>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Skoki narciarskie 2021/2022 - Klingenthal

Status
Zamknięty.
typerskoki 398,2K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Czwartek, 09.12.2021
14:00 - Odprawa techniczna

Piątek, 10.12.2021
17:15 - Oficjalny trening
19:15 - Kwalifikacje

Sobota, 11.12.2021
14:45 - Seria próbna
16:00 - Pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 12.12.2021
14:00 - Kwalifikacje
16:00 - Pierwsza seria konkursowa



* wszystkie godziny według czasu polskiego
 
typerskoki 398,2K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
#Kupon 1
R.Kobayashi wygra sobotnie zawody w Klingenthal @ 5,00 @ Unibet @ Stawka 60j.

Poszaleli z tym kursem. Ryoyu został w tym sezonie dopuszczony do dwóch zawodów i zajął w nich 1 miejsce z olbrzymią przewagą oraz 2 z niedużą stratą. To wystarczająco już opisuje jego dyspozycje. Potwierdzają się przypuszczenia, że w sezonie Olimpijskim Ryoyu będzie w dyspozycji jak w swoim najlepszym sezonie gdzie był poza konkurencją stawki. Ponadto Kobayashi lubi tą skocznie. Jak był w formie to tutaj nie pozostawiał złudzeń rywalom. Z kolei Geiger mimo że jest tutaj u siebie miewał swoje problemy. To samo Kraft, który też jest głównym rywalem. Pozostali są raczej oczko niżej i mają niższą powtarzalność, więc nie dość że Ryoyu jest mocny to nie ma aż tylu rywali do walki o wygraną. Tym bardziej szokuje tak atrakcyjny kurs. Spodziewałem się koło 3,00 i też bym to grał, ale 5,00 to już moim zdaniem mega okazja.

#Kupon 2
R.Kobayashi wygra kwalifikacje @ 4,50 @ STS @ Stawka 35j.
Argumentacja ta co wyżej. Mniejsza stawka bo mniej opłacalny kurs oraz to zawsze 1 seria, a nie 2 gdzie łatwiej o sprawiedliwe wyniki. Dodatkowo piątek Ryoyu może traktować na oskakanie, chocaiż wydaje mi się że wkurzony od razu przywali z grubej rury.

#Kupon 3
Eisenbichler miejsca 1-3 w kwalifikacjach @ 3,00 @ STS @ Stawka 30j.
Niemiec jest w coraz lepszej formie. Nawet w nielubianej Wiśle był blisko podium, myślę, że u siebie stać go na pojedyncze skoki na podium i znając Niemca to w kwalach mu na to bardziej pozwoli głowa niż w konkursie.

#Kupon 4
Granerud miejsca 1-3 w kwalifikacjach @ 5,00 @ STS @ Stawka 20j.
Żal nie spróbować po takim kursie. Granerud jak stwierdził Werner Schuster albo wygrywa albo się nie kwalifikuje. Kurs opłacalny by zaryzykować, że w kwalach mu akurat wyjdzie skok i da to miejsce w top3. Nie wyjdzie? Trudno - stawka nie jest duża.

#Kupon 5
Stoch miejsca 1-3 w kwalifikacjach @ 6,75 @ STS @ Stawka 40j.
Cały czas twierdze, że Kamil ma potencjał by być w Topie i potwierdza on to w niektórych próbach. Na moje nieszczęście akurat w tych co na niego nie mogłem postawić. Liczę, że w końcu się uda. U Kamila chodzi głównie o głowę. W kwalach/treningach bez presji i super lokaty. Konkursy/lub serie u siebie wkradają się nerwy i idzie troszkę nie tak jakby chciał. Tutaj na spokojnie, zdjęte oczekiwania, już nie u siebie, a na skoczni którą lubi i ma tu sukcesy i bez presji zawodów bo kwale to nie zawody. Liczę, że tym razem siądzie, no i kurs mega zachęcający.

#Kupon 6
R.Kobayashi - Geiger 1 @ 1,67
Paschke - Kos 1 @ 1,45
AKO 2,42 @ STS @ Stawka 70j.

O Kobayashim było powyżej. Geiger owszem jest mocny, ale miewał na tej skoczni gorsze dni to raz, a dwa Geiger nigdy się nie spina na piątkowe skoki na 100% i gdyby stworzyć klasyfikacje generalną PŚ na podstawie piątkowych prób to Geiger mógłby być nawet poza podium.
Co do drugiej pary w tym dublu to nazwiska same mówią za siebie. Paschke na fali wznoszącej, u siebie, kwale. To dobre połączenie dla tego zawodnikach, który potrafi w kwalach/treningu nawet zagrozić TOP6. W konkursie bywa nieco gorzej. Kos to nowa postać i po Wiśle która mu spasowała może wrócić do miejsc z początku sezonu czyli 20-40, a więc sporo gorzej od potencjału Paschke.

#Kupon 7
Kraft - Eisenbichler 2 @ 2,22 @ STS @ Stawka 45j.
O Niemcu już pisałem. Kraft owszem też jest mocny, ale miewa gorsze próby, szczególnie poza konkursem gdzie sobie coś tam lubi testować. Poza tym skoncznia w Wiśle jest jego jedną z ulubionych, a Klingenthal już nie więc może być zauważalny regres dyspozycji. U Eisenbichlera raczej odwrotnie, skocznia pod niego względem Wisły.

#Kupon 8
Hoerl - Lindvik 2 @ 1,94
Stoch - Żyła 1 @ 1,37
AKO 2,66 @ STS @ Stawka 35j.

Lindvik złapał formę i potwierdził to 3 konkursy pod rząd a to w jego wypadku już dużo. Nie jest to stabilny skoczek i znienacka znajduje formę jak i gubi. Ale jak już ją złapie to jest groźny (przykład na TCS). Na tej skoczni czuje się dobrze, w lato tu latał rekordowe skoki (ma chyba rekord letni o ile dobrze pamiętam). Hoerl podobnie jak Kraft lubi skocznie w Wiśle i tutaj może być jakiś regres dyspozycji.

#Kupon 9
Fettner - Leyhe 2@ 2,22 @ STS @ Stawka 25j.
Krótko. Leyhe po ciężkiej kontuzji trzyma przyzwoity poziom i liczę, że będzie co weekend coraz mocniejszy. W Wiślę trochę nie poszło stąd fajny kurs, ale teraz jest u siebie i może wrócić do skoków do 15-20 konkursowej. Fettner skacze mocno ponad swój standard, ale widać było w Wiślę, że troszkę przygasał. Myślę, że z Leyhe na jego ziemii może przegrać, a bukmacher jest innego zdania więc z tego korzystam.

#Kupon 10
Zajc - Forfang @ 1 @ 1,57
Zniszczol - Wasek @ 1 @ 1,45
AKO 2,28 @ STS @ Stawka 30j.

Zajc nie jest stabilny ale jak nie zawala skoku to jest półkę-dwie wyżej od Forfanga. Norwegowi wyszła niedziela w WIśle i przeważnie niedziele ma najlepsze z weekendu. Teraz jednak piątek i zanim się tutaj oskaka to powinien od Zajca odstawać, o ile ten nic nie zawali.
Olek Zniszczoł jest w przyzwoitej dyspozycji dającej nadzieje na punkty, dlatego też został w przeciwieństwie do większości kadry zabrany do Niemiec. Wąsek to kadra B i jedzie nieco dlatego że ktoś musi jechać. Myśle, że Wąsek sie nie zakwalifikuje do zawodów, a Olka przy dobrych skokach stać na punkty.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +298
typerskoki 398,2K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Ciekawy kurs u bukmachera BestBet, szczególnie na parę R.Kobayashi - Żyła
 

Załączniki

Otrzymane punkty reputacji: +442
c1amak 7,2K

c1amak

Użytkownik
Przecież to błąd, pomylili Kobayashiego.. brawo za wyłapanie, daj znać później czy rozliczyli Ci ten zakład czy zwrot :)
 
typerskoki 398,2K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Przecież to błąd, pomylili Kobayashiego.. brawo za wyłapanie, daj znać później czy rozliczyli Ci ten zakład czy zwrot :)
Już się jorgneli i dali zwrot. Chociaż tyle dobrze że od razu, a nie po fakcie i można ponowić kupony już bez tego zakładu.

PS. Stoch - Fettner 1 @ 1,60 też całkiem fajny kurs do dubelka.
 
Otrzymane punkty reputacji: +55
E 2,2K

emilplayp

Użytkownik
P.Paschke vs D.Huber +++ 1 @1.8 1xbet

Witam wszystkich przed dzisiejszymi kwalifikacjami, typ na zdarzenie dzisiejsze opieram głównie obecną formą obu panów jak i zmagania na tym obiekcie w Lutym tego roku. No cóż, pan Huber jak miał bić się o podium to wszyscy widzieli w zeszłym tygodniu, skoki przeciętne i aby w jednym treningu był lepszy od Niemca, mam wrażenie, że obaj są na odwrotnych biegunach i forma jednego pikuje mocno w górę, a drugiego raczej ma się ku spadku formy. Pewnie każdy z was czytających oglądał podobnie jak ja loteryjny konkurs drużynowy - Niemiec najlepsza nota w drużynie, Austriak najgorsza. W Lutym, Pius bił się z najlepszymi w konkursie, gdzie Austriak w pierwszym konkursie był 38, a w niedzielę 27.
Podsumowując, wszystko przemawia za Paschke, jedyny minus jaki widzę w zestawieniu to ranga wydarzenia, wiadomo kwalifikacje i każdy może potraktować je jako rozgrzewka ale tak czy siak uważam, że Niemiec znów może spokojnie w top 10 być w ten weekend.

Do zdarzenia dokładam zwycięstwo Pani Kramer w dzisiejszym konkursie, aby życie miało smaczek musiałem coś dołożyć, oby nie wyszło jak tydzień temu gdzie zawaliła jeden skok na przełomie całego weekendu i musiała zawalić piękny kurs @1,25 jak dobrze pamiętam. Stawka raczej bez szału, to dopiero piątek ale myślę, że można wyłapać fajne kursy przed treningami i kwalifikacjami. Pozdrawiam z kwarantanny i życzę zieloności :)

Marita Kramer win +++ @1,4 1xbet

edit

Było dość blisko, u kobiet tego się spodziewałem ale u panów to Huber ponad moje oczekiwania, a Niemca stać tutaj na skoki powyżej 130m spokojnie.
 

Załączniki

Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +55
E 2,2K

emilplayp

Użytkownik
P.Paschke vs C.Prevc 1 @2,24 1xbet

Typ zagrany w przerwie pomiędzy zakończonymi treningami, a kwalifikacjami. Nie myślicie, że uprałem się na tego gościa z Niemiec, tylko widzę tutaj value i proszę pilnować oferty bo zniknęła u ruska standardowo podczas rozgrywania kwalifikacji, ale mogą być podobne kursy i zestawienia. Cała ekipa ze Słowenii słabo póki co na tym obiekcie ale jest kilku zawodników którzy śmiało powinni poprawić swoje wyniki z kwalifikacji, liczę na Lindvika, Krafta, Hoerla, Biślera,Johanssona. Wracając do zestawienia, nie wiem czemu ale jestem spokojny o Paschke, że te top 10 powienien osiągnąć, z kolei na Hubera nie daje ani złotówki, że wykona dwa równe mocne skoki w okolicy 130m. Mogę się mylić ale skoki oglądam od dziecka, fascynuję się to dyscyplina jak nie jeden z was, jeśli będziecie mieć ciekawą oferta z austriakiem to można przeciwko gościowi grać. Pod lupą jest C.Prevc, no cóż dziś słabe wyniki 24,43,38 miejsce, przeciwnik w opisywanej parze 3,8,7 .... to są skoki ale w poprzednich weekendach Słoweniec równy był i nie oddawał tak słabych skoków, myślę że to może być weekendowy lekki zjazd całej drużyny z południa Europy.

Trudno nie wspomnieć o naszych, widać u Kamila radość z oddawanych skoków i liczę na niego jeśli mówimy o top 10 a nawet top 6 - oby było jeszcze lepiej. Piotrek miał w kwalifikacjach najgorsze warunki z całej listy startowej zawodników dziś, uważam, że obaj powinni być w top 10. Jeśli chodzi o warunki to mają być w miarę wyrównane dla wszystkich 2-3m/s kierunek podobny czyli lekko z tyłu skoczni.
 

Załączniki

  • 21,6 KB Wyświetlenia: 48
  • 21,6 KB Wyświetlenia: 47
Otrzymane punkty reputacji: +134
tarki_16 210,9K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Lindvik 1-6 @1.75 Fortuna (9 miejsce)

Norweg wczoraj wygrał jeden z treningów, na drugim był 6, a skok kwalifikacyjny ewidentnie mu nie wyszedł, ale nie miało to żadnych konsekwencji. Jego forma jest stabilna i zwyżkuje, co pokazały zawody w Wiśle, gdzie uplasował się na drugim miejscu. Myślę, że dziś jest duża szansa na powtórzenie takiego wyniku, czy zbliżenie się do tej granicy. Myślę, że Geiger czy Ryoyu nie odstają jakoś mocno od stawki i jest szansa, żeby z nimi powalczyć. Asekuracyjnie gram czołową szóstkę, chyba tylko dzięki temu, że Norweg skoczył słabiej w kwalach i mamy przez to dobry kurs.

Peier w Top 10 @1.80 STS (12 miejsce)

Konsekwentnie gram w kierunku Szwajcara, który od początku sezonu zajmuje czołowe miejsca, które plasują go na 9 miejscu w generalce. Jest stabilność w jego skokach, pięknie stylowo i myślę, że nie zawiedzie i w dzisiejszym dniu. Wczoraj 16, 7 oraz 4 miejsce w kwalifikacjach, więc przy stabilnych warunkach powinien znowu znaleźć się w czubie.

Wąsek w top 35 @1.75 STS

Może to trochę dziwne, że próbuje grać w kierunku Polaka, ale wczoraj pojawiło się małe światełko w tunelu, a to dzięki dobrym skokom Pawła. Nie liczymy tutaj 1 próby, bo uplasował się na 47 miejscu, ale już kolejne skoki , które dały mu 21 pozycję, oraz kwalifikacyjny 18 miejsce o czymś świadczą. Nie sądzę, że aż tak dobrze będzie w dzisiejszym dniu, ale wierzę w pierwsze pkt w tym sezonie, a przynajmniej zaproponowane miejsce na koniec konkursu.

Lindvik - Granerud 1 @1.72 Unibet

Jeszcze wpadła mi w oko ciekawa para, a mianowicie rywalizacja dwóch Norwegów i chyba kompletnie przestrzelone kursy, bo u innych próżno szukać takiego zestawienia, a tutaj proszę , niespodzianka. Granerud po zawodach w Rosji na inauguracje sezonu kompletnie się pogubił, nie łapał się do drugiej serii, ba nawet nie przebrnął któregoś razu kwalifikacji. Przy jego skokach widać problemy w locie , co skutkuje słabszymi odległościami. Tutaj może troszkę lepiej to wygląda, ale będę bardzo zdziwiony jak odda dwa równe, dalekie skoki. O Lindviku już wspominałem, jest po prostu stabilniejszy od kolegi z Reprezentacji i myślę, że dziś to potwierdzi.
 
Ostatnia edycja:
maniek81 314,8K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Peier - Granerud [1] 1.85 betclic
Obudził się Norweg, ale warunki też lepsze od Szwajcara trafił w obu seriach.

Podobnie jak kolega wyżej idę w stronę Szwajcara. I podobnie jak w ubiegłym tygodniu gram przeciwko Norwegowi. Szwajcara kolega wyżej opisał i w pełni się z tym zgadzam. Wczorajsze 4 miejsce w kwalifikacjach nie byli przypadkowe. Norweg natomiast w dalszym ciągu boryka się z problemem. Uważam, że nie zapomniał jak się skacze, ale problem leży w sferze mentalnej. Ewidentnie się pogubił i presja go tłamsi. Przy dwóch skokach konkursowych Szwajcar rokuje na dużo większą powtarzalność i wyższe miejsce w konkursie.
 
Ostatnia edycja:
Z 139

zegarmistrz

Użytkownik
Pierwszy dzień za nami. Kursów na jutro jeszcze nie ma,ale myślę,że będą odpowiednie. Kobayashi V i główny typ 1-3. Myślę,że Japończyk trochę podrażniony dzisiejszym dniem,forma jest. Pogoda jutro ma płatać figle,ale to akurat dobrze dla mocnych zawodników. Wzorem Adama. Ryoyu 1-3
 
Otrzymane punkty reputacji: +19
E 2,2K

emilplayp

Użytkownik
P. Żyła vs T. Zajc 1 @1,61 1xbet

Witam ponownie, no cóż przewidywania prawie się sprawdziły, chyba nikt z nas tutaj nie spodziewał się tylko aż tak dobrych skoków granulata, być może to jego powrót do wielkiej formy, kto wie? Dziś stawiam na Piotrka, uważam że stać go tutaj na jeszcze lepsze skoki, a Timi może spartaczyć jeden z dwóch skoków, a warunki już mają być gorsze od wczorajszych czyli powrót do loterii niestety. Standardowo, na niedzielę już nie ma jakiś mega okazji bo buki nie są głupie i wystawiają już pary h2h zbliżone do siebie względem sobotnich wyników, tutaj prędzej trzeba szukać jakis niespodzianek niż niskich kursów sugerując się tym co wczoraj. Kadra Słowenii widać, że obniżyła swoje notowania, być może sam obiekt nie pasuje im i tak to już jest w tym sporcie.

P. Paschke vs J. Hoerl 1 @1,48 1xbet

Twardo dalej ide w stronę 30 letniego Niemca, powiem wam, że moim zdaniem kurs powinien być odrobinę wyższy bo zbliżony poziom lecz trzeba zapomnieć o tym, że Austriak będzie teraz wygrywać kolejne konkursy. Wiadomo, dziś te warunki mogą być różne, ale Pius nie oddał tutaj słabego bądź przeciętnego skoku, tak jak Amman nie lubi Wisły tak on lubi ten obiekt i tyle. Uważam, że jest duża na szansa na wygranie Niemca w tej parze.

Dobrymi typami są również :

P. Żyła top 15 @1,72 1xbet
P. Paschke top 15 @1,18 1xbet

K. Peier vs A. Lanisek 1 @1,59 kwalifikacje 1xbet


Tutaj Szwajcar bardzo fajne oddaje skoki, w przeciwieństwie do Anze, czytałem kiedyś długi wywiad przeprowadzany z Peierem, w którym sam miał świadomość, że kontuzja przeszkodzila mu na tyle, że czuł się na tyle aby rywalizować ze ścisłą czołówką. Trzeba pamiętać o tym, że Lanisek w Lutym tutaj oddawał dobre skoki i był w top 10, także typ już nie jest tak oczywisty, ale warto spróbować.

Jako offtopic chciałbym dodać, że po ostatnich wpisać rusek anulował mi zakłady i nałożył limity na granie skoków, także proszę jeśli macie fajne alternatywy, podajcie tutaj bądź na priv alternatywy, gdzie jest duża oferta skoków, bo na 1xbet nawet nie można łączyć par h2h ze sobą niestety. Robią co chcą i twierdzą, że mają takie prawo, także trzeba uciekać. Pozdrawiam i życzę zieloności.
 
Otrzymane punkty reputacji: +98
tarki_16 210,9K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Wczoraj troszkę pechowo, zabrakło niewiele jeśli chodzi o Lindvika w 6 czy Peiera w 10, Granerud miał szczęście , bo trafił bardzo dobre warunki w obu seriach, ale widać, że ma problemy w locie i znosi go na prawo, przy tylnych podmuchach miałby problem z osiągnięciem tak dobrych rezultatów.

Kraft - 4 lub lepszy @2.00 Fortuna

Austriak wczorajszym pierwszym skokiem praktycznie zapewnił sobie zwycięstwo, drugim tylko potwierdził dominacje i pewnie wygrał. Myślę, że forma nie uleciała, na pewno groźnym rywalem będzie dziś Ryoyu , który czuje niedosyt po wczorajszym konkursie, bo nie było go nawet na podium. Liczę ponownie na dobre Skoki Kamila, który wczoraj chyba trafił najgorsze warunki jeśli patrzeć na pryzmat dwóch serii. Nad Niemcami ciąży chyba jakieś fatum tej skoczni, bo od bardzo dawna nie potrafią wygrać na tym obiekcie, a przecież Geiger czy Eisenbichler są w bardzo dobrej formie, co pokazały ostatnie dni. Wracając do Krafta, myślę, że i dziś powalczy o wygraną, a podium tym bardziej. Obok Stocha otrzymuje najwyższe noty, i to zdecydowanie zasłużenie, a to przy małych różnicach pkt może mieć i dziś znaczenie. Fajne zdarzenie zaproponowała Fortuna, więc wchodzę w to.

Najlepszy zawodnik z danego kraju:
Norwegia - Lindvik @3.00 Fortuna


Mamy tutaj dwóch zawodników, którzy mogą zagrozić Lindvikowi. Jest to oczywiście Granerud, czy dobrze skaczący na treningach Johansson. O pierwszym już wspominałem, przy podobnych warunkach Lindvik powinien odlecieć parę metrów dalej , wczoraj się nie udało, bo Granerud trafił w dwóch seriach podmuchy pod narty, które zaowocowały dalekimi odległościami i 2 miejscem na koniec konkursu. Będę na prawdę bardzo zdziwiony, jeśli dziś powtórzy ten wynik, zwłaszcza gdy trafi na boczne czy tylne podmuchy. Johansson wczoraj przed Lindvikiem, ale był straszny ścisk w czołówce. Po prostu wiem, że Mariusa stać na zdecydowane lepszy próby, takie jak pokazywał podczas treningów czy w niedzielnym konkursie w Wiśle. On po nieudanym dniu potrafi się zmobilizować i następnego dnia zawalczyć o zwycięstwo. Mam nadzieję, że będzie tak i tym razem i okaże się najlepszym z Norwegów.

Ammann w top 25 @1.84 STS

Jeśli chodzi o skoki Szwajcara na tej skoczni to wygląda to następująco:
37, 13, 6, 16, 23 miejsce

Tylko pierwszy skok mu nie wyszedł, już kolejne były na dobrym poziomie. Wczoraj przewaga nad 26 zawodnikiem to blisko 8 pkt, więc sporo. Problemem doświadczonego Szwajcara jest podejście do lądowania, i jego udawany telemark , przez co traci sporo pkt na notach , a tak byłby jeszcze wyżej w ostatecznym rozrachunku. Lubi tą skocznie , uśmiechnięty i zadowolony po każdym skoku, więc i dziś powinno być dobrze. Miejsce w 25 to minimum, jego stać nawet na top 15.

Granerud - Stoch 2 @1.90 Unibet

Fajny kurs, u innych faworytem jest Polak. Granerud wczoraj w każdej serii skakał o 4 metry dalej od Kamila, a różnica na koniec konkursu to tylko 0,1 pkt na korzyść Norwega, co pokazuje, że Stoch nie miał szczęścia do warunków. Myślę, że Granerud wypadnie dziś z pudła, a Kamil będzie lepszy od rywala i powalczy o zwycięstwo.
 
Ostatnia edycja:
dx2 210,2K

dx2

Użytkownik
Wellinger Top 15 tak @1.7

Wellinger wydaje sie bardzo doswiadcoznym zawodnikiem ,a apatrzac w metryke to ma 26 lat, wiec swietny wiek. Wydac u niego progres ostatnio zreszta jak u calej reprezentacji Niemiec. Jednak ten Horngacher trzeba przyznac jest dobrym trenerem. U nas tez go mega chwalono, a jak zapadla dezyzja ze odszedl to tez pojawilo sie kilka szpilek. Wczoraj Niemiec szosty, znakomity drugi skok. Mysle, ze Wellinger jest wyjsciowo wiecej na tym poziomie co obecnie zawodnicy niemieccy typu Paschke, Leyhe czy Schmid, ale mysle tez ze on moze zaliczyc obecnie najwyzszy progres.
Jak bedzie skakac jak wczoraj i odda dwa dobre skoki to w takiej pietnastce powinien bez najmniejszego problemu sie znalezc, a sadze ze spokonie bedzie to miejsce w top 10, wiec ten kurs wydaje mi sie bardzo dobrym rozwiazaniem.
 
typerskoki 398,2K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Po 2 dniach w Klingenthal układ sił jest już dobrze znany, więc ciężko wyłowić fajne kursy. Ale widzę 3-4-5 zawodników wartych do pogrania, na zmianę względem wczoraj, więc ugryzę dzisiaj temat od nieco innej strony.

Piotr Żyła:
Widać u niego progres, widać pojedyncze lepsze próby na okolice miejsc 6-10. Skocznie bez wątpienia lubi i nie ma tu specjalnie problemów w locie lub lądowaniu. Brakuje 2-3m dołożyć żeby względem wczoraj by się w tych miejscach 6-10 zameldować i Piotrka bez wątpienia na to stać. Wydaje mi się, że dobrze czuje Piotrka (w przeciwieństwie do Kamila) i może mieć dzisiaj wyraźnie najlepszy dzień w tym sezonie co może poskutkować właśnie miejscami w tej przedziale. Ciekawe zakłady z tym związane:

Żyła - Zajc 1 @ 1,75 @ Uniber
Żyła - Tande 1 @ 1,60 @ BestBet
Żyła - Nakamura 1 @ 1,60 @ Totalbet
Żyła 1-10 @ 4,00 @ Fortuna

Zarówno Zajc jak i Tande już wczoraj wydawali się być nieco gorsi od Piotrka, biorąc pod uwagę potencjał poprawy Piotrka, a brak potencjału powyższych to wydają się to fajne typu do dubla. Kurs na miejsca 1-10 kosmiczny a tak jak pisalem, dużo nie brakuje, potrzeba dobrego dnia, troszkę farta. A dzisiaj może wiatr troszkę zamieszać więc może Piotrek trafi lepiej, po takim kursie uważam warto spróbować.

Ryoyu Kobayashi:
Dalej to jest dla mnie faworyt numer 1 do wygranej. Potwierdził to w kwalach i w próbnej. W konkursie 1 . n ieoptymalny, a 2 tragicznie spóźniony. Myślę, że jak skoczy swoje to będzie poza zasięgiem. Z rywali Geiger nieco tutaj przygaśnięty. Granerud tak jak pisał poprzednik miał warunki, jak ich braknie to może być poza 10. Kraft skoczył wczoraj w 1 serii swojego maxa i nie jest chyba na tyle stabilny by go skakać co konkurs w 2 próbach. Przykład w 2 serii miał notę poza top10. Stoch wiadomo, może dzisiaj nawet wygrać jak trafi w końću fajne warunki, ale może też być 18-ty, było by to całkiem normalne w jego przypadku. No i boje się tylko Lindvika, że jak skoczy 2x TOP to będzie z Japończykiem walczył. Także nie widzę dużej grupy rywali do walki z Ryoyu, jeśli ten tylko skoczy swoje, a kurs kosmiczne:

R.Kobayashi wygra @ 4,00 @ Fortuna
R.Kobayashi - Kraft @ 1,70 @ Fortuna - do dubelka

Marius LIndvik:
O Lindviku pisałem przy okazji Kobayashiego. W Wiśle w niektórych próbach był wyraźnie najlepszy. Tą skocznie lubi, skakał tu po 148m w lato i osiągał dobre wyniki w zimę. Wczoraj troszkę nie skoczył swojego optimum a i tak był wysoko. Jakby dziś mu siadło to podium w zasięgu jak i kilka fajnych par H2H do wyłapania.

Lindvik 1-3 @ 5,00 @ Fortuna
Lindvik 1-6 @ 2,25 @ Fortuna
Geiger - Lindvik 2 @ 2,70 @ Totalbet
Lindvik najlepszy Norweg @ 3,00 @ Fortuna

Harvor Granerud:
Po poprzednikach spodziewam się progresu względem wczoraj, po Granerudzie regresu. No ale bukmacher też to bierze pod uwagę wiec nie ma wielu fajnych kursów. Bardziej będę polował na live. Jeśli np. w próbnej dostanie dobre warunki i skoczy dobrze, a w konkursie będą się robiły warunki ciężkie z potencjałem wiatru w plecy to będę szukał pary przeciwko niemu.

Jan Hoerl:
Fajnie się udało wyczuć Hoerla że sie nie zaprzyjaźni ze skocznią w piątkowych w kwalach. Wczoraj było lepiej, ale mam wrażenie że miał dobre warunki i skoczył swojego maxa na tej skoczni co było widać po reakcji. Z miejsca w okolicy 10 po wygranej w Wiśle nie powinien się cieśzyć a był bardzo zadowolony z tych skoków. Jak dzisiaj dostanie gorsze warunki lub odda gorsze skoki, może być sporo niżej i kursy na to są fajne. Np.

Hoerl - Schmid 2 @ 2,2 @ Totalbet
+ rożne pary gdzie nie jest faworytem do dubla, np. z Lindvikiem, Paschke, itp.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1018
S 14,7K

sebek1997

Użytkownik
M. Lindvik - K. Peier 1 @1.50 ebetx.
R. Kobayashi top 3 @1.60 ebetx
AKO: @2.40 ebetx



Prosty dubelek na podwojenie dzisiaj z mojej strony. W tej parze zdecydowanie można stawiać na Norwega, który praktycznie nie wypada tutaj poza top 10. Tylko w kwalifikacjach splasował się na 17 pozycji. Poza tym skacze tutaj bardzo dobrze i równo. Podobnie, jak to miało miejsce przed tygodniem w Wiśle, także widać, że forma nie uleciała. Szwajcar Peier w tym sezonie wrócił po kontuzji i od samego początku spisuje się znakomicie. Cały czas zajmując miejsca w okolicach top 10. Jednak w tej parze stawiam na Lindvika, który na sześć prób oddanych tutaj aż w pięciu był lepszy od Szwajcara. Dzisiaj myślę, że będzie podobnie i młody Norweg może pokusić się nawet o walkę o podium, czego o Peierze nie można powiedzieć.

O Ryoyu nie ma co zbyt wiele się rozpisywać, bo widać, że forma jest i nieobecność w drugim konkursie w Ruce oraz przed tygodniem w Wiśle niewiele zmieniła. Wczoraj jednak nie wyszedł mu ten drugi skok przez co spadł z 3 pozycji na 7, ale tam w czołówce były bardzo małe straty punktowe. Dzisiaj jest to główny kandydat do zwycięstwa i o top 3 można być spokojnym, jeśli nie popełni tylko jakiegoś błędu na progu, jak to miało miejsce wczoraj.

Z suchych typów bez większej analizy do jakiejś tasiemki można śmiało pograć:
H. Granerud - D. Tande 1 @1.30 iforbet
Myśle, że wczorajsze podium spowoduje, że Halvor zacznie skakać zdecydowanie powtarzalniej i widać, że tutaj z próby na próbe się poprawia. Powinien być spokojnie lepszy od swojego kolegi z reprezentacji.

A. Wellinger - C. Schmid 1 @1.75 iforbet
Na innych bukach widziałem po @1.60 na Wellingera ze Schmidem, także po wczorajszym konkursie można spróbować pograć na Wellingera, który widać, że pomału się budzi.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +683
c1amak 7,2K

c1amak

Użytkownik
Kobayashi R.-Kraft, typ 2, kurs 2,2 forbet forbet, stawka 5/10
Jakoś nie przekonuje mnie faworyzowanie Ryoyu. Już wczoraj miał szaleć i wygrywać a skończył na 7.miejscu. W pierwszej serii Ryoyu miał lepszy wiatr niż Kraft a to austriak okazał się lepszy. W drugiej serii ponownie lepsze warunki u Japończyka a Kraft zdobył więcej punktów. Dzisiaj liczę na powtórkę.

Lindvik-Paschke, typ 1, kurs 1,5 forbet forbet, stawka 6/10
Norweg wczoraj może bez szału ale stabilnie bo 8. i 6. miejsce odpowiednio w 1. i 2.serii. Paschke rozczarował w pierwszym skoku. Również w serii próbnej Lindvik ciut lepszy. Dzisiaj może być w top3 nawet.

Hoerl-Fettner, typ 1, kurs 1,65 forbet forbet, stawka 6/10
Hoerl skacze na dobrym i wyrównanym poziomie. Wczoraj w pierwszej serii zajął 10.miejsce a w drugiej 4.miejsce. W konkursie zajął 10.miejsce ALE... do Geigera (skończył na 4.miejscu) brakło mu tylko 1,2pkt. Ciasno było. Fettner w pierwszej serii poleciał rewelacyjnie ale w drugiej skoczył tylko 113,5m i zakonczył zawody na 16.miejscu z 10 punktami straty do Hoerla. Nie widzę powodu dlaczego dzisiaj miałoby być inaczej w tej parze.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom