>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Skoki narciarskie 2021/2022 - Neustadt

Status
Zamknięty.
typerskoki 405,7K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Piątek, 21.01.2022
10:00 - Odprawa techniczna
13:30 - Oficjalny trening
15:50 - Kwalifikacje

Sobota, 22.01.2022
15:15 - Seria próbna
16:15 - Pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 23.01.2022
14:30 - Kwalifikacje
16:00 - Pierwsza seria konkursowa



* wszystkie godziny według czasu polskiego
 
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
T. Zajc - H. E. Granerud 2 @2.38 STS (kwalifikacje)

Pojawiły się już pierwsze kursy na kolejny weekend skoków, tym razem w Titisee-Neustadt. I na sam początek taka perełka. Bukmacherzy chyba sugerują się wynikami z ostatniego weekendu w Zakopanym, gdzie Norweg wypadł bardzo słabo. Ale większość osób, która śledzi poczynania w Pucharze Świata, nie była zdziwiona, Granerudowi skocznia w Zakopanym ewidentnie nie odpowiada i sam o tym wspominał w wywiadach. Słoweniec może i spisał się lepiej w poprzednim konkursie, ale też nie skacze jakoś wybitnie, potrafi być blisko czołówki, ale i też zawalić konkurs, stąd uzbierał w sezonie 293 pkt, przy 699 pkt rywala, a występów mają tyle samo. Wystarczy wspomnieć poprzedni sezon, gdzie po nieudanym Turnieju Czterech Skoczni przez Graneruda, zawodnicy udali się na tą skocznię, i Norweg odżył. Pierwszego dnia uległ tylko Stochowi, a w drugim już wygrał, a wcześniejszy konkurs w Bischofschofen nie był dla niego udany. Myślę, że w tym roku może być podobnie i Granerud powetuje sobie nieudane skoki w Zakopanym, bardzo dobrymi występami w Titisee. Kurs jak dla Mnie kosmos, trzeba próbować.

K. Geiger - H. E. Granerud 2 @3.20 ForBet (kwalifikacje) 1.3 pkt...

Jeśli Norweg i Polak lubią tutaj daleko polatać, to zupełnie inaczej wygląda sprawa z Geigerem, który strasznie się rok temu męczył na tej skoczni i w porównaniu do poprzednich konkursów, znacząco odstawał od najlepszych. Może w tym roku znajdzie lekarstwo na Titisee, jednak liczę, że najlepsze próby odda w samym konkursie, a kwalifikacje potraktuje jeszcze ulgowo. Skaczą jeden po drugim , więc warunki będą podobne i liczę na znaczącą poprawę u Norwega.

D. Ito - J. Wolny 2 @2.01 STS (kwalifikacje)

Tutaj też patrzę na zeszłoroczne konkursy, gdzie Wolny wrócił do rywalizacji w Pucharze Świata i zaskoczył wszystkich dobrymi wynikami, 9 i 11 w konkursie, treningi i kwalifikacje były jeszcze lepsze. Oczywiście Nasze Orły w tym sezonie są kompletnie bez formy i ciężko będzie powtórzyć takie wyniki, ale może być poprawa i liczę tutaj na Jakuba, któremu profil skoczni ewidentnie podpasował. Jako rywala mamy tutaj doświadczonego Japończyka, który w generalce jest ciut wyżej, ale ostatnio prezentowali podobny poziom. Liczę po prostu na lepsze skoki Polaka patrząc na pryzmat poprzedniego sezonu.

Najlepszy Polak: J. Wolny @2.50 Forbet (kwalifikacje)

Pod nieobecność naszej ekipy na IO w Pekinie, szansę pokazania się z dobrej strony dostaną inni. Myślę, że przy stabilnych warunkach, a takie jutro mają być, delikatnym wietrze pod narty, i skoczni, która mu odpowiada , liderem będzie właśnie Jakub Wolny.

Bez analizy:

Granerud 1-3 @6.00 STS 4 miejsce...
Granerud - Leyhe 1 @1.60 Forbet
Granerud - Schmidt 1 @1.55 Forbet
Dowolny Polak w top 20: TAK @2.85 Forbet
Wolny w top 35: TAK @1.70 STS
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +398
W 858

woffi2013

Użytkownik
Tak ku przestrodze, bo chyba Cię ominęło - ale dwa dni temu były Mistrzostwa Norwegii i tam Granerud kaleczył tak samo jak w Zakopanem, a może i gorzej biorąc pod uwagę stawkę zawodów (wszystkie 5 skoków na tym samym poziomie). Ale oczywiście - nowy obiekt/nowe rozdanie i może w Titisee zaskoczyć. O ile te duże kursy mają sens, tak w roli faworyta bym go nie grał.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +6
maniek81 322,8K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Kto wie, czy w ekipie Norwegii dalej ktoś nie okaże się z pozytywnym testem, po tym jak testy pozytywne po Zakopanem wyszły u Tande i Villumstada, a dziś u Forfanga.

Podobnie zresztą u nas, po Kubackim teraz pozytywny wynik otrzymał Piotrek Żyła.
 
maniek81 322,8K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Geiger - Eisenbichler (kwalifikacje) [2] 2.20 forbet
Geiger chyba znalazł sposób na skocznię, co widać było dzisiaj we wszystkich skokach.

Pocztątek rywalizacji w Titisee - Neustadt. Geiger w ubiegłym sezonie tu nie błyszczał, w obu konkursach była poza dziesiątką. Markus wręcz odwrotnie, oba konkursy udane i w obu zabrakło niewiele do podium. W tym sezonie oboje prezentują się bardzo dobrze, tylko Geiger minimalnie obniżył loty. Markus po początkowych problemach wydaje się wchodzić na właściwe obroty. Do tego dzisiaj kwalifikacje, a w tych z reguły Geiger nie skacze na maksa. Dlatego idę w kierunku Markusa po bardzo przyjemnym kursie.
 
Ostatnia edycja:
typerskoki 405,7K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
R. Kobayashi wygra kwalifikacje @ 3,25 @ Totalbet
W Titisee jest tyle absencji lub różnych splotów splotów zdarzeń, że wydaje mi się że Ryoyu tutaj nie ma godnego siebie rywala. Ostatnio troszkę spuścił z tonu ale po takim TCS to normalne i było widać u kazdego dominatora turnieju. Teraz już troszkę czasu minęło więc powinien się rozkręcać i budować formę na złoto Olimpijskie. Skocznie bardzo lubi no i nie ma specjalnego rywala równego sobie. Lindvik wypadł. Kilku groźnych skoczków co by mogło odpalić również. Geiger byłby groźny, ale nie na tej skoczni. Pisał o tym wcześniej tarki_16 tarki_16 . Geiger tutaj nigdy nie skakał dobrze i mimo top formy nie radził sobie wybitnie nie potrafiąc wejść nawet do top10. W piątkowych kwalach wypadał jeszcze gorzej. Granerud się posypał co pokazały Mistrzostwa Norwegii więc realnych rywali brak. Tymczasem kurs na Ryoyu wręcz rewelacyjny.
13.PNG


Najlepszy w kwalifikacjach z trójki: Geiger, Eisenbichler, Lanisek : Eisenbichler @ 2,85 @ Superbet

Kolejna perełka. Eisenbichler choć nieco po przebłyskach w TCS spuścił z tonu to dalej poniżej pewnego poziomu nie schodzi, mając mocne przebłsyki. Myślę, że świeżość i forma z TCS może powoli wracać im bliżej IO. Horngaher potrafi zbudować formę u swojego podopiecznego i myślę, że Markus będzie tutaj groźny. SKocznie lubi i skacze u siebie, więc obok Ryoyu jest dla mnie tutaj kandydatem nr 2 do podium. Rywale w tym zestawieniu to Geiger, który jak pisałem wyżej skoczni wybitnie nie lubi. Oraz Lanisek, który kocha skocznie w Zakopanem i zazwyczaj na skoczni weekend przed i po Zakopanem wypada wyraźnie gorzej. Zwłaszcza w kwalifikacjach, więc nie liczę na fajerwerki w jego wykonaniu. Dla mnie bet tych kwali.
20.PNG
 
X 19,4K

xoli20

Użytkownik
Kobayashi - Geiger 2 @2.13 sts

W treningach minimalnie lepszy Geiger, w kwalifikacjach minimalnie Kobayashi, więc spokojnie można uznać ze na równo. Ostatnio jednak Japończyk w konkursach skacze gorzej niż w treningach i kwali, a Niemiec na porównywalnym bądź nawet lepszym poziomie. Jeśli ta tendencja się utrzyma to Geiger spokojnie okaże się lepszy. Jeśli nie to i tak skacza na podobnym poziomie więc przy tym kursie i tak niezła opcja
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +103
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
J. Wolny w top 30: Tak @2.50 Forbet

Spośród naszych "nielotów" , to właśnie Wolny okazał się najlepszy w kwalifikacjach, choć po treningach byłem pełen obaw , bo spisał się fatalnie. Jednak już w pkt skoku było zdecydowanie lepiej i zakończył kwale na 24 miejscu. Trzeba zaznaczyć , że trafił na jedne z najgorszych warunków i miał sporo pkt dodanych do noty, a i tak potrafił osiągnąć te 120 m. W wywiadzie przyznał , że i tak liczył na więcej i jutro powinno być lepiej. Ja liczę głównie na powtórzenie skoku z kwalifikacji, a wtedy awans do drugiej serii będzie formalnością. Kurs bardzo fajny , a przy sprzyjających warunkach może powalczy o coś więcej.

M. Fettner - Y. Sato 1 @1.85 Betclic

Skoki Austriaka: 6, 9 , 18 miejsce
Skoki Japończyka: DNS, 21 , 42 miejsce

Skąd takie wyrównane kursy , to nie mam pojęcia. Sato miał wymiatać w Zakopanem, bo w przeszłości zajmował tam czołowe miejsca, a skończyło się tylko na zapowiedzi. Tutaj wygląda to jeszcze gorzej, i mam nadzieję, że to nie jest zasłona dymna przed konkursem. Fettner szybuje tutaj zdecydowanie dalej , a słabsza próba w kwalifikacjach ( i tak zdecydowanie lepsza od rywala) to tylko wypadek przy pracy i sporo pkt dodanych za niekorzystne warunki. Panowie skaczą blisko siebie , więc liczę na podobne rekompensaty i potwierdzenie dobrych skoków przez Austriaka.

Osobiście pograłem jeszcze taki dubelek:

M. Boyd - Clowes (-4.5) - A. Zniszczoł 2 @1.84 (1 seria hc pkt)
L. Kos (-6.5) - Y. Sato 1 @1.84 (1 seria hc pkt)

AKO: @3.39 STS


O Japończyku już wspominałem, mam nadzieję, że nie odpali w samym konkursie. Zresztą za rywala ma dobrze dysponowanego Słoweńca, który wygrał jeden z treningów i kwale zakończył na 5 miejscu. Jak dla Mnie linia zdecydowanie zbyt nisko ustawiona , powinno być ponad 10 pkt, patrząc na skok kwalifikacyjny, gdzie dzieliła ich przepaść.
Jeśli chodzi o drugą parę, to próbuję w kierunku Polaka. Jeśli chodzi o wczorajsze 3 próby, to w dwóch górą był Zniszczoł, a w kwalifikacjach przegrał minimalnie z Kanadyjczykiem , dokładnie o 2.9 pkt, a zadecydowały głównie słabsze noty u Polaka. Tutaj Boyd - Clowes uważany jest za faworyta, dla mnie lekka przesada, bo skaczą na podobnym poziomie, nikt znacząco nie odstaje , a to Polak oddawał tutaj trochę lepsze próby. Nie zdziwi Mnie jak i dzisiaj będzie podobna sytuacja, i to Nasz Reprezentant będzie wyżej w ostatecznym rozrachunku, a na wszelki wypadek posiłkujemy się zaproponowanym hc. Co ciekawe jedni i drudzy skaczą bezpośrednio po sobie, więc warunki powinny być podobne.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +677
X 19,4K

xoli20

Użytkownik
Granerud top 3 @5.50 noblebet
Edit: Jednak zwrot... Nie wiem po co dają do oferty coś czego nie chcą przyjąć

Spore value. Inne buki wyceniają to po @2.25 max. A szanse na wejście są nie takie małe, jak dla mnie, przy nieobecności Lindvika jest obecnie po Geigerze i Ryoyu właśnie 3. najlepszym skoczkiem tutaj i podium spokojnie w zasięgu
 
Ostatnia edycja:
megeczupal 10,6K

megeczupal

Użytkownik
Granerud top 3 @5.50 noblebet
Edit: Jednak zwrot... Nie wiem po co dają do oferty coś czego nie chcą przyjąć

Spore value. Inne buki wyceniają to po @2.25 max. A szanse na wejście są nie takie małe, jak dla mnie, przy nieobecności Lindvika jest obecnie po Geigerze i Ryoyu właśnie 3. najlepszym skoczkiem tutaj i podium spokojnie w zasięgu
Zdązylem niepotrzebnie zalozyć konto i już zmienili , szkoda bo warte wjechania na ostro 👍
 
maniek81 322,8K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Y. Sato - P. Prevc [2] 2.05 betclic

Podobnie jak tarki_16 tarki_16 idę dzisiaj przwciwko Sato, i bardzo fajną parę wystawił betclic.

Sato miał wystrzał formy na TCS i dociągnął z tą formą jeszcze do końca tygodnia w Bischofshofen. Następnie przyszło jego ulubione Zakopane i trening i kwalifikacje jeszcze wyglądały fajnie, po czym przyszedł zjazd i w konkursie indywidualnym na Wielkiej Krokwi wypadł poniżej oczekiwań. Wczorajsze skoki, to także nic specjalnego i dalekie lokaty. Bardziej przypominał skoczka z początku sezonu niż z TCS. Jeśli spojrzeć na wyniki z ubiegłego sezonu, to tutaj w Titisee też nic wielkiego nie skakał. Z kolei Prevc nabrał wiatru w żagle po Zakopanem. Wczorajsze treningi może oszałamiająco nie wyglądały, ale skokiem w kwalifikacjach nawiązał już do formy z Zakopanego. Liczę, że dziś podobnie będzie w konkursie i Słoweniec okaże się lepszy.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +727
karfus 88,6K

karfus

Użytkownik
1. Ipcioglu🇹🇷 - Murańka 🇵🇱 | 1 | 1.45 | sts | Klimek fatalna forma, fatalne skoki, nie sądzę, żeby nagle mu wyszło, we wszystkich 3 skokach gorszy od Turka, który jeśli powtórzy skoki z treningów może załapać się do II serii. Pierwszy trening Murańka 105.5 metra - 53 lokata - Ipcioglu 121m, 32 lokata. Drugi trening Murańka 113m, 49 miejsce - Ipcioglu 125m 30 miejsce. Kwalfikacje Murańka 111m, 49 lokata - Ipcioglu 114m 48 lokata.
2. Schmid🇩🇪 - Y.Sato 🇯🇵| 1 | 1.50 | fortuna | Schmid całkiem nieźle sobie radzi.3 i 6 miejscw w trenignu, kwalfikacje dały 10tą lokatę. Natomiast Japon zgubił formę . Treningi DNS oraz 21 lokata, a kwalfikacje dopiero 42 lokata
3. Schmid🇩🇪 TOP 10 - TAK| 1.70 | fortuna | Wyżej miejsca w poszczególnych skokach, nie wypadał po za 10 lokatę, skacze równo, więc czemu ma tego nie powtórzyć w konkursie?
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +161
X 19,4K

xoli20

Użytkownik
Geiger win @2.75 STS

Ponownie idę w stronę Niemca. Dzisiaj jedynie Lanisek jako taką walkę z nim nawiązał w obu skokach, a i tak stracił ponad 5 punktów. Jutro też może być głównym rywalem, ale jakoś nie wierzę że jutro zbliży się jeszcze bardziej. Pozostali rywale to słabo skaczący w konkursach już od dłuższego czasu Kobayashi (a chyba 1 raz nie jest faworytem buków), Granerud który jak odda dwa dobre skoki to święto, Eisenbichler który bardzo rzadko dorównuje Karlowi w konkursach, i w zasadzie to tyle. Są mocni inni Słoweńcy ale wątpię że na tyle żeby wygrać. Na wyskok któregoś Austriaka też się raczej nie zanosi. Podsumowując, jak dla mnie fajny kurs na wygraną Niemca bo na papierze nie bardzo kto ma mu tutaj zagrozić.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +322
S 14,7K

sebek1997

Użytkownik
H.E. Granerud 1-6 @1.85 fortuna (7 miejsce)
H. E. Granerud 1-3 @3.0 fortuna

Na innych bukach to zdarzenie widnieje po kursach 1.50-1.75. wiec próbuje na fortunie, bo są przesłanki; że typ się powiedzie. Halvor skacze tu powtarzalnie na poziomie top 4-10. We wczorajszym konkursie zajął 4 miejsce. Awansujac po pierwszej serii z 11 pozycji. Szczególnie drugi skok mu wyszedł bardzo dobrze (2 nota drugiej serii). Myśle, że dzisiaj jest w stanie powtórzyć dwa dobre, równe skoki, które pozwolą mu nawet powalczyć o podium, na którym stawał już dwukrotnie w tamtym sezonie.
 
Ostatnia edycja:
lukas88 284,7K

lukas88

Forum VIP
Schmid 1-10 @ 1,90 Fortuna 5/10

Niemiec skacze tutaj bardzo równo i stabilnie, patrząc na jego poszczególne skoki:
- piątkowe treningi 3 i 6 lokata
- piątkowe kwalifikacje 10 lokata
- sobotnia seria próbna 6 lokata
- sobotni konkurs 9 lokata
Także widać stabilizację i liczę że Niemiec na własnym terenie dziś też zaloguje się w "10"

Anze Lanisek 1-6 @ 1,55 Fortuna 6/10
Anze Lanisek 1-3 @ 2,5 Fortuna 3/10

Lanisek ostatnio stabilna forma, 3 miejsce w Zakopanem, wczoraj przegrał tylko z Geigerem. Dziś liczę że ponownie będzie wysoko, kursy na podium również jak najbardziej do gry
Lokaty Słoweńca:
- piątkowe treningi 4 i 10 lokata
- piątkowe kwalifikacje 17 lokata
- sobotnia seria próbna 2 lokata
- sobotni konkurs 2 lokata

Lovro Kos 1-10 @ 1,50 Fortuna 6/10
Lovro podobnie jak Anze stabilnie prezentuje się na skoczni w TN, spójrzmy na jego lokaty podczas dotychczasowych skoków:
- piątkowe treningi 1 i 12 lokata
- piątkowe kwalifikacje 5 lokata
- sobotnia seria próbna 11 lokata
- sobotni konkurs 7 lokata
Także Lovro w dwóch skokach nie zmieścił się nieznacznie w czołowej 10, uważam ze przy dwóch stabilnych skokach stać go tutaj spokojnie na pierwszą "6"
Lovro Kos 1-10 @ 2,50 Fortuna 3/10

Granerud- Eisenbichler -1 @ 1,75 Fortuna 5/10

Obaj zawodnicy często mają problem z oddaniem dwóch równych skoków, ale widze tutaj wyższą formę u Norwega, który wczoraj mimo słabego pierwszego skoku potrafił odpalić w drugim, po którym awansował na 4 lokatę ze stratą 1,1 pkt do Marcusa, który oddał dwa niezłe skoki. Uważam że Norwega stać na dwa skoki lepsze od Niemca, gdyż w piątkowych skokach był w każdym z trzech zdecydowanie lepszy od Marcusa, a w sobotę w konkursie niewiele zabraklo.
 
Otrzymane punkty reputacji: +29
milan78 33,9K

milan78

Użytkownik
Schmid 1-10 @ 1,90 Fortuna 5/10

Niemiec skacze tutaj bardzo równo i stabilnie, patrząc na jego poszczególne skoki:
- piątkowe treningi 3 i 6 lokata
- piątkowe kwalifikacje 10 lokata
- sobotnia seria próbna 6 lokata
- sobotni konkurs 9 lokata
Także widać stabilizację i liczę że Niemiec na własnym terenie dziś też zaloguje się w "10"

Anze Lanisek 1-6 @ 1,55 Fortuna 6/10
Anze Lanisek 1-3 @ 2,5 Fortuna 3/10

Lanisek ostatnio stabilna forma, 3 miejsce w Zakopanem, wczoraj przegrał tylko z Geigerem. Dziś liczę że ponownie będzie wysoko, kursy na podium również jak najbardziej do gry
Lokaty Słoweńca:
- piątkowe treningi 4 i 10 lokata
- piątkowe kwalifikacje 17 lokata
- sobotnia seria próbna 2 lokata
- sobotni konkurs 2 lokata

Lovro Kos 1-10 @ 1,50 Fortuna 6/10
Lovro podobnie jak Anze stabilnie prezentuje się na skoczni w TN, spójrzmy na jego lokaty podczas dotychczasowych skoków:
- piątkowe treningi 1 i 12 lokata
- piątkowe kwalifikacje 5 lokata
- sobotnia seria próbna 11 lokata
- sobotni konkurs 7 lokata
Także Lovro w dwóch skokach nie zmieścił się nieznacznie w czołowej 10, uważam ze przy dwóch stabilnych skokach stać go tutaj spokojnie na pierwszą "6"
Lovro Kos 1-10 @ 2,50 Fortuna 3/10

Granerud- Eisenbichler -1 @ 1,75 Fortuna 5/10

Obaj zawodnicy często mają problem z oddaniem dwóch równych skoków, ale widze tutaj wyższą formę u Norwega, który wczoraj mimo słabego pierwszego skoku potrafił odpalić w drugim, po którym awansował na 4 lokatę ze stratą 1,1 pkt do Marcusa, który oddał dwa niezłe skoki. Uważam że Norwega stać na dwa skoki lepsze od Niemca, gdyż w piątkowych skokach był w każdym z trzech zdecydowanie lepszy od Marcusa, a w sobotę w konkursie niewiele zabraklo.
Schmid 1-10 w STS @2.0
Kos 1-10 STS @1.70
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom