>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Skoki narciarskie 2020/2021 - Lahti (22.01.2021 - 24.01.2021)

Status
Zamknięty.
typerskoki 398,2K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Piątek, 22.01.2021
13:00 - Odprawa techniczna
15:00 - Oficjalny trening
18:00 - Kwalifikacje

Sobota, 23.01.2021
15:00 - Seria próbna
16:15 - Pierwsza seria konkursu drużynowego

Niedziela, 24.01.2021
14:30 - Seria próbna
15:45 - Pierwsza seria konkursu indywidualnego
 
Otrzymane punkty reputacji: +20
A 638

Alpmma

Użytkownik
Jedna z mniejszych skoczni w tegorocznym PŚ.
Mega ciekawe zawody się szykują, bo od kilku lat nie kojarzę takiego PŚ gdzie wyniki co tydzień są tak różne i formy zawodników to jedna wielka niewiadoma. Czy to wina obecnej sytuacji na świecie, czy coś innego to ciężko powiedzieć ale pewnie kilka czynników ma na to wpływ.

Co do zawodników, na których warto postawić na tej skoczni i w obecnej formie:
Kraft (o ile pojedzie, bo jeszcze nie wiadomo), Lindvik, Hayboeck, Lanisek, Stękała

Jeżeli chodzi o drużynówkę to trochę powtórzę się z ostatnich zawodów, widzę faworytów w Norwegach o ile Granerud nie zawali. Mocna może być Austria bo Kraft (jeżeli pojedzie) i Hayboeck bardzo lubią tą skocznię, Huber w formie a Aschenwald to taki zawodnik co nie skoczy wybitnie ale też i nie zawali, po prostu solidny rzemieślnik. Polaków na pewno nie stawiam w roli faworytów, na TOP3 powinni się załapać ale ze wskazaniem zdecydowanie na 2-3 miejsce. Czarnym koniem mogą być Japończycy, jeżeli ustabilizują formę i powtarzalność to też mogą się bić tutaj o miejsce 3-4.
Poczekam na kursy i info odnośnie Krafta.

Najciekawiej zapowiada się występ Geigera. Posypał się on całkowicie, skacze słabo ale na tej skoczni zawsze osiągał dobre wyniki.
Na innej skoczni stawiałbym w ciemno przeciwko niemu bo kursy będą fajne, ale Lahti zawsze mu dobrze pasowało. Więc najbliższe skoki pokażą czy będzie się liczył jeszcze w tym roku czy raczej skończy sezon słabo
 
typerskoki 398,2K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Ja myślę że znowu będzie mocne przetasowanie układu sił.

Drużynówkę widzę nieco sensacyjnie, bo już każdy mówi po wczorajszym że Norwegia pewniak. No ale zależne od warunków. Blizej piątku będzie coś wiadomo:
1.POL
2.AUT
3.GER
4.NOR
5.JPN
6.SLO

Indywidualnie stawiam na Stocha, Krafta, Żyłę i Eisenbichlera. Problemy Graneruda mogą nie być jednoskoczniowe. Może nie będzie takiej tragedii jak w Zako, ale to już nie ta dyspozycja co od początku sezonu do Neustadt. Regres mogą zanotować wczorajsi podiumowicze, a nie zdziwie się jak nikogo z wczorajszej TOP6 nie będzie w TOP6 w Lahti w niedziele.
 
A 638

Alpmma

Użytkownik
A Alpmma A Niemcy jak w drużynówce sobotniej? które miejsca tak realnie?
Tutaj jest pytajnik jak z formą Geigera. Biśla jako tako skacze, Paschke i Hamman mają tylko przebłyski.

W tym roku typowanie naprawdę jest ciężkie, ale na ten moment widzę to tak:
1. NOR
2. AUT
3. POL
4. JPN/GER
5. SLO

Ale to póki co wróżenie, nie wiadomo czy Kraft pojedzie a to najważniejsze ogniwo w AUT, nie wiadomo czy Geiger i Granerud się tak mega posypali czy to tylko jakiś mały wypadek przy pracy.

Ja osobiście jak tylko pojawią się kursy i będzie value to łapie przeciwko Niemcom i Geigerowi. Dla mnie Granerud odpali i wróci do TOP5
 
A 638

Alpmma

Użytkownik
Kraft potwierdził udział w Lahti. Także i drużynowo AUT będzie wyglądać mocarnie a i ind myślę że Kraft zaskoczy
 
tarki_16 210,9K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Dziś pograłem dwie pary z fajnymi kursami:

1. Granerud- Kraft 2 @2.03
2. Żyła - Hayboeck 2 @ 1.94

Przed treningami dodam krótki opis , bo teraz jestem w trasie. Ogólnie gram przeciwko Piotrkowi w kwalach i na wysoką pozycję Krafta.

Forma Graneruda to jedna wielka niewiadoma. Jednak po tym co zobaczyłem w Zakopanem, dziwie się , że jest stawiany jako faworyt dzisiejszych kwalifikacji. Oczywiście możemy zobaczyć poprawę w jego skokach, ale całego sezonu na najwyższych obrotach nie pociągnie. Myślę, że teraz zobaczymy lekką obniżkę formy w jego wykonaniu i wróci do najlepszego skakania na Raw Air i MŚ. Kraft notował dobre wyniki w Lahti, rok temu bodajże był tu drugi, odpuścił Zakopane, więc myślę, że tutaj będzie walczył nawet o wygraną.

Jeśli chodzi o jego kolegę z Reprezentacji, to on w Zakopanym, zwłaszcza na treningach i w kwalach , pokazywał moc i meldował się w czołowej dziesiątce. Konkurs drużynowy też na zdecydowany plus, zawalił jeden skok podczas niedzielnego konkursu i stracił szansę na wysokie miejsce. Skocznie w Lahti również lubi, rok temu zanotował 3 miejsce, chyba najwyższe w tamtym sezonie, więc i tutaj powinno być dobrze. Piotrek, jak to Piotrek, nei spina się na treningi i kwalifikacje, więc z rywalem powinien przegrać, a jutro dopiero pokaże to co najlepsze.
 
Ostatnia edycja:
A 638

Alpmma

Użytkownik
Na dzisiaj kwale, spróbujemy delikatnie:
Kraft - Stoch 1 @ 1.85 8/10
Lindvik - Huber 1 @ 1.65 5/10
Lanisek - Y Sato 1 @ 1.6 8/10
Kubacki - Stękała 2 @ 2.03 6/10
Żyła - Tande 2 @ 1.94 9/10

Dzisiaj krótko bo czasu niewiele:
Kraft wraca do formy, skakał ostatnio już nieźle a mimo to przeszedł na indywidualny trening i odpuścił Zakopane żeby zrobić końcowy szlif przed MŚ. Kamil przygasł troszkę po TCS, skacze poprawnie ale często nie trafia na progu i nie ma później z czego odlecieć. Kraft tą skocznie dodatkowo bardzo lubi więc idę w jego stronę.
Lindvik wrócił po operacji (zęba) i forma jest mega. Skacze daleko, błędy mu się nie przydarzają, wygląda to mega dobrze. W przypadku Hubera jak nie ma warunków to Huber nie odleci. Nie ma stabilnej formy.
Sato piękne value przeciwko niemu, troszkę poskakał w Zakopanem, ale końcowo bez szału to się dla niego skończyło i nagle kursy wysokie. Biorę z pocałowaniem ręki taki kurs na Laniska, który pokazał się ostatnio z bardzo dobrej strony a i cały sezon ma udany.
Zdziwiony jestem, ze Andrzej nie jest faworytem w tej parze, bo ostatnio na pewno prezentuje mega solidną i regularną formę. Oprócz wpadki w konkursie zespołowym z tym 1 skokiem to wszystko u niego gra i buczy jeżeli chodzi o skakanie. Co do Kubackiego, znowu niestety wrócił do skakania, które prezentował kiedyś: mocne i wysokie wybicie, po czym spada jak nielot. Myślałem, że te czasy ma już za sobą no ale ostatnie kilkanaście skoków niestety potwierdziło to.
Tande mega forma ostatnio, Żyła wiadomo jak podchodzi do treningów i kwali, nie dość że nie jest teraz w najwyższej formie to jeszcze odpuszcza troszkę przed zawodami, dlatego kursy na Tandego to dla mnie promocja dnia dzisiejszego.
 
A 638

Alpmma

Użytkownik
Skoki dzisiaj odwołane. Wiatr ponad 5m i nie ma szans na skakanie. Kwale przełożone na niedzielę a jutro Trening+Drużynówka
 
tarki_16 210,9K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Nie wiem, czy jest sens grania dzisiaj czegokolwiek na konkurs drużynowy. Niby pogoda bardziej optymistyczna, bo ma nie padać, ale wiatr 5-8 m/s może być sporym problemem. Organizatorzy pewnie będą próbowali na siłę przeprowadzić chociaż jedną serię drużynówki, przy loteryjnych warunkach może wydarzyć się wszystko. Jeśli grać, to próbować niespodzianki.
Osobiście myślę, że Austria będzie wyżej od Norwegii - na STS kurs na takie zdarzenie mamy @2.68, co jest dla Mnie sporym value. Myślę, że w normalnych warunkach pogodowych, po powrocie Krafta do drużyny, Austriacy byliby jeszcze mocniejszy, a przypomnijmy, że w Zakopanem wygrali. Norwegia ma takiego skoczka jak Tande, który w trudnych warunkach potrafi zaliczyć bulę i spartolić drużynie konkurs, jeśli dodamy do tego , że Johansson skaczę w kratkę, Granerud obniżył loty, i jego forma to jedna wielka niewiadoma , to może skończyć się jak w Zakopanem, czyli porażką z drużyną Austrii. Kraft i Hayboeck lubią tą skocznię, Huber ostatnio wrócił do formy z początku sezonu, Aschenwald w drużynówce skacze swoje, i myślę, że warto zaryzykować, zwłaszcza, że warunki mają być trudne.

Podobno dziś warunki lepsze, kombinatorzy skaczą bez większych problemów, więc próbujemy jeszcze dwie pary:

Y. Sato - P. Żyła 2 @2.03 (h2h 1 seria)

Japończyk po wygranych kwalifikacjach w Zakopanym, zawalił kompletnie drużynówkę w sobotę, po czym w niedziele znowu zameldował się w czubie. to jest właśnie taki skoczek, czasami nie wiadomo, czego można się po nim spodziewać. Jednak jak skocznie w Zakopanem bardzo lubi, w końcu jest jej rekordzistą, tak za Lahti nie przepada, nigdy nie meldował się tutaj w czołowej dziesiątce, często kończył rywalizację po pierwszej serii. Piotrek pewnie znowu "oleje" dzisiejsze treningi, przegra z rywalem, po czym w 1 serii drużynówki będzie od niego lepszy. Skocznie bardzo dobrze zna, przecież jest brązowym medalistą MŚ właśnie z Lahti. W Zakopanem w sobotnim konkursie skakał najlepiej z naszych , więc liczę na powtórzenie tych prób dzisiejszego dnia.

D.A. Tande - M. Hayboeck 2 @1.85 (h2h 1 seria)

W Zakopanym lepsze odległości w drużynówce notował właśnie Austriak. Jeśli dodamy do tego, że dziś pogoda może płatać figle, może podwiewać mocniej z boku, to Norweg może sobie z tym nie poradzić i zaliczyć wpadkę, a znany jest właśnie z takich prób. Zarówno Tande jak i Hayboeck meldowali się tutaj w przeszłości na podium, Austriak nawet wygrywał w Lahti, przejrzałem sobie ostatnie sezony, to on zawsze meldował się w czubie i po dobrych skokach w ostatni weekend, myślę, że i tym razem powinno być dobrze, a nawet lepiej niż w Polsce. Jest duża szansa , że Panowie zostaną wystawieni w jednej grupie tak jak ostatnio.
 
Ostatnia edycja:
tarki_16 210,9K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Ma ktoś informację w jakich składach przystąpią dzisiaj drużyny?
Składy prawdopodobnie ujawnią trenerzy po treningu, czyli przed samym konkursem. Ale myślę, że wielkich zmian nie zobaczymy w porównaniu do Zakopanego, w Austrii wróci Kraft, zastąpi pewnie Hoerla, Polacy i Norwegowie bez zmian, u Niemców niewiadoma to 4 zawodnik.
 
c1amak 7,2K

c1amak

Użytkownik
Najlepszy Polak: Stękała, kurs 4 Forbet, stawka 1,5/10

Zakopane: 1.trening, 2.trening, kwalifikacje, seria próbna, zawody drużynowe, zawody indywidualne
Stękała A. - 5, 4, 3, 10, 20, 5
Stoch K. -
9, 15, 19, 9, 8, 11
Kubacki D.- 4, 6, 7, 8, 5, 15

Tydzień temu stawiałem na Andrzeja w Zakopcu, kurs wynosił 3,0 i okazał się najlepszym Polakiem. Kurs wzrósł więc jest value i postanowiłem jeszcze raz spróbować. Dzisiaj będzie jeszcze Żyła skakał i może trochę namieszać, więc stawka niska.

Najlepszy Niemiec: Geiger, kurs 3,5 Forbet, stawka 1,5/10

Geiger w Zakopanem nie istniał, od Turnieju 4 Skoczni prezentuje się średnio. Potrafi oddać jeden dobry skok a drugi przeciętny. Jednak w Zakopanem żaden z Niemców nie błyszczał. W drużynówce najlepszym był Eisenbichler, który w nieoficjalnych wynikach indywidualnych zajął 13. miejsce. Geiger jako drugi Niemiec skończył na 20.miejscu ze stratą 11,9pkt do Markusa. W niedzielę Karl już zaprezentował się fatalnie ale Markus też nic mocnego nie odpalił i skończył na 8.miejscu. Teraz przenosimy się na skocznię HS130 (Zakopane to HS140). Inny rozmiar, inne skoki i patrząc na zeszły sezon, Karl prezentował się tutaj rewelacyjnie! Zajął dwa razy drugie miejsce i raz wygrał. Markus skakał w Lahti słabo. Niska stawka z wiarą w przełamanie Geigera.

Norwegia-Austria, typ 2, kurs 2,68 STS, stawka 4/10

Dobry kurs na Austrię w parze z Norwegią. W Fortunie 2,3, Forbet 2,1. Wg mnie dzisiaj wygra Polska lub właśnie Austria wzmocniona o Krafta w porównaniu do zeszłego tygodnia. Nie wierzę w Norwegów. Skakali tutaj słabo w zeszłym sezonie. Tydzień temu w Zakopanem też dopiero 3.miejsce. Granerud ma problemy z prędkościami.
 
Ostatnia edycja:
S 25,4K

sobolekk

Użytkownik
Urlaub vs Hauswirth 1 seria 2 3,15 STS

Brac poki jest. Dwóch zabuli i tak naprawde to loteria ktory zabuli bardziej. kursy takie tylko dlatego ze szwajcar w treningu zabulil 80 a Amerykanin 96. Szanse 50/50
 
Otrzymane punkty reputacji: +34
kosiorx 1,7K

kosiorx

Użytkownik
Kto więcej punktów w 1 serii? Marius Lindvik vs Stefan Kraft 123.3 vs 132.5
Typ: Stefan Kraft
Kurs: 2,13 (STS)
Analiza: Według mnie spore value. Nie mamy dużo danych do porównania - jedynie serie próbną, w której Kraft był 9 (co ciekawe najlepsza prędkość na progu), natomiast Lindvik 18 (jedna z najniższych prędkości przy 8 belce). Stefan Kraft na tej skoczni osiągał naprawdę fantastyczne wyniki - rok temu miejsca 1 i 2 w konkursie indywidualne + 3 miejsce z Austrią w drużynówce (Kraft miał najlepszy wynik konkursu drużynowego), 2 lata temu 4 indywidualnie oraz nieoficnalnie 2-gi w drużynówce. Austriak dodatkowo bardzo lubi tę skocznię oraz po odpoczynku w Zakopanem na pewno jest głodny pucharowych zmagań.

Dodatkowo:
Tande vs Geiger 2 (1,40 STS) 120.6 vs 132.6
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +235
H 301

hanek56

Użytkownik
Urlaub vs Hauswirth 1 seria 2 3,15 STS

Brac poki jest. Dwóch zabuli i tak naprawde to loteria ktory zabuli bardziej. kursy takie tylko dlatego ze szwajcar w treningu zabulil 80 a Amerykanin 96. Szanse 50/50
popieram , pozatym pierwszą grupe mogą puścic z wyzszej belki jak to mają w zwyczaju , a hauswirth jest w drugiej
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
tarki_16 210,9K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Dzisiaj kompletna klapa w moim wykonaniu, ale próbujemy coś na jutro:

Kubacki - Stękała 2 @1.85

Nie wiem czym sugerują się tutaj bukmacherzy wystawiając porównywalne kursy. Andrzej w drużynówce zrobił swoje, 8 nota indywidualnie , bardzo ładne skoki , moim zdaniem cały czas jest niedoceniany przez sędziów , bo stylowo wygląda to wręcz perfekcyjnie, a dostaje gorsze noty od Eisenbichlera czy Johanssona. Dawid , nie ma co owijać w bawełnę, zawalił nam dzisiaj drużynówkę pierwszym skokiem, gdzie miał bardzo dobre warunki, w drugim było już trochę lepiej, ale i tak do Andrzeja indywidualnie stracił 13 pkt, a na takiej skoczni to wręcz przepaść. Kubacki w Zakopanym również nie skakał najlepiej, zanotował ostatnio lekką zniżkę formy i jutro przy obecnej dyspozycji obu zawodników, górą powinien być Stękała.
Gram również już bez zbędnej analizy: Stękała 1-10 @1.65

Żyła 1-10 @1.75 (0.3 pkt)


Piotrek dzisiaj 10 nota indywidualnie, mimo, iż pierwszy skok trochę zawalił i otrzymał słabe noty. Myślę, że stać go jutro spokojnie na poprawę tej lokaty, bo on mimo, iż nie jest liczony w gronie faworytów, to potrafi się spiąć i zameldować blisko podium. przyjemny kurs na top 10 Piotrka, przy obecnej dyspozycji i dwóch dobrych skokach, to powinien spokojnie się tam zameldować.

Bez analizy:
Aschenwald - Stękała 2 @1.90 (0.6 pkt szkoda, Andrzej oczywiście niedoceniany stylowo i tylko 18.00 za drugi bardzo dobry skok)
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +12
maniek81 314,8K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Geiger - Lindvik [1] 1.42
Żyła - Prevc P. [1] 1.50
AKO: 2.13 sts


Myślę, że dość pewny dubelek. Geiger na tej skoczni czuje się świetnie. Dwa bardzo ładne skoki w konkursie drużynowym. Lindvik bez błysku. Nie skacze źle, ale do czołówki tutaj trochę brakuje. W serii treningowej także Niemiec był lepszy.

W drugiej parze uważam za zdecydowanego faworyta Wiewióra. Prevc fatalnie w serii treningowej i słabo w drugim skoku konkursowym. W pierwszym odleciał tylko i wyłącznie dlatego, że miał najmocniejszy wiatr pod narty spośród wszystkich zawodników w konkursie. Do tego dla tej grupy zawodników belka była ustawiona o jeden poziom wyżej. To musiało skończyć się takim skokiem. I nie brałbym pod uwagę tego skoku jako wykładnia do wyniku Słoweńca. Udało się i tyle. Piotr z kolei pokazał w drugim skoku to do czego nas przyzwyczaił. Ogólnie widzę, że od jakiegoś czasu Piotr ma drugie skoki w konkursie lepsze. Myślę, że w parze ze Słoweńcem będzie górą.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +19
M 15K

mijon

Użytkownik
Hej, gdzie zobacze klasyfikację indywidualną z wczorajszej drużynówki w Lahti ? wiem że Geiger by wygrał , Kraft 2 a Kamil 3 a chciałbym zobaczyć reszte.
 
P 1,1K

prostoorient1208

Użytkownik
Hej, gdzie zobacze klasyfikację indywidualną z wczorajszej drużynówki w Lahti ? wiem że Geiger by wygrał , Kraft 2 a Kamil 3 a chciałbym zobaczyć reszte.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom