633 =167pln , a podatek wynosi 800*0,12 =96pln. 167-96=71. Prosto i na temat. Czemu mieliby zyskać ze 100zł 8,1zł , a płacić podatku za Ciebie 12zł ?.
 
rondani 1,9K

rondani

Użytkownik
Dołączył
07/2019
Posty
730
cytat z dnia 18 stycznia 2020 17:54 przez przestrzalninjanie musisz doplacac...  zgodnie z ta logika marza jest wieksza od wlozonej stawki wszystko masz wytlumaczone rondani w temacie, ktory sam zalozyles. jak czegos dalej nie rozumiesz to mozesz pytac w swoim temacie, zeby nie zasmiecac tego ;) 

https://forum.bukmacherskie.com/temat/158782-czy-w-naziemnych-lepiej-jest-grac-kilka-meczow-na-kuponie-niz-single-podatek/?page=1

tak, marza moze byc wieksza niz 100 procent... w stosunku do stawki... dodawanie i mnozenie.
No w stosunku do stawki tak

Ale g=racza interesuje kwota wygranej, czyli stawka razy kurs minus podatek, oryginalna stawka go nie interesuje od momentu postawienia

Wraz z dodawaniem kolejnych meczow marza w stosunku do stawki oryginalnej kwotowo oczywiscie rosnie, ale tez rosnie oczekiwana wygrana  zkazdym dolozonym meczem, wiec nie jest tak tragicznie jak to przedstawiacie
 
P 1,1K

przestrzalninja

Użytkownik
Dołączył
01/2019
Posty
618
gracza to nie interesuje a powinno.  sila wygranej wraz z dokladaniem kolejnych zdarzen spada, ze tak sie wyraze i spada tzw. value, bo rosnie marza calosciowa. jesli kogos to nie interesuje i nie mysli o takich rzeczach to obojetny powinien byc mu buk w jakim gra. albo niech gra w fortunie tam chyba dodaja 40 procent do wygranych akumulowanych. ja gram tylko single, gralem ako, zeby przechytrzyc bukmachera i zeby nie widzial, ze popelnia bledy wystawiajac kursy. co kto lubi.

edit; jest tez chyba cos takiego jak sila dzialan matematycznych dodawanie-mnozenie-potegowanie-silnia. jezeli wartosc kursu ma mniej niz sto procent to wiadomo 2x2x2x2=16 a 1,9x1,9x1,9x1,9=13 roznica wynosi 3. wraz z dodawaniem zdarzen do kuponu ta roznica sie zwieksza. 2x2x2x2x2=32 a 1,9x1,9x1,9x1,9x1,9=25.  liczba 2 przy zerowej marzy bukmachera na zdarzenie dwudrogowe.