>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Skoki narciarskie 2021/2022 - Planica

Status
Zamknięty.
typerskoki 413,8K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Środa, 23.03.2022
18:00 - Odprawa techniczna

Czwartek, 24.03.2022
8:45 - Oficjalny trening
11:00 - Kwalifikacje

Piątek, 25.03.2022
12:30 - Seria próbna
14:00 - Pierwsza seria konkursu indywidualnego

Sobota, 26.03.2022
9:00 - Seria próbna
10:00 - Pierwsza seria konkursu drużynowego

Niedziela, 27.03.2022
9:00 - Seria próbna
10:00 - Pierwsza seria konkursu indywidualnego

* wszystkie godziny według czasu polskiego
 
G 71,1K

GoldenRetriever

Użytkownik
Myślę, że cenna informacja w formie ciekawostki dla osób, które obstawiają skoki od święta i nie zdołały się jeszcze przekonać na własnej skórze.

Stawiając typ z oferty na miejsce zawodnika:
Na przykład:

Zniszczoł TOP35? NIE 1.84

Jeżeli zawodnik nie awansuje do konkursu typ nie jest uznany jako wygrany, tylko rozliczony po kursie 1.00. Moim zdaniem jest to mocno niesprawiedliwe ponieważ odpadając w kwalifikacjach dobrze przeanalizowaliśmy typ pod kątem sportowym, a sesja kwalifikacyjna jest preludium konkursu.

Kolejny nieoczywisty przykład, który może zdziwić typującego - stawiając na parę H2H w konkursie:

Żyła - Stoch, Żyła 1.40

Jeżeli Stoch odpadnie w kwalifikacjach - typ jest traktowany przez bukmachera jako zwrot co również (moim zdaniem) jest mocno niesprawiedliwe ponieważ (przynajmniej w moim odczuciu) kwalifikacje są pierwszą sesją konkursową dla zawodników spoza pierwszej dziesiątki.
 
J 17,6K

joseph_lit_bet

Użytkownik
Odnośnie ostatniego zdania powyżej - zawodnicy z pierwszej dziesiątki również muszą się zakwalifikować by startować w konkursie głównym. Przykład pierwszy z brzegu z niedzielnych kwali/konkursu - Lindvik
 
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Planica kwalifikacje h2h

Granerud - Hayboeck 2 @1.84 STS

Jestem zdziwiony kursem wystawionym w tej parze. Austriak jest strasznie niedoceniany przez bukmacherów. Na mamutach czuje się jak ryba w wodzie, co z tego , że w Pucharze Świata nie odgrywa znaczącej roli, ale przychodzą loty i Michał potrafi walczyć z najlepszymi. Prześledźmy wyniku obu panów. Norweg indywidualnie na MŚ nawet nie załapał się do kadry, gdzie Austriak zakończył turniej na 7 miejscu. Jeśli chodzi o poprzedni weekend w Obersdorfie, to Granerud 33 i 35 miejsce, a Hayboeck 11 i 16 miejsce. Skąd takie kursy, nie mam pojęcia, na pierwszy rzut oka widać, że Austriak jest zdecydowanym faworytem w tej parze, może buki sugerują się poprzednimi MŚ w Planicy, gdzie Norweg skakał jak z nut, zajął 2 lokatę przegrywając tylko z Geigerem. Ale już na koniec poprzedniego sezonu w Planicy nie wyglądało już to tak kolorowo, a u Austriaka wręcz przeciwnie, za każdym razem w Planicy jest wysoko. O problemach Norwega podczas lotu już wspominałem, wygląda to bardzo niebezpiecznie jak znosi go na prawo, próbuje to korygować w locie, ale zazwyczaj kończy się to zepsutym skokiem. W Planicy podobno liczą na pobicie rekordu skoczni, więc im skocznia większa, tym lepiej dla Hayboecka.

Jeszcze lepiej wygląda kurs na cały weekend zmagań w Słowenii , tzw "Planica 7: Granerud - Hayboeck 2 @2.01 STS
Ale tutaj patrząc na lokatę Austriaka w PŚ, gdzie może nie załapać się na niedzielne skoki, to jest już trochę ryzyka.
 
Ostatnia edycja:
K 296

KarelLee

Użytkownik
Jeszcze lepiej wygląda kurs na cały weekend zmagań w Słowenii , tzw "Planica 7: Granerud - Hayboeck 2 @2.01 STS
Ale tutaj patrząc na lokatę Austriaka w PŚ, gdzie może nie załapać się na niedzielne skoki, to jest już trochę ryzyka.
Też mi się bardzo podoba typ na Haybocka na prolog po 1.84 (warte max 1.50) ale na całe Planica7 okazja chyba gigantyczna na Graneruda. W końcu powinien oddać wszystkie 7 skoków, może 6 jak mu się w piątek powinie noga i nie wejdzie do 30tki, ale Haybock kompletnie bez szans na udział w niedzielę, więc tylko 5 skoków, pozycja warta max 1.10 a STS 1.70 duży prezent... I nawet chyba nie będzie okazji żeby zwroty zrobili, nigdzie nie jest napisane, że pozycja ważna tylko wtedy gdy obaj po 7 skoków oddadzą....
 
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Też mi się bardzo podoba typ na Haybocka na prolog po 1.84 (warte max 1.50) ale na całe Planica7 okazja chyba gigantyczna na Graneruda. W końcu powinien oddać wszystkie 7 skoków, może 6 jak mu się w piątek powinie noga i nie wejdzie do 30tki, ale Haybock kompletnie bez szans na udział w niedzielę, więc tylko 5 skoków, pozycja warta max 1.10 a STS 1.70 duży prezent... I nawet chyba nie będzie okazji żeby zwroty zrobili, nigdzie nie jest napisane, że pozycja ważna tylko wtedy gdy obaj po 7 skoków oddadzą....
Z Granerudem to nigdy nie wiadomo. Może jutro nie zakwalifikuje się do konkursu, może w piątek odda tylko jeden skok, może nie załapie się do Drużynówki. Nie wiem jak sytuacja z Austriakiem, raczej będzie miał ciężko załapać się do top 30, mimo braku Johanssona, Tandego czy Pashke - raczej jest bez szans , ale 100% pewności nie mamy. Jak będzie, zobaczymy po jutrzejszych skokach.
 
T 27,4K

trynek85

Użytkownik
Z Granerudem to nigdy nie wiadomo. Może jutro nie zakwalifikuje się do konkursu, może w piątek odda tylko jeden skok, może nie załapie się do Drużynówki. Nie wiem jak sytuacja z Austriakiem, raczej będzie miał ciężko załapać się do top 30, mimo braku Johanssona, Tandego czy Pashke - raczej jest bez szans , ale 100% pewności nie mamy. Jak będzie, zobaczymy po jutrzejszych skokach.
Halvor w jakiej by nie był formie to na bank dostanie miejsce w konkursie drużynowym, walczy nadal o 3 miejsce w ogólnej, choć Lindvik i Kraft powinni go wyprzedzić i zajmie 5 miejsce w generalce.
Post automatycznie złączony:

Halvor w jakiej by nie był formie to na bank dostanie miejsce w konkursie drużynowym, walczy nadal o 3 miejsce w ogólnej, choć Lindvik i Kraft powinni go wyprzedzić i zajmie 5 miejsce w generalce.
W dodatku w kadrze brak Johanssona i Tande, a więc skład na dryżynówkę będzie taki :Granerud, Lindvik, Heglli, Forfang
 
W 858

woffi2013

Użytkownik
Z Granerudem to nigdy nie wiadomo. Może jutro nie zakwalifikuje się do konkursu, może w piątek odda tylko jeden skok, może nie załapie się do Drużynówki. Nie wiem jak sytuacja z Austriakiem, raczej będzie miał ciężko załapać się do top 30, mimo braku Johanssona, Tandego czy Pashke - raczej jest bez szans , ale 100% pewności nie mamy. Jak będzie, zobaczymy po jutrzejszych skokach.
Paschke skakał jako przedskoczek i nie wiem czy przypadkiem nie będzie mógł wystąpić w niedzielę (limity chyba nie obowiązują w tym ostatni konkursie a skacze TOP30 i kolejni).
Post automatycznie złączony:

Halvor w jakiej by nie był formie to na bank dostanie miejsce w konkursie drużynowym, walczy nadal o 3 miejsce w ogólnej, choć Lindvik i Kraft powinni go wyprzedzić i zajmie 5 miejsce w generalce.
Kraft musiałby wygrać oba konkursy żeby wyprzedzić Graneruda w klas. końcowej.
 
G 71,1K

GoldenRetriever

Użytkownik
Sytuacja na ten moment wygląda następująco:
Na pewno nie zobaczymy trzech zawodników z czołowej trzydziestki:

12. JOHANSSON 1.❌
19. TANDE 2.❌
27. ASCHENWALD 3.❌

————————
31. Nakamura 1. ⬆
32. Kobayashi 2. ⬆
33. Paschke ❌
34. Klimov ❌
35. Aigner ❌
36. Wohlgenannt 3. ⬆
37. Sadrejew ❌
————————
38. Ito
39. Hayboeck
 
Ostatnia edycja:
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Sytuacja na ten moment wygląda następująco:
Na pewno nie zobaczymy trzech zawodników z czołowej trzydziestki:

12. JOHANSSON 1.❌
19. TANDE 2.❌
27. TSCHOFENIG 3.❌

————————
31. Nakamura 1. ⬆
32. Kobayashi 2. ⬆
33. Paschke ❌
34. Klimov ❌
35. Aigner ❌
36. Wohlgenannt ⬆
37. Sadrejew ❌
————————
38. Ito
39. Hayboeck
Tschofenig jest na liście startowej, zabraknie Aschenwalda

Ogólnie zagrałem na tego Hayboecka w Planica 7, zakład na STS został zdjęty, z wiadomych powodów, ale oczywiście mój zakład wisi. Czy ktoś zagrał może z Was na Graneruda i dostał moze zwrot stawki???
 
Ostatnia edycja:
G 71,1K

GoldenRetriever

Użytkownik
Wisi normalnie. Ale duża szansa, że Hayboeck się jednak załapie, tylko by musiał się jeden inny Austriak wycofać.
Nie bardzo rozumiem stwierdzenia duża szansa. Wycofanie się z konkursu raczej należy do rzadkości, a zwłaszcza tak prestiżowego jakim jest finał sezonu. Nawet jeżeli wycofa się Wohlgenannt niczego to nie zmieni, ponieważ nie zajmuje on miejsca w czołowej trzydziestce. Musiałoby to spotkać kogoś z piątki: Kraft, Hoerl, Huber, Fettner, Tschofenig. Nie mówiąc o tym, że sam zainteresowany Hayboeck musiałby wyprzedzić w klasyfikacji generalnej Ito. To oczywiście jest prawdopodobne, ponieważ traci do niego 11 punktów. Przy założeniu, że Japończyk nie awansuje do drugiej serii nasz bohater musi zając conajmniej 20 miejsce.

Sporo jest tych kombinacji, a raczej myślenia życzeniowego. Myśle, że od tych wszystkich wyliczeń zdecydowanie bardziej prawdopodobny (choć wciąż mało) jest brak awansu do piątkowego konkursu Graneruda.
 
W 858

woffi2013

Użytkownik
No raczej średnio życzeniowe myślenie, skoro ja akurat grałem Graneruda (z oczywistych względow). A wycofanie Wohlgenannta owszem zmieni bo jest on poza 30, ale w kolejce przed Hayboeckiem i o to 1 msc się rozbija (chyba, że Paschke wystąpi to wtedy pozamiatane).
 
G 71,1K

GoldenRetriever

Użytkownik
No raczej średnio życzeniowe myślenie, skoro ja akurat grałem Graneruda (z oczywistych względow). A wycofanie Wohlgenannta owszem zmieni bo jest on poza 30, ale w kolejce przed Hayboeckiem i o to 1 msc się rozbija (chyba, że Paschke wystąpi to wtedy pozamiatane).
Masz racje, zmieni, mój błąd, nie pomyślałem.

Myślenie życzeniowe jednych przeważnie jest dokładnie odwrotnym drugich. Jedni nie pomyśleli i stracą, drudzy byli czujni, mieli wiedzę i wykorzystali ewidentny błąd bukmachera, ale tłumaczenie STS, że kursy zostały wystawione prawidłowo są conajmniej żenujące.
 
K 296

KarelLee

Użytkownik

Wisi normalnie. Ale duża szansa, że Hayboeck się jednak załapie, tylko by musiał się jeden inny Austriak wycofać.
Nie zdziwię się jak załatwią sprawę po STS-owemu, po prostu poczekają na wynik i wtedy zdecydują co im się bardziej opłaca rozliczyć zgodnie z wynikami, albo zrobić zwroty ( nie raz już tak robili...)
 
Otrzymane punkty reputacji: +85
S 27,8K

sobolekk

Użytkownik
Każdy kto się zna chociaż trochę na skokach wie że na mamucie zawodnicy z niższymi numerami są przerabiani na wała. Taki Pavlovcic spokojnie mógłby się tu włączyć do walki o czołowe pozycje ale co z tego jak beleczka pojdzie w dol? Nie sposob nie zauwazyc ze lepiej jechac z nizszej belki bo punkty które się dostaje tworzą rywalizację jako niesprawiedliwą i przewyższają korzyści z jechania z wyższej belki

Hoerl vs Kubacki 2 1,60

Lindvik vs Granerud 1 1,55

Huber vs Zyla 2 1,75

Granerud vs Eisenbichler 2 2,10

Wellinger vs Nousianen 2 1,85

Główny powod zawsze taki sam - odnosze wrażenie że buki nie biorą tego pod uwagę. Wszystko forbet
 
Lik 124,2K

Lik

Znawca - Skoki Narciarskie
KONKURS INDYWIDUALNY #1

Pavlovcic, TOP30 -> @2.10, STS

Kurs poleciał z @2.35.

1. seria treningowa: 23. miejsce, 223 m, komp. -16 pkt. (belka 13)
2. seria treningowa (przerwana po 15. zawodnikach): 1. miejsce, 230 m, komp. -15.4 pkt. (belka 12)
Kwalifikacje: 21. miejsce, 233 m, komp. -8.4 pkt. (belka 14)

Słoweniec bardzo dobrze radzi sobie na skoczniach do lotów narciarskich. W swoim debiucie na Letalnicy w 2018 r. wywalczył 18. miejsce. W sezonie 2018/19 tylko 2-krotnie udało mu się zdobyć punkty PŚ, z czego raz właśnie na ww. skoczni - uplasował się wówczas na 29. miejscu. Poprzedni sezon był z kolei najlepszym w karierze Pavlovcicia, potwierdził również swój talent do lotów - w Planicy zajmował następujące miejsca: 5, 3, 7 (a wcześniej 20. miejsce na MŚwL).

W tym sezonie, po problemach z nadwagą i słabych występach w PK, Pavlovcic w 2. części zmagań w miarę się odbudował - 3 miejsca na podium w PK, w tym w czasie ostatniego weekendu zmagań w Zakopanem (miejsca: 3, 8, 5).

Pavlovcic otrzymał szansę startów na Letalnicy i wraz z żegnającym się ze skokami Semeniciem, w pełni ją wykorzystuje. Potrafił zrobić użytek z podmuchów z dołu skoczni i we wczorajszych seriach 3-krotnie lądował za 220 m. Młody Słoweniec jeszcze nigdy w swoich startach na skoczniach "mamucich" nie wypadł z TOP30 i z racji dość niezłej dyspozycji oraz doświadczenia na Letalnicy, ma szansę zameldować się w 2. serii konkursowej.


Prognoza pogody: 25.03.2022 r.
PŚ w Planicy: Już o 13:00 początek serii próbnej (lista startowa)
PŚ w Planicy: Lanisek wygrywa kwalifikacje, Stoch i Kubacki w czołówce
PŚ w Planicy: Huber najlepszy na treningu, problemy Hoerla na rozbiegu [WIDEO]
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2620
maniek81 324,4K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Kraft - Lanisek [2] 1.90 forbet

Ja dzisiaj idę w stronę Słoweńca. Wczoraj znakomite skoki i liczę, że dzisiaj będzie podobnie. Kraft będzie musiał wznieść się na wyżyny, by dzisiaj rywalizować ze Słoweńcami, a gdy presja jest większa, to potrafią mu się trafić nieco słabsze skoki. Tak było chociażby w Vikersund, gdzie ostatnim skokiem zamiast powalczyć o złoto, to spadł na trzecie miejsce.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1943
T 27,4K

trynek85

Użytkownik
Polska-Niemcy 2 kurs 10(lvbet,noblebet)
Pewnie jest to błąd buka gdyż u innych kursy w granicach 2,5-3,5.Po takim kursie grzech w to nie wejść. Dziś niby dwóch Niemców ze składu z drużynówki nie weszło do top30, ale są oni i tak na poziomie naszych skoczków i spokojnie liczę się w walce o top3 dzisiejszych zawodów. Co do innych par mamy również rozbieżności, ale już nie takie duże w parze Pol-Nie. Warto poszperać tu i ówdzie, bo nawet można trafić na Aut-Pol 1 1,6, ale pewności i tak nie mam czy nasi czasem nie odpalą i powalczą dziś nawet o 2 miejsce
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom