>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Skoki narciarskie 2022/23 Lahti

Status
Zamknięty.
typerskoki 398,2K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Sobota, 25.03.2023
10:00 - Odprawa techniczna
13:30 - Oficjalny trening
16:15 - Konkurs drużynowy

Niedziela, 26.03.2023
13:30 - Kwalifikacje
15:15 - Konkurs indywidualny

* wszystkie godziny według czasu polskiego
 
maniek81 314,8K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Koniec sezonu dla Dawida Kubackiego, powodem zdrowie żony.
Słowa wsparcia płyną ze strony czolowych skoczków, jak Graneruda, Krafta, czy Geigera. Patrząc na naszą kadrę i jaki w niej panuje Team Spirit, to czy ta przykra sytuacja nie odbije się na dyspozycji pozostałych naszych skoczków w najbliższym turnieju.
 
dx2 210,2K

dx2

Użytkownik
Moglby mi ktos powiedziec ?

Gdy byla wczoraj druzynowka i ostatnia grupa zawodnikow w fianlowej serii to Kraft i Granerud skakali z tej samej belki co reszta czy ja obnizyli po jakis wczesniejszych skokach ?
Akurat nie moglem zobaczyc do konca, a mysle nad jakims typami.
 
tedddy2060 7,3K

tedddy2060

Użytkownik
Moglby mi ktos powiedziec ?

Gdy byla wczoraj druzynowka i ostatnia grupa zawodnikow w fianlowej serii to Kraft i Granerud skakali z tej samej belki co reszta czy ja obnizyli po jakis wczesniejszych skokach ?
Akurat nie moglem zobaczyc do konca, a mysle nad jakims typami.
Granerud skakał na życzenie trenera z 6 belki a Kraft,Kobayashi,Lanisek,Stoch z 7,Zajc z 8 a reszta to 8 i 9 belka!!!!
 
Otrzymane punkty reputacji: +233
Lik 124,2K

Lik

Znawca - Skoki Narciarskie
KONKURS INDYWIDUALNY

Dzisiaj ode mnie propozycje dość ryzykowne, z wysokimi kursami, mające jednak szanse na powodzenie. Zacznę może od Słoweńca.

Lanisek, TOP4 -> @2.00, Fortuna

I seria treningowa: 2. miejsce, 124.5 m, komp. 2.5 pkt., belka 9
II seria treningowa: 5. miejsce, 126 m, komp. -3.6 pkt., belka 6
I seria konkursowa: 4. miejsce, 128 m, komp. -2.8 pkt., belka 8
II seria konkursowa: 3. miejsce, 126.5 m, komp. -1.0 pkt., belka 7

Ostatecznie, 2 wczorajsze skoki konkursowe dały mu indywidualnie 3. notę, z nieznaczną stratą tj. 0.9 pkt. do R. Kobayashiego.

Słoweniec skacze równo, regularnie poza 125 m, niezależnie od panujących warunków i belki startowej. W poprzednich 4 konkursach PŚ 3-krotnie stawał na podium. Jest w bardzo dobrej formie, wciąż walczy o 2. miejsce w końcowej klasyfikacji PŚ. W Lahti wygląda najrówniej z czołówki, bowiem słabsze skoki przytrafiały się zarówno Granerudowi, jak i Kraftowi (co nie zmienia faktu, że są największymi faworytami do zwycięstwa w dzisiejszym konkursie). Z kolei skoczkowie, którzy potrafili wyprzedzić Słoweńca w pojedynczych próbach, np. Zajc czy R. Kobayashi, w dużej mierze zawdzięczali swoje dalekie odległości, znacznie lepszym podmuchom wiatru. Jeśli ktoś upatrzył sobie podopiecznego Hrgoty na podium, to najlepszy kurs oferuje eWinner, tj. @2.85.

---

Hoffmann, TOP15 -> @2.00, Fortuna

Typ może się wydawać trochę szalony, bowiem Niemiec do tej pory wywalczył 3 pkt. PŚ w swojej karierze, co miało miejsce w tym sezonie w Ga-Pa. Jednak wczoraj Hoffmann spisywał się bardzo dobrze, cały czas kręcąc wyniki dające lokaty w czołowej 15.

I seria treningowa: 9. miejsce, 123.5 m, komp. -1.9 pkt., belka 10
II seria treningowa: 14. miejsce, 125 m, komp. -4.3 pkt., belka 9
I+II seria konkursowa: 12. miejsce, 119.5 m oraz 127.5 m, komp. 4.5 oraz -6.1 pkt., belka 9

Oczywiście to młody skoczek, prezentujący się w PŚ, wyłączając konkursy rozgrywane na niemieckiej ziemi, po raz 3, a więc należy mieć na uwadze, że może mu się przydarzyć słabsza próba, która przekreśli bardzo wysoką lokatę. Niemniej jednak wydaje się być w dobrej dyspozycji. W marcu aż 5-krotnie stawał na podium PK, dostał szansę w PŚ i póki co w pełni ją wykorzystuje. Myślę, że można spróbować za odpowiednią stawkę.

---

Propozycje na podbicie AKO, bez zbędnej analizy.

Rekord skoczni, nie -> @1.21, Fortuna

W Lahti jest bardzo mocno wyśrubowany rekord, o czym nie omieszkali wczoraj wspomnieć komentatorzy. Forfang skoczył tutaj w konkursie drużynowym MŚ 2017 r. aż 138 m i ciężko wyobrazić sobie na tym obiekcie jeszcze dalsze próby.

Hoffmann vs Ipcioglu -> @1.25, STS

Turek na treningach zajął 28. i 19. miejsce. Myślę, że awans do TOP30 to max na co go dzisiaj stać, choć równie dobrze może odpaść już po 1. serii konkursowej.


Prognoza pogody: 26.03.2023 r.
PŚ w Lahti: Ostatni w sezonie konkurs na dużej skoczni (lista startowa kwalifikacji)
PŚ w Lahti: Zwycięstwo Austriaków, Polacy na trzecim miejscu!
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +233
dx2 210,2K

dx2

Użytkownik
Tschofenig top 8 @1.8

Widzialbym Austriaka spokojnie w Top 8. Regularnie skacze dobrze, ladnie wyglada podczas lotu. Mysle, ze w dziesiatce spokojnie, a ta dzieki tej powtarzalnosci bedzie wyzej.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +420
tarki_16 210,9K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Oj ciężkie mogą dziś być warunki na skoczni, a już na pewno loteryjnie. Rano skakali kombinatorzy , udało się to rozegrać do końca, ale często zawodnicy byli ściągani z belki, czy puszczani na stracenie - raz wiatr pod narty, raz w plecy i siła 3-4 m/s. Ode mnie jeden zakład.

M. Hayboeck 1-15 @2.00 Fortuna

No i właśnie. Austriak wczoraj najgorsze warunki, jeśli chodzi o dwa skoki - w obu trafił fatalnie na tylne podmuchy, stąd dopiero 18 nota w stawce. Ale jest to zawodnik, który notował ostatnio bardzo dobre wyniki na mamucie, czy kręcił się w okolicach top 10 na większych obiektach. W jednym z treningu, gdzie trafił na optymalne warunki zanotował 10 wynik i tak to powinno wyglądać w konkursie. bukmacherzy trochę sugerują się wczorajszym konkursem drużynowym, ale sami wszyscy wiemy jak wiatr boczny i wariujące przeliczniki wpływają ostatnio na notę zawodnika. Mam nadzieję, że dziś Austriak trafi zdecydowanie lepiej i wtedy powinien bez problemu zameldować się w top 15.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +653
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom