>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Skoki narciarskie 2020/2021 - Willingen (29.01.2021 - 31.01.2021)

Status
Zamknięty.
typerskoki 404,8K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Piątek, 29.01.2021
10:00 - Odprawa techniczna
13:30 - Oficjalny trening
15:45 - Kwalifikacje (Willingen 6)

Sobota, 30.01.2021
15:00 - Seria próbna
16:00 - Pierwsza seria konkursowa (Willingen 6)

Niedziela, 31.01.2021
14:45 - Kwalifikacje (Willingen 6)
16:15 - Pierwsza seria konkursowa (Willingen 6)



* wszystkie godziny według czasu polskiego (CEST) Relacje
 
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Klasyfikacja końcowa Willingen Six

M. Hamann - J. Wolny 2 @2.01 STS

Polak po ostatnim konkursie w Lahti powiedział, że cieszy się na samą myśl o Willingen, bo będzie można daleko polatać. Można z tego wywnioskować, że lubi tą skocznię, nic dziwnego, jest to największa skocznia o pkt HS 147 m. Wolny ostatnio notuję zwyżkę formy, z bardzo dobrej strony pokazał się w Titisee kończąc konkurs dwa razy w czołowej 15, a w ostatni weekend załapał się do czołowej trzydziestki. Jutro, jeśli prognozy się nie zmienią, może być problem z przeprowadzeniem kwalifikacji , które będą liczone do końcowej klasyfikacji. Ma padać deszcz i ma wiać mocny wiatr, więc możliwe , że jutrzejsze skoki zostaną przeniesione na sobotę. Wtedy ma już nie padać, a to jest najważniejsze, bo w Willingen mamy naturalne progi najazdowe, oraz wiatr ma już tak nie przeszkadzać i podwiewać pod narty. Jakub uwielbia takie warunki, jeśli dostanie podmuchy pod narty, po potrafi to bardzo dobrze wykorzystać i meldować się w czubie. Myślę, że zobaczymy zdecydowaną poprawę w stosunku do Lahti, może zakręci się blisko top 10. Niemiec po bardzo dobrym początku sezonu, ostatnio skacze słabo, raz awansuje do 30, raz przepada po pierwszej serii i nie zajmuje czołowych lokat. Niby skacze u siebie, ale wg Mnie to u Jakuba widzimy zdecydowany progres i powinien być wyżej po wszystkich oddanych skokach.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
Lik 124,2K

Lik

Znawca - Skoki Narciarskie
KWALIFIKACJE #1

Forfang vs Zajc -> @1.85, Fortuna
Aschenwald vs Zajc -> @1.85, Fortuna

Norweg w ubiegły weekend w Lahti, po bardzo słabym występie 2 tygodnie temu w Zakopanem (32. miejsce), powrócił do skoków na poziomie 2. dziesiątki.

Seria treningowa: 26. miejsce, 116.5 m
Kwalifikacje: 17. miejsce, 117.5 m
1. seria konkursowa: 11. miejsce, 124 m
2. seria konkursowa: 15. miejsce, 123 m

Ostatecznie, w konkursie głównym uplasował się na 13. pozycji. Różnica w skokach Forfanga, w porównaniu do prób z Titisee-Neustadt i Zakopanego, była widoczna gołym okiem (płynne przejście do fazy lotu).

Chciałbym podkreślić wyniki Norwega z ostatnich lat na dużej skoczni w Willingen. To tutaj odniósł swoje 1. zwycięstwo w konkursie PŚ (a ma ich w sumie 3.). To tutaj osiągnął 2. ze swoich najlepszych wyników w ubiegłym sezonie, tj. 6 miejsce. Historia jego startów na tym obiekcie prezentuje się następująco: 9, 26, 7, 1, 10, 9, 6. Tylko raz wypadł z TOP10. Wiele wskazuje na to, że lubi tutaj skakać. Wpływ może mieć na to charakter skoczni, która nazywana jest "małym mamutem".

Aschenwald to skoczek, który również powinien powalczyć o TOP10 w ten weekend. W Lahti głównie plasował się na przełomie 1. i 2. dziesiątki (w sobotę 7. indywidualna nota, w niedzielę 14.). W jego przypadku warto odnotować także to, że często w seriach treningowych i kwalifikacyjnych prezentuje się lepiej niż w konkursie głównym. Dla przykładu, wygrał kwalifikacje w Oberstdorfie.

Jeśli chodzi o młodego Słoweńca, to nie widzieliśmy go na skoczni od 11.12. ubiegłego roku, a więc od czasu MŚwL. Miał bardzo słabe wejście w sezon, choć wiele wskazywało na to, że może być "czarnym koniem" sezonu, o czym więcej napisałem tutaj. Tylko 1 konkurs z miejscem w TOP20 (w słabo obsadzonych zawodach w Niżnym Tagile) i kompletnie nieudane skoki w czasie MŚwL, doprowadziły do małego skandalu w kadrze słoweńskiej, w efekcie którego doszło do zmiany trenera i zawieszenia niepokornego skoczka. Teraz Zajc wraca, jednak zagadką pozostaje to w jakiej jest formie. Jeszcze 3 tygodnie temu, trener Hrgota wypowiedział takie zdanie: "Z tego co mi wiadomo, nie jest jeszcze gotowy do rywalizacji na poziomie Pucharu Świata." Wczoraj natomiast padły już takie słowa: "Był w czołówce na dzisiejszym treningu w Planicy. Teraz musi po prostu zachować spokój." Nadal nie mówi to wiele, ale poza Laniskiem (i chorym na COVID-19 P. Prevcem), Słoweńcy ostatnio skaczą (z małymi przebłyskami) na poziomie 3. i 4. dziesiątki.

Myślę, że przy takiej ofercie, bez szaleństw, warto pójść w tę stronę. Inni bukmacherzy proponują zdecydowanie niższe kursy na H2H z Zajcem, np. zestawienie z Norwegiem - @1.40, forBET). Typy jednak z zastrzeżeniem, że kwalifikacje czasami rządzą się swoimi prawami, a zapowiadany jest także wiatr wiejący z różnych stron.


Prognoza pogody: 29.01.2021 r.
Willingen Six - niemiecki miniturniej w odświeżonej formule
PŚ w Willingen: Program zawodów. O której konkursy? Gdzie będzie transmisja?
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +217
A 638

Alpmma

Użytkownik
Co do dzisiejszych Q, jest duże prawdopodobieństwo że zostaną odwołane.
Mam znajomą reporterkę na miejscu i napisała mi że kosmicznie dmucha wiatr na skoczni.
 
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Podobno nie jest tak źle jak przypuszczano. Deszcz pada, ale z tym nie będzie wielkiego kłopotu , wiatr jest zachodni , pod narty, może uda się przeprowadzić dzisiejsze kwalifikacje, ale warunki mogą być trochę loteryjne. Za niewielką stawkę próbuje

Jakub Wolny 1-15 @2.50 (kwalifikacje) STS
lub Top 22 @1.80


W Titisee czy nawet na mniejszej skoczni w Lahti potrafił się spiąć i meldował się w czołowej 15 kwalifikacji. Przy dzisiejszych mocniejszych podmuchach pod narty, które Polak bardzo lubi, przy dużej skoczni , próbuje i tym razem, bo ewidentnie forma u niego rośnie.
 
Ostatnia edycja:
A 638

Alpmma

Użytkownik
Przypomnę ze tutaj są naturalne tory + pada deszcz więc myślę że warto grać przeciwko skoczom, którzy mają problemy z prędkościami, m.in Kamil Stoch
 
kosiorx 1,7K

kosiorx

Użytkownik
Z tego co pokazuje prognoza pogody, dzisiejsze treningi i kwalifikacje odbędą się przy sprzyjającym wietrze pod narty, natomiast jutrzejsze i niedzielne wzmagania zgoła inaczej - z wiatrem w plecy (sobota - wiatr wschodni, niedziela - wiatr południowo wschodni). Warto o tym pamiętać posiłkując się tylko wynikami z piątkowych treningów i kwalifikacji.

wiatr.png
 
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Granerud win @2.75 STS

Tak jak kolega wyżej napisał, jutro wiatr ma odkręcić i wiać z tylu skoczni. Sędziowie po dzisiejszych dalekich próbach, po rekordzie Murańki , myślę , że jutro zachowawczo podejdą do zawodów i tak dalekich lotów nie będziemy oglądać, zwłaszcza, że tego noszenia nie powinno być. Norweg jest chyba poza zasięgiem, jedynie może mu zagrozić Eisenbichler , jeśli nie popełni jakiegoś błędu, innego faworyta nie widać. Granerud dziś w najgorszych warunkach potrafił dolecieć do 140 m , przegrał tylko ze Stękałą, strach się bać, gdyby miał mocniejszy wiatr pod narty, mogłoby się skończyć jak w Lahti , gdzie upadek pozbawił go wygranej. Myślę, że to go dużo nauczyło, nadal jest w fantastycznej formie, jutro powinny być już stabilniejsze warunki , więc po takim kursie żal nie spróbować.

D.A. Tande - M. Lindvik 2 @2.00 Totalbet

Pojedynek kolegów z Reprezentacji. Większe szansę bukmacherzy dają tutaj pierwszemu z Norwegów, co jest dla Mnie sporą niespodzianką. Oczywiście, w kwalifikacjach Tande był wyżej, ale zaznaczmy, skakał z 12 belki, i miał 1.5 m/s wiatr pod narty, gdzie Lindvik musiał sobie radzić z 10 belki i trafił chyba na najgorsze warunki, bo tylko 0.5 m/s pod narty i najmniejszą ilość odjętych pkt. W treningu za to w podobnych warunkach lepszy był już Marius. Trzeba pamiętać, że Lindvik po powrocie na skocznie po bólu zęba zająłt drugie miejsce w Bischosfchofen , wygrał w Zakopanem , w ostatni weekend zaliczył wpadkę w Lahtii, ale skocznia mu ewidentnie nie leżała. W ten weekend jest już zdecydowanie lepiej, myślę, że dziś będzie walczył o podium, tak jak miało to miejsce rok temu. Tande ostatnio ustabilizował formę, nie psuję już swoich skoków, co raz częściej widzimy go w top10, wczoraj mu pięknie podwiało, ale dzisiaj wiaterek ma odwrócić , wiać z tyłu i z boku, więc przy takich podmuchać często sobie nie radzi, w przeciwieństwie do jego kolegi z kadry. Fajny kurs, więc pobieram.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +224
Lik 124,2K

Lik

Znawca - Skoki Narciarskie
KONKURS INDYWIDUALNY #1

R. Kobayashi vs Geiger -> @1.50, STS
Geiger vs Forfang -> @2.46, STS

Zacznę od Geigera. Niemiec, o dziwo, w ostatnim czasie stał się skoczkiem nierównym, chimerycznym. W ubiegłym sezonie był przykładem solidności i regularności. Tylko 4 razy wypadł z TOP10. Teraz od Titisee-Neustadt skacze w kratkę - miejsca: 25, 11, 25, 3. Choć w Lahti wszystko wskazywało na powrót do wysokiej dyspozycji, to wczoraj jego próby wyglądały fatalnie. Znów brakuje dynamiki w locie. Niemiec po swoich skokach wygląda na mocno sfrustrowanego.

Spójrzmy na wczorajsze próby Geigera.
Seria treningowa: 42. miejsce, 113.5 m (komp. -9.6 pkt.)
Kwalifikacje: 42. miejsce, 118.5 m (komp. -13.3 pkt.)

W konkursie głównym spodziewam się poprawy skoków Niemca. Czy będzie jednak w stanie powalczyć o choćby 2. dziesiątkę? Czy nastąpi aż taka poprawa w jego wykonaniu? Chyba nie... W jego przypadku treningi i kwalifikacje zazwyczaj odzwierciedlają aktualną dyspozycję. W Titisee-Neustadt i Zakopanem, w seriach treningowych "kręcił się" na poziomie 2. i 3. dziesiątki i takie też miejsca tam zajmował w konkursach głównych. Jeśli chodzi o ubiegły weekend w Lahti, to dla przykładu, w konkursie drużynowym wykręcił najlepszą notę, a następnego dnia w serii próbnej był 6. Te wyniki również przełożyły się na lokatę Niemca w indywidualnym konkursie głównym.

Od TCS, forma R. Kobayashiego idzie w górę. W niemiecko-austriackim turnieju zajął 6. miejsce. W 2021 r. tylko raz wypadł z TOP10 w zawodach PŚ. Jest coraz bliżej powrotu na podium PŚ. Wczoraj w serii treningowej zajął 3. miejsce (148.5 m, komp. -21.3 pkt.), a w kwalifikacjach 16. (128.5 m, komp. -5.6 pkt.). Dzisiaj znów powinien powalczyć o lokatę w 1. dziesiątce konkursu.

Druga propozycja oczywiście bardziej ryzykowna, ale widzę szanse na jej powodzenie. Moja wczorajsza analiza dotycząca Norwega:
Norweg w ubiegły weekend w Lahti, po bardzo słabym występie 2 tygodnie temu w Zakopanem (32. miejsce), powrócił do skoków na poziomie 2. dziesiątki.

Seria treningowa: 26. miejsce, 116.5 m
Kwalifikacje: 17. miejsce, 117.5 m
1. seria konkursowa: 11. miejsce, 124 m
2. seria konkursowa: 15. miejsce, 123 m

Ostatecznie, w konkursie głównym uplasował się na 13. pozycji. Różnica w skokach Forfanga, w porównaniu do prób z Titisee-Neustadt i Zakopanego, była widoczna gołym okiem (płynne przejście do fazy lotu).

Chciałbym podkreślić wyniki Norwega z ostatnich lat na dużej skoczni w Willingen. To tutaj odniósł swoje 1. zwycięstwo w konkursie PŚ (a ma ich w sumie 3.). To tutaj osiągnął 2. ze swoich najlepszych wyników w ubiegłym sezonie, tj. 6 miejsce. Historia jego startów na tym obiekcie prezentuje się następująco: 9, 26, 7, 1, 10, 9, 6. Tylko raz wypadł z TOP10. Wiele wskazuje na to, że lubi tutaj skakać. Wpływ może mieć na to charakter skoczni, która nazywana jest "małym mamutem".
Zgodnie z przewidywaniami, Forfang wczoraj skakał na poziomie 2. dziesiątki. Zajął następujące miejsca: 18 (135.5 m, komp. -18.8 pkt.) oraz 15 (134.5 m, komp. -9.6 pkt.). Jak już wspomniał kol. kosiorx kosiorx, dzisiaj ma wiać raczej z tyłu skoczni, dlatego w tym przypadku trzeba iść trochę ostrożniej.


Hayboeck vs D. Huber -> @1.75, STS

Seria treningowa: 7. Hayboeck (137.5 m, komp. -13.0 pkt.), 31. D. Huber (119.5, komp. -8.2 pkt.)
Kwalifikacje: 38. D. Huber (124.5 m, komp. -14.5 pkt.), 48. Hayboeck (120 m, komp. -12.4 pkt.)

Kurs podyktowany bardzo słabym skokiem Hayboecka w serii kwalifikacyjnej. Moim zdaniem był to tylko "wypadek przy pracy". Austriak popełnił błąd na progu, który znacznie wyhamował go w locie, dodatkowo musiał walczyć o ustabilizowanie pozycji. Myślę, że ten pierwszy skok bardziej realnie oddaje aktualną dyspozycję Austriaka. Tym bardziej, że od noworocznego konkursu w Innsbrucku melduje się on za każdym razem w TOP15, a tydzień temu w Lahti uplasował się na bardzo dobrej, 8. pozycji.


Haare, TOP30, nie -> @1.75, STS

Spróbuję również coś takiego. Poniżej wczorajsze wyniki Norwega.

1. seria treningowa: 4. miejsce (148 m, komp. -17.6 pkt., 13 belka)
2. seria treningowa: 10. miejsce (128.5 m, komp. -5.0 pkt., 14 belka) / seria przerwana po skokach 37. skoczków
Kwalifikacje: 30. miejsce (137 m, komp. -23.6 pkt., 12 belka)

W 1. serii treningowej oddawał próbę przy bardzo sprzyjającym wietrze i wysokiej belki. W tej serii, dla przykładu, 8. miejsce zajął Wolny, a 15. Kornilov, którzy w kwalifikacjach plasowali się już na pozycjach kolejno: 35, 33. W kwalifikacjach znów "wylosował" świetne warunki (lepsze mieli tylko Aschenwald i K. Sato). Dzisiaj ma wiać z tyłu skoczni, dlatego nie spodziewam się aż tak udanych prób niedoświadczonego Norwega. Tym bardziej, że w ostatnim konkursie PK w Innsbrucku nie zachwycił i zajął 14. lokatę. Przewiduję dzisiaj miejsce Haare w 4. dziesiątce.


Jeśli chodzi o moje przewidywania dotyczące zwycięzcy, to po raz kolejny kieruje się w stronę Graneruda. Podbijam opinię kol. tarki_16 tarki_16, że dzisiaj, przy wietrze "w plecy", jest zdecydowanym faworytem. Znów wskoczył na swój najwyższy poziom, co udowodnił w Lahti i we wczorajszym skoku kwalifikacyjnym. W tej chwili najwyższy kurs Granerud, V -> @2.55, forBET & eWinner. Znów o TOP3 powalczy z pewnością Eisenbichler i Johansson. Ja liczę na kolejne bardzo dobre próby Stękały i trzymam kciuki za pierwsze podium.


Prognoza pogody: 30.01.2021 r.
PŚ w Willingen: Już o 15:00 początek serii próbnej (lista startowa)
PŚ w Willingen: Stękała wygrywa kwalifikacje, Murańka z rekordem skoczni!
PŚ w Willingen: Johansson najlepszy na treningu, 150 metrów Stękały!
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +224
typerskoki 404,8K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Ja dzisiaj idę w stronę Polaków po fajnych kursach. Myślę, że Piotrka stać dzisiaj na podium, a przy odrobinie szczęścia nawet na walkę o wygraną. Lubi tą skocznie i jak w piątek było tak dobrze to dzisiaj może być dopiero petarda (piątki Piotrek miewa bardzo słabe). Kursy na pudło wyłapane w okolicy 5. Top6 ponad 2,50. Więc super.

Dobrze powinien wypaść również Andrzej, ale kursy nieopłacalne a to dla niego też nowa sytuacja być liderem więc może mieć delikatną wpadkę i skończyć np. 4-5 zamiast na pudle.

Chciałbym, żeby Stoch się przebudził i mam na to zakłady z przed treningów. Dzisiaj już nie dokładam bo chcenie, chceniem ale raczej się nie zanosi. Niemniej jednak jak skoczy w miarę normalnie to 10tka w zasięgu.

Jak najbardziej 10tka w zasięgu również Dawida. Konieczna do tego stabilizacja, ale dobrze to tutaj wygląda bo nawet w gorszych warunkach skoczył solidnie. Myślę, że nawet o top6 powalczy.

No i jeszcze do kompletu rekordzista skoczni Murańka, który powinien obniżyć loty, ale według buków jest też brany pod uwagę o niezłe pozycje. Bardziej liczę na Wolnego. To jest jego skocznia. Już tutaj latał wyśmienicie nawet nie będąc w formie. Teraz forma nie jest zła, przypominam że nie tak dawno na podobnej skoczni w Neustadt ocierał się o top10.

I w związku z powyższym taki zakład jest ciekawy:
4 Polaków w top10 @ 4,60 @ STS

Już wczoraj udało mi się ładnie skorzytać z zakładów specjalnych STS-u. Dzisiaj liczę na powtórke. Dla bardziej ryzykownych można nawet próbować:
5 Pol w top10 @ 12,00 @ STS
3 Pol w top6 @ 6,21 @ STS
 
Otrzymane punkty reputacji: +211
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
M. Lindvik - B. Pavlovcic 1 @1.70 (konkurs)

Wczoraj miały być w miarę sprawiedliwe warunki, a wiaterek niestety kręcił. Kto trafił, ten odleciał, patrz Granerud , Tande, Stoch, Pavlovcic, inny musieli gonić w 2 serii, oczywiście, jeśli mogli liczyć na sprzyjający wiatr. Lindvik to wczorajszy pechowiec , podczas dwóch skoków wiało mu w plecy, mimo tego skończył na 6 miejscu. Mam nadzieję, że dziś trafi trochę lepiej, a przynajmniej porównywalnie do innych skoczków, wtedy myślę, że będzie bił się o podium. Słoweniec wczoraj życiówka, trafił na dobre noszenie w 1 serii i ostatecznie zajął 4 miejsce. Myślę, że teraz nie będzie już tak kolorowo, może zakręci się w okolicach top10, ale na więcej bym nie liczył. Norwega stać tutaj na lepsze skoki, a Pavlovcic pokazał wczoraj maksimum swoich możliwości, zresztą nie zdziwię się, jeśli dziś popsuje jeden ze skoków. Fajny kurs na Norwega, więc pobieram.

Y. Sato - P. Aschenwald 1 @1.75 (konkurs)

Liczę dzisiaj na zdecydowaną poprawę lokaty Japończyka. To jest bardzo chimeryczny zawodnik, jednego dnia potrafi wygrywać treningi, kwalifikacje, następnego dnia kompletnie zawala swoje próby, po czym przychodzi 3 dzień i znów skacze solidnie. Podczas tych dwóch dni nie widzieliśmy jeszcze tego mocnego Japończyka, wczoraj zawalił i ledwo awansował do trzydziestki. Myślę więc, że dziś będzie zdecydowanie lepiej, stać go na lokatę w top 10, co pokazywały ostatnie konkursy. Austriak skacze ostatnio na równym poziomie, wczoraj 14 miejsce i myślę, że na wyższą lokatę go nie stać. Jeśli Sato odda dwa bardzo dobre skoki, to powinien być wyżej od rywala.
 
Ostatnia edycja:
typerskoki 404,8K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Na dziś całkiem fajne pary. Na szybko bo mało czasu. Gram podobny scenariusz jak wczoraj na Polaków. Zarówno zakłady specjalne, podia, top6. Zarówno Stocha jak i Żyłe stać na podium. Kubackiego i Stękałe na top6/top10. Wolny przy dobrych próbach też spokojnie do top15 no i nigdy nie wiadomo czy Murańka znowu nie huknie, chociaż pod to akurat nie gram. Także tak kontrariańsko do opinii że niedziele mamy słabe. Dziś liczę na przełamanie.

Ponadto super wyglądają pary przeciwko Pavlovciciowi. Szczególnie w Fortunie. Zarówno na kwale jak i konkurs. Żyła, Johansson, Stękała powinni sobie dzisiaj ze Słoweńcem poradzić a kursy zacne.

To samo przeciwko Tande. Oddał 3 super skoki w super warunkach. Chociaż jeden gorszy z dzisiejszych trzech lub gorsze warunki są bardzo prawdopodobne. A kursy też extra.

Liczę też na dobry występ Lindvika. Dotychczas sporo pecha do warunków a mimo to dobre skoki. Jak mu w końcu powieje może się zameldować na podium.
 
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
na betfan tripelek:

Wolny - Murańka 1 1.75
Stoch - Żyła 1 1.55
Johansson - Geiger 1 1.60
+ brak podatku w promocji ;)


Klemens fajnie poskakał gdy wiało ale ogólnie jest najsłabszym z naszych. Wolny zwyczajnie lepszy jest i powinien dziś potwierdzić to. Kamil wczoraj 3 był i to mimo ciężkich warunków w 2 serii, gdyby nie to zająłby pewnie 2 miejsce, Piotrek nie będzie w stanie tu lepiej skoczyć, nic na to nie wskazuje, wczoraj w próbnej przed zawodami Kamil też lepszy. no i ostatnia para Johansson, który chyba w mojej opinii nie pokazał wszystkiego wczoraj, nie wyszedł mu konkurs vs. Geiger, który wczoraj nieco wyżej ale dziś jednak Norweg powinien sporo lepiej wypaść i poradzić sobie z tym rywalem.
 
Lik 124,2K

Lik

Znawca - Skoki Narciarskie
KONKURS INDYWIDUALNY #2

K. Sato vs Paschke -> @1.80, BETFAN
Aschenwald vs K. Sato -> @2.11, Totolotek

Aschenwald: 28, 23, 13, 16, 14
Paschke: 26, 26, 14, 23, 21
K. Sato: 20, 19, 10, 10, 22

W obu przypadkach bilans skoków w Willingen, to 4:1 na korzyść Japończyka.

Jak to już bywa, oczy wszystkich zwrócone są na czołówkę PŚ tj. TOP15, a jak dyskusje wśród kibiców i ekspertów zejdą na tematy słabszych skoczków, to mówi się przede wszystkim o tych, którzy całkowicie zawodzą. K. Sato natomiast, od ubiegłego sezonu, ustabilizował się "gdzieś po środku". Od 2019 r. skacze na poziomie 3. dziesiątki. W tym sezonie, po chwilowej "zadyszce" po TCS, od Zakopanego znów skacze w miarę solidnie i regularnie punktuje. Na Wielkiej Krokwi zajął 21. miejsce, natomiast przed tygodniem w Lahti uplasował się na 20. pozycji.

W Willingen, K. Sato radzi sobie naprawdę dobrze, oddaje próby nawet na poziomie 2. dziesiątki. Wczoraj zajął 16. miejsce (133 m oraz 125 m), tj. 8 pozycji wyżej niż Paschke i 2 niżej niż Aschenwald. To co rzuca się w oczy, to brak szczęścia Japończyka do warunków wietrznych. W obu próbach ruszał przy niesprzyjającym wietrze (komp +3.8 pkt. oraz komp. +7.4 pkt.). Z zawodników, którzy zakwalifikowali się do 2. serii konkursu, większego pecha miał tylko Lindvik.

Jeśli Japończyk trafi na lepsze warunki, zdecydowanie stać go jeszcze na lepsze próby i wyższą lokatę w niedzielnym konkursie, co pokazał m.in. we wczorajsze serii próbnej, w której przy lekkim wietrze pod narty wylądował na 138 m (komp. -2.2 pkt.).


R. Kobayashi vs Geiger -> @1.85, Fortuna & Betclic

Jeszcze raz idę w tę stronę.

Od TCS, forma R. Kobayashiego idzie w górę. W niemiecko-austriackim turnieju zajął 6. miejsce. W 2021 r. tylko raz wypadł z TOP10 w zawodach PŚ. Jest coraz bliżej powrotu na podium PŚ. Wczoraj w serii treningowej zajął 3. miejsce (148.5 m, komp. -21.3 pkt.), a w kwalifikacjach 16. (128.5 m, komp. -5.6 pkt.). Dzisiaj znów powinien powalczyć o lokatę w 1. dziesiątce konkursu.
Zgodnie z moimi przewidywaniami, R. Kobayashi po raz kolejny zameldował się w TOP10 - zajął 7. lokatę. Wczoraj jednak znacznie poprawił się, w stosunku do piątkowych skoków, Geiger. Pomimo 20. miejsca po 1. serii konkursowej, uplasował się ostatecznie na 11. pozycji, po świetnym skoku na 142 m.

Japończyk trafił na trudne warunki wietrzne w 2. serii konkursowej (komp. +9.1 pkt.). Większą kompensatę otrzymał tylko Boyd-Clowes. Moim zdaniem, nadal faworytem do zajęcia wyższej pozycji jest R. Kobayashi. W ostatnim czasie skacze bardzo regularnie, nie psuje swoich prób.


Idę oczywiście na spokojnie, bez szaleństw. Wszystko wskazuje na to, że dzisiaj znów wiele do powiedzenia będzie miał wiatr.


Prognoza pogody: 31.01.2021 r.
PŚ w Willingen: Już o 14:45 początek kwalifikacji (lista startowa)
Protokół FIS z wynikami konkursu
PŚ w Willingen: Granerud wraca na szczyt, Stoch trzeci!
 
Ostatnia edycja:
pinio1111 81,1K

pinio1111

Użytkownik
Kwalifikacje:

Johansson 1-3 5,00
Stękała 1-6 4,00

Uważam, że obaj są niedoceniani przez buka. Johansson wczoraj trafił na słabe warunki i efektem tego było dopiero 13 miejsce. W próbnej był najlepszy, w jedynym piątkowym treningu również pierwszy. Jego forma w ostatnim czasie idzie w górę, czego dowodem jest 3 miejsce w Zakopanem i 1 miejsce w Lahti. To skoki i trzeba mieć trochę szczęścia do warunków, a przy w miarę korzystnych, Robert jest dziś w stanie być w TOP3 kwalifikacji bez wątpienia.
Podobnie jest z Andrzejem. Wczoraj trochę słabsze warunki, do tego drobne błędy i w efekcie dopiero 20 miejsce. Myślę, że wyciągną wnioski wspólnie z trenerem i dziś przy drobnych poprawkach powinno być już lepiej. To życiowy sezon Stękały i tutaj również pierwszego dnia skakał fenomenalnie, wygrywając kwalifikacje z wynikiem 152m. Myślę że dziś wróci już do lepszego skakania i będzie miał więcej szczęścia do warunków, a co za tym idzie może spokojnie zameldować się w TOP6 kwalifikacji.

Popieram również granie przeciwko Pavlovcicovi. Zarówno Johansson, Lindvik i Stękała powinni być dziś lepsi od Słoweńca.

Liczę też na lepszą postawę Krafta.
 
X 19,4K

xoli20

Użytkownik
Na dzisiaj mój tripel:
Deschwanden - Boyd Clowes 1.50
Johansson - Kraft 1.52
Żyła - Kobayashi R 1.85
Razem: 4.81 (automatycznie dodany bonus gry bez podatku), fortuna

Analizowałem kwalifikacje jak i wczorajszy konkurs. W 1 parze szwajcar jest wg mnie zdecydowanym faworytem. W kwali to Kanadyjczyk skoczył dalej o metr (144-143), ale przegrał z deschwandenem bo miał jedne z najlepszych warunków, -23.5 pkt odjętych, więcej nawet od Murańki który skoczył przecież aż 9 metrów dalej a wczorajszy konkurs pokazał że niekoniecznie oznacza to jakaś wielka formę. I właśnie w konkursie to wyszło, Deschwanden lepszy o ponad 25 pkt.

Druga para jest jak dla mnie oczywista: Wczoraj Johansson o 20 pkt lepszy od Krafta, obaj mieli pecha bo skakali dwa razy przy wietrze z tyłu ale różnica jednak była znaczna. W kwali skoczył aż o 7 metrów krócej od Austriaka a i tak wygrał bo skakał w gorszych warunkach i z belki o 2 stopnie niższej, w konkursie takiej zabawy z belką być nie powinno.

W trzeciej parze, teoretycznie wyrównanej patrząc na kursy ja jednak widzę spore value na Japończyka. W kwali z Żyła przegrał wyraźnie, aż o 15 pkt ale znowu trzeba spojrzeć na warunki obu. Żyła -22,8, Kobayashi -5,6. Różnica w sile wiatru niewspółmierna do rekompensat, Kobayashi po prostu nie mógł być tam lepszy. W konkursie jednak Japończyk okazał się lepszy, choć minimalnie bo o 3 pkt. Z tym że w 2 serii znowu nie miał szczęścia bo trafił na jedne z najgorszych warunków. Uważam że jest w lepszej formie ponadto w końcu kiedyś musi mu szczęście bardziej dopisać ;)
 
J 4,8K

jasiu771

Użytkownik
Na dzisiaj mój tripel:
Deschwanden - Boyd Clowes 1.50
Johansson - Kraft 1.52
Żyła - Kobayashi R 1.85
Razem: 4.81 (automatycznie dodany bonus gry bez podatku), fortuna
Typów nie nie neguję bo to są skoki, ale porównujesz skoki zawodników do kwalifikacje a nic nie wspominasz o wczorajszych zawodach. Tak więc Deschwanden oba skoki przy delikatnie korzystnych warunkach a Boyd-Clowes skakał przy zdecydowanie niekorzystnych warunkach wietrznych.
Johansson - delikatnie niekorzystne, Kraft - zdecydowanie niekorzystne.
Żyła - delikatnie niekorzystne, Ryoyu - pierwszy skok delikatnie korzystne, drugi zdecydowanie niekorzystne.

Wygląda to zupełnie inaczej niż przedstawiasz na podstawie kwalifikacji.

wyniki wczorajszych zawodów z warunkami wietrznymi poniżej
 
S 14,7K

sebek1997

Użytkownik
Najlepszy Norweg: Granerud @1.45 forbet Ogromna przewaga Graneruda nad resztą zawodników


Halvor mega mocny, wczoraj wygrał konkurs o prawie 9 pkt. przed swoim rodakiem Tande. Dzisiaj też oczywiście jest uważany za głównego faworyta do zwycięstwa i nie jest to żadna niespodzianka. Skacze tutaj bardzo równo poza 140 metr przy tym dostając wysokie noty za styl (57 pkt oraz 55.5 pkt) pod tym względem był wczoraj najlepszy wraz z Kamilem Stochem. Widać, że po upadku w Lahti teraz jest zdecydowanie bardziej ostrożny. Myśle, że dzisiaj na spokojnie będzie najlepszym z Norwegów podobnie, jak wczoraj.

Najlepszy Japończyk: R. [email protected] forbet Niestety znów pech.. Ryoyu gorszy od K. Sato o 0.5 pkt


To według mnie jest jeden z najpewniejszych typów dzisiejszego dnia. Ryoyu już od dłuższego czasu wskakuje do top 10 w konkursach Pucharu Świata. Miejsca Ryoyu w konkursach w 2021r. 10, 7, 6, 9, 7. Także widzimy, że w każdym z pięciu konkursów w nowym roku Kobayashi meldował się w pierwszej 10. Wczoraj był zdecydowanie najlepszym z Japończyków kończąc konkurs na 7 miejscu. Kolejny Keichii Sato zajął miejsce 16 ze stratą ponad 23 pkt do Ryoyu ! Dzisiaj Kobayashi również nie powinien mieć problemów z wygraniem rywalizacji w swojej drużynie i po takim kursie pobieram bez wahania.
 
Ostatnia edycja:
J 4,8K

jasiu771

Użytkownik
Od siebie proponuję

Geiger - Huber 1 1,63
Wolny - Zniszczoł 1 1,45

W pierwszej parze obserwuje spadek kursu, w drugiej zaś kurs rośnie. Geiger skacze dobrze, słabsze pozycje są wynikiem warunków wietrznych. W Lahti przy równych warunkach Geiger był zdecydowanie lepszy.
Kuba od Lahti też jest w znacznie lepszej formie od Zniszczoła. W Europie centralnej pogoda dziś raczej się ustabilizowała. Miejmy nadzieję, iż w Wilingen będzie podobnie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom